Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΕΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

Χρόνια πολλά Βικτώρια!!! Χρόνια πολύχρωμα και χαρούμενα!

Άντρια να τη χαίρεστε και με το καλό να έρθει το αδερφάκι της!!!

Γιούλη μη μασάς με τα πεθερικά, ας κάνουν ότι γουστάρουν κι αν σηκωθούν να φύγουν δικό τους το ρεζιλίκι!!! Όσο για τον Αλεξάκο, υπομονή, έτσι κάνουν όλα, φάση είναι, θα περάσει!

Σούλα μπράβο, μεγαλώνει κι η δεύτερη κοράκλα σου!

Γλυκερία μου τα συλλυπητήριά μου κι από εδώ και καλή δύναμη!

Αυτά τα ορόσημα είναι φάσεις που τις λέμε άλματα ανάπτυξης. Στα άλματα ανάπτυξης, όπως λες κι εσύ Δέσποινα, τα μωρά περνούν μια πολύ έντονη περίοδο που τα αγχώνει. Ετοιμάζουν τα νέα τους κατορθώματα (μπουσούλημα, σήκωμα, περπάτημα, ομιλία) κι αυτό τα αναστατώνει, τα κάνει να φοβούνται και να αναζητούν την αγκαλιά της μαμάς, αφού μόνο εκεί νιώθουν ασφάλεια και σιγουριά! Μπορεί επίσης να αυξήσουν ή να μειώσουν την ποσότητα τροφής τους και να κάνουν ανήσυχο ύπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ, Δάφνη μου, κι εμείς κάτι τέτοιο περνάμε... ανήσυχο ύπνο (αν και δε με ξυπνάει συχνά το παιδάκι μου), κλαψουρίζει, θέλει αγκαλιά, και έχει μειώσει το φαγητό. Λες να ετοιμαζόμαστε για περπάτημα? Γιατί ενώ έχει κάνει μέχρι 10 βηματάκια, δεν τη βλέπω "ζεστή" για να περπατήσει κανονικά.

Με το φαγητό της έχουν αλλάξει πολλά. Τη βλέπω να χάνει βάρος. Καμία σχέση με τις ποσότητες που έτρωγε πριν. Φρουτόκρεμα σταμάτησε να τρώει. Δε θέλει ούτε να τη δει. Αν της δώσω μπανάνα ολόκληρη να δαγκώνει, μπορεί να φάει μισή, αλλά όχι κάθε μέρα. Πορτοκάλι ζήτημα να φάει 2 φετούλες. Μεσημεριανό το έχει μειώσει. Απόγευμα τρώει λίγη κρέμα. Γάλα πίνει 240ml πρωί-βράδυ. Δεν είναι λίγα?

Γιούλη, μη δίνεις σημασία στο τι λένε για το όνομα. Εσύ τον γέννησες, εσύ πόνεσες. Στο κάτω-κάτω ο καθένας γονιός κάνει τις επιλογές του. Εκείνοι δεν αποφάσισαν πως θα βγάλουν τα παιδιά τους? Ε, ας αφήσουν κι εσένα να αποφασίσεις. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να μπλέκονται στις επιλογές μας και στον τρόπο που θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας.

Εγώ είμαι από τις τυχερές που δεν ανακατεύονται!

Αντριούλα μου, να χαίρεσαι τη Βικτώρια! [smilie=occasion13.gif]

Πολύχρονη και ευτυχισμένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΡΙΑΚΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!! ΒΙΚΤΩΡΙΑΚΙ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ Κ ΓΕΡΗ!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ!!!

Μια χαρά η χοριακή εμένα στον Γιώργο μια μέρα πριν την περίοδο ήταν σχεδον 40 κ μετά απο 3 μερες εκτοξευτηκε τόσο πολύ που ο μικροβιολόγος μου είχε πεί μπάς κ έχω δίδυμα!! :lol: DON'T WORRY!!όλα τέλεια θα είναι.

Γιούλη μη χαμπαριάζεις άστους να λένε,εσείς κοίτα να περάσετε καλά κ στο φινάλε δικό σας παιδί είναι όπως θέλετε θα το βγάλετε! Άκου εκεί σε ποιόν αιώνα ζούμε??! Ο Νίκος τί λέει για όλα αυτά?

κορίτσια αυτή τη φάση περνάμεκ εμείς..λίγο φαγητό,πολύυυυυυυυυυυυ γκρίνια-κλάμα κ ανήσυχο ύπνο που αυτός απο νεογέννητο δν ξυπνούσε ποτέ! Σε συνδυασμό με 2 δοντάκια ακόμα που φυτρώνουν απο πάνω σύνολο 6 κ βλέπω φουσκωμένους τραπεζίτες...αφήστε καλα μ@μίσι@ που λέει ο Χάρης.. Ας μην τον πολυσυζητάω όμως γιατί θα τα πάρω περισσότερο με τη πάρτη του..τόσο πολύ έχει να με τσαντίσει κανα χρόνο! Τα νεύρα μου,είναι πολύ αναίσθητος!Ώχ,θα σας πώ άλλη ώρα γιατί ακούω τη μηχανή,ήρθε. :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δέσποινα, θύμησέ μου ημερομηνία γενεθλίων της Κατερινούλας για να σας βάλω στη λίστα!

29/4/2011. Ευχαριστούμε!

Steicy άλμα ανάπτυξης μου μυρίζει η συμπεριφορά της κορούλας σου. Όπως το περιέγραψε η Δάφνη.

Elenakos μην συγχύζεσαι στην κατάστασή σου. Κι εμείς χάλια είμαστε. Πολύ όμως... δεν ξέρω πια τι θα γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου λείψατεεεεεεεεεεε!!!χθες σας διάβασα λίγο όχι όλα!φιλοξενώ τη μανούλα μου κ τρέχω κ με τη δουλειά...ήταν να έχω ρεπό χθες κ σήμερα αλλά άκυρο...αυριο πετάμε για θεσ/νικη με τη μικρή για σεμινάριο.θα πω πολύ βιαστικά..

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΙΑ!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!είδες που αγχωνόσουν!!!και τσουππππ κόλλησες κ εσύ γκαστρίτιδα!!!!!!!

χθες πήγαμε στην παιδίατρο,η Μυρτώ όχι μόνο δεν πήρε βάρος αλλά έχασε και 90γρ!7.660 και 73 εκ!κοινως δεν θέλει να της χαλάσουμε τις προοπτικές για μοντέλο! :lol: η παιδίατρος μου είπε ότι μπορώ να θηλάσω κανονικά στην εγκυμοσυνη όσο το επιθυμώ ακόμη κ μέχρι τέλος.το γάλα μου λέει δεν μειώνεται,αφού η ζήτηση παραμένει.της είπα ότι κάποια στιγμή πριν γεννήσω θα ήθελα σιγά σιγά να αποθηλάσω και να συνηθίσει το μπουκαλι που δεν το ξέρει...μου είπε να μην της ΄δωσω ακόμη φρέσκο γιατι θα είναι βαρύ στη μετάβαση,μου έδωσε κάτι δείγματα frezylac τα οποία καταχώνιασα πίσω πίσω στην ντουλάπα (φτου μακριά!!!!! :lol: ).γενικά με ηρέμησε πολύ,μου είπε να μην ανησυχώ για το βάρος,απλά να το κοιτάξουμε,θα κάνουμε αύριο γενική αίματος κ ούρων.απλά έχει πέσει κ άλλο στην καμπύλη...και να πω ότι δεν τρώει;;;;;από όρεξη κ κέφι μια χαρά!!!πρωί-βράδυ θηλάζει κανονικά και δείχνει να χορταίνει αφού κοιμάται σερί κ δεν διαμαρτύρεται.τη ρώτησα τι μπορώ να αυξήσω,μου είπε λίγο την απογευματινή κρέμα κ τα φρούτα.το μεσημεριανό που τρώει είναι πολύ.τη ρώτησα αν βοηθάει να της δινω να τσιμπολογάει τπτ ανάμεσα,μου είπε δεν θέλουμε τσιμπολογήματα.θα την ξαναδει σε 2 εβδομάδες.

σας φιλώ γλυκά!!να δω ποτε θα αξιωθώ να φτιάξω το τικεράκι μου!!!το καινούριο νινί είναι 4 εκ!!!!!!σαν μια μικρή σβήστρα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στην Βικτωρια και στον ανδρα σου!! με το καλο και το καινουργιο νινι!!

Εγω ξαφνικα εχω πολλα νευρα, θελω να τα σπασω ολα, να κλαψω!! μου την εχει βαρεσει ολη αυτη η κατασταση με την περιοδο μου. ξερω οτι θα μου ερθει γτ εχω παλι τσουξιμο απαλο απο κατω ανα διαστηματα. Χαχα την γλιτωσα απο την αρρωστια :lol::lol::lol:

Δεποινα μου οποτε βγαζει δοντια η μικρη της Αναστασιας (Steisy) την χορευει στο ταψι!! :lol::lol::lol:

ΚΑΙ ο Διονυσης εχει γρινια αλλα ειναι που λειπω το πρωι. μιλαμε στην συνηφαδα μου ειναι αγγελακι, και την βοηθαει μαζεψει τα παιχνιδια ή να απλωσει ρουχα, σε μενα τπτ δεν με αφηνει!!! Κολοπαιδο ειναι!!!!

Δαναη αυτο το γαλα δινω εγω στο μικρο. καλο ταξιδι!!!

Γιουλη ολα καλα θα πανε στην βαπτιση! Να σου ζησει και καλα να περασετε!

Εμεις τρεχουμε στην δουλεια με την εκθεση, και ο μικρος ξυπναει τωρα και 2 μερες 6.30 το πρωι! δεν αντεχω αλλο το πρωινο ξυπνημα, 1 μηνα υπομονη μεχρι να τελειωσουν τα σχολεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou sas euxaristw oles mia mia 3exwrista, na'ste oles kala.. K eseis na xereste tis oikogeneies sas, stis egkuoules ola na pane kala k me to kalo na paroun ta zouzounia tous agkalia k oses epi8imoun k allo nini sintoma k xwris diskolia..

Efiga, koutoulaw, molis ir8ame po ta pe8erika mou!!

Kalinixta!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε κοιμάται ο Αρούλης μου, σηκώνεται όρθιος και δαγκώνει το κάγκελο της κούνιας με μανία! Αχ αυτά τα δοντάκια!!! Πόσο ακόμα θα τον ταλαιπωρήσουν μέχρι να βγουν??? Αχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α δε ξέρω αν είδατε μια δημοσίευση που έκανα, τη γράφω κι εδώ...

"Ρούχα για νεογέννητο αγόρι. Αναζητώ καλοκαιρινά ρουχαλάκια για αγοράκι που αναμένεται τον Ιούλιο. Πρόκειται για τρίτεκνο ζευγάρι στη γειτονιά μου. Αυτή τη στιγμή είναι και οι δύο άνεργοι. Αν κάποια μανούλα χαρίζει κάτι ας μου στείλει μήνυμα."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Δαφνη μου την ειχα δει την αναρτηση, αλλα δυστηχως εγω τα ειχα δωσει οτι δεν ηθελα. αλλα εχω αποστειρωτη καλο σαν καινουργιο εαν το χρειαζονται.

εγω ακομη να συνελθω απο τα νευρα. και εχω και πολυ δουλεια!!!!!!!!

Υπαρχουν παιδακια που ταλαιπωρουνται πολυ με τα δοντια, που να δεις κυνοδοντες που πονανε πολυυυυυυυυ. τα εχω τραβηξει ετσι στον Αλεξανδρο, ο Διονυσης αντεχει πιο πολυ τον πονο! Εσκασαν 2 δοντια μαζι τωρα, ο αλλος τραπεζιτης και το 4ο κατω! Περασαμε την Γεωργια!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κορίτσια εγραφα μιση ωρα τεραστιο κατεβατο -το μεγαλύτερο που εχω γραψει ποτε μου..............το έκανα copy paste και δεν το πήρε και με πέταξε έξω....τα νευρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα επανέλθω αργότερα, αλλά θελω να ευχηθώ με 1 μέρα καθηστέρηση ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!! να είναι γερη δυνατη και ομορφη! και με το καλό να δεχθεί το πιο ωραίο δώρο από την μαμά της!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αχ Ανδριουλα με το καλό κοριτσάκι μου! Να είσαι με 2 αγγελούδια στην αγκαλιά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(στο άλλο μήνυμα έγραφα και άααλλα πολλά........................τα νευρα μουυυυυυυυυυ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπριδια!!!!τι κανετε????

η μικρη κοιματε κ εγω μαγειρευω φασολαδα....την πεθυμησα!!!!

δαφνουλα μακαρι να ειχα θα τα εστελνα!!!!βαλε κ στο φατσοβιβλιο μια ανακοινωση..

σας φιλω

σαμανθα πολυ σπαστικο πω πω!!!!ευτυχως μου ειε η γεωργιαννα να κανω αντιγραφη αλλα ακομη κ τωρα το ξεχναω καποιες φορες κ ειδικα οταν γραφω σεντονι τοτε το χανω κ απο τα νευρα μου δεν γραφω ξανα :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!! με καθυστερηση : ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ!!!! ΑΝΤΡΙΑ, ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!!ΝΑ'ΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ!!!

ευχαριστω για τα σχολια σας, πραγματι ειναι δυσκολη αυτη η εποχη με τις αλλαγες που εχει... εχεις δικιο δεσποινα, κι εγω το ειχα ξεχασει, οτι στα οροσημα δυσκολευονται στον υπνο τους :( η δικη μου εχει 8 δοντακια, τα μπροστινα, δεν εχω ελεγξει τα πισω, μπορει να εχει και πονακια απο τα δοντια, ποιος ξερει...χθες και σημερα ειναι λιγο καλυτερα, δεν κλαιει στην κουνια, την βαζω για υπνο και κοιμαται σχεδον αμεσως...αντε να δουμε!!! βεβαια, παιζει ρολο που κι εμενα μου επεσαν πολλα τωρα με τις δουλειες στο σπιτι και τα τρεξιματα για τη βαπτιση.....απο την αλλη εβδομαδα θελω να χαλαρωσω λιγο... σημερα θα παρω και τα προσκλητηρια, μου τα αργησαν και πρεπει να βιαστουμε τωρα, για να τα δωσουμε μεχρι την επομενη παρασκευη...

τελειωσα και το βιβλιο ευχων, θα προσπαθησω να βαλω φωτο!!!ειναι οπως το φανταζομουν, κοριτσιστικο και ρομαντικο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον, αυτο ειναι το βιβλιο ευχων!!!ειναι τετραγωνο με διαστασεις περιπου 25 επι 25, και τα γραμματα ειναι ξυλινα!!η φωτο ειναι απο το εξωφυλλο, ερχονται κι αλλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις ανοιγεις το αλμπουμ-βιβλιο ευχων, στα αριστερα εχει παλι με ξυλινα γραμματα ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ, και επειτα η πρωτη σελιδα ειναι μια φωτο της αθηνας 5 ημερων, οταν βγηκαμε απο το μαιευτηριο!!! το αλμπουμ εχει συνολικα 20 φυλλα (δηλ. 40 σελιδες ) και ενδιαμεσα εχω βαλει 8 σελιδες με φωτογραφιες της αθηνας απο 5 ημερων εως 11 μηνων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπως ετσι ειναι, με φωτο της μικρης και κενες σελιδες για τις ευχες!!! ολα τα εκανα εγω, δηλ. το κοψιμο των σελιδων ( πηρα λεπτο χαρτονι σε χρωμα σωμον) και το ντυσιμο του αλμπουμ με το εμπριμε χαρτι και το υφασμα!!μονο τα ξυλινα γραμματα παρηγγειλα ( 7 ε κοστισαν και 4 η αποστολη)!! επισης, μου πηρε 3 μερες να το φτιαξω, γιατι το δουλευα μεσημερι και βραδυ, οταν κοιμοταν η αθηνουλα!! αλλα, πραγματικα, το χαρηκα!!!ενιωσα οτι εκανα κατι που θα εχω και θα θυμαμαι οτι εκανα για τη βαφτιση της αθηνας μετα απο χρονια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ρομαντικό κ όμορφο Αφροδίτη μου το βιβλίο ευχών κ η Αθηνούλα κούκλα ζωγραφιστή στις φωτό!! Μπράβο!!! Με το καλό η βάπτιση!!

κ μένα τα νεύρα μου! :twisted: Την έπαθα κ εγώ με το μήνυμα,μια ώρα έγραφα ολόκληρο κατεβατό κ με πέταξε έξω! Κρίμα γιατί απο τις 8 κάνω γενική κ είπα να κάτσω να χαλαρώσω 10 λέπτα να σας γράψω αλλα δν με θέλει τελικά! :twisted: Τεσπα,πολύ τρέξιμο όπως είπα σήμερα για να είναι έτοιμα όλα αύριο που θα έρθουν οι γονείς μας,τα αδέρφια κ οι νονοί για τα γενέθλια του μικρού αγροιμιού μου! Θα προσπαθήσω άν προλάβω να σας σχολιάσω πάλι αργότερα..πάω για μάμ τώρα που κοιμάται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες.με μια μερα καθυστερηση να ευχηθω χρονια πολλα στην βικτωρια.πολυχρονη.ανδρια να χαιρεσαι το κοριτσακι σου.και με το καλο το νεο μελος στην οικογενεια.afrodite ΤΕΛΕΙΟ το βιβλιο ευχων?ολο μονη σου το εκανες?μπραβο σου.εχρυσοχερα.τι επαθαν τα μικρα μας??ελεος.και εμεις μια απο τα ιδια.σημερα ξυπνησε 6'30.απο 8'30 που σηκωνετε.προχθες ξυπνησε 7'30.τα νευρα μου.νοιωθω πτωμα....εμεις περιμενουμε το 3 δοντι.αυτο μας κανει την ζημια.εχει και 3 μερες κατακοκκινα ματια.μεσα-εξω.του ριχνω κολυριο αλλα δεν βελτιωση.και τον βλεπω να εχει φαγουρα.τα τριβει συνεχεια.εγω απο την αλλη τσακιστηκα.επεσα πανω στην πολυθρονα.ποναωωωωωωωωωωωωωω.παει το μικρο μου δαχτυλακι.πρηστικε,μαυρισε.τωρα το εχω δεσει με το διπλανο του.αν διανοηθω πως στην βαφτιση δεν θα μπορω να φορεσω παπουτσι θα φρικαρω.με την σαγιοναρα θα παω?? :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω ελενακι!!καλα να περασετε αυριο στο πτωτο σας παρτι!!

βασιλικη, μονο 2 δοντακια εχετε;;;γι'αυτο ζοριζεται το παιδι!!προχθες που βγηκαμε μια βολτα στη γειτονια με τις λευκες, το ενα ματι της αθηνας δεν σταματουσε να κλαιει!!!!πολυ δραμα η γυρη!!! ποτε ειναι η βαπτιση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha κοντευουν οι μερες???ετοιμη??η ζουζουνα σου τι κανει?φανταζομαι πως δεν εχει καταλαβει και πολλα για τη ελευση του μωρου...ΓΛΥΚΕΡΙΑ συλληπητηρια για τον μπαμπα σου.οτι και να πω ειναι λιγο.η απωλεια των γονιων δεν ξεπερνιετε. :cry::cry::cry: σουλακι τι κανουν τα κοριτσακια σου??με τετοια μερα σημερα η φασολαδα ειναι οτι πρεπει.αν και προσωπικα τα οσπρια τα σιχαινομαι..ΕΛΕΝΑ αυριο ειναι το παρτυ του γιωργη?μην κουραζεσε με την καθαριοτητα σημερα.στο λεω γιατι και εγω καθαριζα μια μερα πριν το παρτυ κ την αλλη μερα το σπιτι με τοσο κοσμο βρωμαγε παλι.οποτε αν παλι απο την αρχη.ΓΙΟΥΛΙ ολα ετοιμα για την βαφτιση?μην σκας για τιποτα κ για κανεναν.δεν μπορω πια να ακουω για το ονομα του παιδιου.ελεος με τους παπουδες-γιαγιαδες.δικο μου εινια το παιδι ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΝΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη λαθος μου.εχει 3 και βγαζει το 4.αργησαμε να τα βγαλουμε.αν και τα αλλα 3 ουτε καν τα καταλαβαμε.τωρα του πεσανε ολα μαζεμενα.δοντια,ματια,κοκκινα με υγρο αυτακια(μας το ειπε παιδιατρος)προηγουμενη βδομαδα.ηρθε και εδεσε το γλυκο.η βαφτιση ειναι 27 μαιου.πολυ ωραιος ειναι και π στολισμος σου για την εκκλησια.και εγω θελω αλλα προβληματιζομαι για το ποιος θα τα στησει?δεν μπορω να τρεχω να τα κανω το πρωι.εχει και αλλη βαφτιση πριν.ουτε εκεινη την ωρα εγω σαν την χαζη να στολιζω.η αδερφη μου που θα μπορουσε να το κανει ειναι 8μηνων εγκυος.που να την τρεχω.θα δω.το πολυ πολυ να βαλλω γαζα σε μπλε κοκκινο που ειναι και τα χρωματα μας και φαναρακια.θα δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω μου θα σου περασει το δαχτυλακι μεχρι την βαπτιση!!!

Αφροδιτη ειναι πολυ ωραιο το βιβλιο ευχων!!!! εγω εχω κανει ημερολογιο με το τι εκανε καθε μηνα. δεν σας το εχω βαλει γτ ο ανδρας μου δεν θελει να φαινετε το παιδι στο ιντερνετ :evil::evil:

σημερα συνεχιζονται τα νευρα, σε πιο ηπιο βαθμο αλλα προσθετηκε και η υπνηλια ( λογο καιρου)!!! εχω του κοσμου τις δουλειες θα ερθει καμια σας για βοηθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχχχχχ βρε κοριτσάκι μου... Και εγώ αποφεύγω να σε κάνω tag σε αυτό το τοπικ για να μην σου προκαλώ περισσότερο πόνο.. τι δύναμη ψυχής έχεις για να έρχεσαι να μας γράφεις για να μας δώσεις κουράγιο.. παρακαλάω και προσεύχομαι να κλείσει αυτός ο κύκλος του βαναυσου και άδικου αυτού πόνου εδώ.. να είσαι η τελευταία θεέ μου... καμία γυναίκα να μην το ζήσει ξανά... να πάνε όλα κατ'ευχήν με υγιή και τελειόμηνα μωράκια σε όλες μας και σύντομα η Παναγίτσα μας να σε ευλογήσει με ένα ακόμα υγιές θαυματακι στην αγκαλιά σου..! Πάρε αγκαλιά την κορούλα σου.. πάρε δύναμη από το θαύμα που έχεις ήδη στη ζωή σου.. και σίγουρα όταν μαζέψεις τα κομμάτια σου και είσαι έτοιμη, θα έρθει και το αδερφάκι..! Έχεις όλη την αγάπη μου... Κουράγιο κοριτσάκι μου.. 
    • Στο γενεσις θα πάω. Για αγιο Λούκα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια 
    • Ναι Θεσσαλονίκη μένω!  Θα πάμε να δούμε κάποιες κλινικές γιατί ο γιατρός μου συνεργάζεται με σχεδόν όλες της Θεσσαλονίκης.  Θα δούμε γενεσις,άγιο Λουκά, βιοκλινικη και ίσως γενική κλινική !  Εσύ;
    • Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου γλυκα!!! 🥰🥰🥰 μονο εσεις με νιωθετε απολυτς... εννοω ολα τα κοριτσια της ομαδας μας!!! 🫂 Το Σαββατο εχω τη χοριακη με το καλο!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας!!!🙏🫄🧿🫶 Ευχαριστω πολυ Αγαπη!!!!🥰🥰 Ναι σε νιωθω... 1η ετ για μενα κ χαωθηκα λιγο με τα φαρμακα...αλλο ειναι υποθετο, αλλο απ στομα, αλλο ανα 8ωρο, αλλο ανα 12ωρο..... σαστησα λιγο αλλα συνηθιζονται...
    • @Christi.D. από Θεσσαλονίκη είσαι? Που θα γεννήσεις?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...