Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρες του βυζονυχτιου νο 61...O Λεωνιδας και οι 300....


Recommended Posts

γιατι και θα προσφερω κατι

εγώ στέκομαι εδώ, για μένα εδώ είναι το ζουμί

Δε νομίζω να προσφέρω κάτι, μάλλον χρεωμένη θα φύγω από δω

και τελικά μήπως έχασα παραπάνω από αυτά που τάχα κέρδισα :cry::cry:

με απασχολούν δικά μου τεσπα

σκέφτομαι να αλλάξω δουλειά, να αλλάξω προσανατολισμό :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α νατασα σχετηκα με τη συνταγη, την εφτιαξα πρωτη φορα και δε μετρησα τα υλικα...

να σου πω σε γεννικες γραμμες, ειχα εμα μικρο λαχανο ασπρο το οποιο ζεματησα τα φυλα

και για γεμμυση εβαλα

5 Μανηταρια πορτομπελο

περιπου 300 γραμμ καρυδοψυχα λεπτοαλεσμενη

φρεσκο κολιανδρο

μια χουφτα σταφιδα ξανθια,

αρκετο φρεσκοτριμενο πιπερι( αν θελεις)- εγω εχω παρει το μειγμα 4 πιπερια +κολιανδρος σε μηλο

λευκο κρασι.

1 μικρο κρεμμυδι

Λαδι..

Κοβεις τα μανηταρια σε μικρα κυβακια, τα βαζεις σε μια κατσαρολα με 1 κουπα νερο και τα βραζεις μεχρι να μεινουν με το ζουμι τους, βαζεις το βουτυρο, σβηνεις με το κρασι και ανακατευεις καλα να εξατμιστει, προσθετεις το κρεμμυδι τις σταφιδες, τα καρυδια το κολιανδρο και τριβεια μπολικο πιπερι.

Τυλιγεις τους ντολμαδες, τα βαζεις σε μια κατσαρολα και τους βραζεις για κανενα 10 λεπτο με τεταρτο εξαρταται ποσο εχεις ζεματησει το λαχανο και ποσο τραγανα σου αρεσουν,

αν θελεις σερβιρεις με σως ταχινι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλο μηνα να εχουμε!!! :mrgreen::mrgreen:

Γιωτα κουραγιο κοριτσι μου.Πω πω με πυρετο για δουλεια... :?

Χρυσαααααα :lol::lol::lol: (για την κουλτουρα των γιων)

Επισης υποβαλω τα σεβη μου γαι τις γκουρμεδιες σου!!!

Επισης γελασα με τη Θουλη και τις ατακες του Θοδωρη :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρακι γελασα και με τις δικες σου ατακες περι τρόικας.. :lol::lol::lol::lol:

Κητσακι μου περαστικα στο ματακι σας. :) Θελω και εγω να παω τους δικους μου.

οτι θυμαμαι γράφω.. :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xrysa δεν υπαρχεις λεμε...!

σιγα μην εκανα εγω τετοια πραγμτα...ουτε στη φαντασια μου δεν υπαρχουν!

Γιωτα...ναι ηθελε να το αφησει 1 χρονια ακομα στο νηπιο...και η διευθυντρια δεν ηθελε....εμ ηταν και ζωηρος!

το παιδακι εχει γεννηθει 23 /12 ειναι αγορι, και δεν γινοταν κατανοητος ο λογος του...εκανε λογοθεραπεια ηδη 1 χρονο και ειχε εναν 1ακομα...!

η επιτροπη απο το ΙΚΑ ειχε κρινει οτι επρεπε να μεινει 1 χρονια ακομα στο νηπιο...

και εχοντας περασει κατι αντιστοιχο με τον πρωτο της γιο ..επεμενε πιο πολυ!

ο 1ος εχει γεννηθει 22/12 και εκεινος με λοθεραπεια 2 ετη...τελικα πηγε κανονικα 1η δημοτικου...αλλα δεν ηταν καν ετοιμος για 1η...ακομα και τωρα που ειναι στην 4η η συμπεριφορα του ειναι για 2α προς 3η δημοτικου!

τωρα ο 3ο της γιος...εχει γεννηθει 27/1 δηλ θα παει κανονικα και μαλιστα θα ειναι απο τα μεγαλα παιδια στην 1η...αλλα και αυτος απο σεπτεμβρη θα χρειαστει λογοθεραπεια...

εχει 15 μηνες διαφορα απο την Μ-Ι και νομιζεις οτι εκεινη ειναι πιο μεγαλη στο λογο και στη συμπεριφορα...

ΑΛΛΑ υπαρχουν πολλες διαφορες....στον τροπο που μεγαλωνουν....κια ς ειναι στο ιδιο κτηριο!

Μαρια...εγω νοιωθω ενετελως κενη σε σχεση με τη δουλεια...

κανενα ενδιαφερον...

και ναι εχει να κανει με το μισθο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ στέκομαι εδώ, για μένα εδώ είναι το ζουμί

Δε νομίζω να προσφέρω κάτι, μάλλον χρεωμένη θα φύγω από δω

και τελικά μήπως έχασα παραπάνω από αυτά που τάχα κέρδισα :cry::cry:

με απασχολούν δικά μου τεσπα

σκέφτομαι να αλλάξω δουλειά, να αλλάξω προσανατολισμό :geek:

εχεις δικιο .

τωρα που εγινε ολο αυτο με τους μησθους ενιωσα "δικαιομενη"που σταματσα τοτε την δουλεια για τον Μ ,γιατι αν δεν την σταματουσα α)θα πηγενε απο 8 μηνων παιδικο (δεν το θελαμε) και σε ιδιωτικο και θα εδεινα τον μησθο (4ωρη ημουν που δουευε περισσοτερες ωρες αλλα με το παιδι θα ημουν αυστιρα 4ωρηγια διαφορους λογους) στον ιδιωτικο αρα τζαμπα κοπος .

β)μετα θα πηγενε δημοσιο απο 2,5 που παιρνουν εδω χωρις πανα

γ)τωρα θα επαιρνα τα μισα απο οτι πριν 3 χρονια (δηλ τωρα μησθος 4ωρης ειναι ουτε 300 ) και οφελος μηδεν και χαμενα χρονια του Μ μακρια μου .

Στην αρχη μου ηταν παρα πολυ δυσκολο να παρετηθω και εκλαιγα για μηνες αλλα τωρα οχι δεν μετανιωσα στιγμη που σταματησα την δουλεια ,ισια ισα τωρα νιωθω και καλυτερα που ειδα οτι δεν θα κερδιζα τιποτα στην τελικη .

Μαρακι ψαξου μην μενεις καπου που δεν κερδιζεις τιποτα ειτε ψυχικα ειτε οικονομικα .

ο καθε ενας εχει τα προβληματα του και δεν γινετε να τα γραφουμε ολα εδω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλακα κανετε καλε...να δειτε την απολυτη καινοτητα της δικη ςμου δουλειας...

τωρα την καταλαβαινω...που ειμαι πιο "χαλαρα"...

παλια δεν προλαβαινα να εχω τετοιες ανισυχιες..απο τις 8:30 βαρουσαν τα τηλεφωνα και ας επιανα δουλεια στις 9....

δεν υπηρχε Χριστουγεννα Πασχα καλοκαιρι για μενα..ουτε ΣΚ, ημουν με ενα κινητο προεκταση του χεριου μονημα κολλημενο στο αυτι μου...

Περπατουσα στο δρομο και μιλουσα με Πρεσβιες προξενεις, ταξιδιοτικα γραφεια..μεταφραστες, ξεναγους, εβριζα απο μεσα μου ...μερικες φορες και απέξω μου..

Αχ Βικυ ξες ποσο μου αρερσει να μαγειρευω...να πειραματιζομαι με υλικα στην κουζινα...

πριν μεινω εγγυος στον Φο μαζευα κοσμο σχεδων καθε ΣΚ και εκανα τραπεζια..

πολυ μου αρεσει αυτο, οχι ακριβα οπραγματα, να μαζεψω φιλους, να φτιαξω μερικα μεζεδακια, λιγο κρασακι η οτι θελει ο καθενας, κουβενουλα χαλαρη ...

και παντα εφτιαχνα ετσι "περιργα" αλλα καμια σχεση με συνταγες σεφ..εκεινα σορυ αλλα δεν τρογονται με τιποτα, ως επι το πλειστον παιρνω μια συνταγη...και την προσαρμοζω στα γουστα μου

Αχ κοριτσια εσεις τουλαχιτων ΟΚ δεν χανετε κανενα τρομερο ποσο που καθεστε και εχετε τουλαχιστων συζυγους που παιρνουν εναν αξιπρεπεη μισθο...εμεις;;;..ειμαστε το ακριβως αναποδο...εγω ειμαι αυτη που φερνει τον αξιοπρεπη μισθο..και ο Ο.....;;;;;

αλλα και τι να κανεις...καμια φορα λεω μην ελπιζεις να παρει συνταξη και καθεσε μονο και μονο επειδη σου κολαει ενσημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

......οποτε το ενα παιδι μου θα ειναι σηγουρα εκλεπτισμενο...ο αλλος πηρε απο το σοι του πατερα του... :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ερώτηση: αν η μπανάνα από έξω είναι μαύρη αλλά από μέσα οκ, την δίνουμε ή την πετάμε? :?::?::?::!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω κανονικα την μπανανα πρεπει να την τρως μαυρη...τοτε ειναι οριμη...

Σαυρογιωτινι τωρα ξυπνησες καλε..ΤΩΩΡΑΑΑΑ...

πανε Χριστουγεννα Μοσχα-Αγια Πετρουπολη..να κλεισω και ειστηρια να δουμε τον Καρυοθραυστη στα Μπολσοι

Ασχετο..εβλεπα προσφατα στο δορυφορικο στο Culture chanel τον διευθυντη των Μπολσοι που μιλουσε για την ανακαινηση το κοστος μπλα μπλα μπλα..παιδια τα αγγλικα του ηταν χαλιαααα...

και λεω ΟΚ δενειναι κακο να μη ξες Αγγλικα..μηλα Ρωσικα στην τελικη..θα κανουν υποτιτλους απο κατω...αλλα ηταν πολυ ασχημο γιατι ειπε μερικες χοντραδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! :|

Πονάει η κοιλίτσα μου...! :( Χθες έφαγα δύο... καλά τρία... ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΕΣΣΕΡΑ κομμάτια λαζανια με σπανάκι και πέντε γλυκάκια ανώμαλα :oops::oops::oops: ξέρετε αυτά με το αμυγδαλακι :@):@):@):@) και με έχει πάει από χθες το βράδυ μία η τρεις! (το σκατό στην κάλτσα γιου νόου :oops::oops::oops::oops: ) :mrgreen:

Στη συζήτηση για τους παιδικούς δε συμμετέχω, γιατί εξαρχής μου φάνηκε λίγοοο... κουλή! Κάθε σπίτι είναι διαφορετικό και ο καθένας έχει διαφορετικό τροπο σκέψης και αναγκες που κανείς δεν μπορεί να κρίνει. :roll: Καλό θα ήταν αυτό που λέει η Παναγιώτα... να ζούσαμε σε ένα κράτος κοινωνικό και να μην χρειαζόταν να γίνονται τέτοιες συζητήσεις. Αμήν!

Παναγιώτα εμενα ρε συ η μικρη μου το ζητούσε συνέχεια και χθες που της ειπα για τα εισιτήρια έκανε σαν παλαβο! :x Ελπίζω να μη φρικάρει και θέλει να φύγουμε,γιατί πραγματικά δυσκολευτηκα να τα δωσω αυτά τα χρήματα... :oops: Βέβαια η Χ είδε και όπερα για παιδιά στη λυρική χωρίς να βαρυγκομίσει δευτερόλεπτο! κουκουβααααα κουκουβαααα!!! :lol::lol::lol::lol:

Μιτσάκι είναι τα δόντια, είναι τα δόντια, ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray: Μην αγχώνεσαι για την Β όλα καλά θα πάνε! :D

Πες λεπτομερειες για τον γιατρό, ήταν παιδοοφθαλμίατρος ή δεν υπάρχει κάτι τέτοιο; :roll::oops:

Βικυ τί ώρα έχεις ραντεβού το Σάββατο με τον γιατρό; Να έρθω να σε πάρω απο το Ελενα αν είναι!! :mrgreen::x

ΚΑΡΟΛ το είδα αλλά ξέχασα να απαντήσω. :oops: Το άλλο Σαββατο χορεύει η αδερφή μου, πάει μπαλέτο και έχουν παράσταση. Γενικά είναι γεμάτο ΣΚ γιατί θε έρθουν και οι κουμπάροι μας απο Κύπρο και δεν μπορω να κανονίσω κάτι άλλο... :roll::roll:

Προσπάθησε να έρθεις έστω και για λίγο... θα έχει πλάκα, θα περάσουμε ωραία! :D

Νατασάκι μου ποια τεστάκια;;; Για το μαθήματα της εξεταστικής έλεγα! :P:x Θα τηλεφωνηθούμε σύντομα... :D

Χρύσα αν και τις φοβάμαι τέτοιες συνταγες... δε φημίζομαι και για τη νοικοκυροσύνη μου στην κουζίνα, ειδικά τώρα που τα έχω παρατήσει όλα για την σχολή, αυτή μου έχει εξάψει την φαντασία και την περιέργεια! :D

Γιωτίνι και εγώ με την μαμά σου είμαι! Τι λες μωρή τρελή; Μακάρι το παιδάκι μου να μην λάβει τέτοια κλήση, αν όμως λάβει με πολύ βαριά καρδιά θα το δεχτω... Ομοναχισμός δεν είναι παίξε γελασε και επίσης θεωρώ οτι για να εξασκείς την αρετή πρέπει να βρίσκεσαι σε κοινωνία.

Μαράκι πολύ προβληματισμένη σε "βλέπω". :roll::x

Ρε Βένη πως την είδες;;; :shock: Άρης Βελουχιώτης;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Αντάρτισσσα μου εσύ! :D:lol:

Φραγκίσκα ένα σκασμό έγραψες και συ! :shock: Θα συμφωνήσω στο οτι η ζωή δεν είναι δικαίη. Γιατί και άλλοι μπορει να μόχθησαν και να ίδρωσαν, αλλά τελικά να μην τα κατάφεραν για άλλους λόγους.

Δεν αναφέρομαι σε μένα! Εμένα θεωρώ πως η ζωή μου έχει φερθεί καλά σε γενικές γραμμές, άσχετα αν έχω κάνει και άκυρες επιλογές...

Αργυρούλα ξέρεις γιατί δεν βρίσκατε λύση; Γιατί νομίζατε οτι είναι κάτι παραπάνω απο αυτό! Το παθαίνω συνέχεια! Και ενω νομίζω οτι η λύση είναι περίπλοκη, είναι τόσο απλή και βρίσκεται μπροστά μου! Αν και μεταξύ μας περισσότερο για άσκηση νοημοσύνης μου κάνει... :roll:

Τί άλλο ήθελα να πω;;

Άφρο μη μου ταράζεσαι! :D Και κανόνισε με την μάνα σου επιτέλους! :lol:

Θα προσπαθήσω να γράψω καλές οδηγίες και θα σας τις στείλω, αν και είναι λίγο δύσκολο να το βρείτε χωρίς τζι πι ες, θα βάλω τα δυνατά μου! :roll::roll::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α σισσιω ξεχασα να σου πω πως εγω για προιονο θελω εναν τετραπλο Ελληνικο μετριο με 3 φουσκαλες στυν μια μεγαααλη φετα με νουτελα, χωρις βουτυρα και μπιζλιμπιδια..

Αχ κοριτσια...δε λεω τιποτα απο τωρα αλλα ΟΚ...χαιρομαι αφανταστα που εστω σκεφτομαι οτι θα κατεβω το καλοκαιρι....

αν και θα ηθελα ο αντρουςλη μου να μη γκρινιαζερι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίσσυ :roll: ναι είμαι λίγο προβληματισμένη...

ρε συ εγώ το στομαχάκι μου το έχω προγραμματισμένο για τέτοιες γουρουνιές 8-)

α να σας πω και το άλλο να σας σκάσω

θυμάστε που λέγατε για τα πλακάκια του μπάνιου αν τα σκουπίζουμε κλπ κλπ?

:lol::lol::lol: χτες έπιασα το Γ μόλις είχε τελειώσει το μπάνιο του, σκούπιζε την κουρτίνα :shock:

εγώ πάλι πολύ πιθανό είναι να ξεχνάω πετσέτες και μπουρνούζια παρατημένα βρεγμένα όπου να'ναι :mrgreen:

και γιατί παρακαλώ να σκουπίσω τα νερά? αφού σε λίγο θα στεγνώσουν μόνα τους :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι ακριβωωωωωςςςς...

μεσα στο μυαλο μου εισαι...χαχαχα...

εξω ξεσκιστει να ακουω σκορπιονσ στο U tube σημερα...τοσο που ξεκουτιανε το μυαλο μου..

μη σας πω τι πατατα εκανα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα εφτασεεεεε!!!! :shock:

Νουτέεεελα;;; Μα νουτέλα;;; Μερεντα φορ έβερ!!!Με βουτυράκι απο κάτω! :@):@):D

Μαρία :twisted::twisted::twisted::twisted: Εγω τώρα πάω σπίτι να ξεβρωμίσω το μπάνιο και να καθαρίσω και την παλάμη του Π απο τα πλακάκια!!! :twisted::twisted::twisted:

Έ μην ξεφτιλιστώ και τελείως στα κορίτσια... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑ..εγω θελω καθαρες γευσεις...χωρις φιοριτουρες...χαχαχαχα

Δε θα χαλασουμε τις καρδιες μας...μερεντα- τουλετα..ο καλος ο μιλος ολα τα αλεθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Παπαδήμος και ο Παπούλιας δεν λαμβάνουν τον μισθό τους ως συμπαράσταση στην ελλ. κρίση.....καλά όχι ότι δεν έχουν άλλα εισοδήματα, απλά μόλις το διάβασα!!! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas και χαρα σας τσουπρες!

Ειμαστε καλα!Καλυτερα πολυ! :D:D

Τα αρρωστουλια?

Ιουλια μου περαστικα κ αγυριστα!Τελικα μια ιδεα ηταν κ αυτη η η1ν1...στην αρχη φοβομασταν τρελλα και τωρα την εχουν περασει παρα πολλοι...Τι διαφορετικο εχει σαν συμπτωμα απο την αλλη ιωση που κυκλοφορει?

Δημητρουλα περαστικα κ στο μικροβιακι σου!Ρε συ μπας κ το βγαζεις τσιτσιδο το μωρο εξω? :P:P:P

Με το καλο κ τα νεα σας γυαλακια!και μην ακους την Αργυ που λεει για χρωματακια κ χαζα!Μαυρο κοκκαλινο σοφιστικε σκελετο να παρετε! :P:P:P:lol: (Αργυ μου :YMHUG: )

Νατασοκοριτσο κριμα που δεν σας ειδαμε σημερα...Αν δεν ειχα αμφιβολια για το αν κολλαει κατι η Α σε αλλα παιδακια θα ερχομουν...κ η Θουλη υποθετω!τεσπα!

Μακαρι να σε δω το ΣΚ..!

Σισσυ ρε βλακα...μην το παρεις πανω σου αλλα με συγκινησες(καλα μη φανταστεις πως τα εμπηξα!)χθες!Της ελεγα πως θα'θελα να ερθω αθηνα και μου προτεινε να με φιλοξενισει! :x:x:x Τι καλο κουτσουνι που εισια!

Καρολ συγχαρητηρια κ παλι για τον μπεμπη! :D:D

Βικυ λες να θελει να βγει στη γιορτη του ο μπεμπης?μεσα απρ δεν ειναι?! :lol::P

Χρυσα καθολου ρυζι δεν ειχαν οι ντολμαδες σου?Μα γιατι???ηθελα! :lol:

Για το μελι δεν ηξερα πως ξεζαχαρωνει στο καλοριφερ!Αλλα.....δεν εχω καλοριφερ(σωματα) οποτε...τζαμπα χαρηκα!

Α! Θουλακι πρεπει( :P:P:P ) να μου φτιαξεις λουκουμαδες για να με βαλεις να δοκιμασω το μελι σου μπας κ αγορασω! :oops::lol: Καλα ο Θ απιστευτος!Απο τωρα τον "βαφτισε" μακακα?! :lol::lol:

Μ ολις ακουσει πληκτρολογιο αφηνιαζει!σαν να ειναι μπεμπα ρε γμτ...

παω να την κοιμισω κ να επανελθω!Ξερω πως με περιμενετε σαν παλαβες! :P:P:P:P:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια....πλακα κανεις!

δεν παιζει να καθαρζει την κουρτινα...

οχι δεν γινετια λεμε αυτο!

Σισσι το απογευμα θα ξερω ωρα που του τηλ του ντοκτορ...

αν και σημερα μου ειπε ο Π. οτι μπορει να γυροσει απογευμα γιανα παμε μαζι!

ΠΟΙΑ ΠΑΛΑΜΗ ΛΕς?

ΑΥΤΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ λεκανη?

νομιζω οτι ολες εχουμε στο μπανιο μας παο μια τετοια...

εγω παντως εχω....και μεχρι να ανακαλυψω πως γινεται περασε κανας χρονος!

καλα εξαιρειται ο Γ, της Μαριας...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

!και μην ακους την Αργυ που λεει για χρωματακια κ χαζα!Μαυρο κοκκαλινο σοφιστικε σκελετο να παρετε! :P:P:P:lol: (Αργυ μου :YMHUG: )

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλά από σένα τι περιμέναμε να ακούσουμε?! μαύρα και άραχνα θα έλεγες!!!! :-p:lol::lol::lol::lol::lol::-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε διαβασα τιποτα

τι κανετε? :D

οταν ειπα στο θοδωρη κανε οτι θες(γι ΤΗ ΒΡΙΣΙΑ)εννουσα σα να το αγνοω ρεεεε

αληθεια..δηλ το ειπα κανε οτι θες δε ηταν κακο :roll:

επισης

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΜΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΜΗΤΕΡΑ

ΛΙΘΟΒΟΛΙΣΤΕ ΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΜΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΜΗΤΕΡΑ

ΛΙΘΟΒΟΛΙΣΤΕ ΜΕ

[smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif]

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χθες, ξάχασα να σας πω, η Ρ. έφαγε φακές \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

στην 1η κουταλιά ήταν έτσι :ymsick::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μετ΄αμου ζήτησε να της βάλω φέτα, της έβαλα....λίιγο καλύτερα και μετά έβαζε ψωμάκι μέσα και έστι της άρεσε περισσότερο....μάλλον δεν τις αρέσουν οι υγρές τροφές :?

και μετά όταν έτρωγε ο μπαμπάς της του είπε να βάλει ψωμάκι είναι πιο νόστιμο!!! :lol::lol::lol:

άρα το βρήκα το κόλπο!!! :roll::roll::roll: το ψωμάκι!!! :D;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...