Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Το Σαββατο θα μπω στο Μητέρα για Καισαρική τομή τελικά! Δεν εξαλείφεται ο τραχηλος και λόγω του ΣΔ η διαδικασία θα είναι πολύ επίπονη για ΦΤ και με αμφίβολο αποτέλεσμα επιτυχίας αλλά και με κίνδυνο για μένα και για το μωρό...

Δεν ήθελα καθόλου την καισαρική. Είχα μέσα μου πιστεψει ότι θα τα καταφέρω. Ωστόσο δεν είναι μόνον από εμένα εξαρτωμενο, αλλά και από το σώμα μου...

Ετσι, το Σαββατο 6 το πρωί θα μπω στο χειρουργείο! Αυτα....!

Φιλιά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

A! Κόρες ... εμένα το γάλα ευτυχώς έχει κατέβει απο την 36 εβδομάδα! Η καλή μας αγελάδα τρώει χόρτα στη λιακάδα, τρώει χόρτα στη λιακάδα για να κατεβάσει γαλαααααααααααααααααααααααα! νιώθω κάτι ενδιάμεσα σε αγελάδα και κατσίκα! :lol::lol::lol:

Τρέχουν αμα τα πιέσω... αλλά και αν δεν τα πιέσω ακόμα τρέχουν... Ειδικά όταν κάναμε έρωτα με τον άντρα μου με οδηγία γιατρού τις τελευταίες μέρες μπας και ωριμάσει αυτός ο τράχηλος, βγάζανε κανονικά!

Νομίζω ότι αυτό είναι καλό και δεν θα έχω πρόβλημα το Σαββατο να θηλάσω το μωρό μου αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααα.....

με το καλο miss yakinthos....και μη στενοχωριεσαι για την καισαρικη...!!! προεχει η υγεια η δικια σου και του μωρου σου...και για να σε καθυσηχασω...η φιλη μου γεννησε με καισαρικη γιατι ετσι ηθελε! φοβοτανε λεει...

αλλο παλι και αυτο! εμενα παλι δεν με απασχολει καθολου το θεμα ειτε με καισαρικη ειτε φυσιολογικα την υγεια μας να εχουμε...

καθε τοσο κοιταω το στηθος μου μηπως εβγαλε παλι τιποτα και αν με τσακωσει ο βασιλης μου τραγουδαει αυτο το τραγουδι με την καλη μας την αγελαδα... :lol: απο την μια γελαω και απο την αλλη συγχηζομαι...!!! :lol::lol: σε λιγο καιρο δεν θα αποκαλουμε η μια την αλλη φουσκοκοιλιτσες...αλλα αγελαδιτσες...!!!σε συνδιασμο τα κιλα και το γαλα θα μας ταιριαζει...!!! :lol::lol::lol:

αααα...με ορεξη ξυπνησα σημερα...!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακιααααα μου τι κανετε?πως ειναι οι κοιλιτεσες?

ιωαννα μου και γω εχω αυτο που ειδες και συ ειναι λογικοοοοοοοοοο το στηθος προετοιμαζεται για την ολη φαση

δημητρουλα μου ναι φτανει και ο δικος μου καιρος αλλα πιστεψε με παρολου που ειναι η τριτη φορα εχω μεγαλητερο αγχος ισως και απο ολες σας γενικα αγχωνομαι παρολου που ξερω αλλα η διαδικασια και η ολη προετοιμασια μεχρι να γεννησω ............................................δεν θελω να την σκεφτομαι καθολου

ψωνισες ε?????????για πες τι καλα?τα πηρες ολα μπραβο βρε θηριοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

σπουργο μου πλησιαζει ο καιρος μου και μετα ο δικος σου και γω την πρωτη φορα ειχα κανει μαθηματα με την μαια μου-ειναι η γυναικα του γυναικολογου μου -για τις αναπνοες κτλ κτλ αλλα να τελικα μπηκα καισαρικη και ναι και η τριτη φορα καισαρικη θα ναι δεν μπορει η τομη να αντεξει λογικα την πιεση και δεν το ρισκαρουν ευκολα οι γιατροι τι να πω οσο για την αναισθησια με τιποτα ολικη -εχω ακουσει οτι μετα πονας 10 φορες παραπανω -ασε που ξυπνας και εισαι σαν χαμενη και φυσικα εχεις χασει και το μωρακι σου το κλαμα του και ολα τα αλλα αρα επισκληριδιο θα κανωωωωω και ας πονεσω λιγο μεχρι να γινει αλλα δεν παιζει ολικη ασε που φοβαμαι μην δεν ξυπνησω απο τον φοβο που θα προκαλεσω εγω στον ευατο μου

με το καλο να δεις το μωρακι σου την παρασκευη και ολα να πανε καλααααααααααααααααααααα

ψωνισες και συ μπραβο αντε με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοκαι γω ετσι ακριβως εκανα ειναι το πρωτο παιδακι δεν μπορεις σε ολα να κρατηθεις και να τα παρεις ουδετερα με την προηποθεση οτι θα κανεις και αλλο παιδακι και δεν θα ειναι ιδιου φυλλου αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ και εγω ετσι οταν τα χα παρει -βεβαια εμενα τοτε ηταν χειμωνας τα ειχα πλεινει και μετα τα χαζευααααααααααααααααααααααααααα

υακινθακι μου ομορφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο σαββατο λοιπον θα εχουμε τα πρωτα γεννητουρια ....................με το καλο δεν πειραζει μην στεναχοριεσαι εχεις κανει οτι καλυτερο μπορεις για την μικρουλιτσα σου και σε 2 μερες θα την εχεις στην αγκαλιτσα σου αχχχχχχχχχχχχχ με το καλο αν θελησεις κατι μην διστασεις να μου πεις και τσουπ εγω θα ερθω στο μητερα να σε δω και απο κοντα αν ο αντρας σου πχ δεν μπορει καποια στιγμουλα μπορω να πεταχτωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω και να σου κανω παρεουλααααα

τα δικα μου ....................αρχισα και γω τα ψωνακια δειλα δειλα για την μικρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη και εχω τρελαθει με τα ποσα πραγματα υπαρχουν για τα κοριτσακιααααααααααααααααα απο την αλλη λεω οτι σιγα σιγα θα πρεπει να φτιαξω και την βαλιτσουλα μου για το μαιευτηριο και εκει αγχωνομαι πιο πολυ ακομααααα και ολο το αναβαλωωωωωωωωωωωωωωωω ο αντρας μου δεν μου το θυμιζει γιατι τις αλλες 2 φορες που το εκανε λαγχωνομουναααααααααααααααααα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ σημερα εχουμε και επετειο γαμου κλεινουμε 4 χρονιααααααααααα χα χα χα χα χα χα να μαστε καλα και ευτυχισμενοι 4 χρονια γαμου και σε λιγο θα μαστε 5 μελη στην οικογενειααααααααααα χα χα χα χα χα χα μαλλον σημερα η αυριο θα παω και στον γιατρο μου φιλακια πολλα σε καθε κοιλιτσααααααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rapanaki ευτυχισμενη επετειο :ymparty::ymparty::ymapplause: . να ειστε παντα ευτυχισμενοι κ χαρουμενοι κ να χαιρεστε την ομορφη οικογενεια που δημιουργησατε!!!

υακινθακι σε 2 μερες θα κρατας το μωρακι σου αγκαλια....τι θαυμα Θεε μου!!! με το καλο...

καλα απο τοτε που ειπατε για το γαλα, ολο κοιτιεμαι στο στηθος να δω μηπως εχω βγαλει κ εγω. αλλα τιποτα. σχεδον θα αρχισω να ζηλευω. γιατι δεν εχω βγαλει εγω?? ε?? :roll::lol:

rapanaki τι να σου λεω τωρα....εχω παρει οτι ειναι απαραιτητο για ενα μωρακι. απο κρεβατι κ καροτσι, αλλαξιερα, λεκανη για το μπανακι του, μεχρι πετσετουλες, κουβερτουλες, ρουχαλακια, σκουφακια, γαντακια. τα εχω πλυνει κ εγω κ τα χαζευω κανονικοτατα. εχει πολυ πλακα...τα βαζω πανω στην κοιλιτσα μου κ μιλαω στο γιο μου κ του λεω οριστε η μαμα σου πηρε τα ρουχαλακια σου κ περιμενει να σε δει τωρα.....

παει χαζαθηκα εντελως. μου εχει παρει το μυαλο αυτο το παιδι κ ακομη δεν εχει καν γεννηθει. δηλ. μετα τι θα γινει? θα με κανει οτι θελει?? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υακινθάκι με το καλό...και μην αγχώνεσαι με την καισαρική!!!! Όλα θα πάνε καλά!!!!! ;););)

Ραπανάκι να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι!!!!Με το καλό και το τρίτο νινί!!!!!!!!!

Κορίτσια και εγώ ξεκίνησα να κάνω ψώνια.....για το κρεβάτι μου είπαν πως έχω αργήσει κιόλας γιατί τον Αύγουστο τα εργοστάσια κλείνουν.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Πέρασε καιρός απο την τελευταία μου επίσκεψη στo forum, και έχω χάσει αρκετά επισόδεια !!! Εύχομαι ωστόσο να είστε καλά εσείς και τα ζουζουνάκια σας!!!

Μiss_Yakinthos εύχομαι με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!! ολα θα πάνε καλά!!

Rapanaki και εσύ κοντεύεις, άντε με το καλό και καλή επέτειο σου εύχομαι!

Σπούργο όσον αφορά τη ζέστη δεν είσαι η μόνη που υποφέρεις! και έγω γραφείο και σπίτι με ανεμιστήρα τη βγάζω αλλά δεν παλεύεται! και απο πρήξιμο άλλο τίποτα, τα πόδια μου σα τσουρέκια είναι :lol::lol::lol:

Dimitroula78 σε ζηλεύω που τελείωσες με τα ψώνια! νομίζω θα τρεχω τελευταία στιγμή, δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα και η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα τι να πάρω :lol::lol: θα χρειαστώ καμιά λίστα απο καμιά έμπειρη!!

Ιωάννα89 είναι μεταδοτικό! πίστευα ότι είναι νωρίς αλλά άρχισα να ζουλιέμαι και εγώ!!

Τα δικά μου κορίτσια όλα καλά σήμερα έκανα την καμπύλη σακχάρου και αναμένω αποτελέσματα, πριν λίγες μέρες είχα την β επιπέδου που και εκεί πέρα του ότι βρέθηκε ασβέστωμα στη καρδιά, ο γιατρός μου είπε να μην ανυσηχώ γιατί η αυχενική ήταν εξαιρετικά καλή οπότε δεν υπάρχει λόγος ανυσηχίας! και επιτέλους μάθαμε και το φύλο! :it's a BOY τελικά! αυτά κορίτσια τα νέα μου, όλα καλά δηλαδή, και άμα περάσει το καλοκαιράκι θα είμαι ακόμα καλύτερα 8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Για ετοιμασίες ακούω και χαίρομαι.

Το υακινθακι γεννάει.. ποποπο πως περναει ετσι ο καιρός!!! Δεν το πιστεύω οτι και εγω είμαι στα μισα αυτής της διαδρομής!!

Από την Πεμπτη δεν αισθανομαι καθόλου καλά!! Πονάει το στομάχι μου δεν μπορώ να σας περιγραψω ποσο πολύ!!

Σήμερα σηκωθηκα και πηγα για εξετασεις αιματος να δω μηπως ειναι καμια ιωσούλα και αν δεν περάσει μέχρι το βράδυ προβλέπω να με τρεχουν σε κανα εφημερευον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υακινθάκι πρέπει να είσαι ήδη μανούλα!!!!!!! Να σου ζήσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=wav.gif] να είναι γερό και τυχερό!!!!!!!

Fotonio πρόσεχε.....δεν πιστεύω να το παράκανες με τα κλιματιστικά;;;;;;; Είσαι καλύτερα;;;;;;;;;;;

Dnd , προσέθεσες άλλο ένα αντράκι στην παρέα!!!! Έχουμε ξεπεράσει νομίζω τα κορίτσια!!! :-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααα κοιλιτσες μου τι κανετε?καταρχην σας ευχαριστωωωωωω πολυ πολυ για τις ευχες σας

δημητρουλα μου αστα και γω ετσι κανω βγαζω τα ρουχα της μικρης τα βαζω πανω στην κοιλια μου και της μιλαωωωωωωωω ριχνει καμια κλωτσιαααααααααααααααα και η χαζομανα τα παιζει χα χα χα χα χα φαντασου να μην το ειχα ξαναζησει αλλα τι να πω τωρα ερχεται η μπουμπου και μαλιστα καλοκαιρακι και θα χαρω πιο πολυ μπουτακια μπρατσακια ποδαρακια ολα εξωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ενω τα αλλα 2 ειχαν γεννηθει καταχειμωνοοοοοο ολο σκεπασμεναααααααααααααα τα ειχα χι χι χι χι χι χι χι

anji μου καλο θα ηταν να πας να δεις για κρεβατακι γιατι ναι τον αυγουστο τα πιο πολλα δεν κανουν παραδωσεις

dnd με το καλο και σενα το αγορακι σου αφου σου ειπε ο γιατρος σου οτι ολα ειναι καλα αυτο εχει σημασιααααααα

τωρα εσυ τα βλεπεις ολα μπλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

fotoniooooo πως εισαι ?ευχομαι καλυτερα πηρες τιποτα?μιλησες με τον γιατρο σου ???????????

τα δικα μου νεααααααααααααααααααααα δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο η μικρη κλωτσαειιιιιι σαν τρελη εκανα καποιες ακομα αγορες εχει πολυ καλα πραγματακια στο h&m δεν το περιμενα και φτηναααααααααααααα και της δεν της πηραααααααααααααααααααααααααααα και αυριο θα παω στον γιατρο μου να με δει αυτα για την ωρα φιλακια πολλα πολλααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκοκοιλιτσες-αγελαδιτσες...!!!

τι κανετε?αρχισατε τα ψωνια?τι καλαααααα.....!!! :lol:

miss yakinthos να σου ζησει...γερο και καλοτυχο...

rapanaki....σειρα σου! ετοιμασου...! :D

dnd...ολα καλα...να τα μας παλι μπλεεεεεεε....ακομη ενας αντρας στην παρεα...!!

εμεις εδω ησυχια...ηρθε η πεθερα μου...εφερε πραγμα για την μικρη μου...ο βασιλης θυμωσε που δεν εφερε τιποτα γι αυτον... :lol: της λεει καλα την προηγουμενη φορα μου εφερες φορμες μπλουζες παπουτσια τωρα τιποτα?και η απαντηση της πεθερας μου ηταν δεν εφτασαν τα λεφτα για σενα...!!!ξεπατωθηκα να γελαω...στο αεροδρομιο δεν το συζητω οτι γιναμε ρεζιλι...!!!η βαλιτσα που ειχε ρουχα για να αλλαξει εμεινε στη σιγκαπουρη κατα λαθος και κατεβηκε με χοντρο παντελονι απο μεσα φορουσε και χοντρο καλσον, μπουφαν με γουνα στην κουκουλα και μποτες...!!! :lol::lol: και εκεινη την ωρα ειχε τουλαχιστον 37 βαθμους...!!! :lol::lol::lol: την ελεγα μακρυα μακρυα δεν σε ξερω...μην ερχεσαι διπλα μου και νομιζει ο κοσμος οτι ειμαι και εγω χαζη...!!! :lol::lol: ε μετα απο τετοια καζουρα εφαγα και το βρισιδι μου αλλα το ευχαριστηθηκα....!!! η απαντηση της...ιωανναααα...σκασε εεεε...αιντε μη σ αρχισω...μας ακουει και ο κοσμος...!!! :lol::lol: αυτες ηταν οι πρωτες κουβεντες νυφης και πεθερας που εχουν μηνες να βρεθουν...!!!

κατα τ αλλα μια χαρα...η μικρη κλωτσαει πολυ...χθες το βραδυ μολις την χαιδευα μου δειχνε ενα ποδι ενα χερι...δεν σταματουσε με τιποτα...μολις επερνα τα χερια μου κλωτσουσε...αντε παλι το χερι στην κοιλια και αντε παλι βγαιναν εξογκωματα και ξανα τα ιδια...ακουγα και τον βασιλη μες στο αυτι μου να ροχαλιζει...απο την μια ημουν τοσο ευτυχισμενη απο την αλλη τοσο κουρασμενη...ειναι απιστευτη παντως...την αγαπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Καλα Ιωάννα έχεις πολύ πλάκα!!! Γέλασα πολύ πρωί πρωί!!!!! Καλώς την δέχτηκες και καλά κουράγια!!!!

Εγω ευτυχώς είμαι καλύτερα!!! Πρεπει να ηταν καποια ίωση γιατι τα λευκα μου αιμοσφαίρια ήταν κοντα 16.000!!! Τι πόνος όμως!!!! Και μετα σκέφτομαι και τους πόνους της γέννας και φρικάρω τελείως!! Αλλά λέω τόσες τα κατάφεραν, θα τα καταφερω και εγώ!!

Αυτά!Καλη μέρα σας εύχομαι και καλή εβδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ευχαριστω πολυ...για τα καλα κουραγια φυσικα... :lol:

περαστικα να ειναι και ολα καλα...δεν ξερω γιατι αλλα δεν σκεφτομαι ακομα τους πονους της γεννας...με αγχωνει πιο πολυ που δεν εχουμε αποφασισει ακομα για το που θα γεννησω...αυτο που σκεφτομαι περισσοτερο ειναι να πανε ολα καλα...οκ θα πονεσουμε...λενε ομως οτι ξεχνας ποσο πολυ πονεσες...εκει βασιζομαι οτι θα το ξεχασω γρηγορα...!!! :D καπου πρεπει να εναποθεσουμε τις ελπιδες μας...δεν γινεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dnd κ εσυ λοιπον στην παρεα των αγορομανων. πωπω γεμισε αγορακια η λιστουλα μας. αναρπαστες θα γινουν οι νυφες σας κοριτσια.... :D

ιωαννα καλως τη δεχτηκες την πεθερα σου!! η σχεση σας καταπληκτικη...δεν το συζητω...! τουλαχιστον εσεις κανετε κ την πλακα σας. εμενα μια κουβεντα να μου ξεφυγει παρεξηγειται κατευθειαν. κ αντε μετα να την καλοπιασω για να μην μου κραταει μουτρα :?:?

fotonio περαστικα σου. να προσεχεις πολυυυυ...!!!

αυτες οι σκεψεις περι γεννας παντως αρχισαν να μπαινουν κ στο δικο μου μυαλο σιγα σιγα. αν θα πονεσω, τι θα κανω μολις σπασουν τα νερα, αν θα προλαβω να παω στο νοσοκομειο, να παρω ταξι ή να βαλω τον αντρα μου να οδηγησει, ο οποιος απο το αγχος του μπορει να μας στουκαρει πανω σε καμια κολωνα.....πφφφφφφφφ ΑΓΧΟΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να παρω ταξι ή να βαλω τον αντρα μου να οδηγησει, ο οποιος απο το αγχος του μπορει να μας στουκαρει πανω σε καμια κολωνα.....πφφφφφφφφ ΑΓΧΟΣ!!!!

:lol::lol::lol: εγω νομιζω οτι οταν θα πω στο βασιλη οτι γενναω θα λιποθυμησει.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πρεπει να υπαρχει πιο γκαντεμικο πλασμα απο μενα, οτι μπορει κανεις να φανταστει μου συμβαινει. Εξηγουμαι: σημερα ηταν να κανω β' επιπεδου. Ειχα ενα αγχος εδω και μερες οτι κατι δεν θα παει καλα, μ'ετρωγε παιδι μου μεσα μου. Σηκωθηκα το πρωι κυρια, εφαγα κατι φρυγανιες με μελι και μερεντα για πρωινο- δεν μου ειχαν πει να μη φαω- και κυριως εφαγα για να ενεργηθω, γιατι μου ειχαν πει να εχω ενεργηθει. Λογω σιδηρου και γενικοτερης προδιαθεσης ειμαι δυσκοιλια, και γενικα στην εγκυμοσυνη εχω θεμα με την τουαλετα. Κανω μια ωρα να ... και οχι ικανοποιητικα. Δεν πιστευα οτι θα ειναι τοσο προβλημα, σημερα κατι καταφερα. Μ'εδιωξε ο γιατρος γιατι δεν εβλεπε τιποτα λογω του γεματου προφανως ενετρου. Μου ειπε να παρω duphalac για 2-3 μερες και οταν θα επανελθει ο οργανισμος μου να ξαναπαω. Ηθελα να βαλω τα κλαματα, ενω το παιδι ειχε καλη θεση αυτος δεν μπορουσε να δει τιποτα εξ'αιτιας αυτου. Ειναι που η πολη δεν εχει αλλον εξειδικευμενο γιατρο και που να κλεισω ραντεβου τελευταια στιγμη, θα πηγαινα αλλου. Απογοητευτηκα, μα να φυγω απραγη; Και σας λεω με ετρωγε μεσα μου οτι αυτη η εξεταση δεν θα εχει καλη καταληξη!!

Επισης του ειπα οτι εχω καουρες και πινω σουρωτη και μου ειπε οτι απαγορευεται στην εγκυμοσυνη, εχω πιει κοντα ενα καφασι εν τω μεταξυ. Τον ρωτησα γιατι και δεν μου απαντησε, ξαναειπε οτι απαγορευεται και μου εγραψε simeco σιροπι.

Εχετε παρει αυτα τα 2 φαρμακα; Για το καθαρτικο γραφει 5 ml την ημερα, αλλα simeco ποσο να παρω; Θα ρωτησω και τη γυναικολογο μου βεβαια, πριν τα παρω.

Στην αναμονη ,λοιπον για την β' επιπεδου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου καλώς τα δέχτηκες!!!! Βλέπω η πρώτη επαφή ήταν μοναδική...... :lol::lol::lol: Τουλάχιστον αυτά που έφερε για το νινί είναι όμορφα;;;;;.....ή είναι μόνο κοάλα και καγκουρώ;;;;;; =))=))

rapanaki, στην φωτό είναι η δική σου κοιλιά;;;;;; Πολύ ωραία τα παπουτσάκια!!!!!!!!!

vassiliki, το μόνο που γνωρίζω είναι πως καλό είναι να μην πίνουμε τίποτα με ανθρακικό, αλλά δεν γνωρίζω ακριβώς τον λόγο.... Από τα φάρμακα δεν έτυχε να πάρω....οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω..... Προσωπικά όταν με πιάνουν καούρες προσπαθώ να τρώω πολύ ελαφριά, ενώ με βοηθάει και μαστίχα χίου.....

Fotonio, είναι δυνατόν να σκέφτεσαι τους πόνους;;;;; να σκέφτεσαι το θεϊκό αποτέλεσμα.......τον πόνο όσος και να είναι θα τον αντέξουμε και θα τον ξεπεράσουμε...... :-bd:-bd

Dimitroula είμαι σίγουρη πως θα είναι τόσο προσεκτικός εκείνη την ώρα, που θα πάτε όλοι σώοι και αβλαβείς!!!!!!

Σήμερα επιτέλους παρήγγειλα και εγώ το κρεβατάκι του τοσοδούλη μου....συρταριέρα, στρώμα, μπιμπερό, σελτεδάκια, πάνες......πήρα φόρα και δεν μπορούσα να σταματήσω........!!!!!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε αγαπουλες???ελπιζω να εισαστε ολες καλα!!!

να ευχηθω κ στο πρωτο μωρακι της παρεας μας!!!

υακινθακι να σου ζησει το μωρακι γερο κ καλοτυχο να ειναι!!!περιμενω νεα σου οταν νοιωσεις καλυτερα!!!

καλοριζικα τα ψωνια σας κοριτσια να τα χαρουν τα παιδακια σας!!!!

εγω αρχισα τα πλυσιματα κατεβασαμε ριλαξ καλαθουνα καθισματακι ρουχακια κ γινετε της τρελης στο σπιτι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες..... :D

βασιλικη νομιζω οτι ειναι λιγο υπερβολικος αυτος ο γιατρος...χαπια εδω χαπια εκει γιατι? εμενα στην β επιπεδου δεν μου ειπαν τιποτα να κανω...μονο για πιπι μου με στειλαν πριν την εξεταση....και μη σκας για τις σοδες...εγω που και που πινω καμια κοκα κολα που ειναι χειροτερη...οσον αφορα το ανθρακικο εχω ακουσει οτι δεν πειραζει καπου το εμβρυο απλα οι φυσαλιδες μες στο στομαχι μας κανει πολυ δυνατους θορυβους και ειναι σαν να τα βομβαρδιζουν τα μωρακια μας....σιγουρα θα υπαρχει καποια επιστημονικη τεκμηριωση επι του θεματος αλλα δεν γνωριζω... :roll:

αντζη μου οτι να ναι εφερε...καλοδεχουμενα ομως...δεν μπορω να πω και τιποτα...οτι μαλακια ειχε η αυστραλια την κουβαλησε..εφερε 2 σαλιαρες σιλικονης μια κορδελα για τα μαλλια (που μαλλον θα γεννηθει καραφλα η κορη μου γιατι απο καουρες τιποτα...) 4λουτρινα καγκουρω κοαλα και 2σκυλακια...ενα ζευγαρι σταρακια...τα οποια ειναι γαλαζια και την κοροιδευαν ολοι γιατι δεν τα πηρε ροζ αφου ειναι κοριτσακι...και πολλα αλλα αχρηστα για την αρχη ψιλοπραγματα...την πηρε παντως και δυο κολαν πολυ ομορφα...τα φορουσα ανετα και εγω και 2κουβερτουλες αγκαλιας...α και το καλυτερο...εφερε μια συσκευασια με ειδικες σακουλες μιας χρησης για να βαζεις μεσα τα λερωμενα παμπερς και να τα πετας στα σκουπιδια...σκουπιδοσακουλες δηλαδη...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα ασε εμπλεξα με τον επιστημονα. Υποτιθεται οτι ειναι ο καλυτερος στην περιοχη με πιστοποιηση απο τον Κυπρο ΝΙκολαιδη και λοιπα προσοντα, αλλα ειναι πολυ αυστηρος και αποτομος και με αγχωνει! Ας ξεπρηστει το εντερο και βλεπουμε, ελπιζω να ειναι καλα το μωρο μου και θα τον ανεχτω!Ρωτησα τη γυναικολογο μου για το ανθρακικο και μου ειπε οτι μειωνει το οξυγονο του μωρου. Τι να πω, θα το κοψω!

Με γεια τα πραγματακια του μωρου, αφου ειναι και δωρακια απο τη γιαγια. Με τοσα που χρειαζεται το μωρο και ειναι και πανακριβα, οτι μας φερουν ειναι ευπροσδεκτο. Να φανταστεις εγω που στο γαμο μου σνομπαρα την προικα της μαμας μου γιατι ηταν παλιομοδιτικη τωρα θα χαρω πολυ αν εχει κανενα σεντονακι-κουβερτουλα ή λοιπα προικια να μου δωσει. Αλλα δεν νομιζω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!! πως ειστε; το υακινθακι εγινε μανουλα; τι τελεια! [smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] ευχομαι να ειναι γερο και τυχερο το μωρακι!να τους ζησει και να απολαμβανουν την καθε στιγμη μαζι του!περιμενουμε νεα οταν θα εισαι καλυτερα και θα ξεκλεψεις λιγο χρονο απ το μωρο!

ραπανακι να ζησετε!και με το καλο να γινει 5μελης η οικογενεια σας!

βασιλικη αυτο με το εντερο που δημιουργησε προβλημα στην β επιπεδου πρωτη φορα το ακουω.εμενα δε μου ειχαν πει τιποτα!αυτο παλι με τις σοδες...και γω εχω πιει το μισο εργοστασιο της αυρα!δε μου χει πει κανενας τιποτα και του δωσα και καταλαβε.ε μα τι να πιεις!ειναι και καλοκαιρι!

τα δικα μου νεα ειναι οτι την παρασκευη εκανα το ντοπλερ και το μωρο ειναι 2100.ολα καλα γενικα,εχει παρει και θεση.το μονο που με ανησυχησε ειναι που μου ανεφερε ο γιατρος οτι το κεφαλακι του ειναι λιγο μεγαλυτερο απ το κανονικο...με αγχωσε μηπως εχει κατι το μωρο αλλα ο γιατρος με καθυσηχασε οτι δεν υπαρχει κατι παθολογικο...αλλα εγω...

μετα αμεσως του λεω ''και καλα,πως θα γεννησω;'' και μου λεει''ε, αυτο ειναι ενα θεμα''! και ετσι στενοχωρεθηκα λιγο.το μονο που με ενδιαφερει βεβαια ειναι να ειναι καλα το μωρακι μου! στο τελος αυτης της εβδομαδας που θα μπω στην 34η μου ειπε να κοψω και τα χαπια για τις συσπασεις και περιμενω να δω τι θα γινει. στις 31 ιουλιου ξεκιναω το πρωτο no stress. αυτα τα νεα μου κοριτσακια! φιλακια πολλα στις κοιλιτσες σας και στην πρωτη μπεμπουλα της παρεας! [smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοιλιτσες ομορφες τι κανετε?????/

υακινθακι μου να σου ζησει η μπεμπαααααααααααααααααααααααααα και με το καλο οταν θα μπεις σε μια σειρα να μας γραψεις την εμπειρια σου

ιωαννα μου ειχετε επισκεψεις ε?βρε την πεθερα σου να φερει για το μωρο και να μην φερει τιποτα στον αντρουλη σου χα χα χα χα χα χα πιο μωρο και απο το μωρο χι χι χι χι χι χι χι χι

πω πω σε φανταζομαι στο αεροδρομιο εσυ αλαρη και να σκας απο την ζεστη και η πεθερα σου ντυμενη πολικη αρκουδα η κακομοιραααααααααααααααααααα θα εσκασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

μαγικες στιγμες οι κλωτσιες αλλα και το ροχαλητοοοοοο χα χα χα χα χα χα χα χα χα

ααααααααααααααααα ολα τα απολυτως απαραιτητα σου εφερε ?????χα χα χα χα χα χα χα χα χα τι να πεις

fotonio μου ευτυχως εισαι καλυτερα πολυ χαιρομαι μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο αχ αυτοι οι πονοι τι να πω αφου τα εχω καταφερει εγω ολες σας μπορειτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε σας το υπογραφω

ναι κοριτσια ο πονος ειναι πονος αλλα σιγουρα οταν παρεις αγκαλιτσα το ζουζουνακι που ειχες 9 μηνες μεσα στην κοιλιτσα σου ολα αλλαζουν και ο πονος περναει σε δευτερη μοιρα χαιρομαι τις κοπελες που γενναν φυσιολογικα ειναι τελειως διαφορετικα συκωνονται πιο ευκολα ο πονος καμια σχεση και μπορουν να κανουν πολλα πραγματα μονες τους στην καισαρικη δυστηχως δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματακια θελει δυναμη αρκετη και υπομονη

δημητρουλα μου το αγχος ειναι λογικο δες εμενα 3 γεννα και καθε φορα που παω για εξετασεις η στον γιατρο μου η πιεση μου χτυπαει κοκκινα και οταν τελειωσω και με ξαναμετρανε ειναι στα πατωματααααααααααα ειμαι η πιο φοβιτσιαραααααα αλλα γινεσαι παλικαρι για το μωρακι σου αν σου σπασουν τα νερακια εχεις χρονο θα σου πει και ο γιατρος σου μονο αν δεις να ειναι σκουρα εχει κανει κακακια το μωρο και εκει τρεχεις σαν το βεγγο αλλα σπανιο ειναι αυτο απ την αλλη αν αγχωθει και ο αντρουλης σου παρτε ενα περιπολικο να ερθει να σας παρει εμενα το ειχε κανει μια φιλη μου εκεινη βεβαια ηταν μονη της μολις αισθανθηκε τα νερακια και ηρθε το περιπολικο και λιγο πιο μετα εφτασε και ο αντρας της

βασιλικη μου τι περασες και συ να πας για την β επιπεδου και να σε διωξει χωρις να δειτε το μωρακι σας?????κριμα γενικα λενε οτι το ανθρακικο δεν κανει καλο αναψυκτικα και τετοια εγω πινω κανα ποτηρακι που και που πριν μεινω εγκυος επινα πολυ παραπανω αλλα μου αρεσει και το ανθρακουχο νερο και το πινωωωωωωωωωωωω

οσο για την δυσκιλιοτητα που λες ειναι λογικο με την εγκυμοσυνη ολα γινονται χειροτερααααααααα αλλα εμενα δεν μου εχει δωσει ποτε κατι τετοιο τωρα τι να σου πω

anji αρχισες και συ τις αγορες σου ε??????πολυ καλα εκανες γιατι τωρα να κρατηθεις?????χι χι χι χι χι χι χι

οσο αναφορα την φωτογραφια ναι ειναι η δικια μου κοιλια-ολοκληρη δεν χοραγε χα χα χα χα χα χα -και ειναι ενα απο τα ζευγαρακια χειροποιητα που μου μου εφτιαξε μια κοπελα για την μικρη μου τα εχω και σε μωβ και γαλαζια με κιτρινο που φοριουνται και απο τις 2 πλευρες χι χι χι χι οικονομιαααααααααααααα

σουλιτσαααααααααααααααααααα μου τι κανεις?η μικρη πως παει μεσα στην κοιλιτσαααααααα???????εσυ αρχισες την μπουγαδααααααααααααααααααααααααα ε?καλο κουραγιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

τα δικα μας νεα τωρααααα.............χτες πηγα στον γιατρο μου για να με δει και ευτυχως ολα καλα εχει μεγαλωσει πολυ και δεν εχει πια χωρο για γυρισει ειναι καθιστη χι χι χι χι και εχει βολευτει το κεφαλακι της ειναι δεξια στα πλευρα μου και το πωπουδακι της κατω χαμηλα και τα ποδιααααααα της εχουν φτασει στην αριστερη μου πλευρα καταλαβαινετε πονο και κλωτσια στα πλευραααααααααααααααααααα που να δειτε οταν κουναει το κεφαλι της σαν κυμααααα κανει η κοιλια μου χα χα χα χα χα χα ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν θα γυρισει λογικα αφου πια δεν εχει χωρο αλλα αυτο ετσι και αλλιως δεν μας πειραζει στην φαση αυτη αφου θα γεννησω με καισαρικη εχω να κανω 2 ενεσουλες η οποιες ειναι για τα πνευμονακια επειδη θα γεννησω 38 βδομαδα ωστε να μαστε 1000% οτι δεν θα παρουσιασει κατι ειναι προλυπτικες επειδη δεν θα φτασω στις 40 βδομαδες οσο και να το θελω κατα τα αλλα με απασχολει το θεμα του μαιευτηριου ελεγα οτι θα γεννησω στο ρεα αυτη την φορα -τις αλλες 2 ειχα γεννησει στο ιασω -αλλα ε παιδι μου τι να πω καμια καθαρη απαντηση δεν δινουν ολο τα αλλαζουν για τις τιμες και ακουω πολλα παραπονα απο κοπελες που ηδη γεννησαν εκει μεχρι και κοπελα που δουλεευε εκει μου ειπε οτι υπαρχουν ελλειψεις ακομα και οτι σου χρεωνουν διαφορα εξτρα υγιονομικο υλικο και εξετασεις του παιδιου ενω στο ιασω ειναι ολαλ μεσα στην τιμη που σου δινουν και σκεφτομαι σοβαρα να παω ξανα στο ιασωωωωω τι να πω αυτα για την ωραααααααααααααααααα

σπουργο μου εχει παρει θεσουλαααααααααααααααα?μπραβο και τι σου ειπε οτι εχει λιγο πιο μεγαλο κεφαλακι και μπορει να σε δυσκολεψει στις εξωθησεις????????????αν δει οτι δεν μπορειςισως κανετε κατευθειαν καισαρικη και δεν ταλαιπωρηθει και εκεινο αλλα ουτε και συ ποτε θα σου πει στανταρ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραπανακι αυτο του ειπα και γω...αμα ειναι να ταλαιπωρηθω να κανω καισαρικη και μου λεει ΄΄οχι βεβαια΄΄ .θα προσπαθησεις και βλεπουμε.τι να πω...αυτος ξερει.γενικα ειναι κατα των καισαρικων και φανταζομαι πως αν εβλεπε κατι το ανησυχητικο ή ανεφικτο θα μου το ελεγε!

εσενα ο γιατρος σου δεν ειναι σε καποιο συγκεκριμενο μαιευτηριο;επειδη λες οτι δεν εχεις αποφασισει ακομη γι αυτο ρωταω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα σπουργο μου ο γιατρος σου ειναι αυτος που ξερει καλυτερααααααα και γω στην πρωτη μου γεννα για φυσιολογικο τοκετο πηγαιναααααααα το εχω ξαναπει ταλαιπωρηθηκα πολυ εφαγα ολους τους πονους και τελικα εκανα καισαρικη γιαυτο και οι αλλες 2 φορες πρεπει να γινει καισαρικη

ο γιατρος μου μπορει να με ξεγεννησει οπου επιλεξω κυριως παει στο ιασω και ειναι ενας απο τους ιδρητες του ρεα αλλα οπου θελω του λεω αν και ειμαι αναμεσα σε ρεα και ιασωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...