Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια 1,5 χρονών: κάντε μας γρήγορα κι άλλα αδελφάκια!!


Recommended Posts

Η αναστασια ηπιε το γαλα της και παει να κοιμηθει με τη ντορα της!!την αφησα στο κρεβατακι της και για την ωρα δεν ακουω κατι.

Κατερινα ψυχραιμια!!Το θετικο της υποθεσης ειναι οτι στο αλλο θα ξερεις!!κοβουμε το βραδυνο γαλα νωρις!Εγω πιστευω οτι δεν πεινανε αλλα το κανουν λογο συνηθειας!Δε θελω να σε ανχωσω αλλα πρεπει να βρεις τις αντοχες σου απο τωρα!Και το καλυτερο θα ειναι να μαθει ο αντρουλης σου πως να κοιμηζει και να ταιζει το γιαννη γιατι εσυ δεν θα τα βγαλεις περα!Ποιον θα ταιζεις και ποιον θα βαζεις για υπνο??Αν ημουν ο γιαννης εγω θα εκανα το ιδιο ξανα το βραδυ γιατι η μαμα μου με αγαπαει και μου βαζει και τα στρουμφακια.οσο σταθερη εισαι για την ωρα του υπνου πρεπει να γινεις και για τα υπολοιπα.

εμενα ποναει ο λαιμος μου απο την προηγουμενη βδομαδα και το βραδυ ειναι χειροτερα και με πιανει και βηχας!ακουω και τη μικρη να βηχει.......... :cry::cry::cry: ποτε θα περασει..????

Μαριεττα την ειδατε τελικα την εκπομπη ή οχι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχχχ θα κάνω την καρδιά μου πέτρα

σαν την φίλη μου την Τέτα

κ θα αφήσω τον Σπυράκη

να αλωνίζει στο σπιτάκι……….

Κορίτσια μου καληνύχτα…. Δεν μπορώ να σχολιάσω τίποτε… θα τα πούμε αύριο!!!

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κανετε κοριτσαρες???

Επιτελους ισιχια στο σπιτι. Ο Τριανταφυλλος σημερα εχει κουτουρντισει, αφου λεω σε καπια φασει "κατι πηρε αυτος δεν εξιγιτε αλιος" . Τωρα που το ξανασκεφτομαι ομως θημαμε και τον Ηλια που ειπε η μαμα του οτι ειχε τρελη υπερενταση μετα το ενβολιο του..Λετε να ειναι παρενεργια του ενβολιου και να γηνοντε ψυχακιδες μετα απο μερικες μερες???

Αχχχχ Κατερινα μην του κανεις τετια βραδιατικα και μαθενει κενουρια κολπα ο Γιαννακης. Πρεπει οποσδιποτε να του βαλεις ενα προγραμμα στον υπνο γιατι ειναι η τελεφτεα σου ευκερια μετα θα χασετε την μπαλα και θα τρελαθεις...

Και να πεις του αντρα σου οτι την νυχτα δεν πιανουμε κουβεντα με τα παιδια γιατι ξεσικονοντε..Θημαμε οταν γεννησα την φλωρα η μαια τοτε με ειχε σινβουλεφσει τις νυχτες αν ειναι δυνατον οταν θα την ταιζω και θα την αλαζω ουτε καν να την κηταω στα ματια για να μπει στο νοημα...

Θα σινφωνισω με την Ινα για το βραδυνο γαλα, ειναι μεγαλα πλεον για να τρωνε την νυχτα...

Τωρα για τον αναπτιξιολογο τι να σου πω, κανε οτι νομιζεις καλιτερο για σ'ενα για να ξεανχοθεις κιριος γιατι εγω νομιζω οτι δεν εχει τπτ ο Γιαννακης σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εδώ είμαι και εγώ.

Έβαλα την Σοφία για ύπνο, τσίμπησα κάτι και να μαι!

Κι εμένα εύκολη είναι στον ύπνο η Σοφία. 8.30 με 9.00 κάνουμε μπάνιο (μέρα παρα μέρα, τώρα που καλοκαιριάζει όμως θα κάνουμε κάθε μέρα.) Μετά λέμε κι εμείς καληνύχτα κάνοντας γεια με το χεράκι μας και στέλνοντας φιλάκια σε όποιον κι αν είναι σπίτι μας (μπαμπάς, γιαγιά μερικές φορές, φίλοι) 9.20 πίνει το γάλα της κρατώντας την αγκαλιά ξαπλωτή στον καναπέ ή στο κρεβάτι μου με ένα φωτάκι απάλο και χωρίς να μιλάμε εννοείται. Τις περισσότερες φορές κοιμάται στην αγκαλιά μου μόλις τελειώνει το γάλα της και την πάω στην κούνια της. Ίνα κι εγώ της έχω σεντονάκια Ντόρα και πολλά άλλα της Ντόρας παιχνίδια, κάδρα, αυτοκόλλητα. Τρελένεται γι' αυτήν.

Εάν δεν κοιμηθεί κατατευθείαν ξαπλώνουμε μαζί στο κρεβάτι μου και κλείνουμε τα ματάκια μας και το πολύ σε 10 με 20 λεπτά έχει κοιμηθεί. Στριφογυρνάει λίγο αλλά κοιμάται. Πλέον δεν μου ξυπνέι το βράδυ (φτου,φτου,φτου) και ξυπνάει στις 6 με 6.30 που ξυπνάω κι εγώ αναγκαστικά για την δουλειά. Της δίνω το γάλα της, την αλλάζω και ξανακοιμάται μέχρι της 8 με 8.30. Καλά είναι δεν παραπονιέμαι καθόλου.

Αλίκη μου δοκίμασε τα όλα δεν μπορεί κάποιο σύστημα θα βρεις. Μήπως να ξαπλώνατε κι εσείς παρέα μετά το γάλα;

Μαρριέτα δεν παίζεστε εσύ και το παιδί σου. Φαντάσου τι αγάπη σου έχει ο Ηλίας ώστε να κάνει ότι του λές. Και πως αντέδρασε η ζάμπα με το ξουξου; Να πάς να δεις το μάτι σου χαζό ε; Γιατί δεν της έλεγες παιδί μου ή εσύ ή ο Μάνος καλύτερα γύρω στις 8 "είναι η ώρα να ξεκινήσουμε την διαδικασία ύπνου για το παιδί και δεν θέλουμε να χάνει το προγραμμά του'. Αν δεν της το ξεκόψεις θα σουλατσάρει ότι ώρα θέλει αυτή ρε συ έλεος!

Ποιος σας είπε φιλενάδες ότι δεν θα πίνουμε τα βραδάκια τα ποτάκια μας. Εγώ έχω ξεκινήσει ήδη. Τι επειδή δεν σας το λέω. Έ άμα σας λέω κάθε βράδυ ότι πίνω κρασάκι θα με περάσετε για αλκολική. Μ' αρέσει όμως με χαλαρώνει.

Ευάκι κράτα γερά! Τα έχεις καταφέρει μια χαρά μέχρι τώρα μην τα παρατάς. Θα το μετανιώσεις μετά. Όπως σε είδα στην φωτογραφία βέβαια δεν χρειάζεσαι να χάσεις τόσα κιλά που θες αλλά αν είναι να νιώσεις εσύ καλά πιάνοντας τον στόχο σου κάντο.

Όσο για το πάτωμα και εγώ τα ίδια είμαι φιλενάδα. Αν μπορούσα να πετάω και όχι να πατάω στο πάτωμα θα το έκανα. Στους καλεσμένους μου βέβαια δεν είμαι έτσι και πραγματικά δεν με νοιάζει όταν έχω κόσμο να γίνει χάλια (άλλοστε μετά θα το κάνω γυαλί χι,χι,χι) αλλά οι δικοί μου άνθρωποι καθημερινά θέλω να προσέχουν γιατί δεν μ' αρέσουν οι τσαπατσουλιές και δεν είμαι του "ελα μωρε δεν βαριέσαι θα τα μαζέψω μετά κι αν τα κάνω χάλια" όχι αν μπορώ να προσέξω κάτι ώστε να διατηρείται καθαρό γιατί να μην το κάνω.

Για το κάπνισμα δεν μπορώ να πω τίποτα γιατί πλέον δεν καπνίζω και δεν μου λύπει και καθόλου. Νιώθω λες και δεν κάπνιζα ποτέ. Όμως σέβομαι την επιθυμία του άλλου να καπνίσει και δεν με ενοχλεί.

Κατερινάκι μου αν είναι να νιώσεις καλά και ησυχάσεις μετά, να το κάνεις για τον Γιαννάκι. Πήγαινέ τον και περιμένουμε νέα σας. Τα ίδια βέβαια θα σου πει κι ο γιατρός με αυτά που σου λέμε κι εμείς. Φαίνεται το παιδί ότι είναι καλά.

Μαράκι εκεί δεν έχω φτάσει αλλά το έχω σκεφτεί κι εγώ να την αφήσω στο δωμάτιο της που είναι στον πάνω όροφο να παίζει και εγώ να είμαι στον κάτω. Είμαι σίγουρη κι εγώ ότι δεν πρόκειται να κάνει κάτι που δεν νιώθει σίγουρη ότι το έχει. Την έχω αφήσει όμως στο δωμάτιο της΄ενώ εγώ κάνω μπάνιο στον δεύτερο όροφο όμως κι εγώ με ανοιχτή πορτα για να μιλάμε.

Αχ τι άλλα; Ευγενία και Ελένη εγώ να δείτε πόσο μου την είχε δώσει και εχτές και σήμερα με τέτοιο ωραίο καιρό να είμαι στην δουλειά και όχι με την μικρή μου να βολτάρουμε. Γαμώτο γιατί να δουλεύουμε τόσες ώρες; Δεν με χαλάει που δουλεύω πραγματικά ξεφεύγω κιολας αλλά γιατί να μην πηγαίνω ας πουμε μέρα παρα μέρα ούτως ώστε να πηγαίνω και για τα καφεδάκια με την κοράκλα μου. Τι να πρωτο προλάβεις μέσα σ' ένα Σαββατοκύριακο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες, εδώ είμαι κι εγώ. Με χυμό βύσσινο κάνω αποτοξίνωση :lol: !

Βρε Νατασσούλα τι φανταστική φωτογραφία;; πόσο μα πόσο ευτυχισμένη δείχνει η Σοφούλα, είναι να την αρπάξεις και να τη ζουλάς και να την πνίγεις στα φιλιά!!

Αλίκη κι εγώ αν δεν την βλέπω νυσταγμένη και ας έχει περάσει η ώρα της, την αφήνω να σουλατσάρει γιατί δεν αντέχω να την ακούω να κλαίει, και μετά από ένα τεταρτάκι την ξαναβάζω και κοιμάται. Βέβαια ποτέ δεν είχε πρόβλημα στον ύπνο ούτε ξυπνάει τη νύχτα, εκτός φυσικά από τις περιόδους που βγάζει δοντάκια ή έχει μυξούλες. Αλλά αν δεν νυστάζουν και τα ζορίζουμε πιστεύω ότι τους δημιουργούμε μεγαλύτερη υπερένταση και εκεί είναι που δεν κοιμούνται με τίποτα μετά..

Νατάσσα αυτό σκέφτομαι κι εγώ! θα ήθελα να δουλεύω αλλά 4 μέρες την εβδομάδα, ας είχαμε την Τετάρτη "ρεπό" να κάναμε όλες τις εξωτερικές μας δουλειές και το Σ/Κ να απολαμβάναμε τα παιδιά μας. Αλλά πάλι καλά που έχουμε και δουλειά εδώ που φτάσαμε.

Εύη τρελαίνομαι για τα πιροσκύ, για πες είναι δύσκολη η ζύμη; αντικειμενικά όμως, όχι αν είναι εύκολη για σένα που μπορείς να μαγειρέψεις για ένα λόχο, αλλά για μένα που δεν χωνεύω το μαγείρεμα.

Ευγενία και η δική σου συνταγή μου άρεσε!! θα την δοκιμάσω σίγουρα μια μέρα που θα έχω οίστρο και όρεξη για μαγείρεμα.

Κατερίνα καλά θα κάνεις και θα πας σε αναπτυξιολόγο, γιατί όσο το αφήνεις σε τρώει και σε αγχώνει και δεν σε βλέπω να ηρεμείς αλλιώς. Οπότε ξεμπέρδεψε με όλα τα άγχη σου για να έχεις όσες λιγότερες έννοιες γίνεται. Πρέπει όμως να αρχίσει εκπαίδευση ο Λούκα για να αναλάβει τον Γιαννάκη στις αρχές, πόσα κομμάτια να γίνεις;

Ινα ακόμα πονάει ο λαιμός σου; όσο για τις δουλειές ποτέ δεν τελειώνουν οι άτιμες, πάντα κάτι υπάρχει να κάνεις!

Μαριέττα το ίδιο λένε στάνταρ και οι δικοί μου γείτονες :lol: ! εμένα θα με έχουν για ακόμα πιό τρελη γιατι βγαίνω και με το λάπτοπ!!

Αντε σας καληνυχτίζω κι εγώ, πάω να σφουγγαρίσω και να πέσω για ύπνο. Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ θα κάνω την καρδιά μου πέτρα

σαν την φίλη μου την Τέτα

κ θα αφήσω τον Σπυράκη

να αλωνίζει στο σπιτάκι……….

Κορίτσια μου καληνύχτα…. Δεν μπορώ να σχολιάσω τίποτε… θα τα πούμε αύριο!!!

Φιλιά!!!

μπου χα χα!!η Αλικη η ποιητρια...σιγα σιγα θα γινεις και ζωγραφος!!!!παλι ζωγραφησες!!!!βαλε χρωμα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!

Αλικακι και ποιητρια????μπραβο!

Κατερινακι καλα θα κανεις να τον πασ σε αναπτυξιολογο για να ξεαγχωθεις...να σου πει και αυτος οτι δεν εχει τιποτα!

Αχ κοριτσια για ποτακια διαβαζω...εγω ακομα να τα αρχισω...τι εχω παθει εγω η ξενυχτω μολισ κοιμουνται τα παιδια ξερενομαι και εγω και δεν προλαβαινω ουτε ενα λικερακι να πιω :lol:

Λοιπον κοριτσια τι θα κανω μαυτο το παιδι?τον Μανο τον μεγαλο....εχει αρχισει τωρα και μου κανει ιστοριες για να μεινει με την γιαγια του....οχι παντα βεβαια...αφου απο μικρος τρελαινοταν να παει ...

Σημερα ειμαστε καλεσμενοι καπου και το σκεφτομαι τι χαμο θα μου κανει...και αλλες φορες μπορει να κλαιει και να μου λεει οτι θελει να ερθει μαζι και η μαμα μου τον καταφερνει και τον ησυχαζει και ολα καλα....την τελευταια φορα ηταν δραμα...με πηρε τηλ η μμα μου να παω να τον παρω φανταστειτε τι χαμο εκανε....δεν με εχει παρει ποτε της τηλ οτι και να κανει!

Πραγματικα εχω απογοητευτει,δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος?και δεν το κανει συνεχεια ...κατα περιοδουσ...

ωχ σας ζαλισα....παω να κανω ενα τσιγαρακι και ερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α χρονια πολλα Μαρακι και απο δω!Να εισαι παντα ευτυχισμενη να σε χαιρονται οι αντρες σου και εσυ το ιδιο!Συντομα με ενα κοριτσακι!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλια..

Σημερα ξιπνισαμε επισοδιακα θα ελεγα με τον Τριανταφυλλο να κανει βουτια στο κενο απο την κουνια του :o:o:o Το ηξερα οτι θα γινει μια μερα γιατι και της προαλες στο τσαφ τον προλαβα μολις ετιμαζοταν να πιδιξει το καγγελο....Δεν ειδα πως επεσε απλα ακουσα το μπαμ και οταν μπικα μεσα ερχοταν κλαιγοντας, εκλαιγε με λιγμους ποση ωρα αλλα δεν ειδα πουθενα καρουμπαλο...Κατι ηξερα εγω και εβαλα χοντρο χαλι στο δοματιο του..Ελπιζω το παθιμα να του εγηνε μαθημα και να μην το ξανακανει...

Ελιζα αρχισε να σου κανει νουμερα ο μεγαλος σου??? Εμενα η Φλωρα κανει το ακριβος αντιθετο, θελει να παει να μενει στην γιαγια της γιατι εκει κανει οτι γουσταρει και εδω δεν την αφινω...

Παντος ειναι δυσκολα αν δεν μπορεις να τον αφινεις...Εμεις και οι 3 (εγω και τα αδερφια μου) τετια σκατοπαιδα ειμασταν δεν πηγεναμε πουθενα..Να σου πω την αληθεια ακομι ετσι ειμαι δεν ξεσπιτωνωμε ευκολα θελω οπου και αν πηγενω το βραδυ να γιριζω σπιτι μου...

Αλικη πολυταλαντη βλεπω εεε, γραφουμε και στιχακια τωρα???? Πως περασε η βραδια σας???

Σημπεθερα η ζυμη για πιροσκοι ειναι μια απλη ζυμη θα ελεγα, οπος οταν ζυμωνουμε ψωμακι..Η μαεστρια στα πιροσκοι ειναι το τιγανιζμα, να γηνουν χρυσαφενια απο ολες τις μεριες και να μην βαρενουν με πολλα λαδια.. Αχχχ η γιαγιακα μου τα εκανε τελεια να λιωνουν στο στομα...Τα αγαπημενα μου ειναι με πατατα...ΠΩ ΠΩ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΑΛΙΑ =p~=p~=p~:((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα ζησεις Μαρια και χρονια πολλα!!

μεγαλη να γινεις με ασπρα μαλλια,

παντου να σκορπιζεις της γνωσης το φως

και ολοι να λεμε:να μια ΣΟΦΟΣ!!!

Μαρια αγαπημενη!!χρονια πολλα κι ευτυχισμενα!!ευχομαι ο,τι καλυτερο να το εχεις στην αγκαλια σου,στα χερια σου και στα ποδια σου!!! :lol::lol::lol::lol:

με το καλο να μαθουμε τα ευχαριστα!!!αντε κι εγω νονα!!!!

φιλια πολλα!

σε αγαπω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω μου ανοιξες την ορεξη μιαμ μιαμ...

Αχ απο που να μοιασει το παιδι...και εγω πουθενα δεν πηγαινα ...αλλα ρε γμτ του αρεσε δεν ειχε προβλημα τωρα αρχιζει και μου τα κανει και οχι παντα....αλλα να θελω ναπαω καπου και να μην μπορω εξαιτιας του τρελαινομαι....α να δουμε θα τα καταφερω σημερα η θα παει μονοσ του ο αντρας μου και θα μεινω μονη με τα τρελοκομεια :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ καλη μου ελενη απο τη μια λεμε για ποτακια και εσυ πας για υπνο με τη σφουγγαριστρα!!εμεις ειμαστε καλα.το πρωι της εκανα κοτσιδακια και τα χαλασε και εβαλε τα λαστιχακια πανω στο κεφαλι μου και ελεγε μαμα.δηλαδη δε μας παρατας βρε μανα με τα κοτσιδια σου αμα σου αρεσουν καντα εσυ.

Το σιγουρο ειναι οτι και πενηντα ωρες την ημερα να ε ιχαμε δεν θα εφταναν.αλλα αν δε δουλευεις δε θελεις να εισαι καθε μερα στις κουνιες.ασε καθε φορα που παμε στις κουνιες θελει και αλλα ρουχα.πολλα ρουχα αλλα για μεσα αλλα για εξω .

κορες εμεις κανουμε μπανιο δυο φορες την εβδομαδα γιατι διαβασα αμα τα κανεις πολυ μπανιο ξερενετε το δερμα τους γιατι χανει την υγρασια του.τωρα βεβαια με τις κουνιες αλλαζουν τα παραγματα αλλα το χειμωνα τον βγαλαμε ετσι.σωστο λαθος εγω αυτο εκανα.

Μαρια χρονια πολλα να εισαι γερη εσυ και η οικογενεια σου!!

Ευη πιες ενα ποτηρι νερο [smilie=tongue2.gif] να το ξεχασεις καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη ειναι καλα ο τριανταφυλλενιος??μηπως ηρθε η ωρα για αλλο κρεββατι?Εγω θα ηθελα να της αλλαξω κρεβατι αλλα δε ξερει να κοιματε χωρις καγκελα.ασε που σηκωνεται τα βραδια και κανει τοουμπες!Αλλα ευη νομιζω οτι θα το ξανακανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω πως ειναι καλα Ινα μου, τωρα κοιματε.....Πρεπει να παω να παρω και την Φλωρα σημερα απο το σχολειο γιατι ο παιθερος μου δεν μπορει και αναγγαστικα τον εβαλα για υπνο αλιος θα κοιμοταν την ωρα που επρεπε να φηγουμε και θα γηνοταν μπερδεμα...

Ουτε και εγω τον κανω μπανιο καθε μερα τον Τριανταφυλλο, μερα παρα μερα κανουμε γιατι εχει πολυ ξερω δερματακι. Ουτος η αλος πλενουμε τον κολο μας σχεδον 3 φορες την ημερα αλαζουμε ρουχα αβερτα κουβερτα γιατι λερωνετε και χερια μουτρα παλι τα πλενουμε τακτικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα και απο εδω Μαρακι!!!!!! Ολου του κοσμου τα καλα να σου δοσει ο Θεουλης, να εχεις υγεια πανο απο ολα και μια ευτυχιζμενη ΜΕΓΑΛΗΗΗΗ οικογενεια....

:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τον μικρό τον πλένω κάθε μέρα γιατί πάντα είναι μέσα στην βρώμα..λουσιμο μέρα παρά μέρα. Βέβαια θέμα με το δέρμα του έχει και μάλλον πρέπει να του αλλάξω αφρόλουτρο. Έχει ξηροδερμία στα πόδια του - απο που πήρε άραγε? :roll::roll::roll:

Και εγώ Έυη μου το ίδιο πρόβλημα έχω - δεν θέλω καθόλου να είμαι εκτός σπιτιού!! μπου χα χα!!! :lol::lol::lol: Πιτσιρίκα ήμουν συνέχεια στους δρόμους, ξυπόλητη - γυφτάκι κανονικό!! Το ίδιο κάνω και τώρα απλά φοράω παπούτσια...

Απο την κούνια πήδηξε? Πως έφτασε εκει πάνω? Δεν πάει άλλο κάτω το πάτωμα της κούνιας? :?:

Κατερινάκι μου πρέπει πριν εκπαιδεύσεις τον Γιάννη να εκπαιδεύσεις τον Λούκα!!!! Νομίζω ότι έχεις κάνει την βλακεία να τα αναλάβεις όλα μόνη σου. Πρέπει να τον πιέσεις να ασχοληθεί με τα παιδιά γουστάρει δεν γουστάρει. Η ζωή αλλάζει σε όλους όταν έρχονται τα παιδιά και όχι μόνο της μάνας..

Τέλος ο Γιάννης δεν πεινάει το βράδυ-χάδια θέλει και αγκαλιές. Το πολύ πολύ αν τον δεις ότι δεν ηρεμεί χαμομήλι. Πλησιάζει ο καιρός και πρέπει να τον βάλετε σε πρόγραμμα γιατί θα τα παίξεις εντελώς εσύ και η νυφούλα μου που θα την ξυπνάει ο μεγάλος!!! Σκάει μήπως δόντι? Εμενα άρχισε παλι τα κολπα με το γάλα - δεν το πίνει αλλά ξέρω ότι είναι η φάση του και σε λιγο καιρό θα στρώσει πάλι. Ίσως εχουμε νεα άφιξη. Εγώ πάντως την Παρασκευή έχω αναχώρηση ενός δοντιου - αυτό με το ξεχασμένο εργαλείο μέσα. :shock::shock: Το ΣΚ μονο σε εσάς θα μιλάω μέσω μαμμυ. Σε κανέναν άλλον!!! :?:?

Μαράκι πολύχρονη και απο εδώ!!Να τα εκατοστήσεις!!! Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να μας έχεις το ευχάριστο νέο που τόσο επιθυμείς και προσπαθείς!! Τουλάχιστον υπάρχει μια εδω μέσα που κάνει σεξ!!!Εγω τον απείλησα σήμερα..χθες παλι κοιμόταν!! Θα βρω γκομενο του λέω αλλά μάλλον δεν με πιστεύει... :roll::roll:

Αααα βρήκαμε και βρεφονηπιακό σταθμό και είναι αυτός που μου άρεσε εξαρχής αλλά νόμιζα ότι έπερνε παιδάκια πάνω απο 2 χρονών-η κρίση έχει και τα καλά της. Είναι και δίπλα στο σπίτι μου, οπότε απο Μαιο ο Νωντας ξεκινάει παιδικο. Τον Αυγουστο θα κατέβει Μήλο για διακοπές με την γιαγια και τον παππού και κάποιες ημέρες και εγώ και απο Σεπτέμβρη βλέπουμε τι θα κάνουμε.

Σήμερα έχει επισκεψη στην γιαγια την άλλη...την ζαμπα δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα!!!!!

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ!! να τα εκατοστήσεις και να είσαι πάντα γερή για να καμαρώνεις την οικογένειά σου και ΤΑ παιδάκια σου, και δυνατή για να αντέχεις τα κατορθώματα του Μανωλιού!!

Ρε συ Εύη σοκαρίστηκα!!! από τώρα μπορούν να πηδήξουνε τα κάγκελα της κούνιας;;;; και νόμιζα ότι έχω άλλο ένα χρόνο μπροστά μου να ανησυχήσω για αυτό :shock: . Πάλι καλά που έχεις χαλί από κάτω, ελπίζω να είναι όλα εντάξει με τον Τριανταφυλλένιο μας.

Κοριτσάκια επιστρέφω σε λίγο για τα υπόλοιπα, πάω να κάνω ένα τσιγαράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίζα ο μεγάλος σου, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, αφού πλέον είναι αρκετά μεγάλος για να καταλαβαίνει τι γίνεται σου λέει τι, κορόιδο είμαι να κάνουν αυτοί βολτούλες και εγώ να μένω σπίτι με τη γιαγιά;; να σου πω τι μου έκαναν εμένα όταν ήμουν πολύ μικρή και σκοπεύω να το κάνω και στην Αφροδίτη; με είχαν πείσει ότι κάθε Σάββατο βράδυ έπρεπε να πάνε σε κάποιο μέρος που μαζεύονται όλοι οι γονείς και συζητούσαν για τα παιδιά τους και απαγορευόταν να έχει και παιδάκια εκεί, ήταν το μέρος "για τις μαμάδες και τους μπαμπάδες" :lol: . Ετσι την σκαπούλαραν κάθε Σαββατόβραδο οι κύριοι!!! μέχρι που πήγα νηπιαγωγείο μια χαρά έπιανε το κόλπο, για δοκίμασε και αυτό..

Εύη μήπως να μου γράψεις αυτή τη συνταγή για τα πιροσκύ;; γιαμ γιαμ να είχα τώρα μερικά... μου αρέσουν όλες οι εκδόσεις του, και με κιμά, και με λουκάνικο, και με πατάτα... μου αρέσει πολύ η ζύμη βασικά!!

Ινα τι τέλεια που μπορείς να της κάνεις κοτσιδάκια!! εμένα ακόμα δεν έχει τόσα μαλλιά για κοτσιδάκια, αλλά ρε γαμώτο δεν θέλουνε κιόλας να φοράνε κοκκαλάκια τα άτιμα. Προς το παρόν δηλαδή, γιατί σε λίγο καιρό θα μας παρακαλάνε να τις χτενίζουμε!

Ευγενία μια χαρά με τον παιδικό! πόσες ώρες θα τον κρατάνε;

Αλίκη που είσαι εσύ σήμερα;;;;;;;

Κορίτσια να σας πω τα καινούρια κατορθώματα της Αφροδίτης; έχει αρχίσει να τραγουδάει!!! ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!!! με το ρυθμό κιόλας!!! τρέμε Μαντόνα ούτως ή άλλως καιρός είναι να αποσυρθείς, έρχεται η Αφροδίτη!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ καλή όρεξη!!!

Μαράκι μου πάντα ευτυχισμένη με την υπέροχη οικογένειά σου κ να μεγαλώσει πολύ πολύ σύντομα!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρόνια πολλά κ στον Παναή της Ειρήνης…. να είναι κ αυτός πάντα ευτυχισμένος κ γερός κ να αποκτήσει μία αδερφούλα…… ( η ευχή είναι κ για την μαμά!!!)

Εμείς είχαμε ένα βράδυ από τα καλύτερά μας….. μία φόρα σήκωμα για γάλα κ άλλαγμα!!!

Κ εδώ να πω στην Κατερίνα πως όσον αφορά το γάλα τη νύχτα ο δικός μου ποτέ δεν το έκοψε… ευελπιστώ κάποια στιγμή να το κάνει!!! Αν πριν δεν είχες αυτό το πρόβλημα τότε ίσως θα πρέπει να τον ταΐζεις περισσότερο πριν κοιμηθεί…. πόσο γάλα πίνει??? Μπορεί να περνάει άλμα ανάπτυξης κ οι ανάγκες του να είναι μεγαλύτερες…. εγώ δεν θα του το στερούσα…..από τη στιγμή που δεν μπορεί να σου εκφράσει την ανάγκη του!!!

Εύη ελπίζω να έβαλε μυαλό ο Τ. κ να μην το ξανακάνει… αφού δεν χτύπησε πάλι καλά!!!

Νατάσσα έχω δοκιμάσει τα πάντα δεν γίνεται τίποτε…. το θέμα είναι πως δεν μπορώ να τον αφήσω να κλάψει πολύ γιατί κάνει εμετό… εχθές τον άφησα στην κούνια του κ έφυγα! έμεινε να φωνάζει κ να ψευτοκλαίει περίπου 40 λεπτά… μετά άρχισε το δυνατό κλάμα κ στα 5 λεπτά πήγα τον πήρα αγκαλιά κ κοιμήθηκε!!!

γι’ αυτό δώσε ένα φιλάκι στη Σοφούλα που είναι τόσο καλό παιδί!!!!

Ελίζα μου υπομονή…. περνάει κ αυτός την φάση του!!! Τα παιδιά μεγαλώνουν κ αλλάζουν κ οι προτιμήσεις τους κ οι συνήθειές τους…. μπορεί να έχει ανάγκη να μένει λίγο περισσότερο μαζί σου!!!

Ευγενία ο Νώντας έχει πάρει την ομορφιά σου…ας πάρει κ την καλοσύνη σου… τίποτε άλλο κοπέλα μου δεν χρειάζεται……χαχαχα

Ίνα αν δεν κάνω κορίτσι θα την πληρώσει ο Σπύρος…. δεν θα του κόψω το μαλλί μέχρι να μείνω έγκυος κ να είναι κ κορίτσι….

Ρε Εύη γιατί άγχωσες την Ελένη??? μια χαρά ήρεμη δεν ήταν? τώρα θα στρώσει βελέντζα κάτω από την κούνια…..χαχαχα

Ελένη μπορούν να κάνουν άνετα ντουέτο η Α. με τον Σπύρο…..χαχαχα

Μαριέττα αφού σ’ αρέσουν τα στιχάκια μου θα σου γράψω κ τραγούδι…..χαχαχα

κάνε μου κ χώρο για να κοτσάρω τον πίνακα που έφτιαξα……!!!! μπου χαχα!!

Είχα πάει για καφέ με την Ειρήνη…… θάψαμε κ λίγο ( ξέρετε), τα είπαμε κ ξεσκοτίσαμε!! Ωραία ήταν……!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να πω πως μου πήρε ο άντρας μου το λαπιτόπι κ δεν μπορώ να γράφω συχνά από το άλλο γιατί είναι στο δωμάτιο…. αυτό σημαίνει να γράφετε με μέτρο κ όχι με το μέτρο….. για να σας προλαβαίνω….!!!

Κ βέβαια δουλέψτε στο κάστρο μου διότι δεν μπορώ να πάω….!!!!

Ευχαριστώ για την κατανόηση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι στο γραφειο και δε προλαβαινω να σχολιασω,παρα μονο να κανω την εξης παρατηρηση:

φανταζομαι οτι το θαψιμο που κανατε Αλικη με την Σαρα,το πιο πολυ θα πηγαινε σε εμενα...

μου σερνει κατα καιρους διαφορα,φαντασου!!!

Καπεταν-Παναη!!!!!!!!!!!!!!!!χρονια πολλα αγορακι μου!!να εισαι παντα ετσι γλυκας οπως εισαι,να εχεις προοδο στην ζωη σου και να ψαρευεις τα γκομενακια ενα-ενα για να κανεις εξασκηση για το μελλον,μεχρι να βρεις την καταλληλη γυναικα που θα την εγκρινει η μανουλα!!!αλλοιμονο της!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και παλι...

Ξαπλωσα λιγο στον καναπε και τον πιρα (τον υπνακο), τωρα ειμαι αλος ανθρωπος μιλαμε..Τι σου κανει λιγη ξεκουραση..

Ειχε ερθει και η κουμπαροξαδελφη μου (νονα του Τ) απο εδω το πρωι και τα ειπαμε λιγο. Βρικε καινουριο γκομενο και πεταει στα σηνεφα. Αχχχ τι ηλικιες και αυτες, 20 χρονων τσαπερδονα...

Ο Τριανταφυλλος ειναι μια χαρα απο οτι φενετε και εχω την εσθιση οτι θα το σκεφτει πολυ να το ξανακανει...Μαλον πατισε πανο στο παπλομα του και πιδιξε...

Σημερα του φορεσα το ανηξιατικο μπουφανακι του και πηγαμε να παρουμε την Φλωρα απο το σχολειο, ο καιρος πλεον εχει αλαξει και δεν νομιζω να ξαναδουμε τον χειμονα, τωρα θα αρχισω να παραπονιεμαι για την ζεστη :lol::lol::lol::lol:

Σημπεθερα τι να φτουρισει η Madona μπροστα στο κοριστι μας, εχεις δικιο καιρος να παει σπιτι της ....

Παντος και ο γαμπρουλης σου δεν παει πισο στο χορο και στο τραγουδι...

Θα παρω αργοτερα την μαμα μου να μου πει ολα τα μιστικα για ενα καλο πιροσκυ, γιατι για να πω την αληθεια δεν εχω κανει πολλες φορες επιδι ειναι τιγανητα αλλα η μαμα μου σαν γνισια ποντια που ειναι κανει σινεχια...

Ευγενια περαστικα με το δοντι...Μια χαρα με τον παιδικο εεε?? Τελικα το αποφασισες?? Μακαρι να του αρεσει θα εχει και παρεουλα εκει τα αλα παιδακια...

Ειρηνη να χαιρεσαι τον Παναη σου,πολυχρονος ο Big brother αντε και του χρονου με μια αδερφουλα...

Μαριεττα σιγα να μην ελεγαν για σ'ενα τις πεθερες θα εθαψαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες να ευχηθω πρωτα στο μαρακι μας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ,ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΟΣΟΙ ΣΕ ΑΓΑΠΟΥΝ!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΠΤΕΝ ΠΑΜΑΗ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ!!!

Tα νεα μας ειναι οτι πηρα την αναπτυξιολογο ,μου ειπε οτι οντως θα επρεπε να τα ειχε κανει αυτα και δικαιολογημενα ανησυχω...αλλα ας τον περιμενουμε αλλο ενα μηνα.κλεινω το τηλ και στο καπακι τον βλεπω να σηκωνεται ανετος απο κατω κατοντας τον καναπε.αμεσως μετα απο ξαπλωτος ορθιος γιατι κατι ηθελε να πιασει... :-?8-}@-)#:-s[-([-([-([-( no comments please....δε θα το ξαναπω οτι μια μερα θα τον πνιξω με τα καψωνια που μου κανει.....

απο την αλλη εχει γινει πολυ γλυκας μου κανει συνεχια αγκαλιτσες φιλακια και τα χερακια ψηλα για να μου δειξει ποσο με αγαπαει..ειναι για φαγωμα!για δουλειες ακουω και σκιαζομαι...εχω παραιτηθει τελευταια και πολυ το ευχαριστιεμαι....απλα οταν κοιμηθει ο γιαννακης μαζευω το ναρκοπεδιο πλεον!! :lol::lol::lol::lol::lol:

εσας ποσες φορες κοιμουνται τη μερα και ποιες ωρες?τι ωρα πεφτουν το βραδυ για υπνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...