Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ!!!!ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ...


Recommended Posts

Μέχρι τώρα σας διάβαζα, αποφάσισα επιτέλους και να γράψω. Εγώ "δεν περιμένω" από χθες. Το βράδυ χθες όμως τέτοια ώρα άρχισα να πονάω αρκετά (γενικά πονάω πολύ όταν αδιαθετώ). Απογοητεύτηκα, πήρα το παυσίπονό μου και από τότε, 24 ώρες μετά, ούτε φωνή ούτε ακρόαση... Δηλαδή ούτε πονάω (ίσως λιγάκι ορισμένες στιγμές) ούτε αδιαθετώ. Προσπαθούμε σχεδόν 2 χρόνια, με μία παλίνδρομη πέρσι το καλοκαίρι και μία αφαίρεση πολύποδα το Γενάρη. Όλα καλά λέει ο γιατρός, μέχρι το Σεπτέμβρη θα είσαι έγκυος. Ξέρω ξέρω, τα λέω κι εγώ σε άλλες, μην το σκέφτεσαι κι αγχώνεσαι και θα έρθει. Αλλά όταν είναι για τον εαυτό μας πάνε περίπατο οι θεωρίες! Με έχει πάρει από κάτω, σνιφ. Τα έγραψα γιατί θα έσκαγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PapM, καλώς ηρθες στην παρεα μας. Όλες τα ίδια κάνουμε, δεν είσαι η μοναδική. Στις συμβουλές του άγχους είμαστε πρώτες...Αλλά ολες μας τρώει...Εγω ψαχνω το κουμπάκι να το κλείσω να σταματήσω να σκεφτομαι αλλά δεν το βρίσκω το άτιμο. Που είναι κρυμμένο, οεο? Τελειώνει κ αυτος ο μηνας κ άρχισα πάλι να ψάχνω πιθανά σημάδια... (τα οποία σχεδόν πάντα τα δημιουργώ χωρίς να υπάρχουν. Σε λίγο με βλέπω με ψυχοφάρμακα άμα δεν χαλαρώσω)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ourania! Έχω λυσσάξει να πάω να πάρω τεστ!!! Αλλά κρατιέμαι ακόμα. Ίσως το πάρω και το κάνω αύριο το πρωί αν δεν έχω αδιαθετήσει. Τόσον καιρό διαβάζω όσα γράφουν οι άλλες κοπέλες και τώρα αισθάνομαι σαν να αντιγράφω τα λόγια τους. Οι παλιές πρέπει να έχουν βαρεθεί να ακούνε τα ίδια και τα ίδια. :lol: Δε βλέπω να μου τη γλυτώνει το τεστάκι πάντως... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα PapM ...εχεις καθυστερηση? ποτε περιμενεις? γιατι δεν παιρνεις να κανεις κανενα τεστακι ή ακομα καλυτερα μια χοριακη ? να σου φυγει και το αγχος...παντως οι πονοι ειναι συμπτωμα και εγκυμοσυνης...ετσι ολη την προηγουμενη εβδομαδα ημουν με πυρετο, αυτια, πυον στις αμυγδαλες κτλ και δεν επαιρνα αντιβιωση που μου ελεγε ο γιατρος γιατι ενω ειχα πονους περιοδου ελεγα και αμα μια στο εκατομμυριο...οπως εχω γραψει και σε αλλα ποστακια τελικα τα καταφερα...και ευτυχως που δεν πηρα την συγκεκριμενη αντιβιωση που μου εγραψε..βεβαια ειναι πολυ νωρις ακομη και φυσικα ειμαι πολυ επιφυλακτικη...ευχομαι ολα να πανε καλα για ολες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυαγαπημενες μου .... τετοιο μηνα εμαθα περυσι οτι θα γινω μανουλα.... :P:P:P .... σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ο Μαρτιος να ειναι ο τυχερος σας μηνας και να σας φερει ενα σπορακι στην κοιλιτσα.... :P:P:P ... μην αγχωνεστε....να εχετε πιστη και ολα θα πανε κατ΄ευχην....πολλα γλυκα φιλακια κοριτσαρες μου.... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πήρα το τεστάκι, λίγο υπομονή γιατί αφού δεν είναι πρωινά ούρα τουλάχιστον να περάσουν λίγες ώρες από την τελευταία ούρηση.

IRO81 χθες περίμενα, μόνο μια μέρα καθυστέρηση. Παλιά βάραγε καμπανάκι στις 28 ημέρες, ακόμα και την ίδια ώρα. Μετά με τον πολύποδα μου είχε τύχει και στις 30ημέρες, αλλά αφού τον ξεφορτώθηκα το Γενάρη, το Φλεβάρη μου ήρθε περίοδος κανονικά στις 28 ημέρες. Προσπαθώ να μην είμαι υπερβολική και να περιμένω μέχρι τις 31 ημέρες αλλά αυτή τη φορά έχω φαγωθεί! Όσο για τους πόνους κι εγώ με την παλίνδρομη έτσι ήμουν, είχα πόνους και νόμιζα ότι θα αδιαθετήσω αλλά... βέβαια μετά... Δεν πειράζει, πάει αυτό, πέρασε. Τώρα να δούμε τί γίνεται. Μόλις μάθω θα σας πω.

miki82 ευχαριστούμε για τις ευχές σου και να σου ζήσει το μικρούλι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θα σκάσωωωωω. Το στήθος άρχισε να πονάει, η πλάτη του συμπαραστέκετε και χαμηλά σουβλίζει (λίγο και όποτε το θυμάται)... Άμα - πάλι - είναι τζούφιος ο μήνας και απλά λαλακίζετε το σύστημα, θα λαλήσω... Με βλέπω να πέφτω στα ψυχοφάρμακα...

PapM τι εννοείς με το άσπρο κάτασπρο??? Χάθηκα στην μετάφραση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ourania μου, δεν είχε κόκκινη γραμμή βρε το τεστ, ήταν άσπρο, αρνητικό. Και τελικά αδιαθέτησα το βράδυ. Εσύ πότε ήταν να αδιαθετήσεις; Πόσον καιρό προσπαθείτε για παιδάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

26-27 του μήνα...Απλά πότε δεν με ενοχλεί το στήθος οταν περιμένω. Πέρσυ το Μάρτιο έμεινα έγκυος μετά από αρκετά χρονια ελεύθερων επαφών αλλά παλληνδρόμησε την 7η βδομάδα.. Το πρηξιμο στο στήθος, πόνους στην πλάτη και ρέψιμο είχα μονο τότε... Και τα έχω κ 2 μερες πάλι... αλλά δεν θυμάμαι πότε αρχίσαν πέρσυ... (φαντάσου ότι χαμπάρι την πήρα την εγκυμοσύνη στις 35 μέρες).... Μπουρδούκλωμα...

Βαθειές ανάσες, και θα την διώξουμε την κοκκινιάρα για 9 ολόκληρους μήνες... που θα παει... θα τα καταφέρουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ourania ελπίζω να μη σου κάνει κόλπα το σύστημα και να έχεις καλό αποτέλεσμα! Απ' ό,τι κατάλαβα παιδεύεσαι χρόνια, αλλά μη φρικάρεις. Αν δε γίνει τίποτα μπορείτε να υιοθετήσετε, εμείς αυτό θα κάνουμε. Κι εγώ στενοχωριέμαι πολύ κάθε φορά που αδιαθετώ αλλά τα έχω βάλει σε μια σειρά τα πράγματα μέσα στο μυαλό μου. Θα προσπαθήσουμε όσο μπορούμε κι αν δε γίνει τίποτα θα υιοθετήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν!!Χαθηκα και εγω...ολο αλλαζω τα τικερακια...μια 25 κυκλο μια 26 τωρα 27......τι να πω...συνηθως ηταν σταθερος μια ζωη 27 και το τελευταιο 8μηνο στις 26..επανηλθε φαινεται. :) Πηρα τεστακια ωορηξιας...ακομα αρνητικα ειναι...10η μερα..για να δουμε.Κανω 2 τη μερα..στις 4.30 και στις 23.00...Ourania μου ελπιζω να εχεις +++++++!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nyxteridoula και εγω το ελπίζω... 1 μερα έμεινε... Πάντως τα Hometest που έχω πάρει μου βγαίνουν θετικά 3 μέρες και ρώτησα μια φίλη μαία. Μου είπε ότι όσο βγαίνει θετικό είναι οι πιο γόνιμες και να φορτσάρουμε... Τα χαρτιά τους λένε ότι θετικό δείχνει μόνο 12 ώρες... Οπότε μόλις βγάλει γραμμούλα ξεκίνα δυναμικά (και νωρίτερα μην σου πω).Επίσης σε ξένα site βρήκα ότι πρέπει κάθε μέρα αλλά 1 φορά τη μέρα... Το μέρα παρά μέρα το λένε μόνο τα ελληνικά site. Άντε και καλο κουράγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουρανία με το καλό και να είσαι και όλα να πάνε καλά...

εγώ πάω για Απρίλιο μια και η περίοδος μου ήρθε και 2 μέρες νωρίτερα...μη χάσει.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninou, μέχρι αυριο θα ξέρω... Τα σημάδια είναι μπερδεμένα... Από τη μια πονάει το στήθος από την άλλη δεν μπορώ να το πω και πρησμένο (λίγο αλλά όχι όπως στην εγκυμοσύνη)... Έχω πονακια κ τσιμπήματα χαμηλά, πόνο στην πλάτη και τρελό ρέψιμο... Συνήθως πριν αδιαθετήσω δεν έχω σχεδόν τίποτα από αυτά... Σήμερα ξεκίνησε η κοιλιά να γουργουρίζει και να θέλει να κάνει πριιτςςςςςςςςςς (τι ωραία που το είπαααααα) που συνήθως είναι τα προεόρτια της κόκκινης κυρίας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...