Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια 1,5 χρονών: κάντε μας γρήγορα κι άλλα αδελφάκια!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχεις δικιο αλλα πως να τα κανω αυτα με τη κοιλια στο στομα ειναι πλεον αδυνατο!εμενα φαντασου δεν πεφτει ποτε με το κωλο αλλιως θα τον αφηνα και δε θα με ενοιαζε καθολου...χανει την ισορροπια και πεφτει πισω με το κεφαλι...ειμαι σιγουρη πως φταιει οτι ακομα δε σηκωνεται μονος και δε μπουσουλαει,εχω διαβασει καπου οτι ειναι απαραιτητα σταδια για να ελεγξει ενα παιδι το σωμα του,γιατι ομως δε τα περνανει αυτα τα κολοσταδια?

σιγουρα πρεπει να το δω πιο χαλαρα.

τα πραγματα θα ηταν καλυτερα αν δεν ειχα τη μανα μου αναγκαστικα να βοηθαει και αν δεν ημουν εγκυος...τα χαπια μου!αντε να γεννησω μπας και μπορεσω να παρω κανα ηρεμηστικο γιατι δε με βλεπω καλα!εχω αρχισει και τα βλεπω ολα μαυρα ή μου φαινεται? :roll::roll::roll:

:cry:

ευχαριστω ρε ειρηνακι!δεν εχω θεμα αλλα αυτο που δε σηκωνεται ακομα μονος ουτε καν απο ξαπλωτος...εχει σπασει καθε ρεκορ δηλαδη αυτο το παιδι....δεν ανησυχω γιατι τον εχω δει να τα κανει...απελπιζομαι ομως γιατι δεν εχω ακουσει ουτε για ενα παιδακι που να μη περασε αυτα τα σταδια..ουτε καν να μη σηκωνεται απο τη θεση του?τι να σου πω γι'αυτες τις μανες που τους πανε ολα ρολοι...ειναι αδυνατον μη τα πιστευεις!οσο για τη κορη ηρεμησε βρε εχεις 2 υπεροχα αντρακια και θα τη κανεις και τη κορη σιγουρα!στο χερι της ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα με αγχωνει που δεν μιλαει και που δεν λεει λεξουλες η που δεν παπαγαλιζει οπως κανουν αλλα..αντιγραφει κινησεις ναι μεν αλλα οχι λεξεις..σημερα για παραδειγμα στεκοταν στον καθρεπτη μαζι με τον μπαμπα και φτιαχναν τα μαλλια τους..ο αλεξης τα ειχε παιξει...οτι εκανε ο μεγαλος το εκανε και ο μικρος...

αλλα λεξεις τιποτα..και στην αρχη ελεγε συνεχεια παππου και τακη και τωρα τιποτα...μαλλον θα τα ακουσω ολα μαζεμενα..αλα ποτε???

και οσο αυτο που λες ειρηνη για τις αδιαφορες μανες το εχω παρατηρησει κι εγω...και γενικα σε ανθρωπους που δεν νοιαζονται και ειναι στα τετοια τους ολα τους ερχονται..και τρελενομαι..εμεις δηλ.γιατι θα πρεπει να ιδρωνουμε για να βγει κατι??

και μην ασχολεισαι με την κοντη..ασε την ζαμπα να ασχοληθει οσο θελει και να σε αφησει υσηχη..μωρε να μην γινοταν σε εμενα αυτο???να ειδες που σου λεω??εγω που το θελω και δεν μου ρχεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα..

Κατερίνα θα συμφωνήσω σε όσα έγραψαν η Ειρήνη και η Μαρία...

Μη στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου, κάθε παιδάκι θέλει το χρόνο του..

Σε λίγο θα τρέχει ο Γιαννάκης και θα τον κυνηγάς...

Αλίκη εμείς εδώ και μήνες κοιμόμαστε όλοι μαζί στο κρεβάτι..

Το παρκοκρέβατο το'χουμε κάνει κρεμάστρα, αποθήκη κλπ κλπ.. :lol::lol::lol:

Ειρήνη μη σκας παιδάκι μου, έχεις δυο κούκλους άντρες!!! Κι άμα λάχει, θα κάνεις και την κόρη! ;)

Κορίτσια όπως ξέρετε, ο Φίλιππος ακόμα θηλάζει (Άννα με ρώτησες τι σκέφτομαι να κάνω και ξέχασα να σου απαντήσω: λέω να τον αφήσω μέχρι τα 2 και μετά σιγά σιγά να το κόψουμε, εκτός πια κι αν αποφασίσει μόνος του να σταματήσει νωρίτερα). Κάποια πρωινά του δίνω ένα γάλα της Nestle για να συνηθίζει σιγά σιγά, που είναι από ενός έτους και πάνω. Είναι σε ατομική συσκευασία 200ml, με καλαμάκι, δε θέλει ζέσταμα, δε θέλει τίποτα. Το τρυπάς και το πίνεις. Συνήθως πίνει το μισό ή τα 3/4 απ' αυτό. Δείτε το στο σουπερμάρκετ (αν και δεν το έχουν όλα). Μας βόλεψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκο μου Μαρακι φετος θα ξαναγινεις μανουλα....το ξερω ;)

Κατερινακι @};- μου

ευγενια κουραγιο,,,,Παρασκευη ειναι........

η Μαιρουλα τι να κανει?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα μωρε...να σου πω γιατι δε θυμαμαι αυτη τι σου ειναι??αδερφη του αντρα σου?καλα αυτη μπορει να ειναι βλαμμενη..αλλα ειμαι σιγουρη οτι ερθει το μωρακι κι εσυ θα χαρεις.αυτα ειναι ευχαριστα γεγονοτα απ'οποιον και να προερχονται!σε καταλαβαινω ομως γιατι θες πολυ τη κορουλα!εγω οατν ειχα χασει το πρωτο μου μωρακι (το ηθελα πααααρα πολυ και εκανα πολλα ονειρα γι'αυτο)μολις εμαθα οτι μια φιλη μου ειναι εγκυος αντεδρασα πολυ ασχημα.....εγινα θηριο μου ηρθε να παω και να τη πνιξω...απαραδεκτο μεν αν το δεις απ'εξω....ανθρωπινο μεν αν το νιωσεις στο πετσι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επαναλαμβανω........

δεν ειναι το θεμα να κανω εγω κορη ,....αλλα να μην κανει η κοντη για να μην χαρει η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ αχ θα ραφτω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα η πεθερα ειναι το θεμα!οκ!οποτε ασχετο αυτο που ειπα.η πεθερα αγαπη μου τετοια που ειναι μπροστα τις θα τα βρει...μην ανησυχεις!

εγω κοριτσια χθες ειδα στον υπνο μου οτι η ζαμπα μου μας αφησε χρονους...ομως παρολο που δε τη παω ειδα οτι στεναχωρηθηκα λιγο :lol::lol::lol::lol::lol: μετα ξυπνησα εριξα 2 χαστουκακια στον εαυτο μου και ειπα συνενελθε η ζαμπα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επαναλαμβανω..αν ειναι να την ξεφορτωθεις ασε την να χαρει οσο θελει...αλλα επειδη εγω ειμαι πιο κακια..σκεφτομαι φανταζεσαι να μεινεις εγκυος μετα και να ειναι κορη??και να ερχεται να σου κανει χαρες???και εσυ να εισαι αδιαφορη και να στην στελνεις στην αλλη εγγονα??αυτο αξιζει να το ζησεις..

ειρηνουλα μην χαλας το καρμα σου αγαπη μου..δεν αξιζει για καμια...

κατερινα χαχαχαχαχ :lol::lol::lol: καλο...συνηλθες γρηγορα εε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, Μαρία με πρόλαβες, αυτό θα έγραφα, Ειρήνη μη χαλάς το κάρμα σου!!

Κορίτσια, άσχετο, έχει έκπτωση στα babylino στο Βερόπουλο, 11 ευρώ η μεγάλη συσκευασία. Εγώ έχω και κουπόνια, θα μου'ρθει 7 ευρώ το μεγάλο πακέτο! :D

Να ρωτήσω κάτι; Τις πάνες βρακάκια από πότε τις χρησιμοποιούμε; Βολεύουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα η πεθερα ειναι το θεμα!οκ!οποτε ασχετο αυτο που ειπα.η πεθερα αγαπη μου τετοια που ειναι μπροστα τις θα τα βρει...μην ανησυχεις!

εγω κοριτσια χθες ειδα στον υπνο μου οτι η ζαμπα μου μας αφησε χρονους...ομως παρολο που δε τη παω ειδα οτι στεναχωρηθηκα λιγο :lol::lol::lol::lol::lol: μετα ξυπνησα εριξα 2 χαστουκακια στον εαυτο μου και ειπα συνενελθε η ζαμπα ειναι!

ζαμπα ειναι θα περασει!!! και τζαμπα να ηταν εγω δε θα αγοραζα,αλλα να πως τα φερνει η ζωη...μη χεσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες γεια και χαρα και αερα στα πανια...για τα βρακια δε λεω,παρα εχουν παρει αερα!!

ο Ηλιας με εχει ΞΕΠΑΤΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ....μπαινω για εναν χαιρετισμο και αποχαιρετισμο μαζι...

αν κοιμηθει το μεσημερι,θα μπω να σχολιασω....ΑΤΙΜΑ ΔΟΝΤΙΑ!!!! ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΔΑΓΚΩΣΕ ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙ :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριεττα γεια σου και αντιο σου...

ευγενια σιγα θα πεσει ο τοιχος και θα χτυπησεις...παρε ανασες... φου φου φου...

κοριτσια παω κι εγω μπας και κανω καμια δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα δεν υπάρχει η ημέρα...έχασε το αφεντικό το αεροπλάνο για Μήλο και γυρίζει πίσω όλο νευρα!!!

Λοιπόν να σας πω εν συντομία τα νέα μας. Χθες μας ανακοινωσαν για την μείωση στο μισθό. Εγω είμαι απο τους πιο χαμηλόμισθους οπότε η μείωση ήταν μικρή. Μόνο 100 ευρώ - είπα και ευχαριστώ!!

Το απόγευμα πήγαμε πρώτη φορά σε παιδότοπο και ο Νώντας δεν ξεκόλησε απο τα παιχνιδια. Ήπιαμε καφέ μετά απο πολύ καιρό και τον ευχαριστηθηκαμε!! Έκλεισα εκεί και για την γιορτή του στις 10/4 μαζί με την κουμπάρα Νο 1 που έχει γεννέθλια η κόρη της την ίδια μέρα. Βέβαια εμείς θα το κάνουμε στις 8 που είναι Κυριακή και δεν είναι μεγάλη εβδομάδα.

Τα πιο όμορφα νέα ήταν ότι χθες έλεγε συνέχεια μαμά και ότι κάποια στιγμή σηκώθηκε μόνος του επι τόπου χωρίς να πιαστεί απο κάπου. Τον ξαναέβαλα να το κάνει αλλά τπτ.

Κατερίνα το ίδιο ισχύει και για τον Γιάννη. Όσο τον πιέζεις τόσο δεν θα στα κάνει. Άφησε τον και όταν θέλει και νιώσει σίγουρος θα περπατήσει. Δεν νιώθει ασφάλεια για αυτό δεν έχει φύγει και με το να τον πιεζεις νομίζω ότι δεν κερδίζεις τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γράψατε πάλι????

Μαρία μόνο υπομονή κάνω……. τίποτε άλλο!!! μπορεί να γίνει κάτι άλλο κ να σταματήσω την υπομονή???????????

Ειρήνη χέσε την κ αυτήν κ την άλλη….. κ αγόρι να έκανε πάλι ευτυχισμένη θα ήταν η ζάμπα!!! πες της ότι κορίτσι δεν θα ήθελες για να μην πέσει σε καμία πεθερά σαν κ αυτή….

Κατερίνα ο Σπύρος ξεκίνησε 13 να περπατάει κ ακόμη δεν είναι σταθερός… πάει σαν μεθυσμένος κ κάθε λίγο πέφτει!! Έχει φάει το κεφάλι του, τα μούτρα του κ ότι άλλο μπορείς να φανταστείς κ είναι πιο προσεκτικός τώρα…. έχει αποκτήσει αντανακλαστικά!! κούλαρε…. θα μάθει!!!

για το ότι δεν σηκώνεται πείσματα κάνει….. τι λάθος παιδί μου?? Εγώ τι λάθος έχω κάνει κ δεν κοιμάται τα βράδια???

Ευγενία καλό γ@#%$^&*....... το κεφάλι σου πρόσεχε!!! χαχαχαχα

Μείωση κ ευχαριστώ είναι της μόδας….

Μπράβο ρε Ρούλα που θηλάζεις ακόμη….!!!

Καλό τρέξιμο κ σε σένα φίλη Μαριέττα ……. αερόβια άσκηση κάνετε τώρα ή πιλάτες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη όχι δεν θέλω να το πιστέψω μήπως έγινε λάθος;ωχ ωχ ωχ τι θα τραβηξεις!δεν προλαβαίνω να σχολιάσω τίποτα γιατί γίνεται χαμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται!!!!Πως είμαστε??

Κατερίνα,εγώ στα είπα από το τηλέφωνο!Όχι πίεση και άγχος και όλα θα γίνουν!!

Ρούλα,πόσους θηλασμούς κάνετε?Εμείς 7-10 το 24ωρο!Τώρα το Καλοκαίρι σκέφτομαι να αρχίσω να τους περιορίζω για να φτάσουμε στους 2-3 και μέχρι το επόμενο καλοκαίρι που θα είναι 2+ να το έχουμε κόψει!Θα το έκοβα μέχρι τα 2 αλλά σκέφτομαι ότι είναι εποχή με πολλές ιώσεις κι έτσι λέω να το κρατήσω μέχρι το καλοκαίρι.Από γάλατα του δίνω και δοκιμάζει τα πάντα χωρις πρόβλημα,αλλά μην φανταστείς,ένα σφηνάκι,όχι παραπάνω αλλά τρώει και το γιαουρτάκι του και το τυράκι του οπότε είμαστε οκ!!Του δίνω και ταχίνι που είναι φουλ στο ασβέστιο!Ο Φίλιππος είναι κούκλος!!!Φτου φτου!

Ειρήνη,μην τρελαίνεσαι ρε!!!Χαλάρωσε!!Κι εμένα όλοι γύρω μου κάνουν κορίτσια και ζηλεύω αλλά όταν βλέπω πόση αδυναμία μου έχει ο γιός μου,δεν με νοιάζει τίποτα!!!!

Ευγενία,κρίμα για τη μείωση...

Μαράκι,κι εμένα το κάνει καμιά φορά όταν δεν βαριέται και με ένα χέρι και με τα δύο...

Μαριέττα,συμπάσχω!Κι εμείς έχουμε δόντια και ο μικρός είναι μέσα στην τσατίλα!!!

Σήμερα είδα τη μικρή γλωσσοκοπάνα της παρέας!Την Αναστασία!!!Με χάζεψε με τα λογάκια της!!!Ίνα να την χαίρεσαι και να την καμαρώνεις!!

Αλίκη,κι εμείς έχει 3 βράδια που δεν κοιμόμαστε καθόλου καλά...Κουράγιο!!\

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελιζακι μου χρυσο......και εγω σε αυτο το λαθος πονταρω =))=))=))=))=))

καλα Αλικη εγραψες....τελειο

νομιζω οτι μπορουμε ανετα και πολυ επιτυχημενα να ανοιξουμε εταιρια εξοντωσης πεθερων!!!!!!!

εγω αναλαμβανω το ιατρικο κομματι....χαχαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου οι θηλασμοί μας είναι όλοι από το απόγευμα που θα γυρίσω μέχρι το πρωί που θα φύγω. Πρέπει να'ναι τουλάχιστον 3-4, μπορεί και 5, ανάλογα με το πόσο θα ξυπνήσει τη νύχτα. Εννοείται πως σ/κ που είμαι σπίτι, θηλάζει και μέσα στη μέρα όποτε θέλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxx επιτελους σας διαβασα, εκανα και τις δουλειες μου, εστιλα και την μεγαλη στην πεθερα και ελπιζω πως η επομενη ωρα θα ειναι μονο για μενα.......

Τι γηνετε εδω??? Σινταρακτικα νεα βλεπω...Φτου σου ρε Ειρηνη δεν επιασαν οι ευχες μας αλλα δεν πιραζει μωρε, θα κανεις εσυ μια κορακλα μετα Θεα και η αλη εγγονη θα τρωει την σκονη σας.....

Για να μην πω για τους αντρακλες σου που θα τους λιμπιζετε το καθε γκομενακι ;;);;);;)

Μαρια και Ρουλα τι αγορια ειναι αυτα??? Καλε παλι θα το πω αλλα χεστικα αν μας πουνε και λιγακι φανταζμενες....Εχουμε τα πιο μπανικα τα πιο κουκλια μωρα που εχουν περπατισει σε αυτον τον πλανιτι... :-p:-p:-p

Με το γαλα που λετε, μονο εγω του δινω Νoulac??? Eμενα μου ειπε ο γιατρος πρωτα να του δοσω σκονη νρ.3 αν δεν το πινει να του δοσω Noulac h Neslac και μετα φρεσκο αν δεν πινει ουτε αυτο...

Την Φλωρα την εδινα Noulac μεχρι τα 3...

Κατερινα στο θεμα με τον Γιαννακη νομιζω οτι λιγακι πρεπει να φτες και εσυ γιατι με τοσο ανχος που βγαζεις θα το εχεις φοβισει το παιδι...Οπως λεει και η Ειρηνη, 2 παιδια μεγαλομενα απο την ιδια μανα και δεν μιαζουν σε τπτ (για τα δικα μου λεω τωρα)...Και η Φλωρα ειχε ενα θεμα με την μεση της και επεφτε πισο σαν σακι οταν επεφτε, ειχε παει ποσο μηνων και δεν μπορουσε να στιριξει το κορμι της,για να κατσει επρεπε καπου να στιριζετε. Ουτε μπουσουλισε ουτε σιρθικε ποτε απλα μια μερα περπατισε και τωρα αν την δεις ειναι σαν το αγριοκατσικο μονο πηδαει και τρεχει...Δωστου λιγο χρονο...

Ευγενια ηρθε και η σιρα σας για μιωσοις, καλο κουραγιο...

Με το μιτινγκ της σημπεθερας μου τι εγηνε αραγε, λετε να τους ανακινωσαν τπτ ασχιμο???

Αννα βρεθικατε με την Ινα εεεεε???? :((:((:((:((:((:(( Εγω ποτε θα σας δωωωωωωω????????????

Κοριτσια μεχρι εδω ηταν δεν θιμαμε τπτ αλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...