Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

γειΑ σας κοριτσια...

Στεφανια οντως εδω στο νοσοκομειο ετσι γινεται πας μια μερα πριν κ το αλλο πρωι γινεται η καισαρικη..δυστυχως ειναι μια επιπλεον μερα κ μια επιπλεον νυχτα..αλλα δυστυχως δεν γινεται διαφορετικα..Πως εισαι αγχωθηκες καθολου;;;ΠΑντως αν δεν τα ξαναπουμε σου ευχομαι ολα να πανε καλα κ με το καλο ν αγκαλιασεις το μωρακι σου!!!!!!

Ιφι, ευχομαι ν απαλλαχτειτε επιτελους απ την πανα ολοκληρο παιδακι ειναι πια, κ πρεπει να παει κ στον παιδικο..εσυ εκανες αιτηση μεσω του ΕΣΠΑ;

οι υπολοιπες που γυρνατε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα τι μου κανετε βλεπω εμεις οι 3 μιλαμε χαχαχαχ..

ναι δωρα μου τα εκανα μεσω εσπα σε 3 παιδικους αλλα πλεον αγχωνομαι οτι θα τον παρουν κ δεν θα καθαρισουμε δεν θελει να βγαλει την πανα αρνειται.βεβαια 2-3 φορες τη μερα μου λεει να κανει ποταμακι αλλα αυτο κ επισης πλεον μου λεει να βγαλουμε τα κακα αμεσως σε σχεση με πριν που τον παρακαλουσα,το καλο ειναι οτι απο μηνες μενει καθαρος ολη τη νυχτα κ ολο το μεσημερι αποδδεδειγμενα του εχω ανοιξει πολλακις την πανα κ ειναι στεγνη το θεμα μου ειναι τη μερα..πιστευω οτι πηγαμε πισω λογο της γεωργιας τωρα το συνεχιζει δεν ξερω τι να πω του εκοψα εδω κ 2 μερες τα ηλεκτρονικα τουν τον υπολογιστη κ καποια αλλα αλλα παλι δεν λεει τα κακα δεν τον μαλωνω κ απλα πλεον τον ρωταω αλλα δεν..συνεχιζω με αυτη την τακτικη για την ωρα κ σε 20 μερες παμε διακοπες θα προσπαθησω κ εκει κ μετα στη μαμα μου που εχει αυλη...ας ελπισουμε να αλλαξει κατι πριν τελειωσει ο σεπτεμβρης...τον ρωταω θελεις να βαλουμε βρακι μου λεει οχι θελω πανα ενω πλεον εχουμε μαθει να κατεβαζουμε το παντελονι κ να το ανεβαζει να σκουπιζει κ το πουλακι κ τον ποπο να κατουραει ορθιος μονος του να πατει καζανακι κ μετα να πλενει τα χερια δηλ ολα τα διαδικαστικα τα κανουμε το δι ταυτα μας λειπει εχει τα πιο πολλα χαρακτηριστικα οτι ειναι ετοιμος σκφτομουνα μια αλλη τακτικη να του εφαρμοσω..δηλ να του φοραω βρακακι πχ σημερα μιση ωρα κ καθε μερα να προσθετω 10 με 15 επιπλεον μπορει αυτο να βοηθησει...απλα να δω ποτε θα το ξεκινησω..

η σες τι εκανε με την πανα?κατερινα καμια βελ΄τιωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσιααα!!!Τι μου κανετε???Ειπα να ερθω να συμπληρωσουμε το καρε :-p !!

Μολις τελειωσα τις δουλειες κ καθομαι!!!

Εγκυουλες μου :D:D !!!!!Κοντευετε κ αγχωνεστε??Ολα θα ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!

Στεφανια,κοριτσακι μου με το καλο ολα τη Δευτερα :):) !!!!Εχεις τις καλυτερες ευχες μας κ τη θετικη μας σκεψη κ ανυπομονουμε για νεα μολις μπορεσεις!!

Για την συννυφαδα τι να πω τωρα...εγω με τη δικια μου δεν εχουμε πολλα πολλα,εως τιποτα :lol::lol: !!Δε ταιριαζουμε ΚΑΘΟΛΟΥ!Ουτε που θα σκεφτομουν αν θα ερθει ή οχι...

Να σκεφτεσαι ομορφα πραγματα παιδακι μου!!Το μπεμπε,την Αννουλα,τον αντρουλη σου..!!!!Με το καλο!!!!!

Δωρουλα μου,οι ορμονες σου ειναι στα υψη!Λογικο να εχεις ολα αυτα τα αγχη κ τις φοβιες,αλλα ειναι προσωρινα κ μεσα στο προγραμμα!Ολα θα πανε καλα!Κ οι μερες μακρυα απο το γιοκα σου θα περασουν γρηγορα :) !!

Ιφ μου...τι να πω τωρα εγω για την πανα...δεν ειμαι καταλληλη στις συμβουλες επι του θεματος!Ημουν πληρως απελπισμενη αλλα να που ολα εφτιαξαν!

Αυτο που εκανες με τον μικρο κ τον παιδικο ,θα το εκανα κ εγω συντομα αλλα ευτυχως δε χρειαστηκε!Ειχα μιλησει με τη φιλη μου τη νηπιαγωγο κ θα πηγαιναμε απο εκει να δουμε το σχολειο με τη μικρη μπας κ της ανοιγε η ορεξη αφου ηθελε τοσο πολυ να παει σχολειο αλλα ηξερε οτι με την πανα δε γινοταν!

Δε ξερω κ πολλα να σου πω..εχεις δοκιμασει να κρυψεις ολες τις πανες κ να του πεις οτι τελειωσαν κ οτι εχεις πολυ λιγες για το βραδυνο υπνο,ας πουμε?Κ ετσι αναγκαστικα θα πρεπει να φοραει βρακακι κ προσπαθησει...εμεις ετσι καναμε κ ζοριστηκαμε!

Το πρωι που ξυπνησε της ειπα πανες τελος,μονο βρακι!Παω Σ.Μαρκετ ,της λεω ,κ δεν εχουν πανες για τοσο μεγαλο παιδακι σα κ σενα μου λενε οι πωλητριες,θα μας κοροιδευουν κτλ κτλ...δεν ιδρωσε πολυ το αυτακι της,εκλαψε πολλες φορες αλλα στο τελος το βαλαμε το βρακι ,κατουρηθηκε απειρες φορες πανω της,με χιλιοπαρακαλαγε κλαιγοντας να της βαλω πανα αλλα επεμενα οχι.Την παρακαλαγα κ εγω να προσπαθησει γιατι δε γινεται αλλιως της ελεγα,δεν υπαρχουν πανες για σενα παρα μονο λιγες για τον βραδινο υπνο,εισαι μεγαλο παιδακι ,πριν λιγες μερες εγινες 3,δε γινεται να φορας πανα σα τα μωρα κλπ κλπ κλπ κλπ............

Σε εμας ,οπως αποδειχτηκε,αυτη η μεθοδος δουλεψε!Κ εγω οποτε την ρωταγα αν θελει να κατσει στο γιογιο,να κανει τσισα,να βαλει βρακακι(ΚΑΙ για να μη κοκκινιζει το πιπι της κ παθαινει συνεχεια βαβά με την πανα κλπ κλπ :lol: )...παντα οοοοοοοχι μου ελεγε,μεταααααα.......αν δε τη ζοριζα θα ημασταν ακομα οπως ημαστα πριν 1 βδομαδα....σημερα κλεινουμε 1 βδομαδα χωρις πανα :D !!!Μονο στο βραδινο υπνο φοραμε!

Μην απελπιζεσαι ,το καλοκαιρι ειναι ακομα μεγαλο ;) !Καντε ενα διαλειμμα γισ λιγο αν ειναι κ ξεκινηστε δυναμικα στις διακοπες!Βαλ'τε τα δυνατα σας και οι 2 σας κ ολα θα πανε καλα!!!

Παω για μπανακι,στη ντουζιερα :lol::lol::lol: !Καλο Σ/Κ σε ολες :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και χαρα σας!!

Ειμαι πτωμα............ #:-s#:-s#:-s#:-s#:-s

Αλλα ειπα να δωσω παρουσια κι εγω....!! :P:P:P:P

Πρωι πηγαμε Σερρες... κατευθειαν πηγα δουλεια... μετα σε βαφτισια... μετα βολτα με την κουνιαδα και τα παιδια.. γυρισα σπιτι με πονοκεφαλο...σιδερωσα, μαζεψα το μπαχαλο και παω να ξαπλωσω επιτελους...

Ελπιζω αυριο να βρω λιγο χρονο να σχολιασω τα νεα σαα!!

Φιλια πολλα και καληνυχτα σε ολες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες.

Επιστερέφω μετά από ένα μήνα σχεδόν απουσίας απ την παρεούλα σας....

Τρέξιμο πολύ,γεγονότα ακόμη περισσότερα...οπότε θα γράψω πολλά....

Τέλη Ιούνη πήγαμε Αθήνα για το καθιερωμένο τσεκ απ του Γιώργου στην ενδοκρινολόγο....

Τα πάει περίφημα και ίσως το επόμενο 6 μηνο κόψουμε και το χάπι!!!Μακάρι!

Αρχές Ιούλη είχαμε τα βαφτίσια που ήμουν νονά και ήταν όλα χειροποίητα από μένα και την κουμπάρα μου.

Σας υποσχέθηκα φωτογραφίες.Μόλις τις πάρω στα χέρια μου θα τις ανεβάσω!!!Πραγματικά άξιζε τον κόπο...

Τα κάναμε όλα υπέροχα!

Μέσα Ιούλη είχαμε το πάρτυ του Γιώργου μας,με θέμα το ποδόσφαιρο που έγινε σε ανοιχτό παιδότοπο με γηπεδάκια 5*5!Το αγοράκι μου κατενθουσιάστηκε και ευχαριστηθήκαμε κι εμείς πολύ που τον βλέπαμε έτσι!

Έχουμε κάνει και πρόοδο...βγάλαμε την πάνα μας πανεύκολα εδώ και 1 μήνα,χωρίς ατυχήματα(Μόνο 2 την πρώτη μέρα) και χωρίς κόπο!Στο εξοχικό του αγοράσαμε και παιδικό κρεβάτι να κοιμάται,αλλά έπεσε 2 φορές κάτω και τώρα θα του πάρω τη μπάρα κρεβατιού της CHICCO!

Τα λέω πολύ περιληπτικά και "κοφτά"...δεν είμαι και στα καλύτερά μου.......

Μας συνέβη και κάτι δυσάρεστο...χθες συγκεκριμένα...αλλά σας το γράφω στην ομάδα μας...δε θέλω να το δημοσιοποιήσω.....

Αυτά καλές μου φίλες...

Εύχομαι να είστε όλες καλά και οι εγκυούλες μας να χουν ένα σύντομο και όσο πιο ανώδυνο τοκετό γίνεται!!!!

Αλήθεια έχουμε καμία καινούργια εγκυούλα?Γιατί έχω χάσει ποοολά επεισόδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :D

ΔΕΝ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠ ΑΥΡΙΟ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΒΓΟΥΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ :lol:

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ, ΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ, ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ... :cry: ΝΩΡΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ, ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙ Η ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ....

ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ: ΣΤΟΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΠΗΓΑΙΝΑΤΕ ΓΙΑ ΘΕΜΑ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΕ ΧΑΠΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ? ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥ Ο ΘΥΡΕΟΕΙΔΗΣ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ. ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΕΙΧΑΜΕ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗ ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΣΤΗΡΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ-ΔΙΑΙΤΑ ΕΙΧΕ ΠΕΣΕΙ, ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΑΝΕΒΗΚΕ Η ΤΙΜΗ ΓΑΜΩΤΟ.... :cry: ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ, ΔΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...

Ναι,από τον Οκτώβρη παρουσίασε αυξημένη tsh και πήγαμε Αθήνα σε παιδοενδοκρινολόγο.

Στη Μαγιάκου Αλεξάνδρα,που είναι στην Κηφισίας,απέναντι απ το ξενοδοχείο PRESIDENT.Είμαι πολύ ευχαριστημένη μαζί της και απ ότι φαίνεται το πήραμε είδηση νωρίς,πήγαμε και σ εκείνη νωρίς και το προλάβαμε!

Αν μένεις Αθήνα πήγαινε το συντομότερο δυνατόν σε παιδοενδοκρινολόγο,όχι απλό ενδοκρινολόγο.

Αν όχι,αρχικά στείλε τις τελευταίες εξετάσεις σας με fax και θα σε καθοδηγήσουν εκείνοι τι πρέπει να κάνεις....

Κι εμείς Οκτώβρη το ανακαλύψαμε,αλλά η γιατρός μας είδε Δεκέμβρη.(Μας είχε δώσει τηλεφωνικά τη θεραπεία,αφού είδε τις εξετάσεις).Και πάμε κάθε 6 μήνες,αλλά μέχρι να σταθεροποιήσουμε την TSH κάναμε ανά 2μηνο αναλύσεις και τις στέλναμε Αθήνα....

Τώρα πια μόνο κάθε 6μηνο κι αυτές....

Ίσως σου ζητηθεί και υπερηχογράφημα θυροειδούς......Στην ανάγκη ας πάει τη μικρή στο γιατρό ο μπαμπάς...

Μην αγχώνεσαι εσύ τώρα στην κατάστασή σου.....

Εύχομαι όλα να πάνε καλά.....Και καλή λευτεριά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera μπηκα να πω μονο με το καλο στεφανια μου να παρεις αγκλαλιτσα το κοιρτσακι σου ισως να εχεις γεννησει κ ηδη ολα καλα κ περιμενουμε νεα σου..για τις υπολιπες θα μπω μετα να τα πουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφιες μου!!!

τι κανετε;;;

μαρακι το διαβασα..και σου απαντησα στην ομαδα...ενα μονο θα σου πω :(:(

Δεν ειμαι και στην καλυτερη μου φαση τελευταια..κουραζωμαι ευκολα..αλλα εκανα εξετασεις αιματος , ουρων, και ορμονικες..και ειμαι καλα..δενε χω τιποτα ανισυχητηκο...

οποτε ειναι μαλλων απο τη ζεστη...και την ακεφια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...παλι επιασε η ζεστη ..αμαν...

Καταρχας να ευχηθω στην Στεφανια ολα να πανε καλα ή μαλλον να πηγανε καλα μιας κ ηδη θα χει αγκαλια το μωρακι της..περιμενω με αγωνια νεοτερα οταν μπορεσεις....

Εγω πηγα σημερα το πρωι για κορδελα κ εξεταση κ θα μπω την επομενη δευτερα για εισαγωγη κτλ κ θα κανω εξετασεις κ τα σχετικα, θα βγω μολις τελειωσω κ θα ξαναπμω Τριτη πρωι αχ ανακουφιστηκα καπως που θα γλιτωσω το βραδυ της αναμονης στο νοσοκομειο....

Ιφι, ευχομαι συντομα να ξεμπερδεψεις απ την πανα κ να παρουν τον μικρο σχολειο να ηρεμησεις λιγο και συ αλλα κυριως για το παιδι....

μαρακι διαβασα οσα εγραψες,δεν ξερω τι ναπω οντως σπανιιο ολο αυτο, κουραγιο σου ευχομαι κ ελπιζω συντομα ο θεουλης να σου στειλει ενα μωρακι γερο.....

σα αφηνω προ το παρον παω για παγωτακι..φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλε εδω ειμαι κ εγω δε σας ξεχασα.. :)

Στεφανια μου ελπιζω αυτη τη στιγμη που γρεαφω να κρατας στα χερια σου την κουκλιτσα σας....να σας ζησει αγαπη μου γερη κ τυχερη,κ να τα καμαρωσετε οπως επιθυμειτε κ τα δυο...... :) οποια εχει νεα σου ας μας τα γραψει..... ;)

Δωρα καπου διαβασα οτι σ'επιασε μια μανια καθαριοτητας,το ιδιο ειχα παθει κ εγω κ επειδη κουραζομουν κ δεν μπορουσα την πληρωνε ο αντρας μου...... :|

Ιφι οχι δεν εχουμε καμια εξελιξη με την πανα αλλα μονο οταν φυγω εκτος του φοραω στο σπιτι βρακια μπολικα κ καθε βραδυ του τα πλενω κ αντε απο την αρχη..... ;)

Μαρακι δε διαβασα τι εγραψες στην ομαδα,θα μπω κ μετα σχολιαζω....

τα νεα μας πηγαμε μια μερα θαλασσα οπως ειχα πει,ισως ξαναπαμε 2 μερες δεν ξερω ποτε,γυριζουμε σε πανυγηρια της περιοχης που το καλοκαιρι εδω ειναι στα φορτε τους,τα μικρα ποτε κλενε,ποτε γελανε....γενικα ειμαστε καλα.... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα........

Μαρακι μου....... :(:(:(:(:(:(

Ενα τυχαιο γεγονος ηταν ολο! Προχωρα γερα!!

Ευχαριστω που αφιερωσες τον... "επιλογο" σου για μενα!! :D

Στεφανια μου!!!!! Μαλλον κρατας την δευτερη κοριτσαρα σου αγκαλιτσα αυτη τη στιγμη!!

Να σας ζησει κοριτσαρα μου!!! Να ειναι γερη! Καλη λοχεια και σε σενα!

Ευχομαι να τα εχεις ηδη καταφερει με τον θηλασμο!

Περιμενουμε νεα σου με την πρωτη ευκαιρια... ;)

Δωρουλα.... σε μια εβδομαδα γεννας κι εσυ..... :shock: ........!!!!! Ουα ου!!!!!!

Ολα μα ολα θα πανε καλα!!

Να σου φυγει πια κι αυτο το αγχος!! :D

Ιφιγενεια τι κανετε?

Χρυσα... Κουραζεσαι.. ειναι και η ζεστη... δε θελει και πολυ να την "παθεις"..

Απο υπνο πως πατε?

Κοιμασαι καλα?

Στελλιτσα... που εισαι καλε?

Βγαλατε τις πανες και τσιλιμπουρδιζεται...?? :lol::lol::lol::lol::mrgreen::mrgreen:

Εγω εχω κατι ωραια νεα... μα κατι ωραια..... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Μου σπαει ενα δοντι χθες.. και μου καρφωνεται μεσα στο ουλο...

Ηταν ενα απο τα δυο που ειχαν απομεινει πισω στο στομα μου... :evil:

Σημερα το πρωι πηγα για εξαγωγη... :(:( ... ειπα στον οδοντιατρο να κανουμε μια γεφυρα πισω να μπορω να μασαω... αλλα δυστυχως δεν εχει που να πατησει... δεν υπαρχουν δοντια... :cry::cry::cry:

Η μονη λυση ειναι να μου εμφυτεψει 2 τραπεζιτες οι οποιοι κοστιζουν 3000 ευρω... :o:o:o:o:o

Με επιασαν κλαμματα στο αμαξι καθως φευγαμε.... με τσακισε ο πονοκεφαλος και εξω απο το σπιτι εβγαλα τα σωθηκα μου....Τοση γκαντεμια μας δερνει.... :(

Η Αναστ. ειναι στα χειροτερα της αυτες τις μερες...

Κλαιει ασταματητα...δεν ξερει τι θελει ολη μερα... με τραβαει απ΄το παντελονι να μη φυγω στη δουλεια... φευγω και την ακουω να τσιριζει "μανουλιτσα μου σε θελω"....... :(:(:cry::cry:

3 μηνες μετα αρχισε τα "παρατραγουδα"... Τι να πω... Ελπιζω να της περασει..... :(

Σας αφηνω.. Παω να ξαπλωσω....

Δεν ειμαι στα χαι μου αποψε...

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα δεν εχουμε νεα της στεφανιας ε?δεν ζητησε κ καμια το τηλ ....

να σου ζησει παντβς η κοριτσαρα σου καλη λοχει να εχεις?

κανα νεο απο τη χαρουλα εξαφανιστηκε τελειως..τρεχω με δουλειες κοριτσια μου μαζευω ρουχααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ναι χειμωνιατικα φθινοπωρινα καλοκαιρινα θαλασσαιν ενας χαμος λεμε....μιας κ θα λειψω 1,5 μηνα εκτος βεβαια αν παρουν τον μεγαλο παιδικο κ καθαρισει που δεν βλεπω βελτιωση μου λεει θελω την πανα μου....ασχετα που κανουμε ποταμακια κ πλεον βγαζουμε τα κακα αμεσως εκτος αν ερθει η φωτιση σας κλιενω γιατι δεν με αφηνει η μικρη μεταπαλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Ωχ Φανουλα....

αμαν ρε πουλακι μου...

Δυσκολο...αλλα και και τι να κανεις ρε συ!!!!

υπομονη κοριτσαρα..

ναι πως πολυ κοιμαμαι...

ο μικρος δεν θελει να καοιμηθει..ζεστενεται..

κουραζομαι ...η δουλια..οι δουλιες..εχω και πεθερα να με συγχιζει συνεχεια..ποσο να αντεξω...

Ιφη ακομα χαλια με την πανα;;;

εμεις ειμαστε ενα τσακ καλυτερα...

στα τσισα εχει φτασει σε σημειο να τα λεει και εδω και μια ευδομαδα, δενε χουμε κανενα ατυχημα..εφτασε να κοιμαται με το βρακακι..μονο μια φορα βραχηκε και αυτο εγω φταιω γιατι επρεπε να τον παω για κατουρημα πριν κοιμηθει για μεσιμερι...

οσο για τα κακα..ακομα δραμα...

θελει και αυυτος πανα να τα κανει..

την Κυριακη που μα ςπερασε...τον κινηγουσα με το γιογιο απο πισω...ε σε καποια φαση ετοιμος να τα κανει πανω του ηταν...τον προλαβα..

εκανε μια σκατουλα..φωναζε κι΄'ολας μπαμπα ελα βαλε με γρηγορα στο γιογιο κλπ κλπ κλπ...του εδωσα παγωτο μπας και τον δελεασω..σκατουλες..χτες και προχτες..στον παιδικο..με το που του φορεσανε την πανα για να κοιμηθει..τα αμολισε... :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοικλες....απαλευτη παλι αυτη η ζεστη....νομιζω οτι το φετινο καλοκαιρρι ειναι το καλι αλλο,εκτος κ αν ειναι απ το ζορι μου.....σε γενικες γραμμες καλα ειμαστε θα ελεγα αν κ εχω αρκετα ψυχολογικα σκαμπανεβασματα αλλα οκ ξερω τι φταει...το Σαββατο θα ρθει κ η μαμα μου κ πιστευω θα ειμαι καλυτερα...ή θ αγχωθω περισσοτερο...

Φανουλα τι να πω ρε κοριτσι μου...μη στενοχωριεσαι κανε οτι καλλυτερο για την υγεια σου κ στο κατω κατω υπαρχουν κ οι δοσεις....οσο γι ατην μικρη μαλλον τωρα την επιασε η αντιδραση για τη δουλεια ε;

Ιφι, μας ειπες ποτε φευγεις αλλα δεν το συγκρατησα σορυ...ευχομαι παντως να περασεις καλα κ πανω απο ολα να ξεκουρστεις γιατι ο χειμωνας ειναι μεγαααααααααλος για ολους μας....

Χρυσα, κ σεις ακομη με την πανα ταλαιπωρηστε;ελπιζω να την κοψετε συντομα ειναι δυσκολο αν το παρει στραβα ...κουραγιο κ υπομονη...

Οντως κοριτσια η Χαρουλα που χαθηκε ξερει καμια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου γλυκάαααααααα.....

τι κάνετε?

διάβασα στα πεταχτα κανα δυο νεάκια.....

Μαράκι μου λυπάμαι πολύ!!!!!!!!!!!! κρίμα :(:(:(:(:(:(:(:(

μπερεμένο συναίσθημα.....

Στεφανία μου εύχομαι να έχουν πάειο όλα καλά.... :x:x:x:x:x

Εμείς τώρα:

ο Στρατής έχει ξεμπερδέψει με την πάνα :ymapplause::ymapplause::ymapplause: ....σχεδόν τελείως....μόνο ατυχήματα...και από στρώμα θέλουμε καινουργιο...τη νύχτα κάποιες φορές κατουριέται....μόνο κα΄τι μικρά πισωγυρίσματα μου κάνει!!!! κρύβ τα πάμπερσ και του λέω ότι δεν έχουμε γιατί μας πήραν τα λεφτά οι κλέφτες....αλλά δεν έχω συμμάχους, στην φύλαξη που τοπν έχω δεν πολυζορίζονται να τον προσπαθλησουν....τι να το κάνεις????? αν δεν είναι η μάνα στο σπίτι όταν το παιδδί την έχει ανάγκη.....!!!!!

έκανα αίτηση για τον παιδικό αυτά μέσ ΕΕΤΑ...είδωμεν και ελπίζμεν....γιατί δεν παλεύεται το παιδί μες στο σπίτι και δεν μπορώ να πληρώνων πάλι τη φύλαξη του χρόνου....μιας και μας ανακοιν΄θηκαν επισήμς μειώσεις στη δουλειά 15%...

από δουλεία (και ο τόνος είναι σωστός ) δόξα το θεο...μας υποχρέσαν να καθόμαστε δυο μαμάδες με μειωμενο ωράριο επιπλέον ώρες και αν μας αρέσει για΄τι περιμένουν ουρά απέξω ήταν η απάντηση....

ο Γιωργάκης μου εγινε ολόκληρο παληκαράκι όπς θα είδατε και στο νέο τικεράκι...... :x:x:x:x:x

τρέχει, σκαρφαλώνει, μου δίνει φιλάκια και τρώει τρωέι τρώει....προχτές έφαγε μισό πακέτο ΠΤΙ ΜΠΕΡ μπισκότα :-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o ....ανεβάνει στην κούνια του από το κρεβάτι του Σ. και μπλουμ μέσα στην κούνια του... :-o:-o:-o:-o:-o:-o

πήγαμε και για μπάνιο......μια χαρά....τον πέταξα μέσα στη θάλασσα, ούτε που πρόλαβε να συνηδητοποιήσει αλλά του άρεσε πολύ.....

και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βρήκα σπίτι...μετακομίζω κατα τις 20Αυγουστου....πιο μεγάλο να χωράμε επιτέλους . :ymapplause::ymapplause::ymapplause: είμαι πού χαρούμενη.....είναι πολύ μαζεμένοι οι χώροι του και έτσι δε φαίνεται τόσο πολύ η ατσαλιά, πρώτα ο Θεός...

Σας αγαπώ δε σας ξεχνώ....αλήθιεα....αλλά χρόνοσ 000000000000000 έχω λιώσει στα πόδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε παλι :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: τα εχασα αυτα που εγραψα

ελεγα οτι ειχα μι δυσκολη νυχτα χθες μιας κ η μικρη μου ειναι αρρωστη...ανεβαζει πυρετο...μεχρι κ 38,5 ειναι λιγο ο λαιμος ερεθισμενος αλλα μαλλον κολλησε απο τον μεγαλο δεν το αποφυγαμε.χθες την εβαλα 9,30 για υπνο γιατι νυσατζε γκρινιαζε κοιμηθηκε 11 κατα τις 1 λεω τον αντρα μου πηγαινε μετρησε τον πυρετο της για να μην κανω φασαρια κ μου την ξυπνησε ξερετε τι ωρα κοιμηθηκε?4,30 κ ξυπνησε μετα 7 κ ξανακοιμηθηκε 8 μεχρι 9,30 χαλια μιλαμε....ελπιζω σημερα να ειμαστε καλυτερα μαζευω κ ρουχα φθινοπωρινα χαμος...θα φυγω σε 15 μερες κ θα επιστρεψω αρχες προς μεσα οκτωμβρη...εκτος αν τονπαρουν παιδικο κ φυσικα καθαρισει κ ετσι επιστρεψω πιο νωρις..

δωρα αφτασαν οι μερες αχ τι καλα σε λιγες μερες θα εχεις το αντρακι σου αγκαλια....με το καλο κοπελαρα μου...

σες μου τι εχεις γιατι επεσες?λιγο καπου να πατε να ξεσκασετε?

κατερινα κανατε μπανακι ε?κ τωρα βολτες ε?μια χαρα ποτε η βαφτιση της μικρης?

φανη μου αχ αυτα τα ατιμα δοντια ειναι αστα ατιμα....τι να πω....τωρα η γκαντεμια αλλα δυστυχως οι θηκες πανακριβες....η μικρη γιατι γκρινιαζει?

εχετε καποια βελτιωση καλο κ αυτο εγω τωρα στη θαλασσα θα τον εχω με το βρακι συνεχεια να δουμε...μηπως δω καμια διαφορα....αχ....μονο εγω εσυ κ η κατερινα μειναμε με πανες.....

ντινα τι καλα με το στρατη αντε να μην εχετε κ τα ατυχηματα αλλα κηλη μου την πανα γιατι δεν την φορας στον υπνο συνηθως μετα απο 3-5 μηνες την βγαζουν αφου καθαρισουν....εσυ γιατι τον αφηνεις τη νυχτα ετσι δεν βαζεις κατω τα υποσεντονα για να μην μουσκευεται το στρωμα πυ εχω στον μεγαλο κανει 200 ευρω δεν λεει να μου το κατασρεψει κ μαλιστα ουτε 6 μηνες(ισως λιγο παραπανω) που το εχουμε....κανεις κ μετακομιση ε?μια χαρα ελπιζων ειναι το σπιτι οπως θελει μεγαλη υποθεση να ειναι βολικο το σπιτι...αλλα κ υπομονη για τη μετακομιση..εχω κανει πολλες κ θα κανω ακομα περισοτερες...οσο γιατα μικρουλικα τα 2 ειναι ζωρηα η μικρη μουσκαρφαλωνει σε ολα καναπεδες κερββατια καρεκλακια τα παντα ολα...σε αυτη την ηλικια δεν μου τα εκανε ο μεγαλος ειναι πρωτη για βολτα μην το αναφερω περνει μεονη τα συμπραγκαλα οταν ειναι για να την αλλαξω μκ μου τα φερνει εχει πολυ γελιο μου φερνει μονη της τις παντοφλε ςμου χωριςν ατη πω κατι κ οταν κανει κακα την καθαριζω κ κατεβαινει κ απει μονη της στην τουαλετα για να τηνπλενω πανεξυπνα τα σκατιαρικα....χωρια που εχει 11 δοντια δεν ξερω αν ενος ετους ειχα τοσα ο μεγαλος μου ειχε αρκετα αλλα δεν ξερω αν αειχε τοσα χωρια που περαπατει εδω κ 1 μηνα κ ειναι σαν να περπατει μηνες κ παει κ με την οπισθεν ολα πολυ πιο γρηγορα τι να λεμε με τον μεγαλο μου τα εκανε ολα γυρω στο 1,5 μηνα ολα πιο νωρις....αυτα τα νεα μου σας αφηνω γιατι εχω δουλειεςς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γeia σας κουκλες!!!!Τι κανετε??

Εγω ζεσταινομαι!!!

Στεφανια μου να σου ζησει η μπεμπα!!!Λογικα θα ειστε σπιτακι σας σημερα!

Ολα τελεια ευχομαι!Καλη λοχεια να εχεις!!Αμα κλεψεις κανα λεπτο μπες να μας πεις ενα "γεια" :D

Δωρουλα μουου!!!!!!Σειρα σου τωρα :D:D:D !!!!!!!!

Μην αγχωνεσαι!!Παρε βαθειες ανασαες κ ολα θα ειναι μια χαρα!Το εχεις ξανακανει :-p:D !!

Θα ερθει κ η μανουλα να σε βοηθησει,μια χαρα!!

Μαρακι μου διαβασα κ εγω τι εγινε...πολυ λυπαμαι κοριτσακι μου!Δεν ειχε τυχει να το ξανακουσω κ εγω αυτο...ευχομαι συντομα να συνελθεις κ ολα να ερθουν οπως τα θες!Σημασια εχει οτι δεν ειχες εσυ καποιο προβλημα,δυστυχως αυτα συμβαινουν..δυστυχως!

Φανουλι μου πακετο κ εσυ με τα δοντια :( σα κ μενα...πολυ ταλαιπωρηθηκα τελευταια οπως σας ειχα πει...σπασιματα-χτισιματα(2),σφραγισματα(3!!),φρονιμητες(2),απονευρωση(1).........αχ απο την εγκυμοσυνη κ μετα καταστραφηκαν τα δοντια μου..ο,τι δεν ειχα κανει 25 χρονια το εχω κανει απο τοτε κ περα!

Το δοντι εσπασε τοσο πολυ που επρεπε να γινει εξαγωγη :roll: ???Πολυ δυσκολα βγαζουν δοντι πια,πρεπει να μη γινεται τιποτα αλλο..

Τον περασμενο μηνα μου εσπασε ο προτελευταιος τραπεζιτης (μεγαλο κομματι)κ εφυγε κ το σφραγισμα του,αλλα ειχε μεινει ενα μικρο μερος δοντιου.Εντωμεταξυ ηταν το δοντι που ηταν οριακα για απονευρωση...ε παω με βλεπει ,ξεκιναμε την απονευρωση να ξεμπερδευουμε γιατι ηταν χαλια,μου το σφραγιζει,του βαζει κ εναν αξονα τιτανιου,το χτιζει κ τωρα ειπαμε να παμε να με δει το Σεπτεμβρη που θα εχω βγαλει πρωτα κ τους 2 τελευταιους φρονιμητες(στο νοσοκομειο στο ΚΑΤ,22ευρω ο 1!!!)να δουμε αν αντεχει κ αν δεν αντεχει θα του βαλουμε μια θηκη...γυρω στα 200 ευρω μου ειπε παει :?

Ειχα απογοητευτει κ εγω πολυ οταν εσπασε κ νομιζα οτι θα εκανα εξαγωγη κ μετα θα εμενα ετσι.. γιατι γεφυρα δε μπορω να βαλω κ λεφτα δεν εχω για εμφυτευμα...παρα πολλα ρε συ :o !Αλλα τελικα δε χρειαστηκε να το βγαλω κ υπαρχει η λυση της θηκης..

Φανταζομαι τωρα που επρεπε να βγει ειναι δυσκολο να υπαρχει αλλη λυση αλλα δε παιρνεις κ μια 2η γνωμη :roll: ?Παντως οπως σου ειπε και η Δωρα υπαρχουν κοι δοσεις,λιγα λιγα καθε μηνα/βδομαδα..σιγουρα κανουν διευκολυνσεις!

Για την Αναστασια τωρα ,της βγηκε με καθυστερηση μαλλον το θεμα του αποχωρισμου!!Φαση ειναι θα περασει,κοινοτυπο αλλα αληθεια!!Μη στεναχωριεσαι :) !!!

Ιφ μου περαστικα στη μικρουλα,δε τη γλιτωσε η καημενουλα τελικα!Ελπιζω να εχετε μια πολυ καλυτερη μερα κ νυχτα σημερα!!

Ζαιρακι μου!!Καλως την!!Μεγαλωσαν τα αντρακια σου!!Ειδικα ο μικρος!!Μακαρι να σας παριυν παιδικο!!Με το καλο και η μετακομιση,να ταχτοποιηθειτε μια χαρα!!

Για τη δουλεία ασ'τα...τι εχω ακουσει αυτο το διαστημα απο συγγενεις κ φιλους δε λεγεται...εχουν μια "καραμελα" ολοι κ την κοπανανε ,εχουν δεν εχουν προβλημα!

Νινινα μου!!!!Τι κανετε?Ολα καλα??Κανατε βουτιες??Τελεια!! :D

Σες μου ανεβα!!!!!Θα πατε καθολου διακοπουλες να ξεσκασετε λιγο να τα αφησεις ολα πισω??

Εμεις ακομα τιποτα,ουτε ενα μπανακι :( !Δε προλαβαινουμε ,τρεχουμε κ με το αλλο μαγαζι..το κοριτσακι μου λυπαμαι!Μακαρι να τα καταφερουμς τον αλλο μηνα!

Ξεχασα να σας πω τι μου ζητησε για δωρο γενεθλιων...τι ρωταγα τι δωρο θελει να της κανουμε κ αφου σκεφτηκε λιγη ωρα μου λεει "Ενα μωλο αδεφακι!!!" :o:lol::lol::lol: ....με στειλε γιατι δεν ειχε τυχει να το συζητησουμε,ειδικα προσφατα κ συνηθως ζηταει παντα κατι,μπαλες,μαρκαδορους,παιχνιδια...εκεινη τη φορα με χαζεψε :lol::lol:

Κατα τ'αλλα τα ιδια!Με το γιογιο θαυμασια,δεν ειχαμε κανενα ατυχημα,λεει μονη της οποτε θελει να κανει κ παει κ το φερνει,μονο το βραδυ φοραμε πανα!Ακομα νομιζω οτι δεν ειναι το δικο μου παιδι αυτο :lol::D !!!Λεω να παρω ενα μινι πτυσομενο γιογιο με σακουλες μιας χρησης για εξω γιατι δε μπορω συνεχεια να κουβαλαω την γκουμούτσα :lol:

Ευχομαι συντομαι καλα αποτελεσματα σε οοοοολα τα παιδια!!!!

Φιλια κοριτσια!!!Τα λεμε συντομα ελπιζω :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ιφ μου αυτο!!!Πηγα χθες στο Λητω κ το ειδα(ή καποιο που του εμοιαζε πολυ)κ ειναι πολυ βολικο,τοσο το ειχε ,15ευρω!Εκει ειδα κ το αλλο που εβαλες,το βαλιτσακι,δε μου αρεσε ,μου φανηκε μικρο,αβολο ,πρεπει καθε φορα να το πλενεις οπου εισαι κ ειναι μεγαλο σε ογκο να το κουβαλαω κ κανει 28ευρω!Το αλλο χωραει κ στην τσαντα μου ;) κ πετας τη σακουλιτσα κ τελός ;) !Οι τσαντες που κραταω ειναι παντα μεγαλες οποτε μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντινα τι καλα με το στρατη αντε να μην εχετε κ τα ατυχηματα αλλα κηλη μου την πανα γιατι δεν την φορας στον υπνο συνηθως μετα απο 3-5 μηνες την βγαζουν αφου καθαρισουν....εσυ γιατι τον αφηνεις τη νυχτα ετσι δεν βαζεις κατω τα υποσεντονα για να μην μουσκευεται το στρωμα πυ εχω στον μεγαλο κανει 200 ευρω δεν λεει να μου το κατασρεψει κ μαλιστα ουτε 6 μηνες(ισως λιγο παραπανω) που το εχουμε...

ιφ αρνείται πεισματικά να φορέσει πάμπερσ τη νύχτα- τι ανάποδα παιδιά- από το ένα ακρο στο άλλο.......το ζηταει καμια φορά ΜΟΝΟ για να κάνει κακά...για το στρώμασ δε με νοιάζει γιατί ελιναι αυτό που κοιμόμουνα εγώ το παλιό στο πατρικό μου...μόλις μπούμε στο νεο σπιτ'άκι θα του αγοράσω καινουργιο....το μονο που με νοιαζει είναι ΄τι πρέπει να τον αλλάξω μες στηη νυχτα

Στελλίτσα δε σας έχω πει να μη χαλάτε χατήρια στα παιδιά.....?????? :-w:-w:-w:-w:-w:-w:D:D:D:D:D

σας φιλώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς αγοράσαμε ένα φορητό γιογιο όπως το τελευταίο που έδειξε η Ιφι απ τα MOTHERCARE 15ευρώ το γιογιο με 3 σακούλες και 6,50 ευρώ οι 10 επιπλέον σακούλες.Έχει και σακουλάκι μεταφοράς,αλλά εγώ το βάζω σε μία υφασμάτινη BENETTON σακούλα και όλα καλά.

Είναι πολύ βολικό και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν στεφάνι λεκάνης.

Αυτό εδώ λέω:http://www.mothercare.com/Potette-Plus-Fold-Away-Travel-Potty-and-Trainer---Blue/957870,default,pd.html?cm_sp=ProductFeatures-_-Category%2520landing-_-Potette%2520Plus%2520Fold%2520Away%2520Travel%2520Potty%2520and%2520Trainer%2520-%2520Blue

Είναι τέλειο!Εγώ μάλιστα είχα συμπληρώσει και τους πόντους μου και το πήρα δωρεάν και αυτό και τα ανταλλακτικά σακουλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγραφα απαντήσεις για όλες σας και μου εμφανίστηκε μόνο αυτό????????????????????

Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...