Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΕΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

Σουλα και εγω του δινω να δοκιμαζει απο τα δικα μας οταν θελει.

Ομως στο φαγητο του προσεχω για να εχει καλη υγεια και οχι να προσπαθει οταν μεγαλωσει να αδυνατιζει. Εχει και κληρονομικοτητα.

Μπηκα σε αδεια!!!!! αχ τι ωραια!!! Αυριο τσουρεκι και κουλουρακια!!! να δω ποτε θα μαζεψω το σπιτι!!!

Δαφνη καλα θα κανεις να φυγετε απο την στιγμη που δεν υποφερει! ΚΑλα να περασετε και καλο ταξιδι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ωωωω μπραβο για τον τραπεζιτη!!!!τον ζορισε πολυ τον μικρο????αχ αυτα τα δοντια τα φοβαμε πολυ.....ως τωρα δεν ειχαμε προβλημα αυτα ομως ειναι μεγαλα δοντια...

αυριο κ εγω θα κανω τσουρεκια κ θα βαψω κ τα αυγα μου κ ανυπομωνω!!!!

για πες την συνταγη απο τα κουλουρακια!!!ειναι ευκολη???

αντε δαφνουλα καλο ταξιδι να περασετε υπεροχα!!!!!!!!

αφροδιτη με μεγαλα,πραγματικα σπανιο να ειναι καλα οι ανθρωποι!!!!

απο το αστυνομικο τμημα μου εδωσαν το τηλεφωνο τους κ τους πηρα να τους ευχαριστησω...

αρχιζει το τουρκικο μου τσαοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια!!

Περαστικά και πάλι στον Αρούλη μας!!!με το καλό να οδηγήσει κ αυτός το ποδηλατάκι του!

Σούλα,μπράβο για το πορτοφόλι!κ το βρήκες γεμάτο;;;σήμερα την έβγαλα πρώτη μέρα έξω με το ποδήλατο και ειναι πολύ βολικό!!!καταρχήν είναι ελαφρύ οπότε πιάνεται στο ένα χερί και στο άλλο η Μυρτώ!κατά δεύτερον στρίβει από πίσω,καθώς η λαβή συνδέεται με το τιμόνι μπροστά οπότε το κατευθύνεις όπως θέλεις.επίσης έχει ανοιχτό οπτικό πεδίο μπροστά και έχει κ ήλιοπροστασία!στην αρχή η Μυρτώ γελούσε κ χάζευε,μετά -κλασσικά-νανουρίστηκε!μόλις φτάσαμε βέβαια σπίτι,το μάτι γαρίδα!της καημένης της έπιασα λίγο το δαχτυλάκι της στην εξώπορτα του σπιτιού φεύγοντας γιατί ήταν στο πάτωμα ακριβώς πίσω.έκλαψε λίγο,της έβαλα πάγο έκλαψε περισσότερο,αλλά μετά ηρεμησε.ούτε πρήστηκε,ούτε τπτ.

Αφροδίτη,να την σκανάρεις την κόρη σου :lol::lol::lol: μα τι μανία είναι αυτή που έχουν με το χαρτί;;;;κ εγώ συνέχεια της βγάζω κομμάτια από το στόμα!της λέω ότι θα τα βγάζει από τα κακά και θα είναι αυτοκαθαριζόμενη! :lol: η Μυρτώ τρώει 5 γεύματα (τελευταία ίσως κ 6 με εξτρα θηλασμό το απογευμα),έχω ξαναγράψει το πρόγραμμα: 7.00 γάλα,11.00 4 φρούτα (και 1 κρόκο 3 φορές/εβδομάδα),14.00 300ml μεσημεριανό, (καμιά φορά γάλα γύρω στις 16-16.30), 17.00 κρέμα με 120ml νερό και 20.00 γάλα.εμένα επειδή στην αρχή δεν πολυέτρωγε τα φρούτα,αφήνω 4 ώρες κενό από το πρωινό γάλα ώστε να έχει όρεξη και λειτουργεί.δοκίμασε.καλή η ιδέα -αν αντέχεις-να θηλάσεις ακόμη ενα μήνα για να πιει φρέσκο μετά.

Τις προάλλες είδα μια κοπέλα που κάναμε μαζί μαθήματα ανώδυνου κ μου λέει,η κόρη σου δεν αρρωσταίνει γιατί έχει πολλά αντισώματα επειδή θηλάζει ακόμη.κ μου λέει ο άντρας της,πω πω τυχεροί,17 ευρώ το κουτί η σκόνη την πληρώνουμε.τον ρώτησα πόσες μέρες κρατάει,λέει 4.μετά μπήκαμε στο αμάξι με τον Κώστα,του λέω,κάθε 4 μέρες θα μου δίνεις 17 ευρώ για τη συνεισφορά μου στην οικονομία της οικογένειας!! :D Άδικο έχω;;;

Τονιαχάν,να σας ζήσει ο μικρός Απόλλωνας!να είναι πάντα φωτεινή η ζωή του όπως και το όνομά του!

Δέσποινα, (κατά το ήμισυ συνονόματη) καλώς ήρθες στην παρέα μας!!Να σου ζήσει η Κατερίνα κ με το καλό η βάπτιση!κ άλλη Ταυρίνα στην παρέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα,με γειά τον τραπεζίτη!!!!!ταλαιπωρήθηκε;;γιατί έχω ακούσει ότι είναι ζόρικοι οι τραπεζίτες με δέκατα,πόνο κτλ.μπράβο στο αντράκι μας!τη σωστή στιγμή τον έβλαλε!έτοιμος για το αρνί!! :lol:

ουφφ,πείνασα!πάω να τσιμπήσω τπτ!

καλή ξεκούραση σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παιδευτηκε και πολυ! ή εγω δεν το καταλαβα τουλαχιστον. οπου να ναι βγαινει και το αλλο.

Οι κυνοδοντες ειναι οι χειροτεροι!!

Δαναη αυτο με το γαλα ειναι λιγο τραβηγμενο! Εγω δινω 16ε καθε 10 μερες. τωρα πια τα μωρα μας δεν πινουν μονο γαλα! ο θηλασμος ειναι πραγματι πολυ οικονομικος!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κι απο εμενα....φτασαμε χωριο σημερα το μεσημερι και θα παραμεινουμε μεχρι κυριακη του πασχα..Προς το παρον ησυχα τα πραγματα...

Σουλακι μου τι τρομαρα πηρες με το πορτοφολι?Προσπερασε το αγαπουλα μου και να σε απασχολει η υγεια σου και το μωρακι στην κοιλιτσα σου κ η ελενα φυσικα...

Γεωργιαννα με γεια ο τραπεζιτης σας....Μπραααααβο!!!

Χρονια πολλα και στον Απολλωνα να τα εκατοστησει παντα γερος και χαρουμενος...

Δεσποινα καλωσηρθες στην παρεουλα μας...

Κοριτσια κι εμεις 5 γευματα τρωμε...

Αντριουλα λυπαμαι για ολο αυτο που μας ανεφερες...Δεν ξερω τι νξα πω σ αυτες τις περιπτωσεις...

Δαναη πως ειναι ο Αρης?Εμεις πολυ καλυτερα ειμστε....Μπορεις να μου πεις τη σελιδα με τα ρουχαλακια που μου ελεγες???

Αυτα τα νεακια μας....

Καληνυχτα σας και πολλα φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη εισαι κορυφη!!!Εριξα πολύ γελιο με το γάλα!!!

Αντε να μαζεψεις κ εσυ τιποτα για τον εαυτο σου,το δικαιουσε :D

Δεσποινα καλως όρισες,με το καλό η βαπτιση!!!Ωραια ημερομηνια.

Να τα λεμε πλέον.... :D

Σούλα αν ζούσες Αθήνα κ εβρισκες το πορτοφόλι κ με τα ΛΕΦΤΑ μεσα.....θα ησουν κ....φαρδη,πολύ τυχερη κ θα επαιζες κ λοττο!!!Οπως κ να εχει μπραβο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες γεια... εφτιαξα κουλουρακια πασχαλιατικα κ σα γραμμα Α λογω αννουλας, χωρισ αμμωνια μς τραγανη μπισκοτοζυμη!μυρισε το σπιτι... με το μωρο κ τα διαβασματα δεν προλαβαινω τσουρεκι, μιας κ αυριο παιρνουν σειρα τ αυγα!!!!

εχω εφημερια κυρθακη του πασχα απο τισ οχτω το πρωι μεχρι τισ οχτω το επομενι πρωι

περαστικα στ αρρωστα μωρακιαααα... δαφνη να φυγετε κ ολα να πανε καλα ευχομαι απλα με φοβιζει λιγο το κουφονησι, σκεψου οτι εμενα μου αρρωστησε προπερυσι στην κιμωλο ο σκυλοσ κ ηταν δυσκολα εκει, να χεις προμηθευτει τα παντα ολα απο εδω ακομη κ αντιβιωση ...

γεια σου δεσποινα!δε συστηνομαι αφου μασ διαβαζες τα λογια ειναι περιττα...

ουφ σουλακι χαρηκα πολυ με το πορτοφολι κουκλιτσα μου... φιλακια σε ολες... εγω εχω κανει ψυχοθεραπεια αλλα δεν την τελειωσα μαλλον λοβοτομη χρειαζομαι :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα!

Γεωργιάννα Π. Φάληρο μένω.

Δάφνη, καλά να περάσετε στη Νάξο και στο Κουφονήσι. Ελπίζω ο Άρης να είναι καλά σήμερα. Πολύ αγχώνομαι τι θα κάνει η Κατερίνα 4 ώρες στο πλοίο. Θέλει συνέχεια να μπουσουλάει και να πηγαίνει παντού και αν δεν της κάνεις το χατήρι μπήγει κλάματα - ρεζίλι θα γίνουμε! Καλά να πάθω γιατί πάντα έλεγα όταν έβλεπα άλλες ανήμπορες μανάδες ότι τα έχουν κακομάθει...

Δανάη η ιδέα με το γάλα είναι φανταστική - τρέχω να υπολογίσω πόσα μου χρωστάει ο άντρας μου για 6 μήνες θηλασμού!

Να έχετε όλες καλή επιτυχία στα τσουρέκια σας, τα κουλούρια και τα αυγά! Εγώ λουφάρω φέτος, θα τα βρω έτοιμα! Του χρόνου που θα έχουν μεγαλώσει τα πιτσιρίκια μας θα έχουμε και μικρούς βοηθούς!

Αν δεν ξαναμπω, Καλό Πάσχα σε όλες, με υγεία και αγάπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ! ΤΙ κάνετε?

Εγώ 1 ώρα ακόμα στο γραφείο και bye bye........βέβαια κάτι έξυπνοι συνεργάτες μου από το εξωτερικο δεν μου έχουν απαντήσει για ένα report που λήγει στις 15 του μηνός και το βλέπω να μου στέλνουν τα σχόλια και τις αλλαγές τους το μεγάλο Σάββατο και να δουλεύω ή και την Κυριακή του Πάσχα...βλέπετε εκεί το Καθολικό Πάσχα πέρασε... :?:?:?:?:? αλλά οκ δεν πειράζει...δεν θα κάνω καμία διόρθωση και θα το στείλω όπως είναι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σε 1 ώρα πάω να φτιάξω νύχια και τα σχετικά! (πολύ τα βαριέμαι αυτά αλλά πιο πολύ βαριέμαι να τα κάνω μόνη μου....) και θα κατέβω κέντρο για δουλίτσες σε τράπεζες & υπηρεσίες και μετά για φαγητάκι με τον καλό μου και μετά πισω στο ζουζουνι μας!!!!!!

Το βράδυ μου δεν ήταν και πολυ καλό...ένιωθα συνέχεια πόνους και νόμιζα ότι είχα συσπάσεις και εννοειται σηκωνόμουν κάθε μιση ώρα για ...τουαλέτα...μετά να σκεπάσω το κοριτσάκι μου...άντε να ξεκουραστείς...και σαν κερασάκι...............με έπιασε και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ άγχος για το πως θα τα βγάλουμε πέρα με 2 παιδιά...συνδυάζοντας και την δουλεια...πάντα ρε γαμώτο με πιάνει μέσα στην νύχτα που οι 'άμυνες' του μυαλού είναι στο μηδέν...η λογική πάει περίπτατο...και η κούραση είναι στα ύψη....

το πρωι παντα τα βλέπω τελείως διαφορετικά ...

από μαγειρέματα ΤΙΠΟΤΑ φέτος...δεν μπορώ να κάνω ούτε τα βασικά...κρίμα...δεν πειράζει του χρόνου να είμαστε καλά! Θα μου στείλει το δεματάκι με τα υπέροχα τσουρέκια-κουλούρια-κοκορέτσι-αρνι-αυγα η μαμά μου...αν και δεν τρώω κανένα από αυτά...αλλά τρώει ο άντρας μου...

Να φανταστείτε είχαμε σκοπό να έχουμε βαφτίσει και την μικρή τώρα...χαχαχααααα ας γελάσω....

αααα βρε κορίτσια να σας ρωτήσω....σας έχει πει ο/η παιδίατρος για γενικές εξετάσεις αίματος του μωρού στον χόνο? Εμείς πήγαμε 3 φορές σε διαφορετικό ιατρικό κέντρο να τις κάνουμε και τις 2 φύγαμε γιατί δεν έβρισκαν φλέβα και την 3η βρήκαν αλλά ήταν πολύ ταραγμένο το νινι που δεν έδινε αίμα.....και εγώ τρελάθηκα...Εκείνη βέβαια μετά απο 5 λεπτα ηταν μια χαρουλα.....

ααα και το Ιασώ σταμάτησε την σύμβαση με ορισμένα ταμεία και το δικό μου και οι εξετάσεις που κανονικά κοστίζουν 50 ευρώ, πήγαν 350 :lol::lol::lol::lol::lol: μας κοροιδεύουν μου φαίνεται!!!

Πληρώνουμε 3-4000 ευρώ τον χρόνο τα ταμεία...πληρώνουμε και τις εξετάσεις και τους γιατρούς ....

δεν παμε καλαααα

κοριτσάκια μου σίγουρα θα ξαναμπω αλλά σας εύχομαι και από τώρα να περάσετε ξεκούραστες και συναρπαστικές (?) τις ημέρες του Πάσχα και να ανανεωθείτε!

φιλακια πολλα πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(πω πω πόσα έγραψα!!)

αα η Νάξος μου αρέσει πολύ πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Από ποιο μέρος της Νάξου είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!

τα αυγουλακια μου ειναι ετοιμα κ σε λιγο βγαινουν απο το φουρνο κ τα τελευταια τσουρεκακια για δευτερη φορα η συνταγη πετυχε!!!!εκανα 3 μεγαλα 1 μικρο κ 4 γεμιστα με μερεντα σλουρπ!!!!

μολις διαβασα κ μια συνταγη για πασχαλινα κουλουρακια πορτοκαλιου κ σκεφτομαι να τα τα κανω....αρε αφρο εσυ φταις εσυ με βαζεις ιδεες!!!! :lol::lol:

σαμανθα μου ειναι λογικο να σε πιανουν αυτες οι σκεψεις τωρα αλλωστε κοντευεις να γεννησεις!!!ετσι σου βγαινει το ανχος κ η ανυπομωνισια!!!εγω παλι βλεπω συνεχεια ονειρα με το μωρακι μου...

θες να αλλαξουμε θεσεις???να παω εγω τωρα για γεννα??? :lol::lol::lol:

δεσποινα καλο πασχα κ καλα να περασετε!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol: οντως γωγω τοτε θα ημουν πολυ κολοφαρδη οχι πως τωρα δεν ειμαι...ειμαι κ μαλιστα στην κυριολεξια [smilie=bootyshake.gif] [smilie=pottytrain2.gif] :lol::lol::lol:

γιουλακι πως τα περνατε στο χωριο???αχ ωραια πραγματα εξοχη φυση τελεια!!!!!

γεωργιαννα το δικο τους μωρακι ισως να ειναι μικροτερο για αυτο χαλανε τοσα λεφτα καθε τρεις μερες...

παντως δαναη πρεπει να περνουν ακριβο γαλα,τοσο εχει το frezylac τα δοκιμασαμε ολα βλεπεις κ τα εχω ακομη φρεσκα :lol::lol::lol: το τελευταιο μας γαλα παντως ειχε 8 ευρω πολυ οικονομικο..

καλα δεν το συζητω οτι με τον θηλασμο κανεις φουλ οικονομια!!!!!

μωρε ολα τα καλα εχει ο θηλασμος κ μακαρι να μπορουσαν ολες...παντως μπραβο σας κοριτσια οι περισσοτερες εδω τα καταφερατε κ καποιες με πολλες δυσκολιες κ πεισμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha σε καταλαβαίνω. Κι εγώ όταν ήμουν έγγυος και ξυπνούσα τη νύχτα ήταν αδύνατον να ξανακοιμηθώ από το άγχος για το 1.000.000 πράγματα που έπρεπε (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα) ότι έπρεπε να γίνουν και από την αγωνία για το πως θα τα καταφέρω. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να απολαύσεις τις τελευταίες εβδομάδες πριν το καινούργιο μωρούλι που κι εγώ έχω το προαίσθημα ότι θα είναι κορίτσι!

happy και του χρόνου και καλοφάγωτα τα καλούδια σου!

Αντε να πάει 3 να φύγω από τη δουλειά! Να δω θα το προλάβουμε το πλοίο;

Σας φιλώ!

Α! Στη χώρα μένουμε, samantha

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο ταξιδι στα κοριτσια που φευγουν!!!

Σαμανθα ολα καλα θα πανε! τωρα κοιμησου γτ ξερεις πολυ καλα οτι δεν θα κοιμηθεις για καιρο!!

Η Εμμα κοιματε τωρα;

Σουλα μου και του χρονου!!!

Εγω τελειωσα τωρα τα τσουρεκια, σε λιγακι θα δοκιμασω!!! Τα αυγα θα τα βαψω το Σαββατο μαζι με τον Αλεξανδρο! τρελαθηκε με την ιδεα να βαψει και αυτο!

θα σας βαλω φωτο μετα απο τα τσουρεκια τα ρουμανικα! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλες μου, τι κάνετε?

Εμείς καλά. Διάβασα τα νεάκια σας αλλά τι να πρωτοσχολιάσω :shock: δε σας προλαβαίνω :lol::lol:

Γράφω και απ'το laptop της μαμάς μου ή απ'το κινητό, και δε με βολεύει :?

Καλό ταξίδι σε όσους ταξιδεύετε και καλά να περάσετε όσοι παρεμένετε "εντός των πυλών"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφριδιτακι θα σου πω την άποψη μου και αν θες σκέψου την.

αν θες αα αποθηλασεις τραβιξε το λιγο μέχρι τον χρόνο (ενα μηνα ακόμα) με το δικο σου γαλα για να δώσεις φρέσκο στηνμικρη μετα τον χρόνο κιι οχι σκόνη.

Ο πανουλης είναι καλά, βγάζει το 7 δόντι κιι έχει γκρίνια, αρχισε να μας μαλώνει περπατάει απο έπιπλο σε επιπλο ,τρώει τα πάντα ..χαρτιά, ετικετες,σήμερα βρήκα οτι έχει μπαρ κοουντ στον ουρανίσκο του!! Χαχαειχε φαει μια ετικέτα και του κόλλησε το χαρτί εκει.

αφροδιτη μου, συμφωνω απολυτα με την αποψη σου, αλλα δυστυχως η μικρη καλομαθε στο μπουκαλι και βαριεται να θηλασει :( θηλαζει λιγο και μετα περιμενει το μπιμπερο :( της δινω σκονη και πραγματικα κανω υπομονη για να χρονισει και να πινει τουλαχιστον φρεσκο ;) παντως εστω και λιγο που θηλαζει δεν μου παει η καρδια να την κοψω απο το στηθος, και μου σπαει τα νευρα η μανα μου που λεει "τωωωωωωρα το παιδι πινει γαλα", επειδη πινει απο το μπουκαλι :twisted:

κι εμενα η δικη μου που εβγαλε 5 σε ενα μηνα, ζοριστηκε και μας ζορισε! :? φιλια στα αγορια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Με λένε Δέσποινα και είμαι η μαμά της Κατερίνας που στις 29/4 γίνεται 1 έτους!!! Σας παρακολουθώ από τις πρώτες βδομάδες της εγκυμοσύνης μου και με έχετε βοηθήσει πολλές φορές κατά της διάρκειά της, στη λοχεία και στην καινούργια πραγματικότητα που βιώνουμε όσες γίναμε μανούλες για πρώτη φορά. Νομίζω ότι ήταν πια ώρα να συστηθούμε!

Χρόνια πολλά στα μωράκια που είχαν τα πρώτα τους γενέθλια και με το καλό τα υπόλοιπα!

καλως ηρθες δεσποινα και να χαιρεσαι το κατερινακι σου!!εγω ειμαι η αφροδτη, μαμα της αθηνας που θα γινει ενος ετους στις 6/6!! να τα λεμε τωρα που συστηθηκαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη,να την σκανάρεις την κόρη σου :lol::lol::lol: μα τι μανία είναι αυτή που έχουν με το χαρτί;;;;κ εγώ συνέχεια της βγάζω κομμάτια από το στόμα!της λέω ότι θα τα βγάζει από τα κακά και θα είναι αυτοκαθαριζόμενη! :lol: η Μυρτώ τρώει 5 γεύματα (τελευταία ίσως κ 6 με εξτρα θηλασμό το απογευμα),έχω ξαναγράψει το πρόγραμμα: 7.00 γάλα,11.00 4 φρούτα (και 1 κρόκο 3 φορές/εβδομάδα),14.00 300ml μεσημεριανό, (καμιά φορά γάλα γύρω στις 16-16.30), 17.00 κρέμα με 120ml νερό και 20.00 γάλα.εμένα επειδή στην αρχή δεν πολυέτρωγε τα φρούτα,αφήνω 4 ώρες κενό από το πρωινό γάλα ώστε να έχει όρεξη και λειτουργεί.δοκίμασε.καλή η ιδέα -αν αντέχεις-να θηλάσεις ακόμη ενα μήνα για να πιει φρέσκο μετά.

Τις προάλλες είδα μια κοπέλα που κάναμε μαζί μαθήματα ανώδυνου κ μου λέει,η κόρη σου δεν αρρωσταίνει γιατί έχει πολλά αντισώματα επειδή θηλάζει ακόμη.κ μου λέει ο άντρας της,πω πω τυχεροί,17 ευρώ το κουτί η σκόνη την πληρώνουμε.τον ρώτησα πόσες μέρες κρατάει,λέει 4.μετά μπήκαμε στο αμάξι με τον Κώστα,του λέω,κάθε 4 μέρες θα μου δίνεις 17 ευρώ για τη συνεισφορά μου στην οικονομία της οικογένειας!! :D Άδικο έχω;;;

χαχαχαχαα!!!!κατ'αρχας, η αλλη αφροδιτη βρισκει barcode στον ουρανισκο του πανου, αλλα και η δικη μου δεν παει πισω, εχει ιδιαιτερη προτιμηση στις συσκευασιες κλινοφαρ που βουταει την ωρα που την αλλαζω!!!

δαναη μου, μια χαρα αντεχω, και ποναει η καρδουλα μου που η σκατουλα προτιμα να καταπινει το σκονογαλο, οχι μονο απο οικονομικης αποψης!!! θα συνεχισω να τη θηλαζω μεχρι να βλεπει στηθος και να το διωχνει μονη της, κι ας πινει και 200 απο το μπουκαλι!! :lol::lol: !ο,τι πινει απο μενα, οσο και να'ναι, καλο της κανει!!!παντως, με τα γευματα, εσεις εχετε πιο πρωινο προγραμμα, γ'αυτο σας βγαινουν καλυτερα...σημερα, τη θηλασα στις 9 και της εδωσα 150 μλ ξενο, της εδωσα τα φρουτα στις 10.30 που τα εφαγε ευχαριστα και μεσημεριανο στις 2 και εφαγε πολυ περισσοτερο απο τις αλλες φορες!!! ακομα και τηνν κρεμα που την εφαγε στις 6.30. την εφαγε οοοοολη, ενω συνηθως δεν την τρωει!!! η λειτουργησε η αλλαγη προγραμματος, η η εξοχη ανοιξε την ορεξη του παιδιου μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλακι, κι εγω πολυ χαρηκα που το βρηκες το πορτοφολι σου, και να σου πω και κατι;;; ειχα προαισθημα οτι θα το εβρισκες, γι'αυτο και δεν εξεπλαγην οταν μας το ειπες!!!πιστευω οτι ειναι τυχερες οι εγκυουλες, κουβαλουν λιγο απο θεο μεσα τους ;):D

περαστικα στον αρουλη και καλο ταξιδι, δαφνη, μια χαρα θα περασετε, με το που θα πατησετε το ποδι σας στο νησι , περδικι ο αρης, θα δεις!!!

δεσποινα, με το καλο να βαφτισεις το κατερινακι σου!!!πολυ ωραια ιδεα στο νησι και μετα το πασχα!! ειναι η οικογενεια σου στη ναξο;;;!!!καλο ταξιδι!!!

γεωργιαννα, τελεια τα τσουρεκια και του χρονου!!!τυχερη, εχεις τον αλεξανδρο βοηθο!!!αραγε, του χρονου θα εχω εγω την αθηνουλα;;;; :shock: παντως, οταν μαγειρευω, της στωνω κατω στο χαλι της κουζινας, της δινω κατσαρολες και κουταλες και δεν κανει κιχ η σκατουλα!!!! :lol:

ελενα, μια χαρα θα περασετε οι τρεις σας, και του χρονου θα ειστε τεσςερις στη μανουλα σου!!! τα ταμεια ειναι πονεμενη ιστορια...ας ειναι καλα τα νινακια μας...

αφρο, και του χρονου να κανετε τα κουλουρακια μαζι με την αννουλα!!! αληθεια, θελω μια συνταγη, οσο γινεται με λιγοτερη ζαχαρη-εως καθολου- για να κανω κουλουρακια για την αθηνα, εχετε καμια καλη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα το ρουμανικο τσουρεκι μου παει εμενα!!! Μου βγηκε πολυ ωραιο με αποτελεσμα να φτιαξω και το απογευμα!!!! ειναι δυσκολο στην εκτελεση το ατιμο!

Αφροδιτη γτ της εδωσες μετα απο μια ωρα φρουτα; πειναγε;

Δεν ειχα βοηθω κανεναν. ο Αλεξανδρος λειπει. ο Διονυσης εκανε οτι ηθελε στην κουζινα! ΚΑλοκαιρινη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα το ρουμανικο τσουρεκι μου παει εμενα!!! Μου βγηκε πολυ ωραιο με αποτελεσμα να φτιαξω και το απογευμα!!!! ειναι δυσκολο στην εκτελεση το ατιμο!

Αφροδιτη γτ της εδωσες μετα απο μια ωρα φρουτα; πειναγε;

Δεν ειχα βοηθω κανεναν. ο Αλεξανδρος λειπει. ο Διονυσης εκανε οτι ηθελε στην κουζινα! ΚΑλοκαιρινη!!!!!

χαχα!!μπραβο στο διονυσακο που τα κανει καλοκαιρινα!!!τον αλεξανδρο, εννοουσα, θα τον εχεις βοηθο στα αυγα!!

λοιπον, της εδωσα τη φρουτοκρεμα τοσο συντομα μετα το γαλα για να της δωσω το μεσημεριανο νωρις, πριν νυσταξει πολυ και το παρατησει στις 3 κουταλιες!!πειραζει;; μια χαρα την εφαγε τη φρουτοκρεμα!!ειναι που η δικη μου ξυπνα πιο αργα απο τα δικα σας μωρα( 9 παρα) και ολα τα γευματα πανε αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Αφροδιτη εαν βλεπεις οτι δεν την πειραζει στο στομαχι της συνεχησε ετσι. Η Αναστασια που ξυπναει αργα η Γεωργια τα δινει πιο μετα ολα. Αληθεια η γιατρος τι σου λεει;

Ο Αλεξανδρος δεν ξερω εαν θα γυρισει για να φτιαξουμε μαζι τα αυγα. Θελουμε να παμε για ψωνια- βολτα σημερα και δεν μπορουσε να τον φερει μετα τις 7.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4 μερες 17 ευρω

1 μερα δηλαδη 4,25 ευρω

365 μερες επι 4.25 ευυρω ειναι 1551 ευρω χοντρικα!!! Τελεια !! οτι πρεπει για μια λιποαναρωφηση :lol::lol::lol::lol: ενα ταξιδακι :lol::lol::lol: ενα κατι της ! χαχα

Καλημερααα .. παραπανω οισ κεψεις μου χεχε

Και ττου χρονου κοριτσια να κανουμε γλυκακια στο σπιτακι μας ΥΓΕΙΗΣ, ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΑ ΝΙΝΙΑ ΜΑΣ! Επειδη δεν θα ξαναμπω , καλή ανασταση να εχετε ολοι να περασετε ομορφα με τις οικγοενειες σαας, προσοχη στους δρομους οσοι φυγοτυμε να γυρισουμε καλα και το φως της αναστασης να φωτισει τις ψυχες μας!!

Αφροδιτακι μαρεσε αυτο πυ ειπες για τις εγκυουλες.λιγο θεο μεσα τους! πολυ ομορφο!

ΨΥχοθεραπεια εγω δεν εχω κανει..θα ηθελα πολυ βέβαια αλλα θα ειναι κ το κοστος μεγαλο.. για μενα παντως η λυση ηταν να κλεισω τα αυτια μυ και να απομονωνω οτι με ενοχλει.. λειτουργει ως ενα σημειο... σημερα ας πουμε ο πεθερος προσπαθησε να μου τη σπάσει...δε τα καταφερε... :) Εχει δικιιο η αφρο!!!!

Σουλακιμε μερεντα εκανες; εγω εκανα με λιωμενη κουβερτουρα και πρεπει να ειναι νοστιμο..θα φαμε το πασχα γιατι τωρα νηστευουμε την Μ. βδομαδα..περσυ καταφερα 40 μερες φετος τπτ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Αφροδιτη εαν βλεπεις οτι δεν την πειραζει στο στομαχι της συνεχησε ετσι. Η Αναστασια που ξυπναει αργα η Γεωργια τα δινει πιο μετα ολα. Αληθεια η γιατρος τι σου λεει;

Ο Αλεξανδρος δεν ξερω εαν θα γυρισει για να φτιαξουμε μαζι τα αυγα. Θελουμε να παμε για ψωνια- βολτα σημερα και δεν μπορουσε να τον φερει μετα τις 7.

η γιατρος δεν μου εχει πει κατι, εχουμε να τη δουμε τουλαχιστον ενα μηνα, αλλα τι θα μπορουσε να μου πει;; για ποιο θεμα;;;ειναι κατι ιατρικης φυσεως;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.
    • Καλημέρα κορίτσια... ούτε εγώ εχω ετοιμάσει κάτι ακόμα...τα έχω πάρει ολα οτι χρειαζομουν..εκτος απο: 1 κουβέρτα πικέ που θα χρειαστώ, σαμπουαν και κρέμες, παμπερς και μωρομαντηλα...και βάση για το καθισματακι του αυτοκινήτου...θα τα ετοιμάσω αρχές Ιουλίου λέω..να ξεκινήσω να πλύνω και να σιδερωσω ότι είναι! εξάλλου μέχρι τέλους Αυγούστου έχω πολύ καιρό μπροστά! εμένα αυτο που με αγχώνει είναι οτι είπε ο κουνιαδος μου οτι θα μ στείλει καρότσι και καθισματακι αυτοκινήτου και ακόμα δεν μου το εχει στείλει...και καπως ενα αγχος το έχω!
    • @Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏
    • @Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.
    • Εμείς η αλήθεια είναι πως προγεννητικό δεν είχαμε κάνει πριν μάθω για την εγκυμοσύνη επειδή δεν περιμέναμε πως θα πετύχουμε τόσο γρήγορα, μέσα σε 2 μήνες πιο στοχευμενης προσπάθειας είχε έρθει.  Εγω ειχα κανει καποιες εξετασεις ορμονολογικες-όχι ολοκληρωμενες- επειδη ειχε μια ανωμαλία η περιοδος πριν ξεκινησουμε ελευθερες επαφες, ειχα ξεκινησει και την μυο-ινοσιτολη που είχε προτείνει η γυναικολογος. Επισης εχω ελεγξει και θυρεοειδη ειναι οκ+ οτι εξετασεις ειχα κανει ως προγεννητικο στην αρχη της εγκυμοσυνης επισης οκ. Τώρα είναι 4 κύκλοι που έχουν περάσει, ξανά οι 2 τελευταίοι πιο στοχευμενης προσπάθειας (χρησιμοποίησα και τα τεστακια) . Αλλά περίμενα πως τώρα θα ερχόταν κάπως πιο γρήγορα το σπορακι , όσο δεν έρχεται απογοητευομαστε  Ειχα κανει και αυτές τις εξετάσεις για την θρομβοφιλία μετά την αποξεση ...αλλα τώρα τον έχει πιάσει ένας φόβος μήπως εκεινος έχει κάποιο θεματακι , θα το συζητήσω με τον ουρολόγο εδώ της περιοχής για αρχή και βλέπουμε  Η αλήθεια είναι πως καλύτερα να δούμε και το σπέρμα πιο πολύ και για κεινον , για να φύγουν τυχόν υποψίες ή ακόμα και να διορθωθεί κάτι αν χρειάζεται  Εγώ είμαι 26 χρονών, αλλά από την στιγμή που θέλουμε ένα μωράκι καλό δεν είναι να έχουμε ένα ολοκληρωμένο ιστορικό και να το παρακολουθούμε το πράγμα; κάπως σκέφτομαι πως δεν θέλω να το αφήσω και στη τύχη του  Είμαστε πολύ καλά ως ζευγάρι, έχουμε επικοινωνία περνάμε καλά όλα πολύ καλά, όσο και να θέλουμε το ότι είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε μας περνάει από το μυαλό και το σκεφτόμαστε συχνά ίσως τώρα να είναι μια φάση που να το σκέφτεται και ο σύντροφος μου πιο έντονα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...