Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΕΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

κοριτσακια, ο καιρος εδω ειναι χαλια, βρεχει, και τσακωθηκα και με τον πατερα μου....σημερα νιωθω μεγαλη παρασκευη, μαυριλα και καταχνια μεσα μου :( προσκυνησαμε σε 3 επιταφιους, κατα το εθιμο, και καθε φορα στο κερακι που αναβα προσευχομουν για υγεια και συντομα ανασταση σε ολους οσοι δοκιμαζονται! μακαρι να εχουμε ενα καλο πασχα με τις ψυχες μας γεματες μονο με αγαπη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Geia sas!!

Molis mpikame spiti apo to prwi pou vgikame ektos spitiou, pigame stin pe8era mou pou ekane flaounes, koulourakia, meta pigame se ena katastima pou mas eipane pws exei f8ina podilatakia alla itan xalia alla tis pirame mia mpala k mia karekla anapautiki gia tin 8allassa k gia to spiti :D, ir8ame spiti fagame oikogeneiakws meta pigame gia kanena 10lepto stin mama mou k petaktikame k apenanti stin ekklisia k proskinisame ton epitafio k telos pigame supermarket.. I mikri koimi8ike sto autokinito!!

O george eide ton geitona mas me tin koroula tou pou tin eperne volta me to podilataki k zile4e :) k eidame k to teleio podilataki tis Myrtos k 8eloume k emeis alla einai akrivo :? to mothercare mou eipane otan tous pira til €95-115 :o sto jumbo ta eixe prosfora €60 prin meres pou pigame k 3exase o andras mou na mou to dei3ei.. Danae mou eseis pou exete posa stoixizoun? Mou fanikane polla konta sta €100 pou mou eipane k i 3aderfi an 8imame kala kapou ekei edwse gia tin vaftistikia tis.. Den einai polla? :o:shock:

Xtes ir8e i nona tis k tis efere mia wraia lampada k ena teleio trikaki apo to next me poli xaroumena xrwmata.. Prin meres mas efere k i kouniada mou ena oloaspro foremataki k piga k to alla3a giati tis itan konto k tis pira ena allo louloudenio kalokairino me extra kontomanika manikakia (otan vlepw etsi rouxakakia skeftoume gia alli mia kori ;) ) k mia fanelitsa teleia pou mallon 8a tis tin foresw sta gene8lia tis..

Axxx sorry sas epri3a ekana meres na sas gra4w k mazeutikane ta neakia mas..

Euxomai se oles/olous sas k stis oikogeneies sas Kalo Pasxa me agapi k polla xamogela.. To Agio Fws na ferei oti epi8imoume alla panw apo ola ugeia k eutixeia stis zwes mas..

Soula mou tsoureki akomi na kanw k den to vlepw :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε αφροδιτη τι γλυκο αυτο που ειπες..

......να σου πω και κατι;;; ειχα προαισθημα οτι θα το εβρισκες, γι'αυτο και δεν εξεπλαγην οταν μας το ειπες!!!πιστευω οτι ειναι τυχερες οι εγκυουλες, κουβαλουν λιγο απο θεο μεσα τους ;):D

ειρηνακι μου την κανεις κ εσυ????για που το βαλατε???

την προηγουμενη φορα ετριψα σοκολατα αλλα οταν κρυωσαν τα τσουρεκια παγωσε κ η σοκολατα για αυτο τωρα τα εκανα με μερεντα!!!

καλα εγιναν σουπερ απιστευτη συνταγη!!!

καλα τρελαθηκα με τους υπολογισμους σου :lol::lol::lol:

σημερα το πρωι εντυσα την μικρη μου κ την πηγα στην εκκλησια να αναψουμε κερακι,δεν μπορεσαμε να κατσουμε ομως..ηταν εκει ακομη ενα κοριτσακι 2 χρονων περιπου,κ αρχισαν ενα γελιο μεταξυ τους!!!!φωναζε η μια φωναζε κ η αλλη κ μετα ξερενοταν στα γελια την εκανε γεια σου το κοριτσακι κουνουσε κ η δικια μου το χερακι..ναι μαθαμε να κανουμε κ γεια σου τωρα κ να στελνουμε κ φιλακια κ να ακολουθουθουμε απλες εντολες...της λεω φερε την μπαλα στην μαμα κ τσουπ παει την βρισκει κ την φερνει :x:x:x ολοκληρο παιδακι εγινε...πως περασε ετσι ο καιρος...απιστευτο μου μοιαζει!!!

αντρια κ εγω ζηλεψα το ποδηλατακι της μυρτως!!!!!

θα παω απο βδομαδα να ρωτησω ποσο εχουν!!!!

αχ δαναη μας αναψες φωτιες :lol::lol::lol::lol:

γεωργιαννα πηγε στον μπαμπα του ο μεγαλος???θα μεινει εκει για ολο το πασχα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Ο μικρος ειναι λιγο αρρωστηλης :(:(:( το ενα ματακι δακρυζει και ειναι κοκκινο. το αλλο πιο λιγο σε ενταση. ανεβασε λιγα δεκατα. τωρα κοιματε παλι, για να δουμε!!!!

Αφροδιτη μου δεν ειναι γιατρικη φυσεως, απλα την γνωμη της! σιγα μη τους ρωτησουμε και πολλα!! :lol::lol::lol::lol:

πριν ενα χρονο τετοια αγια μερα γεννησα τον αγγελακι μου!!!!!! τωρα ειναι σε μια εβδομαδα.

Ειρηνη ωραιος υπολογισμος!!!! μακαρι να ειχα κουραγιο να θηλαζα και αλλο, βεβαια δεν το μετανιωνω!!

Σουλα μου στην Ρουμανια για γεμιση βαζουν ασπραδια- μαρεγκα ανακατεμενη με κακαο και καρυδια τριμμα. εγω δεν εβαλα γτ εχω προβλημα με την κακαο.

Ξυπνησε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γλυκές μανούλες!

Ειρήνη,μη σου πω ότι πρέπει να τα ζητήσουμε αναδρομικά τα 1500 ευρώ συν το επιτόκιο!!! :lol:

Ανδρια, κ εδώ στην Ελλάδα στο mothercare τόσο έχει το ποδήλατο,100 ευρώ (98 για την ακρίβεια).Ναι,τα θεωρώ πολλά,εμάς μας το έκανε δώρο μια καλή μου φίλη,δεν ξέρω αν εγώ θα τα έδινα,μπορεί κ ναι. η αλήθεια είναι ότι είναι όμορφο,σήμερα είχαμε πάει στον Κήπο για κούνιες κ καροτσάδα κ καφέ και ξετρελάθηκαν τα υπόλοιπα παιδάκια με το όχημα! :D

Γεωργιάννα,έχω δοκιμάσει ενα καλοκαίρι στο Βουκουρέστι τα τσουρέκια που περιγράφεις κ ήταν θεϊκά!!!φαντάσου ότι από το 1987 που είχαμε πάει,ακόμα τα θυμάμαι!!!μπράβο αστέρι!!!εγώ τσουρέκι τελικά δεν έφτιαξα.την Κυριακή όμως που έχουμε τραπέζι θα φτιάξω ενα κορμό σοκολάτας και θα κάνω μια παραλλαγή,θα προσθέσω και λιωμένη λευκή σοκολάτα για διχρωμία,θα κάνω νερά,θα προσπαθήσω τουλάχιστον,θα δούμε πώς θα βγει...

Αφροδίτη,μπερδεύτηκα με τις τόσες αφροδίτες...καλά κάνεις και επιμένεις,εννοείται ότι ο,τι πιει από σενα,όφελος είναι!συγχαρητήρια κ για τα κιλά!!!καλή συνέχεια,πλησιάζεις τον στόχο!!!ο κώστας από τότε που άρχισε να μπουσουλάει η Μυρτώ έχασε 5!για να δούμε όταν θα περπατήσει!εγώ θέλω ακόμη 3,5 να χάσω,να φτάσω στα 54.το Πάσχα,δεν το βλέπω...

Σούλα,η ιδέα με το τσουρέκι γεμιστό με μερέντα,είναι τέλεια!!θα το δοκιμάσω του χρόνου!!!!!το link με τη συνταγή που το είχες ποστάρει;μήπως είναι εύκολο να το ξαναγράψεις;;;;ε;;;;;;ευχαριστώ! :D

Καλό ταξίδι σε όσες ταξιδεύετε!καλά να περάσουμε κ όσοι θα μείνουμε εντός των τειχών!!!Άνοιξη για πάντα,άνοιξη στις ψυχές μας, όπως λέει κ ο Νιόνιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

η μικρη κοιμηθηκε πριν ενα τεταρτο, εχει ξεσαλωσει στο χωριο με 2 παππουδες και 2 γιαγιαδες, οταν επιστρεψουμε στην αθηνα προβλεπω κλαμματα στο παρκο :lol::lol:

γεωργιαννα, περαστικα στο διονυσακο!!!αλλεργια ειναι;;; μεγαλη παρασκευη ειχες γεννησει;;; δεν το θυμαμαι!!!πλησιαζουν και τα γενεθλια σας!!

σουλακι,αν εγιναν ωραια τα τσουρεκια ποσταρε τη συνταγη για του χρονου!!!τα τελευταια χρονια εκανα κι εγω τσουρεκια,αλλα φετος μια η διαιτα, μια η μικρη, ειπα να μην κανω :( αντε, του χρονου, να'μαστε καλα, οπωςδηποτε!!!!

δαναη, αν το ευχαριστιεται η μυρτω, χαλαλι της!!!αν και ακριβουτσικο 8-)

αντρια, γεματη μερα ειχατε!!!καλο πασχα με υγεια!!!

ευχαριστω και για τα κοπλιμαν για τα κιλακια!!!η αληθεια ειναι οτι κανω εγω διαιτα απο μονη μου, δεν με αφηνει και σε ησυχια η αθηνα, να'τα τα κιλακια!!!εχω ακομα 3 μεχρι τη βαφτιση, αλλα αν χασω και κανα 2 ακομα θα ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!

σημερα, νηστευω και απο λαδι, και πραγματικα νιωθω οτι μου λειπει το φαγακι!!!αυριο ομως και την κυριακη, ΘΑ ΦΑΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεερα κοριτσακια μου...Πως ειστε??Θελω πολυ να διαβασω τα νεα σας και να σχολιασω θα το κανω το βραδακι γτ αυτη τη στιγμη που σας γραφω ειμαι σε αθλια κατασταση...Βγαζω το τελευταιο φρονιμιτη,εχω τρομερο πονοκεφαλο και δεν μπορω να ανοιξω το στομα μου καθολου ουτε να μιλησω ουτε να μασησω ουτε τιποτα...Εριξα και ενα γερο καυγα πριν απο λιγο με τη μαμα μου της μιλησα πολυ ασχημα και τωρα κλαιω με λυγμο....Της ζητησα συγγνωμη αμεσως αλλα κι αυτη ποσα να αντεξει...Ειμαι απαραδεκτη..... :(:(:(:(:?:?:?:?

Πριν λιγο επιστρεψαμε απο εκκλησια,ειχε πολυ κοσμο,ειδα πολλους γνωστους,φιλες συμμαθητες και γειτονους,βεβαια υπαρχει κ αυτη η αδιακρισια του χωριου και το κουτσομπολιο που μολις μπηκαμε στην εκκλησια μας κοιταζαν απο πανω μεχρι κατω....Τεσπα....

εδω δεν εχει κ πολυ καλο καιρο κ μαλλον το πασχα θα βρεχει...

θα σας παρω τηλεφωνο για ευχες τη κυριακη οσωςε εχα τα νουμερα βεβαια...οι υπολοιπες απο εδω....

Σας φιλω και τα λεμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη πραγματι η καθε χωρα, αυτες που εχουν πολιτισμο φυσικα, εχει και ωραια πραγμα παραδοσιακα. ειτε σε φαγητο ειτε σε εθιμα. μεγαλωσα με την μαμα μου να φτιαχνει καθε Πασχα και Χριστουγεννα πολλα τσουρεκια!!!! ειχε παντα παραγγελειες απο αλλες γυναικες! Στο Φαις μου το εγραψε η μαμα των φικων μου, οτι ειχα καλο δασκαλο!!!!! Εμας τοτε δεν μας πολυαρεσε ολη αυτη η διαδικασια αλλα τωρα αναπωλω εκεινες τις στιγμες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν ειμαι και πολυ καλα ψυχολογικα. θελω να κλαψω, γενικα συγκινηση πολυ!!! φταιει η κ.....περιοδος που περιμενω αυριο και η ταινια στο Σταρ με το κοριτσακι με λευχαιμια.

Ο μικρος ειναι χαλια ακομη, βεβαια τπτ κολητικο προς τους αλλους. του εκανα ενα μπανακι και τωρα κοιματε!!

Σουλα μου επειδη περσι εκανε με το μπαμπα του Πασχα φετος πρεπει να ειναι μαζι μου!! δεν τον κραταει 2 χρονια συνεχομενα. μαλακας!!!!!!! αραγε που τον βρηκα;

Ετσι το μωρο μου θα ερθει αυριο το πρωι!!!! μου ελειψε το σκατο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://tastefull.gr/content/%CF%84%CE%B1-%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%AD%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%80%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82

εδω ειναι η συνταγη κ η εκτελεση δειτε το βιντεο φτιαξτε τα ειναι σουπερ κ πολυ ευκολα!!!

γιουλι μην στεναχωριεσε οτι εγινε εγινε,αν δεν ξεσπασουμε κ στην μανουλα που να ξεσπασουμε?

κ εγω της δικιας μου της τα εχω μαζεμενα!!!!

μια χαρα αφροδιτη μου τα καταφερες τελικα με τα κιλακια!!!!θα εισαι θεα στην βαφτιση!!!!

δυσκολη η γεμιση γεωργιαννα κ πως καταφερνουν κ βαζουν την μαρεγκα???ωμη η ψημενη???

εμεις δεν πηγαμε στον επιταφειο νομιζα πως η μικρη θα κοιμοταν αλλα τελικα το ματι της εμεινε γαριδα κ ειδαμε παρεουλα απο το μπαλκονι την περιφορα...μενουμε στο κεντρο κ ο επιταφειος περναει εξω απο το σπιτι μας,ακριβως απεναντι μου ειναι η λεσχη αξιωματικων κ σταματαει για λιγο η περιφορα μπροστα στην λεσχη ψελνουν το κυριε ελεησον κ μια ευχη υπερ των σωματων ασφαλειας κ της πατριδας κ συνεχιζουν,παρολη την βροχη ειχε παρα παρα πολυ κοσμο,ωραιο κλιμα κατανηξης παντα με συγκινει κ βουρκωνω....

εσεις αυριο θα τα παρετε τα μωρακια σας στην ανασταση????

εγω θελω πολυ αλλα στις 10 κοιματε πως να την κρατησω ξυπνια ως της 12???

με βλεπω να πηγαινω μονη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα,ευχαριστώ για το link!εγώ δεν θα πάω αύριο στην Ανάσταση (ούτως ή άλλως δεν είμαι πολύ θερμή...).θα μείνω σπίτι κ μετά τις 12 θα έρθει ο αδελφός του κώστα κ η μητέρα του και θα φάμε μαζί μαγειρίτσα (που τελικά θα φτιάξει η πεθερά μου) και γαρδουμπάκια,θα τσουγκρίσουμε τα αυγά μας κ εγώ θα φτιάξω μια σαλάτα.Δεν πειράζει,στην αρχή σκεφτομουν οτι θα κανω guest εμφάνιση κ ότι δεν θα φτιάξω τπτ και ντροπή κ άλλες τέτοιες μ@@@@!ευτυχώς με απενεχοποίησαν κ ο κώστας λέγοντάς μου εσύ θα μαγειρέψεις την Κυριακή,δουλεύεις,έχεις τη μικρή,τι άλλο θέλεις να κάνεις;;;και η μαμά μου λεγοντας μου έχεις κάνει τόσα τραπέζια,άσε να κάνει κ καποιος άλλος κάτι.ουφφφ!

Γεωργιάννα,κ εγώ την ίδια ταινία έβλεπα,πλάνταξα!

Γιούλη,θυμώνουμε πολύ με αυτούς που αγαπάμε πολύ...Αν θέλεις,μπορείς να της ζητήσεις αύριο συγγνώμη...

παω να ξαπλώσω!καλή ξεκούραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas :D

Soula mou nai to podilataki tis Myrtoulas mas ana4e fwties :lol:

O koumparos mas exei periptero k sinergazete me ena kirio pou tou fernei paixnidia sto magazi k 8a mou ferei to katalogo tou na ton doume giati mas eipe pws exei k podilatakia, euxomai na exei kapoio pou mas kanei k etsi 8a to paroume xondrikws alliws 8a pame 3ana sto jumbo.. Oso gia tin Anastasi anagkastika 8a tin parw giati den exw na tin afisw kapou, sta pe8erika mou den tin afisa pote k oute exw skopo k oi goneis mou 8a pane k autoi alla apo tin alli 8elw na ma8ei na pigenei ekklisia!! K xtes to vradi tin pirame ston epitafio k perase mazi mou apo katw :)

Afrodite mou nai itan full i mera mas :) Kalo Pasxa 3ana :)

Danae mou se euxaristw gua tin apantisi!!

Gioulaki mou min stenaxwriese, oi mamades panta sigxwrane, afise tin na iremisei k mila tis!! :-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!

ο μικρο ειναι καλα!!

πιασανε τα περαστικα σας!!! ευχαριστουμε!!!!!!

Δαναη πολυ κλαμα αυτη η ταινια!!

Σουλα την γεμιση την βαζουνε ανοιγοντας απαλα φυλλο αλειφουν με την γεμιση. μετα το κανουνε ρολο. ξανα και με 2ο φυλλο και υστερα τα κανουνε πλεξουδα και ψηνετε. ειναι τρομερο!!!! και δεν ειναι δυσκολο να ανοιξεις με τα χερια απαλα ενα φυλλο, οχι οπως ανοιγουμε φυλλο τυροπιτας.

Ανδρια μεγαλωνουν τα ατιμα γρηγορα!!!!!!!!!

Χαρουμενα μηνογενεθλια στην Γεωργια μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις όμορφες μανούλες κ τα μωράκια τους!! Ωραία μέρα σήμερα για βολτούλα κ για ψώνια άν είχαμε λεφτά.. Μαγείρεμα για σήμερα μια μακαρονάδ αμε κόκκινη σαλτσούλα γιατί έχουμε πολλές ετοιμασίες για αύριο.Φτιάχνω απο σήμερα παντζαροσαλάτα,πατατοσαλάτα κ τζατζίκι.Μαγειρίτσα για το βράδυ η μαμά κ κατσικάκι με πατατούλες στο φούρνο,θα ψήσουμε κοκορέτσι κ παϊδάκια παρέα με όλο το σόϊ μου ταρατσάτο! Εσείς θα σουβλίσετε?? Ζηλεύω 'οσες καταφέρατε κ φύγατε!! Καλά να περάσετε όλες όπου κ άν είστε!!

Αύριο γιορτάζει κ η Αναστασία!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ κοριτσάκι!!!! Στα λέω απο σήμερα γιατί χλωμό το βλέοπω να προλαβαίνω αύριο.. Να σε χαίρεται η κοράκλα σου κ η οικογένεια σου!!!!Γερή πάντα!!! Φυσικά κ όποιον άλλον έχετε να τον χαίρεστε!!

Κορίτσια οι νονοί τί έφεραν στα μωράκια σας?Οι νονοί του μικρού κακώς καταξοδεύτηκαν.Του πήραν adidas λευκά δερμάτινα αθλητικά,polo μπλουζάκι,πουκαμισάκι,βερμουδίτσα ριγέ σετάκι κ καπελάκι.Λαμπάδα με παιχνίδι,αυγό κ τσουρέκι.Σύν οτι άλλη εβδομάδα στη γιορτή του θέλει να του πάρει παιχνίδι κ πάλι μετα απο 10 μέρες θα είναι τα γενέθλια του..Νιώθω άσχημα που πήρε τόσα πολλά γιατί ξέρω οτι δν είναι καλά οικονομικά σύν οτι ακόμα είναι μικρός για να καταλάβει.Το είπα κιόλας γιατί είναι κολλητή μου κ έχω την άνεση αλλα με γράφει.Τον βλέπουν κάθε 2-3 μέρες κ γενικώς τον αγαπάνε πολύ κ αυτό μου αρκεί..

Πολυλογία με έπιασε! Λοιπόν,κοριτσάρες κ Γιώργο ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ να έχουμε!!!! Με υγεία,αγάπη κ ευτυχία σε όλα τα σπίτια!!! Και του χρόνου πρώτα ο Θεός παρέα με τα 2α κ τα 3α γιατί όχι..σε όσες το επιθυμούν!!! Φιλάκια πολλά!!!

Πάω να σας διαβάσωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ!!

η μικρη θα κοιμαται, οποτε δεν θα παω στην ανασταση, οπως δεν πηγα χτες στην περιφορα, εκτος αν κατσει καποιος αλλος μαζι της :) δεν με πειραζει ομως, ταλαιπωρια ειναι για τα μωρα, ειδικα με τον κ@λοκαιρο που εχει, ολο βροχη!!!μακαρι να κρατησει αυριο, να ψησουμε με την ησυχια μας!!!

ευτυχως ολα τα νινακια ειναι καλα, κι αυτο εχει σημασια, ανασταση με υγεια !!

γιουλη μου, εχει δικιο η δαναη, με αυτους που αγαπαμε πολυ (και μας νοιαζει η γνωμη τους) εχουμε τους μεγαλυτερους καυγαδες!! τα ιδια παθαινω με τον πατερα μου, ειδικα τωρα που δεν ειμαι καλα ψυχολογικα :(

ελενα, πραγματι οι νονοι εφεραν πααααρα πολλα στο γιωργακη σου!!να τα χαρει με υγεια!! εμεις στην βαφτηστηρα μου πηραμε μονο παπουτσακια λαμπαδα και αβγο ( συνολο 90 ε), δεν μπορουσαμε παραπανω,γιατι παλι μου κοψανε το μισθο ...που θα παει, θα πληρωσουνε κι αυτοι...βεβαια, η δουλεια του νονου δεν ειναι το δωρο το πασχα και ευτυχως το αγαπαμε και μας αγαπαει το κοριτσακι μας, απλα ειναι το γμτ, αλλιως τα υπολογιζεις, προσπαθεις, ελπιζεις , κουραζεσαι, και αλλιως σου ερχονται...αλλα που θα παει, θα γελασει και το χειλακι μας...παλι με πηρε το παραπονο..

παω να κανω μπανιο τωρα που κοιμαται η αθηνουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Έλενα, τι ωραία που ένιωσες τη μικρή να κουνιέται,ε? Μου θύμησες ότι γιορτάζω αύριο! Αλήθεια το είχα ξεχάσει.. Το μόνο που έχω στο μυαλό μου από γιορτές είναι της Γεωργίας που είναι στις 23 του μήνα!

Γεωργιάννα, αρρώστησε ο Διονυσάκος? Αχ, δεν πολυμπαίνω και χάνω τα νέα σας...η γαιδούρα! :lol:

Ευχαριστώ για τα χρόνια πολλά για τα μηνογενέθλια της Γεωργίας μου! 11 μηνών το κοριτσάκι μου!

Σούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τέλεια τα τσουρέκια από το λίνκ που μας έβαλες! Τα φτιάξαμε με τη μαμά μου! Πριν από λίγο βγάλαμε τα τελευταία!

Καλή Ανάσταση σε όλους και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν!

Φιλιάαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Molis mpikame spiti, pali den katsame kwlo simera :)

Telika pigame jumbo k pirame podilataki den poli en8ousiastika me to xrwma kokkino-mavro alla itan to monadiko se montelo pou mou arese sta extra pou eixe, eixe k ena teleiws koritsistiko fuxia se xrwma k auta pou stoixizoun 8elw na ta pernw se unisex xrwmata k anagkastika pirame auto pou den me en8ousiase emena.. Itan €99,99 (tis prosforas pou itan €59,99 den itan spoudaia) alla mas edwse o pe8eros mou €500,00 mas eipe pws einai gia to podilataki, to Pasxa k gia ta gene8leia tis..

Elenaki mou teleio to sinais8ima na niw8eis tin mikri, ee? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Ανάσταση σε όλες κ όλους,να έχετε ενα καλό κ όμορφο Πασχα με τους αγαπημένους σας :D

Εμείς εκλησσία δεν πάμε,φυσικά κοιμάται αλλά κ ο θορυβος απο τα πυροτεχνήματα θα την τρόμαζε έτσι κ αλλιώς...ούτε πέρισυ πήγα κ μου φαινεται κάπως.

Μαγειρίτσα εφτιαξα κ την φάγαμε απο το απογευμα ,ξεχωριστά κιόλας,μου φαίνεται πως είμαστε στην κοσμάρα μας τελικά..αλλη μέρα θα σας κανω παραπονα :D

Οι νονοί της Χριστίνας της ψώνισαν στα γενεθλια της ξεχωριστά δλδ ο νονός μια φούστα με μπλουζα κ η νονά ενα καλο φορεματάκι με πλεκτό μπολερό,το οποιο θα φορεσει οταν την πηγαινω στην εκλησσια...για πασχα μια λαμπάδα με τον αγκαλίτσα φωτεινούλη πάνω.

Δεν μπορώ να πώ,μια χαρά.

Η ζηνα,αδειάζει τα ντουλάπια κ μπαίνει μέσα,ολη μέρα φερνει βολτες στο σπίτι,βρίσκει ότι ναναι κ το βαζει στο στόμα της,εμφανίστηκαν κ τα 2 πάνω δοντάκια κ επίσης τα τρίζει πάρα πολυ!!!!

Ανατριχιαστικό εντελως κ την κοβω για να μην της μεινει συνηθεια απο μένα.

Χαρούμενα μηνογενεθλεια στην Γεωργια μας η οποια με την σειρά της να χαίρεται την μανούλα της!Χρονια πολλά Αναστασία μου!!!

Αντρια κ Δναη μεγιά τα ποδηλατακια!

Τσουρεκακια παντου,τι ωραια!!!

Αφροδίτη ανθρωπάκια γινανε τα μαναράκια μας,δεν ειναι υπεροχο που επικοινωνουμε???

Οταν θελουν βεβαια!!!Αλλιως μας συνδεουν κ με Κάίρο :lol:

Φιλια πολλά!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ

Χρονια πολλα!!!!!!!!!!!

Εμεις πριν λιγο ξυπνησαμε, ο Διονυσης φυσικα!! του εδωσα το μπιμπερο να πιει το γαλα του και ετσι σας γραφω στα γρηγορα.

Τελικα πηγαμε στην εκκλησια, στο παρα πεντε!!! μου αρεσει και συγκινουμε καθε φορα που ακουω το Χρηστος Ανεστη. ευτυχως δεν ειχαν δυναμιτακια, ενα- δυο, και ετσι ο Διονυσης δεν τρομαξε.

Το απογευμα του εφερε η νονα του την λαμπαδα. και του ειχε παρει η κοπελα απο το Βελγιο ενα ζευγαρι πιτζαμες. δεν του πηρε και αλλο γτ την Παρασκευη το απογευμα γυρισε απο το Χονγκ Κονγκ. υπαρχει περιπτωση να μεινει μονιμα στην Ελλαδα, πολυ χαρηκα!!!

Αναστασια Χρονια Πολλα!!!! οτι επιθυμεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γωγω που να ακουσεις τον Διονυση οταν τα τριζει, ανατριχιαζεις ολοκληρη!! Με γεια τα δοντακια!!!

Ανδρια με γεια το ποδηλατακι!! αντε καλες βολτες!!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ σε ολους μικρους και μεγαλους!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera k Xristos Anesti!!

Kalo Pasxa k se sena Gewrgianna mou na perasete omorfa tin mera sas, opws k ta ipoloipa mas koritsia edw :) , xaroumenes stigmes me tis oikogeneies sas.. K euxaristoume gia tin euxi gia to podilataki :)

Efiga 8a pame stin mama mou gia fagito k mallon k sta pe8erika mou to apogeuma!!

Ta leme!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστος ανεστη χρονια πολλα!!!!!!!

αναστασια μου χρονια σου πολλα κουκλιτσα μου να σε χαιροντε ολοι οσοι σε αγαπουν κ να εισαι παντα καλα!!

εγω πηγα μονη μου στην εκκλησια εχθες αναψα την λαμπαδα της ελενας εγω αφου η μικρουλα μου εκανε νανι...φοβερη ατμοσφαιρα!!!!!!

σημερα ειμαι μοναχουλα μου...ο βαγγελης εχει υπηρεσια εχθες μαλωσαμε κιολας κ η μερα μου ειναι λιγο μελανχολικη ωραιος συνδιασμος!!!!!!

περισυ εκανα ανασταση στο νοσοκομειο κ σαν σημερα ειχα βγει...φετος μονη μου...ελπιζω του χρονου να ειμαι πιο τυχερη κ να ειμαστε κ τα 4 πλεον μελη της οικογενειας μαζι....

ελενα ναι κατω κατω ειναι τα πρωτα χτυπηματακια!!!!εγω εχω μερες να την νοιωσω κ στεναχωριεμε μηπως δεν ειναι καλα...θα παω μου φαινετε για υπερηχο πριν περασει ο μηνας να μου φυγει το ανχος...

αυτα...παω να φτιαξω την μακαροναδα μου τα λεμε αργοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ κοριτσια, και ευχομαι ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΣ!!

εδω εβρεχε και μπουμπουνιζε ολη μερα!11!!!τι φοβερο πραγμα!!!ψησαμε κατω απο το υποστεγο και ολα καλα!!

αναστασια, χρονια πολλα και καλα!!να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και τον αντρα σου!!

αντρια, με γεια το ποδηλατακι σας!!καλες βολτες!!

εγω ειμαι ετσι κι ετσι, ειμαι πολυ θυμωμενη με τους γονεις μου και ειδικα με τον πατερα μου, και αρπαχτηκα και λιγο με τον αντρα μου :( ολο σκεφτομαι οτι του χρονου το πασχα θα ειναι καλυτερο ;)

γεωργιαννα, δεν μενει ελλαδα η νονα σας;;;μακαρι να εγκατασταεθει μονιμα!!

σουλακι και του χρονου να φατε το κατσικακι σας και οι 4!!μην αγχωνεσαι, ειναι πολυ νωρις για να τη νιωθεις συνεχεια!!τα τσουρεκια τελεια!!!

γωγω κι εμενα παιζει με τα δοντακια της!!σημερα της εδωσα ενα κουλουρακι που εφτιαξε η πεθερα μου και το ψιλομασουσε με τα δοντακια της!!πολυ χαρηκα που δεν θα τα εχει μονο διακοσμητικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...