Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρες του βυζονυχτιου νο 61...O Λεωνιδας και οι 300....


Recommended Posts

ευτυχως ο Μ μονος του κανει οτι και μαζι ,το οτι "κοιμαμαι" δεν παει να πει οτι δεν ακουω τον ακουσα που εψαχνε να φαει που γελουσε με τα παιδικα που ελεγε καποιους διαλογους ....

μιας που ηρθες να σου προτεινω και που να παμε :D

post-2681-1387393889216_thumb.jpg

post-2681-13873938892267_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου Αναστασια!

τι κανετε?

ο Σπυρακος?

Αφρο...ζηλευω το ζεστο σας σπιτι!

το δικο μας δεν το λες κρυο αλλα με αυτο τον καιρο ουτε και ζεστο!

απο 3 μεριες ειναι ελευθερο καθως και το μισο απο κατω...,δηλ οι κρεβατοκαμαρες!

εμεινε απο πετρελαιο...οποτε παιζει να πηρε και σκουπιδακια...

θα χρειαστουμε και μαστορα..!

με σταναχωρησε αυτο που ειπε η μικρη...αλλα δε νομιζω να το ειπε με την ενοια που το εξελαβα εγω!

αιρ κοντισιον εχουμε στη δικη μας κρεβατοκαμαρα...αλλα ο Π. ε βηχα!

ηρθε η πεθ να παρει την μικη...την φωναζα πανω απο 5-6 φορες να ερθει να την ντυχσω...στο τελος της εβαλα τις φωνες...τωρα εν νοιωθω καλα!

αλλα δεν μπορω αλλο ...ειμαι αυπνη...και νοιωθω πολυ κουρασμενη!

νομιζω κανεις δεν με καταλαβαινει!

ευτυχως μου εφεραν λαγανα...Λενακη ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΛΙΓΗ!?

ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΩ ΜΕ ΚΟΝΣΕΡΒΑ...γιατι δεν παιζει να μαγειρεψω τιποτα σαρακοστιανο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε εγω εχω λαγανα αλλα δεν με νοιαζει ....

Βικη αν κρυωνεις εκει ελα εδω σε περιμενω ...αντα θα αναψω και το καλοριφερ για εξτρα ζεστη :D φερε καμοια κονσερβα γιατι δεν ξερω τι να φαω :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αfrο αν μπορουσα να οδηγησω ως εκει πραγματικα θα ερχομουν...

ο Π. ροχαλιζει...

τωρα δεν μπορω να κοιμηθω...

σκεφτομαι οτι φωναξα στη μικρη...

οτι αν ημουν καλυτερα δεν θα της φωναζα...αλλα τα νευρα μου!

http://24wro.blogspot.com/2012/02/blog-post_825.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ μην στεναχωριέσαι, είναι επειδή είσαι έγκυος και εκνευρίζεσαι λίιιιιγο πιο εύκολα από εμάς!!! :roll::roll:

και μένα με εκνεύριζε ο Λ. όταν ήμουν έγκυος, ίσως για χαζά πράγματα, αλλά μάλλον δεν μπορούμε να το ελέγξουμε εκείνη την στιγμή!!! :?

χθες το βράδυ λέω στην Ρ. να έρθει να κάνει ένα ντουζάκι, .........πρώτα πλένουμε τα μαλλιά στην μπανιέρα (σκύβει το κεφαλάκι) γιατί δεν θέλω ν απέσει σαπούνι στην πλατούλα ακόμη.....και μετά κάνει ντουζ....αφού τελειώσαμε τα μαλλιά, της λέω έλα....γυρνούσε από εδώ και άπό εκεί...τουλάχιστον 4-5 φορές της είπα.....στο τέλος της λέω "δεν πειράζει, δεν θα κάνεις σήμερα" και φώναξα τον Λ. να κάνει με το που βλέπει τον Λ. να κάνει ντουζ άρχισε να χτυπιέται ότι θέλει και εκείνη, της λέω την έχασες την σειρά σου, πάει, αύριο πάλι :lol::lol::lol::lol::lol: .....τελικά έκανε :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΕΚΔΟΤΟ

Η δασκάλα ρωτάει τα παιδιά στο μάθημα της αριθμητικής: ...

- "Υπάρχουν δύο πουλάκια πάνω στο δέντρο Αν ο κυνηγός πυροβολήσει το ένα από αυτά, πόσα θα μείνουν?.".

Οπότε σηκώνει το χέρι της η Μαρία.

- "Ναι Μαρία», λέει η δασκάλα.

- "Ένα", απαντάει η Μαρία.

Ωστόσο ο Τοτός σηκώνει επίμονα το....

χέρι του φωνάζοντας:

- "Όχι".

Η δασκάλα λοιπόν του απευθύνει το λόγο.

- "Δεν θα μείνει κανένα, αφού και το δεύτερο πουλάκι θα ακούσει τον πυροβολισμό, θα τρομάξει και θα φύγει", της λέει ο Τοτός.

- "Όχι, Τοτέ, τώρα κάνουμε αριθμητική, οπότε θα μείνει ένα πουλάκι, εντάξει? Ωστόσο μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι."

- "Καλά κυρία".

Μετά της λέει:

- "Μπορώ να πω και εγώ ένα?"

- "Ναι", του λέει η δασκάλα.

- "Λοιπόν, σε ένα παγκάκι κάθονται τρεις κυρίες και τρώνε παγωτό, η μια το γλείφει, η άλλη το δαγκώνει και η άλλη το βάζει όλο μέσα Ποια είναι παντρεμένη?.".

Οπότε η δασκάλα προβληματισμένη, αρχίζει να σκέφτεται και του απαντάει:

- "Αυτή που το βάζει όλο μέσα."

- "Όχι κυρία", της απαντάει ο Τοτός, "παντρεμένη είναι αυτή που φοράει βέρα, αλλά μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεστε."

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θελω την βοηθεια σας...

θηλαζω την μπουκιτσα μου εναλλαξ το μαστο.σημερα ενω τις εδινα απο το αριστερο αρχισα να ποναω.το στηθος μου τουμπανιασε κοοκινισε σε ενα σημειο κ οσες φορες την ταισα απο εκει εκλαιγα απο τον πονο.μιλησα με γυναικ κ παιδιατρο κ μαλλον ειμαι σε αρχικο σταδιο μαστιτιδας.εχω κ 38 απο τις 3 το μεσημερι.θα παρω αντιβιωση κ θα αδειασω το στηθος με θηλαστρο.γαλα θα δινω κανονικα εκτος κ αν δω πυον.αν κ εγω φοβαμαι να τις δωσω σημερα απο αυτο που ποναει κ λεω να τις δινω μονο το δεξι.εχετε καμια αναλογη εμπειρθια κ τι κανματε

συγνωμη που γραφω στο θεμα σας αλλα ξερω οτι οι περισσοτερες ειστε εξπερ σςε τετοια θεματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θελω την βοηθεια σας...

θηλαζω την μπουκιτσα μου εναλλαξ το μαστο.σημερα ενω τις εδινα απο το αριστερο αρχισα να ποναω.το στηθος μου τουμπανιασε κοοκινισε σε ενα σημειο κ οσες φορες την ταισα απο εκει εκλαιγα απο τον πονο.μιλησα με γυναικ κ παιδιατρο κ μαλλον ειμαι σε αρχικο σταδιο μαστιτιδας.εχω κ 38 απο τις 3 το μεσημερι.θα παρω αντιβιωση κ θα αδειασω το στηθος με θηλαστρο.γαλα θα δινω κανονικα εκτος κ αν δω πυον.αν κ εγω φοβαμαι να τις δωσω σημερα απο αυτο που ποναει κ λεω να τις δινω μονο το δεξι.εχετε καμια αναλογη εμπειρθια κ τι κανματε

συγνωμη που γραφω στο θεμα σας αλλα ξερω οτι οι περισσοτερες ειστε εξπερ σςε τετοια θεματα.

Nα δίνεις οπωσδήποτε περισσότερο από το πονεμένο. Μην κάνεις το λάθος και δίνει το καλό. Μόνο έτσι θα το ξεπεράσεις και θα αποσυμφωρηθεί.Να κάνεις ζεστές κομπρέσες και μαλλάξεις πριν το θηλάσμό και να βάζεις το μωρό να πίνει με το σαγόνι να πιέζει στο πονεμένο μέρος. ΠΟλλά υγρά και θηλασμός συνέχεια από το πονεμένο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα ορθά σκέφτηκες!!! :lol::lol::lol:

Θα τα αλέσεις και θα τα κοσκινήσεις για να φτιάξεις αλέυρι.

Μπορείς να φτιάξεις χαρουπομερέντα και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν το κακάο. Εγώ κάνω ένα κεικ μαυτό μούρλια!!!!

Αφρο ψώνησες;;;; Το θέμα στο παρεντς το ψιλοξεφτύλλησε η Μαρία...Φοβερή εμπάθεια έδειξε...

Και είχαμε και επικοινωνία....Τί να πεις...

Βίκυ περιμενε! Έχεις καιρό ακόμη!

Γεια σου Αναστασία!

Argi σκατόκαιρος λέμε! Όλοι κλειστήκαμε μέσα και φαγαμε του σκασμού!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi den pirazei ...prosexe me tiw kompreses zesth prin thilaseis kria meta ton thilasmo.

Natasa moy mia xra htan h koybenta mexri poy isopedothikan ola ...afoy den diabazei giati asxolite ?

kai siga pia einai nosileythria kai kati trexei sta giftika .....exei kai apopsh gia ta panta ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΑ...ΝΑ ΜΑΙΙΙΙ

Καλε τι εγινε σπο παρεντσ...εγω η κουτσομπολοα...

καλε πειτε μου και εμενααααααα

Μπεμπου που χαθηκες καλε...κουκλος ο Σπαιρους..πωπω..ποσο μεγαλωσε..ειναι μουτρακι..το μαναρι μου....

Χρυσανθη να θηλαζεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ απο το πονεμενο στηθος..οσο πιο πολυ...τοσο πιο καλα..μη σου πω αν συντρεχει λογος καλουτερα να αδειαζες το "καλο" και να θηλαζεις απο το πονεμενο..θα το ξεπερασεις..

Παλιοκαιρος σημερα...

αλλα εβαλα πλυντηρια..κατι ηθελα να σχολιασω αλλα που μυαλο..ειμαι πτωμα..εκανα πολλες δουλιες σημερα..αμα με αφινε το καμαρι μου ο ΦΟ να ψωνισω στο ΙΚΕΑ..θα ημουν πιο καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελιές επειδή το πάρτυ μας αναβάλλεται για τη γιορτή της Ε λόγω διαφόρων θεμάτων σας προσκαλώ στο σπίτι μας την Πέμπτη το απόγευμα για χυμούς, φρούτα και βιολογιές λιχουδιές!!! :lol::lol::lol::lol: (εδώ πετάμε τη σκούφια μας!!!)

Παρακάλω πολύ (και το εννοώ)να μη φέρετε τπτ. Ούτε τρόφιμα ούτε δώρα ούτε τπτ....

Θέλουμε μόνο την καλή παρέα σας!!!!!

Επειδή χάθηκε στις σελίδες το επαναφέρω για να το δείτε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρες τι κανετε;;;;

Σας εχασα τελειως αυτες τις μερες... :(:(:(

Ειναι και τα 2 αρρωστα και ειδικα η μικρη ΜΕ ΕΧΕΙ ΞΕΤΙΝΑΞΕΙ!!!!!!!!! :o:o:o:o

Δε ξερω πως μεταλαχτηκε αυτο το παιδι και απο αγγελακι εχει γινει χειροτερη απο τον Αλεξ.... :?

Περιττο να πω οτι το τριημερο μας ηταν κολαση ε;;; :roll:

Διαβασα μονο τις 3 τελευταιες σελιδες..

Αν εχει γινει τιποτα συνταρακτικο πειτε μου ναι;;;

Αργυ ρε συ που τα ξετρυπωνεις ολα αυτα τα πετυχεμενα!!!!! :lol::lol::lol:

Η Βικυ ειδα οτι ειναι ακομη εδω με τη κοιλαρα της!!!!!! :lol::lol::lol: Καλα λεω εγω οτι θα σας κανουν ειδικη παραγγελεια το πυρεξακι!!!! :lol::lol::lol:

Ρε συμπεθερακι με προβληματισες με το αρθρο που εβαλες...πριν λιγο καιρο εψαχνα κι εγω για τις μαργαρινες(το βιταμ λεμε ε;;;;) και απο τα πολλα ειχα καταλαβει οτι πλεον δεν παρασκευαζονται οπως παλια με φουλ υδρογονωση και δεν ειναι επικινδυνες...αντιθετως καταλαβα οτι ειναι ωφελιμες...δηλαδη τι να βαζουμε στο ψωμι;;; :roll:

Α Βικυ βλεπω τη Μ-Ι να ανοιγουν γκαλερι με το Θοδωρη της Θουλης!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σισσακι βγηκαν τα αποτελεσματα;;;; ρε συ σε ειχα ξαναρωτησει αλλα μαλλον δε το ειδες..το ξερεις οτι δικαιουσαι αδειες σπουδων ε;;; και στην εξεταστικη για καθε μαθημα που δινεις! ;)

Αφρο ευτυχως εχετε οικονομια στη θερμανση!!!!πολυ σημαντικο!!!! ;)

Ελπιζω να ειστε ολες καλα...παω να τη πεσω απο τωρα γιατι προμηνυεται δυσκολο βραδυ... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΑγματικα και εγω εΝτυπωσιαστικα τις τελευταιες μερες με τα σκιτσα της!

Προχθες ζωγραφισε ενα αντρα χωρις στομα να κρατα μια τσαντα...

οταν την ρωτησα τι ειναι μου ειπε οτι ειναι ο κλεφτης που εκλεψε την τσαντα της γιαγιας της και δεν εχει στομα γιατι δε της μιλησε...!

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

καναμε συζητηση σε σχεση με το πετρελαιο!

δεν βγαλαμε ακρη!

η 2η θελει να βαλουμε 1/2 τονο πετρελαιο...

με τον 1/2 τονο με το ζορι περναμε 1 μηνα...

κια αν σε ενα μηνα εχει ξαναβαζουμε αλλιως δεν θα βαλει!

αλλα δεν θελει να τς βαλουμε την διαφορα της ωστε να βαλουμε 1 τονο!

αν δεν το δεχτουμε τοτε δεν συμμετεχει και δεν θα αναψει...

εχω νευριασει...

γιατι οταν εκεινη ειχε νεογεννητα τα παιδια της επρεπε εγω αν και ελευθερη...χωρις ετοιμο σπιτι να συμμετεχω στην εγκατασταση ολου του καλοριφερ...δηλ εγω ειχα καλοριφερ πριν καν φτιαξω το σπιτι...

θα φταιω εγω τωρα αν δεν συμφωνησω μαζι της και την αφησω χωρις καλοριφερ?

αλλα τι μου φταιεν τα παιδια της?

με επιασε πονοκεφαλος!

ουτε εγω εχω, αλλα...το χρειαζομαι!

ασε που αμφισβητει τις ωρες που εχει καψει...

την προηγουμενη που ειχε τα λιγοτερα δεν τις αμφισβητουσε!

Τονια...λες να μην χωρα στα πυρεξακια...μπα...γυρω στα 3800 το κοβω!

ετσι εεεε η μικρη...ακολουθει τα τπυ Αλεξ?

εμ με οποιον δασκαλο καθισεις ...

Χρυσάνθη οπως στα ειπαν τα κοριτσια!

Χρυσα...ηταν ανοιχτα σημερα τα μαγαζια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχαμε διακοπη ρευματος και τωρα αν και ηρθε ο Μ ηθελε να κοιμηθει με τον φακο ....του τον αφησα στην βιβλιοθκη αναμενο ...θελει μαλλον φωτακι το καημενο ,απο τοτε που καηκε δεν αξιωθηκα να του παρω ενα και ηθελε την πορτα ανοικτη λιγο να μπαινει φως απο τα λαμπακια στο σαλονι ,αποψε βολευτκε με τον φακο .Κοιμηθηκε χωρις πανα ,δεν ηθελε να βαλει ...για να δουμε αυριο η αποψε ... :?

ο Π ξυπναει συνεχεια απο την τεντα που την κοπαναει ο αερας ...

ο Κ μου πηρε δυο δωρα ..το ενα δεν μου ειπαι αλλα φοριετε ...και εξω απο το σπιτι :? στην αρχη σκευτηκα εσωρουχα αλλα λεει οτι θα το δειχνω και θα λεω αυτο μου το πηρε ο Κ απο ...μαλλον Βηρυτο μου ειπαι η λεω βλακειες τωρα ? :?:roll::lol::lol::lol: το αλλο ειναι κολωνια που του ειπα λακοστ πινκ λαβ :D

βυκη ...τι να πω το θεμα ειναι αν βαλετε μισο η ολοκλρο ? :o ...ε βαλε μισο και βλεπετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε μα και εσυ βαλε ενα φωτακι στο παιδι!

μμμμμμμμμμμ δωρακια...εμ τοσο καιρο λειπει....

το θεμα ειναι οτι με 1/2 τονο δεν θα περασουμε το μηναγιατι εφτασε ηδη στο τελος......εγω δε θα εχω καν σαραντησει...αλλα μαλλον δεν σκεφτεται οτι θα εχω νεογεννητο?...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βυκη μηπως πρεπει ναν το κανετε οπως στις πολυκατοικιες ?βαζετε ενα αποθεματικο σε χρηματα και βαζετε πετρελαιο πχ 500ε ο καθενας επι 4 οικονεγειες 2000 αποθεματικο ,μετα θα βλεπετε καθε μην ποσο εκαψε η καθε οικογενεια και θα δεινει τα λεφτα αυτα στο "διαχειριστη" για να υπαρχουν για το μελλοντικο πετρελαιο ...δεν βλεπω το πληκτρολογιο και δεν ξερω τι παταω ,σκοταδια :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...