Μετάβαση σε περιεχόμενο

διαβητης κυησης


Recommended Posts

Αργυρω μου η γεννα κρατησε 1ωρα.Στο πρωτο μου γεννησα μεσα σε 5 ωρες απ'οταν σπασαν τα νερα.Τωρα ειχα πονους και λιγο αιμα και μολις εφτασα στο μαιευτηριο με πηραν επειγοντως γιατι ειχα ηδη διαστολη.Το μωρο κατεβαινε πολυ γρηγορα.Ολα πηγαν καλα ομως.Δυστυχως δεν μπορω να σας πω πως ειναι με 2 παιδια γιατι το μωρακι μας ξαναεκανε εισαγωγη 1 μερα αφου τον πηραμε.Εκανε πυρετο και τελικα εχει ουρολοιμωξη.Θα μεινει μεσα 2 εβδομαδες περιπου με αντιβιωση και ορους.Τον βλεπουμε 2 φορες την ημερα στο επισκεπτηριο.Ημια μερα ομως που τον κρατησαμε σπιτι ηταν τελεια.Δεν εχω ξανανιωσει πιο ευτυχισμενη βλεποντας τα 2 μου παιδια μαζι.Ευχομαι σε ολες να γεννησετε ευκολα και να τα παρετε αμεσως αγκαλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατιανακι μου εισαι γρηγορη εσυ!!!εγω στο 1ο μπηκα με προκληση..δεν ηθελε να βγει η νεραιδα μου...εκανα 19 ωρες συνολικα....ευτυχως τελος καλο ολα καλα!

τωρα ομως ειμαι μεσα στο αγχος για την 2η γεννα μου...δεν θελω να κρατησει τοσο πολυ..ειναι πολυ εξαντλητικο.βεβαια μονο γερη ναναι και θα αντεξω..που θα παει...

Περαστικα στο κουκλακι σου.ελπιζω ολα να πηγαν καλα!φιλακια

α....και Χριστος Ανεστη βρε κοριτσια!!!δεν ειπαμε ευχουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστος Ανεστη κοριτσια κι απο μενα.Αργυρω ολα θα πανε τελεια,μην ανησυχεις καθολου!Κι εγω φοβομουν πολυ για τη δευτερη γεννα αλλα τελικα ειμαστε σχεδιασμενες για να φερνουμε μωρακια στον κοσμο.Ολα θα ειναι πανευκολα για ολες οσες δε γεννησατε ακομα και θα ειναι μαγικη η στιγμη που θα τα κρατησετε αγκαλια και επιτελους θα δειτε τι κρυβατε στην κοιλιτσα σας!!Και για να μην ξεχναμε το αρχικο μας θεμα, πως πανε οι μετρησεις σας κοριτσια μου???? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατιανακι μου,εχω διαστολη 1,5 και ειπε ο ιατρος μου οτι θα γεννησω νωριτερα!!!μαλλον μεσα στην αλλη βδομαδα!!!αγχωθηκα αλλα μου ειπε οτι θα γεννησω πιο ευκολα αποτι στην 1η γεννα που εκανα 19 ωρες.

τις μετρησεις τις παρατησα σχεδον.....δεν ειχα ποτε υψηλες τιμες μεχρι τωρα..οποτε μετριεμαι πολυ σπανια πλεον αλλα ολα καλα.δεν κανω διατροφη πλεον αλλα δεν εβαλα κιλα!!!!!!!

αυτα τα νεα μας!!!φιλακια στα νινακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ στον 9ο υποχωρεί ο διαβήτης γιατί το μωρό δεν χρειάζεται πια τον πλακούντα έχει ήδη αναπτυχθεί και δεν εξαρτάται τόσο από αυτόν. Εγώ πήγαινα πολύ καλά τελευταία. Αλλά χτες χτύπησα κόκκινο στις μετρήσεις. Ήμουν όμως πολύ χάλια ψυχολογικά και ίσως έπαιξε και αυτό το ρόλο του. Θα δούμε τώρα προσπαθώ να περπατάω συχνά και να τρώω προσεχτικά. Έχω τουλάχιστον ένα μήνα ακόμα μπροστά μου για να αρχίσει να υποχωρεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...