Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

safos k den suzhtaw me ta petherika mou gia prwsopika apla epesae suzhtish gia to xrwma tou karotsiou k giati ma min paroume mple afou einai agoraki k tous eipa oti thelw oudetero se periptwsh pou to deutero paidi einai koritsaki k arxisan alla den tha katsw na skasw katholoou tha kanw auto pou thelw k den rwtaw kanenan oute tha kathomai na stenaxwriemai twra exv k ena mpempi stin koilitsa na skeftw...

kristi kalws hrthes stin parea mas k me to kalo to paidaki sou....

nansy me to kalo o giatros k min skeftesai katholou ta kila mia xara tha eisai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΘΕΛΩ ΑΓΡΙΕΣ!ΧΑΧΑ

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΙΝΑΩ Κ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΠΩς ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ!ΧΑΧΑΧΑ

ΚΑΛΑ Κ ΕΓΩ ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΩ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΥΓΙΣΜΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ.Κ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΑΧΩΝΕΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ.ΑΦΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΖΥΓΙΣΤΩ Κ ΕΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΘΑ ΕΒΓΑΖΑ Κ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΧΑΧΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Επανήλθα! Δεν σας ξέχασα... Είχα τη μαμά μου στο νοσοκομείο μια βδομάδα κ δεν είχα ίντερνετ εκεί. Από την κούραση μάλλον (δεν υπάρχουν τα δημόσια νοσοκομεία... :oops::evil: ) το Σάββατο έπαθα μια μικρή αποκόλληση, πάνω που είχαμε πει πως πέρασαν όλα κ πως τώρα θα ξεκινήσουμε την έρευνα αγοράς για το μπεμπέ... Ευτυχώς αν κ Σάββατο ο γιατρός μου έκανε υπέρηχο κ φαίνονται όλα καλά, μου είπε να ξαπλώσω κ την Πέμπτη να ξαναπάω. Ευτυχώς δεν ξαναείχα αίμα από τότε. Εχασα κ ένα κιλό με το τρέξιμο, είμαι στα +3,5...

Αχ, 45 σελίδες γράψατε, είμαι στην 37 κ συνεχίζω... :D:D:D:D

Elena διάβασα για λιλά κουρτίνες κ Μαράκι για μωβ καρότσι κ ξετρελάθηκα κορίτσια, μου φτιάξατε τη διάθεση...

Βικάκι πολύ με καθησύχασες με αυτά που έγραψες για το βάρος στην κοιλιά... Το έχω κ εγώ τις τελευταίες μέρες, ελπίζω να μην είναι κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γρηγορα γρηγορα γιατι μολις τελειωσε ο αντρας μου(μισοτελειωσε) το τοιχο με τη κυμα και πρεπει να καθαρισω και να ξαναβαλω το δωματιο στη θεση του! βγηκε τελειο.... ελπιζω και στη φωτο που σας εβγαλα να ειναι το ιδιο ομορφο οπως το βλεπω εγω!

μαξιμακι θα σου γραψω αργοτερα δε σε εχω ξεχασει! μη στεναχωριεσαι ομως ολα θα γινουν..... θα σου πω τι ειχα παθει εγω στη σαντυ με τα πεθερικα και γονεις και θα παρεις τα πανω σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ TA NOΣΟΚΟΜΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΓΚΥΟΥΣ.ΤΙ ΕΠΑΘΕ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ;ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ;ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ( ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΗΚΕ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΔΗΜΟΣΙΟ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΑΔΙΑΣΟΥΝ ΚΡΕΒΑΤΙΑ Κ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΑΝ ΜΕ ΓΕΜΑΤΟ ΚΑΡΚΙΝΟ Κ ΣΗΨΑΙΜΙΑ Κ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ Κ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ΕΚΕΙ!)Κ ΔΕΝ ΠΛΗΣΙΑΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΜΑ ΣΟΥ.ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΩ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΑΝΑΔΕΣ ΑΙΜΑ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΙΜΑ ΣΤΙΓΜΙΑΙΟ.ΒΕΒΑΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΙΓΟ Η ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ Κ ΜΟΥ ΠΕ ΠΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ.ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΒΕΒΑΙΑ UTROGESTAN MEXRI NA ΓΕΝΝΗΣΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα τέλειος ο τοίχος αχχχ ζηλεύω θέλω κι εγώ να προχωρήσω. Έτσι μου'ρχεται να πάω να κολλήσω έστω ένα αυτοκόλλητο μικρό πάνω στον στόκο χαχαχαχαααα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsaki mou ti kanete glwsoudes mou??opws tha katalavaet ayth th vdomada exw polu treksimo me to gamo kai de tha porlavainw na mpianw taktika na sas diavazw...giayto mphka na sas pw ena geia kai oti oi etoimasies pane mia xara kai na min anisixisete pou tha xathw ligaki einai logo tw hmerwn!!megeia alekaki to dwmatio vghke pou omorfo to vapsimo!!!filia se ooooooleeeessss tis koilooumpines kai kalwsirthes cristi!!filakiaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νάνσυ μου τι να έκανα, δεν μπορούσα να αφήσω μόνη τη μαμά μου... Δεν είχαμε βοήθεια από αλλού... Ευτυχώς τώρα είναι καλά!!! Μακάρι να μην ξανασυμβεί τίποτα...

Όσο για τα utrogestan, παίρνω κ εγώ, 3 την ημέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!πω πωωωωω αλεκα εγινε τελειο!!!!!!!!!! μπραβο σας!!!!!!!!!!! ναταλια μου μη δινεις σημασια..κ εγω ξετρελαθηκα με ενα μωβ καροτσι κ το σκεφτομαι πολυ,αλλα σκεφτομαι οτι αν ερθει κ αλλο μωρακι κ ειναι αγορι δεν λεει να το βαλουμε σε μωβ.. ;) οποτε ουδετερο θα παρουμε..κ οσο για το δευτερο παιδι δεν το κανουμε παραγγελια,μονο του μπορει να ερθει,οπως ηρθε κ το πρωτο!στο κατω κατω ειστε πολυ νεοι για να μην κανετε αλλο.μακαρι να μπορουσα να κανω κ εγω ενα αδερφακι στον γιο μου οσο ηταν μικρουλης.αλλα οι συνθηκες της ζωης δεν μας αφηνε.με τον πρωην μου δεν γινοταν να πιασω αλλο παιδι.θαυμα θα επρεπε να γινει. τωρα θα ειναι λιγο μεγαλος (12χρονια διαφορα δλδ) κ θα προσεχει την αδερφουλα του..τα παιδια χαιρονται με τα αδερφια τους. στεντιμ περαστικα στην μαμα σου.. μονο να μην κουραζεσαι κ εσυ.. ;):) αυριο επιτελους θα παω στον γιατρο το βραδυ..28-3 στις 10 παρα με εκλεισε..καλες 12 μου φαινεται θα γυρισουμε.αυριο θα μαθω κ ποσα θα μας παρει για την γεννα..τελευταια σττιγμη το αφησαμε κ εμεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphine μου κ εγώ 12 χρόνια διαφορά έχω με τον αδερφό μου... Οι γονείς μου είχαν 2 αποβολές ενδιάμεσα κ οι γιατροί τους είχαν πει ότι δεν θα κάνουν άλλο παιδί, αλλά εγώ είχα άλλα σχέδια! Πάντα έβλεπα τον αδερφό μου σαν είδωλο, περνούσαμε τέλεια αν και δεν είχαμε πολλά κοινά, με φρόντιζε απίστευτα! Ασε που όταν πήγαινα Γυμνάσιο έπρεπε να συγκρατώ τις συμμαθήτριές μου που είχα όλες πάθει πλάκα μαζί του! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΑΛΕΚΑ ΣΕ ΞΕΧΑΣΑ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΕΓΙΝΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΥΝΟΛΟ.ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΕΙΔΕΣ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ;;

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΠΗΓΕ ΕΧΘΕΣ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΣΤΟ MOTHERBABY Κ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΔΩΡΟ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ..ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΤΟΥ ΠΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΠΑΣ Κ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ..Κ ΜΟΥ ΠΕ ΜΗΠΩΣ ΠΑΜΕ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ..ΓΙΑΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ;ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΩΣΩ 44 ΕΥΡΩ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ..ΧΑΧΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΜΕ.ΕΚΑΝΑΝ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΩΡΟ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ Κ ΕΝΤΑΤΙΚΟ ΞΥΡΙΣΜΑ ΜΗΝ ΦΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ..ΚΟΛΠΙΚΟ...ΥΠΕΡΗΧΟ!!!ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ γιατί δεν παίρνεις πρώτα ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις μην πας τσάμπα? Μπορεί να ήταν μόνο για εκείνη την ημέρα και ως εξαντλήσεως αποθέματος. Δεν είναι στάνταρ ότι θα σου δώσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δευτερομανούλες βοήθεια. Τελικά σκέφτομαι μήπως χωρέσω την κούνια μέσα στο υπνοδωμάτιό μας και δεν αγοράσω λίκνο. Υπάρχει όμως περίπτωση να μην είναι ακριβώς δίπλα μου η κούνια αλλά στο μπροστινό μέρος του κρεβατιού μας. Πειράζει?? Θα ταλαιπωρηθώ να σηκώνομαι συνέχεια λέτε?? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansy mou na pas to pithanortero einai na sou dwsoun!einai i politiki tous ayti kai sthn aderfi mou kai stin ksaderfi mou prin ena xrono dwro to edwsan!!opote mallon to kanoun synexeia!! ;) epishs molis twra siniditopoiisa oti mphka stin 20 evdomadaaaaaaa!!!mphke to 2 mprosta!!axxxx ti kalaaaaaaa :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε γλωσσούδες καλε ποσες σελίδες γράψατε πάλι σε μια μέρα.

Εγώ βγήκα βολτούλα σήμερα, πήγα στα jumbo να πάρω τσάντα για την μικρή για τον παιδικό που θα την ξεκινήσω απο βδομάδα αλλά δεν ειχε τιποτα. Δεν πτοήθηκα ομως της πήρα κάτι άλλα πραγματάκια κοκαλάκια για τα μαλλιά, εσωρουχάκια κάτι μωρομάντιλα που ήθελα, έριξα μια ματιά και για αυτοκόλλητα τοιχου να δω τι παιζει να πέρνω ιδεες. Μετά κατέβηκα Πειραιά οπου βρήκα σε ένα άλλο μαγαζι με παιχνιδια τσαντούλα και πέρασα απο τα prenatal τα οποια έχουν ακομα εκπτώσεις και προσφορές και πήρα κατι και για την μικρή και για τον μπέμπη. Πόσο θέλω να αρχισω να φτιάχνω τα ρουχαλάκια, θέλω να δω τι έχω απο την κόρη μου γιατι έχω αρκετά ουδέτερα, κάνω υπομονή να περάσει το Πάσχα και να έχει προσαρμοστει η μικρή στον παιδικό για να έχω χρονο τα πρωινά.

Πάω να διαβάσω οσα γράψατε και επανέρχομαι!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε μου αν μπορεις να το βολεψεις το κρεβατακι,η γνωμη μου ειναι μην παιρνεις τζαμπα λικνο.. στο λεω γιατι ειναι για 3-4 μηνες.ουτως η αλλως θα σηκωνεσαι για να βλεπεις το μωρο..κ εγω τον γιο μου ακριβως διπλα μου ειχα το κρεβατι του κ σηκωνομουν για τον βλεπω..νανσυ με το καλο να δεις τα μωρα σου!!!! στεδιμ κ εγω αυτο πιστευω να γινει σαν αδερφια..ο προστατης μας θα ειναι!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμια ώρα τώρα σας διαβάζω και γράφω...και μάλλον εγραψα πολλά :lol::lol:

Σταυρούλα θα σου πω εγώ τι έκανα με το καθισματάκι του αυτοκινήτου που το έβαζα και στην βάση του καροτσιού. Καταρχήν το χρησιμοποιούσα έτσι ως καροτσι για βολτα μέχρι περιπου 6 μηνών, μετά χρησιμοποιησα το κανονικό κάθισμα του καροτσιού. Πηγαιναμε δηλαδή κάπου και δεν το έβγαζα το μωρο απο το κάθισμα του αυτοκινήτου κατευθειαν έβαζα το καθισματάκι στο καροτσι. Ετσι δεν ταλαιπωρούσα και τη μικρή σε περίπτωση που την ειχε πάρει ο ύπνος στο αυτοκινητο μέχρι να φτάσουμε εκει οπου θέλαμε. Για το λικνο αφου χωράει η κουνια γιατι να κάνεις περριτά έξοδα και διπλα ακριβώς να το έχεις θα σηκώνεσαι για να το πέρνεις αγκαλια και να το θηλάσεις ή για να του αλλάξεις θέση στον υπνο. Οποτε μερικά βηματάκια παραπάνω δεν κάνουν διαφορά.

Αριάδνη θα ξεκουραστεις και θα απολαύσεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου τώρα που σταματάς και εσύ την δουλειά.

Αλέκα αμα βρεις την ιδια κουρτινα και σε ροζ θα ειναι πολύ καλή ιδεα θα ταιριάξουν απολυτα. και ο τοιχος ωραιος βγηκε παιχνιδιάρικο το κύμα.

Ελενα δεν ξέρω αν σε προλαβα για τα χαλάκια γιατι τώρα μπηκα απο χθες, μου αρεσει το πρώτο γιατι θα κάνει αντιθεση με τα απαλά χρώματα του δωματιου, επισης το θεωρώ πιο ουδετερο αφού τα αρκουδάκια ειναι ενα αγοράκι και ένα κοριτσάκι και σε σχέση με τα άλλα δυο δεν θα λερώνει τοσο ευκολα. Αν εισαι πάλι μεταξύ του 2ου και του 3ου τοτε σου προτεινω το 3ο.

tsevoula τέλεια τα νέα απο την β επιπέδου, ντροπαλή η κοριτσάρα σου ομως δεν πειράζει την επομενη φορά. Αντε να γινουμε περισσοτερες οι του Ιουλιου γιατι μας φάγαν του Ιουνιου και του Αυγούστου.

Μαράκι καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου, πολύ χαιρομαι που πάει καλύτερα το σκυλάκι σου, να δεις θα τα καταφέρει τελικά.

Ανθή μου οχι οτι για άλλη μια φορά γράψαμε τα ιδια για το χαλι....με γεια το κρεβατάκι του Πανούλη και τα υπολοιπα πραγματάκια που πήρες. Οσο για τις κινήσεις της μπέμπας λένε οτι πριν τις 20 εβδομάδεςς ειναι πολύ χαλαρές και τις καταλαβαινεις οταν ξεκουράζεσε οποτε αν εισαι ολη μέρα στο ποδι λογικο να την νιώθεις λιγοτερο, νανουριζετε η κυρια και κοιμάται :P

Νάνσυ με το καλο να δεις τα ζουζουνάκια σου σήμερα.

Ναταλια εγώ εχω το 3 σε 1 της perperego και το ευχαρηστήθηκα και το χρησιμοποιησα πολύ. Στο port-bebe που ειναι αρκετά μεγάλο κοιμησα τη μικρή μέχρι 4 μηνών, οταν την έβγαζα βολτα μέχρι δύο μηνών περιπου την έβγαζα πάλι με το port-bebe ήταν και χειμώνας και ήταν απολυτα προστατευμήνη απο τον κρύο αέρα. Το καρεκλάκι αυτοκινήτου οπως εγραψα και πιο πάνω το χρησιμοποιησα ως κάθισμα στο καροτσι μέχρι 6 -7 μηνών περιπου, το χρησιμοποιησα και ως ρηλαξ στο σπιτι γιατι ανάλογα που έχεις το χερούλι μένει σταθερο ή κουνιέται σαν ρηλάξ. Καρεκλάκι αυτοκινήτου άλλαξα μετά τους 18 μήνες. Οσο για τα πεθερικά τι να πω και εγώ θα στεναχωριομουν αν άκουγα κάτι τέτοιο, σαφώς το αν θα κάνετε δευτερο παιδι ειναι θέμα δικο σου και του άντρα σου και σιγουρα ειναι νωρις να το σκέφτεστε απο τώρα. Θα δεις ομως πως σε δυο τρια χρονια θα θέλετε και οι δυο αδερφάκι για τον μπέμπη σας.

Λια ελπιζω να μην έχεις θέμα με την καμπύλη άλλωστε οπως ειπες προσέχεις και η διατροφή που σου ειπε να κάνεις ειναι για την περιπτωση που θα έτρωγες φουλ υδατάνθρακες και γλυκά.

Δήμητρα περαστικά σε σενα και στη μαμά σου, ξεκουράσου και ολα θα ειναι καλά και ξεκινάς τις αγορές και την ερευνα σε καμια βδομάδα δεν έγινε τιποτα.

Χριστινάκι εφτασες στα μισά καλό υπολοιπο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω μερικες φορες κοιμαμαι σαν βοδι κ δε μπορω να συνελθω μετα.Ελεγα να κανω κ γω καμια προκοπη σημερα,να μαζευα τα χειμωνιατικα κ να κοιταγα ποια καλοκαιρινα θα μου μπαινουν.Θελω να πιστευω τα μπλουζοφορεματα οτι θα μου κανουν για αρκετο καιρο ακομα μιασ κι η κοιλια μου ειναι μικρη...αν και μου λενε οτι τωρα που μπαινω στον 6ο θα ξεπεταχθει πολυ.Καλε σε 3 μηνες γενναω :shock: .Πολλες φορες νομιζω οτι μιλαω για αλλη/. 8-)

Κοριτσια που μου προτυνεται για να αγορασω φορεματακια εγκυμοσυνης?

Αλεκα ωραιος ο τοιχος,εσυ θα εισαι ετοιμη κ θα απολαμβανεις κ μεισ θα τρεχουμε με την κοιλια στο στομα.Ευτυχως εγω το χω διπορτο,τελοσ Μαιου που θα ξεκινησουμε θα παω σαν τον Σπυρο Σουλη θα λεω τα σχεδια μου στον αντρα μου κ θα την κοπαναω στην μανουλα μου .Αλεκα λες να βγει ντροπαλη η μπεμπα μου η να μου επιφυλασσει συνεχεια εκπληξεις!!!! :lol:

Kangaroo μου αρεσει πολυ οταν διαβαζω τα μνμ σου.Φαινεται οτι εισαι πολυ ψυχραιμη,οργανωτικη κ χαμηλω τονων κ οτι ολα τα κανεις με τετοιο ρυθμο που μονο ευχαριστοσ κ επικοδομητικος μπορει να ειναι.Εγω ειμαι οργανωτικη αλλα κ αγχωδης,Θα θελα να αποφυγω το αγχος κ να βρω την δυναμη να αντιμετωπισω κ να μεγαλωσω το παιδι μου με ψυχραιμια.Κατα ωρας χαιρομαι υπερβολικα την ιδεα της μπεμπας μου,αλλα αν σκεφτω πραγματικα την γεννα-τον θηλασμο-το ταισμα-το μεγαλωμα-την αγωνια ψιλοφρικαρω!!! :oops: !!!

Εμεις την καλαθουνα θα εχουμε στο δωματιο,ετσι με ειχαν συμβουλεψει :roll:

Νανσυ αν πας πες μασ,ηταν κ γω να παω σημερα αλλα δεν εκατσε και λεγαμε να παμε την Πεμπτη,δεν εχω ξαναπαει στο motherbaby.

kai εγω εχω εναν αδερφο,εναμιση χρονο με περναει.Πραγματικα,ειναι πολυ σημαντικος για εμενα(ο αντρασ μου ζηλευει που τον εχω τοσο ψηλα :evil: !) Κ σαν αδερφος εχει παιξει καθοριστικο ρολο στην πορεια της ζωης μου.Ουφ σας ζαλισα....... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsares mou. eiste kala?

xathika ligo giati eixame treksimo me kati douleies kai den prolavena na mpo na sas diavaso.

ekana eksetasi ouron kai brikan aimataki. piga se pathologo kai mou eipe oti einai mallon apo ta nefra mou. me eksetase alla den ponousa pouthena kai aurio tha kano uperixo sta nefra na doume an einai kala! mou eipe na pino polu nero. ego genika den pino polu nero sxedon katholou kai den einai kalo! :?

pao na sas diavaso kai erxomai na sxoliaso. filakia stis koilitses :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsevoula σε ευχαριστώ για τα καλά σου λογια, ως δευτερομανούλα χαιρομαι που μπορώ να σας πω κάτι απο την εμπειρια μου για να βοηθήσω, πάντως έπεσες μέσα ειμαι γενικά οργανωτική χαμηλών τονων και ψυχραιμη οσο μπορώ :o:o:o. Αλήθεια πως σε λένε?

Για ρουχαλάκια εγκυμοσύνης αν θες κάτι οικονομικό μπορεις να δεις στα H&M και τα next αν ειναι κοντά σου. Τα άλλα mothercare, prenatal, Λητώ έχουν πιο τσιμνημένες τιμές. Πάντως οπως ειπα και πιο πριν επειδή σημερα πέρασα απο τα prenatal έχουν ακομα εκπτώσεις και στα ρουχα εγκυμοσύνης 50% και 80% σε ορισμένα κομμάτια και ειδα εχουν και χειμερινά αλλά και καλοκαιρινά περσινά μάλλον.

beboula να πινεις πολύ νερο μην το ξεχνάς ειναι πολύ σημαντικο τώρα στην εγκυμοσύνη. Ελπιζω να μην ειναι τιποτα ανησυχιτικό και με το νερο να διορθωθουν ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!

διαβασα μονο τη πρωτη σελιδα απλα επειδη μετα μπορει να μη γραψω επειδη σε λιγο ξυπναει ο αντωνακης να πω στη νατασσα οτι μην αγχωνεσαι για το μαξιλαρι γιατι μου το εδωσαν κ μενα πριν δυομιση χρονια στο motherbaby που ψωνισα κουνια κ καροτσι του παιδιου.το δινουν σε ολες απλα εμενα δε με βολεψε κ παρα πολυ.αλλο αυτο ομως.

επισης este μου αν σου χωραει η κουνια στο δωματιο για μενα μη παρεις λικνο ετσι κ αλλιως θα σηκωνεσαι να δεις το μωρο σου,ακομα κ διπλα σου να ειναι.το λικνο ειναι για λιγο καιρο κ ειναι χαμενα λεφτα.

αν προλαβω τα ξαναλεμε! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...