Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια 1,5 χρονών: κάντε μας γρήγορα κι άλλα αδελφάκια!!


Recommended Posts

Καλημέρα... με πήρε ο ύπνος μαζί με το Φίλιππο το βράδυ... τώρα ξύπνησα...

Φορούσα και τους φακούς γμτ και τώρα είναι τα μάτια μου κόκκινα και πρησμένα... :shock::shock::shock:

Πάω να απλώσω το πλυντήριο που έβαλα χτες βράδυ και υποτίθεται θα το άπλωνα μόλις θα κοιμόταν ο Φίλιππος... Δεν είναι ν'ακουμπάω σε μαξιλάρι εγώ... κοιμάμαι σε dt!! χαχαχαχαχα :lol::lol:

Nα'χετε μια όμορφη μέρα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειδα το βιντεάκι με το Μανωλιό.. Μαράκι ένα έχω να σου πω: συμπάσχω!! :lol:

Τα ίδια κάνει κι ο δικός μου, σκαρφαλώνει όπου βρει! Μόνο στο καρότσι του δεν έχει δοκιμάσει ακόμα να σκαρφαλώσει μόνος του, μόνο να γκρινιάζει ξέρει όταν τον βάζω!! Δεν το'χει σκεφτεί ακόμα ότι μπορεί να μπαινοβγαίνει μόνος του, μήπως πρέπει να του το δείξω μπας και γλιτώσουμε λίγη γκρίνια;; χαχαχαχα

Αυτό που λένε τα κορίτσια για τον τόνο της φωνής σου.. θα συμφωνήσω! Πως τα'χεις καταφέρει και σε ακούει στο μη;;; Ο Φίλιππος έτσι και του πω μη και όχι εκεί κλπ, τότε είναι που θα πεισμώσει και δε θα τον ξεκολλάς με τίποτα!!!

Ένας κούκλος είναι ο Μανωλιός!! Και το μαλλί του τρέλλα! Σας κάνουμε συμπαράσταση και σ'αυτό!! χαχαχαχαχα Μόνο τα μπροστά του'χω κόψει λίγο για να μην του πέφτουν μέσα στα μάτια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..που ειστε καλε???περιμενα να βρω σελιδες και εσεις τιποτα..κανετε δουλιτσες η φυγατε για βολτα εδω μολις εβγαλε ηλιο αλλα το μωρο μου κοιμαται..εγω μπηκα να μπω ενα γεια και παω να μαγειρεψω..το μεσημερι εχουμε να παμε στα γενεθλια του ξαδερφου του..βαριεμαι..ειδικα τους συγκεκριμενους αλλα τι να κανω???

το πρωι πηγα απο την ζαμπα μου μην λεει πως ολο παω στην μανα μου και οχι σε κεινη και μετα μιλουσα με τον αλεξη στο τηλ.και του ελεγα τι εκανε ο μανωλης με την γιαγια του που την εψαχνε εδω κι εκει και πολυ του αρεσε το ευχαριστιοταν..και σκεφτομαι τωρα..ποσα λαθη εχει κανει αυτη η γυναικα?ποσο διαφορετικα θα μπορουσαμε να ημαστε..και ποσο ευκολα εβγαλε με τα χερια της τα ματια της..δεν ξερω τι να κανω..απο την μια βλεπω ποσο φχαριστιεται ο αλεξης και απο την αλλη δεν θελω να την βλεπω στα ματια μου... :cry::cry::cry:

ευγενια ο μανωλης δεν ειχε ποτε την αισθηση του φοβου..απο μωρο κι ολας..υπερκινητικοτατος..τιποτα δεν του ξεφευγε..μπουσουλαγε και κυνηγουσε την γατα να της τραβηξει την ουρα.. :lol::lol::lol:

ρουλα ο υπνος με το παιδι σου ειναι εθιστικος..ειδικα με ενα τετοιο κουκλι...οταν ειναι να παμε καπου με το καροτσι του λεω μανωλη παμε βολτα ανεβα στο καροτσι να βαλουμε μπουφαν...και τον βλεπεις να φευγει σφαιρα..πριν καναμε πολεμο και για να βαλουμε μπουφαν και για να τον δεσω...τωρα δεν κατεβαινει...και η καλυτερη να προσπαθει να κουμπωσει την μπαρα..επισης με ακουει στο μη και στο οχι γιατι ειναι οι μονες λεξεις που ακουει απο μενα απο την ηλικια των 3-4 μηνων που εβαζε τα παντα στο στομα..και μετα που αρχισαμε να κηλιομαστε κατω το μη ειχε γινει κομματι της ζωης μας...βεβαια σημερα που πηγα στην φιλη μου και δεν με ακουγε και πολυ μπορω να πω..αλλα ηταν ενας νεος χωρος και επρεπε να τον μαθει..

λοιπον την κανω τωρα..θα τα πουμε πιο βραδακι μαλλον..

αλικη ολα καλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....σημερα μπορει να βγηκε ηλιος αλλα εμεις εχουμε συννεφιες εδω στο σπιτι.πολυ γκρινια ρε κοριτσια απο το πρωι!!!!δε ξερω τι να τον κανω....αυτο το παιδι θελει οτι δε μπορει να κανει και οτι δε μπορει να πιασει.μου δειχνει τα ντουλαπια ψηλα να τον ανεβαζω να ανοιγοκλειινει,να πειραζει το πλυντηριο,να ανοιγοκλεινει συρταρια......μου εχει βγαλει το λαδι απο πρωι....τον παω στις κουνιες παλι γκρινια επειιδη εφαγε μια τουμπα και επειδη ηθελε να μεινει στη πορτα και να την ανοιγοκλεινει.τον αφηνω να τα κανει ολα αυτα για λιγο αλλα ποσο πια??εχουν παιξει τα νευρα μου!στο τελος στο σπιτι τον αφηνα κατω στο χαλι με τα παιχνιδια του(ουτε να τα βλεπει δε θελει)και τον αφηνα να κλαιει...και φυσικα απο το πεισμα του εκει μενει και περιμενει να τον σηκωσω....

ρε κοριτσια νιωθω εντελως κακη μαμα αλλα τι να κανω?????με εχει ξεζουμισει και εχει ενα πεισμα απιστευτο...ειναι κακο που τον αφησα σημερα να κλαιει και να χτυπιεται???τι να κανω δεν αντεχω κι εγω με τη κοιλια στο στομα!

παω να του μαγειρεψω τωρα που κοιμηθηκε.που χαθηκατε ολες?

καλημερα ρουλακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορες καλημερα!!

Κατερινα αστον να κλαιει και λιγο,κανει καλο στους πνευμονες και καθαριζουν και τα ματακια :lol:

εγω ετσι το βλεπω οταν τον αφηνω λιγο να κλαιει γιατι θελει τα δικα του...κι εγω τον τελ.καιρο νιωθω οτι δεν εχω τοση υπομονη οσο παλια...ειναι που μεγαλωνουν και γινονται πιο ανεξαρτητα..θα μαθουμε κι εμεις μαζι τους!!!!

Ρουλα καλημερα!!!

Μαρια ετσι νιωθω κι εγω με τον Μανο και την μανα του:απο την μια χαιρομαι για εκεινον που βλεπει τον μικρο να περναει καλα με την ζαμπα,απο την αλλη γυρναω το προσωπο μου να μη την βλεπω!!κοριτσια δεν υπερβαλλω,αλλα το βλεμμα της πανω μου οταν λεει κατι στο παιδι,ή οταν το παιδι ειναι κοντα μου δεν περιγραφεται:λιγο απο ζηλεια και λιγο απο καχυποψια..καλο μειγμα δεν ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερίνα μου κι ο Φίλιππος τα ίδια θέλει ακριβώς... να παίζει με το πλυντήριο πιάτων, ν'ανοιγοκλείνει συρτάρια και να βάζει και να βγάζει πράγματα απ' αυτά.. να τον κρατάμε αγκαλιά να ανοιγοκλείνει τα ντουλάπια και να πειράζει τα πράγματα μέσα σ'αυτά.. αυτό το τελευταίο το κάνει με τον πατέρα του, εγώ δεν τον κρατάω στα ντουλάπια και όταν μου το ζητάει του λέω "αυτό με το μπαμπά, όχι με τη μαμά" και υποχωρεί... ;);):lol:

Φάση είναι και θα περάσει... θέλουν να τα εξερευνούν όλα κι όσο τους λέμε μη και όχι, τόσο πεισμώνουν γιατί σίγουρα σκέφτονται "γιατί δε με αφήνει να το ανοίξω αυτό, τι κρύβει μέσα;;; ας ψάξω!!" :lol::lol::lol:

Άντε πάλι με τις ζάμπες... :lol:

Kαλημέρα Μαριέττα!!

Κι εγώ ώρες ώρες χάνω την υπομονή μου, αλλά μετά σκέφτομαι... αν από τώρα χάσεις την υπομονή σου, μετά τι θα κάνεις;;;; :?:?

Πάντως, μην τους κάνετε τα χατήρια γιατί κλαίνε... έτσι και πάρουν χαμπάρι ότι πιάνει η φωνή και η τσιρίδα, ΚΑΗΚΑΜΕ!!!!

Τα δικά σας τσιρίζουν; Ώρες ώρες ο Φίλιππος πατάει κάτι διαπεραστικές τσιρίδες... άλλο πράμα!!! Προσπαθώ να μη δίνω σημασία για να μην καταλάβει ότι αντιδράω και τις κάνει επίτηδες μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα κ καλό μεσημέρι!!!!

Σήμερα έτρεχα πάλι σε γιατρούς από το πρωί γι’ αυτό δεν μπήκα καθόλου….

Εμείς κοιμηθήκαμε σχεδόν καλά….. σχεδόν όμως!!

Κατερινάκι μου υπομονή…. τα πονάκια φυσιολογικά είναι για την εβδομάδα σου! πρέπει όμως κ εσύ να βρίσκεις λίγο χρόνο να ξεκουράζεσαι!!!

Νατάσσα μου μην εκνευρίζεσαι, αλλά κ να εκνευρίζεσαι μπορείς κ να βρίσεις…..!!!

Μαράκι ο Σπύρος καλό παιδί????????????? χα χα….. Πάντως κ εγώ όταν του λέω μη, σταματάει….. για ένα δευτερόλεπτο….. κ μετά πάλι τα ίδια!!!! Μέχρι να βάλω τις φωνές, οπότε όποιον βρίσκει εύκαιρο πάει κ χώνεται στην αγκαλιά του!!! Μετά με περνάει ακτίνες Χ για να δει άμα μου πέρασε κ έρχεται κ με φιλάει!!!

Εύη ούτε εγώ πίστευα ποτέ πως θα άντεχα αλλά στα μαιευτήρια αλλαγές δεν δέχονται….. αυτό ψωνίσατε κυρία μου!!! χαχαχα

Ευγενάκι μου ρεπό είχες κ εχθές….. ή γυρίσατε κ τον ξεθέωσες τον άνθρωπο? :roll::D

Ρούλα είσαι εύκολη στον ύπνο εεε? Καλό αυτό, εγώ για να αποκοιμηθώ θέλω ώρα κ τώρα με τα ξενύχτια του μικρού κοντεύω να βρικολακιάσω!!!

Κ ο δικός μου τσιρίζει κ όταν τσαντίζεται χτυπάει κ το χέρι στο τραπέζι…

Κορίτσια τον Σπύρο δεν τον έδεσα ποτέ στο καρότσι κ ούτε στο καρεκλάκι φαγητού… είναι αργά τα ζώα μου κ αυτός σαν την μαμά κ τον μπαμπά…. Μέχρι να πέσει θα περάσει ώρα κ έχω χρόνο να τον πιάσω… γι’ αυτό δεν φοβάμαι!!! Τον έχω ελεύθερο κ εγώ σε κρεβάτια κ καναπέδες κ νομίζω έχει μάθει να προσέχει μόνος του!!

Κατερίνα άσε τον να κλάψει… δεν γίνεσαι κακή μαμά γι’ αυτό!!

Μαράκι κάποιοι επιλέγουν μόνοι τους την τύχη τους…. κάποιοι άλλοι πάλι είναι λίγο άτυχοι (όπως οι άντρες μας με τους γονείς που έχουν)…. Δεν ευθύνεσαι εσύ όμως γι’ αυτό…λοιπόν μη νιώθεις τύψεις!!! Το λέω κ για μένα που σε λίγο γεννάει η άλλη κ ενώ θα έπρεπε να το περιμένω πως κ πως (βλέπε Ευγενία)

α δ ι α φ ο ρ ώ!!!!

Γεια σου ρε Μαριέττα….. μάθε τον Ηλία να δαγκώνει την ζάμπα…….

Χμμμμμ…… Τώρα που το σκέφτομαι άσε μην κολλήσει τίποτα!!!

Δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι…. ελπίζω όχι!!! Έχω κ ένα κεφάλι καζάνι σήμερα!!

Ελένη που είσαι??? Ίνα???? Άννα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιγωωωωωωωω...τι κάνετε καλε?γύρισα απο γυμναστήριο και είμαι κομμάτια και τα αγορια κανουν χαμο!

γεια σου κορμιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις βαλαμε για υπνο το γιαννη!!!!ειμαι κομ-μα-τια!

δε τη παλευωωωωωωωωωωωωω!η ανεξαρτητοποιηση του γιαννη σε συνδυασμο με τις ορμονες που εχουν χτυπησει κοκκινο με εχουν φερει σε κατασταση σχιζοφρενιας θα ελεγα.........

ανακουφιζομαι τουλαχιστον που ακουω οτι και αλλα παιδακια ειναι ετσι του δικου μου παντως το προβλημα ξερω πιο ειναι...η μανα μου που τον εχει κακομαθει του κερατα ομως.......... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

του κανει οοολα τα χατηρια δεν τον αφηνει ποτε να κατσει να παιξει μονος του κατω....τον παρακαλαει ακομα και για να τον βαλει στο καρεκλακι του φαγητου ή να τον αλλαξει...ημαρτον δηλαδη!

φανταστητε οτι τη φωναζω μονο το μεσημερι για να ξαπλωσω λιγο μετα το μεσημεριανο του για δυοο τρεις ωρες και παλι ειναι αρκετο....εγω απο την αλλη δεν εχω κουραγιο με τη κοιλια στο στομα να τον τρεχω περα δωθε......

σημερα λοιπον ηρθε και τον κρατησε...σε καποια φαση επεσε ασχημα με το κεφαλι προς τα πισω και το ντουπ ακουστηκε σε ολο το σπιτι!περιτω να σας πω οτι εγινα σα το πανι απο τη τρομαρα μου αλλα δεν εδωσα και σημασια αυτα γινονται.μετα ο γιαννης οταν συνηλθε απο το κλαμα ειχε παθει παρακρουση...να ζηταει τα παντα και να γκρινιαζει με τη μανα μου απο πισω να τον παρακαλαει να ηρεμησει και να του φερνει τον ουρανο με τα αστρα....

μη τα πολυλογω τα πηρα στο κρανιο και ντρεπομαι που θα το πω αλλα του πατησα κατι φωνες που μας ακουσε ολη η πολυκατοικια και εδιωξα τη μανα μου ..... :oops:

το περιεργο της υποθεσης ειναι οτι μετα ο γιαννακης ως διαμαγειας ηρθε στα ισα του και ηταν ολο αγκαλιτσες και φιλακια.....οταν πηγαινε να γκρινιαξει το ξανασκεφτοταν πολυ καλα..εκατσε και επαιξε μονος του για ενα ολοκληρο μισαωρο. :roll::roll::roll:

η μανα ακομα μουτρα μου κραταει ισως να εχει και δικιο βεβαια...

αυτο που με στεναχωρει σε αυτη τη κατασταση ειναι οτι το παιδι οταν ειναι μπροστα η μανα μου δε με θελει καθολου...μαντεψτε γιατι...δεν το αντεχω αυτο :twisted:

πρεπει να βρω μια λυση δε παει αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!Πόόόόόσα γράψατε καλέ????!!!!!!!

Κατερίνα κουράγιο κορίτσι μου!Σε καταλαβαίνω!!!Κι εγώ τώρα που είμαι στην μάνα μου,εκνευρίζομαι πολύ που κάνει όόόλα τα χατήρια στον μικρό!!! :evil::evil::evil:

Μαρία,ο Μανώλης είναι τρέλα!!!!!!!!!!!!!!Αχ τι με περιμένει Παναγία μου!!!!!!!! :roll::roll::roll:

Ειρηνάκι,ζεις???!!!Πως είστε?

Ίνα και Εύη θα συντονιστούμε καμιά φορά οέο??!!!Η Ίνα είναι κοντά,θα την δω οπωσδήποτε,με την Εύη τι θα γίνει??Μπορείς την Δευτέρα?Ή μόνο Σ/Κ??!

Ρούλα μια χαρά ύπνο έριξες!!!Κι εγώ θέλω!!!Καμιά φορά κι εμένα πάει να με πάρει ο ύπνος όπως κοιμίζω τον μικρό!

Αλίκη,καλά της είπες της γκαντέμω!!! 8-)

Χθες τη νύχτα με ξέκανε!!!Ξυπνούσε συνέχεια!!!!Τα δόντια...Ελπίζω σήμερα να τα πάει καλύτερα....Εντωμεταξύ άρχισε να κάνει φοβερές ζουζουνιές και με τρελλαίνει!!Του λέω πως κάνει ο Άκης νάνι?Και ξαπλώνει κάτω και προσποιείται ότι κοιμάται,του λέω πως κάνει ο Άκης κακά?Και κάνει ότι σφίγγεται!!αχαχαχαχαχα!!Προσπαθεί να κάνει κωλοτούμπα μόνος του και σχεδόν τα καταφέρνει!!!Και άρχισε να κάνει προπάθειες να μιλήσει,προσπαθεί να επαναλάβει ότι λέμε!!Τον λατρεύωωωω!!!!

Με συγχωρείτε αλλά από την αυπνία δεν θυμάμαι άλλα.....Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ομορφιες μου τι κανετε???

κατερινακι μου μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου ετσι ειναι τα παιδια..και εσυ πρεπει να κρατησεις την σταση που θες..σταθερα...ας κλαιει και ας χτυπιεται τι παει να πει..κι εγω του εχω βαλει πολλες φορες την φωνη και μετα ειναι ακριβως οπως ο δικος σου μεσα στο μελι και την γλυκα..τι σημαινει αυτο?πως ολα τα κανει πεισματικα...και επειδη ερχεται και το δευτερο και δεν θα την παλεψεις βαλε τον απο τωρα σε σειρα..οσο για την μανα σου εχω βαλει πολλες φορες και εγω τις φωνες και στην μανα μου και στην αδερφη μου που με μαλωνουν οταν του φωναζω..και τους ξεκαθαριζω πως οσο αφορα τον μανωλη εγω και μονο εγω ειμαι υπευθυνη για το πως θα του φερονται ολοι..και οταν θα λεω μη και οχι θα το εννοω ..και τελειωνει η υποθεση...και δεν χρειαζεται να ντρεπεσαι για τιποτα..προσπαθουμε να κανουμε το καλυτερο για τα παιδια μας με οποιο τροπο μπορουμε και φυσικα δεν εισαι κακη μαμα να μην το ξαναπεις..τωρα εγω σκεφτομαι αραγε με το μωρο πως θα ειναι??θα ηρεμησει και θα σε παρει με το καλο η θα γινει ακομα πιο δυστροπος??ελπιζω το πρωτο αν και ειναι φαση και θα στρωσει και αυτος..

ξεχασα τι αλλο ηθελα να πω..επανερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;

Ειρήνη όλα καλά; Συνήλθατε;

Ο Φίλιππος μόλις κοιμήθηκε... είμαι ψιλοκομμάτια, αλλά πρέπει να σιδερώσω 2 πλυντήρια ρούχα...

Αυτό που άπλωσα το πρωί κι άλλο ένα.. ούφ το πως το βαριέμαι το σιδέρωμααααααααααααα... ουφ!

Αν δεν ξαναμπώ, φιλάκια, καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έβαλα κι εγώ την Σοφία για ύπνο και με πήρε και μένα λιγάκι.

Ρούλα καλά σου λέει η Μαρία. Σιδέρωμα τέτοια ώρα; Πήγαινε κοιμήσου καλύτερα. Αν ξεκινήσεις τώρα πάει η ξεκούρασή σου περίπατο.

Κατερινάκι αυτό είναι το κακό με τις γιαγιάδες. Τα κάνουν κακομαθημένα.

Εγώ την δικιά μου μάνα της κάνω πολλές φορές παρατηρήσεις για το πως συμπεριφέρεται στην Σοφία και μετά από ποοοοοολυ προσπάθεια και τσακωμούς έχει στρώσει και δεν την κακομαθαίνει.

Τώρα προσπαθώ να βάλω σε τάξη τον άντρα μου γιατί αυτόν τον έχει καβαλήσει κανονικότατα.

Μην ντρέπεσαι καθόλου για τις φωνές προς τον γιαννάκη. Χρειάζονται κι αυτές. Όχι συνέχεια αλλά χρειάζονται. Προσεχε όμως μην ταράζεσαι και μην πελαγώνεις γιατί τι σου φταίει και η μπεμπούλα να σε νοιώθει έτσι. Χαλαρά!

Που είναι οι υπόλοιπες οέο;

Έκανα 300ml. γάλα στην Σοφία σήμερα γιατί κάθε βράδυ μου φαινόταν ότι δεν χόρταινε με τα 240ml. Tο στράγκιζε και το κοίταγε κάλα καλά το μπουκάλι μετά. Έ! το ήπιε όλο κι αυτό. Παραπάνω όμως δεν θα της βάλω. 'Έλεος! Δεν υπάρχει και μπουκάλι με περισσότερα ml. άλλωστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε θηριο σοφακι τοσο γαλα πινεις??εγω θα ειμαι και ευχαριστημενη αν πινει 150..ποπο..ειδικα αν εχει φαει κι ολας το απογευμα δεν υπαρχει περιπτωση να πιει..το απογευμα που ημασταν στα γενεθλια ειχε να σωρο βλακειουλες απο πιτσα μεχρι λουκανικοπιτακια...εγω δεν αφηνα τον δικο μου να φαει τετοια και μου φωναζανε να τον αφησω..αλλα ενα δεν θελω να τρωει τετοια απο τωρα και δυο ουτε μια ωρα δεν ηταν που σηκωθηκε απο το τραπεζι..ολες με στραβοκοιταζαν...εε μα παιδακι ειναι και ζηλευει..μου λεγανε..δεν πειραζει ας ζηλευει ετσι κι αλλιως δεν τα τρωει αυτα τους ελεγα...μα καλα τοσο παραξενη ειμαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την κανω...παω και εγω να την πεσω στην ζεστη αγκαλια του αντρουλη μου...αχ ποτε θα ερθει ο καιρος που θα λεει πηγαινε λιγο παραπερα ζεσταινομαι???

σημερα παλι εβρεχε... :cry::cry::cry:

καληνυχτα υπεροχες μαμαδες...ηρεμη και υσηχη να ειναι η νυχτα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είσαι καθόλου παράξενη Μαράκι. Κι εγώ τα αποφεύγω αυτά. Στο σπίτι μας δεν υπάρχει περίπτωση να τρώει τέτοια. Σε κανά άλλο όμως επειδη η δικιά μου είναι πολύ λαιμαργη και πεισματάρα όταν πολυ επιμένει με τσιρίδες της δίνω λίγο. Παίρνω ένα στο χέρι μου και της λέω: "θα φας λίγο από της μαμάς ε; λίγο όμως", Ίσα ίσα για να μην γινόμαστε ρεζίλι από την υστερία της. Αν γίνεται και ο δικός σου υσττερικός ε, δίνε του λίγο αλλιώς απέφυγέ το.

Η δικιά μου έχοντας φάει και απόγευμα το γάλα της το βράδυ δεν το χαλαλίζει το ζητάει από μόνη της. Πάει κοντά στον πάγκο της κουζίνας και φωνάζει "γάλα". Έχουμε κόψει εδώ και πολύ καιρό τις κρέμες εντομεταξύ. Τρώμε γιαουρτάκι ή απ' το φαί που είχαμε το μεσημέρι (ανάλογα το τι ήταν) ή τοστάκι αν είμαστε έξω βόλτα. Και το γάλα γάλα.

Πάω κι εγώ για ύπνο δεν την παλεύω άλλο.

Σας φιλώ γλυκά. Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...