Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρες του βυζονυχτιου νο 61...O Λεωνιδας και οι 300....


Recommended Posts

μα εγώ προσπαθώ να παρουσιάσω και τις άλλες όψεις

συμφωνώ μαζί σου Φρανίτα..και εννοείται δε χρειάζεται να απολογηθείς..άλλωστε για ποιό πράγμα?καμιά δουλειά δεν είναι εύκολη αλλά όποιος κάνει μια δουλειά που αγαπά είναι διπλά τυχερός. Γιατί πλέον όποιος δουλεύει είναι απλά τυχερός. Τεσπα άσχετο με παιδικούς. Απλώς εγώ δε μπορώ να εξιδανικεύσω τη δουλειά μου :roll: δε ξέρω αν είχα την επιλογή μάλλον δε θα δούλευα ή θα έψαχνα για δουλειά τώρα που τα κορίτσια μεγάλωσαν και χωρίς άγχος ή θα συνέχιζα απλώς σπουδές ή θα ασχολιόμουν με άλλα πράγματα εννοείται αν είχα την οικονομική δυνατότητα

ένα όνειρο τρελό, όνειρο απατηλό :ymdaydream:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρία :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φρανίτα έτσι είναι όπως τα λες.....αν γράψω εγώ την καθημερινότητά μου καμμιά εργαζόμενη μητέρα δεν θα ήθελε να αλλάξουμε θέσεις......αν θέλεις ένα σπίτι καθαρό και να περνάς και ώρες με το παιδί σου, το σίγουρο είναι ότι στο τέλος απλά δεν θα τα καταφέρεις, δεν θα καταφέρεις εσύ σαν άτομο να έχεις την ψυχική γαλήνη που χρειάζεται για να συνεχίσεις, για να συνεχίσεις αυτή την ίδια καθημερινότητα, για να είσαι χαμογελαστή στο παιδί σου, για για για.....γιατί αυτό δεν το κάνεις για 30 μέρες, αλλά για χρόνια.....

όμως Φρανίτα για πες, ήταν ωραίο το φαγητό που έβαλες στο φεις? :D

σήμερα δεν ήταν το μπουφέ στον παιδικό πώς ήταν? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μαρακι εμενα μου λες...

εγω αν ειχα την οικονομικη δυνατοτηα θα εργαζομουν εθελοντικα σε καποιο υδριμα η σε καποιο ορφανοτροφειο, η σε καποιον οργανισμο, οπου θα εκανα δημοσιες σχεσης, οργανωση εκδηλωσεων, συλλογη ευεργετηματων...

Και πραγματηκα δουλευω απο 1999 ασταματητα και απο τον περασμενο μαιο που αλλαξε το εργοδοτικο καθεστοσ , ειναι η πρωτη φορα που δουλευω χωρις τοσο πολυ αγχος...δεν ξερω για ποσο ακομα και πως θα ειναι το καλοκαιρι μου, αλλα ειλικρινα απο τοτε ειναι σαν να ανασαινα επιτελους λιγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ αμα σου πω οσες φορές σε διαβάζω σε φαντάζομαι και σε ζηλεύω λίγο?

Να πηγαίνεις τα παιδιά σχολείο, ασχολείσαι μαζί τους και με το σπίτι σου...και με ότι συνεπάγεται αυτό 8-)

δεν ξέρω ας πούνε και τα άλλα κορίτσια

εδώ τα πράγματα για τους περισσότερους είναι πολύ πιεστικά :cry:

από όλες τις απόψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ενα ζευγαρι αθλητικα κοριτσιστικα 25νουμερο. ειναι λιγο φθαρμενα..ξερετε καμια που να τα θελει? (γιωτα σε σκεφτηκα αλλα ειναι λιγο φθαρμενα μπροστα ρε και δεν θελω να στα δωσω...)

ναι ρε μαρια ετσι ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες μιλουσα με την ανυπανδρη και αδεσμευτη κολλητη μου που ειναι ζωγραφος...

ενα θα σας πω..αυτη ζηλευει τη δικη μου ζωη...εγω ζηλευω τη δικη της ζωη...τελικα οι ανθρωποι επιθυμουν αυτο που δεν μπορουν να εχουν...

οποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν δουλευεις 240 ωρες το μηνα για 1000 ευρω τοτε πραγματικα ευχεσαι να ειχες την οικονομικη δυνατοτητα να καθεσαι στο σπιτι σου..να το εχεις οπως θελεις (γτ με τοσες ωρες ποτε δεν ειναι οπως το θελεις) ..ειναι αυτο που λεει η Χρυσα .ολοι θελουμε αυτο που δεν εχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεις τι ρε Χρύσα

είμαστε σε έναν διαρκή αγώνα επιβίωσης μέσα στο άγχος, θα βγει ο μήνας ή όχι

σκέφτομαι δουλεύω για τι? για ποιόν? τι σκατά γίνεται?

τεσπα έχω πολλά στο μυαλό μου.

Γιώτα :| να μη πω πόσα θα μου βγούν τον άλλο μήνα

Τον ακούσατε το Λαζόπουλο? Για 400 ευρώ οι νέοι τα κάνουν όλα :lol: ε κάπως έτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως το να καθεσε με ενα παιδι στο σπιτι ειναι ακομα ΟΚ, μπορεις να το συντηρεις καπως..με δυο ειναι κολαση.,....

Γι'αυτο πολλες φορες προσκηνω την Αφρο, γιατι απ'ολες μας ειναι η μονη που υπαρχουν μεγαλα διαστηματα που ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ μονη..

και κακα τα ψεμματα...οταν εχεις τον συζηγο σου σπιτι, ασχετα του τι ωρα ερχετε ειναι πολυυυ καλυτερα απο το να υπαρχουν βδομαδεσ, η και μηνες που δεν εχεια απολυτως κανεναν και εισαι μονη εντελως..

το καταλαβαινω πολυ εντονα οταν ειναι μονη στο σπιτι με 2 παιδια..δεν μπορεις ουτε τουαλετα να πας , ουτε μπανιο να κανεις, ουτε να φας καλα καλα..

ποσο μαλλων να πρεπει και να δουλευεις..και μετα να τρεχεις να παρεις παιδια απο παιδικους κλπ κλπ κλπ..και να μαγειρεψεις για να τα ταισεις τα πλυνεις να σηδερωσεις κλπ κλπ κλπ, και να εχεις και αγχος για τι βγαινεις δε βγαινεις ποσα λευτα βγαζεις εαν φτασουν κλπ κλπ

οπως και να το δεις το να ειναι μαμα ειναια πο μονο του ενα "επαγγελμα" με οτι και να το συνδιασεις μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α συμπεθέρα Βίκυ, ξέχασα να σου πω, προτιμώ το τραγούδι που της μαθαίνει ο άντρας σου από το δικό σου!!! :lol::lol::lol::lol:

θέλω να βρω και της Μαρίας που έβαλε, σε ποιά σελίδα είναι?!!!

αλλά τώρα θέλω να πάω ΣΜ, να γυρίσω και να μαγειρέψω και να κάνω και καμμιά δουλειά πριν πάω να πάρω τα παιδιά!!

φιλιά! :x

εγώ αναφέρομαι σε όλες τις μητέρες του κόσμου και όχι μόνο τις Ελληνίδες στην Ελλάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο Γ θα πάει Αγ. Όρος τέλος Μαρτίου για 2-3 μέρες και πόοοοσο το σκέφτομαι :?

και υπόψιν έχω τους γονείς και την αδερφή μου κοντά μου ε? δεν είμαι μόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι γιατιθα παει;;;..σε ποια μονη...αχ εμενα μου λες...που μου γυρησε απο το Αγιο ορος νυστευονταςσ.... γκρρρ

Αργυρω σε αλες χωρες του κοσμου τα πραγματα ειανι δοαφορετηκα..πχ στις βοριες χωρες δεν υπαρχει αυτο το εχω τη γιαγια να μου προσεχει τα παιδια...επισης οι κρατηκες παροχες ειναι πολυ πιο ευνωικες για τις μητερες τουλαχιστων τα πρωτα χροναι της ζωης...

Απο την αλλη στις αραβικες χωρες πχ...δεν τιθετε θεμα εργαζομενη μητερα..ειναι σκετο μητερα....

σε αλλες χωρες δεν τιθετε θεμα μητερα..ειναι σκετο εργαζομενη...

καθε γωνια αυτου του πλανιτη ειναι δοαφορετικη ως προς τη δομη της κοινωνιας

Εαν εγω πχ ειχα μαι καθαροαιμη Ρωσσιδα για πεθερα δεν υπηρχε περιπτωση ουτε μια στο εκατομυριο να προσεχει τον Ζαν ακομα και εαν εμενε στο ιδιο διαμερισμα με μενα..οχι απο κατω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα μεχρι τη σελιδα 72...

Απλως να πω οτι δεν πρεπει να μπερδευονται καποια πραγματα.

Η πολιτεια θα επρεπε να προσφερει παιδεια σε ολα τα παιδια ηλικιας ανω των 3ων ετων ασχετα αν δουλευουν ή οχι οι μητερες τους.

Ειναι κριμα να τσακωνομαστε μεταξυ μας (δεν εννοω στο φορουμ) επειδη ζουμε σε μπουρδελοκρατος που δε μπορει να μας προσφερει ουτε τα βασικα... :?:?:?

ειναι σαν να ακουω τους συναδελφους μου να σχολιαζουν το μισθο των εφοριακων... :o:o το θεμα ειναι να παιρνουμε ολοι ενα αξιοπρεπη μισθο για να ζησουμε και οχι να κοιταει ο ενας τι κανει ο αλλος και ποιος αξιζει να παιρνει 1500 ευρω και ποιος δεν αξιζει ....

Νατασουλα μου εγω το μελι το βαζω πανω στο καλοριφερ ή με το βαζακι του μεσα σε ζεστο νερο.

Επισης παρολο που στο σπιτι μας εχουμε βαλει μονωση στους τοιχους το δικο μας υπνοδωματιο εχει υγρασια απο τη μια πλευρα... παρολο που το αεριζω συνεχεια. :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συπμπεθερα....χμμμμ....ετσι εεεε το τραγουδι που της μαθαινει οΠ?

μμμμμμμμμμμμμμμμμμμ

το σαββατο λογικα θα παω παλι γιατρο..δε νομιζω να γλιτωσω το χερι...την προηγουμενη δεν εβαλε!

και οπως λεει κια η Αφρο το χερακι κανει δουλεια....

ελπιζω!

στο θεμα των παδικων σταθμων ολες πανω κατω τα ιδια λεμε..!

εγω εν μερη τα ζουσα και τα 2....

δηλ ...ολη μερα σπιτι και δουλει ατο βραδυ...

δεν ελειπα απο το παιδι...ουτε εκεινο απο εμενα....

αλλα ...η κουραση κουραση...!

και ευτησως ειχα βοηθεια...εστω και για ενα 2ωρο να κοιμηθω!

αυτο πουπερνα η Αφρο ειναι ακμα πιο δυσκολο/...και δε οταν λειπει ο Κ.

η η συμπεθερα...η ιδια καθημερηνοτητα ....

αλλα εκει τα πραγματα ειναι διαφορετικα...

τωρα στα τεστ για το αν ενα παιδακι ειναι ετοιμο...

εεεεεεε ναι γινονται...αλλα πως?

η αδελφη μου εκανε αναφορα στην διευθυντρια του νηπιαγωγειου γιατι ενω ειχε χαρτι απο επιτροπη να επαναλαβει ο 2ο γιος της το νηπιο εκεινη δεν το δεχοταν...

εκεινη εκρινε οτι μπορει να παει 1η δημοτικου...κι ας συνεχιζε τις λογοθεραπειες....

τελικα πηγε 2η φορα νηπιο...και τα παει πολυ καλα φετος στην 1η δημοτικοΥ!

ειναι πιο ωριμος...

και εχει α κανει την συγκριση ...γιατι το 1 της γιο δεν τον αφησε 2η φορα νηπιο...και τωρα στην 4η δυσκολευεται ακομα...

ασε που οι δασκαλες ειναι για μια χρονια...την επομενη ...αλλη και λοιπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ στο καλοριφέρ το βάζω το μέλι.

Χρύσα νηστεύει και από λάδι εκτός ΣΚ 8-)

Θα μου γυρίσει πάλι με το χαζό χαμόγελο ευτυχίας :D που είχε και την προηγούμενη φορά που πήγε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 17 του μηνα θα παμε να δουμε την τενεκεδουπολη! Εκλεισα εισιτηρια σημερα! Μου το ζητουσε επιμονα η μικρή. :D

Αντε ελατε και οι υπολοιπες για παρέα! :P

Σισσιώ συγχαρητηρια γαι τα μαθηματαααααααααα!!!! :D:D:D

Ρε συ εγω του εβαλα τενεκεδουπολη στο pc να δει και μονο που δεν ξερασε... :?:?:? Ε λυπαμαι να δωσω ενα σωρο λεφτα και να ερθω και να μην θελει να κατσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γελασα βρε Μαρία,χαζό χαμόγελο ευτυχίας!!! εγώ ζηλευώ την γαλήνη τους!!! παντως εαν μου ελεγε η κορη μου οτι θελει να γινει μοναχη δεν θα με πειραζε...το πα της μανας μου καποια στιγμη και μονο που δεν με πετροβόλησε ,ο πυρετός συνεχίζει ακάθεκτος..και θα παω για δουλεια κανονικά... δεν υπάρχει αλλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Μαρακι...αυτο το χαμογελο ευτυχιας- το ειχε και ο δικο ςμου- ειναι λιγο υποπτο..

μηπως αντι για Μοναχους..πανε σε τιποτα Μοναχες;;;;;

λεω εγω τωρα...γιατι τοση κουραση και καλα λειτουργιες μεταμεσονυχτιεσ κλπ....και να ειναι μεσα στην ευτυχια..

Νυστευει απο Λαδι τεταρτη-Παρασκευη...αυτι μας ελειπε..θα την εβγαζε με χαλβα και βραστες πατατες

Σαυρογιωτινη μου πουλακι μου..αμαν ρε συ....

περαστηκα σου πολυμ...

Εντομεταξη εψαξχα μια μελωδια που νομιζα οτι ειναι απο το Σαμψων και Δαδιδα, αλλα μαλλων δεν ειναι..και το εψαχνα χτες στο U Tube και ο Φο κοιταζε τηςν φιλαρμονικη εξτασιασμενος..ο δε ΖΑΝ χεστηκε επαιζε με εναν γερανο εκεινη την ωρα......

οποτε το ενα παιδι μου θα ειναι σηγουρα εκλεπτισμενο...ο αλλος πηρε απο το σοι του πατερα του... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ δεν καταλαβα , η αδερφη σου ηθελε να επαναλαβει ο γιος της το νηπιαγωγειο ενω η διευθυντρια οχι? εγω δεν θα ηθελα να επαναλαβει καμμια ταξη η μικρή..

Χρύσα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: εμένα ευτυχώςτης αρεσει να ακουμε αντρεα μποτσέλι παρέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ακομα ? :o ...

εγω ξερω οτι οσες δεν δουλευουμε θελουν να δουλεψουν γαιτι το αν ειαι μεσα στο σπιτι δεν το αντεχουν οτι ειπαι η αργυρω προσωπογραφω (σωστα το εγραψα κατι δεν μου καλλαει)

και οσες δουλευουν θελουν να κατσουν σπτι .

και τα δυο ειναι δυσκολα μην μπαινετε σε συγκρισεις .τι παει να πει "καθετε ολη μερα και τι κανει " ...οτι χειροτερο ειναι να καθεσε γιατι και οσα ειναι να κανεις μετα απο καποιους μηνες δεν τα κανει η τα κανεις με μιση καρδια γιατι νιωθεις σαν λιονταρη σε κλουβι ...ειναι σαν σε εργοστασιο που καθε μερα καποιος κοπαναει μια βιδα !!!στο τελος θελεις ναρκωτικα για να αντεξει !! :lol::lol::lol:

εγω περιμενω πως και πως να δουλεψω και ας με κουραζει περισσοτερο σωματικα ,ψυχικα θα νιωθω πιο καλα γιατι και θα προσφερω κατι και θα ειμαι και δημιουργικη θα ασχολουμε με κατι περα απο φασινα και φαι .

Υπαρχουν γυναικες που ειναι ευτχισμενες με τα οικιακα ,μπραβο τους και αν ηταν καριερα θα ηταν η κλιση τους οπως σε αλλες ειναι η οποια αλλη καριγιερα η δουλεια .

οσο για τους παιδικους -νπια ...αν μια μαμα θελει να βρει δουλεια και δεν εχει χερια να κρατανε το παιδι πως θα βρει ?πχ εγω βρισκω τα χριστουγεννα και οι δημοσιοι θελουν να κανεις τα χαρτια τον μαιο και να δουλευεις τουλαχιστον 3-4 μηνες ....εγω τι θα κανω ?θα πρεπει μεχρι τον σεπτεβριο να πληρωνω ιδιωτικο ?με τι με τους μησθους που εχουν πιασει πατο ? και πως πας σε συνεντευξη για δουλεια ?

οπως ειπα και πιο πισω και ειπαι και η παναγιωτα πρεπει ολλοι ναμαστε ενωμενοι και να θελουμε τα ιδια .

φυσικα καταλαναινω οτι οσες εργαζονται χρειαζοντε παιδικους δωρεαν ...αλλα και οποια ανεργη χρειαζετε για τον οποιοδηποτε λογο θα επρεπε να εχει θεση ...να υπαρχουν θεσεις για ολα τα παιδια και οχι να κλεινουν και απο πανω .

και λετε για μενα οτι παιρναω δυσκολα οκ παιρναω αλλα ζω στην χωρα μου ,διπλα μου μιλανε ελληνικα εχω φιλιες ,εχω με μερικες ωρες αποσταση οικογενεια ...η αργυρω ειναι μονη σε μια ψυχρη χωρα χωρις φιλες (καθημερινες που να πινουν καφε ,πιστευω) με την οιογενεια της ..ευτυχως στην ιδια ηπειρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...