Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βιολογικο γαλα το δινει καμια?


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα.

Αποφασισαμε να αλλαξουμε γαλα στη μικρη λογο και κολικων και δυσκολιας στα κακα της,κανει 1 φορα την ημερα αλλα φαινεται να ζοριζεται και μετα που κανει ουρλιαζει... εχει πολλα αερια και γκρινιαζει...πηρα της freezederm το frezolac το χρησιμοποιει καμια?

Πειτε μου εμπειριες με τα γαλατα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ....

Εγώ γέννησα τη κορούλα μου 8/2, το 2ο παιδάκι μου, και εδώ και μια βδομάδα μετά το θηλασμό της δίνω και συμπλήρωμα το ίδιο γάλα που λες να δοκιμάσεις και εσύ.

μου το σύστησε η παιδιατρός μου και να σου πω την αλήθεια είναι πολύ καλό .. το χωνεύει πάρα πολύ καλά , δεν κάνει αναγωγές και με τα κακά της μια χαρά . Επίσης μου σύστησε και πήρα τα μπιμπερό "DR's Brown". Έχουν ένα σωλήνα μέσα για να απορροφά τον αέρα και έτσι μειώνει κατα πολύ τους κολικούς και άλλα προβλήματα. Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα ..

Καλή αρχή και να σου ζήσει το μωράκι σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου ειναι το καλητερο γαλα μακραν ομως ,στο γιο μου ειχα αλλαξει 3 γαλατα για να βρω το σωστο στην κορη μου το προτειναναν στο ρεα οπου και γενησατο το επινε η μικρη μου απο 2 μηνων που σταματησαμε να θηλαζουμε μεχρι και τωρα που χρονισε ,τι να σου πω ποτε δεν εβγαλε γουλια ποτε δεν το εκανε εμετο ακομη και με διαροια που ειχε 3 μερες αυτο πιναμε δεν αλλαξαμε γιατι λογω του οτι ειναι βιολογικο ειναι πολυ προσεγμενο μαλλον και δεν την πειραζε καθολου και επισης οποτε εσφιγαν τα κακακια της της που 1 με 2 φορες να εγινε αυτο της εβαζα λιγο χαμομηλι μεσα και τσουπ.λερωνοτανε η πανα.φρειζι λακ λεγεται της φρεζυντερμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω σταδιακα της το αλλαζω,μεχρι στιγμης το πινει για να δουμε....ελπιζω να της κατσει καλα!!ευχαριστω κοριτσια για την βοηθεια..οποια αλλη εμπειρια δεκτη...περιμενω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου και εγω αυτο δινω το Νο 2 βεβαια. μολις σταματησα τον θηλασμο 8 μηνων αυτο του εδωσα. ειμαι ευχαιστημενη. ειναι 1ε περισσοτερο απο τα αλλα. Οσο για το μπιμπερο που ειπε η αλλη κοπελα ειναι πολυ καλα και κατα τον κολικων. ειχα παρει αλλα δεν το χρησιμοποιησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δοκιμασα να κανω αλλαγη χθες ολη μερα,εκανα αντικατασταση 1 μεζουρα απο το νεο και ειπα σημερα θα εφτιαχνα 2 και παει λεγιν...αλλα σε καθε γευμα μου εκανε γουλιες και εμετο...να φανταστω οτι δεν της καθεται ή επειδη ανακατευω 2?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια καλο θα ηταν να μην ανακετευεις τα γαλατα. δοκιμασε να της δωσεις μονο απο το φρεζυ. ποιο επαιρνες μεχρι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το humana της δινω..στο φαρμακειο μου ειπαν να μην το αλλαξω αποτομα,αλλα σταδιακα για να μην μου κανει καμια διάρροια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι δεν πρέπει ν'ανακατεύεις τα γάλατα .. καλό θα είναι να ρωτήσεις τη παιδιατρός σου για τη μετάβαση το βιολογικό γάλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μου ειχε δωσει humana ο παιδιατρος και του εδωσα ενα κουτι αλλα σαν τιμη βγαινει πιο οικονομικο το βιολογικο. μολις τελειωσε το κουτι του εδωσα το καινουργιο χωρις να τα αναμειγνιω.

Ρωτα το γιατρο σου καλυτερα.

σημερα πως ειναι; της εδωσες μονο βιολογικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Γιωργια,σημερα της εδωσα μονο βιολογικο και ειπιε αρκετο μπορω να πω σε σχεση με αλλες φορες....για να δουμε!Το δοκιμασα κι εγω και πινετε και μυριζει καλυτερα σε σχεση με το humana

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...