Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια 1,5 χρονών: κάντε μας γρήγορα κι άλλα αδελφάκια!!


Recommended Posts

Και η δικιά μου είχε κοιμηθεί και ξύπνησε πολύ γρήγορα γμτ. Δεν ξέρω γιατί.Δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα.πάμε να φάμε και ερχόμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kατερινα μου μην ανχονεσε για τον τοκετο, αυτη την φορα λογηκα θα ειναι πιο ευκολος...Εγω επιδι ειχα πολυ δυσκολο τοκετο στην Φλωρα οσο κοντεβε ο καιρος ειχα φρικαρει αλλα τελικα πηγαν τοσο καλα ολα αυτην την φορα που σχεδον μπορω να πω οτι το ευχαριστιθικα κιολας....

Η μπεμπουλα θα βγει με εναν πονο θα το δεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια τώρα επιστρέψαμε...πήγαμε στις κουνιες,για καφε ,στην μαμα μου για φαΐ κα τώρα σπίτι!

Αλικακι συγχαρητήρια για το βραβειο :lol::lol::lol: με τις αμπουλες καθαρίζει καλανη μύτη βγαίνουν τα πάντα γιατί το παταω με δύναμη ...δεν του περναγανε γιατί τα είχαμε αφήσει πολυ καιρο μετα απο την ίωση...τώρα ειναι μια χαρα ,βέβαια εξακολουθώ και ρίχνω όρους....θα δοκιμάσω και αυτο που είπες.

Κατερινακι κουράγιο μωρε...... τις φωτο τις έχω βάλει εδω στο μαμμυ στο άλμπουμ.όσο για τον τοκετο μη φοβάσαι...θα γεννήσεις πολυ εύκολο...στον πρώτο μου ήταν πολυ δύσκολος στο τσακ γλυτωσα την καισαρικη....έβγαινε με ψηλά το κεφάλι και στο τέλος μου το τράβηξε με βεντουζα. Και ποναγα πολυ στο τέλος παρολοντην επισκληριδιο....

Στον δεύτερο δεν κατάλαβα τίποτα 2:45 τα ξημερώματα ήμουν μαιευτήριο και 6:45 γέννησα μια μονο δόση επισκληριδιου,3 σπρωξιες και βγήκε αφού δεν το πίστευα νόμιζα ότι μου κανουν πλάκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!Τι κάνετε?'Ηρθα Χαλκιδική στους γονείς μου και για αυτό ψιλοχάθηκα,μόνο στο φατσομπούκι μπαίνω που και που!Ο μικρός ήταν κύριος στο ταξίδι και έγινε η μασκότ του τρένου φυσικά!!Ο καιρός είναι χάλια αλλά δεν πτοούμαι!!!!Επίσης έχει ξεσαλλώσει για τα καλά εδώ που έχει χώρο και τρέχει όλη μέρα!

Περαστικά στα άρρωστα μωράκια!!Εύη εσύ πως είσαι?Πότε θα σε δω??Το έψησες τον άντρα σου να έρθετε κατά δω?

Για φιλίες διαβάζω...χμμ.....οι γυναίκες μεταξύ τους έχουν μια τάση να τρώγοντε γενικά για αυτό είχα πάντα φίλους άντρες και μια φίλη κοπέλα που χαθήκαμε για κάποια χρόνια και αλλάξανε οι πορείες μας,μιλάμε,αγαπιόμαστε αλλά δεν είναι το ίδιο με τότε...και μια άλλη που θεωρούσα φίλη μου,με χρεισιμοποιούσε για δικό της συμφέρον και μετά χανόταν και όταν με χρειαζόταν ξανά,ζητούσε συγνώμη και με πλησίαζε και πάλι...κι εγώ σαν την Αλίκη,δεν έλεγα όχι..Αφήστε μετά στην σχολή βρεφονηπιοκομίας τι τράβηξα με 23 συμμαθήτριες....Παναγία μου....ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω!Αλλά πήρα την πιο γλυκιά εκδίκηση.....Πήρα και το αριστείο και το πρωτείο!!! :D:D:D

Πάντως συμφωνώ με την Μαριέττα,εδώ βρήκα αληθινές φίλες!!Γενικά το ίντερνετ είναι ο καλύτερός μου φίλος...Αν κάποια στιγμή χρειαστεί να το κόψουμε,θα πάθω κατάθλιψη!!

Κατερινάκι,το καημένο τον Γιαννάκη μας,ταλαιπωρείται....περαστικά μωρέ....Αχ έρχεται και η μπεμπούλα σου!!!!!!Τι ωραίο συναίσθημα!!Θα ξαναζήσεις το θαύμα!!Μην αγχώνεσαι καθόλου,όλα θα είναι πιο εύκολα τώρα!Και ό,τι χρειαστείς,να ξέρεις είμαι εδώ για σένα!!Θα σε βοηθήσω όσο μπορώ!

Ειρηνάκι,αμάν βρε κοριτσάκι μου!!!Ποιος σας μάτιαξε??!!Περαστικά σας!

Νατασσάκι,χαίρομαι που είστε καλά!!!

Συμφωνώ να συνεχίσουμε να γράφουμε εδώ αλλά να μπαίνουμε και στο φβ για κανένα σχόλιο στα γρήγορα ή φωτογραφίες!!

Αλίκη μου,τι να σου πω,τράβηξες πολλά κι εσύ..... :-*

Φιλάκια όμορφες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν εχω προλαβει να διαβασω τι εχετε γραψει...ενα σας λεω!ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ!!

Ο Ηλιας απο τις 09:30 το πρωι δεν εχει ξανακοιμηθει ουτε σταλια!!!

τετοια τρελη υπερενταση δεν την εχω ξαναδει....ατιμα δοντια θα σας πηδηξω οταν βγειτε!!!!

κορες δεν την παλευω!! τσακωθηκα και με τον αλλο μεσα,που ενω εκανα την χαζη τοσες ωρες μπας και κοιμηθει ο μικρος κι εκανα ησυχια και δεν εδινα σημασια στο κλαμμα και στην γκρινια του,βγηκε ο κυριουλης,τον πηρε αγκαλια και τωρα με τιποτα να ηρεμησει ο Ηλιας!!! κι οχι τιποτα αλλο,αλλα ο βλακας ο μεγαλος εχει συναχι απο σημερα!!! πηγε στην μαλακω την μανα του και τον κολλησε γιατι η κυρια ειναι κρυωμενη!! γαμω την τρελα μου γαμω!!!!

και μετα μου λετε για λουκουμαδες και μπανανες.!! τα ορη και τα ψηλα βουνα θελω να παρω!!!!

ελατε καντε μου παρεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια οτι προλαβω να σχολιασω τωρα γιατι ο μικρος το εχει κανει σιστιμα να με τραβολογαει και να τσιριζει οταν με βλεπει να καθομε στο λαπτοπ...

Αννουλα φτασατε καλα εεε??? Τωρα ξεκουρασου οσο θα εισαι στην μαμα και κανονισε να τρως καλα μπας και παρεις κανενα γραμμαριο...

Εγω του ειπα να με φερει εκει αλλα ξερεις τι απαντιση πηρα? "Δεν πας καλα εσυ, θελουμε 30 ευρω βενζινη πανε ελα". Δεν τον παρεξιγω που σκεφτετε ετσι γιατι αυτη η εβδομαδα ιδικα ηταν μια απελπισια απο θεμα δουλειας και σχεδον οσα εβγαλε τα δοσαμε εχθες σε σουπερ μαρκετ και κρεοπολιο + αγορασαμε πανες που ειχε σε προσφορα.....Μεχρι το Cosmos μου ειπε αν θελεις σε παω, πιο μακρια οχι.

Μαριεττα γιατι δεν κοιματε ο Ηλιας, τι επαθε??? Εχει και γκρινια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Μαριέττα, τι τραβάει και ο Ηλίας, τι τραβάς όμως κι εσύ!!! υπομονή, μύξα είναι θα περάσει που θα πάει;;

Αννούλα ξεσαλώνει ο Ακης μας ε; ωραία έχεις κι εσύ την ευκαιρία να ξεκουραστείς λιγάκι και να απολαύσεις το παιδάκι σου. Οσο για το τρένο σαν να τον βλέπω μπροστά μου, θα τους είχε ξετρελάνει όλους με τα καμώματά του!

Αλίκη, συγχαρητήρια βρε για το βραβείο!!! =)) . Μάλλον το επόμενο θα το διεκδικήσω εγώ, σε λίγες μέρες η "κολλητή" μου έχει κι αυτή γενέθλια και θέλω να της στείλω μήνυμα για χρόνια πολλά, να το κάνω λέτε ή όχι;;;;

Περαστικά και στον Σπυράκο για τον λαιμουδάκο του. Σου έχει κάνει και βήχα;

Κατερινιώ μου λογικό το άγχος του τοκετού, όμως πιστεύω ότι όλα θα πάνε πολύ καλύτερα αυτή τη φορά, όπως είπαμε αν δεις την ίδια αναισθησιολόγο ζήτα άλλη αμέσως! του έδωσες τελικά δαμάσκηνα του Γιάννη; είχα κάνει και στην Α καλλιέργεια κοπράνων όταν ήταν μωρό αλλά ήταν απλά φάση δυσκοιλιότητας και πέρασε (ίσως και λόγω του θηλασμού), μακάρι να είναι και του Γιαννάκη φάση και μετά τη θεραπεία να μην το ξαναπάθει ποτέ.

Ελίζα 3 σπρωξιές και βγήκε ε;;; πω πω κι εγώ θα νόμιζα ότι μου κάνανε πλάκα μετά τα όσα πέρασα στην πρώτη γέννα. Καλά έκανες και τον πήγες σε ΩΡΛ, να που τελικά το ένστικτο της μάνας είναι αλάνθαστο και πάνω από γιατρούς, αν άκουγες ακόμα τον παιδίατρο θα είχαν συμβεί χειρότερα...

Εύη μου σήμερα πρέπει να είσαι λίγο καλύτερα ε; μακάρι!

Νατάσσα χαίρομαι που είστε καλά, να μου φιλήσεις την κουκλίτσα σου.

Ειρηνάκι μου :( . Τι να πω, περαστικά σε όλους, φαντάζομαι θα έχεις γίνει νοσοκόμα εκεί μέσα και δεν θα ξέρεις ποιόν να πρωτοπεριποιηθείς...

Κάνω άλλο ποστ για τα δικά μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Αφροδίτη απο χθες είναι καλύτερα από το θέμα μύξας, τι να το κάνω όμως που η ζημιά έγινε ήδη και τα φλέμματα παραμένουν. Μου έχει καρφωθεί κάτι αυτές τις μέρες ρε κορίτσια δεν ξέρω μπορεί να μην "στέκει" ιατρικά αλλά θέλω να σας το πω.

Δεν ξέρω αν το θυμάστε οι παλιές, αλλά όταν ήταν μωρό το ματάκι της δάκρυζε συνέχεια. Οκ συμβαίνει σε πολλά μωρά να έχουν απόφραξη δακρυικού πόρου, μου είχε πει ο τότε παιδίατρος να της κάνω μασάζ στο ματάκι και ότι λογικά θα σταματούσε, αλλιώς αργότερα θα χρειαζόταν να κάνει μια επεμβασούλα. Οντως είχε σταματήσει από τον 6ο μήνα περίπου αν θυμάμαι καλά, αλλά τους τελευταίους μήνες πάλι έχει αρχίσει να τρέχει. Και αναρωτιέμαι: είναι τυχαίο που από τότε που άρχισε να ξανατρέχει το ματάκι, άρχισαν και οι μύξες; και είναι τυχαίο που κάθε φορά που μπουκώνει τρέχει περισσότερη μύξα στο πίσω μέρος του λαιμού της από ότι βγαίνει από τη μυτούλα της, με αποτέλεσμα αμέσως να δημιουργούνται φλέμματα; γιατί στην ουσία δεν έχει αρρωστήσει ποτέ, πάντα μύξες ήταν και μετά κατευθείαν φλέμματα. Δεν έχω ακούσει να συμβαίνει αυτό στα άλλα παιδάκια κάθε φορά που μπουκώνουν (και ευτυχώς Παναγία μου γιατί είναι μαρτύριο), στην Α γιατί συμβαίνει κάθε μα κάθε φορά;;;

Και για όλα αυτά λοιπόν φιλενάδες μου, κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα.. μήπως δηλαδή έχει κάποιο "κατασκευαστικό" πρόβλημα; γιατί ως γνωστόν όταν δακρύζουν τα μάτια μπουκώνει και η μύτη... και πέραν αυτού είναι και το άλλο που σας είπα, φαίνεται ότι περισσότερη μύξα πηγαίνει στο λαιμό της παρά βγαίνει έξω.

Σας φαίνονται λογικά όλα αυτά ή παραλογίζομαι; και που να απευθυνθώ, σε ΩΡΛ; αυτή τη φορά βέβαια είναι πολύ πιθανότερο να είναι από τα δόντια οι μύξες γιατί έσκασαν 2, αλλά... τρέχει και το ματάκι!!

Σας κούρασα, αλλά θέλω να ακούσω τη γνώμη σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα μου υπομονή...φαντάζομαι τι κούραση εχεις περασεε..

Εύη πως παει ο λαιμος?

Ελενακι κι όμως ναι 3σπρωξιες ούτε εγω σου λέω δεν το πίστευα...ήμουν τόσο καλα που στο δωμάτιο ανανηψης είχα σκύλοβαρεθει και με είχαν ξεχάσει και παραπάνω ώρα...ήθελα να πάω στο δωματιακι μου να δεχτώ κόσμο!!!

Να σου πω μήπως ειναι αλλεργικο αυτο που παθαίνει η Αφροδίτη?ψαξτο λίγο και πήγαινε την και σε ωρλ για να ηρεμησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη εγω θα την πηγενα σε εναν ΩΡΛ να της ριξει μια ματια και να μου φηγουν ολες οι αποριες...

Το οτι ηταν κλιστος ο δακρικος πορος δεν μου κανει καμια εντιποση γιατι ειναι παρα πολυ σιχνο φενομενο στα νεογεννητα αλλα αν εχει ξανακλισει ειναι περιεργο..Ρωτα την Ειρηνη, ο αντρας της οφθαλμιατρος δεν ειναι???

Ειπα Ειρηνη και την φανταζομε να τους εχει ολους αρρωστους στο σπιτι, πω πω τι πικρα....Περαστικα σας Ειρηνη..

Εγω σημερα ειμαι αλος ανθρωπος, επιτελους δεν ποναω...Ας ηταν μονο το τελεφτεο για φετος γιατι δεν αντεχω αλο αρρωστια φτανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια για τις απαντήσεις, δεν είμαι παράλογη που τα σκέφτομαι ε; ε;;; :lol:

Ελίζα ναι το έχω πει κι εγώ ότι ίσως να είναι αλλεργικό, το είχα πει στην παιδίατρο αλλά εκεινής δεν της φάνηκε πιθανό... Βέβαια κι εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ σε τι γιατί δεν έχουμε αλλάξει κάτι στο σπίτι, το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως την πειράζουν τα χαλιά... γιατί έστρωσα μετά τα γενέθλιά της και από τότε έχουν αρχίσει να συμβαίνουν όλα αυτά...

Εύη ναι οφθαλμίατρος είναι ο Βαγγέλης, δεν τον είχα σκεφτεί γιατί σκεφτόμουν ΩΡΛ... αλλά αν συνεχίσει το ματάκι να τρέχει σίγουρα θα χρειαστούμε και οφθαλμίατρο, θα ρωτήσω την Ειρήνη.

Εύη γιατί παιδί μου υποβάλεις τον εαυτό σου σε τέτοια βασανιστήρια;;;; εσύ θα πάρεις το βραβείο του αυτομαστιγώματος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι κι όμως ναι 3σπρωξιες ούτε εγω σου λέω δεν το πίστευα...ήμουν τόσο καλα που στο δωμάτιο ανανηψης είχα σκύλοβαρεθει και με είχαν ξεχάσει και παραπάνω ώρα...ήθελα να πάω στο δωματιακι μου να δεχτώ κόσμο!!!

:lol::lol::lol::lol:

Και εμένα με είχαν ξεχάσει παραπάνω ώρα!! συνολικά ήμουν εκεί γύρω στο τετράωρο :o . Ο γιατρός ήθελε να με κρατήσει 3 ώρες αντί για 2 που είναι το απαραίτητο γιατί είχα δύσκολη γέννα, υπολείμματα πλακούντα και τρελή αιμοραγία και ήθελε να είμαι υπό παρακολούθηση, αλλά όταν πήρα το οκ οι νοσοκόμες που έπρεπε να με ετοιμάσουν για το δωμάτιο με ξέχασαν!!

Παρόλα αυτά όμως κι εγώ το μόνο που ήθελα ήταν αυτό που λες, να πάω στο δωμάτιο, να μου φέρουν το μωρό μου και να έρθουν δικοί μου άνθρωποι να μας κάνουν παρέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Ελένη θα βάλω υποψηφιότητα κ του χρόνου……λες να σε φάω κ να το ξανακερδίσω??? Έχω πολλές ιστορίες να διηγηθώ, αυτές ήταν πολύ λάιτ…..

Να μην στείλεις τίποτα……!!!!!!

Βήχα είχε εχθές κ τη νύχτα, σήμερα είναι καλύτερα!!! Η Α. καλά? να μου την φιλήσεις την πριγκίπισσα μας!!!

Εύη κ ο Σπύρος έχει ένα θέμα όταν με βλέπει να γράφω….!!!

Μαριέττα υπομονή θα ξεφορτίσει ο Ηλίας δεν μπορεί….. εκτός κ αν έχει ντούρασελ οπότε κ συνεχίζει, συνεχίζει!!

Μην τσαντίζεσαι ρε συ με τον μεγάλο….. χαλαρά….!! Μμμμμ λουκουμάδες κ μπανάνα….. ωραίος συνδυασμός!!!

Άννα καλά να περάσεις κ εσύ κ ο μικρούλης…. Ωραία να σε περιποιούνται!!!

Ελίζα δοκίμασε κ αυτό γιατί όσο δυνατά κ να ρίχνεις με το οράκι δεν είναι το ίδιο με τη σύριγγα… άσε που κάνεις οικονομία!! Στην αρχή κ εγώ οράκια είχα κ ακόμη μου έχουν μείνει δηλαδή!!!

Νατάσσα φιλιά φιλιά!!! Χαίρομαι που είστε καλά κ περνάτε κ καλά!!!!

Κατερινάκι θα είναι πολύ πιο εύκολα τσάμπα σε πιάνει άγχος!!!! Μετά όχι δεν νομίζω να τρέχεις σαν τον Βέγγο…… δεν τρέχει τόσο γρήγορα!!! Χαχαχα

Ελενάκι μην αγχώνεσαι, πήγαινε σε παιδοοφθαλμίατρο να της ρίξει μια ματιά!!!

Σήμερα ο Π. άρχισε μία συζήτηση από την οποία πιάστηκα κ του είπα κάποια πράγματα που νιώθω ( ξέρετε για ποιους)!!! Του είπα πως το ποτήρι ξεχείλισε κ αυτό δεν αλλάζει….κ ζητάω την κατανόησή του! Μου είπε πως την έχω κ πως ακόμη κ αν είχα άδικο θα γινόταν αυτό που θα έλεγα εγώ γιατί εγώ κ ο Σπύρος είμαστε η οικογένειά του! μου είπε πως δεν μπορεί να ξεκόψει με τους άλλους αλλά του είπα πως δεν του ζήτησα κάτι τέτοιο… απλά εγώ θέλω να ξεκόψω από αυτούς κ οι αλλαγές εξαιτίας αυτού θα είναι αναπόφευκτες!!! Δεν έχει αντίρρηση αφού οι άλλοι το επέλεξαν…..

Τώρα θα δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ο Ηλιας ειχε τρελοοοοοοοοοοοοο ματι!!!!!!!!! :o:o:o:o:o

πηρα την μητερα μου να τον ξεματιασει και μου ειπε οτι τον ξεματιασε τρεις φορες....

τον ταισα το γαλα και με δαγκωνε απο τα νευρα του!!!!

δεν ειναι τοσο τα δοντια τελικα!!! του ειχα δωσει λιγο depon για να ηρεμουσε,αλλα ηταν ματι!!

εχω κουραστει απιστευτα σημερα με τον μικρο...τωρα αλωνιζει στο σαλονι και μου αγκαλιαζει τα ποδια...θα ξαναφτιαξω γαλα γιατι κρυωσε το προηγουμενο κι ο Θεος βοηθος!!!

δεν εχω κουραγιο να σχολιασω...πηρε το ματι μου μονο για το ματακι της Α.απο την εμπειρια μου Ελενη,επειδη εχω χρονια ρινικη αλλεργια,οταν τριβω το ματι μου το αριστερο οπως κανουν μασαζ στα μωρακια,τοτε ξεβουλωνει το αριστερο μου ρουθουνι και αναπνεω...σιγουρα μυτη και ματια συνδεονται..το εχω ακουσει απο τον γαμπρο μου που ειναι οφθαλμιατρος...αν θες,μπορω να σου στειλω τα στοιχεια του να τον επισκεφτειτε....του εχω απολυτη εμπιστοσυνη,οχι γιατι ειναι γαμπρος μου,αλλα ειναι καλος επαγγελματιας..εχει ιατρειο στο Κολωνακι...το λεω για να εχεις υποψη σου την αποσταση απο το σπιτι...

παω κοριτσια να δω τι θα κανω με τον μικρο..

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ο Ηλιας ειχε τρελοοοοοοοοοοοοο ματι!!!!!!!!! :o:o:o:o:o

πηρα την μητερα μου να τον ξεματιασει και μου ειπε οτι τον ξεματιασε τρεις φορες....

τον ταισα το γαλα και με δαγκωνε απο τα νευρα του!!!!

δεν ειναι τοσο τα δοντια τελικα!!! του ειχα δωσει λιγο depon για να ηρεμουσε,αλλα ηταν ματι!!

εχω κουραστει απιστευτα σημερα με τον μικρο...τωρα αλωνιζει στο σαλονι και μου αγκαλιαζει τα ποδια...θα ξαναφτιαξω γαλα γιατι κρυωσε το προηγουμενο κι ο Θεος βοηθος!!!

δεν εχω κουραγιο να σχολιασω...πηρε το ματι μου μονο για το ματακι της Α.απο την εμπειρια μου Ελενη,επειδη εχω χρονια ρινικη αλλεργια,οταν τριβω το ματι μου το αριστερο οπως κανουν μασαζ στα μωρακια,τοτε ξεβουλωνει το αριστερο μου ρουθουνι και αναπνεω...σιγουρα μυτη και ματια συνδεονται..το εχω ακουσει απο τον γαμπρο μου που ειναι οφθαλμιατρος...αν θες,μπορω να σου στειλω τα στοιχεια του να τον επισκεφτειτε....του εχω απολυτη εμπιστοσυνη,οχι γιατι ειναι γαμπρος μου,αλλα ειναι καλος επαγγελματιας..εχει ιατρειο στο Κολωνακι...το λεω για να εχεις υποψη σου την αποσταση απο το σπιτι...

παω κοριτσια να δω τι θα κανω με τον μικρο..

καληνυχτα!!!

αλλεργικη ρινιτιδα επρεπε να γραψω,αλλα ειμαι τοσο ζαλισμενη...δε πινει το γαλα..αν χασει ενα γευμα ειναι προβλημα; κοριτσια ειναι σε τρελη υπερενταση το μωρο...τα εχω παιξει!! νομιζω οτι θα παει ετσι μεχρι το πρωι...βοηθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικιά μου έπεσε ξερή. Ήπιε όλο το γάλα ΤΗΣ και κοιμήθηκε αμέσως.

Ελένη μου κοίταξε το αυτό με την Αφροδιτουλα.,πάρε την Ειρήνη και πεστης το. Είμαι σίγουρη ότι θα κατατοπισει. Δεν θα είναι κάτι σημαντικό αλλά για να σου φύγει η ιδέα.

Μαρρετακι κι εγώ πιστεύω πολύ στο ματι. Σε τέτοια περίπτωση να ξέρεις,όταν,κάποιος έχει πολύ μάτι πρέπει να τον ξεματιασουν τρεις δΙαφορετικοί άνθρωποι.

Έχουμε αράξει με τον άντρα μου και βλέπουμε (υποτίθεται) μια ταινια. Εκείνο τον πήρε ο ύπνος και από κοντά παω κι εγώ. Ψοφεγκλο είμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Τις τελευταιες μερες σας διαβαζω γιατι βαριεμαι να γραφω!Με εχει πιασει παλι!!

Χθες ηρθε μια φιλη μου με τα μικρα της και καθισαμε μεχρι της 11 η μικρη εφαγε τοσες πατατες που την ρωτουσα αν θελεις γαλα και ελεγε οχι.Την εβαλα στο κρεβατι της και δεν νομιζω να αλλαξε θεση ολο το βραδυ!Βεβαια αμα ξυπνησει το μωρο μου θα πρεπει να την πλυνω και ξανα σακουλακια!Δε θελω αλλο θελω να τελειωνει αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαριεττα δε νομιζω οτι παθαινουν κατι αμα χασουν γευμα!Μπορεις να του το δινεις αμα κοιμαται!Πιο πολυ για να μην ξυπνανε το βραδυ πεινασμενα!!Αμα εχει πολυ υπερενταση να τον βαζεις μεσα στη μπανιερα ηρεμουν και χαλαρωνουν!Και το μεγαλο να του παρεις μια ωραια μασκα να τη φοραει οταν αρρωσταινει!!και αμα θελει ας πει και τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες καλημερα!!

ο μικρος κοιμηθηκε στην αγκαλια του μπαμπα του!!ηπιε μονο 50ml και ξεραθηκε!!

τον λυπηθηκα,γιατι ενω ο Μανος εχει κι εκεινος μυξα κι ειχε κλειστει στην κρεβατοκαμαρα,ο Ηλιας χτυπουσε την πορτα να δει τον πατερα του...ειπα στον Μανο να τον παρει,κι ετσι ο μικρος κοιμηθηκε!!

το πρωι σηκωθηκα του εδωσα το γαλα,το ηπιε μονορουφι!!!240m!!!! κι ακομα κοιμαται απο τις 07:00...

παντως κοριτσια χθες ηταν δυσκολη μερα!!!

δεν εχω διαβασει πολλα....ειμαι πτωμα απο ψυχολογικη αποψη......δεν ειχα ξαναδει το μωρο μου σε τετοια υπερενταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ινα-Χριστινα!!!! καλημερα!!!

δε ξερω για τις μυξες του Μανου,σκεφτομαι μηπως ο ιδιος ο Ηλιας τον κολλησε κι οι μυξες του μικρου ειναι καποια ιωση...πηρα την γιατρο το απογευμα και ειπε οτι προκειται για ιωση δοντιων..δηλαδη ρε κοριτσια,οταν βγαζουν δοντια ειναι αρρωστα;τι μπιμπ...ειναι αυτα;ειπε οτι πρεπει να του δινω depon για να λειτουργησει αναλγητικα και να μη ποναει..με το βαρος του Ηλια(12κιλα)μας εχει δωσει δοσολογια 7ml..εγω ομως του εδωσα 5μλ...πολλα δεν ειναι 7;

Ινα κι μενα με εχει πιασει μια βαρεμαρα να σχολιαζω...συγνωμη κοριτσια για την ειλικρινεια μου...με ξεκουραζει να σας διαβαζω.... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζω!!

Μια εξεταση στον οφθαλμιατρο νομιζω πρεπει να την κανουμε ολες!Εχω βαρεθει να ακουω για παιδακια που ειχαν πολυ μυωπια αλλα οι γονεις δεν το καταλαβαν.Εγω θα την παω μεχρι το καλοκαιρι να την κανει μια εξεταση να δουμε και για στραβισμο.

Ελενη και γω πιστευω οτι ειναι θεμα αλλεργιας.η μανα μου που το ειχε ετρεχε συνεχεια το ματι της δεν σταματουσε ποτε!Για να φευγουν τα φλεματα θελει πολυ ορο!!και κανενα σιροπι.Εμενα της δινει και κατι σταγονες σε περιπτωση που εχει αλλεργια zirtex νομιζω.

Ευη βολευει για κοσμος την αλλη δευτερα.να τελειωσουμε τις εξετασεις μας να βαλουμε και το εμβολιο μας .γιατι μεχρι τοτε την εχω πολυ περιορισμενη να μην αρρωστησει αυτη και γω.Αλλα θα το δουμε παλι!

Κατερινα εγω πηγα στη κλινικη 9.30 και η μικρη ηρθε 10.45 ηταν σαββατο βραδυ και ηθελε να προλαβει τα μπαρακια!Εχουμε αλλο Σαββατογεννημενο??

Ανοιγει ενα σουπερ μαρκετ στη περιοχη και ρωτησα για δουλεια!Απαντηση πολιτικη της εταιρειας ειναι να παρουμε ατομα μεχρι 25 χρονων και ομορφες!Δηλαδη με ειπε γρια και ασχημη????? :roll:

Δηλαδη γερασα και δεν θα ξαναβρω δουλεια???Πειτε μαι δουλεια να κανω σας παρακαλω!θελω να δουλεψω τι ζηταω???

Αυτα περαστικα στις αρρωστες, και αρρωστουλιδες!Αχ βρε Μανο τωρα που αρρωστησες και θες προδεμ και αγαπη θα σε πεταζει στο υπογειο!!

Ρε συ Μαριεττα πως το εκανε ετσι το παιχνιδι σου (στο φβ)ποσο καιρο το φτιαχνεις???καλα εγω δεν εχω και φιλους να μου στελνουν δωρα αλλα εσυ το εκανες πολιτεια!Με τη δουλεια τι του ειπαν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττα και ακομα που εισαι ,κατσε να ερθει το καλοκαιρι και θα δεις!Η υπερενταση ειναι υγεια!

εμενα ειναι συνεχεια σε υπερενταση.Αν δεν καθομαι μαζι της με πιανει απο το ποδι και τη σερνω εγω ηα αλλιως θα γυρναει γυρω απο τον εαυτο της και θα πεφτει κατω.Α κανει και το αλλο ξαπνωνει κατω με τη κοιλια και σερνει το σωμα της μετα χερια της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω να δεις απο ψυχολογικης αποψης πως ειμαι που η μοναδικη δουλεια που θα μπορω να κανω ειναι να πουλαω καλαμποκια και σκουλαρικια στις παραλιες!Μαζευω και αλλους για παρεα!Αλλον τον εβαλα στους λουκουμαδες και αλλον στο μαλλι της γριας!Μαζευω ιδεες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!!

Σήμερα ξυπνησαμε οικογενειακως στις 9.τέλεια!!!

Μαριέττα αυτη ηυπερενταση δεν παλευεται....ειδικά ο μεγαλος μου μπορει να ξυπνήσει το πρωι 8 και να κοιμηθεί το βραδυ 11-12 ασε τι να σου λέω!

Βρε ίνα θηρίο γεννησες τόσο γρήγορα?εγω γέννησα Κυριακή ξημερώματα Σάββατο προς Κυριακή μου σπασει τα νερά....και ντρεπομουν να παρω το γιατρό τέτοια ώρα και μερα :lol: ευτυχώς μόλις ειχε γυρίσει απο έξοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
    • @marw90 πόσο τέλεια νέα!! Χάρηκα πολύ!! Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αλλά τα νέα σου ήταν ανέλπιστα καλά!! Μπράβο στον γιατρό!! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά από δω και πέρα!! Κράτα ό,τι είδατε στον υπέρηχο!! Τώρα πότε θα ξαναπάς στον υπέρηχο;
    • Μα έκανα 2 χοριακες....κ με επηρέασαν!!! Αν έπεφτε η χοριακη κ είχα δει σάκο μόνο έπρεπε να μη φανεί κάτι...κ μου λέει καλε αυτό εδώ μεγάλωσε κ ακούω κ καρδιά!!!! Τα παίξε ο γιατρος!!!
    • Είναι στον Αγιο Νικολαο Λασιθίου αλλά έχει κ κλινική στην Αθήνα εάν θέλετε! Είναι πάρα πολύ καλός! Πήγα σε αυτόν διότι πάνε 4 φίλες μου...οι 2 έμειναν αμέσως έγκυες κανωντας ένα δύο εξετάσεις που τους είπε και γενικά είναι κορυφή. Δε ξέρω πως έγινε να έπεσε η χοριακη κι να ακούσαμε καρδιά γι αυτό κρατάω πισινή!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...