Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

μμμμμμμμμμμμμμμμ μιαμ μιαμ το ρυζακι καλη ορεξη και χωνεψη χι χι χι χι χι ειδες προχωραει ο ανθρωπος σιγα σιγα αλλα προχωραει και αυτο εχει σημασιαααααααααααααααααααααααα

βικακι και τα γεμιστα τα λατρευωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ωραιο φαγητακι και αυτο αλλα ο αντρας μου τρωει μονο κολοκυθακια και γω ντοματες και πυπεριες αρα πρεπει να κανω διαφορα χα χα χα χα χα καλη ξεκουραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πωπωωω μισή μέρα δεν έγραψα και φτάσατε τις 3 σελίδες :lol:

xtinaki Να χαίρεσαι τον αντρούλι σου, πως ήταν τα ψώνια? Νάνσυ μεγειά τα καινούρια πραγματάκια.

rapanaki δεν μένω εκεί, εκεί είναι το πατρικό μου που είχα πάει για λίγες μέρες.

Εμένα μου αρέσουν τα ψάρια αλλά με το ζάχαρο απαγορεύονται τα τηγανητά. Σήμερα το πρωι και χτες το μεσημέρι ήταν ελαφρώς ανεβασμένο πάλι το ζάχαρο και εκνευρίστηκα :evil: Και σήμερα είχε φτιάξει σπανακόπιτα η πεθερά μου με χειροποίητο φύλλο που την κάνει τέλεια και ενώ δεν έπρεπε δεν άντεξα και την έφαγα. (Θα μας σκοτώσει η Νάνσυ που μιλάμε πάλι για φαγητά χαχαχα) Γενικά σήμερα είχα πολύ όρεξη για φαγητό αντίθετα με άλλες μέρες, ίσως επειδή είχα πολλές δουλειές. Γύρισα σπίτι μου και αντίκρισα ένα χάος από σκόνη και πράγματα πεταμένα παντού. Μαζέψαμε μαζί με την μητέρα μου και την γυναίκα, καθάρισε όλο το σπίτι και έβαλα το πρώτο μου πλυντήριο μετά την μετακόμισή του (του πλυντηρίου) σε ντουλάπι στο μπαλκόνι μου. Καταχάρηκα γιατί τόσο καιρό παιδεύομουνα να ανεβοκατεβαίνω τις σκάλες για να βάζω πλυντήριο. Πήγα να ξαπλώσω λίγο το μεσημέρι αλλά δεν με άφησαν να κοιμηθώ τα πεθερικά μου όλο φασαρία κάνανε :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα παλι.... το καλο ειναι οτι ο ενας τοιχος τελειωσε που ειναι με ριγες, τωρα κανει λεπτομεριες με πινελακι και ελπιζω να πιασει και τον αλλο μικρο τοιχο.... επισης θα κρεμασει και το κουρτινοξυλο,..... αυριο κρεμαω κουρτινες ναιιιιιιιιιιιιιιιιιι και ξαναβαζω τα πραγματα στη θεση τους!!!!!!!! θα ξαναπερασει και το ροζ κομματι αποψε και θα αφησει για την επομενη βδομαδα το ασημι κυμα και βιβλιοθηκη(τελικα ειναι ασημι ανοικτο πανεμορφο ελπιζω να το καταφερω να το βαλει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου ειδες μια χαρα προχωραει λιγο εμεινε ακομα και ολα θα ειναι υπεροχα αντε να μπει και το κουρτινοξυλο και να κρεμασεις και τις υπεροχες κουρτινες σου και να βαλεις ξανα τα πραγματακια στην θεση τους και να θυμιζει και παλι δωματιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσαρες ειμαι πολυ happy!!!!!!!!!!!!!!! αυριο που θα παω να παρω τη μικρη απο τους δικους μου για να την κατεβασω σπιτι ο αντρουλης μου θα καθησει εδω να συνεχισει το δωματιο!

αυριο θα σηκωθωτο πρωι να καθαρισω τζαμια-βιβλιοθηκες-πατωματα-κρεβατια, θα ξαναστολισω και θα κρεμασω και τις κουρτινες(θα σας βαλω φωτο μονο το τοιχο με τη κουρτινα) και μετα ξανα αναλαμβανει ο "μαστορας" να μου κανει στο μεγαλο τοιχο τη διχρωμια και το ασημι κυμα και καποιες αλλες λεπτομεριες....

το καλο ειναι οτι δεν μυρισει καθολου η μπογια!!!! και ευτυχως συμφωνησαμε να φτιαξουμε ασημι γκρι τη βιβλιοθηκη και μεσα τα "κουτια-ραφια" να γινουν σε εναλλαξ χρωματα δηλαδη ροζ-μπλε-ροζ-μπλε!!!ενταξει αν προλαβει θα το κανει αυριο αλλιως τη επομενη εβδομαδα....

αλλα το πιο εκπληκτικο ειναι οτι σε κανα δυο μερες θα βαλουμε και τα αυτοκολλητα (θελουμε ναμαστε σιγουροι το που θα μπουν- να στεγνωσει και καλα ο τοιχος)

αχ κοριτσια γινεται φανταστικο ταιριαξαν υπεροχα το μπλε με το ροζ.... για να δουμε πως θα βγει το ασημι που διαλεξα!!!

νανσυ αξιζει αποψε να του κανω ενα "θεραπευτικο μασαζ" :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου μετα απο ολα αυτα που θα κανει και με τον ρυθμο που τελικα τα κανει του αξιζει καθε περιποιησηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanete koritsia mou??vlepw proxwrane oi ergasies aleka mou!!kai ennoeite oti shmera thelei polu pripoiisi o antroulis sou meta apo tosa pou ekane;) kati tetoio skeytomaikiegw gia dwro genthleiwn!!kai tha to ektimisei rerissotero apotidipote allo eimai sigouri!!xaxaxaxaxaxxaxa

emeis teleiwsame ma ta pswnai sto super,parigila ta krasia.ta gluka,kai kati pswmakia mpompas pou ithela..kai twra exoun meinei ta kreata kai laiki!!ouf mas efuge ligo o kwlarakos alla na teleiwnoume siga siga!!phgame kaiapta jumpo mia volta na parw kati mpalonia kai kati kordeles vrika kai sfhna!!!(den thymamai poia koiloumpa mou eipe oti exei ekei alla meswse!!)tha ti dokimasw to vrady kai tha sas pw avrio an me voithise!!kai phra kai kati papoutsaki a-sortsaki kai kapelaki gia tin anipsia mou pou den mporesa nantistathw!!(vgazw ekei to axti mou prostoparon!!meta tha exw 2 latreies na mou ta trwne!!xaxaxaxax egw akoma den thelw na parw tipota giati re koritsia perimnw ton allo mhna na eimai sigouri oti einai kori mhn thn pathsw!!fantazeste egw na lew kouklitsa mou kai na mou vgei me kana pouli naaaa!!xaxaxaxaxaxa opote tha pswnia anavalonte gia ton allo mhna!!

prin ligo svhsame kai mia tourtitsa gia to kalo kai miam miam ligwsa!!!

prostoparon sas filw oleeeeesssss koiloumpines mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου

Αλέκα μια χαρά οι ετοιμασιες τελειωσες σχεδον, θα περιμένουμε και φώτο. Κοιτα να τον χαλαρώσεις τον αντρούλη σου σήμερα!!!

este φαντάζομαι τι θα αντικρισες αλλά αφου ειχες βοήθεια απο τη μαμά και τη γυναικα δεν πρέπει να κουράστηκες πολύ, με το καλο να αρχισεις και εσυ τώρα να φτιάχνεις το δωματιάκι

Βικάκι γεμιστά μιαμ μιαμ και εγώ τα έχω βάλει στο προγραμμα για τριτη να πάρω την δευτέρα φρεσκα υλικά απο την λαική.

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο παω να ξαπλώσω γιατι περπάτησα και αρκετά τώρα το απογευμα.

Χρονια πολλά για αύριο, καληνύχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πουρνο πουρνο εγω.... που να με πιασει η αλλαγη της ωρας... η αληθεια ειναι οτι επειδη δεν ειχε τιποτα χθες η τιβι κοιμηθηκα νωρις! σφουγγαρισα ολο το δωματιο για τη σκονη τη πολυ και τωρα ξεκιναω τακτοποιηση! εβαλα και το ραδιο στο λαπτοπ και ακουω μουσικουλα και φτιαχνομαι....με ποσα απλα πραγματα φτιαχνεται μια γκαστρωμενη :lol::lol::lol:

ολο βολτουλες ακουω καλα κανεις κατερινακι μου ο καιρος ειναι οτι πρεπει για να χαρουμε και τις κοιλιτσες μας και τα παιδια μας.... να σου πω εγω ειμαι πολυ τεμπελα γι'αυτα τα σπορ!!!

φιλακια σε ολες και καλες παρελασεις να γινουν σημερα (εδω στη ροδο περιμενουν εκτροπα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια φουσκωτά :D .

Αλεκούκο εσύ τελειώνεις εγώ αργώ ακόμα. Να μου πεις τι μπογιά είναι αφού δεν μυρίζει να την συστήσω στον δικό μας γιατί όταν το βάφει θα θέλω να είμαι εδώ. Εμείς βάλαμε την πρώτη μόνωση στο ταβάνι και στα 2 δωμάτια με ένα υλικό σαν φελιζολ είναι και κάνανε τον τοίχο του μπέμπη ίσιο γιατί ήταν σαγρέ. Επίσης, βγάλανε και την παλιά ντουλάπα. Οπότε τώρα είμαστε σε αναμονή. Μάλλον μετά το Πάσχα θα έρθει ο μαραγκός να βάλει το ξύλινο ταβάνι και ο ηλεκτρολόγος για να βάλει τα σποτ πάνω στο ξύλινο ταβάνι. Το ίδιο θα κάνει και στο παιδικό μόνο που εκεί έχει να βάλει επίσης την ντουλάπα του μπέμπη την οποία τελικά την διάλεξα σε σπασμένο λευκό με μπεζ νερά. Παίζει να την κάνω δίχρωμη αλλά φοβάμαι μην μπλέξω πολύ τα χρώματα του ξύλου. Θα δω όταν μου βγάλει το σχέδιο. Μου ήρθαν χτες και τα ζουγκλοζωάκια βέβαια δεν τα άνοιξα ακόμα. Θα τα ανοίξω όταν έρθει η ώρα να τα βάλω αλλά πιστεύω ότι θα μου περισσέψουν σίγουρα γιατί έχει 44 αυτοκόλλητα μέσα. Οπότε σκέφτομαι να κολλήσω μερικά είτε στην ντουλάπα είτε στην αλλαξιέρα. Θα δούμε γιατί δεν θέλω να το φορτώσω και πολύ. Χτες ενθουσιάστηκα με το ντουλάπι που φτιάξαμε στο μπαλκόνι για να βάλουμε μέσα το πλυντήριο και το στεγνωτήριο. Αφού από τον ενθουσιασμό μου έβαλα αμέσως αμέσως 2 πλυντήρια και μου έβαλε τις φωνές ο καλός μου γιατί έσκυβα. Σήμερα βλέπω συννεφιά και δεν μου αρέσει αυτό γιατί ήθελα να τα απλώσω :evil: . Θα δούμε όμως. Ο αντρούλης μου κοιμάται ακόμα. Άντε άλλαξε και η ώρα μπήκε και επίσημα το καλοκαίρι. Καλά να μας πάει σε όλες εύχομαι και να χαρούμε τις γέννες μας και τα μωράκια μας.

Σήμερα θα πάμε έξω για μάσα με τα πεθερικά βέβαια αλλά τι να κάνεις βόλτα να είναι και ότι να'ναι :lol::lol: Είδα μόλις έναν παιδίατρο στο mommy που μου αρέσει πολύ. Ξέρετε πως τον λένε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΛΟΥΜΠΙΤΣΕΣ ΜΟΥ....

ΛΙΛ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ Κ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΑ ΜΑΣΤΟΡΕΜΑΤΑ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΤΑ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΣΕ ΣΧΕΔΙΑ Κ ΧΡΩΜΑΤΑ

ΝΑΝΣΥ ΜΕΓΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΑΦΟΥ ΓΛΙΤΩΣΕΣ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΣΤΑ JUMBO ΠΑΡΕ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ...

ΑΛΕΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΦΟΒΑΜΕ ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΟ ΓΚΡΙ, ΜΕΓΙΑ Η ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΑΦΟΥ ΠΡΟΧΟΡΑΕΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΗΝ ΑΝΧΟΝΕΣΑΙ ΚΟΥΚΛΙΣΤΙΚΟ ΘΑ ΒΓΕΙ...

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΚ ΘΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ..

ΒΙΚΑΚΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ..

ΧΤΙΝΑΚΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ...

ΕΣΤΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ...

ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΑΜΕ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ) Κ ΕΔΩ ΣΥΝΝΕΦΙΑ ΕΧΕΙ...

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΤΙ Κ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εξω στη μαμα μου θα παω εστε μου να φαμε ολοι μαζι αλλα δεν θαρθει ο αντρας μου.... και εδω εχει μια σκατοσυννεφια αλλα ζεστη αρκετη

πολυ μου αρεσει η ανοικτοχρωμη ντουλαπα για παιδικο δωματιο.... αφου θα ειναι ανοικτοχρωμη βαλε φυλλο μπεζ σα λακα που κανει!!! θα ειναι τελειο.... σποτακια που εχει βαλει ο "μαστορας" στη κρεβατοκαμαρα μας και μου αρεσουν πολυ αλλα επειδη εξαρχης βαλαμε φωτιστικο δεν αλλαξαμε τιποτα(ειχε το σπιτι ετοιμες και τις ντουλαπες αν και παλιες)

οσο για τα αυτοκολλητα μη αγχωνεσαι θα μπουνε ολα.... και της μικρης τοσα ηταν και ολα βολευτηκαν!!!

ναι ναι μαξιμακι μπηκε το γκρι(που τελικα ειναι ασημι)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε μου οι μπογιες ειναι της βιτεξ αλλα εμενα δεν μου μυριζουν εσενα μπορει να σου μυριζουν να το ξερεις επειδη καθε μυτη ειναι διαφορετικη! δεν πηρα τις οικολογικες γιατι ειναι πανακριβες απλα πηρα τις κανονικες και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο αυτη την εταιρια γιατι και που λερωνει η μικρη το τοιχο με ενα σφουγγαρακι καθαριζεται! επισης και η βιβεχρωμ που εχω στο σαλονι δεν μου μυρισε καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΟ ΔΩΤΑΤΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΚΙΤΡΙΝΟ ΜΕ ΠΟΡΤΟΛΑΚΙ ΤΟΝ ΕΝΑ ΤΟΙΧΟ Κ Η ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΡΟΥ... ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΚΟΙΤΑΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΧΡΩΜΑΤΑΚΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΙΟ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΟΣΜΙΣΩ ΜΕ ΠΑΝΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και χρονια πολλα βλεπω και παλι ολες η εστω οι πιο πολλες στο ποδι ειμαστεεεεεεεεεεε

αλεκα μου αν εκει στην ροδο περιμενετε εκτροπα εδω στην αθηνααααααααααααα να δεις που εχουν κλεισει ολους τους δρομους προς το κεντρο και δεν μπορει να πλησιασει κανεις αν δεν εχει προσκληση η καποιου ειδους καρτααααααααααααα λες και ειμαστε στην χουντα ελεος

τελικα τον περιποιηθηκες χτες τον ανθρωπο μετα απο τοση δουλεια?και τωρα βλεπω πρωινος και αυτος αρχισε την δουλιτσαααααααααα και συ πρωινακι υπεροχααααααααααααααααααααα

este μου ο παιδιατρος λεγεται μαζανης ειναι κυριως στο ιασω καλος ειναι αλλα λιγο τα παρουσιαζει ολα ιδανικααααααααααα ασε που ολο αυτον δειχνουν βρε τοση μεγαλη χαρα και εβαλες 2 πληντυρια μαζεμενααααααααααααα καλα σου ειπε δεν πρεπει να σκυβεις πολυ

καλα θα κανεις να μην το φορτωσεις πολυ θα ναι ωραιο οπως το σκεφτεσαι οταν τελειωσει

τι ωραια που φτιαχνετε τα δωματιακιααααααααααααααα μετα να βαλετε και φωτο να δουμε το αποτελεσμαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

και μεις οταν φτιαχναμε τα δωματιακια των παιδιων βαλαμε μονωση γιατι φτιαξαμε σχεδια με γυψοσανιδα και κρυφο φωτισμο στον καθενα τους αλλα και επειδη απο πανω μας εχουμε ταρατσα -το σπιτι μας ειναι διπλοκατοικια και η ταρατσα ειναι δικια μας-την οποια θα την ισωσουμε και θα την μονωσουμε τωρα το καλοκαιρακι αρχες πριν γενησω ωστε να την φτιαξουμε να βαλουμε και μια πισινα πανω να παιζουν τα παιδια και να βρεχει η δολια μανα τα ποδια χα χα χα χα χα περσι βαλαμε τραπεζι ξυλινο μεγαλο με κιοσκι αλλα θελει ισωμα για να βαλουμε μια πιο μεγαλη πισινα να χαρουμε το καλοκαιρι εχουμε βαλει και γυρω γυρω καλλαμωτες ψηλες και ετσι δεν μας πολυ βλεπουν χι χι χι χι χι

βλεπω θα φατε εξω οι περισοτερες και μεις μαλλον ετσι θα κανουμε η με την μαμα μου η στα πεθερικα μου

φιλακια πολλα πολλα σε ολες και να περασετε καλα οτι και να κανετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκωκοιλιτσες μου!!

Αλλαξε η ωρα η μερα μεγαλωνει τι καλα θα καλοκαιριασει και μεχρι να γεννησουμε θα ευχαριστηθουμε βολτιτσες! :D:D

Αν και εχει συννεφια λεμε να παμε και εμεις βολτιτσα μεχρι το πορτο ραφτη.Εχθες ημασταν εξω παλι με κατι φιλους περασαμε πολυ ωραια και αργησαμε λιγο να ξυπνησουμε.

Κατερινακι καλα να περασετε να το χαρειτε.

Αλεξανδρα τελειωσατε με τα χοντρα και τωρα θα βαλεις τις πινελιες σου ειναι πολυ ωραια αυτη η φαση.

Καλοριζικα ολα!Οντως τωρα αξιζει και μια περιποιηση ο αντρας σου! :P

maxim μου σε ευχαριστω γλυκια μου!

Ωραιο θα το κανεις και εσυ το δωματιο!

Εστε βολτουλα θα πατε και εσεις με τα πεθερικα καλα να περασετε!

Καλη συνεχεια με τις εργασιες!Πιστευω οτι αν τελειωσουμε με τις ντουλαπες θα εχουν φυγει τα πολλα....

Ραπανακι και εσεις οικογενειακα θα ειστε, καλα να τα περασετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά άκυρα τα πεθερικά, μάλλον θα πάμε τα 2 μας για μάσα.

rapanaki ναι αυτόν λέω. Ακριβώς επειδή τα παρουσιάζει ιδανικά γι'αυτό μου αρέσει. Δεν θέλω γιατρό που να μου προκαλεί περισσότερο άγχος από αυτό που ήδη θα έχω. Στο ιασώ είναι? Δηλαδή εκεί είναι το ιατρείο του? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia mou!!!

Xronia Polla!!

Egw imoun toso kourasmeni, simera ksupnisa stis 12:30 (kainouria wra).

Exw xathei ligaki alla re koritsia ektos oti kourazomai polu kanoume kai ergasies sto spiti kai

ginetai enas xamos! O antras mou ksunei, sobantizei kai bafei ta mpalkonia kai meta apo auta

tha baloume monwsi stin taratsa kai tentes sta mpalkonia! Xamos polles douleies! Exw kai ekselikseis gia to dwmatio tis mpempas!!

Parageila ti sirtariera ston marago! Tou edeiksa mia pou mou arese se ena magazi kai tha mou tin ftiaksei alla se pio megali giati stis ntoulapes den exw surtaria kai xwro gia ta rouxa tou mwrou!!! Tha tin kanw opws tin kounia duxrwmi, aspri gurw gurw kai ta surtaria mpez/zaxari!!

Telika to thema mou tha einai arkoudakia, pio sugkekrimena ta forever friends!! Exw liwsei to internet tis teleutaies 2-3 meres. Epsaxna diafora! Xtes parageila apo to ekswteriko kati afises pou tha tis kanw egw kadrakia! Einai ligo akriboutsikes alla den ebriska tipota allo. Einai omws arketa megales kai lew na kanw roz riges ston enan toixo kai na balw ta kadrakia mesa stis riges kai na afinw mia riga kitrini keni! Pws sas fainetai h idea? Brika kai ena teleio xali! Perimenw apantisei apo ena magazi kai tha to parageilw!!!

tha sas balw fwto na deite!!

Aleka kai egw eimai polu xaroumeni kai katalabainw ti xara sou giati proxorame tis douleies mas siga siga!!

Ola teleia tha ginoun!!!

Este mou mi fobitheis ti sugkekrimeni dixrwmia tou paei para para polu to mpes me to aspro, emena ta epiplakia einai auto to xrwma kai einai teleia!

Oi afises : (oi times pou deixnei panw den einai autes pou plirwsa egw, einai analoga to megethos pou tha parageileis)

1. http://www.zazzle.co.uk/forever_friends ... 5006130671

2. http://www.zazzle.co.uk/forever_friends ... 0153162935

3. http://www.zazzle.co.uk/forever_friends ... 8528750538

kai to xali ! http://www.velentzas.com.gr/images/kids ... CHSIAb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maximaki mou s'euxaristw!!

Kai molis agorasa kai ena allo autokollito,roz arkoudos, terastion diastasewn. Ton exw stamparei edw kai meres alla perimena gia na dw ti allo tha brw, twra exw ena pio oloklirwmeno plano tou dwmatiou sto mualo mou kai ton agorasa. Tha mpei panw apo tin kounia tou mwrou kata mikos tis kounias kai tha koitazei to kefali tou pros to mwro!! Tha piasei ena megalo kommati tou kitrinou toixou, opote tha kanei auti ti dixrwmia roz-kitrino. O apenanti tou toixos tha einai kitrines kai roz riges kai panw stis roz riges tha mpoune ta 3 kadrakia pou paraggeila.

http://www.houseart.gr/wallsticker_info.php?prod_id=391

Maximaki twra thumithika oti ithela na sou pw gia to karotsi pou dialekses. Afou thes aplo karotsi auto einai ligo akribo gia aplo. Toso kanoune kai ta apla karotsia tis Chicco...mipws na koitakseis ligo akoma?

H kounia sou mou aresei an thes klasiki. Omws psakse ligo akoma mporei na breis kati se kaliteri timi. Egw pantws to eliwsa to internet gia na brw auta pou ithela kai sugkrina apo polla site times kai proionta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, τι κάνετε? Παρά τη συννεφιά το οτι μεγάλωσε η μέρα και μονο φτάνει, οπως το ειπατε πλησιάζει ο καιρός που θα έρθουν τα μωράκια μας.

Εμεις ειμαστε στο χωριο της μαμάς μου θα φυγουμε σε λιγο βέβαια αλλά καλά περάσαμε. Το πρωί μετα την εκκλησια έκαναν παρέλαση τα παιδάκια του χωριού, εχει δημοτικό και νηπιαγωγειο με λιγα παιδάκια. Η σουσουράδα μου πήγε και έπιασε απο το χέρι τα παιδάκια του νηπιαγωγειου και έκανε και εκεινη παρέλαση μαζί τους. Εκεινα ήταν ντυμένα με παραδοσιακές στολές και έπιασε έναν τσολια απο το χερι και πήγαινε καμαρωτή με το σημαιάκι της ψηλά :D:D και καμάρωνα και εγώ :D:D .

Αλεκάκι έτοιμο το δωμάτιο? Φαντάζομαι βάζεις τις τελευταιες λεπτομέρειες τώρα.

este ολα θα γινουν σιγά σιγά και θα ετοιμασεις και εσύ το δωμάτιο του μπέμπη σου. Ο συνδυασμός χρωμάτων ειναι πολύ γλυκός μην το φοβηθεις

rapanaki έχετε και εσεις δουλειες στην ταράτσα ομως, οταν λες πισινα εννοεις αυτές τις φουσκωτές τις παιδικές ή θα θα φτιάξετε καμια κατασκευή άλλη?

Ελενα και εσεις πολλές εργασιες βλέπω στο σπιτι, οσο για το δωματιάκι συμφωνώ οτι ειναι πολύ γλυκο θέμα τα forever friends και γενικά θα βρισκεις πραγματάκια σχετικά και μεγαλώνωντας η μικρή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...