Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

elena me geia ta pragmatakia na mas valeis fwto na to doume k emeis to domatio aposteirwth tha mou paroun k emena dwro ston aderfo kou to xreisimopoihsame pou opws leei k to bikaki... kouragio me tin douleia skepsou oti erxetai k to pasxa twra...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναταλια έχεις δει κούνιες στο ικέα, και εκει οι περισσοτερες ειναι απλές χωρις κάποιο σχεδιάκι αλλά ειναι σε διαστάσεις πολύ πιο μικρές απο αυτές που συνήθως κυκλοφορούν. Για ριξε μια ματιά αφου έχεις θέμα με τον χώρο.

Ελενα πολύχρονη για τα γενέθλιά σου και καλορίζικα τα πραγματάκια για την μπεμπούλα σας. Ο αποστειρωτής ειναι κάτι που θα το δεις στην πορεια αν και ποσο θα τον χρησιμοποιήσεις, σιγουρα ειναι ευκολια αν υπάρχει σε σχέση με το βράσιμο σε κατσαρολα οπως έγραψε και το βικάκι. Γενικά αποστειρώνεις μέχρι τον 5ο με 6ο μήνα, θα δεις τι θα σου πει και ο παιδιατρος βέβαια. Για αρχή πάρε δυο τουλάχιστον μπιμπερό για να υπάρχουν γιατι αν θηλάσεις αποκλειστικά τοτε δεν θα σου χρειαστει κανένα. Εγώ να σου πω την αλήθεια ειχα πάρει γιατι ειχα βρει μια προσφορά με αποστειρωτή, θερμαντήρα κάποια μπιμπερό και ισοθερμική τσάντα σε πολύ καλή τιμή. Τον αποστειρωτή τον χρησιμοποιησα μονο ένα μήνα οταν η μικρή μου πήγε 5 μηνών οπου γύρισα στην δουλειά και της άφηνα δικό μου γάλα οποτε για ένα μηνα έπρεπε να αποστειρώνω μπιμπερό και τα εξαρτήματα απο το θήλαστρο. Τα μπιμπερό και τον θερμαντήρα τα χρησιμοποιώ ακομα για να της ζεστάνω και να πιει το γάλα οποτε θεωρώ οτι έχω κάνει αποσβεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maximακι μου αυτο σκεφτομαι σχετικα με τη δουλεια..το πασχα.γιατι δουλευω σε μαγαζι με παιδικα ρουχα σε πολυ γνωστο εμπορικο κεντρο κ θα εχει δουλεια,απλα σκεφτομαι κ τη λυση της αδειας.βεβαια απο την αλλη λεω οτι θ8α κανει πολυ μπαμ να παρω αδεια στις γιορτινες μερες αλλα κ απο την αλλη λεω οτι εχω παρει ηδη μια φορα για συσπασεις κ ετσι ισως ειναι πειστικο να ξαναπω την ιδια δικαιολογια που αν κουραστω πολυ δεν ξερω μηπως οντως με ξαναπιασει τιποτα.απο την αλλη λεω οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα κ να μην δινω δικαιωματα για οταν με το καλο ξαναγυρισω στη δουλεια κ φαω κανενα σουτ,αν κ αν θελει καποιος να σε σουταρει οτι κ αν εχεις κανει δεν ακους ποτε ευχαριστω.τελοσπαντων εγω μαλλον θα γραψω αδεια κ εχει ο θεος.ας ειμαστε καλα ως τοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα καλορίζικο το δωματιάκι και μεγιά τα πραγματάκια. Να ζήσει κιόλας να τα χιλιάσεις και να είσαι πάντα υγιείς κι εσύ και η οικογένειά σου.

Βικάκι μην το σκέφτεσαι όπως και να'χει το νινάκι σου είναι πιο σημαντικό από την δουλειά σου. Ζήτα οπωσδήποτε άδεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΞΙΜ ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ 6,5 ΜΗΝΕΣ Κ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΤΟΝ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΒΓΑΖΑ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ Κ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΑΛΛΑ Κ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ.ΜΕΤΑ ΕΔΙΝΑ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΞΕΝΟ ΕΠΙΣΗΣ ΕΔΩΣΑ Κ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΚΑΠΟΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ.Κ ΕΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΡΕΙ ΠΙΠΙΛΑ ΘΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΙΣ Κ ΑΥΤΕΣ.ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΕ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ.ΕΓΩ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΧΡΟΝΙΣΕ.ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΝΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΥΦΤΑΚΙΑ!ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΤΗΣ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΤΩ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ Κ ΤΟ ΞΑΝΑΤΡΩΕΙ Κ ΓΕΛΑΩ Κ ΤΗΣ ΛΕΩ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΗΣΟΥΝ ΜΩΡΟ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΝΕ..ΧΑΧΑ ΓΙΑ ΤΡΕΛΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΜΑ ΑΦΟΥ ΑΠΟΡΟΥΣΑ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΑΝΑΔΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ..ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ Κ 2ΦΟΡΕΣ ΜΠΑΝΙΟ.

ΤΙ ΑΛΛΟ;Α!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ..Κ ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ Κ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΑΛΛΑ.ΚΑΘΕ ΜΩΡΑΚΙ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ.ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΣΑΣ..ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΓΥΑΛΙΝΑ ΜΕ ΦΟΥΞΙΑ Κ ΡΟΖ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΣΕΙ Κ ΔΕ ΤΑ ΒΟΛΕΥΤΗΚΕ ΠΟΛΥ.Κ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΛΑΤΡΕΨΕ..ΧΑΧΑ

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΕΤΕ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΡΙΛΑΞ ΜΕ 120,ΟΟ ΚΟΥΝΙΑ.ΤΟ ΣΥΧΑΙΝΟΤΑΝ!!!Κ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΕ 25,00ΤΗΣ ΚΙΚΟ Κ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ..ΑΠΟ ΕΚΕΙ..ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΣΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ=ΤΑ ΠΙΟ ΧΡΗΣΙΜΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΘΕ ΜΩΡΑΚΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΑ ΚΑΤΙ.ΠΧ ΕΓΩ ΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ ΤΟ ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ Κ ΕΓΩ Κ ΟΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ Η ΜΙΚΡΗ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΕ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ..

ΜΑΞΙΜ ΟΙ ΚΟΥΝΙΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ!ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ.ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ.ΣΕ ΚΑΦΕ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙΣ;ΕΑΝ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ Η ΔΥΟ ΧΡΩΜΑΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΠΧ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΦΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΟΙ ΚΟΥΝΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΕΣ.Κ ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΧΡΩΜΑ ΤΙΣ ΕΧΩ.ΟΛΟΛΕΥΚΕΣ ΕΙΝΑΙ. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΥΝ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΑΝΩ.ΑΥΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μονο που καταφερε να κανει σημερα ηταν να βγαλει τα αυτοκολλητα και να στοκαρει το τοιχο, αυριο θα ξυσει το τοιχο και θα τον ασταρωσει και μεθαυριο θα τον βαψει.....

μαξιμακι θελω και εγω μια κουνια δωρο αν γινεται! ψαξε για πιο φθηνες 600ευρω κουνια? ελα βρε

ελενακι που χαθηκες βρε???? βαλε αμεσως φωτο τα πραγματακια σας γιατι θα σκασω (μπας και μου φυγουν τα νευρα).... καλωριζικα καλωριζικα....

το αποστειρωτη θα τον χριαστεις σιγουρα... απλς τσεκαρε αν μπαινουν καθε ειδος και μαρκας μπιμπερο μεσα... δηλαδη της avent περνει μονο avent μπιμπερο, ενω της chicco τα περνει ολα και χωρια πιπιλες ή μασητικα!

νανσυ αληθεια μεχρι 1ετους αποστειρωνες? εμενα 4μηνων εγλυφε τα ποδια του τραπεζιου της κουζινας που ειναι ινοξ και μου λεει ο γιατρος κοψε την αποστειρωση αφου εβαζε τα παντα στο στομα της....

βικακι σε καταλαβαινω απολυτα.... αν δεις οτι δεν αντεχεις στη δουλεια βγες σε αδεια ή δουλεψε και κανε τη παπια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΓΥΦΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΜΩΣ Ε;ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΥΔΡΙΤΣΕΣ ΚΤΛ Κ ΑΥΤΑ ΓΛΕΙΦΟΥΝ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΥΝ...ΣΙΓΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΓΛΕΙΦΕ ΕΜΕΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΓΛΕΙΦΕ ΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ!!!!!!ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ!!ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΑ!ΧΑΧΑ Κ ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΜΕΤΑ ΕΝΤΕΛΩΣ.

ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΛΕΡΩΜΕΝΑ.ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΚΑΤΩ ΤΟ ΞΑΝΑΤΡΩΜΕ ΧΑΧΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΑΝ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΕΠΩ..ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙ ΣΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ Κ ΤΟ ΞΑΝΑΔΩΣΕ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΞΕΒΓΑΛΕΙ,ΦΡΙΚΑΡΑ ΛΕΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΣΤΟ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙ ΚΟΛΛΑΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ..

ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ Κ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΓΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Κ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ ΔΕΝ ΦΡΙΚΑΡΑ ΕΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΑ ΧΩΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΛΛΟΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΓΑ ΣΠΙΤΙ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΗΝ ΜΠΑΝΙΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΤΩΣ ΑΛΕΚΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΑΓΕ ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ!ΧΑΧΑ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Κ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΒΑΨΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΡΙΓΕ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια υπομονή όλα θα γίνουν καλέ μην βιάζεστε. Όχι τίποτα άλλο αν τελειώσουν από τώρα όλα μετά θα τα κοιτάμε και θα ανυπομονούμε πιο πολύ να έρθει η μέρα τοκετού. Εγώ σήμερα πήγα βόλτα στο metro mall. Πήγαμε στα Ζαρα και είχα κάτι τέλεια ρουχαλάκια ξετρελαθήκαμε με την μητέρα μου. Ήταν και πιο καλά ποιοτικώς από τα H&M αφού πήγα εκεί μετά για καλτσάκια και δεν μου άρεσε τίποτα. Άσε που ακόμα έχουν μακρυμάνικα ενώ στο Ζάρα έχουν φέρει και τα καλοκαιρινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας και απο μενα....σημερα ο αντρουλης μου θα σηκωθει με το πασο του να κανει δουλειες.... αλλα εγω τελειωσα και σιδερο και δεν εχω μαγειρεμα ή πλυντηριο και ετσι θα παω λαικη να παρω τη κουρτινα και μετα καφεδακι με τις φιλεναδες μου!!!

νανσυ μου αυτο ειναι το κακο οτι δεν δουλευει! αμα δουλευε θα εκανα και εγω τη παπια... τελικα συμφνησαμε πως θα γινουν οι ριγες αλλα δεν εχουμε καταληξει για τη βιβλιοθηκη... εγω λεω το εξωτερικο περιγραμμα να γινει γκρι και εσωτερικα ραφια και πλατη μπλε το ενα ροζ το αλλο.... και το καλο ειναι οτι μονο μπλε και γκρι θα βαψει οχι το ροζ καταλαβες???? καλα το γελιο θα πεσει οταν θα πρεπει να βαλουμε τα αυτοκολλητα!!!!

εστε μου εγω ψωνιζει αρκετες φορες απο τα ζαρα αλλα πιο μεγαλα ρουχαλακια και ναι εχουν καλη ποιοτητα! ξετιναξε τις βιτρινες :lol::lol::lol:

παω να τον ξυπνησω μπας και κανει καμια δουλεια νωριτερα! φιλακια υπναρουδες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaaaaaaaaa!!prwini prwini pali!!xaxaxaxaxxa eseis mallon koimaste e?egw ksipnisa nwris giati exw na paw gia pswnia shmera me th mama mias kai odulevei o antroulis mou!!aaa shmera exei kai genethleiakia :D:D:D na ton xeromai!!xixi!paw na piw to xumo mou na piw to siropaki mou mpas kai dw fws(pou den to vlepw...)kai na etoimastw!!

aleka mou kali arxi stis doulitses kai kalo kafedaki na exeis!!!

filia kai kalimeres se olessssss!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου κ εγω ξυπνια απο της 7 ειμαι..πλυντηρια κ κουζινα πρωι πρωι κ εχει τοσο ωραια μερα κ δεν ξερω τι να κανω με την μικρη..θα θελα να πηγαινα στα τζαμπο..αλλα δεν εχω κρατη κ δεν ξερω εαν πρεπει να παω χαχα!!εχω τοσα στο μυαλο μου να παρω κ ειμαι ικανη να τα παρω ολα κ μετα να βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο εαν ειναι δυο κοριτσια κ οχι ενα κ ενα..εμπιστευομαι τον γιατρο αλλα δεν ξερεισ ποτε..πρεπει λοιπον να κανω υπομονη μεχρι την τριτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε νανσουλα σιγουρα ειναι αγορακι το αλλο μη αγχωνεσαι.... ετσι και αλλιως μια κρατη στα εξοδα του τζαμπο καλο θα μας κανουν..... φαντασου οτι αν τελειωσει το δωματιο ειμαι ετοιμη για πλυσιματα του μπεμπη.... πηρα και ολα του τα καλλυντικα, φουλαρα και πανες και μου μενει βρακια δικα μου και πυτζαμες καινουργιες!!!!

χριστινακι μου να τον χαιρεσαι τον αντρουλη σου και να κανετε πολλα πολλα κουτσουβελακια!!!! τι σπεσιαλ εχεις για σημερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παω να φαω πρωινο αφου η μια μου η φιλεναδα πλενει πατζουρια και περιμενω να τελειωσει!!! εδω τριγυρω θαμαι!!!

νανσυ τι θα επερνες απο τα τζαμπο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou... exw ligo akrivo gousto eee? k sta epipla pou koitousame gia to spiti auta pou mou arezan htan panakriva.. :P:P sto ikea eixa dei otan epiplona to spiti k den mou aresan katholou.. auto pou mallon tha paroume einai sta 150 den mou fanike akrivo k einai idio xrwma me to krevati mou....

aleka kali arxi k kalo kafe argotera....

xtinaki na sou zhsei o antrouli sou na ton xairesai k me to kalo to mwraki sas....

emeis pali exoume mia omixli k exw k ton antra mou arrwsto opote volta shmera den to kovo... :|:| kala na perassete opou k na pate shmera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποποοο ποσα γραψατε παλι?

Καλημερουδια αγαπημενες μου!!!

Μaxim περαστικα στον αντρα σου!

Χριστινα μου να χαιρεσαι τον αντρα σου, και καλα ψωνια!

Ελενα μαθ. καλωριζικες οι αγορες!

Αριαδνη συγχαρητηρια για τα αποτελεσματα!Ειδες κοριτσαρος ειναι τελικα που σας το εκρυβε.

Μαξιμ ωραιες ειναι οι κουνιες ...Εγω θα καταληξω σε λευκη μονοχρωμη για να παιξω με την διακοσμηση, δεν θελω να με δεσμευει..

Νανση ευχαριστημενη με τα καδρακια?Μπορει να τα παραγγειλω και εγω 8-}

Κατερινακι με το καλο να ξεκινησετε και εσεις τις εργασιες, ωραια θα ειναι και τα αυτοκολητα.

Αλεξανδρα οι περισοτεροι αντρες οταν ειναι να κανουν επισκευες θελουν σπρωξιμο, να τους το λες συνεχεια για να το κανουν .Εγω αν μπορουσα θα τα εκανα μετα χαρας γιατι μου αρεσουν τα μαστωρεματα και πιανει το χερι μου, και θελω να τελειωνω.Μην τα αφηνουμε στη μεση.Τι να πεις τωρα για τους πασαδες μας !Καλα μαστορεματα!

Εστε μου καλα μαστορεματα και σε εσας με τις ντουλαπες και τα υπολοιπα!

Σε εμας θα ερθουν να παρουν τα μετρα για την ντουλαπα απο εβδομαδα γιατι πηγαμε πισω μετα θεματα που περασαμε.Οσο αφορα το καροτσι χαιρομαι που σας αρεσε!

Εστε μου το στοκε το πηρε ο κουμπαρος μας, μονο το καροτσι ειχε 925euro! Το 3 σε 1 στοκε φτανει τα 1500!

Ασε που η κουμπαρα μου λεει οτι δεν την πολυβολεψε!

Πιανει πιο πολυ χωρο απο το δικο μας που μοιαζουν πολυ και αντι για καλαθακι στο κατω μερος εχει μια μικρη πλατφορμα που οτι ακουμπας τσαντες π.χ.πεφτει κατω. Το καλο που εχει το δικο μας ειναι οτι το καθισμα του καροτσιου περιστρεφεται σε 360 μοιρες και το μωρο θα μπορει να κοιταει παντου χωρις να εχεις βαλε βγαλε!!

Τωρα τα νεα μου...Πηγα εχθες για την καμπυλη ζαχαρου και μου δωσανε 2 ποτηρια με νερο που ειχε μεσα τη γλυκοζη, καναμε την μεγαλη καμπυλη με 4 ληψεις.

Αφου το ειπια και δεν με ζορισε τοσο αυτο με επιασε ζαλαδα. Ειχα παρει και κατι να διαβαζω αλλα δεν μπορουσα να επικεντρωνομαι καπου ουτε καν στο τηλ για να περασει η ωρα. Μου ειπαν οτι συμβαινει αυτο και καλυτερα ειναι να κοιταω εξω μεχρι να περασει η ωρα και να το αποβαλει σιγα σιγα ο οργανισμος.

Μονο νερο εκανε να πινω.

Αφου περασε η ωρα πηγαμε στο βενετη και πηρα ενα πεινερλι για να παρω τα πανω μου.Το εβλεπα σαν οαση, μετα από τη νηστεια!!!

Τωρα τα αποτελεσματα θα βγουν τη Δευτερα το απογευμα μαζι με μια tsh που εκανα....αυτα

Τα φιλια μου σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΚΑΔΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΛΙΛ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑΝ Κ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ!

ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ.50 ΕΥΡΩ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΧΙΧΙ.ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ Κ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ.

ΠΗΡΑ 4 ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ 2 ΠΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ 3 ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΕΣ Κ 2 ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ ΡΟΖ ΚΑΙ ΓΑΛΑΖΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΡΑΦΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΕΝΑ ΟΛΟ ΡΟΖ Κ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΟΛΟ ΓΑΛΑΖΙΑ.ΤΑ ΡΑΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΩΜΕΝΑ Κ ΚΑΝΟΥΝ ΓΩΝΙΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΟΙ ΚΟΥΝΙΕΣ,2 ΚΡΕΜΑΣΤΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΑΛΑΖΙΟ Κ ΡΟΖ..ΒΑΜΒΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ!ΧΑΧΑ Κ ΚΑΤΙ ΣΚΑΤΟΛΟΙΔΙΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ..ΕΧΕΙ ΛΥΣΑΞΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ POLYPOCKET Κ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Κ ΑΠΟ ΔΥΟ.Κ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΑΛΟΥ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΑΛΟΥ ΤΑ ΠΟΔΙΑ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΩ Κ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΨΩΝΙΖΩ Κ ΣΤΑ 3.. ΟΛΑ ΑΥΤΑ 50 ΕΥΡΟΥΛΙΑ Κ ΑΜΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ..ΑΛΛΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΗΚΑ..ΕΝΤΑΞΗ ΔΕ ΘΑ ΠΑΘΩ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΑΜΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΕΣΣΕΡΑ ΠΕΝΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΓΑΛΑΖΙΑ ΕΞΑΛΛΟΥ Κ ΣΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΕΧΩ 2-3 ΓΑΛΑΖΙΑ ΜΕ ΡΟΖ.

ΑΥΤΑ ΤΩΡΑ ΝΥΣΤΑΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΙΤΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααααααααααααααααα απα πα πα πα πα ποσα γραφετεεεεεεεεεεεεεεεεε δεν σας προλαβαινωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

τι κανετε?υπεροχη μερα και σημερα?εχετε παει για βολτουλα η κανετε δουλιτσες?εμενα ο αντρουλης μου απο το πρωι εχει φυγει για δουλεια και τα παιδια απο χτες ειναι στην πεθερα μου γιατι εχει ερθει η κουνιαδα μου και ηθελα να τα δει χι χι χι χι ετσι ειμαι σπιτι μονη μου και κανω δουλιτσες και βαζω το ενα πληντυριο μετα το αλλο για να στεγνωσουν τωρα με τον καλο καιροοοοοοοοοοοο

este που μενεις?γιατι ειδα οτι χτες πηγες στο metro mall και γω μενω πολυ κοντα λιγο πιο πανω λες να μενουμε κοντααααα???????

στο zaraaaa χαζευεις με ολα αυτα που εχει αχ οταν μαθω τι ειναι το μωρακι μας θα κανω και γω εξωρμησεις μεχρι τοτε θα ακουω και θα διαβαζω τις δικες σας αγορες και ετοιμασιες

αλεκα μου πολυ ωραιο το προγραμμα σου καλο καφεδακι και να απολαυσεις αυτην την υπεροχη μεραααα

χτινακι μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και καλα ψωνια με την μανουλα σου

νανσυ μου και συ κανεις δουλιτσες ε?αχ αχ η τριτη ειναι κοντα καλυτερα να περιμενεις εξαλλου οι τιμες στο τζαμπο θα ειναι ιδιες και αν τελικα εχεις ενα και ενα σε βλεπω να μην μπορεις να φυγεις απο κει μεσα ουτε οταν θα κλεινει χι χι χι χι χι

maxim μου καλα κανεις και εχεις ακριβο γουστο εγω να δεις οταν πηραμε τα επιπλα μας ποσα χαλασαμε αλλα βλεπεις τοτε ο αντρας μου ειχε πολυ δουλεια και εβγαζε πολλα πολλα λεφτα ακομα παιδακια δεν ειχαμε ερχοταν ο γιαννακης στον δρομο αλλα ναι μεν καναμε ερευνα αγορας αλλα ηταν ακριβα ομως καλα τωρα με τις τωρινες συνθηκες δεν θα μπορουσα να τα παρω και για το παιδι που τοτε τα πηρα ολα απο την αρχη εδωσα πολλα λεφτα περα απο το καροτσι που μας το κανε δωρο η γιαγια μου χαλαγα συνεχειαααααααααα για ρουχαλακια παπουτσακια κουβερτουλες παιχνιδακια πιπιλες καλτσακιαααα-εμπαινα σε σελ στο ιντερνετ και εβρισκα trendy πραγματακια για τον πριγκιπακο μου ευτυχως που εκανα και δευτερο γιο και τα χρησιμοποιησε και εκεινος μετα ........................-τωρα δεν παιρνω τιποτα μεχρι να μαθουμε τι ειναι και αν ειναι αγορακι θα περιμενω τις εκπτωσεις και παλι και αν ειναι κοριτσακι εκει θα το ριξω λιγο εξω γιατι μεχρι τωρα μπλε κιτρινα γκρι ασπρα χακι και κοκκινα ηταν τα χρωματακια μας και αν ερθει κοριτσακι θα θελω και ροζ .............και κορδελιτσες κτλ αξεσουαρ............αχχχχχχχχχχχ-περαστικα στον αντρουλη σου

lil μου ολα καλα αφου περασες και την καμπυλη εισαι ηρωας καλα αποτελεσματα την δευτερα .............

αριαδνη μου κοριτσακι ε?????????υπεροχααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

νανσυ μου τελικα πηγες τζαμπο δεν κρατηθηκες? :lol::lol::lol::lol::lol: μια χαρα αφου πληρωσε και ο μπαμπακας ................................................και καλα κανεις και δεν ταξεχωρηζεις ετσι ειναι με τα παιχνιδια θελουν κατι και σε λιγο το βλεπεις διαμελισμενοοοοοαπο δω και απο κει αλλα τι να κανουμεεεεεε λοιπον παω να κανω καμια δουλιτσα ακομα και θα ξαναμπω να σας διαβασωωωωωωωωωωωωωωφιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγειρευω τωρα... πηρα και κουρτινα οχι αυτη που ειχα διαλεξει γιατι εκανε σε τιρκουαζ εντονο ενω ηθελα μπλε.... ο αντρουλης μου δεν το κοβω να τελειωνει ουτε αυριο ετσι παμε για καινουργιο σαβ/ριακο!!! παντως το δωματιο γινεται γαματο αλλα δεν το βλεπω να μου βαζει το ασημι γιατι κουραστηκε....τι να πεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα και καλο σαββατοκύριακο.

Δεν βλέπω πολύ κινηση σήμερα μάλλον βολτάρετε οι περισσοτερες.

Χριστινα να χαιρεσαι τον αντρούλη σου με το καλο ο γάμος και η μπεμπούλα σας.

Στα ZARA εχει πολύ χαριτωμένα πραγματάκια για παιδάκια και οντως ειναι καλά ποιοτικά, απο τα H&M μονο κάτι πιτζαμάκια της έχω και αυτά καλά μου έχουν βγει. Ωραια ρουχαλάκια βρεφικά και παιδικά έχουν και τα next, ειναι βρετανική αλυσιδα και ειναι πολύ καλά ποιοτικά και οικονομικά, έχει στον Πειραιά και στο RiverWest. Καλά ψώνια οσες πάτε βολτουλα στα μαγαζια.

Ναταλια περαστικά στον άντρα σου.

Λια καλά αποτελέσματα απο την καμπύλη και καλη αρχη και εσεις στα μαστορέματά σας. Θα σε βολέψει πολύ που γυρνάει έτσι ευκολα το καροτσι και σιγουρα θα βολέψει και το μωράκι σας.

Νάνσυ μια χαρά τα πραγματάκια που πήρες για τα μωράκια σου, με γεια. Ειναι δυνατο να ξεχωρισουμε τα παιδάκια μας πάντα για ολα θα παιρνουμε κάτι δεν γινεται.

Αλέκα ξεκινησατε δουλειες τελικά εσύ πηγες για καφεδάκι?

rapanaki ευκαιρια να κάνεις καμια δουλεια και να ξεκουραστεις τώρα που λειπουν τα αντράκια σου.

Εμεις φύγαμε για σαββατοκύριακο με την μικρή και τους γονεις μου οποτε οκ θα ξεκουραστώ και λιγάκι θα έχω και βοηθεια με την μικρή, δεν έχω παράπονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου τι φτιαχνεις?μεγια η κουρτινουλαααααααααααααααααααααα μην τον πιεζεις πολυ για να κανει καλη δουλειααααααααα

εγω ευτυχως απο τον αντρα μου παραπονο δεν εχω βεβαια ειναι και η δουλεια του -ειναι ελαιωχρωματιστης-και ολο το σπιτι και τα δωματια των παιδιων τα εχει κανει θαυμασιααααααααααααα-αυτο ελειπε χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα

καγκουρακι μου την καλυτερη δουλεια εκανες μια αποδρασουλα χρειαζεται για να αλλαζουμε παραστασεις και εχεις και βοηθεια απο τους δικους σου καλα να περασετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγειρεψα ρυζακι αναμεικτο με λαχανικα για μενα με λιγη σαλτσα γλυκοξινη για μενα και ψαρακι πανε για το συζυγο(εγω σιχαινομαι το ψαρι αφου εβαλα γαντια για να το τηγανισω)!!!!

πρεπει να εκανε τη μια μερα του τοιχου με τις ριγες σιγουρα και μου το κραταει για εκπληξη.... για να δουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

χριστινακι να χαιρεσαι τον αντρα σου κ με το καλο να υποδεχτειτε το μωρακι σας!

κ εγω θελω να ψωνισω γενικα διαφορα πραγματακια αλλα πιστευω ειναι πολυ νωρις ακομα,ας κανω β επιπεδου να πανε ολα καλα κ μετα δειλα δειλα θα ξεκινησω.

απο το ζαρα ψωνιζω παρα πολυ για τον αντωνη μου,οτι εχω παρει απο h & m δεν εμεινα ευχαριστημενη απο τη ποιοτητα π.χ κατι μπλουζακια καλοκαιρινα του πηρα περυσι τυπου πολο κ ξεχειλωσαν.κ οπως λεει κ το κατερινακι κ τα next ειναι πολυ ωραια οντως,απλα νομιζω λιγακι πιο τσιμπημενα απο τα ζαρα.βασικα ειχα παει μια φορα τη σεζον που μας περασε κ δε πηρα κατι,απλα χαζεψα,αλλα του ειχα ψωνισει περσι το καλοκαιρι απο του πειραια.εχει κ στο carrefour στον κηφισο.

σημερα εκανα πρωτη φορα γεμιστα κ εγιναν πολυ ωραια.

χθες τελικα πηγαμε κ πηραμε το δωρο που σας ελεγα,πηγαμε benetton,επισης εχει ωραια παιδικα,δουλευα κ παλια αλλα τοτε δεν ειχα τον αντωνακη,κ μετα πηγαμε εκκλησια.μετα περπατησαμε στις βιτρινες κ κατσαμε κ φαγαμε σουβλακια.σημερα δε ξερω αν παμε καπου,μαλλον ναι αλλα αυριο ολη μερα παλι εξω κ εχουμε κ δυο γιορτες το απογευμα.

λεω να παω να ξαπλωσω λιγακι,οι αντρες μου κοιμουνται κ βαριεμαι.

πολλα φιλακια σε ολες κ καλα να περασετε αν κανετε κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκακι κ εγω σιχαινομαι τα ψαρια.αυριο τρωω μπακαλιαρο αλλα μονο αυτον που ειναι σε στυλ κροκετας κ αυτο μονο με σκορδαλια κ παντζαρι.ειναι το μονο ψαρι που τρωω,ουτε θαλασσινα τρωω.. :D κ οταν πρεπει να κανω για το παιδι η τον αντρα μου το σκεφτομαι. :lol::lol:

εμενα δωσε μου ζυμαρικο κ τυρια κ παρε μου την ψυχη!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...