Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρες του βυζονυχτιου νο 61...O Λεωνιδας και οι 300....


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

περνει ο θοδωρης το αμαξι του..το καβαλαει,,κ προσπαθει να περασει ο μικρος απο διπλα του..κ λεει ο θοδωρης το μικρο.

ελα μαλακα πηγαινε..αντε μαλακα :o:o:o:o:o:o:o:o

εεγω του ειπα τετοιες λεξεις δε λεμε..με ειπε εγω θελω..κανε οτι θες ειπα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ρε θου αλήθεια είσαι για να σε γράφουμε σε βιβλίο!!!!!!

Τί το είπες καλέ το παιδί;;; Κάντε ό,τι θες;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Αφου θα είναι και το αδέρφι σου τέλεια!!!

Τί έκανε η Σισσυ; Πέρασε κανένα μάθημα;;;;

Ευγε μάνααααααα!!!!!!!!!! Πάμε για μεταπτυχιακό λέμε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

οχι ...δε γεναω!

απλα δεν μπορω να κοιμηθω...

ποναει η μεση μου....

απλωσα ρουχα....ανοιξα ολο ο σπιτι...εφαγα τοστ...ηπια γαλα και χαλαρωνω!

Καρολ ....ειδες...δεν ηταν τιποτα...αλλα ξερω τ περασες!

θα τον παρεις αγκαλια και θα τα ξεχασει ολα!

πιστευω!

Θου...δεν υπαρχεις λεμε...!

μα καλα που το ακουσε...?

Νατασα...φιλια!

Ιουλια...τελικα δεν τη γλτωσες!

περαστικα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Εδω ειναο 12 σε εσας 7 το πρωι!

Ιουλια περαστικα, μην το σκεφτεσαι μια γριππη ειναι, τουλαχιστον δεν θα ξαναρρωστησετε φετος,..και ο Κ την περασε κ εμεις δεν κολλησαμε...

Δημητρα μην ανησυχεις για τα γυαλακια, κ εγω φορουσα μια ζωη, μεχρι που εκανα εγχειρηση πριν 7 χρονια....

Για τους παιδικους..κοιταχτε εγω θα μιλξσω εχοντας την εμπειρια κ των δυο...να μην εργαζομαι για μεγαλο διαστημα κ να ειμαι σπιτι με τον Σεμπ αλλα κ να εργαστω .. Λοιπον μεχρι να παει 14 μηνων εγω ημουν σπιτι μαζι του, οκ χαιρομαι που ηταν μωρακι κ τον ειχα αλλα τα επαιξα τελειως...τον επαιρνα συνεχεια βολτες κ ταξιδια για να μην πηζουμε αλλα ηταν πολυ χαλια..μετα τους 14 μηνες πηγα για δουλεια στη ροδο κ τον ειχε η μανα μου, μαζι στη ροδο...ηταν η καλυτερη περιοδος της ζωης μου..Ειχα πολλες αντοχες να κανω πραγματα με το παιδι, ορεξη, ημουν πολυ καλυτερη απο πριν..το εισεπραττε κ ο μικρος..εγω αν καθομαι ολη μερα μεσα με το παιδι γινομαι ζομπι..δεν εχω ορεξη να του μαθω τιποτα, με κουραζει κ εκνευριζομαι...Στην ουγκαντα πηγαινε παιδικο κ τον κρατουσε κ η ανευ κ ενιωθα ανθρωπος..Εδω τωρα δεν δουλευω αλλα παιδικο τον στελνω..ομολογω πως παλι ειναι χαλια για μενα που δεν εργαζομαι αλλα δεν μπορω να τον εχω ολη μερα σπιτι...Το παραδεχομαι τον εβαλα στο προνηπιο διοτι πλησιαζει τα 3 κ χρειαζεται να κοινωνικοποιηθει, να κανει αλλες δραστηριοτητες, να ξεφευγει απο τη ρουτινα....δεν ειναι πια νεογεννητο...δεν θελω να παει απευθειας νηπιο..Το εκανα ομως καια για μενα..Δεν μπορω να ειμαι ΟΛΗ μερα με το παιδι..θελω διαλειμμα, θέλω να ειμαι μονη.εχω κουραστει κ με κουραζει αυτη η κατασταση,,,

Ειμαι κακη μανα? τον εστειλα για να πινω καφε? ας σκεφτειε ο καθενας οτι θελει..ειλικρινα αδιαφορω,...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Φρανίτα ακριβώς αυτό εννοώ, που έγραψες και ευτυχώς δλδ το έγραψες γιατί περίμενα......δεν υπήρξα εργαζόμενη μητέρα (μόνο εργαζόμενη ελεύθερη :lol: ), όμως μπορώ να καταλάβω πώς αισθάνεται κάποιος....

και μιλώ πάντα για παιδάκια 3 ετών όχι για 40 ημερών που έγραψες Βένη....εγώ δεν μήλησα να πάει το παιδί στον παιδικό στο μήνα ενώ η μητέρα δεν δουλεύει, σαφώς και είναι μόνο για φύλαξη ο παιδικός τότε, όμως στην ηλικία των 3 ετών δεν είναι φύλαξη, είναι πολλά πράγματα.......ένα παιδάκι 3 ετών έχει αρχίσει και έχει ανησυχίας, θέλει να μάθει πράγματα, πώς θα άναπτύξει τις δυναντότητές του στο σπίτι?.....καλό είναι αυτό που είπε η Μαρία να πηγαίνουν όλοι δωρεάν, αφού δεν γίνεται όμως........και για να μην υπάρχει το πνεύμα ειρωνίας απέναντί μου, θα ήθελα να πω ότι αυτό που ανέφερα για το τεστ εισαγωγής, δεν τον έβγαλα από το μυαλό μου :!::!::!::!::!::!::!:

η αδελφή μου είναι νηπιαγωγός και έχει παιδάκια στο νηπιαγωγείο της, που κάνουν λογοθεραπεία και αυτά θα κάνουν τεστ εισαγωγής στο δημοτικό!!!! :!::!::!::!:

και αυτό πάλι μπορεί να πικοίλει από περιοχή σε περιοχή και από πόλη σε πόλη...........

Αυτά κατά τα άλλα είμαστε καλά....

Βίκυ πες στον γιατρό ρε συ να σου προκαλέσει διαστολή :roll::roll:

σας φιλώ :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αφρο! Θα παω να παρω τον σεμπ απο το προνηπιο σε λιγο...

Αργυρω συμφωνουμε κ συμφωνω κ με τη Γωγω σε οσα ειπε...Προν μερες σερφαρα στο νετ κ ειχα διαβασει ενα τελειως γκαου κειμενο στο ειμαι μαμα για μια Μανα που καμαρωνε πως αντιστεκεται στις σειρηνες της εποχης και με δηλωνε με στομφο πως Δεν στελνει τη κορη της παιδικο διοτι αυτη ειναι η σουπερ μανα κ δεν θελει να πηγαινει για καφε οπως κανουν ολες οσες δεν εργαζονται κ τα στελνουν..κ το χειροτερο βρεθηκαν δεκαδες αλλες σουπερ μανες να της πουν οως εχει δικιο...εγω δεν κρινω κανεναν, ο καθενας κανεις οτι νομιζει σωστο αλλα μου την εδωσε ο κομπασμος κ η ειρωνια κ το ποσο ευκολα κρινει αλλους ανθρωπους..δεν το ειχα σχολιασι διοτι δεν ασχολουμαι με τα μαμαδιστικα σαιτ αλλα το βρηκα πολυ ατοπο το ολο θεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

επειδή καίγομαι σήμερα και δεν ξέρω αν προλάβω να γράψω τίποτα άλλο να πώ μόνο ότι δεν υπάρχει τεστ εισαγωγής που γίνεται σε όλα τα παιδάκια αλλά από αυτά που έχω δεί μέχρι τώρα οι δασκάλες στο νήπιο (δεν ξέρω ακριβώς την διαδικασία) αξιολογούν αν ένα παιδάκι είναι έτοιμο να πάει δημοτικό ή όχι. Στην τάξη του Μιχάλη υπάρχει ένα παιδάκι που πήγε 2 χρονιές νήπια.

Επίσης καλό μήνα :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ρε κοριτσια σορρυ κιολας ειπε κανεις για το αν ειναι καλη μανα η κακια μια που παει στον παιδικο ενω δεν δουλευει???? :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

καλα κανει αφου ετσι βολευει ολους και ειναι ολοι καλα!!! εμεις ειπαμε για τα παιδακια ΜΗ ΕΣΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΜΗΤΕΡΩΝ που τρωνε θεσεις σε δημοτικους παιδικους σταθμους ή απο το εσπα παιδιων ΜΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΜΑΝΕΣ οι οποιες πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ καπου να τα στειλουνε γιατι δεν γινεται αλλιως!!!!!!!!! μα τοσο λαθος εχω δηλ.?

τεσπα εγω εμενω στην αποψη μου και επισης δεν με νοιαζει ποιος συμφωνει!!! :?

αργυρω δεν ελεγα παιδικο απο 40ημερων απλα ελεγα πως μακαρι να μπορουσα μην δουλευα και να χαιρομουνα το παιδακι μου και το σπιτακι μου..αλλα αυτο δεν γινεται...

σου ειχα απαντησει επειδη ειχατε πει πως ειναι καλυτερα να δουλευεις...δεν το εχετε ζησει ομως το εργο του βεγγου για αυτο μιλατε..μακρυα απο το κωλο μας που ειπατε και εσεις και οπου θελει ας ειναι..

γωγωκα μου καταρχην συγχαρητηρια για τακιλα!!!! :)

επισης ομως να σου πω ρε κουκλιτσα μου πως οταν γυρνας απο την δουλεια δεν κανεις κατι..παιζεις με τα παιδια θηλαζεις βλεπεις ταινια..και σε ζηλευω αφανταστα... :oops:

αν δεν ειχες ομως την πεθερα εσωκλειστη και γυρνουσες 7-8-9 το βραδυ που γυρνας και ειχες να μαγειρεψεις συμμαζευεις ταισεις κοιμισεις πλυνεις κτλ θα μαρτυρουσες την ωρα και την στιγμη...

ναι οκ μου αρεσει να δουλευω καποτε δουλευα 12 ωρε ςτην μερα και ενιωθα τελεια..αλλα ολα μαζι δεν ειναι και τοσοοοοοοοο ωραια που τα νομιζετε! :?

δημητρουλα βαλε φωτο της μικρης με γυαλακια!!! γλυκα θα ειναι!!

αντε εχουμε και μια δουλεια να κανουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! :x

Γ@μ@ τις ιώσεις μου γ@μώ!!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

Το μικρόβιο χθες βράδυ... 39!!! :(:(:(

Σιγά να μην ήταν δοντάκι!!! :evil: Άντε πάλι!!!

Και φυσικά δεν κοιμηθήκαμε... :?:?:?

Ευχαριστώ για την παρηγοριά και τις οδηγίες αγαπημένες! :YMHUG:

Τώρα πρέπει άμεσα να πάμε για γυαλιά και θέλω να κάνω και μία καλή έρευνα αγοράς... :roll:

Δεν θα 'ναι εύκολο... :P Πρέπει να αρέσουν πολύ στη Β πρώτα (φυσικά!), αλλά και σε μένα, γιατί θα την βλέπω κάθε μέρα! :P Έπειτα πρέπει να είναι ελαφριά για να μη την κουράσουν, κι ελπίζω γι' αυτό να μην είναι πολύ χοντρός ο φακός! :roll:

Πω, πω, έγνοια... :? Θα τα φοράει ή θα τα βαρεθεί αμέσως και θα έχουμε "πόλεμο" κάθε μέρα;;; :roll: Έχουμε ξεκινήσει με ενθουσιασμό, γιατί φόρεσε προσφάτως και η ξαδέρφη της η μεγάλη 8-) αλλά ελπίζω να τον διατηρήσουμε... :roll:

:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B

Για τον παιδικό, δεν θα τοποθετηθώ, γιατί και να 'θελα, δεν μ' αφήνει η μικρή σκατούλα!

Αλλά θεωρώ ότι όλες έχετε το point σας και συμφωνώ από λίγο με την καθεμία, κι ας διαφωνείτε!!! :P:P:P

Κατά βάθος, συμφωνείτε και δεν το 'χετε καταλάβει!! :P:P:P:P:P

Συγγνώμη που δεν σχολιάζω, ήθελα πολλά να πω, αλλά δεν μ' αφήνει!

Θα είμαστε καλά το Σάββατο για να έρθουμε στο Σισσάκι;;;; Πολύ αμφιβάλλω, τη γκαντεμιά μου μέσα!!! :evil::evil::evil:

Τώρα δεν έχει, ένα 37 μόνο, αλλά σίγουρα θα ανέβει όσο περνά η μέρα... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;;

εγω ειμαι χαλιαααα...

ρε παιδι αο μικρος εχει γινει ενας Χριστοφορος Βου...

Υποτιθετε οτι με την εναργη των στερεων θα ελατωνε λιγο θηλασμους...σκατουλες ...

ΟΚ τρωει οχι καμια τρρομερη ποσοτητα και φυσικα δεν εχει αντικαταστησει γευμα, αλλα αυτο παει πολυ...

χλαπακιαζει το φαη..και σ εμια ωρα ουρλιαζει για γαλα, και μολις γυρισω ορμαει στο στηθος...

και φυσικα ξυπναει 3-4 φορες τη νυχτα να θηλασει ...ουτε μωρακι δε μου το εκανε αυτο....

Σημερα ξυπνησε απο τις 6..δεν προλαβα να κανω τιποτα..και αποφασησε οτι θελει μεμε...

ε απο την συγχηση ενω εβγαλα το ταπερ του φοφο απο το ψυγει..ξεχασα να το βαλω στη τσαντα του.

Ρε Μιτσακι ελεος ρε πουλιμ!!!!

περαστηκα,....για γιαλια θα βρεις ειμαι σηγουρη, να παρεις τους νεους φακους απο μαλακο πολυμερες που ειναι πολυ ελεφριοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

Επειδή έχω λίγη δουλειά να πω μόνο ότι όλα αυτά ισχύουν (ότι αλλάζεις τον αέρα σου με τη δουλειά, κοινωνικοποιούμαστε, κλπ κλπ) όταν έχεις μαι δουλειά που σε γεμίζει και σου αρέσει. Όταν δουλεύεις κατ'απόλυτη ανάγκη για 600 ευρώ τότε :roll: Όταν σπούδαζα πήγα για δουλειά σε εργοστάσιο στην παραγωγή για 1 μήνα. Δε χρειάζεται να σας πω συνθήκες και ωράρια κλπ όσες έχουν πάει ή είχαν μαμάδες που μπορεί να δούλεψαν σε εργοστάσια θα ξέρουν. Θεωρώ ότι όσες γυναίκες ήταν μαζί μου σίγουρα θα προτιμούσαν να είναι με τα παιδάκια τους και όχι στο κάτεργο. Υπάρχουν διάφορες όψεις νομίζω. Και τη Βένι καταλαβαίνω πολύ καλά (εγώ που βρίσκω και το φαγητό μου έτοιμο, και το σπίτι τακτοποιημένο) αλλά και τη Φρανίτα.

Για σχολείο νομίζω ξανά πως για τα εδώ δεδομένα και για το μέσο όρο των σχολείων που έχουμε καλό είναι για μένα προνήπιο-νήπιο. Αν δεν υπήρχε θέση για προνήπιο, θα έβρισκα μια εξωσχολική δραστηριότητα.

Αλλά θεωρώ πως γενικά η θέση της μαμάς είναι με το μωρό της στο σπίτι. Σκεφτείται πως όσες εργάζονται και δεν έχουν βοήθεια πάνε για δουλειά στην καλύτερη των περιπτώσεων όταν το μωρό είναι ενός έτους (στη χειρότερη 40 ημερών όπως εγώ :cry: ) που και πάλι ο παιδικός δεν προσφέρει κάτι σε αυτήν την ηλικία. Όποια έχει τη δυνατότητα (και την οικονομική) να το στείλει στα 3-4 μια χαρά αλλά το πρόβλημα το έχουν οι μαμάδες που και εργάζονται και δεν έχουν και την επιλογή της γιαγιάς :?

Εγώ τη Φ θα τη στείλω του χρόνου αλλά δεν καίγομαι κιόλας και αν δε της αρέσει τη σταματάω θα δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσάκη περαστικά στο μικροβιάκι :x:x

θα βρεις γυαλάκια ωραία, τα παιδικά είναι πολύ ωραία με ωραία χρωματάκια :)

αρκεί, αυτό που είπες, να μην τα βαρεθεί και τα βγάζει και δουλειά δεν γίνει τελικά!! :?

Χρύσα και τώρα ποιός θα πάει το μπωλ στον Χ.? :roll::roll:

μήπως ο Γ. περνάει κανένα άλμα ανάπτυξης? δεν τα θυμάμαι ποιά είναι!!! :?

Σισσιώ :ymapplause::ymapplause::-bd:-bd μπράβο για το μάθημα, με το καλό και στα άλλα :D:x

Ιουλία ο γιατρός σας έκανε το τεστ για την συγκεκριμένη γρίππη?

περαστικά σας :x

Νατασούλα σου χρωστάω την απάντηση της άσκησης ;)

χθες έλαβε άλλες 2 σελίδες με την ίδια άσκηση αλλά πιο πολλά σκαλάκια.......εν τω μεταξύ έχω και τον άντρα μου, που επιμένει ότι ο Λ. πρέπει να μελετά μόνο μισή ώρα, όπως είχε πει η πρώτη δασκάλα που είχε....μα πώς είναι δυνατόν αυτό? άλλο στην αρχή που είχε να γράψει 2 γραμμές.....τώρα αν έχει να κάνει 3 σελίδες (2 μαθηματικά και 1 γλώσσα) πώς θα τα καταφέρει σε μισή ώρα? :o:o:o:shock::shock::shock:

σαφώς και έχει αλλάξει αυτό....ε εκεί είναι η διαφωνία μας!!! :?

σήμερα θα πάμε στο νοσοκομείο για να δει ο γιατρός την πλατούλα της Ρ.!, ελπίζω να μας πει να μην ξαναπάμε και ότι μπορεί και ο παιδίατρος να το δει!!! :!:

είδα και κάποιες φωτό από τις απόκριες στον παιδικό και είδα ότι η Ρ. δεν ήταν και πολύ χαρούμενη :(:(:( ....παρήγγειλα 7! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρυρω θα φαει το δικο τους προιονο- σημερα εχουν ψωμι με μαρμελαδα φραουλα και χυμο, και μεσημεριανο θα τους παει ο αδελφος μου ενα ταπερακι, η μαμα μου εχει μακαρονια με κημα οποτε ΟΚ.

Γιατι δεν ηταν χαρουμενη η ΡΕΑ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα οκ τότε, αν τρώει και το πρωινό τους, μια χαρά ;)

η Ρ. δεν ξέρω....βέβαια δεν έχει και πολύ καιρό που πηγαίνει, πήγε 2 εβδ. τον Δεκ και 2 εβδ. τον Γεν και όλο τον Φεβ, στην ουσία 2 μήνες μόνο....όλα τα άλλα παιδάκι γνωρίζονται ποιο πολύ καιρό μεταξύ τους, εκείνη είναι η νεοφερμένη και νομίζω ότι είναι και η μικρότερη :? ....ήταν το πρώτο της καρναβάλι με άλλα παιδάκια....ελπίζω σιγά σιγά να αλλάξει :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω δηλαδη οι ασκησεις αυτες εχουν την λογικη του σουντοκου;;;;

Ναι σηουρα..την καημενουλα..ΟΚ θα προσαρμοστει...

Με ρωτησαν αν θελλω να του δωσουν προινο

Παναγωτα αντε ρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ρε κοριτσια σορρυ κιολας ειπε κανεις για το αν ειναι καλη μανα η κακια μια που παει στον παιδικο ενω δεν δουλευει???? :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

καλα κανει αφου ετσι βολευει ολους και ειναι ολοι καλα!!! εμεις ειπαμε για τα παιδακια ΜΗ ΕΣΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΜΗΤΕΡΩΝ που τρωνε θεσεις σε δημοτικους παιδικους σταθμους ή απο το εσπα παιδιων ΜΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΜΑΝΕΣ οι οποιες πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ καπου να τα στειλουνε γιατι δεν γινεται αλλιως!!!!!!!!! μα τοσο λαθος εχω δηλ.?

τεσπα εγω εμενω στην αποψη μου και επισης δεν με νοιαζει ποιος συμφωνει!!! :?

αργυρω δεν ελεγα παιδικο απο 40ημερων απλα ελεγα πως μακαρι να μπορουσα μην δουλευα και να χαιρομουνα το παιδακι μου και το σπιτακι μου..αλλα αυτο δεν γινεται...

σου ειχα απαντησει επειδη ειχατε πει πως ειναι καλυτερα να δουλευεις...δεν το εχετε ζησει ομως το εργο του βεγγου για αυτο μιλατε..μακρυα απο το κωλο μας που ειπατε και εσεις και οπου θελει ας ειναι..

γωγωκα μου καταρχην συγχαρητηρια για τακιλα!!!! :)

επισης ομως να σου πω ρε κουκλιτσα μου πως οταν γυρνας απο την δουλεια δεν κανεις κατι..παιζεις με τα παιδια θηλαζεις βλεπεις ταινια..και σε ζηλευω αφανταστα... :oops:

αν δεν ειχες ομως την πεθερα εσωκλειστη και γυρνουσες 7-8-9 το βραδυ που γυρνας και ειχες να μαγειρεψεις συμμαζευεις ταισεις κοιμισεις πλυνεις κτλ θα μαρτυρουσες την ωρα και την στιγμη...

ναι οκ μου αρεσει να δουλευω καποτε δουλευα 12 ωρε ςτην μερα και ενιωθα τελεια..αλλα ολα μαζι δεν ειναι και τοσοοοοοοοο ωραια που τα νομιζετε! :?

δημητρουλα βαλε φωτο της μικρης με γυαλακια!!! γλυκα θα ειναι!!

αντε εχουμε και μια δουλεια να κανουμε!!!

σαν να τα είπα εγώ!!!!! σε όποιον αρέσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη δεν πιστευω να σε πειραξε κατι που ειπα γιατι εγω δεν ειχα διαβασει τι εγραψες οταν σχολιασα 8-)

Κοιταχτε εγω επειδη οπως ειπα ξερω και τις δυο οψεις δεν εξειδανρικευω ουτε ωραιοποιω διοτ εχω υπαρξει κ μαμα στο σπιτι κ εργαζομενη μαμα...τωρα δεν δουλευω άλλα θα ξεκινησω σε λιγο καιρο παλι,,,

Φυσικα εχει τεραστια διαφορα να αγαπας τη δουλεια σου κ να μην σκοτωνεσαι μετα στο σπιτι..εγω παντως η νονα μου που δουλευε σε εργοστασιο με φριχτα ωραρια κ μετα ειχε κ το σπιτι κ 2 παιδια παλι ελεγε καλυτερα να δοθλευω παρα να καθομαι σπιτι ολη μερα

Οπως και να εχει επιμενω στην αποψη μου κ δεν συμφωνω να υπαρχει προτεραιοτητα σε εργαζομενες, να υπαρχει ισοτιμια κ στις δυο...

Τωρα παλι για το θεμα της δουλειας θα γινω κακια ....μαρια οπως ειπα εχεις δικιο αλλα δεν θα απολογηθω εγω ( το εγω με τη γενικη εννοια οχι εγω ως ατομο) επειδη με πολυ κοπο κ θυσιες καταφερα να σπουδασω και φτασω καποια στιγμη να εχω δουλεια που μου επετρεπε κ καλα χρηματα κ καλα ωραρια,,για να φτασω εκει εφτυσα αιμα...το ιδιο επισης αν καποιος εχει τη δυνατοτητα να εχει βοηθεια στο σπιτι, ειτε εχει πεθερα ειτε πληρωνει...στην τελικη και η γωγω που ανεφερε η βενη χτυπαει τρελλα ωραρια κ την πεθερα να μην ειχε δε νομιζω πως θα σκοτωνοταν στις δουλειες..

Στην περιπτωση μου εχω την τυχη να μην σκοτωνομαι στις δουλειες τιυ σπιτιου αλλα αυτο δεν σημαινει οτι μίλαω εκ του ασφαλους,,οι συγκρισεις ειναι αδικες. Για να φτασω συα 37 σχεδον κ να εχω τον τροπο ζωης που εχω εφτυσα αιμα κ καθημερινα δινω εξετασεις και τιποτα δεν ειναι ευκολο ουτε τοσο καλο οπως φαινεται....

Αυτο ειναι ασχετο με τους παιδικους αλλα δεν μου αρεσουν οι συγκρισεις κ τα σχολια που στην ουσια λενε εσυ καθεσαι ολη μερα κ μιλας η εχεις την πεθερα και σου κραταει το παιδι, ας δουλευες σε εργοστασιο και θα εβλεπες την γλυκα...Οκ καποια πραγματα δεν ειναι δικαια ισως αλλα η ζωη δεν ειναι δικαιη για κανεναν ετσι κ αλλιως...

Δεν θελω να παρεξηγηθει κανεις ουτε απανταω σε καποιον απλα θεωρω πως γενικευουμε πολυ ευκολα για ολα και αφοριζουμε...

Φευγω τωρα , πολλα ειπα για σημερα!

Φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Παναγιώτα 7χλμ και δεν πας με το ποδήλατο!!!! :roll::roll::roll::roll:

Χρύσα δεν ξέρω να σου πω :roll::roll: πάντως η μισή ώρα με μια σελίδα γεμάτη τέτοια με πολλά σκαλάκια ή τούβλα για να χτίσεις τον τοίχο, δεν είναι αρκετή!!! :!:

κορίτσια θυμάστε το θέμα που έγραψα στο κρυφό ε η διαδικασία ήταν την προηγούμενη εβδ. και δεν είχα νέα της :? , όπως το περίμενα δλδ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω τι ειπες τωρα..ποδηλατο στην Αθηνα.... :lol::lol::lol::lol:

Αυτο ειναι το νεο ποντιακο ανεκδοτο..

καλε αμα πας με ποδηλατο στην περιοχη που μενει η παναγιωτα..δεν ξερεις εαν θα επιζησει το πρωι..και ειδικα οταν ολα τα ΜΜΜ απεργουν..κια ολοι οι βιαστικοι εχουν ξεχηθει στο δρομο για να πανε στη δουλεια τους...

Φραν πως ειναι ο Σεμπ σημερα;;;

φανταζομαι εμφανως καλυτερα για να τιν εχεις στηλει σχολειο...

Παντως ΟΚ, ειναι ωραιο σαν ασκηση που ακονιζει το μυαλο..αλαλ σε τοσο μικρα παιδακια...

αν και μεταξη μας..θυμαμαι τις ασκησεις που εκανα εγω παιδι στη Ρωσια ..και ηταν παρομοιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Προσπαθειες εχω κανει για την ωρα ιδιωτικα στο Ι@σω και τωρα στο Υγεια Εμβρυογ...σις. Η αιματολογος ειναι στο Ελενα π πηγα στο τμημα καθεξιν αποβολων. Ο καινούριος γιατρος μ ζητησε να ακολουθησω το πλανο της αιματολογου σχετικα με τις αντιπηκτικες δεν μ τις εδωσε προληπτικά οπως κανουν πολλοι. Εκεινος μ εδωσε μονο σαλοσπιρ με το οποίο ηταν οκ και η αιματολογος.. Το βασικο μας θεμα ηταν το σπερμα χωρις αυτο βεβαια να σημαινει οτι μπορει το θεμα εντελει να βρισκεται στα ωαρια..απλα η πρωτη ωοληψια μ εγινε στα 35 μ κ τωρα αυτη στα 37.5.. δυστυχως αφησα κ ενα χρονο να ηρεμήσω ψυχολογικα κ να μαζέψουμε λεφτα π ισως ηταν σημαντικός.. επαναπαυτηκα κ με το οτι εχω υψηλη ΑΜΗ.. Στο θεμα του σπερματος εκτος απο ποσοτητα κινητικοτητα κ μορφολογια π ξεραμε πως υπαρχει θεμα καναμε πρωτη φορα dfi και ηταν 28%..δεν καναμε επαναληψη πριν την ωοληψια..αλλα ειδα πως η αναλυση π πηραμε για το σπερμα απο το κεντρο μαζι με τα χαρτια της εμβρυομεταφορας ηταν χειρότερα απο την τελευταια φορα σε σχεση με την ποσοτητα..δε ξερω..εκαναν μικρογονιμοποίηση κ δεν χρειαστηκε κατι επιπλεον μας ειπαν..την καναμε κ σε μια περιοδο π ο αντρας μ ειχε φουλ αγχος κ δε ξερω αν επηρέασε κ αυτο..αλλα ειχα ηδη ξεκινησει την διέγερση οταν προεκυψε.. Τωρα την Πέμπτη εχω ραντεβου με τον εξωσωματικο κ τον εμβρυολογο κ στις 3 βδομαδες απο την βιοχημικη μ ζητησε κ η αιματολογος να παω αρα σιγα σιγα πλησιαζει κ αυτο... Εσυ σε τι φαση εισαι τωρα? Σε εχω τρελανει με τα δικα μ!  
    • Εσυ όταν τα σταμάτησες εντελώς ο κύκλος σου ήταν οκ ή χάλασε? Εγώ τα πήρα για ένα μήνα μόνο και τώρα δε θα ξανά πάρω! Απλά φοβάμαι μη μου μπέρδεψε το κύκλο! 
    • Να μην ανησυχείς κορίτσι μου. Μίλα με τη γιατρό σου και θα σε ηρεμήσει. 
    • Θα την ενοχλήσω αύριο! Εγώ σήμερα είμαι 3 μέρα,περιόδο ακόμα δεν έχω! Έχω έντονους πόνους! Και αναμένω να κατέβει, αλλά αυτό με τις καφέ εκκρίσεις με ανησυχεί. 
    • Κόριτσια τελικά δεν είπα τίποτα, αλλά είναι η τελευταία φορά.. κουράστηκα να κάνω τα χατίρια και πρέπει όπως λέτε να σκεφτώ και την υγεία μας! Τη δική μου και του μπέμπη..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...