Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλέκα καλώς να τα δεχτείς.

Τα μπιφτεκάκια βγήκανε μούρλια. Τα έκανα πλακουτσωτά στο γκριλ και είχαν μέσα ντομάτα, καρότο, κρεμμύδι, μπόλικο μαϊντανό, λίγο δυόσμο, φρυγανιά, αυγό, μπύρα χωρίς αλκοολ, λάδι αλάτι πιπέρι. Πολύ μυρωδάτα βγήκανε μιαμ μιαμ.

Εγώ έχω πάλι δίλημμα με το καρότσι. Μου λέει η φίλη μου που θα μου δώσει το κάθισμα αυτοκινήτου ότι είναι chicco living και ότι είναι καλύτερα να πάρω το chicco living το καρότσι για να μπαίνει και το καθισματάκι μέσα. Είναι απαραίτητο? :roll: Ρε κορίτσια μόνο το καρότσι έχει 300 ευρώ το φθηνότερο. Μου φαίνεται πολύ ακριβό. :?

Αυτό είναι http://www.chicco.com/ProdottiChicco/Sc ... fault.aspx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aleka sou dinw ta stoixeia mou gia na me pareseis sth lista....pht 20/8/2012 ,mallon agori alla den einai sigouro, tha gennhsw sto lhtw, kai perimenw 20/04/2012 na dw pali to mwro mou! ta stikerakia pws ta kanete vre koritsia???pou deixnei evdomada kuhshs....???? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Δεν θυμάμαι και γώ τα πάντα!

Αλέκα το δωμάτιο όμορφο και οι κουρτίνες πολύ καλύτερες με τον δεύτερο τρόπο!Ανανέωσε με και μένα και βγάλε το κοριτσάκι απο την παρένθεση μιας και το σιγουρέψαμε στην β επιπέδου!!!

Ελενα και η δικιά σου ιδέα φοβερή με τα forever friends!

Και γώ κορίτσια μάλλον θα σταματήσω τη δουλειά αυτή τη βδομάδα!

Όσο για τα καρότσια, θα θελα και γώ να μου πείτε αν κάποια είχε chicco, τις εντυπώσεις της!!Εχει η θεία μου φαρμακείο και θέλει να μου το κάνει δωρο, θα το παρει και με εκπτωση υποθέτω!!

Θα τα πουμε, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΣΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ.ΑΛΕΚΑ ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΒΓΑΙΝΕΙ Κ ΣΕ ΡΟΖ.ΔΕΝ ΘΑ ΤΑΝ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΕΣ;ΤΙ ΛΕΣ;ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΣΕ ΡΟΖ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maksimaki mou kala tha kanete kai tha pate ekei na koitaksete...kai egw an emena konta tha pigaina! Egw genikotera apo edw den exw agorasei tipota, ola apo to internet, edw einai eparxia kai den exei antagwnismo opote ekmetalleuontai kai einai oi times fwtia! Mono oti mou ftiaksei o maragkos! Eseis panw exete pio polles epiloges! Eimai sigouri oti tha breis kati polu wraio!

Aleka mou arese polu o deuteros sundiasmos me tis kourtines!! Ante esu eisai etoimi na genniseis! xixi An eukairiseis bale me oti exw rantebou 10-4 !

Venus se peirazw bre, eimai sigouri oti exei megalwsei! Egw pantws twra teleutaia nomizw pws blepw diafora kathe bdomada! Megalwnei polu!

Bikaki xairomai pou sou arese! Kalo repo aurio! To exw dei kai sto mple/mpez pou exeis esu kai einai polu wraio!

Ariadni ti tuxeri pou stamatas douleia! Kai gw thelwwwww. Gia to karotsi pou les tis chicco, afou kai egw eimai prwtomanoula den kserw, alla apo tin ereuna pou exw kanei einai apta kalitera kai eimai kai egw anamesa se 2. To 3 se 1 to living h to 3 se 1 to enjoy. Ta exw dei kai apo konta, apla tha paw alli mia fora gia na apofasisw.

Christy kalws irthes!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις την ταισα και ηρθα να ανανεωσω λιστουλα!!!!

christi μου μου λειπει μονο ηλικια και το ονοματακι σου! επισης βγαλε φωτο την κοιλιτσα σου να σε καμαρωσουμε και εμεις!!! το πρωτο σου απ'οτι καταλαβα να σου ζησει ο παιδαρος και μην αγχωνεσαι θα περασει ο καιρος και σε λιγο θα τον εχεις αγκαλιτσα!

οσο αφορα το δωματιο σιγουρεψου πρωτα για το φυλο και μετα ξεκινα! πρωτα διαλεξε θεμα δωματιου και μετα θα σε βοηθησουμε να βρεις οικονομικα επιπλα για το νινακι σου και αυτοκολλητα για να ντυσεις τους τοιχους!

για το τικερακι πατας σενα τικερακι πανω για να σε βαλει στη σελιδα του.... βαζεις τις ημερομηνιες που σου ζηταει και μετα πατας "get the code" και στην επομενη σελιδα αμα πας κατω κατω μπορεις να αλλαξεις το χρωμα! μετα βρισκεις πιο τικερακι σου αρεσει μικρο ή μεγαλο και αντιγραφεις (copy) το κωδικο του BBCODE.... μετα ερχεσαι στο μαμμυ και πανω πανω γραφει "Πινακας ελεγχου μελους" μπες και πηγαινε στο "προφιλ" και κανε επικολληση (Paste) και μετα υποβολη και εισαι ετοιμη!

ελπιζω να με καταλαβες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ στη λαικη μας δεν την εχει σε ροζ αλλα μου ειπε οτι θα την φερει.... μωρη στο μυαλο μου εισαι θα την παρω και θα την εχω! ετσι και αλλιως αυτην που εχω τωρα την εχω ακριβοπληρωσει και δεν ξερω τι να την κανω πλεον.... το εξωτερικο φυλλο που ειχε σε πιο εντονο φουξια θα το κανω κουβερλι!

εστε μου ειναι πολλα λεφτα το living.... παρε απλα καροτσι και αφηνε παντα σταθερο το καρεκλακι μεσα στο αυτοκινητο... ετσι και αλλιως δεν οδηγας εσυ για να εισαι μονη σου με το μωρο και να χριαζεσαι και το καρεκλακι στο καροτσι.... παρε το αλλο που ειναι και πιο ωραιο

αριαδνη μου εχω το chicco scoup το ιδιο χρωμα ακριβως http://www.ebaby.gr/chicco-1-2-3-4-5-6- ... cco-1.html και μου εχει βγει θηριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia eimai pali se dilimma me to xali!! Mia teleutaia fora tha sas zalisw me auto to thema! Diakosmitrioules mou peite mou ti gnwmi sas. To prwto elega arxika, alla skeftomaste me ton antra mou mipws einai polu entona ta xrwmata enw sto dwmatio tha einai ola apala xrwmata. Ta alla duo einai apala roz, to trito einai pio mwroudiako. Pio lete???

Akouw gnwmes gia na apofasisw mexri aurio!!!!

http://www.flycarpet.gr/product.php?pid=2919

http://www.flycarpet.gr/product.php?pid=2926

http://www.flycarpet.gr/product.php?pid=2925

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα σ΄ευχαριστώ για το καρότσι που μου είπες...Καλό το βλέπω, εσύ χρησιμοποιήσες το πορτ μπεμπε και το καθισμα πανω στο καρότσι? Γιατί αν πάρω αυτό, θα με ενδιέφερε το καθισμα να το εχω μονίμως στο αυτοκ.Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω αν είναι κατάλληλο απο νεογέννητο έτσι όπως είναι ή χρειάζεται να βάζω το πορτ μπεμπε?

Ελενα, τα 2 τελευταία πιστεύω ότι ταιριάζουν πολύ περισσότερο με τα παλ χρώματα που θα βάλεις στους τοιχους!Το δεύτερο είναι πιο ρομαντικό και το τρίτο πιο παιχνιδιαρικο, πάντως μου αρέσουν πάρα πολύ και τα 2

!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Τι κανετε κοριτσια?

Το πρωι εκανα την καμπυλη κ το απογευμα την Β επιπεδου :D Δοξα τω Θεο ολα καλα 516γρ πηγε η μπουμπου μου,αλλα δε μασ αφησε να δουμε το προσωπακι της καθολου.Μακαρι να ναι κ η καμπυλη καλη,αυριο θα ξερω... :ympray:

Δε ξερω τι να σχολιασω.

Αλεκακι πολυ ωραιο,και πανω απο ολα φαινεται οτι βαλατε αγαπη.Ελενα εμενα μου αρεσει το 2ο περισσοτερο αλλα αν τα εχεισ ολα σε απαλο θα ταν ωραιο κ το 1ο ,να δινει λιγη ενταση.καλε να ρωτησω κατι,θα βαλετε χαλι το καλοκαιρι?Δεν το ειχα σκεφτει αν χρειαζεται.

Cristi καλως ηρθες

Για καροτσι δεν εχω γνωμη,ακομα δεν εχω καταληξει τι θαλω,σιγουρα ομως θα αγορασω μαρσιπο κ ο αντρας μου θελει οπωσδηποτε.

Αλεκα αν θες βαλε με ΠΗΤ στον Ιουλιο,να αυξηθουμε κιολας.23-27/7 μου ειπε.Βαλε με 26/7 που ειναι κι η γιορτη μου.Θα ειναι τελεια να γεννησω στην γιορτη μου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου ειναι απλο.... αν θες να σπασεις τα παλ βαλε εντονο χαλι θα ταιριαζει απολυτα δηλαδη τοτο πρωτο

αν θες ομως να παραμεινει το δωματιο σε απαλο στυλ θα βαλεις το τριτο 6107κωδικο.... δεν μου αρεσε το δευτερο γιατι κανει πολυ κοριτιστικο ενω το τριτο κανει πιο παιδικο!

αριαδνη ετσι οπως ειναι το καροτσι δεν μπαινει νεογεννητο μεσα..... εγω χρησιμοποιουσα το πορτμπεμπε στην αρχη και μολις λιγο μεγαλωσε μπορουσα και σηκωνα και τη πλατουλα απο το πορτμπεμπε και χαζευε εξω... εκει γυρω στο 5ο την εβαλα κανονικα και "αφοβα" στο καροτσι! απλως δεν θα ντυσεις το καροτσι για να βαλεις πιο ανετα το πορτμπεμπε το οποιο μπορεις να χρησιμοποιησεις και σπιτι σου σα καλαθουνα εγω εκει κοιμηζα τη μικρη

τσεβουλα μου μη ανυσηχεις μια χαρα θα ειναι η καμπυλη σου.... ντροπαλη η κυρια???? αχ μετα να δεις ντροπες που θα σου κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!! σημερα εκανα καμπυλη κ γενικες εξετασεις!!ολα οκ.. κριστυ καλως μας ηρθες!!ναταλια το σκυλακι μου αρχισε να περπαταει,αλλα δεν βλεπει ακομα και κανει κυκλους..η καημενη απο την χαρα της που περπαταει δεν καθεται κ ολο κυκλους κανει.αφου λεω δεν ζαλιζεται?!!! εντωμεταξυ η κτηνιατρος που ηρθε προχτες το βραδυ μας ειπε οτι δεν θα περπατισει.. :( την αλλη μερα το εντελως αντιθετο εγινε.. αχ ρε κοριτσια κ εγω θελω ψωνιαααααααααααααα!!!!!!!!!!!! ;):):):):) μαμω τις αφραγγιες μας :evil::evil: τσεβουλα μπραβο που ολα ειναι τελεια!!!!!!!!!! ελενα τα 2 κατω μου αρεσαν κ εμενα.. φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!!παω να ξαπλωσω γιατι η μεση με εχει πεθανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Χάθηκα λιγάκι αλλά ο ελεύθερος χρόνος είναι ελάχιστος..Σε λίγο καιρό έρχεται το καλοκαιράκι και θα χαλαρώσω! Τότε βέβαια θα γεννάτε η μία μετά την άλλη :roll::roll::roll: Εγώ βλέπετε είμαι από τις τελευταίες στη λιστούλα μας!

Τα νέα μου. Είμαι πλέον 18 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά το νινί δεν κάνει καθόλου συχνά αισθητή την παρουσία του με αποτέλεσμα να έχω ένα διαρκές άγχος..Για κλωτσιά ούτε λόγος. Αυτό που νιώθω είναι κάτι σαν φτερούγισμα στην κοιλιά μου..Συνήθως βράδυ και στιγμιαία..Και στο γιο μου τα ίδια τραβούσα..Ακόμα και στο τελευταίο τρίμηνο όποτε το θυμόταν κλωτσούσε :?:?:?

Επίσης, αγόρασα κρεβάτι για το γιο μου και όλη την προίκα γι' αυτό (παπλώματα, σεντόνια, κουβέρτες κλπ). Είμαι πολύ ενθουσιασμένη και ανυπομονώ να μας έρθει. Όσο για το μπεμπάκι εντός κοιλιάς είναι νωρίς για αγορές..Κούνια, καρότσια κλπ τα έχουμε όλα από τον Πάνο (το γιο μου). Όσο για τα ρούχα συνεννοήθηκα με μια συνάδελφο που έκανε το πρώτο κορότσι και τώρα περιμένει αγόρι να ανταλλάξουμε τα ρουχαλάκια των μωρών μας..Θα περιμένω λοιπόν να δω τι θα μου δώσει και ύστερα θα δω τι μου λείπει και θα το αγοράσω.Δε νομίζω να πρέπει να αγοράσω και πολλά γιατί στον Πάνο είχα αγοράσει πολλά ουδέτερα και άλλωστε δε με νοιάζει να βάλω στην μπέμπα μπλε φανελάκι ή καλτσούλες..

Περιμένω τώρα να έρθει η μέρα για τη Β επιπέδου για να φύγει και αυτό το άγχος..

Έλενα εγώ προτιμώ το πρώτο χαλί γιατί 1) τα χρώματα είναι πολύ πιο ζωντανά, 2)μου αρέσει η αντίθεση που θα κάνει με το υπόλοιπο δωμάτιο (αρκεί τα παλ χρώματα που έχεις επιλέξει να είναι αποχρώσεις των χρωμάτων του χαλιού και 3) ΔΕ ΘΑ ΛΕΡΩΝΕΤΑΙ εύκολα.Με το ανοιχτό χαλί θα δεινοπαθήσεις :?:? ..Τεκμηριωμένη απάντηση, δεν μπορείς να πεις ε;;;;;

Κρίστυ καλώς ήρθες!

tsevoula συγχαρητήρια για τη Β Επιπέδου! Εύχομαι τα αποτελέσματα της καμπύλης να είναι και αυτά πολύ καλά!

Delphine πολύ χάρηκα για το σκυλάκι σου! Θηριάκι!

Κορίτσια μου λόγω του περασμένου της ώρας διάβασα μόνο την τελευταία σελίδα και γι' αυτό δε σχολίασα σχεδόν τίποτα...Sorryyyyyyyyyyyy :oops::oops::oops::oops: Είστε και πολυλογούδες :lol::lol::lol:

Πολλά φιλάκια σε όλες τις καλοκαιρινές κοιλίτσες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ..ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ.

ΚΡΙΣΤΗ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΛΛΑ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΙΔΥΜΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΓΕΝΝΑ 36-37.

ΤΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ.Η ΕΛΕΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΥΠΟΘΕΤΩ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΖΕΣΤΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ..

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ!!ΕΜΑΘΑ ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΕΙΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ..ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ..ΑΠΛΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ Κ ΠΩΣ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΘΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΛΩΣΤΗ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..Κ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΑΝ ΧΤΥΠΗΣΕ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΛΙΣΤΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ..ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ..Κ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ..ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα. Αλεκάκι ποιος σου είπε ότι δεν οδηγάω? Ειδικά όταν θα γυρίσω στη δουλειά θα κάνω 40 χλμ να πάω στην δουλειά και 40 να γυρίσω 80 κάθε μέρα. Το μωρό θα το παίρνω μαζί μου γιατί δίπλα στην δουλειά είναι το πατρικό μου και θα το αφήνω στην μαμά μου. Δεν έχω καταλάβει όμως σε τι χρησιμεύει να τοποθετείς το κάθισμα μέσα στο καρότσι? :roll: Δεν σου έχω δώσει και το όνομά μου να βάλεις στην λιστούλα. Γράψε Σταυρούλα δίπλα στο este. Νάνσυ και μένα σαν ομορφιά περισσότερο μου άρεσε το άλλο που είχα επιλέξει και τελικά μάλλον το άλλο θα πάρω δεν συμφέρει να δώσω τόσα λεφτά. Άσε που μετά θα της το επιστρέψω το καθισματάκι έτσι κι αλλιώς.

Έλενα το 2ο χαλί μου άρεσε. Ναι το χαλί είναι από τέλος Σεπτέμβρη και μετά ανάλογα τον καιρό. Νάνσυ μπορεί να μην γνωρίζεις κάτι από τη συγκεκριμένη ιστορία που να κάνει την διαφορά. Φαντάζομαι αναφέρεσαι σε απιστία. Σε αυτή την περίπτωση πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει μόνο με το πόσο φερέγγυος είναι ο άλλος αλλά και κατά πόσο ανοιχτομάτης είναι και ο άλλος. Δηλαδή ειδικά όταν έχεις παιδιά και πέφτεις με τα μούτρα εκεί είναι το επικίνδυνο να σου έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera fouskwkoilitses mou... elena emena mou aresei to trito pou eina pio paixnidiariko...

nansy me to kalo na deis ta mwrakia sou shmera k ua sumfwnisw apoluta me tin este...

maria eides pou sou elega k tou antra mou etsi legane alla telika mono tou shkwthike tha strwsei oso paei ginetai k kalutera...

pali se dilima epesa me to karotsi vrikame to 3se1 tis perego se polu kali timi http://www.ebaby.gr/peg-perego/trio-pli ... t825x3934_ alla den kserw ama tha mas einai xrisimo to 3se1 san karotsi mou arese polu.. alla me ta petherika pou to suzhthsame xthes einai anendotei k mou lene oti den tha mou einai xrisimo katholou to port bebe k to kareklaki meta tha prepei na parw allo pali k den kserw ti na kanw... tio sketo to eixe 100e ftinotero....

k ena pou me peirakse polu htan pou legame gia to xrwma to eixe se kokkino mono k egw etsi k alliws gia oudetero koitaw se peripwsh allou paidiou na einai koritsi k mou lene na min kanoume allo paidi k den einai kairos gia polla paidia k teteia k tsatistika afantasta den katalava autoi tha mou poun ama tha kanw egw deutero i oxi? k o antras mou tous akouei k sumfwnei kiolas mas=zi tous k me tsatizei akoma perissotero...

xontra xonra opws ta vgalame ligaki tha vgoun gurw sto 1000 ola osa xreazontai na paroume mexri na gennithei.... mou exei xalasei oli h diathesi apo xthes den exw oreksi gia tpt...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maximaki στενοχωρήθηκες επειδή συμφώνησε και ο άντρας σου αλλιώς για τα πεθερικά μην σε νοιάζει ότι και να λένε. Τα πεθερικά θα πληρώσουν το καρότσι? Μήπως γι'αυτό επιμένουν τόσο πολύ και τους καίει για να πάρετε κάτι φθηνότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Κριστη καλως ηρθες!

Ανθη με γεια οι αγορες!

Ελενα εμενα μου αρεσαν το δευτερο και το τριτο.Ισως λιγο περισοτερο το δευτερο γιατι μου αρεσει να ειναι ρομαντικο.

Τσεβουλα σχεδον μαζι γενναμε .Ετσι να μεγαλωνει το παρεακι το Ιουλιου. :D

Κοριτστια πιστευω οτι για την αγορα του καροτσιου θελει ερευνα απο κοντα και να εχετε και το αμαξι για να δειτε αν χωραει και στο πορτ παγκαζ...

Αλεξανδρα εμενα μου αρεσε πολυ ο τοιχος με τις ριγες.Και εγω θα προτιμησω τις ριγες σε ενα τοιχο αλλα θα ειναι σε ταπετσαρια οπως σας ειχα δειξει...

Συγχαρητηρια στις κοπελες που εκαναν εξετασεις και ηταν ολα καλα!

Λοιπον τα νεα μου απο τις εξετασεις....Η tsh που την παρακολουθουμε καθε δυο μηνες γιατι εχω θυροειδητιδα βγηκε μια χαρα!

η καμπυλη ζαχαρου βγηκε...0 -86

60 -159

120 -151

180 -123

Να σας θυμησω οτι ενα τριημερο πριν μου ειχε δωσει διατροφη με υδατανθρακες,αμυλο και γλυκο καθε μερα .Νομιζω οτι ηθελε να πιασει το μεγιστο!

Μιλησαμε λιγο απο το τηλ. και μου ειπε οτι ειναι καλη αλλα θα μπορουσε να ειναι και καλυτερη και να προσεξω λιγο τη διατροφη μου.

Τρωω κανονικα , γλυκα πολυ λιγα και γενικα δεν κανω υπερβολες.Τωρα θα τα συζητησουμε απο κοντα την αλλη εβδομαδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΞΙΜ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ Κ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ Κ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ.Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΧΑΝ ΠΕΤΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ Κ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ¨"ΝΑΙ ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ"ΧΑΧΑ.ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΕΙΤΕ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΤΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΣΑΚΩΝΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΕΚΤΑΘΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ.ΤΕΤΟΙΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΑ.

ΠΩΠΩ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΕ ΖΥΓΙΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ..ΕΧΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΡΑΞΙΜΟ ΧΑΧΑ..Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΣΤΗΡΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ..

Α!Κ ΑΝ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΛΗΡΩΣΕ ΕΣΥ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.Κ ΠΕΣ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ.ΕΓΩ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ Κ ΤΑ 3 Κ ΤΩΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΑΘΙΣΜΑ Κ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι maxim έτσι κάνε βάλε την διαφορά και συζήτα περισσότερο με τον άντρα σου τα προσωπικά σας ζητήματα και όχι με τα πεθερικά σου. Lil κι εγώ με διατροφή το έφτιαξα. Πες του γιατρού να παρακολουθεί τις μετρήσεις του μωρού εκεί φαίνεται αν έχεις πρόβλημα με ζάχαρο. Νάνσυ όλα καλά να είναι και άσε τα κιλά. Εγώ θέλω να πάω σε συνάντηση με μαία στο Mothercare αλλά δεν έχω κανέναν να με πάει :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...