Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια..και καλο μηνα να εχουμε...

Καταρχην ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα πρωτα μας γεννητουρια...Ευχομαι τα καλυτερα με υγεια..!!

Ιωαννα μου να ζησετε και με το καλο και το μωρακι σας..

Εγω γιατρο εχω Τεταρτη..αντε να την δουμε γιατι την εχω επιθυμησει...και καθομαι σαν χαζο και βλεπω τους υπερηχους...Παντως δεν εχω κανενα παραπονο...στην κοιλια μου κανει παρτυ...λυσσαει για τα καλα...25 ωρες το 24ωρο...οταν με το καλο γεννηθει ρε κοριτσια δεν θα κοιμαται καθολου?γιατι τωρα δεν κοιμαται..!!

την Παρασκευη καναμε και την πρωτη μας αγορα...πηραμε το καροτσι...το maclaren techno xlr σε μαυρο - σαμπανιζε...και το Σαββατο παραγγειλαμε την κουνια...μια γκρι της bebe ju..ναι ξεκινησαμε λιγο αναποδα το ξερω...

Δεν ξερω τι με εχει πιασει...μπαινω στο forum καθημερινα αλλα βαριεμαι να γραψω..

Ευχομαι να μου περασει γιατι μετα δεν θα εχουμε χρονο με τα νινακια να μπαινουμε καν...

Ελπιζω να μου περασει συντομα...και να ξαναεπανελθω...

φιλια πολλα σε ολες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλες σας!!

ΙΡΟ και εμεις χτες καναμε την πρωτη μας αγορα!! Πήραμε σιφινιερα!!! Χαχα!! Δεν εχει σημασια η σειρα που τα ψωνιζουμε αλλα οτι το κανουμε!!!

Εχω αρχισει να εχω μεγαλη αγωνια! Σε 4-5 εβδομαδες σταματαω την δουλεια και δεν βλεπω την ωρα να ασχολουμαι μονο με το παιδικο δωματιο!! Αυτο το σαββατοκυριακο θα το βαψουμε (για να ειμαι ειλικρινεις θα το "βαψουνε" :lol::lol::lol::lol::lol: ) το δωματιο!!! Λεμε να το κανουμε ενα ζεστο κιτρινακι! Εσεις τι χρωματα εχετε βαλει στο παιδικο;;;

Φιλακια σε ολες

post-12060-1387393955714_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IRO μου δεν πειράζει!!!! Αρκεί να είσαι καλά εσύ και το νινί!!!!!! Η μικρή υπερκινητική ε;;;;;; Δεν πειράζει...μπορεί όταν βγει να είναι ψιλοκουρασμένη και να κοιμάται συνέχεια.....

Της κουμπάρας μου ο μπέμπης που κοιμόταν συνεχώς στην κοιλιά της ...τώρα που βγήκε είναι ταλιμπάν.......

Φωτόνιο, εμείς τελιώσαμε με τα βαψίματα. Το έκανα λευκό και πήρα και λευκές κουρτίνες για να είναι το δωμάτιο όσο ποιο φωτεινό γίνεται!!!! Χρώμα θα δίνει η προίκα με το σιελάκι της, το χαλάκι και το φωτιστικό που είναι ίδιο με την προίκα! Ανυπομονώ να έρθουν και τα επιπλάκια του τέλος Σεπτεμβρίου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την Παρασκευη καναμε και την πρωτη μας αγορα...πηραμε το καροτσι...το maclaren techno xlr σε μαυρο - σαμπανιζε...και το Σαββατο παραγγειλαμε την κουνια...μια γκρι της bebe ju..ναι ξεκινησαμε λιγο αναποδα το ξερω...

....και εγώ το ίδιο καρότσι πήρα σε μπλε σιέλ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε ρε κοριτσια...?

μπηκα λιγο στα κλεφτα...αρχισαν συσπασεις και ειμαι ξαπλα απο την τεταρτη και με χαπια μπας και προλαβω να μπω στον 9ο...η μικρη ειναι βιαστικια...πηγα και στο νοσοκομειο για να ανοιξω καρτελα πιο πολυ μηπως και γεννησω προωρα...πηρα και μια δευτερη γνωμη η οποια ηταν η ιδια με της γιατρου μου...ξαπλα...!!!αυριο εχω ξανα ραντεβου να με δει η γιατρος μου....

τι καλα που ψωνιζετε...?εγω δεν εχω παρει τιποτα και ουτε μπορω πλεον...οτι μου φερουν τωρα...και βλεπουμε...

θα σας διαβαζω παντως απο το κινητο...και αντζη η καντινα πραγματικα εχει μια παρτσετα κολαση... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Εκανα κι εγω αγορες. Ξεκινησα απο το καροτσι! Πηρα αυτο:

http://www.toys-shop.gr/product_info.ph ... s_id=15026.

Δεν μου αρεσε κανενα αλλο χρωμα στα peg perego, και ηθελα αποκλειστικα αυτη τη μαρκα γιατι ειχε συστημα μεταφορας με πορτ μπεμπε και καθισμα αυτοκινητου σε καλη τιμη. Ε, και ηθελα ο γιος μου να εχει σοφιστικε καροτσι!!!Μετα ανεβαιναμε πολυ! Οπου να'ναι θ'αρχισουμε να ψαχνουμε και για κουνια- συρταριερα, αν και σκεφτομαι για συρταριερα να παρω μια ψηλη για ενηλικες - απο Praktiker π.χ.- γιατι αυτες οι παιδικες δεν χωρανε και πολλα.

Πηραμε και το πρωτο μας δωρο, η αδερφη της μαμας μου μας πηρε μια κουβερτα σιελ χειμωνιατικη για κουνια και παιδικο κρεβατακι που ειναι μια γλυκα. Προς το τελος του μηνα θα παρω ρουχαλακια για να φτιαξω τη βαλιτσουλα του μπεμπη μου! Α, μεγαλωσαμε! στον υπερηχο που εκανα χτες ηταν 958 γραμμαρια. Καταλαβαινω τις κινησεις του αρκετα, με σκουνταει με ποδαρακια και χερακια και ειναι με το κεφαλακι κατω! Αχ, το αγορακι μου!

Περναει ο καιρος, σε λιγο θα κραταμε τα μωρουλινια μας αγκαλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ατζυ πολυ καλη η ιδεα σου για το λευκό!!! Θα το σκεφτω!Προλαβαίνω να αλλαξω γνώμη!!

Ιωάννα κουράγιο να σου ευχηθω και να σου πανε ολα καλά! Οταν ομως λες συσπασεις μπορεις να μου πεις τι ακριβως γινεται;;Δηλαδη τι νιώθεις;;; Εχω μαυρα μεσανυχτα και ακουω για συσπασεις και δεν ξερω πως ειναι!! Ας με διαφωτίσει καποια!!!

vasiliki ωραιο το καροτσι!! Εγω παλι δεν εχω αποφασισει αν θα παρω ακόμα η οχι!! Επειδη γεννάω τον Δεκεμβριο μες το καταχειμωνο και μαλλον δεν θα τον βγαζω βολτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia k apo mena....oi manoules na xerwnte ta mwrakia tous:)emeis kala eimaste doxa to theo...aurio paw nosokomio na anixw kartela kai methaurio exoume rantevou exw ston diko masgiatro....exoume 25 meres na pame kai anipomonw...oi mikroules m xtupane averta...me xoun piasei kati fovoi gia prooro toketo alla elpizw n pane ola kala!!emis exoume psonisei to 70% twn pragmatwn mas...pirame auto to karotsi http://onlinebabycentre.co.uk/doubles/1 ... 40362.html apo tin thess 400 eurw einai aggliko poli kalo kai kuriws poli elafri k euxristo k apo kounies pirame http://www.beboulino.gr/p.Krevataki-koy ... 46243.html k auti http://www.beboulino.gr/p.Krevataki-koy ... 46242.html theloume na vapsoume k meis k ilikrina den xerw ti xrwmata n kanw dwmatio...kati apalo....tha doume....arxisa na duskoleuomai ston upnoo poli suxoouria k ligo perpatima giati ponaei to kokalo...na paw 30-32 vdomadwn n mai poio isixi....filakia se olesssss...kai koritsiaa exoume mpei nomizw stin teliki euthia!!!me to kalo se oles mas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου μην κουνιέσαι καθόλου.......Σημασία έχει το νινί και εσύ....!!!!! Όλα τα άλλα είναι η σάλτσα!!!!! ;););)

Όσο για την παντσέτα είμαι σίγουρη.....δεν αμφέβαλα καθόλου....... :D:D

Vassiliki σούπερ το καροτσάκι σου και σοφιστικέ βεβαίως-βεβαίως.........Μεγάλωσε και σένα ο μικρούλης σου....ολόκληρο παληκάρι!!!!!!

Fotonio για τις συσπάσεις ρώτησα και εγώ τον γιατρό μου γιατί ο τοσοδούλης μου ώρες-ώρες τεντώνεται με τέτοιο τρόπο που φοβήθηκα ότι έχω συσπάσεις.... Μου εξήγησε ότι όταν έχουμε συσπάσεις πετρώνει όλη η κοιλιά μας για λίγα δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται, ενώ ταυτόχρονα μπορεί να αισθανθείς και πόνο χαμηλά. Αν αισθάνεσαι ότι πετρώνει σε συγκεκριμένο σημείο είναι η πίεση που ασκεί το παιδί.

kelly διπλές αγορές, ε;;;;; Τέλεια!!! Εσύ χρειάζεσαι και περισσότερο αποθηκετευτικό χώρο, οπότε οι επιλογές σου είναι σούπερ!

Εγώ επανάληψη στον γιατρό την επόμενη Παρασκευή!!! Σήμερα ετοιμάζω και την βαλίτσα μου και του τοσοδούλη σιγά-σιγά........ 8-}8-}8-}8-} έχω χαζέψει τελείως...........είμαι σίγουρη και εσείς όσο πλησιάζει ο καιρός.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!βλεπω οτι ειστε μια χαρα ολες!ψωνια,ετοιμασιες...ευχαριστα πραγματα!εγω τα εχω ολα ετοιμα.ηρθαν οι μερες μου.ο γιατρος μου ειπε οτι αν δε γεννησω μονη μου ως την κυριακη,τη δευτερα θα μπω για προκληση τοκετου...και εχω τρομερο αγχος!απο τη μια χαιρομαι που θα δω το μικρο μου αντρουλη αλλα απο την αλλη...μακαρι να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπούργο όλα θα πάνε καλά!!!! Συμμερίζομαι το άγχος σου , αφού από ώρα σε ώρα μπορεί να γεννήσεις.......Εγώ την έχω ήδη αυτή την αγωνία λες και περιμένω από μέρα σε μέρα......

Ζω για την στιγμή που θα δούμε τις φατσούλες τους και θα τα πάρουμε αγκαλιά................

Να έχεις μία εύκολη γέννα και ένα υγιέστατο αντράκι!!!!!!! [smilie=angel13.gif][smilie=angel13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια! Σας γράφουμε αγκαλίτσα με τον μικρό μου!

Ιωάννα μου υπομονή και όλα θα πάνε καλά, στο λέω γιατί τα πέρασα, το σημαντικό είναι το μωράκι σου, αλλά μην ξεχνάς να δίνεις και λίγη σημασία στον εαυτό σου, χρειάζεται... Εξοπλίσου με dvd και βιβλία και προσπάθησε να σκέφτεσαι τις όμορφες στιγμές που θα έρθουν!

Σπούργο μου με το καλό να υποδεχτείς τον μικρό σου, περιμένουμε νέα σου, άντε και καλά ξενύχτια μετά :D:D:D:D

Πλησιάζει η ώρα μας για φαγητό και η καλή μας αγελάδα πρέπει να ετοιμαστεί ;)

Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia k apo mena....oi manoules na xerwnte ta mwrakia tous:)emeis kala eimaste doxa to theo...aurio paw nosokomio na anixw kartela kai methaurio exoume rantevou exw ston diko masgiatro....exoume 25 meres na pame kai anipomonw...oi mikroules m xtupane averta...me xoun piasei kati fovoi gia prooro toketo alla elpizw n pane ola kala!!emis exoume psonisei to 70% twn pragmatwn mas...pirame auto to karotsi http://onlinebabycentre.co.uk/doubles/1 ... 40362.html apo tin thess 400 eurw einai aggliko poli kalo kai kuriws poli elafri k euxristo k apo kounies pirame http://www.beboulino.gr/p.Krevataki-koy ... 46243.html k auti http://www.beboulino.gr/p.Krevataki-koy ... 46242.html theloume na vapsoume k meis k ilikrina den xerw ti xrwmata n kanw dwmatio...kati apalo....tha doume....arxisa na duskoleuomai ston upnoo poli suxoouria k ligo perpatima giati ponaei to kokalo...na paw 30-32 vdomadwn n mai poio isixi....filakia se olesssss...kai koritsiaa exoume mpei nomizw stin teliki euthia!!!me to kalo se oles mas!!

Kelly με γεια τα πραγματακια. Καλα το καροτσι super γλυκο για τις κοριτσαρες σου! Και οι κουνιες!!!!Μια τετοια θελω κι εγω. Να σε ρωτησω, μενεις Αθηνα; Ποιος θα τα συναρμολογησει; Εμεις μενουμε επαρχια και σκεφτομαι αν την παραγγειλω ποιος θα την στησει; Ο αντρας μου μπορει αλλα τον λυπαμαι να φτιαξει ολοκληρη...πολυκατοικια. Την θελω πολυ και λογω ελειψης χωρου, δεν εχω χωρο για ξεχωριστη συρταριερα! Να τα χαρειτε κουκλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

seuxaristw poli vasiliki mou gia tis euxoules sou:):)me to kalo na psonisete kai eseis ta pragmatakia sas!!!kai emeis stin eparxia menoume kai tis pariggeila apo tin thessaloniki pigame tis eidame kai apo konta kai einia poli wraies kai poli praktikes!!!o antras m tha tis sunarmologisei einai poli eukolo mas eipe autos xei mesa odigies kai ams eipe osoi to pirane den duskoleutikane katholou!!ama den exeis xwro pragmatika voleuoun poliii kai exoune poli apothikeutiko xwro egw ola ta pragmata twn mwrwn ekei tha ta valw giati einai k 2 ara xwros eis diploun ....eimai tis apopsis na pareis poli krevatakiii giati tha to xreisimopoieiseis k meta!!filia polla kai me to kalo kali mouu!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!

εφτασε η μεγαλη ωρα και για μενα.αφου εχω κλεισει 40 εβδομαδες και 3 μερες μπαινω αυριο μεσα για προκληση οχι και με τις καλυτερες προυποθεσεις...το μωρο πολυ ψηλα,μηδενικη διαστολη,3,500 ηδη το μωρο και γω πολυ στενη! ειναι πολυ πιθανο για καισαρικη. ο γιατρος λεει οτι θα προσπαθησουμε πρωτα φυσιολογικα.τι να κανουμε...απλα ειναι ψυχοφθορο να περιμενεις αυτη την ωρα! ελπιζω μετα να τα χω ξεχασει ολα και να ειμαι μια τρισευτυχισμενη μανουλιτσα οπως ολες οσες γεννανε (ευκολα η δυσκολα).ευχηθειτε μου καλη τυχη και θα τα πουμε συντομα!φιλακια πολλα σε σας και στα μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπούργο μου τώρα βέβαια λογικά θα έχει ξεκινήσει ο τοκετός σου, με το καλό σου εύχομαι, θα δεις, θα τα ξεχάσεις όλα μόλις πάρεις το μωρό σου αγκαλιά!!!

Όσο για την ΚΤ, το λέω για τον σπούργο αλλά και για τις μέλλουσες μανούλες που την φοβούνται, και εγώ ήθελα φυσιολογικό τοκετό και δεν μου άρεσε η ιδέα της ΚΤ, σας το λέω όμως αλήθεια, βασιζόμενη πάντα στη δική μου εμπειρία, πολύ κακό για το τίποτα, αν είναι καλύτερα για το μωρό και για σας μην το σκέφτεστε...

Για το θηλασμό τώρα, δυσκολευτήκαμε λιγάκι να ξεκινήσουμε, γιατί όταν γέννησα ήμουν 36 εβδομάδων και δεν είχα κατεβάσει γάλα, ο μικρός δε, δεν είχε την απαιτούμενη δύναμη για να θηλάσει, οπότε άρχισα αμέσως θήλαστρο ανά 3 ώρες και στη ΜΕΝΝ (όπου έμεινε μια εβδομάδα για παρακολούθηση) του δίνανε το δικό μου γάλα (όσο έβγαζα - τις πρώτες μέρες ήταν ελάχιστο) και μετά συμπλήρωμα και όταν τον πήραμε σπίτι συνεχίσαμε με το τρίπτυχο: δικό μου γάλα με μπιμπερό-συμπλήρωμα-άντληση με θήλαστρο για να έχουμε την επόμενη φορά και να μην κοπεί το γάλα μου.

Ήθελα όμως πολύ να θηλάσω, με στήριξε πολύ και ο άντρας μου, ειδικά όταν απελπιζόμουνα, και μόλις μεγάλωσε λίγο τα καταφέραμε!!! Δυσκολίες επειδή είχε πιει ξένο γάλα δεν μου έφερε, τώρα μπορεί να είναι ο δικός μου καλόβολος, δεν ξέρω, αλλά σε μας ήταν καθαρά θέμα να μεγαλώσει λίγο... Τώρα απλά παρακολουθούμε το βάρος του, ώστε αν κάποια στιγμή δεν φτάνει το δικό μου γάλα να δώσουμε και συμπλήρωμα.

Μοναδική συμβουλή που έχω να δώσω, αν χρειαστεί να κάνετε αντλήσεις, να επιμείνετε, εγώ άργησα σχετικά να κατεβάσω γάλα και μετά κάποια στιγμή κόντεψε να κοπεί άγνωστο γιατί, πιθανόν να είχα εγκαταλείψει αν δεν είχα στήριξη και θα ήταν κρίμα... Α! και βοηθάει πολύ το μαξιλάρι θηλασμού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπούργο τώρα μπορεί να κρατάς ήδη το μικρούλι σου στην αγκαλιά σου!!!!!!!!! Εύχομαι να είναι γερό πάνω από όλα!!!!!!!!! θα μας πεις την εμπειρία σου όταν θα είσαι έτοιμη...

Htouli μπράβο που προσπάθησες τόσο πολύ με τον θηλασμό! Και εγώ θέλω πολύ να προσπαθήσω να θηλάσω!!! Δεν έχω τόσο στο μυαλό μου τον τρόπο που θα γεννήσω ΦΤ ή ΚΤ, αλλά αν θα καταφέρω να θηλάσω! Το θεωρώ τόσο σημαντικό!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα..........

επιτελους μ αφησε να σηκωθω απο το κρεβατι...!!!! youpi....!!!! τα χαπια βεβαια τα συνεχιζουμε καλη ξεκουραση αλλα μ αφησε να βγω και για ενα καφεδακι...εχει παρει θεση πλεον και μαλλον ειπε δεν θα ξανακανει κωλοτουμπες...θα με παρακολουθει στενα μεχρι τις 25 και μετα θα την αφησουμε να κανει οτι θελει..

ρε γαμωτο ομως εγω νομιζω οτι ειναι μικρουλα...ειναι μονο 1643γραμμαρια...η γιατρος παντως δεν ανυσηχει...οκ και εγω δεν ειμαι και το πρωτο μποι...και μαλλον στο σοι μας εχουμε μικρα μωρα...εγω γεννηθηκα 3100 και η αδερφη μου 2800...εχει ακομα μελλον να μεγαλωσει...τι να πω...

σπουργο να σου ζησει το αγορακι σου...

ρε κοριτσια...τι κανουν οι αλλες?εχω χαθει με την λιστα...η happy η βασω2 η ελενακος η μαρια....γεννησανε γεννανε τι γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Να σας ζησουν τα μπουμπουκακια σας!!!!!!!τι ωραια ειχαμε τοσα γεννητουρια!!! :x

εμεις εδω καλα,μεγαλωνουμε και ανυπομονουμε να ερθει ο καιρος να γενναμε!!

Την προηγουμενη εβδομαδα ειμασταν στον γιατρο και η μικρουλα μας εχει αμφιβρεγματικη διαμετρος 68μμ και εχει βαρος 1100 γρ περιπου... ειναι λιγο μικροτερη για την ηλικια της αλλα κι εγω δεν ειμαι και κανα θηριο... Ελπιζω στις 20 που εχω ξανα ραντεβου να εχει μεγαλωσει κι αλλο και να ηρεμησω κι εγω που μ'εχουν κανει ανω κατω εδω και 2 μηνες...με αμνιοπαρακεντηση,pcr και ενα σωρο αλλες εξετασεις οι οποιες ηταν ολες τελειες!αχ αυτοι οι γιατροι...

Η μπουμπου ειναι ορθια με το κεφαλι πανω απο τον αφαλο και τα ποδαρακια κατω ,τρωω κλοτσιες και το ευχαριστιεμαι! :lol:

φιλω τα μωρακια σας,τις κοιλιτσες σας και σας ευχομαι μια ομορφη μερα!!!!!!!!!! @};-%%-:YMHUG:

Λιγο εμεινε ακομα....δεν βλεπω την ωρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου μπράβο!!!!Αλλά μην ξανοίγεσαι και πολύ!!!!!! Άντε μπαίνουμε και μεις στον μήνα μας!!!! Έχουμε διαφορά μόλις 5 μέρες!!!!!!!!!

Εμείς θα πάμε στον γιατρό την Δευτέρα το απόγευμα για να δούμε πόσο μεγάλωσε, αν και ο γιατρός είπε πως το μωράκι είναι μεγαλούτσικο(είμαστε και οι δύο γονείς ψηλοί). Μου είπε μάλιστα πως αν φτάσει τα 4 κιλά θα το πάρει σίγουρα με καισαρική, άσχετα αν εγώ θέλω φυσιολογικό τοκετό. Ότι είναι καλύτερο για τον τοσοδούλη μου τι να κάνουμε........Πάντως την κοιλιά μου την βλέπω ακόμη πολύ ψηλά....

Όντως χαθήκανε τα υπόλοιπα κορίτσια!!! Που είστε καλέ;;;;;;;;;;

kellie μου αφού όλες οι εξετάσεις σου είναι τέλειες μην ανησυχείς για τίποτα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεγκυούλες τι κάνετε;;; Χάθηκα το ξέρω αλλά λόγω ζέστης είχα μετακομίσει στο πατρικό να με προσέχουν και να δροσίζομαι!!!

Φαντάζομαι πολλές θα ξεφούσκωσαν... θα διαβάσω όσα περισσότερα νεάκια μπορώ και θα επανέλθω δριμύτερη!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε?

να σας ζησουν τα μωρακια σας σε οσες γεννησατε, α τα χαιρεστε γερα και δυνατα να ειναι!

συγνωμη που δεν συμμετεχω αλλα τρεχω! επικρατει ενας πανζουρλισμος και ειμαι στα ορια μου, εχω κουραστει παρα παρα πολυ, δεν αντεχω πολλα βραδια ειμαι με πονακια και ολα αυτα επειδη δεν προλαβαινω να κατσω!

αποφασισαμε να παρουμε μια γυναικα να με βοηθαει και με τα παιδια γιατι δεν γινεται θα βγω off σε λιγο! ειχαμε μια υποψειν μας και θα ερθει αυριο απο δω! ελπιζω να βρει ακρη γιατι θα γεννησω πριν της ωρας μου

Σας φιλωωωω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες!Είμαι η Αγγέλα και βρίσκομαι στην 37η προς 38η βδομάδα, βαδίζω σιγά σιγά προς το τέλος αλλά άργησα να μπω στην παρέα.Έχω πολύ αγωνία και πολύ βαριά κοιλιά :) κι ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες.Ο γιατρός μου θα με δει ξανά σε δυο βδομάδες κι αυτό κάπως με ανησυχεί-ο ίδιος μου είπε αν στο μεταξύ έχω συσπάσεις ή δω να τρέχει κάτι κάτι :shock: επικοινωνούμε Όπως καταλαβαίνετε σαν πρωτάρα αγχώνομαι μονίμως κι είχα ανάγκη να μοιραστώ τις αγωνίες μου με συμπάσχουσες γιατί έχω τρελάνει τον άντρα μου!ΠΗΤ έχω 1/10 και απορώ πότε θα σκάσει μύτη ο μπεμπούλης,είναι λεει αρκετά χαμηλά κι είχα πονάκια περιόδου αλλά τώρα σταμάτησαν, δυστυχώς!Αυτά, μην σας ζαλίζω, εύχομαι σε όλες καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης(αυτό με το γάιδαρο και την ουρά πολύ μου τη δίνει!) και με έναν πόνο,άντε δύο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...