Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια 1,5 χρονών: κάντε μας γρήγορα κι άλλα αδελφάκια!!


Recommended Posts

Τώρα θέλω να σας ρωτήσω κ κάτι αλλά σε λίγο… πάω να καθαρίσω τον κώλο του Σπύρου, να δω τι θα μαγειρέψω κ να του κάνω τα φρούτα του…..

Επιστρέφωωωωωωωω…….!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!

Αλικη με δουλευεις? Πέρασα υπέροχα!! Γύρισα απο την δουλειά, πήγα σουπερ και φουρνο με τον μικρό, μαγείρεψα γαύρο, μετα παιχνίδι με Νώντα και διάβασμα βιβλία, μπάνιο, κλπ, κλπ και μετά σιδερο 3 πλυντήρια μέχρι τις 12. Γαμ....ήταν αλλά δεν μου άρεσε!!! Απο το άλλο ΄το έχουμε ξεχάσει.. πάλιιιιιιι

Σήμερα βαριέμαι στην δουλειά...θέλω να πάρω τα αντράκια μου και να πάμε βόλτα στα μαγαζιά μήπως και ψωνίσω κάποια στιγμή...δεν ξέρω τι με έχει πιάσει και δεν θέλω να ψωνίζω για εμένα. Βασικά ξέρω τι φταίει..δεν νιωθω καλά με τον εαυτό μου και δεν μου μένει χρόνος επίσης.

Ο Νώντας είναι καλά, έχει λίγο βήχα αλλά εχει αρκετά φλεματα. Συροπάκι και άγιος ο θεός....

Εγω θα τον πάω παιδικό σε λίγο καιρό, αν το πάρω απόφαση να παω να τον δω. Η νύφη μου θα θέλει βοήθεια τον πρώτο καιρό, μετά θα φύγουν για Μήλο, οπότε ο παιδικός είναι η μόνη λύση. Τουλάχιστον να έχουν περάσει οι ιώσεις θέλω και μετά θα τον πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Ε ναι λοιπον οι αντρες μου με εχου τρελανει αλλα δεν μιλαω γιατι εχω χρονια μπροστα μου...αν διαμαρτυρομαι απ τωρα φανταστειτε τι εχει να γινει σε λιγα χρονακια!

Καλα ο Ηλιας φοβερος δεν εχω λογια!

επανερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη θα σε παρω τηλ σε λιγο να σου πω............

α ρε ευγενια ...αν δεν εισαι καλα και εσυ που εισαι η πιο ψυχραιμη εδω μεσα.....καταλαβα!!!!!

ουτε εγω ειμαι στα καλα μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!

εχω πολυ δουλεια,αλλα θα μπαινω λιγο λιγο να σας διαβαζω,γιατι χανω την μπαλλα με την παρτη σας!!!

φιλια σε ολες και σε ολους!!!

η θεια Τέτα(θυμαστε την θεια Λένα...καμια σχεση :lol::lol: ) 8-}8-}8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλια....

Ταιζω τον Τ σταφιδες παλι για να με αφισει να γραψω....Του δινω και corn flakes αλλα αυτος μου διχνει τις σταφιδες, τι περιεργο???

Να μπω και εγω στο κλαμπ τον σκαζμενων μαμαδων??? Θελω διακοπεεςςςςςς να ξελαμπικαρω απο ολα..

Δεν θελω να ξαναβαλω σκουπα, να μαγηρεψω, να πλενω πιατα μπαλκονια ρουχα, να σιδερωσω #:-s#:-s#:-s#:-s Θελω time out απο την ζωη μου :-t:-t:-t:-t

Ευχαριστω πολυυυυυυ που με ενθαρινετε και μου σιμπαραστεκεστε με την διαιτα μου, αυτη την εβδομαδα τα σκατωσα λιγο γιατι ψιλοκουραστικα και μ'αυτο το θεμα αλλα δεν πρεπει να τα παρατισω τωρα εχω δρομο ακομι...

Κοριτσια θελω να μου πιτε για να μην ψαχνω μια ωρα πως θα κανω το προφιλ μου στο fb να μην φενετε ποτε ειμαι μεσα γιατι δεν θελω να με ενοχλουν οταν παιζω το παιχνιδι μου...Αν ειναι καμια απο εσας δεν με ενοχλει καθολου αλλα εχθες με επιασε στην κουβεντα η γυναικα ενος φιλου του αντρα μου την οπια δεν πολυ σιμπαθω κιολας και μου την εσπασε γιατι εκτος που εκανε 100 χρονια να γραψει ηθελε να θιμιθουμε και ολα οσα εγηναν τα τελεφτεα 5 χρονια :evil::evil::evil::evil:

Κοριτσια θα σας πω γιατι ειμαι εποχιακη καπνιστρια....

2 πραγματα σιχενομε παρα πολυ, 1 ειναι οταν μπενουμε μεσα στο σπιτι με τα παπουτσια. Δεν μπορω να καταλαβω τι μαλακια σιστιμα ειναι αυτο στην Ελλαδα και δεν μ'αρεσει καθολου...

Αρκει να σας πω οτι οταν εμηνα μονη μου για πρωτη φορα και νικιαζα μια γκαρσονιερα εκανα περιπου ενα χρονο να πατισω κατο στο πατομα χωρις να φοραω παντοφλα και ενοω κατεφθιαν απο τα παπουτσια παντοφλα και στο μπανιο ακομι φορουσα σαγιοναρες για να μην παταω κατο..

Μετα απο ενα χρονο εσθανθικα οτι εχω σφουγγαρισει τοσες φορες οστε να ειναι καθαρο το πατομα.

Μιπως πρεπει να με δει κανενας γιατρος :roll::roll::roll::?::?::?::?:

Και το 2 ειναι το καπνιζμα σε κλιστους χορους. Τον χειμονα δεν εχω καμια διαθεση να ξεροσταλιαζω στο κρυο μονο και μονο για να καπνιζω οποτε δεν το επιχιρω καν...

Σας αφινω προς το παρον γιατι πρεπει να βαλω σκουπα ο μικρος εκανε παλι το θαβμα του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααα ναι ρε πως το ξεχασα.....

ΤΕΤΑΑΑΑ εισαι χαζη που καθεσε και σκας για τη μαλακο, και αυτη ομως τι να πω δεν εχει τον θεο της..

Ο Ηλιας ειναι Φ Ο Β Ε Ρ Ο Σ, μπραβοοοοοοο αγορι μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! και τι υπέροχη μέρα!!!

Η Αφροδίτη τώρα ετοιμάζεται για να πάει στις κούνιες και η μαμά κάθεται και χτυπιέται από τη ζήλεια της στο γραφείο.

Ηλία παιδί μου, συγχαρητήρια!! μα βρε Μαριέττα, όλο και περισσότερο μοιάζουν τα παιδιά μας :lol: ! Και μην ακούσω ότι ξανασυγχίστηκες τόσο πολύ άλλη φορά γιατί κάηκες κακομοίρα μου, δεν το γλιτώνεις το ξύλο από όλες μας.

Συμπεθέρα μου κατάλαβες τώρα γιατί δεν με βλέπεις στο fcb;;; λοιπόν, πας κάτω δεξιά πρέπει να λέει chat, αλλά σίγουρα θα λέει και online που είναι το στάτους σου αυτή τη στιγμή. Ε αν πατήσεις εκεί θα σου έχει επιλογή να βγεις offline. Γιατρός πρέπει να δει και τις δυό μας, κι εγώ έτσι αρρωστάκι είμαι με τις δουλειές... αλλά για το θέμα του καπνίσματος, επειδή είμαι πιό αρρωστάκι από εσένα δεν με πειράζει να ξεροσταλιάζω στο κρύο, το έχω συνηθίσει πλέον.

Ειρηνάκι μου τι έχεις εσύ; πως πάει η δουλειά όλα καλά;

Οι περισσότερες μου φαίνεται ότι περνάμε τη φάση που θέλουμε ένα time out από τη ζωή μας...

Ελιζάκι, Αλίκη, Ινα σας φιλώ γλυκά και πάω να κάνω καμιά δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α τον Μανωλιό ξέχασα να σχολιάσω που ήθελα, μα καλά τι παιδί είναι αυτό;;;; ανεβαίνει τις σκάλες μόνο του και πάει και παίζει στο δωμάτιό του;;;;; θα τρελαθώ!!!! Μαρία σε λίγο καιρό να τον μάθεις να σου μαγειρεύει κιόλας, τον έχω ικανό!! μεγάλο αστέρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Μανωλιός δεν υπάρχει πραγματικά! Βέβαια και η Μαρία που δεν φοβάται και αυτή!! Γιατί αν φοβόταν θα το είχε μεταδώσει στον Μανώλη. Η βαπτιστήρα μου επειδή η μάνα της φοβάται και την σκιά της έχει γίνει μια απο τα ίδια.. Ο Νώντας δεν ξέρει καν να τα ανέβει τα σκαλιά, όχι να τα κατέβει!!

Λοιπόν άλλαξα γνώμη...είναι για ουζάκι η μέρα, χταποδάκι στα κάρβουνα, γαριδούλες... η θάλασσα να σκάει στα πόδια μας... 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΡΩΤΗΜΑ: στις 8 Απριλίου θα κάνουμε την γιορτη του Νωντα μαζί με τα γενεθλια της φίλης μας Κέλλυς σε παιδότοπο. Θα παραγγείλουμε βλακείες για όσους δεν νηστεύουν αλλά εγώ έχω αρκετούς που θα νηστεύουν. Τι τους φτιάχνω ή τι μπορώ να παραγγείλω? Ιδέες παρακαλώ... :idea::idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Αλικη με δουλευεις? Πέρασα υπέροχα!! Γύρισα απο την δουλειά, πήγα σουπερ και φουρνο με τον μικρό, μαγείρεψα γαύρο, μετα παιχνίδι με Νώντα και διάβασμα βιβλία, μπάνιο, κλπ, κλπ και μετά σιδερο 3 πλυντήρια μέχρι τις 12. Γαμ....ήταν αλλά δεν μου άρεσε!!! Απο το άλλο ΄το έχουμε ξεχάσει.. πάλιιιιιιι

Ευγενία sorry, νόμιζα πως σ’ άρεσε…. :lol::lol::lol::lol:

Εύη πόση σταφίδα έχει φάει….. σταμάτα θα τον παχύνεις!!! Χαχαχα

Ευτυχώς που το είπες για τα παπούτσια γιατί αν ερχόμουν σπίτι σου δεν θα μου πήγαινε στο μυαλό να τα βγάλω…. Μάλλον θα με έβριζες… χαχαχαχα

Δεν το έχω αυτό να σου πω την αλήθεια κ γενικά είμαι της καθαριότητας αλλά δεν είμαι σιχασιάρα…. ( εκτός από κάποιες περιπτώσεις)!!

Ευγενία καμία πίτσα νηστίσιμη, πίτα… μετά κανένα κέικ η κ σιμιγδαλένιο χαλβά!!! Αν μου έρθει τίποτε θα σου πω…

Πάω σε άλλο ποστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Αλίκη...θα τους φτιάξω λαδένια από τα μέρη μου!!! Θα μυρίσει λίγο το κρεμμύδι αλλά είναι σούπερ!!! Χαλβά θα πάρω έτοιμο για να είναι σαν φαγητό και όχι σαν γλυκό, γιατί γλυκά θα βρω σίγουρα πολλά. Στο φαγητό είναι το θέμα γιατί δεν θέλω να φτιάξω σουπιο, γαριδο, χταποδοκατασταση... Κάτι εύκολο θέλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαδένια Κιμώλου

Η Λαδένια είναι μια συνταγή που παρουσίασε ο Ηλίας Μαμαλάκης στην εκπομπή του, από την Κίμωλο. Είναι πολύ νόστιμη και μπορούμε να πειραματιστούμε με αυτή και να προσθέσουμε υλικά που μας αρέσουνε όπως πιπεριά, τυρί, αλλαντικά ή και κάποια αρωματικά όπως βασιλικό ή μαντζουράνα.

Καλή επιτυχία.

Chef Martin

Υλικά:

Για τη ζύμη:

400 γρ. Αλεύρι για όλες τις χρήσεις

1 φακελάκι μαγιά

½ κουταλάκι αλάτι

1 ½ ποτήρι νερό

½ φλιτζάνι ελαιόλαδο

Για τη λαδένια:

2 τεμ. Κρεμμύδι σε φέτες

2 τεμ. Τομάτα σε φέτες

2 κουταλάκια ρίγανη

Αλάτι

½ φλιτζάνι ελαιόλαδο

Εκτέλεση:

Ανακατεύουμε όλα τα υλικά για τη ζύμη (αφού τα κοσκινίσουμε) και ζυμώνουμε μέχρι να ομογενοποιηθεί. Αφήνουμε για μισή ώρα να ξεκουραστεί και μετά βάζουμε τη ζύμη σε ένα ταψάκι το οποίο έχουμε αλείψει με ελαιόλαδο και ανοίγουμε με τα δάχτυλα μέχρι να καλύψει όλη την επιφάνεια του ταψιού. Σκεπάζουμε τη ζύμη με της φέτες από το κρεμμύδι και τη τομάτα. Πασπαλίζουμε με τη ρίγανη και προσθέτουμε το αλατάκι. Ρίχνουμε πάνω από τη λαδένια το υπόλοιπο λάδι και ψήνουμε στους 180 βαθμούς για 45’.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Σπύρος έχει ξεκινήσει το βράδυ κ δυσκολεύεται να κοιμηθεί…. Δεν θέλει πια να τον κρατάω αγκαλιά κ να τον κουνάω αλλά να τον βάζω στην κούνια του κ να τον κουνάω εκεί!! Στριφογυρίζει σαν σβούρα σαν να μην βολεύεται, κάνει κ βλακείες άμα του έρθει αλλά κατά τα άλλα νομίζω πως κ ο ίδιος θέλει να κοιμηθεί!! Αυτό μπορεί να μας πάρει κ 2 ώρες κ φυσικά η μέση μου δεν το αντέχει!!! Εχθές δοκίμασα να τον αφήσω στην κούνια του μόνο του αλλά αυτός σηκώθηκε, χόρευε, τραγουδούσε κ πείραζε τα παιχνίδια του…. το περίεργο είναι πως από τις 8.15 αρχίζει να νυστάζει… κουτουλάει παντού κ μπορεί να χωθεί στην αγκαλιά μας κ να αποκοιμηθεί! Μετά το μπάνιο πάλι τα ίδια αλλά μόλις πιεί το γάλα του είναι σαν να έχει πιεί φραπέ!! Τι να κάνω ρε κορίτσια…? Είναι 3 μέρες τώρα αυτό το βιολί…. Κ να πεις ότι κοιμάται μέχρι το πρωί άντε να το αντέξω… να πάω όμως μετά τις 12 για ύπνο κ να ξυπνάω πόσες φορές τη νύχτα κ το πρωί από τις 7 είναι λίγο βαρύ!!!

Τι θα κάνατε εσείς?

Θα την κρατήσω την συνταγή να την κάνω….. !!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τη κυριακη το απογευμα συμαζευω και καθαριζω,χθες το πρωι εξωτερικες δουλειες σουπερ λογαριασμους φαρμακα φαρμακεια το απογευμα σιδερο και πλυσιμο,σημερα σκουπα σφουγαρισμα .αλλα τα παραθυρα τα πατζουρια και τις σιτες τραβαω τις κουρτινες να μην τα βλεπω.δεν τελειωνουν ποτε ποτε ποτε και να μην σκεφτω τα υπολοιπα που πρεπει να γινουν.αμα δουλευα τουλαχιστον θα ελεγα δε με νοιαζει τωρα καθαριζω και ποτε δεν φαινονται καθαρα!!μου τη δινειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.

μαριετα χθες στο σταρ ειχε το μαμακια γιο την ειδατε δεν ειχα τηλεφωνο να σε παρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη εμενα πεφτει τοσο πτωμα που δεν εχει αλλες αντοχες!τις εχω βαλει σεντονια ντορα και τη λεω κανε νανι με τη ντορα και ξαπλωνει!η θα τη βαλω να ξαπλωσει στο καναπε μαζι μου χωρις φωτα και θα κοιμηθει και μετα τη παω στο κρεββατι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου αν τον αφήσω μπορεί να καθίσει μέχρι τις 3 ξύπνιος…. Χαμηλώνω τα φώτα αλλά με το που θα πιεί το γάλα αρχίζει το παιχνίδι!! Λες η ζάχαρη να του δίνει ενέργεια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για την Ευγενια!!!

συνταγες απο το site ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ

ΠΑΤΑΤΟΚΡΟΚΕΤΕΣ ΝΗΣΤΙΣΙΜΕΣ

Τι χρειαζόμαστε:

* 4 μέτριες πατάτες

* 1 ματσάκι φρέσκο δυόσμο

* λίγο αλεύρι

* καλαμποκέλαιο ή ηλιέλαιο για το τηγάνισμα

Πως το κάνουμε:

1. Ξεφλουδίζουμε τις πατάτες, τις πλένουμε καλά και τις τρίβουμε στον τρίφτη (χοντρό τρίψιμο).

2. Στη συνέχεια, τις βάζουμε σε ένα σουρωτήρι για να φύγει τελείως το νερό.

3. Ψιλοκόβουμε τον πλυμμένο δυόσμο και τον ανακατεύουμε με τις πατάτες.

4. Σε ένα κατσαρολάκι ρίχνουμε λάδι για τηγάνισμα μέχρι τη μέση περίπου.

5. Ενώ περιμένουμε το λάδι να κάψει, παίρνουμε μια χούφτα από τη γέμιση, την πλάθουμε σαν κροκέτα και την πασπαλίζουμε με λίγο αλεύρι που έχουμε βάλει σε ένα πιάτο.

6. Αφού πασπαλίσουμε την πατατοκροκέτα, την ξαναπλάθουμε λίγο για να είναι καλά αλευρωμένη.

7. Συνεχίζουμε να φτιάχνουμε τις πατατοκροκέτες και τις τηγανίζουμε χαμηλώνοντας λίγο τη φωτιά.

ΠΡΑΣΟΚΕΦΤΕΔΕΣ ΝΗΣΤΙΣΙΜΟΙ

Τι χρειαζόμαστε:

* 1 κιλό πράσα ξεβρασμένα και καλά στυμμενα

* 3 κουταλιές της σούπας φρυγανιά τριμμένη

* δυόσμο μπόλικο

* αλατι

* πιπέρι μαύρο

* πιπέρι κόκκινο

* αλεύρι όσο πάρει (φαρίνα κόκκινη)

Πως το κάνουμε:

1. Ανακατεύουμε τα πράσα καλοστραγγισμένα με το δυόσμο, το αλάτι και τα πιπέρια, βάζουμε και λίγη φρυγαγανιά να πιεί τα υγρά και προσθέτουμε αλεύρι ώστε να πλάθονται κεφτεδάκια

2. Τηγανίζουμε και τρώγοναι ζεστά και κρύα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε Ινα!! γιατι δεν ειχες το τηλεφωνο μου; :?::?::?::?: θα σου το στειλω με μηνυμα..

οσον αφορα τα βραδυνα κολπα των μωρων μας για τον υπνο και μετα απο 2 εβδομαδες ταλαιπωριας του Ηλια με μυξες και δοντια,κατεληξα στο εξης συμπερασμα:του δινω το γαλα κατα τις 22:00,αφου τον βλεπω ηδη να τριβει τα ματακια του,και ή στην καλυτερη περιπτωση θα το πιει και θα πεσει ξερος,ή στην χειροτερη,θα το πιει(οχι ολο) και μετα αφου δω οτι δεν θελει να παει στο κρεβατι,θα κανω την καρδια μου πετρα,θα τον αφησω να σουλατσαρει στο σπιτι,εγω θα ξαπλωνω και καλα οτι κοιμαμαι,τα φωτα γενικως τα κλεινουμε οταν ειναι η ωρα του υπνου,αφηνω μονο τον υπολογιστη και την τηλ.να παιζει στο σαλονι...με τα πολλα,ο Ηλιας θα κουραστει,θα τον βαλω λιγο στο παρκο να γλαρωσει μονος του με την πιπιλα στο στομα και αφου τον παρω αγκαλια και δω οτι δεν αντιδραει πηγαινοντας στο δωματιο του,θα τον βαλω στο κρεβατακι του,θα τον σταυρωσω,θα με σταυρωσει και θα γυρισει πλευρο,αγκαλια με τον φιλο του....τα εγραφα και ηδη κουραστηκα...πώς τα ζουμε αυτα τα πραγματα;;;;;; :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μάλλον είναι ο πιο εύκολος στο θέμα ύπνου!! Κάνει μπάνιο στις 9:00, πίνει το γάλα στις 9:20 στην αγκαλιά μου, του δίνω πιπίλα και κατευθειαν λιωνει στον ύπνο στην αγκαλιά μου. Τον πάω στο κρεβάτι του και πλέον αν ξυπνήσει στην διάρκεια, πάω την πρώτη φορά και του χαιδευω τα πόδια χωρίς να με βλέπει και ηρεμεί και τον πέρνει ο υπνος. Υπάρχει πιθανότητα να ξαναξυπνήσει στα καπάκια. Πλέον τον αφήνω να κλαίει και σε 5 λεπτά έχει σταματήσει το κλαμα και ξανακοιμάται. βέβαια αν ξαναπιασουν τα δοντια θα εχουμε ιστορίες. Θα θέλει αγκαλιές για να κοιμηθεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα κοιματε πολυ ευκολα ο Τ. 9 με 10 ειναι η ωρα του υπνου..Αν του εχω δοσει να φαει αργα το απογεβμα και εχει φαει καλα μπορει να μην του κανω ουτε γαλα γιατι ετσι και αλιος δεν θα το πιει.

Μετα ειναι δεν ειναι κουραζμενος του λεω "πες καληνυχτα Τριανταφυλλε στην Φλωρα", αν ειναι κουραζμενος αρχιζει αμεσος να χερεταει και να στελνει φιλακια αν παλι δεν ειναι μπορει να γκρινιαξει λιγο αλλα ξερει οτι κλαψει δεν κλαψει στο κρεβατι του θα καταλιξει οποτε το κοβει αμεσος. Τον βαζω στο κρεβατι του του λεω "ξαπλωσε στο μαξιλαρι σου", ξαπλωνει και εγω τον σκεπαζω με το παπλομα μετα κλινω την πορτα και αυτο ηταν....Αν δεν ειναι κουραζμενος μπορει να παιξει λιγο στην κουνια του μεχρι να τον παρει ο υπνος αλιος κοιματε αμεσος...Κατα διαστιματα ξιπναει γηρο στης 5, τον αλαζω τον ταιζω και παλι νανι μεχρι της 9-10..

Εγω παλι εχω προβλιμα με την Φλωρα οταν ειναι ωρα για υπνο, αν δεν παιξουμε ενα ματς (καμια φορα πεφτει και καμια σφαλιαρα) δεν το περνει αποφαση να κοιμηθει και το πρωι αρχιζει την γκρινια και τα κλαματα γιατι ειναι ψωφια...

Ευγενια να κανεις πιροσκι με πατατα κρεμιδι και λιγο μπουκοβο μεσα, ειναι τελεια πεντανοστιμα και νιστισιμα....

Αν θελεις συνταγη πες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ανακαλιψα στο fb οτι μπορεις να επιλεξεις να φενεσε offline μονο για καπιους ανεπιθιμιτους και για τους αλους να εισαι οπως παλια.....Μια χαρα :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετοιμαζομαι να παω σπιτι!!

επηξα στο γραφειο σημερα.... :evil::evil::evil:

φιλια κορες και θα σας δω το βραδακι!!!

πω πω!!σημερα προβλεπεται να αρχισουμε τα βραδυνα ποτακια..αν κρινω απο την θερμοκρασια σημερα,το βραδυ θα ειναι καλα.....

παρεπιπτοντως,συμφωνω με την Ελενη:ακομα και με χιονι,φοραω μπουφαν και βγαινω στην βεραντα για τσιγαρο...θα με βλεπουν οι γειτονες και θα λενε:βρηκε η τρελη!!μπου χα χα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες...!σας ακουω που λετε ολες τα παραπονα σας...εχω και γω να τα πω??να τα πω???

βασικα τα εχω ΠΑΙΞΕΙ!Τα βραδια τελευταιες μερες εχω κι εγω θεμα με το γιαννη....πρεπει να το ξαναστρωσω..την ωρα που πεφτει για υπνο ειμαι σταθερη και εχει μαθει οτι θα κοιμηθει στο κρεβατι του..γυρω στις δυο ομως θελει να ξανασηκωθει!τον ταιζω συνηθως και ξανακοιμαται αλλα ειναι σκοτωμα ρε κοριτσια αυτο το βραδυνο...το βραδυ εκανατο μεγαλο λαθος να αφησω τον αντρα μου να σηκωθει να τον ταισει γιατι δε τη παλευα...εετον σηκωσε..του μιλαγε την ωρα που τον ταιζε..μουρμουραγε κι ολας οτι εγω τον εμαθα στο βραδυνο γαλα...ε καταληξαμεμεχρι τις 4 να προσπαθω να ξανακοιμησω το γιαννη...στο τελος με πιασανε τα νευρα μου και του εβαλα να δει στρουμφακια μπας και ηρεμησω απο τα κλαματα :evil::evil::evil::evil::evil: να πω και την αληθεια στο τελος εδωσα μια δυο γερες μπουνιες και στον αντρα μου απο τα νευρα μου...αλλα δικαιολογουμε νομιζω ε?ειπαμε ορμονες!ευτυχως δε καταλαβε κα πολλα..εμενα πονεσαν μονο τα χερακια μου!

γενικα κοριτσια νιωθω οπως εσεις οτι θελω να ξεάμπικαρω..αλλα σε αυτη τη φαση που ειμαι μονο ξελαμπικαρισμα δε μπορεις να το πεις αυτο που με περιμενει!ωρες ωρες τα σκεφτομαι και απελπιζομαι.

κοριτσια το πηρα αποφαση...το γιαννη θα τον παω να τον δει μια αναπτυξιολογος.δεν εχω να χασω τιποτα και θα ξεαγχωθω κι ολας.το ενστικτο μου μου λεει οτι ναι μεν δεν εχει θεμα αλλα θελει βοηθεια για να κανει καποια πραγματα.το θεωρω λιγο αδιανοητο που δεν σηκωνεται μονος απο ξαπλωτος καθιστος και απο καθιστος ορθιος...τον εχω δει να το κανει μια φορα και τα δυο αλλα ετυχε μαλλον κι ολας να τον βολευει ετσι οπως καθοταν.ολοι μου λενε οτι ολα ειναι οκ με το παιδι αλλα εγω λεω να ακολουθησω το ενστικτο μου να ειμαι σιγουρη.και πολυ το αργησα μαλλον.σε λιγο θα παρω τηλ να κλεισω ραντεβου.

σημερα εκανα σνιτσελ με κιμα και του μικρου του μυρισε και ξυπνησε σα πεινασμ

ενος λυκος!εβλεπε το τηγανι και χτυπιοταν.μετα φυσικα εγλυψε το πιατο του!

μαριετα κορυφη ο ηλιας!!!!!μα να κανει ξουξου στη ζαμπα???

σας διαβασα οοολες να ξερετε αλλα τελευταια παθαινω κενα μνημης?κι αυτο ορμονικο ειναι??χθες ξυπνησα μεσα στο μεσημερι και δεν μπορουσα να θυμηθω σε πιανου στο σπιτι βρισκομαι(στο δικο μου)ποιος ειναι αυτος ο τυπος με το μουσι που γυρναει μεσα στο σπιτι(ο αντρας μου) και ποιανου ειναι αυτο το παιδι(το παιδι μου)να ανησυχησω?μετα απο κανα 2λεπτο επανηλθα! :lol::lol::lol::lol:

εχω ερωτησουλα.το βραδυ κανει να τους δινουμε γαλα στον υπνο τους?ο προηγουμενος παιδιατρος ελεγε οχι αλλα εχω παρατηρησει οτι το προβλημα του τελικα δεν ειναι να ερθει 2 η ωρα στο κρεβατι μας αλλα πειναει..ακομα και αν εχει φαει βραδυνο μαζι με το γαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...