Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΕΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

Irini mou den me enoxlei pou lene ta dika tous exoume dimokratia o ka8enas leei oti 8elei k an 8eloume kleinoume ta autia mas alla otan tis edwse na faei gliko xwris tin egkrisi mou fountwsa..

Gewrgianna para trixa den tin xastoukisa giati tis elega pws den dexoume na tis dinei gliko k auti sinexize me eirwnevotan k gelouse, k egw simfwnw me ton andra sou gia to fagito..

Despina mou akrivws o ka8enas as vlepei to spiti tou k na min anakatwnontai se 3ena spitia :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεσποινα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στην Κετρινα μας!!!!!!!!!!!

Να σουζησει και γρηγορα ενα αδελφακι :lol::lol::lol: εαν το θελεις!!! συγνωμη που το ξεχασα εχθες, αλλα το μυαλο......... :D:D

Αληθεια εσυ θελεις αλλο παιδακι;

Μια χαρα στο ωραριο!! εγω 9-16. αλλα φευγω στις 8 για να παω τον μεγαλο στο σχολειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι, εδώ είμαι... Έχετε δίκιο, χάθηκα...

Χρόνια πολλά στη Κατερίνα, που έγινε κοριτσάκι ολόκληρο!! Να'ναι πάντα γερή, χαρούμενη και τσαχπίνα!

Χρόνια πολλά και στον Χρυσοβαλάντη και γρήγορα να έρθει και το αδερφάκι του!

Στο Λευτεράκο μας χρόνια πολλά και καλά, πάντα με γέλια και χαρές!!!

Υπόσχομαι απόψε να σας γράψω ένα κατεβατό!!! :lol::lol::lol: Τώρα προηγείται η παιδική χαρά με τον Άρη!

Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φερτε πισω το παιδι μου αθλοιοι εξωγηινοι!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

αφηστε που τωρα αφησαμε το περπατημα κ αρχισαμε το τρεξιμο!!!!!

παω να ξαπλωσω γιατι το θηριακι μεσα στην κοιλια μου διαμαρτυρετε μια απο εξω μια απο μεσα τι κοριτσια ειναι αυτα?!!!παει η μανουλα!!!

:lol::lol::lol: Σούλα μου,πρέπει να συμπληρώσω,φέρτε πίσω την Ταυρίνα μου,άθλιοι εξωγήινοι!!!!!αχ βρε Σούλα μου,σε νιώθω!!κράτα γερά και πρόσεχε τον εαυτό σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!!

Sas grafw gia 3i k teleutaia fora :?

Simera pigame ekdromi me to omilo autokinitou subaru, eipame na mazeutoume oli se ena venzinadiko k na 3ekinisoume oloi mazi.. Molis pigame mia "fili" mou eipe pws forousa polla rouxa tis victorias, tin eixa me ena kolan, kaltses k me ena makromaniko formaki.. Telospantwn!!

Sto kentro milousame gia tin diatrofi tis victorias k ta "apogoreumena" tis eipa k gia tin zaxari k me rwtise poia einai i paidiatros mou k mou leei etsi mpourdes!! Emena apo 8 minwn etrwgan apo ola

Se kapoia fasi piga toualeta k afisa tin Victoria ston giwrgo k wspou na epistre4w tin eixe auti tis kratouse loukouma k i mikri eglife to siropi, mou vgike to aima sto kefali.. Tis eipa me entono ifos V.... (to onoma tis) sou eipa pws den tis dinw zaxari giati tis dineis loukouma, k mou arxise tin epi8esi pisteveis pws den 8a faei zaxari pote? Eisai poli iperprostateutiki k min kanei etsi, k nomizeis ta farmaka pou dineis einai sugar free? K leei tis victorias pigene stin mama sou k emeis den 3eroume apo mwra..

Fisika tis apantisa k tis eipa pws apo tin stigmi pou i mikri den to zita k oso perna apo to xeri mou den 8a tis dinw k ofelos den iparxei, POTE den edwsa to dikaiwma na anakatwnete stin anatrofi tou mwrou mou k eidika olo auto pou egine na tis dwsei me ipoulo tropo kati pou egw den egkrinw k to gnwrizei..

Auta einai liga sta polla pou eipe.. Mas ekane rezili..

Ekana k ena xesimo tou andra mou epeidi itan ipo tin epitirisi tou, fisika o koumparos mas mou eipe pws o giwrgos otan pige na tis dwsei tis ekane paratirisi k wspou na girisei apo tin slli tis edwse.. I kopela den exei eleos!! Mou tin eipe gia ta mallakia tis pou empenan ligo sta matia tis k den tis ta kovw na dinamisoun, gia ta skoularikia tis se ola exei k apo4i.. Pio palia 8a itan i victoria 2-3 minwn pali otan piga toualeta tis evgale rouxa giati zestenotan mou eipe..

Sorry gia to megalo minima mou alla pnigome!!

Ανδρια,και με το δικιο σου!!!πώς δεν την ξεμάλλιασες;;;εγώ θα την είχα ξεχέσει κανονικά και μετά θα της έστελνα να διαβάσει και μερικά άρθρα για επιδόρπιο για να ξεστραβωθεί!!!πωπω,θύμωσα τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Danae mou den 3erw pws ante3a :? Skefteite o gios tis 6 xronwn exei mia morfi diaviti, prepei na min einai sovaris morfis giati apo oti 3erw den vazei insoulini..

I mikri koimi8ike apo tis 7 piga twra tis alla3a panaki tis edwsa to mpimpero tis k mia sokolata :lol::lol: k oute anoi3e ta matakia tis :o milame gia poli ipno!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια ο διαβητης στην ατχη δεν κανεις ινσουλινη, με τα χρονια καταληγεις εκει!!! Οτι χειροτερο μπορει να συμβει σε ανθρωπο!!! Η αδελφη του Σιδηροπουλου εχει διαβητη απο τα 18, τωρα ειναι 55+ και την εχω ζησει αρκετα. Ουτε στον εχθρο μου!!!!

Δαναη μου δεν ειναι Ταυρινα, τελευταιες μερες κριου!!!! Αλλα εγω με τον Ταυρακι μου δυσκολα τα βγαζω περα!!!!! Αυτο που θελει πρεπει να γινει αλλιως εχουμε νευρα και τα πεταει ολα κατω!!!!!

Να σας πω και τον προβλιματισμο μου: εχω φρικαρει με την ιεροδουλη που βρικανε με ειτζ!! ποσο ανευθινοι ειναι καποιοι ανθρωποι!!!! ακουγα εναν ανδρα που εχει παει μαζι της χωρις προφυλαξη!!! εαν ειναι δυνατον χωρις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ [smilie=occasion13.gif] στην Κατερινούλα της Δέσποινας, στον Χρυσοβαλάντη του Γιώργου και στον Λευτεράκη της Γλυκερίας!!! [smilie=occasion16.gif] Να τους χαίρεστε και να είναι όλα τα μωράκια ευτυχισμένα!!

Δάφνη που είσαι? :lol: Ακόμη δεν ξεμπέρδεψες με τον Αρούλη? Δεν κοιμήθηκε ακόμη?

Εγώ την κοίμησα ευτυχώς. Ξαπλώσαμε στο κρεββάτι μας μαζί και κοιμήθηκε. Μετά την πήγα στο δικό της. Δεν ξέρω αν είναι σωστό ή λάθος, αλλά δεν είχα άλλο κουράγιο......

Άντρια, τι να πω γι'αυτό που σου έτυχε... Απαράδεκτη η "κυρία". Εγώ που έχω και θέμα με τις αλλεργίες....θα μας άκουγε όλο το μαγαζί. Ρεζίλι θα την έκανα και όχι σκόπιμα. Θα φούντωνα τόσο πολύ!!!!

Μια και είπα αλλεργίες.... Ξεκινήσαμε κι εμείς ψαράκι και χαίρομαι πάρα πολύ. Έφαγε 3 μέρες τον ζωμό και σήμερα και το ψαράκι, και δεν έδειξε να την πείραξε. Όλα καλά λοιπόν με τα αγαπημένα ζωάκια της θάλασσας!

Η αλλεργία στο γάλα όμως παραμένει... Δεν πειράζει όμως! Υπομονή! Και το λέω για 'μένα αυτό που "βιάζομαι" να της περάσει!

Αυτά για σήμερα. Πάω να ξαπλώσω γτ η μέση μου πονάει όπως πάντα....

Καλό βράδυ και ιδιαίτερα φιλάκια στις κοιλουμπίτσες!!! χι,χι

Όχι πως σημαίνει κάτι αυτό :lol: Εγώ κάνω την πάπια όπως είπε και μια φίλη μας! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια δεν ακουσες οτι σ'ενα οικο βρηκαν μια ιεροδουλη με ειτζ που ειχε μεγαλη πελατεια!!!! πανω απο 1000 ανδρες τηλ. στο κεντρο ελεγχου!!!! καλα τα προφυλακτικα τι τα ανακαληψαν για μοστρα;;;;;; τωρα κανουν ελεγχο παντου και βρηκαν 2 ελληνιδες και μια βουλγαρα φορεις!

Οσο για το διαβητη παθαινουν κρισης ζαχαρου, παντα εχουν φαγητο μαζι τους και ποτε δεν πρεπει να μενουν νυστικοι!!

Αναστασια καλη ξεκουραση!! αντε να στρωσει λιγο η Γεωργια με τον υπνο. ειναι κακο να την περνεις μαζι σου να μαθει ετσι, αλλα μερικες φορες δεν μπορουμε να κανουμε και αλλιως!!!

εμεις εχουμε το πανηγυρι της Πρωτομαγιας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καπως ετσι ο HIV ειναι αυτη τη στιγμη σε εξαρση στο νομο αττικης...

τι να πω κουτουλαω... ηπια και λιγη μπυρα εμενα η αννουλα παιδια κοιμαται νωρις αλλα ξυπναει πεντε φορες το βραδυ πολυ ανασφαλεια το ταυρακι μου λετε να κανω κατι λαθος;;;;

ουφ ουφ ουφ πολυ εχω αγχωθει...χρονια πολλα στην κατερινουλα και στο λευτερακηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!Καλό χαρούμενο μήνα!!!Πως να μην είναι άλλωστε με τόσα χαρόμενα γενέθλεια???

Να σας ζήσει ο Λευτεράκης Γλυκερία μου,να τον καμαρώνεις σαν τα ψηλά βουνά!!!

Γιώργο ο Λευτεράκης σου,γερός κ δυνατός,χαρούμενος & ζωηρός!!!

Δεσποινα η Κατερινούλα σου να έιναι υγιέστατη κ χαρούμενη!!!Να την καμαρωσετε όπως επιθυμείτε!!!

Εμεις γυρίσαμε απο Αιδηψό....βασικά πέρασα χάλια....τι να σας πρωτοπώ,δεν θέλω να χαλαστώ κ χαλάσω τον υπέροχο μήνα μας....

Απλά ένα θα σας πώ,ηταν η πεθερά μου μαζί,τελευταια στιγμή το έμαθα κ με τρελανε με τις παρατηρησεις της κτλ κτλ....φρικαρα!!!!Ελεγα αντε να φύγω!

Η Χριστινα όμως το ευχαριστηθηκε,είδε όλα τα ζωάκια,την βαλαμε μέχρι κ σε κοτέτσι μεγάλο μέσα με πολλες κότες,την πήγα παραλία,απόλαυσε θαλασσα,αλλά μπανάκι όχι ακόμα...ήταν κρύα.

Εγώ εκανα ενα μπάνιο στους καταρράκτες του Σύλα απο ιαματικά νερά,ζεστό νερό που έπεφτε στην θάλασσα...το μονο καλό για μενα.

Ειδα την εκλησσία απο κοντά,μετρησα κολυμπήθρα,κανονισαμε για το κτήμα κτλ κτλ....ααα κ τα προσκλητηρια τα παρειγγειλα απο θασσαλονικη,με την sarah kay επάνω,μου το εφτιαξε όπως της ειπα κ βγηκε τελειο!!!Μολις παραλάβω θα σας δείξω!!!!

Καλά αυτη η ιεροδουλη κ αλλες πόσες είναι για πολύ ξύλο....οι αντρες σκεφτονται με το κάτω τους κ δεν τους κόβει,φανταζομαι τίποτα προβληματικούς ή πιτσιρικάδες να κάνανε τέτοιες μλκες.....παίζουν με την ζωη τους τι να πω?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Γωγω μου πεθερα δεν ειναι; τι να πουμε παρατηρησεις!!!!! ευτυχως που δεν εχεις προβλημα που στην κραταει οταν πας για δουλεια.

Σ'ενα μηνα ειναι και η βαπτιση!! αντε με το καλο!

Αφρο μου οταν ξυπναει την νυχτα τι κανει; εμενα λιγο κλαιει γτ θελει την πιπιλα και μετα κοιματε. βεβαια ξυπναει μια φορα αντε 2, σπανια ξυπναει πολλες φορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελει τη μαμα της η αγκαλια η να πιπιλησει στηθος πιπιλα δεν πηρε ποτε μολισ τη βαζει στο στομα αηδιαζει και της ερχεται εμετος...

δεν ξερω τι να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν αρχιζες δοκιμαστικα να μην της δωσεις τπτ αλλα να ξανακοιμηθει; αυτο που προτεινει και στο βιβλιο Κοιμησου Παιδι Μου. εγω το εκανα γτ ειχε φτασει να ξυπναει ανα μιση ωρα ανα μια ωρα δεν ξερω τι ειχε παθει τον Νοεμβρη. το εφαρμοσα για λιγο και απο τοτε ηρεμησα. βεβαια ο καθενας ξερει τις αντοχες του, εμενα δεν με πειραζει να κλαψει και λιγο για το καλο του ηταν, τωρα ξεκουραζετε και ο ιδιος και εγω ειμαι ηρεμη, χωρις νευρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελες.τι κανετε?καλο μηνα να εχουμε.χαθηκα τον τελευταιο μηνα τελειως. :oops::oops: .1 βδομαδα πριν το πασχα φυγαμε για τρικαλα στην μαμα μου.επαθε τενοντιτιδα και στα 2 χερια και δεν μπορουσε να πιασει τιποτα.ο γιατρος της ειπε ναρθηκα,αντιβιωση,ακινησια για να δει αν γλιτωσει την επεμβαση.πηγα λοιπν να βοηθησω λιγο την κατασταση....γυρισαμε την πεμπτη.μου ελειψε το σπιτακι μου.και ο υπολογιστης μου....απο τν πεμπτη εχω ξεπατωθει στις δουλειες.σαββατο καναμε τα γενεθλια του λεωνιδα.ειχαμε 14 ατομα και 5 παιδακια .τα περασαμε τελεια........τρελλη κουραση ομως να μαγειρεψω,να ετοιμασω πραγματα.εκανα πιτσακια,κιμαδοπιτακια,κριτσινια με φιλαδελφια,κρεπες αλμυρες,σουφλε,κεεφτεδακια σε σουβλακι,λουκανοπιτακια,τυροπιτακια(ετοιμα αυτα)σαντουιτσακια,σου με ρωσικη(τα σου τα πηρα ετοιμα.ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΣΟΥ).αντε και του χρονου με υγεια.τωρα ετοιμαζομαι για την βαφτιση.σε 27 μερες.γιουπιιιιιιιιιιιιι...αυτα τα νεα απο μενα.....δεν εχω διαβασει καθολου τα νεα σας :oops::oops: .....ουφ 2 ωρες θελω να μελετησω :lol: .κανω καφε τωρα που κοιμουνται ολοι οι αντρες μου και παω βεραντα να σας διαβασω........τα λεμε βραδακι,να δω πως περασατε σημερα.που πιασατε τον μαιο.....εμεις για καφε πηγαμε με την νονα του μικρου μαρουσι.....για απογευμα δεν ξερω.θελω να παω ανθοκομικη να παρω κανενα λουλουδι...καλε διωξτε με.εχω καιρο να γραψω και δεν μπορω να σταματησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_sunny.gif] Καλησπέρα και καλό μήνα!!!! [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_sunny.gif]

Ουφ από το πρωί προσπαθώ να το γράψω αυτό το μήνυμα…

Μπήκε κι ο Μάης! Που θα μας φέρει κι άλλα πολλά γενέθλια και το μωράκι της Σαμάνθας!!! Με το καλό κοριτσάκι να υποδεχτείς την έκπληξη!

Πέρυσι τέτοια μέρα ήμουν με τη κοιλίτσα μου κι έκανα βόλτες, μαζεύοντας λουλουδάκια για το Μάη μου κι έλεγα στον Αρούλη μου πόσο ανυπομονούσα να τον γνωρίσω! Και σήμερα ο Αρούλης είναι ολόκληρο παιδάκι κι αυτή τη στιγμή μου αδειάζει τη βιβλιοθήκη! :lol:

Πρωτομαγιά, πρωτομηνιά και πάλι τσακωμένοι με το Βαγγέλη, μόλις προ ολίγου έγινε ένας χαμός! Και δεν πιστεύω πλέον ότι μπορεί ν'αλλάξει κάτι...

Το Κουφονήσι ήταν υπέροχο! Για μας ήταν μια πολύ ιδιαίτερη εμπειρία καθώς στα τόσα χρόνια που πηγαίνουμε (22 ο Βαγγέλης, 10 εγώ), δε το είχαμε δει ποτέ Πάσχα. Ήταν καταπράσινο και ολάνθιστο, γεμάτο μαργαρίτες! Τα καΐκια όλα μαζεμένα στο πίσω λιμάνι, τον Παριανό, τα βλέπαμε από το σπίτι που είναι ακριβώς από πάνω. Παντού κατσίκια να βόσκουν αμέριμνα, είχαν γεννήσει κιόλας και τα μικρά κατσικάκια χοροπηδούσαν γύρω τους! Ο Άρης ενθουσιάστηκε! Είδε επίσης πολλές κοτούλες, κοκόρια, παγώνια, μοσχάρια, ένα γαϊδαράκο κι ένα άλογο. Όλα αυτά τα ζωάκια τα έχουμε και σ’ ένα βιβλιαράκι με ήχους που είναι το αγαπημένο του κι ήταν ωραία που τα είδε και ζωντανά.

Η περιφορά του επιταφίου ήταν εξαιρετικά μυσταγωγική καθώς ήταν σβηστά όλα τα φώτα του χωριού και σε όλη τη διαδρομή είχε αναμμένους πυρσούς στο έδαφος, σε όλο το λιμάνι και στην παραλία όπου έκαψαν τον Ιούδα. Αμέτρητοι πυρσοί! Και όπου έκανε στάση ο επιτάφιος ανάβανε τα κόκκινα καπνογόνα κινδύνου που έχουν τα πλοία. Όλο το σκηνικό είχε κάτι από πειρατική τελετουργία!!

Ο καιρός αγρίεψε τη Τρίτη του Πάσχα και τα ξημερώματα της Τετάρτης είχε το πιο δυνατό νοτιά των τελευταίων 35 ετών. Η θάλασσα φούσκωσε και τα κύματα χτυπούσαν αλύπητα. Υπήρξε μεγάλη ανησυχία για τα καΐκια, καθώς ο Παριανός ήταν στο μάτι του καιρού (τα πίσω λιμάνια πάντα προστατεύουν από το Βοριά, τέτοιοι νοτιάδες είναι εξαιρετικά ασυνήθιστοι) και από νωρίς οι Κουφονησιώτες πηγαινοέρχονταν ανήσυχοι, προστατεύοντας τις περιουσίες τους. Τα κύματα χτύπησαν άγρια και το καρνάγιο, όπου επισκευάζονταν 3 καΐκια. Έφυγαν ξύλα και άλλα αντικείμενα μέσα στη θάλασσα και βουτούσαν με τα ρούχα να τα μαζέψουν. Η εικόνα ήταν τρομαχτική και ταυτόχρονα μαγευτική, η αγριάδα της θάλασσας πάντα με γοητεύει.

Τις τελευταίες 3 μέρες είχε εκπληκτικό καιρό, περπατήσαμε όλο το νησί και τη τελευταία μέρα κάναμε και τη βουτιά μας! Η θάλασσα παγωμένη, η αίσθηση μετά υπέροχη!!

Ήταν περίεργο να βλέπεις τα περισσότερα από τα καλοκαιρινά μέρη κλειστά και άδεια, όμως η ατμόσφαιρα του νησιού ήταν πολύ πιο ζεστή και γλυκιά, είχαμε την ευκαιρία να κάνουμε παρέα με τους ντόπιους, τους οποίους ναι μεν ξέρουμε καλά, αλλά το καλοκαίρι σπανίως τους κουβεντιάζουμε έτσι. Μας κάλεσαν στα σπίτια τους, μας περιποιήθηκαν, μας διηγήθηκαν ιστορίες. Φάγαμε καταπληκτικά, κατσικάκια, φρέσκα ψαράκια, αστακούς, λαγούς, πέρδικες και φοβερά γλυκά!! Και μεταξύ μας ήμασταν ήρεμοι, χαλαροί, γελαστοί και αγαπημένοι!

Ο Άρης αρχικά ήταν λίγο αναστατωμένος από τη ταλαιπωρία του πυρετού (θυμόσαστε που φύγαμε με πυρετό, ο γιατρός είχε δώσει προληπτικά μια αντιβίωση να πάρουμε μαζί, στο πλοίο για Νάξο ο μικρός είχε 40 πυρετό, ούτε εγώ ούτε ο Βαγγέλης θέλαμε να του δώσουμε την αντιβίωση και ευτυχώς γιατί τη Μ. Παρασκευή, όταν ξυπνήσαμε στη Νάξο, ο πυρετός είχε πέσει κι ο Άρης είχε εξανθήματα στη κοιλιά και στην πλάτη, μέχρι το Σάββατο είχε γεμίσει ολόκληρος, τη Δευτέρα είχαν φύγει όλα – αιφνίδιο εξάνθημα ήταν κι όλα καλά!!) αλλά γρήγορα προσαρμόστηκε κι άρχισε ν’ απολαμβάνει μια άλλη ελευθερία… Σύρθηκε σε όλες τις αυλές και τις βεράντες, έπαιξε με χώματα, δάγκωσε ξυλαράκια, μασούλησε διάφορα φυτά (με ιδιαίτερη προτίμηση στις βουκαμβίλιες), έπαιξε με όλους, έριχνε τους ύπνους του στο καθαρό αέρα. Ενθουσιάστηκε με τα πλοία, χάζεψε με τα καΐκια, έφαγε κατσικάκι, ψαράκια, λαγό και πέρδικα!

Η επιστροφή στην Αθήνα δεν ήταν ευχάριστη… Μας περίμεναν ένα σωρό λογαριασμοί, υποχρεώσεις, εντάσεις. Αφού κάποια στιγμή είπα στο Βαγγέλη μήπως είναι καλύτερα να τα παρατήσουμε όλα και να πάμε να ζήσουμε στο νησί, η Αθήνα νομίζω πως τώρα πια μας διαλύει μέρα με τη μέρα…

Έπαθε κι ο Αρούλης σοκ με την επιστροφή, δε του άρεσε καθόλου η κλεισούρα κι έτσι όταν δε κάνουμε δουλίτσες, είμαστε συνέχεια έξω βόλτες, ζέστανε κι ο καιρός και μπορώ επιτέλους να βγαίνω και το βραδάκι για καμιά μπυρίτσα με φίλους, με τον Άρη να κοιμάται στο καρότσι και χωρίς το άγχος της κάπνας.

Από δουλειά το Σαββατοκύριακο ολοκληρώθηκαν τα παιδικά εργαστήρια και τώρα ψάχνω το καινούριο χώρο και καταστρώνω σχέδια για το φθινόπωρο. Συνεχίζω μόνο τις ατομικές συνεδρίες και τη θεατρική ομάδα.

Ο Άρης μου μεγαλώνει, πήρε λίγο τα πάνω του κι έφτασε επιτέλους τα 8 κιλά, είναι σωστό διαολάκι, γκρεμίζει τα πάντα, κοροϊδεύει, μ’ αγκαλιάζει και τυλίγει τα χεράκια του γύρω από το λαιμό μου, φλυαρεί στη δική του ακαταλαβίστικη αλλά τόσο χαριτωμένη γλώσσα, βρίσκει τρόπους να χώνεται παντού, ότι εμπόδιο κι αν του βάλεις μπροστά και τις τελευταίες μέρες ψευτοπερπατάει σπρώχνοντας μια καρέκλα γύρω γύρω στο σπίτι. Έχουμε κόψει εντελώς τα αλεσμένα εδώ και 3-4 βδομάδες, τρώει τα πάντα σε κομματάκια και συχνά τρώει τα ίδια φαγητά με μας. Την αποχή από τα γαλακτοκομικά τη σταματήσαμε στο νησί και το μετάνιωσα γιατί πάνω που έβλεπα μικρή βελτίωση στα εκζέματα, αυτά ξαναφούντωσαν κι έτσι τώρα τα ξανάκοψα όλα! Πάντως τώρα τρώει πολύ περισσότερο από πριν!!

Αναστασία υπάρχει μια ομάδα στο facebook που συζητάνε για τις αλλεργίες, εμένα με βοήθησαν πολύ, θα σου τη στείλω.

Γωγώ μου μην ασχολείσαι με την πεθερά, με το καλό η βάφτιση!!

Δανάη η Αφροδίτη με κεφαλαία, που έχει δύο αγοράκια, είναι που θήλαζε στην εγκυμοσύνη κι έκανε tandem μετά, δε γράφει συχνά εδώ αλλά μπορεί να της στείλεις μήνυμα. Επίσης αν μπεις στο φατσοβιβλίο, τόσο στις απανταχού θηλάζουσες όσο και στο παιδιατρείο θα βρεις πολλές που κάνουν tandem.

Είναι πάρα πολλά όσα έχετε γράψει, συγγνώμη που δε τα σχολιάζω. Θα δίνω πιο τακτικά το παρών τώρα. Πάντως δε μπορείτε να πείτε, μπορεί να άργησα αλλά το κατεβατό που σας υποσχέθηκα το έγραψα!!

Σας φιλώ γλυκά!!

Άντε τώρα που ήρθαν οι ζέστες να κανονίσουμε καμιά συνάντηση σε πάρκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Δαφνη τι ωραια περιγραφη! δεν εχω παει ποτε σε αλλο μερος, εκτος μιας χρονιας στην Ρουμανια, παντα στην Αθηνα. και εμενα μου αρεσει αυτη η ηρεμια σε νησια.

Γτ αγαπη τοση ενταση με τον Βαγγελη;

Εμεις αντιθετα ειμαστε στα καλυτερα μας!!! ποπο μη το ματιασω!!!!!!!!!!!! επιτελους θυμηθηκαμε τα παλια μας στο γνωστο σπορ! πολυ μου ειχε λειψει! τελικα πολυ μας βολευει η μεζονετα!! :lol::lol: τα μεσιμερια που κοιμουνται τα παιδια :lol::lol::lol:

Βασω μου η συνταγη ειναι του Παρλιαρου, θα την βρεις συγουρα και στο σαιτ του Μεγα Γλυκες Αλχημιες!

Εμεις πηγαμε βολτα στο πανηγυρι μαζι με την οικογενεια της Αναστασιας. περασαμε τελεια και για καφε που κατσαμε μετα. Χρειαζομασταν λιγη παρεα διαφορετικη απο τους κοινους μας φιλους!! να πουμε και κατι διαφορετικο!! Σημερα για δουλεια μετα το τετραημερο και δεν εχω διαθεση!!!!!

Τις τελευταιες μερες εχω μια ευαισθησια στο στηθος, δεν μπορει να με ακουμπαει κανεις, και καποιες φορες ποναει και απο μονο του. Αυτο το Σ/Κ ειχα ωορρηξια, ειδα τα υγρα. προσεχαμε με τον ανδρα μου, αλλα οχι δεν βαλαμε ...... σας εχει συμβει να υπαρχει ακομη ευαισθησια ακομη και μετα που εχει περασει η ωορρηξια;

καλε πρεπει να φυγωωωωωωωω θα σας διαβασω μετα!!! ΜΑλον περνω και το αμαξακι μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΡΑ....ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ??

ΔΑΦΝΗ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΟΥ....Μ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΝΗΣΑΚΙΑ ΜΑΣ....ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΡΑΣΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΕΛΕΙΑ....

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΧΑΝ ΓΕΝΕΘΛΙΑΚΙΑ....ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ....

ΓΩΓΩ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΤΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΙΑ...ΟΤΙ Κ ΝΑ ΠΟΥΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ....ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ Κ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΙΣ ΤΑ ΧΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ ΒΕΒΑΙΑ....ΧΤΕΣ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ Κ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΣΟΓΙΑ...20 ΑΤΟΜΑ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΜΕ,ΕΨΗΣΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΡΝΙ...ΚΑΛΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ....ΗΡΕΜΗΣΑ ΚΙΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΑΝ ΕΚΔΡΟΜΗ...ΘΙΧΤΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΗ(ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΠΕΘΕΡΟ) ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ Κ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ....ΟΧΙ ΟΤΙ ΙΔΡΩΣΕ ΤΟ ΑΥΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ...ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΤΟ ΛΕΕΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΑΣ ΜΗΝ ΓΡΑΨΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥ,ΕΓΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ(ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 100% ΔΙΚΟ ΜΟΥ) ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ...Κ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ Κ ΟΤΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ...

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ....ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ....ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΡΕΜΙΑ ΠΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΟΥΡΤΟΥΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ...

ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΟΓΩ ΕΚΛΟΓΩΝ.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

ΕΧΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ...

ΟΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ???

ΣΑΜΑΝΘΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ?Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΕΤΟΙΜΗ????ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ....ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΡΕΠΟ Κ ΘΑ ΠΑΩ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ...ΠΑΩ ΚΑΛΑ Κ ΕΧΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΛΕΒΑΡΗ ΑΛΛΑ 6 ΚΙΛΑ...ΕΙΜΑΙ 73 ΤΩΡΑ....

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ,ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ Κ Ο ΚΑΙΡΟΣ....ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ.....ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααα!!

Μπράβο Γεωργιάννα που είσαστε καλά! Εμείς κουβαλάμε ακόμα πολλή ένταση και πολλά θέματα. Έτσι ήταν πάντα όμως, μαζί δε κάνουμε και χώρια δε μπορούμε. ...

Γιούλη μου πολύ καλά κάνεις και δε τους δίνεις σημασία!

Εγώ έχω μια ενόχληση στη κοιλιά και στη μέση και προχθές έβγαλα κι ένα σπυράκι στο μάγουλο, λέτε να έρθει επιτέλους η περίοδος? Ακόμα δεν έχω δει από τη γέννα!

Δανάη τελικά καταφέραμε να κλείσουμε νέα εισιτήρια για Χανιά για 31 Μαΐου με 6 Ιουνίου, ένα εξαιρετικά παρατεταμένο τριήμερο του Αγ. Πνεύματος! :lol:

Πρέπει να πάω στην ΕΥΔΑΠ για γραφειοκρατικές αηδίες...

Μουτς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα μου λειψατε πολυ!

δεν εχουμε προλαβει να παρουμε ανασα....να φανταστειτε την κυριακη ημουν σε εργοταξιο...σε κατι κατσαβραχα...ενταξει προσεχα πολυ και ειχα και τον αντρα μου μαζι αλλα........ξερω και εγω.... :?:?:?:?:?

δεν εχω γεννησει ακομα αν και νιωθω πολλους πονους και χαμηλα το μωρο...

οτι θελαμε δηλαδη περυσι για να γεννησω φυσιολογικα, εχει γινει φετος που ΔΕΝ μπορω να γεννησω φυσιολογικα...ουφ :cry::cry::cry:

εχω πεθανει στην κουραση...

αυριο παω για καρδιοτοκογραφο και εχω μεγαλη αγωνια...το μωρο μεχρι πριν απο 2 εβδομαδες ηταν καπως μικρουλι και εχω αγχωθει πολυ....ελπιζω να εχει φτασει 2500 τωρα....εχω μεγαλη αγωνια....ουφ ουφ ουφ

φοβαμαι μην βγει προωρο και ειναι και λιγο αδυνατουλι και μπει σε καμια θερμοκοιτιδα....

δεν εχω προλαβει να διαβασω .... σας σκεφτομαι ολες!

φιλακια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμάνθα μου όλα καλά θα πάνε με το μωρούλι σου! Αλήθεια δε σκεφτήκατε καθόλου την επιλογή για vbac, δηλ. για φυσιολογική γέννα μετά από καισαρική ή δε θα το ήθελες? Οι άλλες εγκυούλες με καισαρική, το σκέφτεστε? Ρωτάω γιατί είναι ένα θέμα ταμπού στην Ελλάδα κι όμως είναι τόσο συνηθισμένο έξω. Για μένα είναι δεδομένο πως σε επόμενη εγκυμοσύνη θα προσπαθήσω για φυσιολογικό τοκετό (και γενικώς θα κάνω πολλά πράγματα διαφορετικά από την πρώτη) και είμαι σε διαδικασία αλλαγής γυναικολόγου γι αυτό το λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπαίνω στα γρήγορα γιατί μόλις ήρθε ο Χάρης κ πεινάειιιι.

Δάφνη μου μιας κ είναι το πρώτο μήνυμα που διαβάζω το δικό σου,θα σου πώ στα γρήγορα.

Ο δικός μου γιατρός που είχα κ στον Γιωργάκη είναι κατά!Μόλις έμαθα για την 2η εγκυμοσύνη το πρώτο πράγμσα που ρώτησα ήταν αυτό!Η απάντηση που έλαβα ήταν: ότι άν θέλω vbac δν θα με αναλάμβάνει γιατι είναι τρομερά επικίνδυνο για τη ζωή μαμάς κ εμβρύου κ δν μπορεί να πάρει τόσο μεγάλο ρίσκο αλλα πρόσθεσε κ ότι κανείς δν θα με αναλάβει γιατί είναι πολύ κοντά οι δύο εγκυμοσύνες-7μήνες απο τη προηγούμενη γέννα.Θεωρησα οτι είναι μπούρδες όλα αυτά κ ρώτησα άλλους 3 γυναικολόγους(1στο Ιασώ-1στο Αττικό κ 1στο Λητώ) κ δν αναλάμβανε κανείς για τους ίδιους λόγους!Μόνο στη Θεσσαλονίκη βρήκα έναν γυναικολόγο που το κάνει αλλα πέφτει μακρυά.. :cry: Όντως ταμπού εδώ στην Ελλάδα.Άν βρείς κάποιον πρίν γεννήσω σε παρακαλώ ενημέρωσε με γιατί με ενδιαφέρει πολύ!

Θα επανέλθω μετά το φαγητό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης μια κοπέλα εδώ με το nick-lovie έχει κάνει vbac!!!τρομερή εμπειρία,τη χάρηκα όταν τη διάβαζα!α!κ θηλασμό στην εγκυμοσύνη! Θα ψάξω να βρώ το ποστ γιατί είναι παλιό κ θα σας το βάλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...