Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΕΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

Γιουλη εγω εκτος απο τις παιδικες κρεμες σκονη του φτιαχνω και βρωμη με μηλο, τρελενετε. Παλια του εφτιαχνα και γλυκοπατατα με μηλο- αχλαδι, τωρα απλα δεν ετυχε.

Γαλα οσο μπορω οικονομικα θα του δινω σκονη. Εσυ γτ θελεις να το αλλαξεις; για οικονομικους λογους παω πασο!! Τι γαλα θα του δινεις; Θα κοιτας την τιμη στο λιτρο και θα σιγκινεις με την σκονη.

Γιουρτι του δινω του Ολυμπος, στραγγυστο.

Οσο για τις φραουλες εκτος απο το πιαιδατρο μου μου ειπε και ενας παραγωγος στην λαικη να μην δινω στο μικρο μεχρι 4 ετων! ειναι επικυνδινο για αλλεργιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γωγω σημερα ηταν μια κυρια στο Σκαλβενιτη και μοιραζε κουπονια για τα μπεμπιλινο. Μου ειπε οτι θα ειναι γενικα μεχρι το Σαββατο. Δεν πας να δεις μηπως εχουν εκπτωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!Πριν μια ωριτσα γυρισαμε απο τον παιδότοπο,περασαμε υπεροχα,χορεψαμε κ η Χριστινα σκαρφαλωνε παντου :D ειχε κ την minnie Αναστασια μου χιχι!!!

Ηρθε κ ο γιατρος το πρωί,ειμαστε στα 8 κιλά κ 78 ποντους.

Μου ειπε οτι μπορεί να τρωει τα πάντα,τοστ με τυρι γαλοπουλα,ζαμπον κτλ,λουκανικα,φρουτα τα παντα,τυριά όλα αλλα την φετα να την πλένω κ το ανθοτυρο ειναι πιο υγεινο...γαλα συνεχιχω humana νουμερο 3,θα μπορουσα να της δινω κ φρεσκο αλλα το προτιμω σε σκονη ειναι καλυτερο,γιαουρτι κανονικο,όλα τα ψαρια,αλλά αποφευγουμε αλατι κ ζαχαρη.

Της εδωσα τοστ μπουκιτσες μικρες να τρωει κ της αρεσε.

Αυτα προς το παρόν...σας φιλω γτ ειμαι dead.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!

Τι κάνετε?

Ευχαριστώ για τα σχόλια-συμβουλές σας!

Σήμερα απ ότι βλέπω έκλεισα την 33η και μπήκα στην 34η εβδομάδα!!!!!!!!!!!! την επόμενη φορά που θα πάω στον γιατρό σε 2 εβδομάδες δηλαδή θα έχω μπει στον 9ο......................πλησιάζει ο καιρός.......

πω πω αγχωνομαι!

Γιούλη ωραία θα περάσετε στο χωριό! Γράψτους όλους και κάνε ότι σου αρέσει εσένα! Το Πάσχα στην Αθήνα είναι χάλια....2ο συνεχόμενο για εμένα (πέρυσι μόλις είχα γεννήσει...)

αλήθεια βρε κορίτσια, πώς είναι οι σχέσεις με τους γονείς σας? Σας βοηθάνε? Μένετε κοντά? Εμένα με εκνευρίζουν ώρες ώρες αφάνταστα γιατί δεν μπορούν να συνειδητοποιήσουν σε βάθος ότι πλέον έχουμε ξεχωριστή οικογένεια και θα πρέπει να σέβονται της αποφάσεις μας...πχ λέω στην μαμά μου πριν 2-3 μήνες...κόβουμε τα αλεσμένα...ε με το που έρχεται λίγο πιο μετά...την βλέπω αλέθει το φαγητό της μικρής...χωρίς να μου το πει καν...δεν λέω και εγώ είμαι πολύ παρεμβατική και θέλω να επιβάλω την γνώμη μου και οκ δεν χάλασε και ο κόσμος ΑΛΛΑ νιώθω ότι κάπου για τους γονείς θα είμαστε πάντα παιδιά και δεν μπορούν να κατανοήσουν εύκολα ότι πρέπει να σκέφτονται διπλά πριν 'παρέμβουν' στιν οικογένειά μας...

Δεν ξέρω, τι λέτε? Είμαι υπερβολική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas!!

Danae mou k egw ederna otidipote arseniko vriskotan mprosta mou :D k ton aderfo mou pou einai megaliteros mou gia na tou parw ta autokinatakia tou :lol: gonidia mallon 8a einai :-p

Pote dikaiomaste na dwsoume galaktokomika? -tiri, feta, xaloumi ( den 3erw an efage kamia sas)-

Den einai nwris na tis dwsw?

8a parw tin paidiatro na tin rwtisw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ok mas afinei apo ola ektos meli, aspradi tou augou, 4ari, alati nomizw auta an den mou 3efeugei kati :D ..

Me 8imwse itan poli 4ixri mazi mou, genika den me pliroforei gia tin epomeni mou kinisi,to 4axnw egw ti einai to epomeno pou diakaioutai k prin to dwsw rwtaw ti gnwmi tis p.x tin pernw til k tin rwtaw dikaioume apo auto k mou apantaei nai i oxi o tropos tis einai poli apomakros.. Sto 2o mwraki omws 8a tin exw xesmeni pou 8a 3erw kalitera k 8a exw tin peira tin mamas :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια τυρι ειναι πολυ μικρη η δικια σου να της δωσεις. Γτ βιαζεσε; Εγω περιμενω να χρονισει και μετα θα δω τι θα μου πει και ο γιατρος.

Απο την στιγμη που δεν εχεις εμπιστοσυνη στην γιατρο γτ δεν την αλλαζεις;

Σαμανθα ξεχασα να σου πω για την νταντα. δεν σημαινει κατι που την ηθελε, αυτα θα τα εχεις και πιστευω μολις ερθει και το αλλο μωρο θα ειναι πιο εντονο.

Οσο για τους γονεις, εγω με τον μπαμπα μου ειμαστε μακρια και αγαπημενοι! ειχαμε να μιλησουμε 1 χρονο, στο γαμο μου δεν ηρθε να φανταστεις!!!!!!!! Για την μαμα μου δεν μπορω να εκφερω γνωμη γτ δεν ζω μαζι της 12 χρονια τωρα. Οτι και να λεμε θα ειναι απο το τηλ. οταν ερχετε δεν ανακατευετε στο σπιτι μου, μη σου οτι τα "χωνει" λιγακι στο καμπρο της! :lol::lol:

Σημερα περιμενουμε την νονα του Αλεξανδρου να του φερει την λαμπαδα!! τα παπουτσια θα τα παρει η νονα(θεια) απο την Αμερικα!!!!!χααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den viazome Gewrgianna, apo auta pou mou eipe 8a krinw egw ti 8a dwsw tis mikris aplws tin gnwmi tis i8ela.. Den eipa pws den tis exw empistosini o tropos tis den mou arese einai ligo apomakri.. Exei poli kairo na paw konta tis pame sta kratika e3wterika iatreia gia emvolia mono otan mou arrwstisei poli i mikri 8a pame i otan 8elw tin gnwmi tis gia kati tin pernw til.. kratame epafi giati einai konta stin mama mou an tixon (xtipa 3ilo) k tin xreiastoume epeigon, einai poli kali giatros alla 4ixra8ika apo tin antimetwpisi tis..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα αυτά που λέτε κορίτσια για τη διατροφή θα τα φάμε μετά από πολύυυυυυυυυυυ καιρό, λόγω αλλεργίας.... :(

Την τρίτη που μας έρχεται, θα της ξαναδώσω κανονική φαρίν λακτέ. Μια κουταλιά όμως, μέσα στην HA κρέμα της. Και αν όλα πάνε καλά θα αυξάνω την ποσότητα μέχρι να φάει ολόκληρο γεύμα από κανονική κρέμα.

Αχ! μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Δεν θέλω να ξαναδώ κόκκινη την μουρίτσα της.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία,υπέροχη η φωτο της Γεωργίας!

Ανδρια,γιατι δεν αλλάζεις παιδίατρο;το θεωρώ βασικό να νιώθεις άνετα μαζι της.

η μικρή μόλις μπήκε για ύπνο.παω για μπανάκι κ μετά έχω λίγη δουλειά για την ημερίδα του Σαββάτου στο pc.

καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν κ πολυ καθυστερημενα να ευχηθω χρονια πολλα στο ταρζανακι της παρεας..χριστινακι χρονια σου πολλα!!!!!!!!!!!!!να μεγαλωσεις γερη κ δυνατη!!!!!!

γωγω μου να την χαιρεσε την κορακλα σου!!!!!

πως τα περνατε κοριτσια????

εμεις ολη μερα βολτες κ κουνιες!!!

εχθες μας εφεραν την λαμπαδα μας κ ρουχακια!!!

σιγουρα η μικρη θα κοιματε κ δεν θα μπορεσει να ερθει εκκλησια :(

οσο για τις σχεσης με τους γονεις δεν ειναι αυτες που θα ηθελα...

ο μπαμπας μου εχει να δει την μικρη απο την βαφτιση...

η μαμα μου ερχετε αλλα με εκνευριζει αφανταστα καποιες φορες...

για αυτο θελω να δωσω στα παιδια μου ολη την προσοχη κ την αγαπη που ελειψε απο μενα...

σαμανθα μαλλον φαση ειναι γιατι κ η δικια μου εχει γινει πολυ κακομαθημενη αν δεν γινει το δικο της χαλαει τον κασμο ασε που τωρα αρχισε κ ενα καινουριο αν την αφησω να κλαψει κανει εμετο...

ειμασταν σε μια φαση να μαθει να κοιματε μονη αλλα αρχισε το συστημα με το ξερασμα κ πως να την αφησω???

ειρηνη αντε καλο κυνηγι τωρα αφου εγινε το πρωτο βημα welcome to the club!! :lol::lol::lol:

η αλλη η μικρουλα μου χορευει μεσα στην κοιλια μου την νοιωθω κ ειναι ωραιο το συναισθημα οπως την πρωτη φορα!!!!!

δαναη σε πιανουν αμφιβολιες καποιες στιγμες φυσιολογικο ειναι,οταν ερθει κ μεχρι να το συνηδητοποιησεις ολο αυτο θα τις εχεις ετσι σκεφτομουν κ εγω τωρα πια μονο χαρα νοιωθω οτι ειναι να ερθει θα ερθει..ανυπομωνω να ακουσω τα καλα νεα θα χαρω πολυ!!!!

αναστασια μου ευχομε να τα ξεπεραση γρηγορα η μικρη κ να μπορει να τρωει απο οοοολα!!!!

γιουλι εγω δινω νουλακ η νεσλακ οτι εχει προσφορα τα πινει ευχαριστα κ τα δυο...καλα εκανες κ πηρες εσυ πρωτοβουλια τιποτα δεν ετρωγε βρε αυτο το παιδι πολυ λιγες επιλογες πως να βαλει κιλο ελπιζω τωρα να παρετε τα πανω σας!!!!

γεωργιαννα περιμενω να ακουσω αναλυτικα το μενου των γεννεθλειων σας μπας κ κλεψω καμμια ιδεα :D πηγα ρωτησα για τουρτα κ μου ειπαν 10 ευρω το κιλο κ το σχεδιο αρχιζει απο 8 ευρω εως 25 :shock:

αφροδιτη μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια εισαι πολυ γλυκεια σμουτς

αντρια πως τα παει βρε η νυφουλα σου ολα καλα????με το σπιτι των γονιων σου τι εγινε τελειωσατε???

γλυκερια μου ελπιζω να καλυτερεψαν λιγο τα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα,κλωτσάει;τώρα θα ξέρεις πως είναι κ θα το κατάλαβες αμέσως!

όσον αφορά τις σχέσεις με τους γονείς,εγώ είμαι ευγνώμων που "ετυχε" να γεννηθώ σε αυτή την οικογένεια,γιατί κανείς δεν μας ρωτάει.δεν εχω παράπονο από κανέναν.στον μπαμπά μου έχω την κλασική αδυναμία κ με τη μαμά μου είμαστε δεμένες κ πολύ κοντά αν κ από απόσταση τώρα πια.Ελενα,όσο κ να μεγαλώσουμε,για τους γονείς μας θα είμαστε πάντα παιδιά.φαντάζομαι ότι έτσι θα νιώθουμε κ εμείς ως γονείς.αυτό δεν σημαίνει ότι δεν χρειαζεται να οριοθετείς το χώρο σου!

αντε να στρωθώ να δουλέψω λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Danae omws proanafera den poli pame stin paidiatro mono an arrwstisei poli i mikri k 8elw na paw amesa giatro pou sto kratiko den mporw, einai k konta stin mama mou k 8a mporei na tin parei amesws an xreiastei.. Aplws me enoxlise ekeini tin stigmi, ena paraponaki ekana :)

8a kanonisw na paw na milisoume apo konta gia tin diatrofi mipws apo to tilefwno den mporoume na poli epikoinwnisoume giati mono oses fores etixe na tin parw tilefwno to prose3a auto..

Stin geitonia mou exei allo ena paidiatro pou akousa kala logia alla einai andras k den protimw alla paei mia alli gnwsti mou k mou eipe pws otan ton pernei til enoxleitai :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Soula mou klwtsaei? Ti teleio ais8ima :D

I nimfi mou paei mia xara, tis vrikane ton plakounta poli xamila k tis eipane oxi sex :) k varoi alla oso megalwnei to mwraki o plakountas 8a pigenei pros ta panw k na min anisixei aplws na einai prosektiki..

Oso gia to patriko mou akomi talaipwrountai, sxedon mesa teleiwsan emeinan kati mikro pragmata, tous emeinan e3w oi verantes k teleiwnoun teleiws alla logw twn giortwn tou Pasxa 8a ka8isterisoun ligo!!

Den peirazei igeia panw ap'ola!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτες οι κλωτσιες ειναι οι ομορφες τις ζωης μας!!! Μακαρι να με αξιωσει ο Θεος και να το ξανανιωσω!!!!

Σουλα μου ακομη κανω λιγες αλλαγες! Κατι δεν μου πετυχενει και ετσι το αλλαζω!!! Μολις το τελειωσω θα σου πω!! στανταρ ειναι τα ατομικα χοτ- ντογκ και τα χαμπουργερ σε ψωμακια απο τον Στεργιου που ειναι σε σακουλακι 8 τεμ.

Η νονα μας εφερε την λαμπαδα του μεγαλου. Πολυ ωραια μ'ενα ιντιανο επανω και οχι αυτο με τα παιχνιδια τριγυρω και μια απλη λαμπαδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!1

Καλέ που χαθήκατε όλες???

Είστε καλά?

Έφτιαξε ο καιρος και πήρατε τους δρόμους & τις παιδικές χαρές?

Γεωργιάννα χαράς στο κουράγιο σου που θέλεις και 3 παιδάκι!!! Βέβαια ο μεγάλος γιος σου είναι αρκετά ανεξάρτητος (υποθέτω) τώρα οπότε ίσως είναι κααααπως πιο εύκολο (λέμε τώρα) ΑΛΛΑ τα έξοδα είναι τεράστια.....

Παρασκευή σήμερα και η δουλειά θα πάει πιο χαλαρά...ουφ κουράστηκα βρε κορίτσια!

Ψάχνω να τυπώσω/αγοράσω αφισούλες-πίνακες για το δωμάτιο της μικρής...Είδα σε Αφισόραμα και bizart που έχει πολύ καλες προσφορές....έχετε καμια άλλη ιδέα?

σας φιλωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμάνθα ωραία ιδέα να πάρεις τα λευκά καδράκια με το κενό ενδιάμεσα κ να φτιάξεις θεματάκια μέσα απο το τζάμι,ακόμα κ να κρεμάσεις διαφορες λεπτομερειες πχ μικρά κουνελάκια κ πίσω θέμα εναν κήπο η λιβαδι,ηλιο,δεντρακια κτλ κτλ.....

Αντριά δεν κατάλαβα θα εκτεθεις αν έχεις φτωχό μενου????

Τι πράγματα ειναι αυτα?Παιδικό πάρτυ ειναι,ο κόσμος δεν ερχεται να φαει!

σΟΡΡΥ δεν συμφωνω καθολου με αυτη την λογική,εγώ που ειχα τα παιδιά τσακισαν τα πατατακια περισσοτερο κ στους μεγαλους καποιοι επιναν καφε,την πίτα ,την μια ,την πέταξα γτ περισσεψε...κ στην τελικη αν θες παραγγελνεις καμια πιτσα αργα για όσοι μείνουν κ τελειωσε το θεμα.

Ετσι κ αλλιως εγω στην προσκληση μυνημα που εστειλα ελεγα το παρτυ ξεκιναει 17.00 κ τελέιωνει 21.00 γτ αντε μετά να χαλαρωσεις το μωρο απο την υπερενταση......

Θελω να πώ μην αγχωνεστε κανετε ότι θελετε χαλαρά όμως.

Παλι τελικά τζαμπα την βγαλαμε μας εδωσαν κ καθισματακι αυτοκινητου,επλυνα τα καλλυματα κ ειναι super της chicco....μπορει να παραγγειλω απλα την επενδυση αν θελω αλλο χρώμα αυτό ειναι μπέζ.

Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gwgw mou den katalaves den milaw gia poikilia alla posotita.. Min vgoun se posotita liga k den ftasoun gia olous.. Protimw na kanw polles merides k na mou meinoun k ta trwme emeis entos twn imerwn :) para na min exoun oi kalesmenoi mou na paroun,panta i mama mou mageirevei gia ena olokliro strato k ema8a etsi :D Oso gia poikilia liga k kala!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην ποσότητα συμφωνώ,λίγα κ καλά...αν έχεις κ βοηθεια την μανούλα σου ακόμα καλύτερα!!!

Ειναι πολύ σημαντική η βοήθεια...εγω ακόμα να συνέλθω απο την κούραση γι αυτό τα λέω,μην με παρεξηγεις....φιλιά πολλά στην κορούλα σου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια είμαι χάλια... Μπούκωσα από την αλλεργία μου και δεν πορώ να πάρω αναπνοή. Νιώθω ότι δε μου φτάνει το οξυγόνο..

Αδιαθέτησα κιόλας (μετά από 41 μέρες)! Αυτό μου έλειπε.. Αύριο ταξιδεύω και θα έχω τη Γεωργία στο μάρσιπο από το check in και μέσα, και μετά μέχρι να πάρω βαλίτσες και να βρω τον αδερφό μου που θα έρθει να μας πάρει..

Η μέση μου χάλια. Άσχετα με το πρόβλημά μου, μετά τη γέννα πονάει παραπάνω η μέση και όχι η κοιλιά μου στην περίοδο. Εσάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα,ευχαριστω για την θετικη σας ενεργεια...αλλα ολα πλεον εχουν χτυπησει κοκκινο!σας ευχομαι καλη ανασταση και καλο πασχα,αγκαλια με ολους οσους αγαπατε....μην πειτε του χρονου...ζηστε μαζι τους τωρα.........

πολλα πολλα φιλια σε οσα μωρουδελια ειχαν τα πρωτα τους γεννεθλεια!καλοτυχα και ευτυχισμενα!

Να ειστε ολοι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
    • Ααα πχ εμείς το ευρηκα το βρεφικό δεν το έχει στο σούπερ 
    • σε μαλακτικό έχω δοκιμάσει το proderm και Αρκάδι.. το Αρκάδι μου αρέσει πιο πολύ αλλά μου θυμίζει πιο πολύ σαπούνι εμένα η μυρωδιά  και απορρυπαντικό δοκιμασα Αρκάδι σκόνη αλλά δεν λιώνει πολύ καλά στους 30-40 βαθμούς και το υγρό το planet αυτά τα δυο έχω πάρει γενικα δεν έχει μεγάλη ποικιλία στο σούπερ  Η πεθερά μου είχε πάρει υγρό Αρκάδι ωραιο είναι και αυτό έχει πλύνει μερικά ρούχα της μικρης εγω δεν το έχω αγοράσει  γενικα μην περιμένεις να μυρίζουν και πολύ όμως.. μυρίζουν τόσο όσο δηλαδή .. και σκέψου βάζω και πιο πολύ από αυτά που λένε στην δοσολογία εκτός αν τα συνήθισα και δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...