Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

κοριτσαια καλησπερα....πως ειστε;;;;ηθελα την γνωμη σας γιακατι....

χθες τα ξημερωματα γυρω στις 3:30μ ξυπνησε ο μικρος κ σηκωθηκα μετα απο λιγο καταλαβα οτιμ ενοχλει η μεσση μου,ηταν ενας συνεχομονος πονος που θυμιζεε κατι απο κουραση αλλα κ απο πονο περιοδου, δεν μπορω να σας το περιγραψω πιο συγκεκριμενα, ενν τω μεταξυ κ κατω χαμηλα στην τομη εχω κατι ενοχλησεις....

Ειναι λετε επειδη μπαινω στον 9ο ή ειναι σημαδια οτι πλησιαζει η ωρα;;;;εχω αγχωθει καπως γιατι ειναι λιγο νωρις νομιζω,ειμαι στην 36η εβδομαδα....ξεχασα να πω οτι μετα απο κανενα 2ωρ περασε η μεση κ μ ενοχλει σημερα αλλα οχι εντονα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kαλο βραδυ Δωρα για τον πονο που λες,εγω μολις ειχα μπει στο μηνα μου κ κανονιζα ημερομηνια για την καισαρικη ο γιατρος μου ειχε πει οχι δουλιες κ ξεκουραση,να μην εχουμε τπτ απροοπτο..γιατι η μπεμπα ειχε παρει ηδη θεση,κ γεννησα 38 εβδομαδα ακριβως......

τα νεα μας τωρα πηγα κ ψωνισα 2 φορεματα,οχι τοσο επισημα,οπως στο γαμο της αδερφης μου αλλα κατι που να μπορω να το φορεσω ακομη καμια φορα.... ;) πηρα κ της Λενιας ασπρο φορεμα κ παπουτσακια κ κορδελα για τα μαλια να ειναι σαν παρανυφακι,δυστηχως για τοσο μικρα δεν εχουν τα μαγαζια με νυφικα......

Ιφι οι τουρτες τελειες τις εφτιαξες εσυ? πρεπει να το φχαριστηθηκες που ειχες κοσμο χαλαλι η κουραση.... :)

Φανη περαστικα για τον πατερα σου κοπελα μου.....σιδερενιος απο δω κ περα..... :)

Στεφανια αχ υπομονη με τον καυσωνα,αντε κοντευεις κοπελα μου.......

Στελλα μια κουκλα η Αφροδιτουλα μας.....πολυχρονη :x

Ντινα που εισαι χαθηκες? ολα καλα...... :?:

αλλα νεα τωρα συνεχιζουμε την επειχηρηση κοψιμο πανας,κατουραμε παντου,τα κανουμε παντου,αλλα η μαμα δεν πτοειται,χθες επλυνα χαλια δροσιζομασταν κιολας μια χαρα...μονο αν φυγουμε εκτος φοραμε πανα, αλλα θα σας μαλωσω σας ρωτησα κατι της αγορομανες κ δεν πηρα απαντηση...για ριξτε ξανα μια ματια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα θα σχολιασω καταρχην την εγκυμονουσα δωρα μου φυσικο ειναι να εχεις π[ονακια κατεβαινει το μωρο θα προσεχεις οχι δουλειες παρε παραπνω μαγνησιο εγω αυτο εκανα αν ο πονος ειναι συνεχομενος κ δεν περανει σε κανα 2ωρο πηγαινε να σε δουν διπλα εισαι...φυσικα ειναι αυτα κοντευεις.

κατρεινα μου καταρχην να πω σε κανα 2 φωτο η μικρη σου κ παλι θυληκος παναγιωτης χαχχαχα κουκλα θα ειναι με αυτα που της αγορασες κ μεγαλωσε πολυ οι τουρτες δεν ειναι κ 2 δικες μου της γεωργιας μονο...

οσο για το πουλακι κ εμενα το κανει ποτε το κουναει με το σωμα ποτε με το χερι φυσιολογιακ εξερευνει το παιδι τι εχει απο κατω μην το δινεις πολυ σημασια μονο λεγετε δεν το πειραζουμε με ωραιο τροπο κ αυτο θα του φυγει εμενα τωρα εχει μανια κανα 2μηνο με τα στηθη μου φοραω λε[τα μπλουζακια κ οταν δεν φοραω σουτιεν με πιαρζει τις ρωγες μιας κ φαινονται πολυ οταν φοραω σουτιεν παλιθ με πειραζει γιατι φαινονται πιο μεγαλα κριση αυτης της ηλικιας τους φαινονται περιεργα..

οσο για τη πανα εγω τον παρατησα αλλα με τα νηψια μου μου ζηουσε κανα 2-3 φορες τη μερα να κανει ποταμακι αλλα μονο αυτο..τι να πω...αυριο τα υπολοιπα

φανη μου περαστικα σας...κουκλα κ ημικρη σου κ τελεια η τουρτα σου μπαρβο κ στις 2 σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑτερινα, δλδ οι δουλειες κ η κινητικοτητα επιδεινωνουν την κατασταση;;; το πηρα αλλιως πλεον το θεμα κ λεω αν θελει να βγει νωριτερα ας βγει....ισως κανω κ λαθος αλλα δεν νομιζω οτι εγω θα προκαλεσω κατι....

Για την ερωτηση που λες χιλιαααααα συγνωμη αλλα δεν την βρισκω θα κανεις τον κοπο να την ξαναπεις;;;

Οι υπολοιπες που ειστε;;;σας χτυπησε ο καυσωνας;;;;;;;;

ΙΦΙ, ο γιατρος μου ειπε την προηγουμενη βδομαδα που πηγα αν θελω να μου δωσει μαγνησιο αλλα δεν δεχτηκα, οχι ο πονος δεν κραταει πολυ θα το λεγα περισσοτερο σαν ενοχληση γι αυτο κ σκεφτομαι τι να κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα δωρα μου εγω στο γιο μου δεν επαιρνα καθολου μαγνησιο μιας κ δεν πονουσα μονο στο 7 πηρα για 1 μηνα λογο τις κραμπες που παθενα.στη κορη μου ομως απο την πρωτη στιγμη που εμεινα εγκυος κ δεν ηξρεα κ μεχρι το τελος με πονουσε η κοιλια μου στην αρχη σαν περιοδο κ μετα με πονουσε εκει η κοιλια κ πιο χαμηλα...λογο του μωρου λογο οτι ειχα κ τον μεγαλο κ κουραζομουνα γιατι τον αλλαζα τον κοιμιζα τον εκανα μπανιο κτλ ετσι εφτασα να παιρνω 5 μαγνησιο τη μερα βοηθαει στους πονους κ στις συσπασεις σο σταματησα μολις μπηκα στο μηνα μου κ γεννησα 38+2 βεβαια 2 μερες πιο πριν ειχα αιμα κ πονο ,πονο χαμηλα με επαινε για κανα 2ωρο κ με αφηνε πχ με πονουσε το πρωι κ το βραδυ.τη μερα που πηγα να γεννησω ειχε κατεβει η μικρη χαμηλα τοσο που δεν εκλειναν τα ποδια μου.χαχαχαχ στο γιο μου γεννησα 39 εβδομαδες κ ειχα μια μερα πιο πριν πονους περιοδου κ πονουσς στη μεση κ κοιλια το βραδυ που κοιμομουνα μεσα στον υπνο μου το πρωι που ειχα παει ειχα 3 διαστολη ενω στη κορη μου ειχα 1,5-2 για μια εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΖΕΣΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ, ΚΑΤΟΥΡΑ ΚΑΤΟΥΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ :D ΙΦΙ ΚΑΙ ΣΥ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΣ ΣΟΥ ΚΑΤΟΥΡΗΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ!

ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΣΟΥ.

ΕΓΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΑ, ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΑ, ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΚΑΝΑ ΧΑΛΙΑ ΥΠΝΟ ΓΙΑΤΙ ΚΛΩΤΣΑΓΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΝΤΩΘΕΙ ΠΟΛΥ.

ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΧΩ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ, ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ 37Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΛΙΓΟ ΠΡΟΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ:( ...

ΤΕΣΠΑ, ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΕΑ :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεερα!!!

Αχ βρε κοριτσια... τι ωραια αισθηση τα πονακια σας.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Και οι μικροενοχλησουλες, και ολα!!! :D:D:D:D

Δεν ενιωσα ΤΙΠΟΤΑ μα ΤΙΠΟΤΑ σε ολη μου την εγκυμοσυνη...

Ουτε καν τις τελευταιες μερες που ηταν να γεννησω...

Γι΄αυτο και η προκληση... και .. και.. και... :oops::oops::oops:

Εκεινη την Τεταρτη της 1ης Ιουλιου ομως... δε θα την ξεχασω ποτε..

Εκει καταλαβα για πρωτη φορα τι θα πει "πετρωμα κοιλιας"... εκει συσπασεις... ΟΛΑ...

Τι θυμαμαι μες στη νυχτα η μανα...... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Αντε σας ευχομαι γρηγορους τοκετους χωρις ταλαιπωριες.....!! :D

Τι κανετε?

Που χαθηκατε?

Εμεις εδω... στο βουνακι μας, στον καθαρο αερα.. :D

Βρε κοριτσια νομιζω οτι αυτο το καλοκαιρι ειναι απο τα πιο ζεστα που εχω περασει..

Δε μπορω να ανασανω ολη μερα... Και ο ιδρωτας ποταμι........ :mrgreen:

Παω να παιξω κανενα παιχνιδακι στο φ/β.....!!

Φιλια πολλα σε οοοοοοολες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...αχ νομιζω πως αυτη η ζεστη θα με αποτελειωσει...δεν αντεχω ειναι αφορητη....σημερα το πρωι ετρεχα κ για τα δικαιολογητικα που χρειαζομαι για το προγραμμα με τουε παιδικους κ ελιωσα............

Στεφανια, κ γω αυτην την ανακατωσουρα εδω κ 2 μερες την εχω....ισως φταει κ η ζεστη βεβαια οι πονοι της μεσης υποχωρησαν αλλα κατω χαμηλα εχω ενοχλησεις..Εσυ την 37η κλεινεις κ μπαινεις στην 38η,οπως βλεπω το τικερακι σου, μηπως μπερδετηκες;;;περιμενω νεα απ τον γιατρο ε....

Ιφι,κ γω στην 1η εγκυμοσυνη δεν ειχα νομιζω τετεοιες ενοχλησεις αλλα οπως ειπες τωρα εχω κ τον μεγαλο κ οι δουλειες ειναι πολυ περισοτεες επομενως κ η κουραση...

Κ πιστευω οτι κ οι σκαλες μες σστο σπιτι επιδεινωνουν τηνκατασταση, αυτο ειναι το μεγαλο αρνητικο της μεζονετας αλλα το καταλαβα πολυ αργα.....

ΦΑνη, κ γω πιστευω οτι ειναι πολυυυυυυυυ ζεστο αυτο τοκαλοκαιρι.....δεν παλευεται....υπομονη....

Κοριτσια, κατι αλλο να σας ρωτησω,σχετικα με τα βλαστοκυτταρα οσες κανατε ξερετε τι παιζει,στην πρωτη γεννα εκανα φυλαξη σε ιδιωτικη τραπεζα αλλα τωρα αποφασισα να τα δωρισω στην δημοσια, βρηκα στην Αθηνα κ στην Θεσσαλονικη στο Παπανικολαου, εχει κανει καμια σας δωρεα να μου πειτε διαδικασια κ τα σχετικα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.δωρα ενα ενα μου τα λες χαχαχα.λοιπον την ωρα που θα σε βαλουν νε γεννησεις θα παει ο αντρας σου επανω στο αιματολογικο κ θα ζητησει το βαλιτσακι θα του το δωσουν κ θα το δωσεις στη μαια σου κ οταν γεννησεις (λιγο πιο πριν θα πεις τον γιατρο ετσι κ εστι)θα τα μαζεψει κ θα τα παρουν κ θα τα στειλουν εκεινοι εσυ δεν κανεις απολυτως τιποτα κ μετα απο λιγες μερες θα λαβεις γραμματακι...κ εγω στο πρωτο σε ιδιωτικη εκανα...

μου ειπες με ποιον γιατρο θα γεννησεις?

οσο για τη μαζονετα το αρνητικο της ειναι αυτο...

στεφανια αν ειναι καλα σε βαρος τι πειραζει αν γεννησεις νωριτερα?εγω ελεγα αχ να γεννουσα νωριτερα κ στα 2 μου παιδια δεν αντεχα αλλο...αλλο που γεννησα στη 39 κ 38+2 τη μικρη

οσο για τη πανα τον αφησα γιατι υπηρχαν εντασεις κ απο τιθς 2 πλευερες οτι κ να εκανα ηταν αδυνατον...(το καλο ειναι οτι μου λεει μια με 2 φορες τη μερα να καναουμε ποταμακι στη τουαλετα κατουραμε ορθιοιχχαχαχα) να τον αφησω με το βρακι δεν γινεται εχω τη μικρη που περπαταει ολο το σπιτι..δεν εγκλωβιζεται χωρια που εχει τη μανια να σκαρφαλωνει μα τι παιδι ειναι αυτο χθες πηρε τη καρεκλα την κολησε στο τραπεζι του σαλονιου ανεβηκε πανω κ στο τσακ τη προλαβα πριν ανεβει στο τραπεζι μετα για πρωτη φορα ανεβηκε μονη της στο κρεββατι του κων/νου κ πηγε στο καγκελο κ ηθελε να κατεβει απο εκει μα τι κοριτσι ταλιμπαν ειναι...

απο ζεστη χαμος κ εγω υποφερω.....ολη την ωρα η ανεμιστηρα η αιρκοντισιον...αχ ειλικρινα δεν θα ηθελα να ειμαι λεχωνα η εγκυος τετοια εποχη 2 φορες το εκανα φτανει τοσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,

ΕΛΑΤΕ ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΖΕΣΤΑΙΝΕΣΤΕ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΕΧΕΙ :lol::lol::lol: !!!! ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΛΠΙΖΩ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΘΗΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ, ΑΠΑΠΑ, ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΤΟΣΗ ΖΕΣΤΗ :?

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ: ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΑΠΟ ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2700, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΜΩΡΟ(ΚΑΛΑ, ΚΑΙ Η ΑΝΝΑ ΜΟΥ 3ΚΙΛΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ), ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ. ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΙΟΥΛΙΟΥ, ΑΝ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΥΠΟΨΙΑΖΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.ΚΑΙ ΓΩ ΕΤΣΙ ΛΕΩ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ....

ΔΩΡΑ, ΟΧΙ, ΔΕΝ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ 5 ΗΜΕΡΕΣ(ΔΗΛΑΔΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝ 37Η ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΕΓΩ), ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΞΕΡΑ.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πειραζει στεφανια οποτε γεννησεις αρκει να ξαλαφρωσεις...καλο ειναι ουτε μικρο ουτε μεγαλο αντε να σου παει 3 κιλα..με το καλο ξαπλωσε λιγο μηπως μπορεσεις να το καθυστερησεις

δωρα ειχα παρει στο παπαναικολαου κ μου ειπαν να παρω στο νοσοκομειο να δω αν εχουν βαλιτσακι κ αν δεν να μου στειλουν εκεινοι κ να κανονισω με ενα κουριερ για την παραλαβη..που θα πληρωνα εγω κ οταν πηγα στο νοσοκομεοι κ ρωτησα πολυ πιο νωρις μου ειπαν οτι ολα τα κανονιζει το νοσοκομειο το ιδιο τη μεταφορα την αποστολη την ληψη κ ταλοιπα εσυ απλα λες θελω να τα κανω δωρεα..συμπληρωνεις τα στοιχεια κ οκ...ισως επειδη ειναι πανεπιστημιακο δεν ξερω γιατι σε αλλα ακουσα αλλα τακτικη παντως ολα γινονται απο εκεινους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφανια, οκ το τικερακι σου με μπερδεψε δλδ εχουμε 1 εβδομαδα διαφορα....αντε με το καλο ευχομαι....εγω βασικα την δευτερα εχω ραντεβου για την τελικη ημερομηνια, οι πιθανες ειναι στις 27 που μου προτεινε ο γιατρος αλλα επειδη ειναι παρασσκευη κ μεσολαβει Σαβατοκυριακο κ λειπουν ολοι του ειπα για δευτερα στιε 30, κ μου ειπε θα δουμε αν εχω συσπασεις....δεν ξερω αλλα οσοι βλεπουν την κοιλια μου λεν οτι με τπτ δεν βγαζω τον μηνα, η αληθεια ειναι οτι κ γω την νιωθω πολυ διαφορετικη σε σχεση με την προηγουμενη εγκυμοσυνη....

Ιφι, σημερα βγηκαμε βολτα στην παραλια στην εκθεση βιβλιου κ καναν ενημερωση σχετικα με αομιδοσια κ με τη δωρεα βλαστοκυτταρων, κ οπως μου τα ειπες ειναι επειδη το Νοσοκομειο ειναι πανεπιστημιακο συνεργαζεται κ ολα τα κανονιζουν αυτοι.Μονο δηλωνεις οτι θα τα κανεις δωρεα οταν πας τα αιματα πριν την γεννα. θα ρωτησω βεβαια κ τον γιατρο μου την δευτερα....

Αυτα τα λιγαα, οι υπολοιπες που χαθηκατε ρε κοριτσια;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!!!!!

Πρωινη πρωινη σημερα.. :D:D:D

Χθες ειχα μαστορια μεχρι τις 11:30 το βραδυ...

Και σημερα ξυπνησα απ΄τις 8 παρα και καθαριζω.... :twisted::twisted::twisted:

Ο μπαμπας μου μας εκανε δωρο κλιματιστικο :D ..(τι καλος και φιλοτιμος ανθρωπος που ειναι).. και ηρθαν 10 παρα να το περασουν...

Δεν ειμαι και πολυ συμφωνη μ΄αυτο... τα φοβαμαι λιγο... αλλα με λιγη χρηση ελπιζω να μη μας πειραξει. :?:?:?:?:?

Δωρουλα και Στεφανια.. 2 εβδομαδες εμεινας κοριτσαρες μου!!!!!!!!!!!

Ερχονται να αδερφακιααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ιφιγενεια.. την καλημερα μου!!!!!!!

Φιλια σε ολες!! Παω να συνεχισω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?θελω να σας ρωτησω κατι θελω να παρω αυτο το ποτηρακι αλλα δεν το βρισκω ξερετε η κικο αν εχει κατι τετοιο?

http://www.philips.gr/c/avent-baby-todd ... 82_00/prd/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iφιγενεια μπες στην σελιδα του "Λητω".. και δες το!

Ειναι στα 10,90 περιπου.

Μπορεις να το ακνεις παραγγελια.. ;)

http://www.letoshop.gr/default.asp?itmS ... 108&pid=40

Ελπιζω να σε βοηθησα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!

τι κανετε;;;

εγω τρεχω...

ειναι τα χαρτια του ΕΣΠΑ...μια το ενα μια το αλλο...

γενικα χαμος..

εκνευριστηκα και αυτες τις μερες με την πεθερα..αλλα ΟΚ...

Τι κανετε εσεις;;;...διαβαζω τα νεα σας...Δωρουλα και Στεφανια με το καλο να μας δωσετε ημερομηνιες...χαχαχαχ,....

Επισης να ξερετε πως η παμπερσ στελνει δωρεαν πανες ΝΟ 0 που ειναι για νινακια μεχρι 2 κιλα..φτου φτου αχρειαστε να ναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες....

Χρυσα, ασε κ γω μ αυτα τα χαρτια τρεχω...θελω να τον στειλω σε ιδιωτικο του χρονου για να χει λεοφωρειο να τον παιρνουν απ το σπτι για να μην βγαζω καθε πρωι το μωρο εξω.....

Ιφι, κ η κικο εχει αναλογο σε υπεροχα χρωματα μπες στην σελιδα τους να τα δεις αν θες....

Φανουλα, αστο ειναι σωτηρια το κλιματιστικο...μην εχεις αναστολες περι αυτου!!!!!

σας αφηνω καλο απογευμα να εχετε..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα ναι το ξερω, βγαινει 50 ευρω το μηνα αλλα οπως τα υπολογισα με συμφερει γιατι 1ον καιω περισσοτερα με το αυτοκινητο επειδη μενω λιγο εξω απ την πολη κ 2ον δεν θα ξεσηκωνω κ το μωρο καθε πρωι, αλλα θα δουμε αν ειμαστε τυχεροι....που δεν το κοβω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα σας!!!!!!!!

Τι ζεστη ειν΄αυτη σημερα???

Ξυπνησα απ΄την αγρια νυχτα... Αυτα εχει το καλοκαιρι στην εξοχη...

Εξω απο το παραθυρο της κρεβατοκαμαρας τους σηκωθηκε (μπαρδον :lol: ) να πιασουν κουβεντα στις 7 το πρωι....... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Ξυπνησε και η μικρη και τωρα ποιος την κραταει μεσα...

Ο Β λειπει στη δουλεια, και δεν εχω αλλη "λυση" απο το να μεινω σπιτι... :twisted:

Τοοοοοοοοσο καλα ξεκινησε το Σ/Κ μας.... :evil:

Γραψατε τα μικρα στους παιδικους?

Εγω θα παω την Τριτη.. Εχω τα χαρτια απο ΟΑΕΔ-παιδιατρο-λογιστη ετοιμα.

Χρειαζεται κατι αλλο? Η μικρη ειναι ενθουσιασμενη παντως στην ιδεα οτι θα παει σχολειο! :D:D

Λεω να κανω φακες σημερα... Πεθυμησα οσπριακια!! :D

Εχω ταραξει στην οικογενεια στη μελιτζανα... :lol::lol::lol::lol:

Σας αφηνω...!!!!

Φιλια πολλλα..............!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera τι μου κανετε?χρονια πολλα να τα εκατοστησει ο γιωργος ,να τον χαιρεσαι μαρακι κ οτι καλυτερο κοπελα μου...

εγω τριτη θα παω να τον γραψω αν βεβαια μου ερθει το χαρτι απο τον οαεδ την αποφαση οτι θα παρω ταμειο να δουμε κ ποτε θα το παρω εχω 1,5 ,μηβα περιμενω κ ολο χαρτια μου ζητανε εξτρα...επισης ελπιζω να εχει καθαρισειο μεχρι τοτε γιατι αλλιως δεν τον παιρνουν δωρα εσυ καμια βελτιωση?δεν τον παιρνουν αν φοραει πανα ε?

φανη καλοκαιρι χωρις κλιματιστικο δεν λεει καθολου...απλα με μετρο..κ να αποφευγεις να εισαι στον ιδιο χωρο...

τι αλλο ηθελα να πω?για το ποτηρακι νομιζω ειχα δει καπου σε ενα φαρμακειο αναλογο ποτηρι της κικο αλλα δεν το ειδα πουθενα στη κικο...προσεξα στα λητω εχει αλλα αματο παραγγειλω θα μου βγει 15 ευρω θα δω μηπως μου το παρει κανενας..θελω να τον μαθω να πινει απο κανονικο ποτηρι μιας κ δεν μπορει ακομα..

τη μικρη την πηραμε καροτσακι για ν βαζεις κουκλα αλλα εχει πολυ γελιο το παει βολτα κ επειδη δεν μπορει να το κανει κουμαντο το σηκωνει το καροτσι με το ενα χερι κ το παει βολτα χαχαχαχα..αυτα θα τα πουμε μαλλον το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • αν χρειαστείς κάτι άλλο μου λες!
    • Συμφωνώ κ γω με τα κορίτσια πως καλό θα ήταν να ξεκινάς 9η μέρα τα τεστ κ εάν δεις να σκουραινει καλό θα ήταν εκείνες τις μέρες να κανεις 2 τεστ ένα μεσημέρι κ ένα αργά το απόγευμα. Εγώ βρίσκω ωορρηξία συνήθως απόγευμα κ την επόμενη το πρωί είναι πάλι αχνό. Τώρα με κύκλο 26 ημερών θεωρητικά η ωορρηξία σου γίνεται 12η μέρα. Εκτός αν έχεις ωχρινικη φάση 12 ημερών αντί για 14 που κ πάλι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Μόνο με τα τεστ θα το δεις αυτό ή με παρακολούθηση ωορρηξίας 
    • Καλημέρα κοριτσαρες, για εξωσωματική δεν ξέρω τιμές εγώ έκανα στη new life κ μας βγήκε 3000€. Πάνω κάτω εκεί είναι όλοι εδώ Θεσσαλονίκη. Για τη γεννα το 2021 εάν θυμάμαι καλά δώσαμε κάτι λιγότερο από 1700€ στην κλινική για δίδυμα με καισαρική. Θα τη φάω!! Δεν μπορώ αυτά τα ποδαράκια κ τα χεράκια!! Να τη χαίρεσαι τη κουκλίτσα κοριτσάρα μου!!😍😍😍 Κάνε 2 τη μέρα καλύτερα, εγώ πχ συνήθως βρίσκω το peak απόγευμα. Το μεσημέρι έχω άχνη κ το απόγευμα είναι τέρμα κόκκινη κ αντίστοιχα απότομα πεφτει την επόμενη μέρα.   Κοριτσάκι μου τώρα που είστε υποψιασμένοι θα έχετε το νου σας κ θα είσαι ασφαλής!! Όλα θα πάνε καλά. Υπομονή για την περίοδο η προηγούμενη δεν ήταν κανονική ήταν λόγω εξωμήτριου. Με το καλό η βάπτιση κοριτσάκι μου!! Να χαίρεσαι το ζουζουνι σου💙💙💙 Για σένα είμαι σίγουρη ότι θα είσαι η επόμενη!! Τώρα που βρήκατε γοατι είχες τόσες βιοχημικές η επόμενη θα είναι κ η τυχερή!! Θα μπορούσε να γίνει νωρίς η ωορρηξία. Σου έχει συμβεί ποτε; Εμένα πχ παίζεται από 10η μέρα μέχρι 16η με τον τελευταίο καιρό 10η-11η μέρα ωορρηξία. Είχες επαφές εκείνες τις μέρες ; 
    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...