Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια 1,5 χρονών: κάντε μας γρήγορα κι άλλα αδελφάκια!!


Recommended Posts

ναι ναι την επομενη φορα θα γεννησω home alone.αμα κανω αλλο μου ειπε μπορει να μην προλαβω να παω στη κλινικη!

Ωραια τα κυριακατικα πρωινα!εγω μονη με τη κουκλα μου ο μπαμπας μας για δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κούκλες!!!Καλή Κυριακή να έχουμε!!!Αν και ο καιρός δεν βοηθάει αλλά είδα ότι φτιάχνει από Τετάρτη!!!Γιούπι!!!!

Κι εμένα Σάββατο απόγευμα γύρω στις 7 μου σπάσανε τα νερά,χωρίς πόνους,χωρίς διαστολή,τίποτα....Κατά τις 12 άρχισαν τα πονάκια και 04:14 γεννήθηκε ο μικρός...3 σπρωξιές έκανα κι εγώ!

Μαριέττα,έζησες δράμα χθες βράδυ ε??Κι εμένα όλη μέρα μέσα στην ενέργεια είναι!!!Τρέχει,σκαρφαλώνει,ξαπλώνει κάτω και φιλάει το πάτωμα...χαμός!!!!!

Ελενάκι,θα συμφωνήσω με τα κορίτσια,μπορεί να είναι αλλεργικό,για ψάξε το!!!

Φιλούρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια ακομα να τελειωσουν αυτες οι αρρωστιες??μα τι γινεται?το παιδι μου τελικα εχει γερη κραση...δεν με εχει ταλαιπωρησει καθολου..ποτε δεν με ταλαιπωρεισαι απο την κοιλια κι ολας δεν εκλαιγε χωρις λογο κοιμοταν πολλες ωρες δεν ειχαμε πυρετους και γενικα φτου φτου το μονο που κανει ειναι να σκαρφαλωνει δεξια και αριστερα...αμα εχω και παραπονο φωτια να πεσει..

να ρωτησω μιας και το αναφερατε ποτε πρεπει να τα παμε σε οφθαλμιατρο??επειδη ο αλεξης εχει μυωπια μηπως επιρεαζεται???και χρειαζεται ειδικο γιατρο η κανει οποιοσδηποτε οφθαλμιατρος???

αλικακι μου εχει δικιο η ευη..βαλε το βραβειο καπου να φενεται απο ολο το σπιτι να το κοιταζεις συνεχεια να μην επαναλαβεις τα ιδια λαθη...εγω κοριτσια ανθρωπους που με χαλανε απλα τους αποκλειω και αν δεν μπορω να τους βγαλω απο την ζωη μου λογω συγγενειας(ονοματα δεν λεμε)τους αντιμετωπιζω οπως εναν αγνωστο στο δρομο(ισως και με τον αγνωστο να ειμαι και πιο ζεστη απο οτι μαζι τους)

ειρηνακι μου περαστικα σας κοριτσακι μου..παναγια μου ποσο υπομονη να εχεις...

μαριεττα πως ειναι σημερα μπαμπας και γιος??δεν παθαινει τιποτα αμα χασει κανα δυο γευματα..θα ξυπνησει με ορεξη και θα τα αναπληρωσει...πολλες φορες μου εβαλαν τις φωνες ακομα και η παιδιατρος που τον αφηνω να κοιμαται τοσες ωρες χωρις γαλα..και σκεφτομαι αφου ο ιδιος δεν ξυπναει εγω γιατι να το κανω??γενικα μου την λενε που τον αφηνω ετσι ελευθερο και να σκαρφαλωνει και να πιανει πραγματα απο κατω και με τα σκυλια και με το φαγητο του...αλλα εγω βλεπω πως σε σχεση με παιδια υπερπροστατευτικων μαμαδων ο δικος μου και πιο ανεπτυγμενος ειναι και πιο ηρεμος...

δεν μαγειρευω σημερα θα παμε σε γενεθλια και γλιτωσα..αυριο παλι..

δεν θυμαμαι αλλα.. :oops::oops::oops:

αννουλα καλημερα...και εσυ σαν και εμενα πρεπει να εισαι με τον ακη εε??τον αφηνεις να κανει οτι θελει χωρις πολλα μη...οσο κι αν φοβομαστε νομιζω αυτο ειναι το καλυτερο για τον χαρακτηρα τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλια....

Αλη μια μερα στην μουχλα και εχω σκασει μεσα..Οι μονες μου εξοδους αυτην την εβδομαδα ηταν μια που πηγα στον γιατρο την Πεμτη και μια που πηγα σουπερ μαρκετ την Παρασκευη...

Ευτυχος μολις με πηρε η γυναικα ενος κολιτου του αντρα μου για να βρεθουμε το απογεβμα οικογενιακος να παμε για καφε...Μου πρωτινε να παμε και σε παιδοτοπο αν θελουμε για να μην κινιγαμε τον μικρο αλλα την αλη εβδομαδα εχουμε ενβολιο και δεν θελω να κολισουμε τπτ...

Ινα δεν καταλαβα για πια Δευτερα μου λες?? Αυτην (αυριο δλδ) η την αλη εβδομαδα????

Στιλε μου ρε σι και το τηλεφωνο σου να μιλισουμε καλιτερα, την αλη φορα δεν το αποθικεφσα και τωρα δεν το εχω.. Εμενα θα με βολεβε καλιτερα το επομενο Σ/Κ παντος που δεν θα δουλεβει και ο αντρας μου και θα εχω σοφερ....Αννα πες και εσυ ποτε σε βολεβει καλιτερα...

Κοριτσια δεν προλαβενω να σχολιασω παω να σιμαζεψω τον χαμο του γιου μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες! Τι κάνετε? Εμείς γυρίσαμε από ένα καφεδάκι και τώρα είμαστε αραχτοι.

Μαράκι κι εγώ έτσι είμαι χαλαρή με την Σοφία και μου την λένε κι εμένα οι δικοί μου αλλά δεν πτοουμαι. Στο μόνο που την περιορίζω αυστηρά είναι να μην πειράζει πράγματα πάνω από τραπέζια έπιπλα και τέτοια ούτως ώστε να μην έχω πρόβλημα στις βόλτες μας και να μην χαλάει πράγματα και ευτυχώς αυτό το έχει εμπαιδωσει. Αυτό που δεν μπορώ να τις κόψω ακόμα είναι να μην τρέχει μακρυά μου όταν είμαστε έξω. Που θα πάει όμως θα την στρώσω.Σήμερα στην καφετέρια που κάτσαμε με τα κουμπάρια μας ήθελε να αλωνίζει παντού. Δεν πίνεις,καφέ όμως έτσι. Της έκανα για λίγο το χατήρι και μετά την έδεσα στο καρότσι της. Γκρινιάξε στην αρχή αλλά έκατσε τελικά.

Πάω να βάλω φαΐ τώρα που κοιμάται και τα λέμε αργότερα.

Ευάκι καλό καφεδάκι!τ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια.....

εδω εφημερευω στο σπιτι......

εκτος απο τον παναη κολλησε και ο Βαγγελης.

εγω δεν πιστευω να την γλιτωσω :shock:

φιλακια

ευχαριστω που με σκεφτεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Ειρηνακι μου κουράγιο... όσο μπορείς βέβαια! ελπίζω να έχεις τη γλυκήτατη μανούλα σου στο σπίτι να σε βοηθάει.

Μαριέττα σήμερα έριξε ταχύτητες ο Ηλίας φαντάζομαι ε; άντε για να ηρεμήσεις κι εσύ. Πως είναι κατά τ'άλλα;

Νατάσσα μία από τα ίδια κι εγώ με την Α, είμαι αρκετά χαλαρή αλλά στο θέμα του να πειράζει πράγματα είμαι πολύ αυστηρή. Και επίσης σε αυτό που είπες, να μη φεύγει από κοντά μου, αλλά αυτό θα αργήσουμε μου φαίνεται να το καταφέρουμε. Μπράβο της πάντως της Σοφίας που έκατσε στο καρότσι, η δικιά μου θα κάτσει ή αν νυστάζει πολύ ή αν της δώσω κάτι να τρώει :lol:

Αννούλα τι σύμπτωση!!! κι εμένα 7 η ώρα απόγευμα Σαββάτου έσπασαν τα νερά!! μόνο που γέννησα την επόμενη μέρα στις 8 το βράδυ, εδώ έχουμε μια μικρούουουλα διαφορά :lol:

Εύη καλά να περάσετε απόψε!

Μαρία έχεις δίκιο, έχω προσέξει ότι τα παιδιά υπερπροστατευτικών μαμάδων είναι απομονωμένα και λιγότερο κοινωνικά, δεν χαμογελούν πολύ και δείχνουν ανασφαλή (δεν απομακρύνονται από τους γονείς τους, κλαίνε μακριά τους κλπ). Εγώ της δίνω το χώρο της, ωστόσο θεωρώ ότι όπως σε όλα τα πράγματα, έτσι και εδώ πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο. Ναι μεν δεν είμαι από πάνω της συνέχεια, ποτέ δεν αγχώθηκα τι ώρα θα κοιμηθεί, αν δεν κοιμήθηκε ή δεν έφαγε στην ώρα της ή όλο της το φαγητό, αλλά δεν μπορεί η κυρία να κάνει και ότι θέλει πρέπει να μπαίνουν κάποια όρια για να μαθαίνει ότι υπάρχουν κι αυτά. Στο μόνο που γίνομαι υπερβολική είναι σε θέματα υγείας.

Ινα τι μαλ@κίες ήταν αυτές που σου είπαν στο Σ/Μ;;;; ε βέβαια, μέχρι 25 χρονών θα μπορούν να τους δίνουν 400 € μισθό, γιατί νομίζεις ότι θέλουν πιτσιρίκια; κάνε υπομονή, τώρα που καλοκαιριάζει όλο και κάποιες θέσεις θα ανοίξουν εκεί λόγω τουρισμού, βέβαια ίσως να είναι προσωρινό αλλά καλύτερο και αυτό από το τίποτα, έχε πίστη και που θα πάει θα γυρίσει ο κωλοτροχός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλια. Πρην καμια ωρα γηρισαμε απο την βολτα μας και τωρα κοιμουντε τα βλασταρια μου..

Δεν ειναι να πιγενεις πουθενα με τον Τριανταφυλλο παντος, μας εβγαλε την Παναγια και δεν ειναι οτι φεβγει μονο αλλα πηγενει σε ξενα τραπεζια και πηραζει τους καφεδες του κοσμου, ρεζηλι με εκανε :oops::oops::oops:

Ινα και Αννα κανονιστε να ερθετε στο σπιτι μου γιατι αλιος δεν θα καταφερουμε να σταβροσουμε κουβεντα με τα μωρα να αλονιζουν...Θα σας δελεασω και με φαγητο, εχω ιδι σκεφτει τι να ετιμασω να τσιμπισουμε.......Θα κανω και το κε'ι'κ καροτο που μεχρι στιγμης δεν εχει αφισει κανεναν ασιγγινιτο....

Εξω ακομι βρεχει (τι κολωκαιρος) και το θερμομετρο στο αυτοκινιτο εδηχνε 3 βαθμους, ψωφο δλδ..

Παω να τσιμπισω κατι και να παρω την αντιβιωση μου, μετα με περιμενει το μεγαλο αγορι στο κρεβατι να κανουμε τρελιτσες :oops::oops::oops::oops:

Καληνυχτα μανουλια θα τα πουμε αυριο... :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε. Με λιγότερα κρύα γμτ. Αν και μέχρι την Τετάρτη έτσι θα είναι.

Είμαι γραφείο και βαριέμαι να ξεκινήσω δουλειά. Σιγά - σιγά.

Θα τα πούμε αργότερα. Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα κ καλή εβδομάδα!!!!

Εχθές δεν πρόλαβα να σας γράψω…… όλη μέρα στο πόδι ήμουν…. Δεν είχε κοιμηθεί κ ο Σπύρος ήμουν χώμα!!

Όχι ότι σήμερα κοιμηθήκαμε….. τεσπα!!!

Είμαι σε δίλλημα ρε κορίτσια όσον αφορά το σπίτι που ψάχνουμε κ έχω λιώσει το μυαλό μου χωρίς να έχω πάρει μία απόφαση μέχρι τώρα!!! Είναι κ αυτή η χρονιά που δεν με πάει κ πολύ…. κ φοβάμαι!!!

Πάω λίγο να σας διαβάσω κ επανέρχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Τι θα γινει δεν θα δουμε ηλιο φετος?ελεοσ τι κωλοκαιρος παλι και να φανταστειτε τρελαινομαι για τον χειμωνα αλλα αυτο το πραγμα φετος.....

Ο Λοβερδος ειπε σημερα οτι ξεκιναει νεα γριπη τωρα.... :evil:

Το Σαβ/κο εφαγα αρκετα :( απο σημερα στο προγραμμα παλι πρεπει να γινω κορμαρα μεχρι το καλοκαιρι :lol: αν ερθει ποτε :lol: εχει και γυμναστηριο σημερα αν και μ αυτον τον καιρο προτιμνω να ειμαι σπιτακι μου!

Τα παιδακια μου ευτυχως ειναι καλα ο μεγαλος εκανε προοδους ...μετα τον ωρλ γιατι πηγα και αυτον να τον δει....κυκλοφορει με εναν ορο στο χερι και βαζει μονοσ του...τον συμπαθησε τον γιατρο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα είχε κ πανσέληνο αυτές τις μέρες…. όταν έχει πανσέληνο τα μικρά σεληνιάζονται….. Ελπίζω να χαλάρωσε ο Ηλίας να ξεκουράστηκες!!!!

Τίποτα δεν παθαίνουν αν χάσουν ένα γεύμα….

Οι δώσεις των φαρμάκων για τα μικρά πάνε ανάλογα με τα κιλά τους… δεν είναι πολύ εκτός κ αν έκανε λάθος πράξεις… θα σου δώσω τον τύπο να το κάνεις κ μόνη σου κ αν δεν τα καταφέρεις δώσε το στον μαθηματικό σου… χαχαχαχα

Τώρα να είσαι ντάουν δεν το δέχομαι, γι’ αυτό ααααπππππ!!!!!

Ίνα κατάφερες τίποτα με τα σακουλάκια??? Άντε να πάνε όλα καλά για την Αναστασούλα σου!!!

Ο Σπύρος γεννήθηκε Κυριακή αλλά η μαμά του είναι σαββατογεννημένη…..!!! :D

Μαράκι κ εγώ χαλαρή είμαι… όσο κ αν φοβάμαι πολλές φορές…. κ δεν είμαι μικροβιοφοβική αλλά ο δικός μου ανεπτυγμένος περισσότερο δεν είναι…. χαχαχαχαχα!!!!! :roll:

Ευάκι, Νατάσσα, Ελένη, Ελίζα, Ειρήνη…. :-*:-*:-*:-*:-*

Η Ευγενία που είναι…. ρεπό δεν έχει σήμερα?? Θα είναι πιο ελεύθερη…… ;)

Ελίζα καλημέρα…. Αφού το είπε ο Λοβέρδος.... του το γράψανε για να το πει??? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη σιγουρα του το γραψανε :lol::lol::lol::lol:

πολλα παιδακια γεννημενα Κυριακη τελικα :D

επειδη μαλλον εχω χασει επεισοδια θελετε να αλλαξετε σπιτι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τις σβήσεις…. Τις είδαμε κ τις θαυμάσαμε!!!

Πρέπει να σβήσω κ εγώ τις δικές μου!!!

Ναι ρε συ Ελίζα… πρέπει να αλλάξουμε σπίτι γιατί είμαστε σε 2άρι! Βλέπεις προ κρίσης είχαμε άλλα σχέδια τα οποία πήγαν περίπατο!! Τώρα όμως τα ξενύχτια του Σπύρου μας έχουν εξαντλήσει κ ο μπαμπάς έχει που έχει τις εφημερίες, τα διαβάσματά του, που να αντέξει κ αυτό!! Εγώ για να μην τον ξυπνάει με το που κλαίει σηκώνομαι να τον πάρω….. κ πάει λέγοντας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου, καλή εβδομάδα να έχουμε.

Για μένα δεν ξεκίνησε καλά... νυστάζω πολύ και έχω νεύρα. Αλλά θα μου περάσει!

Α Εύη όλα κι όλα, μην κατηγορείς τον γαμπρούλη μου :lol: !! τα περισσότερα τα ίδια κάνουν μωρέ και η νύφη σου τα ίδια κάνει τι νομίζεις;;; πηγαίνει στα άλλα τραπέζια και χαμογελάει στον ξένο κόσμο. Τώρα αν τύχει να της γυαλίσει κάτι πάνω στο τραπέζι τους... σίγουρα θα απλώσει το χεράκι της!

Ελιζάκι εγώ δεν τις είδα!! εδώ είναι στο άλμπουμ σου ή στο fcb; και τι γρίπη είναι αυτή πάλι γαμώτο, ανέφερε συμπτώματα για να έχουμε το νου μας;

Αλίκη ποιό είναι το δίλημμα; το αν θα αλλάξετε σπίτι τελικά ή όχι; να μη φοβάσαι τίποτα, τώρα γεννάει η γκαντεμόσαυρα και θα έχει άλλα πράγματα να ασχολείται. Και εάν βρεις ένα ωραίο σπιτάκι με το ίδιο περίπου ενοίκιο, το ίδιο θα σας έρχεται.

Νατάσσα κι εγώ τα ίδια, βαριέμαιαιαιαιαιαιαι!!

Α καλά, μέχρι να γράψω με 100 δόσεις απάντησες Αλίκη!! και πάλι όμως δεν κατάλαβα το δίλημμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μόλις τις είδα Ελιζάκι, αυτές από τα γενέθλια του Πάνου λες σωστά;

Καλά έπαθα ζημιά με την τούρτα!!!!! τι αριστούργημα ήταν αυτό; πραγματικά θα λυπόσουν να την κόψεις. Όλα ήταν πολύ πολύ όμορφα, μπράβο να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου και πάντα χαρές να έχετε.

Εγώ δεν σας έχω βάλει φωτό από τα γενέθλια ε; έχουμε μια ρημαδοφωτογραφική που πιθανοτατα έχει κολλήσει ιό η κάρτα από κάποιον Η/Υ, και για να βγάλουμε τις φωτό είναι ολόκληρη ιστορία... θέλω καινούριααα! αν καταφέρουμε να τις βγάλουμε και να μην της χάσουμε, θα σας βάλω κι εγώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν σας έχω βάλει φωτό από τα γενέθλια ε; έχουμε μια ρημαδοφωτογραφική που πιθανοτατα έχει κολλήσει ιό η κάρτα από κάποιον Η/Υ, και για να βγάλουμε τις φωτό είναι ολόκληρη ιστορία... θέλω καινούριααα! αν καταφέρουμε να τις βγάλουμε και να μην της χάσουμε, θα σας βάλω κι εγώ

Θα είναι ο ιός που λέει ο Λοβέρδος…. Χαχαχαχα!!!! :lol::lol::lol:

Έχω δίλλημα ποιο δρόμο να διαλέξω…… μεγαλύτερο σπίτι μεγαλύτερο ενοίκιο!!!

Έχουμε βρεί κάτι που μας αρέσει πολύ κ από τιμή οκ, θα τα καταφέρουμε με περικοπές αλλά είναι 1ου κ ο Πάνος φοβάται! Το πιο πάνω διαμέρισμα είναι πιο ακριβό… αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα γαμώτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντωσ ειναι διλημμα!δεν ξερω ρε γμτ ...εσυ προς τα που κλινεις???

Οντωσ την τουρτα λυπομουν να την κοψω...την εχω βγαλει 100 φωτο :D

ευχαριστω κοριτσια για τα καλα σας λογια :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

Ελιζάκι τώρα τις είδα και εγώ τις φώτο. Υπέροχη τούρτα, υπέροχος στολισμός και υπέροχη η μαμά και τα παιδιά!!

Εμείς είχαμε ένα όμορφο ΣΚ. Το Σάββατο ο άντρας μου δεν πηγε στο γραφείο και τον χόρτασα και εγώ και ο μικρός. Το απόγευμα πήγαμε σε έναν συμπαίκτη του στο πιγκ πογκ, ο οποίος έχει δυο δίδυμες κουκλάρες 18 μηνών, είχε έρθει και η πρώτη τους ξαδέρφη σχεδόν 15 μηνών και έγινε χαμός!! Είναι πολύ τσαούσες και οι τρείς τους και ο Νώντας στην αρχή ήταν μαζεμένος, όπως πάντα!!Περασε καλά όμως-έπαιζαν όλη την ώρα..

Χθες τον αφησαμε λίγο το μεσημέρι και πήγαμε για καφεδάκι με την τρελοκερκυραια φίλη μου και το απόγευμα ήρθε η πεθερά μου με τον κουνιάδο μου.

Σημερα εχω μπουγάδα τρελή - ετοιμαζω την προικα του Νώντα να της δωσω στην νύφη μου που μπήκε σχεδόν στον μήνα της.. :D:D:D

Εχω πολύ δουλειά και καθόλου χρόνο για σχολιασμό...εκτός του οτι εγω γεννησα Πέμπτη 2:15 το μεσημέρι. Μπήκα στο ΙΑΣΩ απο την προηγουμενη για να μου βάλουν υπόθετο και Πέμπτη πρωι μου βάλαν τον ορο και γέννησα και εγώ με τρεις ωθήσεις - πολύ πολύ έυκολα. Το μόνο που θυμάμαι χαρακτηριστικά απο εκείνη την ημέρα πριν γεννήσω φυσικά ήταν ότι μόλις είχε τελειώσει ένας αγώνας και οι δρόμοι είχαν μπλοκάρει. Δεν μπορούσαμε να μπουμε στο ΙΑΣΩ με το αυτοκίνητο και το έκοψα με το πόδι - έλεγα πάλι καλά που δεν μου έχουν σπάσει τα νερά και πάω με πρόκληση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ λέω επειδή δεν μπορούμε να έχουμε κ το σκύλο χορτάτο κ την πίττα ολόκληρη, να πάμε στον 1ο …… ο 3ος δεν έχει μεγάλη διαφορά αλλά στο σύνολο είναι μεγάλη διαφορά από το σπίτι που έχουμε τώρα! Βάλε κ κοινόχρηστα που ανεβαίνουν όσο πας πιο ψηλά!!! Κατά τα άλλα πληροί τις προϋποθέσεις κατά 90% !!!

Τι να κάνω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμμμ... Αλίκη το σπίτι αυτό έχει μεγάλη διαφορά από το ενοίκιο που πληρώνετε τώρα;

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ θα το φοβόμουν στον 1ο όροφο, πριν παντρευτούμε που ψάχναμε να αγοράσουμε καινούριο σπίτι (ευτυχώς που δεν το κάναμε τελικά #:-s ) είχα αποκλείσει πολλά ωραία σπίτια μόνο και μόνο για αυτό. Θα ήμουν συνέχεια με το φόβο να αφήσω ένα παράθυρο ανοιχτό, σκέψου τώρα να είναι ο Σπύρος στο δωματιάκι του να παίζει μόνος του, να είναι καλοκαίρι και να έχεις ανοιχτό το παράθυρο, κι εσύ να είσαι σε άλλο δωμάτιο...

Στον 3ο έχεις δίκιο, δεν είναι μόνο το κόστος του ενοικίου αλλά θα έχετε σε όλα περισσότερα έξοδα. Γιατί δεν ψάχνεις κι άλλο; ούτως ή άλλως έκανες καιρό υπομονή. Ενοικιάζονται πολλά σπίτια πλέον και οι τιμές έχουν πέσει αρκετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω και εγώ ότι ο Πάνος έχει ένα δίκιο.. Και εμένα το σπίτι μου δεν είναι ψηλά. Απο κάτω υπάρχουν μαγαζιά και εγώ μένω από πάνω αλλά δεν μένω στο κέντρο που γίνεται ο κακός χαμός. Και εγώ θα σου έλεγα να το ψάξεις λιγο περισσότερο πριν καταλήξεις.

Πως έχουμε γίνει έτσι? Στα νησιά ακόμα ανοιχτά τα αφήνουν τα σπιτια τους και στο αυτοκίνητο τα κλειδια. Εδώ είναι μια ζούγκλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
    • @marw90 πόσο τέλεια νέα!! Χάρηκα πολύ!! Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αλλά τα νέα σου ήταν ανέλπιστα καλά!! Μπράβο στον γιατρό!! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά από δω και πέρα!! Κράτα ό,τι είδατε στον υπέρηχο!! Τώρα πότε θα ξαναπάς στον υπέρηχο;
    • Μα έκανα 2 χοριακες....κ με επηρέασαν!!! Αν έπεφτε η χοριακη κ είχα δει σάκο μόνο έπρεπε να μη φανεί κάτι...κ μου λέει καλε αυτό εδώ μεγάλωσε κ ακούω κ καρδιά!!!! Τα παίξε ο γιατρος!!!
    • Είναι στον Αγιο Νικολαο Λασιθίου αλλά έχει κ κλινική στην Αθήνα εάν θέλετε! Είναι πάρα πολύ καλός! Πήγα σε αυτόν διότι πάνε 4 φίλες μου...οι 2 έμειναν αμέσως έγκυες κανωντας ένα δύο εξετάσεις που τους είπε και γενικά είναι κορυφή. Δε ξέρω πως έγινε να έπεσε η χοριακη κι να ακούσαμε καρδιά γι αυτό κρατάω πισινή!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...