Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωράκια '10-'11+σποράκια/Καλώς τη μπέμπα!


Recommended Posts

Γεια σας φιλενάδες! Τι κάνετε; Εμείς είμαστε μια χαρά!

Σήμερα είχε κηπουρική. Όλη η οικογένεια μαζί φυτεύαμε σε γλάστρες διάφορα φυτά και μετά καθαρίσαμε τα χώματα που βγαίνανε απ' έξω. Πολύ γέλιο! Τελειώσαμε την διαμόρφωση της ταράτσας και μας έμεινε η πυλωτή.

Η μικρή τώρα έπεσε ξερή.

Ινα μου σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και την βοήθεια που μου δίνεις για την διανομή μας στο Πολυκάρπι. Τι κρίμα να μην είσαι πάνω να σας δω με την Αναστασούλα σου.

Ευγενάκι να σας ζήσει ο ανηψιός! Πάντα καλότυχος να είναι! Εύχομαι περαστικά στην κόρης της κουμπάρας σου. Τι ταλαιοωρία γμτ. τόσο καιρο στο νοσοκομείο;

Μαράκι πως την κάνεις την ομελέτα στον φούρνο μου λές;

Κατερινάκι κι εμένα τσιρίζει όσπου να την δέσω στο καρότσι. Όταν όμως αρχίζει να τσουλάει ησυχάζει αρκεί να μην σταματήσεις. :lol::lol::lol:

Όσο για το νερό και έμενα τα ίδια κάνει και σε αυτό. Άμα δεν το αδειάσει το μπουκαλάκι της δεν το αφήνει πολλές φορές όχι όμως πάντα. Καλό είναι να πίνουν πολύ νερό. Μη σε απασχολεί.

Μαριεττακι δεν παθαίνει τίποτα ο Ηλίας αν δεν πιεί το γάλα του και μια και δύο φορές. Μ΄αφου σου τρώει τα πάντα και καλά από φαι μην τον φοβάσαι.

όσο για τον αδερφό του Μανου, σίγουρα ένοιωσε άσχημα και ξέρει ότι είχε άδικο γι' αυτό και κάνει κι αυτό το δώρο στον Ηλία. Αλλιώς δεν θα έκανε τίποτα όπως σας ανέφερε. Αλλά δεν έχει τα α...α να το ομολογήσει και το πάει πλαγίως. Εγώ θα ζητούσα μέσω Μανου να τους πει ότι τα δώρα του παιδιού οι νονοι ή οι θείοι τα φέρνουν εκείνοι σπίτι και δεν πηγαίνουν οι γονείς να τα πάρουν, οπότε αν θέλει ας έρθει εκείνος σπίτι σας και αν όντως έρθει δείξε ενοχλημένη και τυπική μαζί του για να καταλάβει ότι δεν είσαι ο μαλάκας της παρέας που όποτε θέλει να ξεσπάσει αυτός εσυ θα είσαι υπό και όποτε του περνάει πρέπει να είσαι μέλι γάλα.

Ρουλίτσα διάβασα στο facebook οτι περιμένεις κάποια φίλη σου να γεννήσει απο ώρα σε ώρα. Με το καλό να έρθει το μωράκι. Γερό και δυνατό να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κατερινάκι,ακόμα εδώ ε???!!Έχουμε και την γυναίκα του ξάδερφου του Γιώργου που έχει ΠΗΤ 14/04 αλλά ο γιατρός της είπε ότι αν δεν γεννήσει μέχρι την άλλη Τετάρτη 11/04 θα την βάλει με πρόκληση...εεε να μην πάει στο χωριό του ο κύριος??!!!ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted: Εγώ όταν θέλω να φύγουμε από την παιδική χαρά του λέω,πάμε σπίτι μας να δούμε την γατούλα και το σκυλάκι μας κτλ.στο καρότσι μπαίνει πολύ εύκολα όταν είναι να πάμε βόλτα,όταν είναι να τον βάλω για να φύγουμε,καμιά φορά κάνει ζόρια αλλά πιάνει το κόλπο με τα ζωάκια!!Και πάντα έχω μαζί μου αντικείμενα που του τραβάνε την προσοχή για τις δύσκολες ώρες!

Πάτησα υποβολή και είδα την Νατάσσα!!!Γεια σου Νατασσάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα ομορφες...

Θα ξεκινισω με την Μαριεττα.

Νομιζω πως εχεις 2 επιλογες Μαριεττα μου, η μια ειναι να ριξεις τα μουτρα σου και να πας εκει μαζι με τον Μανο και η αλη (που θεωρω οτι ειναι πιο δικαιη πρως εσενα) ειναι να το πατε μισο μισο...

Αφου αποφασισαν να του παρουν δωρο μαλον θα εχει μετανιωσει (εν μερι) για τις μαλακιες που ελεγε τις προαλες και θελει να τακτοπιησει την κατασταση.

Αφου κανουν αυτοι την αρχη καλο ειναι να μην το παρακανεις και εσυ και τους κρατας μουτρα, αλλα το σωστο ειναι οπως λεει και η Νατασσα τα δωρα να τα πηγενουν οι νονοι στα βαφτιστιρια και οχι το αντιθετο. Σε αυτο το σιμιο δεν θα εκανα πισω με τπτ...

Ας του κανει ο Μανος μια κουβεντα και αν δεις πως την αποδεχοντε και θελουν να ερθουν σπιτι σας τοτε νομιζω πως θα εισαι ουτος η αλος κερδιζμενη και δεν χριαζετε να το τραβιξεις αλο, αν ομως αρχισουν τις μαλακιες παλι τοτε θα προτινα να μην πας εσυ να παρεις το καρεκλακι....

Γενικα μην ταραζεσε και μην ριχνεις το επιπεδο σου, να εισαι κυρια....

Ρε σι Κατερινα τι τα θελεις τα σκαλτσουνια ετιμογεννη γυναικα, κατσε καλε στα αβγα σου....Να πες στο Μαρακι να σου στιλει μερικα με κουριερ, θα τα εχεις σε 2 μερες...

Εμεις εδω λεμε για γεννες κοριτσια και εγω σκεφτομε το καημενο το σπορακι του κουνιαδου μου...

Θιμαστε που σας ελεγα οτι ειναι εγκυος η κοπελα του??? Εχουν γινει πολλα τις τελεφτεες εβδομαδες και τελικα δεν τα βρικανε...Το Σαββατο θα κανει εκτρωση, ειναι στην 9η εβδομαδα...

Την ειδα σημερα και ηταν σαν ζομπι, χαλια μαβρα εχει...Στην ουσια δεν θελει να το ριξει αλλα εχει ιδι ενα παιδι απο τον πρωτο της γαμο που μεγαλωνει μονη της..

Ενα θα σας πω μονο, αν ειναι να εχεις γονοις σαν τους δικους της καλιτερα να εισαι ορφανος...

Αυτοι δεν ειναι ανθρωποι τερατα ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nατασσα εχεις απολυτο δικιο,αλλα αυτη την φορα θεωρω οτι το να ερθει σπιτι μου ειναι προσωπικη προσβολη..σαν να μου το λερωνει...οποτε προτιμω να στειλω τον Μανο με τον μικρο Παρασκευη απογευμα και να παω την ιδια ωρα να κοψω τα μαλλια μου...δε θελω ουτε ζωγραφιστο να τον δω..οποτε καλυτερα ετσι..παντως για μενα εχει γινει delete ο τυπος..το θεμα ειναι πώς θα πω ολη την ιστορια στην αδελφη μου που ερχεται αυριο απο εξωτερικο..κι εκεινη δε χαριζει καστανα..

Κατερινα δε θελω να μην αφησω τον μικρο να παει..δε μου ερχεται καλα,κυριως για τον Μανο γιατι τους αλλους τους εχω χε...ους.....

ρε συ Γιαννη!!μπραβο αγαπη μου με το νερο!!αλλα Κατερινα,θα σε συμβουλευα να πινει νερο λιγη ωρα μετα το φαγητο..βοηθαει καλυτερα την χωνεψη..οχι κατευθειαν μετα...

η κηπουρικη ειναι η χαρα της μαμας μου!!αλλα ειναι τελεια ασχολια!!ρε συ Νατασσα!!οι πανσεδες ειναι της εποχης;μου αρεσουν τοσο πολυ!!τι να φυτεψω κι εγω;λεω να διακοσμησω την βεραντα με μικρα γλαστρακια,αλλα καποια φυτα που να αντεχουν σε ηλιο αρκετο,γιατι τα μπαλκονια τα βλεπει ολη μερα ο ηλιος..για πες καμια ιδεα!!

ο Ηλιας κανει τουμπες για να μπει στο καροτσι,ξεροντας οτι θα παει βολτα..φερνει και το μπουφαν και περιμενει να τον κουμπωσω..κοριτσια εχει αρχισει και πινει περισσοτερο νερο με το ποτηρακι που εχει καλαμακι...αναποδο παιδι ομως!!επινε τωρα το βραδυ κι ειχε φουσκωσει...ευτυχως ηπιε και το γαλα...

Ακη εισαι φοβερος!!τελικα τα πιο ταρζανακια της παρεας ειναι ο Μανωλακης,η Σοφουλα και ο Ακης!!!

παντως ο Ακης εχει φοβερο ενστικτο αυτοσυντηρησης!!ξερει οτι θα πεσει και το προσπαθει να μη συμβει!!!μπραβο αγαπη μου!!!

δε θυμαμαι αλλα... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι δε το συζητω το να παω..με τιποτα!!το ειπα και στον Μανο και το σεβεται..ρε συ!ο ανθρωπος ειναι χωριατης με την κακη εννοια!!ειπε στον Μανο οτι δε θελει να εχει πολλα πολλα μαζι μου ουτε με την οικογενεια μου..οποτε τι να λεμε!!αυτα εγιναν χθες το βραδυ,αλλα τωρα μου τα ειπε ο δικος μου...οποτε κορες αντε γεια!!

κριμα για την κοπελα Ευη!!ανατριχιαζω οταν διαβαζω τετοια..θυμαμαι και την δικη μου περιπτωση με την παλλινδρομη και δε θελω...ευτυχως η κοπελα εχει κι ενα παιδακι...κριμα ομως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑ τελικα ειναι πολυυυυυυυυ μαλακας ο ανθρωπος.....

Ουτε για αστιο να μην πατισεις το ποδι σου εκει...

Αν δεν θελει αυτος να εχει πολλα πολλα μαζι σου μια δεν θελεις εσυ χιλιες... Καραγκιοζης...

Με το αλο θεμα εχω στεναχοριθει πολυ, ουτε δικο μου να ηταν το μωρο...

Εκανα οτι μπορουσα για να αλαξω τα πραγματα αλλα διστυχος δεν ειναι στο χερι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...ειμαι κομματια...ωραια τα γλυκα αλλα η μεση μου τοσες ωρες ορθια με πεθανε..και δεν τα τρωω κι ολας...

κατερινα εχει δικιο η ευη εγω θα σου στειλω..οχι τιποτα αλλο αλλα αν σε πιασουν πονοι εν τω μεταξυ ποιος θα μαζεψει το σπιτι εεε???οποτε εγω θα σου στειλω αμα κι εσυ μου στειλεις την ευχη σου να γινω κι εγω γρηγορα δευτερομανουλα...ρε κοριτσια το ξερω πως σας εχω κουρασει με αυτο το θεμα αλλα ειλικρινα τοση εννοια ουτε στον μανωλη δεν ειχα..πριν μεινω εγκυος ελεγα πως οτι και να γινει ο θεος μου φυλαει κι εμενα ενα μωρο και ετσι δεν με νοιαζει ξερω αργα η γρηγορα θα ερθει...τωρα δεν ξερω τι γινεται..τελος παντων δεν ξαναμιλαω για αυτο...

μαριεττακι μου να σου πω κι εγω ξερω πως ο νονος παει στο παιδι και οχι το αντιθετο αλλα εχεις δικιο..ουτε εγω θα τον ηθελα στο σπιτι μου...και στο κατω κατω αμα εχεις τον μανο διπλα σου μην σε νοιαζει τιποτα..κι αμα ο κυριος δεν θελει μια εσυ να μην θες 100 οχι θα κατσεις να σκασεις..οποτε στειλε τους αντρες και κανε εσυ μαλλι..ισως ετσι καταλαβει και κατι παραπανω..(που δεν το βλεπω αλλα λεμε τωρα)τι κανουμε για αυτους τους αντρες μας ομως..και να το αναγνωριζαν παει κι ερχεται..ο δικος μου τωρα νομιζει πως επειδη μιλαω με την μανα του εχω ξεχασει οσα εχουν γινει..αλλα εδω ειμαστε και δεν θα αργησει η κυρια κατι θα ετοιμασει παλι..

νατασσακι μου βαλε φωτο του κηπου βρε να παρω καμια ιδεα...εγω μολις ανθισει ο δικος μου θα σας βαλω εχουν πεταχτει παντως ολοι οι βολβοι μου..

εμενα ο μανωλης δεν εχει προβλημα να βγει απο το σπιτι εχει προβλημα να ξαναμπει... :shock::shock::shock: οταν φευγουμε απο το μαγαζι τον βγαζω σχεδον σηκωτο..τι του ταζω δεν λεγεται..ευτυχως κοντα στο μαγαζι εχει και κουνιες οποτε τον παω λιγο εκει ξεχνιεται και μετα παμε ηρεμοι σπιτι..

αα νατασσα θυμηθηκα ρωτησες για την ομελετα..κανονικα οπως την αλλη στο τηγανι απλα την βαζω σε ενα πυρεξακι η ταψακι και αμα θελω της βαζω μεσα και ντοματα πιπεριες αλλαντικα οπως θες ειτε ανακατεμενα ειτε σε στρωσεις και μετα το αυγο εγω βαζω και λγο γαλα και χτυπαω το αυγο..και φυσικα απο πανω τριμμενο τυρακι...αχ με την νυστεια τωρα παντου θελω τυρι..ποσο εμεινε??

ινα?τερκενλης στην κρητη οχι ακομα...απλα με τον αδερφο μου παντρεμενο στην δραμα εχουμε παει αρκετες φορες θεσσαλονικη οποτε τα ξερουμε τα τσουρεκια...

ευη μου τι κριμα για το κοριτσι..μακαρι να μην υπηρχαν τετοια θεματα και καταλαβαινεις οταν θες κατι τοσο πολυ και βλεπεις καποιον να του δινεται απλοχερα και να μην μπορει να το διαχειρηστει στεναχωριεσαι πιο πολυ..μακαρι κατι να αλλαξει και να μην χρειαστει να κανει κατι τετοιο(ουτε την λεξη δεν μπορω να πω)

δεν θυμαμαι κατι αλλο και περασε και η ωρα..παω να τεντωσω το κορμι μου διπλα στην κουνια του παιδιου μου και να ξεραθω..σας φιλω γλυκα ..κατερινα στειλε διευθυνση λεμεεεεε

ηρεμη και υσηχη νυχτα να εχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη και Μαρια ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!

(για την Ευη να εχουν τσουρεκια,για την Μαρια να εχουν σκαλτσουνια)...μπου χα χα!!

σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας...παω κι εγω να κοιμηθω!!!

φιλουρες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφουλες

Κατερινακι δεν γεννησες ε?

Μαριεττα ποσο κουραγιο να κανεις ? λοιπον αν δεν πας,ειναι σαν να τον αποκλειεις απο νονο του παιδιου,δεν του αξιζει να ειναι νονος με αυτη την συμπεριφορα,αλλα απο την στιγμη που αποφασισες να τον κανεις κουμπαρο ,γνωμη μου ειναι ειναι να εχεις τυπικη σχεση και να του βαλεις με ωραιο τροπο ορια....μονο και μονο για το παιδι σου!!!!!

μαρακι ,αννουλα ινα συμπεθερουλα αλικακι ρουλακι φιλακια

ελπιζω να μην ξεχασα καμμια :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφα κορίτσια….

Διαβάζω τα νέα σας ( βιαστικά) αλλά είναι δύσκολο να γράψω γιατί το στικάκι είναι πολύ αργό, δεν πιάνει παντού κ γιατί ο Σπύρος κάνει κ αυτός κηπουρική κ τρέχω να σώσω τις γλάστρες μου…..!!!

Κάπως έχουμε συμμαζευτεί αλλά θέλει αρκετά ακόμη… η αδερφή μου ξεκινάει δουλειά, ο Πάνος ήδη δουλεύει πολλές ώρες κ εγώ δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω!!

Μαριέττα επειδή έχω περάσει πολλά κ περνάω ακόμη τέτοιες καταστάσεις, θα σου πω πως αυτό που πρέπει να κάνεις, είναι αυτό που κάνει λιγότερο ή καθόλου κακό στον εαυτό σου…… οτιδήποτε άλλο κ αν κάνεις για τους άλλους, δεν έχει σημασία, πολύ απλά γιατί κανείς δεν θα σου δώσει βραβείο κ δεν πρόκειται να γίνεις η Μαριέττα Τερέζα της οικουμένης… ότι κ να κάνεις, σε λίγο καιρό θα σου χτυπάνε μόνο αυτά που τους συμφέρει (ακόμη κ ο Μάνος) κ θα έχουν ξεχάσει κάθε καλή σου πράξη…. Μη σκας λοιπόν, βγάλε την υποχρέωσή σου με ένα δώρο που θα στείλεις με τον Μάνο κ τον μικρό κ κάτσε σπιτάκι σου να χαλαρώσεις ή όπου αλλού σ’ αρέσει….

Κάπου ρώτησες για τα αυγά του Πάσχα….. εγώ τα βάφω με θαλασσινά χόρτα κ γίνονται υπέροχα κ οικολογικά…. Θα σου φέρω όταν γυρίσω από Κέρκυρα γιατί μπορείς να τα βάλεις στην κατάψυξη κ να βάψεις του χρόνου…

Μαρία δεν κουράζεις κανέναν…. Ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις κ σε καταλαβαίνω απόλυτα….!! Δεν χρειάζεται να απογοητεύεσαι όμως γιατί χαλάς τις υπέροχες μέρες με τον Μανώλη σου (ισχύει κ για μένα, δεν είμαι καλύτερη)… θα έρθει… πίστεψέ το… απλά θέλει το χρόνο του κ όσο σου γίνεται έμμονη ιδέα κ μοναδική σκέψη της ημέρας μπλοκάρεις τα πάντα!!! Ξέρω πόσο δύσκολο είναι αφού κ εγώ τα ίδια νιώθω αλλά όλα μπορούν να γίνουν κ θα γίνουν!!!

Ευγενία να σας ζήσει ο μπέμπης σας… πάντα τυχερός κ ευτυχισμένος να είναι!!

Κατερίνα κ ο δικός μου πίνει πολύ νερό… δεν είναι κακό!!

Κορίτσια η αυγοφέτα αρέσει στον άντρα μου αλλά εγώ την σιχαίνομαι…….

Ρε κορίτσια δεν θυμάμαι άλλα….. πρέπει να τα ξαναδιαβάσω κ οι σελίδες θέλουν 1 ώρα να ανοίξουν…. Συγχωρέστε με!! Μου την έχει βιδώσει χωρίς νέτ κ μου λείπετε πολύυυυυυυυυ!!!

Η Ελένη μας που είναι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!

Ρε Μαριέττα, είναι μαλάκας δεν το συζητάμε...Είναι ο νονός του παιδιού όμως και πρέπει να συνεχίσουν να έχουν σχέσεις μόνο και μόνο για τον Ηλία. Προσπάθησε να ηρεμήσεις, να έχεις τις τυπικές σχέσεις που πρέπει να έχεις ως οικογένεια και ασε τους άλλους να λένε ότι θέλουν. Σημασία έχει να είσαστε εσείς με τον Μάνο καλά και να χαίρεστε το παιδάκι σας...

Κατερινάκι μην βιάζεσαι - θα έρθει μόνη της η μπέμπα σου πολύ πολύ σύντομα!! Το Σάββατο είχα πάει με την νυφη μου να δουμε τον μπέμπη και τις ειχε πει ο γιατρός ότι μάλλον θα φάει όλες τις ημέρες...και τσουπ έκανε την έκπληξη και μας ήρθε 11 μέρες πριν την ΠΗΤ της..

Εγώ έχω τόσες δουλειές που δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω. Και στην δουλειά και στο σπίτι γίνεται πανικός...είχα κανονίσει την Κυριακή να κάνουμε παρτυ σε παιδότοπο αλλά αφού η άλλη εορτάζουσα είναι στο νοσοκομείο θα το κάνω σπιτι μάλλον και δεν έχω ετοιμάσει τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικακι μου ολα καλα με το σπιτι?

αντε μετα τις γιορτες να τα πουμε

την Κυριακη ερχεται η ζαμπα.....θα μεινει και το πασχα,με πηρε τωρα τηλ και μου ειπε οτι δεν θα φερει δωρα στα παιδια,λες και εγω της ζητησα,τι να πω εχει να δει 6 μηνες τα παιδια και δεν μπορει να παρει μια βλακεια με 5 ευρω για να χαρουν!!!!!!!!!

εδω δεν πηρε ουτε ενα μπλουζακι στο μωρο δωρο για την βαπτιση....θα φερει τωρα κατι????

αναγκη δεν την εχω,ουτε τα δωρα της αλλα δεν μου αρεσει να ξεχωριζει τα παιδια μου απο το αλλο εγγονι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη τελικά είναι πολύ βόδι η ζάμπα σου…..

Ευγενία έχεις τρέξιμο εεε?? θα σε βοηθήσει η μαμά σου ή δεν μπορεί?

Είμαι κ εγώ μπλεγμένη με την μετακόμιση αλλιώς αν ήθελες μπορούσα να σου φτιάξω 1-2 πραγματάκια….!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Καλησπερα και νυνυχτα που λεει και η μικρη δε σας λεω ακομη !!

Μπαινω να σας γραψω τωρα που κοιμαται η μικρη γιατι διαφορετικα δεν γινεται με τιποτα!

Φωναζει συνεχεια μανουλι ελα!

Ανεβηκα στη ταρατσα για τσιγαρο και ειναι σαν να ειναι φθινοπωρο δε θα δουμε ευκολα ακομη ανοιξη.Εμεις ειμαστε καλα.

Φτιαχνω λαμπαδες βραχιολια εκκαθαριστικες φπα πουλαω ξυλολεβητες τι αλλο να κανει μια μανα για να μεγαλωσει το παιδι της??

Ευη θα αρχισω απο σενα γιατι νομιζω οτι ειναι το πιο σημαντικο.Θα παρακαλαω να μη γινει να αλλαξουν γνωμη και μην το ξανασκεφτουν ποτε ξανα.Ειναι κριμα γιαυτο το σπορακι αλλα και γιαυτη τη κοπελα που ειδε ενα φως στη ζωη της και το χανει ξανα!Διπλη στεναχωρια, μακαρι να γινει κατι και ο κουνιαδος σου να παρει μια σωστη προτωβουλια γιατι ειναι και δικο του παιδι και δεν το εκανε μονη της.

Ακολουθει η πεθερα της Ειρηνης που ευχομαι οταν μεγαλωσουν τα παιδια σου να την εκτιμουν το ιδιο με αυτην.Το δωρο δεν το κανεις για να δειξεις ποσα λεφτα εχεις, αλλα αυτη μονο στις ειδησεις δεν το εβγαλε για ανακοινωση.Τα εξοδα που θα κανει δεν τα σκεφτεται ας κατσει σπιτι της να εχει και κερδος!Νομιζω οτι αν και Πασχα πρεπει να κανετε προβολη της ταινιας τα φαντασματα των Χριστουγεννων για τους τσιφουτιδες!Εμεις δοξα το θεο αμα πω κουβεντα θα πεσει φωτια σιγουρα γι αυτο κανω και υπομονη με τις πιτες της.Στη δεκατη φορα που θα το πω θα το καταλαβει θελει το χρονο της

Μαριεττα τι να πω κοριτσι μου.Τα παιδια οταν γεννιουνται ο ενας μοιαζει στον ενα γονιο και ο αλλος στον αλλο.Σιγουρα ο Μανος δεν μοιαζει στη μανα του και αλλος της μοιαζει πολυ!τα υπολοιπα ειναι περιττα!

Αλικη τι χρωμα βγαινουν τα αβγα σας?

Τα αυγα βαφουν και με τα φλουδια απο τα κρεμμυδια αλλα και με τα πατζαρια.

Ευγενια βρες ενα φουρνο και παραγγειλε ολα οσα θελεις να σου φτιαξουν οποτε να μην εχει κουζινα δεν υπαρχει λογος για αγχος!

Αννα μπραβο στον Ακη ελπιζω να περιοριστει στο ποδηλατακι του και να μην το κανει και στα μηχανακια αυτο.

Εμενα το σπιτι παλι αχουρι αλλα βαριεμαι υπερβολικα να κανω κατι.Ισως αυριο να φωναξω την πεθι να κρατησει τη μικρη και να κανω τα τελευταια πριν το Πασχα.

τα λεμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα πω καλησπερα κατεφθιαν γιατι βραδιασε μεχρι να καταφερω να γραψω. Ειχα ξεκινισει πολλες ωρες πρην αλλα μεχρι το καλημερα μανουλια εφτασα.........

Ινα μου ασε ειναι δραμα η κατασταση με τον κουνιαδο μου.. Αυτη η σχεση σιγουρα δεν σοζετε γιατι μπαζει απο παντου..

Ριχνω μεγαλο φτεξιμο και στους δυο για διαφορετικους λογους ο καθενας αλλα φτενε εξισου πολυ.

Αυτη η κοπελα ειναι ατυχη και δεν εχει ιποστιριξη απο πουθενα, ο πρωιν αντρας της δεν της δινει διατροφη, καλα καλα δεν βλεπει το παιδι του. Οι γονοις της ειναι μαλον σε διασταση (ο ενας μενει εδω και ο αλος στο χωριο του). Η μανα της ειναι μια σκυλα αδιαφορη και εχει αποφασισει πρην ακομι γνωρισει τον κουνιαδο μου οτι ειναι αλιτης. Γνωρισε τον κουνιαδο μου και κολισε επανο του σαν να ηταν η σανιδα σωτιριας της, παρολο που εκεινος της ειπε οτι ειχε τρομερο προβλιμα επιδι ειχε παιδι σινεχισε να ειναι μαζι του και να των ρωταει σινεχια αν αγαπαει τον γιο της τωρα που περναει περισοτερο χρονο μαζι του....Εδω θα ριξω φτεξιμο και στον κουνιαδο μου που επισις σινεχιζε αυτη την σχεση ενω ηξερε οτι δεν μπορουσε να αποδεχτει το παιδι της....

Αυτη νεβριαζε καθε φορα που της ελεγε οτι απλα το σιμπαθει το παιδι και ζηλεβε που ο κουνιαδος μου μιλουσε σινεχια για τα ανυψια του...

Καπια στιγμη τετια εποχη περιση αρχισε να την φερνει και στο σπιτι της πεθερας μου, να βγενουμε ολοι μαζι με τα παιδια για καφε και σε παρκα. Λογικο ηταν η κοπελα να νομιζει οτι προχοραει η σχεση τους..

Αλλα αυτος σινεχιζε να μην αποδεχετε το παιδι της...Την εφερε και στα βαφτισια του Τ που ειμασταν ολοι οικογενιακα...

Για να μην τα πολυλογο φτασαμε πρην ενα μηνα να μας ανακινωνει οτι ειναι εγκυος και τοτε εγω φανταστικα οτι θα τελιωνε το πανηγιρι εκει και θα παντρεβοντουσαν...

Ελα ομως που τοτε βγηκαν ολα τα προβλιματα στην φορα και αρχισαν τα αληλομαχεροματα...Η μανα της αρχισε να την κανει περα, γενικα της σιμπεριφετε σαν σκουπιδι...

Για να φανταστιτε το πρωιγουμενο Σ/Κ ηταν αρρωστη με πυρετο και με τα χιλια ζωρια κρατισε τον γιο της για να ξεκουραστει. Την Κυριακη που πηγε να τον παρει μαλωσαν και την εδιοξε απο το σπιτι...

Γηρνοντας ο κουνιαδος μου στο σπιτι βρικε τον μικρο με πρηζμενα ματια απο το κλαμα και αυτην σε κατασταση τρελας...Οταν τον ειδε (τον κουνιαδο μου) τραβιξε ενα μαχερι απο την κουζινα και πηγε να μαχερωθει, ευτυχος την προλαβε και της πηρε το μαχερι...

Περνει ο Κουνιαδος μου τηλεφωνο την μαμα της και της λεει να ερθει αμεσος γιατι η κοπελα δεν ειναι καλα...

Ερχετε αυτη η σκροφα και τι κανει? Περνει τον μικρο και φεβγει και λεει στον κουνιαδο μου ενω ακουγε και η κοπελα. "Εγω το μωρο ηρθα να παρω δεν με νιαζει για αυτην".... :o:o:o

Περνει τον αδερφο της ο κουνιαδος μου, του λεει " το και το εγηνε ελα να δουμε τι θα κανουμε" " Καλα θα σε παρω εγω αργοτερα του ειπε και το εκλισε".. Ακομα περνει...

Περνει στον μπαμπα της, του λεει " ελα εγηνε αυτο σε χριαζετε το παιδι σου" και τι του λεει το αλο το γομαρι?? "Αυτη ξερει οτι με πηρες???" "Οχι" λεει ο κουνιαδος μου "εγω σε περνω να σε ενιμερωσω"

"Καλα μην της πεις οτι με πηρες, αυτο το τηλεφωνιμα δεν εγηνε ποτε, δεν κατεβενω εγω Θεσ/νικη για αυτον τον λογο"....... :shock::shock::shock::shock::shock:

Της ειπε και ο κουνιαδος μου οτι για να ειμαστε μαζι αυτους τους ανθρωπους ουτε καλημερα δεν θα τους ξαναπεις, δεν το δεχετε αυτη με τπτ, λεει "οτι και να μου κανουν δεν παβει να ειναι οι γονοις μου"

Και και και και, σας επριξα..........Μπικατε στο νοιμα φανταζομε, τα σιμπεραζματα δικα σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου! Τι κάνετε;

Εγώ νοιωθω κομμάτια σήμερα. Μολις σχόλασα πήγα κατευθείαν για κάτι ψώνια που ήθελα να κάνω

(δώρα για : κοριτσάκι της κουμπάρας μου που αύριο έχει γενέθλια, τον βαφτηστήρα μας, το αμόρε της πεθεράς μου που θα μας φιλοξενήσει στο σπίτι του και γιορτάζει κιολας την Κυριακή του Πάσχα) και τα έκανα πάρα πολύ γρήγορα με αποτέλεσμα να κουραστώ στο τσακ μπαμ. Όταν γύρισα σπίτι μου που ήταν η μαμά μου με το παιδί είχε έρθει απροοπτα η κουνιάδα μου με τα παιδιά και γινότανε χαμός. Δεν ξεκουράστηκα καθόλου. Anyway. Tωρα έχω αράξει όυτε φαί δεν έχω όρεξη να φάω.

Μαριεττάκι οι πανσέδες δεν είναι η εποχή τους έπρεπε να φυτευτούν αρχές Μάρτη.

Μπορείς βέβαια να βάλεις βολβούς και να βγουν σιγά σιγά από διάφορά λουλουδια όπως η ανεμώνα , η φρέζα, η τουλίπα.

Αυτά που αντέχουν στον ήλιο πολύ είναι το κινέζικο και η μποκαβίλλια.

Μαράκι θα σας βάλω φώτο μέσα στο Σ/Κ. Να τα φωτογραφήσω το πρωι και όχι απογευμα που γυρνάω από την δουλειά.

Τι άλλα; Καλε τι έπαθα; Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο από τα νέα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Ευάκι τι μοίρα είναι αυτή που έχει αυτή η κοπέλα? Πόσα να αντεξει;

Γι' αυτό προσπαθεί να κρεμαστει από τον κουνιάδο σου. Δεν έχει κανέναν να στηριχτεί. Κρίμα! Πολύ κρίμα!

Δεν την λυπάτε μωρέ ο κουνιάδος σου να περάσει κι άλλες στεναχώριες. Γιατί δεν θέλει ένα παιδάκι δικό του; Αν δεν ήταν σίγουρος γι' αυτήν την σχέση γιατί την προχώρησε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω οταν εισαι σε αυτη τη κατασταση ολα μπορουν να συμβουν!Πολλα λαθη δε ξερω τι να πω!Ο κουνιαδος θα το ξεπερασει αυτη δε νομιζω μακαρι ....Οτι και να πουμε εμεις ειναι λιγο

Αναστασια που να ερθει και το καλοκαιρι!Μια χαρα τη κοβω πεθερα σωστη!

Αραγες πως ειναι ο ερωτας σ αυτη την ηλικια???

Εμεις πηγαμε στο σπιτι μιας φιλιας τσιμπισαμε λιγο επιστρεψαμε μολις η μικρη εκανε ντουζ και στο κρεβατι της ,αλλα απο την υπερενταση την επιασε λογοδιαρια!Επαιξε καλα με τα παιδακια και το χαρηκε ομως.Αυριο θα παμε στους κουμπαρους τα δωρα και θα παιξει παλι.Να θυμηθω να το πω στη κουμπαρα ομως??

Αυτα δεν εχω αλλα νεα!

Ευη αμα εχει θετικη εξελιξη πες μας καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσα μου την λυπατε την κοπελα για αυτο εμηνε μαζι της τοσο καιρο (ετσι λεει)...Αλλα δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να μηνει μαζι της μονο απο λυπιση....

Πρην λιγο εκνεβριστικα με τον αντρα μου που μιλουσε μαζι του στο τηλεφωνο και του ελεγε οτι ειναι καλιτερα ετσι και σε λιγο καιρο θα το ξεπερασει και αυτη...

Δεν αντεξα και αρχισα να φωναζω. Αυτη δεν προκιτε να το ξεπερασει ΠΟΤΕΕΕΕΕ του λεω, για εσας ειναι απλο αλλα για αυτην ειναι ενας θανατος και μαλιστα του παιδιου της....

Σημερα της εδωσε και 500 ευρω για τον γιατρο. Αυτη το μονο που κανει σηνεχια ειναι να κλαιει....

Απο εχθες που την ειδα ετσι δεν μπορω να την βγαλω απο το μυαλο μου, κοντεβω να παθω εγω καταθλιψη μιλαμε....Αυτη η σκροφα η μανα της δεν την βλεπει που εχει γινει λιψανο απο το κλαμα????

Σορρι που δεν σχολιαζω κατι αλο σημερα αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλο εχω κολισει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Ευη ας μη σχολιασουμε αλλο το θεμα γιατι μπορει να πουμε πολλα.Ευχομαι η κοπελα να βρει ηρεμια γιαυτην και το παιδι της!Να μας πεις αν εχει θετικη εξελιξη το θεμα!

Η μικρη κοιμαται βαρια ακομη!Εχω ενα σωρο δουλειες αλλα εκατσα να πιω ενα καφεδακι πριν ξεκινησω!

Τελικα η πεθερα φευγει Τεταρτη και μεις Πεμπτη ξημερωματα θα φυγουμε τουλαχιστον πεντε το πρωι για να μεινει κανενα τριωρο που θα ειναι η μικρη ξυπνια!Γαλα φρεσκο πως το ζεσταινεις στο δρομο!Αμα δειτε καμια με κανενα καμινετο στην εθνικη οδο εγω θα ειμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια...

Τι καιρος ειναι αυτος παλι, βγαλαμε τα χειμονιατικα. Ελπιζω το Πασχα να μην ψωφισουμε απο το κρυο στο χωριο αλλα ουτε να κλειστουμε μεσα, τι νοημα εχει να εισαι στο χωριο αν δεν μπορουμε να παιζουμε εξω ολη μερα???

Ο μικρος ακομι κοιματε τον βαρενε ο καιρος μαλον και ναρκωθικε. Σημερα τελεφτεα μερα στο σχολειο για την Φλωρα και να δουμε τι θα κανουμε, ολη μερα εδω μαζι μου θα με τρελανει...

Ινα ενα θερμο δεν εχεις??? Ζεστανε το και βαλτο σε θερμο το γαλα και οταν το χριαστεις θα ειναι ετιμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα….

Χάνεστε, όλο χάνεστεεεεε……..!!!

Πριν φύγουμε για Πάσχα θέλω να τελειώσω εντελώς με το σπίτι αλλά δεν το βλέπω… όλο κάτι μένει για τακτοποίηση! Πρέπει να πάρω κουρτίνες για το δωμάτιο του Σπύρου κ για το σαλόνι…. Πρέπει να πάρω επίσης κρεβάτι για τον Σπύρο κ κάτι άλλα μικροπράγματα που μας χρειάζονται!!!

Ευάκι τι να πω ρε συ για την κοπέλα…. Λυπάμαι πολύ όταν ακούω τόσο θλιβερές ιστορίες!! Ένα φταίξιμο πάντως το έχει κ η ίδια…. Δεν νομίζω να μην καταλάβαινε πως αυτή η σχέση δεν πάει… κ σαν μάνα αφού ο φίλος της δεν το ήθελε το παιδί, δεν έπρεπε να είναι αυτό κ μόνο αυτό προτεραιότητα της??? Να είμαι με έναν άνθρωπο που απλά συμπαθεί το παιδί μου….???? Κ το παιδί μου δεν θα το νιώθει αυτό? Τι προβλήματα θα του δημιουργούσα??

Ίνα δώσε της κάτι άλλο να φάει ή γάλα σε σκόνη! Μπορείς επίσης να πάρεις ένα θέρμος με βραστό νερό (μεγάλο όμως για να μείνει το νερό ζεστό) κ να βάλεις σε ένα μπολάκι το μπιμπερόν κ να το αφήσεις μέχρι να χλιάνει… Κ εμείς ξημερώματα θα φύγουμε γιατί προβλέπω να κάνουμε 12 ώρες ταξίδι διαφορετικά!!!

Νατάσσα σήμερα είναι Παρασκευή οπότε από το βράδυ θα αρχίσεις να ξεκουράζεσαι αφού τελείωσες κ τις δουλειές σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...