Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ!


Recommended Posts

αμαν βρε γεωργιαννα σε ματιαξαμε!!!!! :lol::lol::lol:

βολικο παιδακι ο διονυσακος δεν χαμπαριαζει τιποτα :lol::lol::lol: τελικα τι θα κανετε με το σπιτι θα αλλαξετε???

καταβροχθησα ενα κλαμπ σαντουιτς τωρα κ σερνομε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 599
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα!!!

Σούλα,για τους νυχτερινούς θηλασμούς που ρωτάς, θυμάμαι χαρακτηριστικά γιατί ήμασταν στην Χαλκιδική στις πρώτες μας οικογενειακές διακοπές και η Μυρτώ ήταν ακριβώς δυο μηνών όταν άρχισε το 6ωρο σερί το βράδυ κ μέσα σε 2 εβδομάδες μέχρι να επιστρέψουμε Κρήτη πήγε στο 8ωρο.Μετά στο 9ωρο,10ωρο και τώρα είναι 10,5-11ωρο.Το κάθε παιδι ειναι διαφορετικό αλλά πιστεύω ότι βοήθησε το ότι κοιμόταν πάντα στο κρεβάτι της κ από 5 μηνών στο δωμάτιό της και ότι οταν ξύπναγε καμιά φορά, σπάνια την έβαζα να θηλάσει,γιατί την είχα πατήσει...και ξαναξύπναγε για να είναι συνεπής στο ραντεβού με το βυζί :lol::lol: επίσης,της έμαθα σιγά σιγά να αποκοιμιέται κ μόνη της κ όχι πάνω μας (ταλαιπωρηθήκαμε βέβαια λίγο..)Θυμαμαι ότι η παιδίατρος μας είχε πει ότι μόλις περάσει τα 4 κιλά δεν χρειάζεται ξύπνημα κ γάλα κάθε 3 ωρες,οπότε την άφηνα να κοιμηθεί κ την ξύπναγα στο 5ωρο.στο λεύκωμά της βλέπω ότι στον ενα μήνα ήταν 4.145γρ."Η μέρα μου όταν είμαι ενός μήνα:ώρες ύπνου 4ωρα,όταν είμαι τριών μηνών: ώρες ύπνου 22.00-06.30 και 7.00-9.30,όταν είμαι 6 μηνών: 20.30-06.00 20λεπτα στη διάρκεια της ημέρας"

Ελπιζω να σε κατατόπισα...πόπο τι μου θύμησες τώρα!!!

Ανδρια,συγγνώμη αλλά στον εργοδότη σου δεν του πέφτει λόγος πότε θα κάνεις δευτερο παιδί!σιγά μην τον βαλουμε κ μεσα στο βρακί μας!εσείς θα κάνετε όπως νιώθετε!γνώμη μου πάντα... :)

Αφροδίτη μου,γιατί τα νεύρα;κλεισούρα;ορμόνες;όλα μαζί;;να μας γράφεις ακόμα κ αν δεν είσαι καλά,δεν παθαίνουμε τπτ!!!

Αναστασία,πως είναι η Γεωργια;πήρες την παιδίατρο;;;μήπως να της έδινες algofren που μπορείς ανα 3ωρο;;να πανε όλα καλά ευχομαι!

καλη ξεκούραση σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, χθες ήμουν ψύχραιμη και έλεγα "εντάξει,μια χαρά τη γλιτώσαμε μέχρι σχεδόν 10 μηνών χωρίς πυρετό".

Όταν είδα το 40 (το μεσημέρι) πάγωσα :shock:. Πήρα όπως είπατε τον παιδίατρο και μου έδωσε οδηγίες. Μου είπε ότι μπορεί να είναι αιφνίδιο εξάνθημα http://www.paidiatre.gr/index.php?exanthima

Ακόμη όμως δεν μπορούμε να ξέρουμε γτ τώρα περνάμε στο 2ο 24ωρο.

Πυρετό ξαναέκανε στις 7μμ (ανά 6ωρο περίπου). Στο 38,5 της έδωσα ντεπόν και μέχρι να δράσει είχε φτάσει στο 39. Εκεί έβγαλα το θερμόμετρο που συνέχιζε να ανεβαίνει γτ δεν άντεχα να ξαναδώ το 40. Όταν της έκανα κομπρέσες με ξυδόνερο ούρλιαζε...

Δανάη, θα της δώσω ponstan στο επόμενο κύμα γιατί αυτό έχω. Αύριο θα πάρω algofren γτ έχω ακούσει ότι είναι πιο νόστιμο και τα μωρά το πίνουν πιο εύκολα.

Φιλιά στις υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Danai mou sinfwnw aplws den 8elw na dimiourgisw provlimata fisika otan 8a 8eloume 2o para poli den 8a skeftw to afentiko :) rwtisa k ton George pote 8elei na 3ekinisoume gia 2o k den mou eipe kati sigkekrimeno 8elei 1000% k allo mwraki alla den 3erei pote, skeftete k ta oikonomika alla tou 8imisa ta 2 xronia pou kaname stin mikri gia na to exei k sto pisw tou mualou tou pws iparxei k periptwsi na diskoleutoume k provlimatistike..Idwmen..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου ποπο περαστικα.. να παρεις algofren ειναι πολυ δραστικο εμεις υατο πηραμε τωρα στην ιωση . αν τξν κανεις ντουζ καποθ διαβασα οχι ζεστο νερο απευθειας στο κεφαλι δεν κανει.καλυτερα λεει ειναι να γεμιζουμε τη μπανιεριτσα ως τη μεση και να βαζουμε τονινι μεσα. περαστικα και παλι!!!

αντρια σιγα μη δωσεις και λογαριασμο ..μπαααα

γεωργιαννα μπραβο ρολοι ο μικρός.. προσεχε τα καταλαθος μην εχουμε καμια κορη ατυχημα :lol::lol::lol:

Σουλιτσα το καθε παιδι ειναι διαφορετικο..εμεις ως 5 μηνων κοιμομασταν σερι 10- 5 το πρωι..σηκωνονταν το πρωι στιςς 5 επινε γαλα και νανι ως τις 9...απο 1η Οκτωβριου σχεδον 5 μηνων αρχισε να σηκωνεται ανα μια ωρα...εσκασε δοντι και ηρεμισαμε..

Δαφνη το λυπαμε το σκυλακι σας!! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας το αλγκοφρεν δε μας πιανει τον ψηλο πυρετο και αλλαζαμε με πονσταν.... τωρα γιναμε καλα τη γριπη ειχαμε τυπου Α και μας εχει μεινει βηχας με φλεμα... βγηκαν τα δυο πανω δοντια παραλληλα με τη γριπη και γινεται χαμος το βραδυ μεχρι να βγουν τελειως δεν κοιμομαστε και ειδα κι αλλα να φουσκωνουν τωρα :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

διαβαζω πολυ κι εχω στειλει για επισκευη το κομπιουτερ μου γιατι εκανε ενα κακο πεσιμο κ αυτο καβουρντθστηρι δεν το μπορω ασε που ειμα φαν των μακ κ μου τη δινουν τα γουιντοους

αναστασια αμα ειναι το εξανθημα υπομονη κ προσοχη το περασαμε εμεις θυμαστε που ειχαμε μπει κ νοσοκομειο επειδη ειμασταν κατω των εξι μηνων τωρα θα το περασει πολυ πιο ευκολα απλα αμα βγει εξανθημα και ενω θα εχει πεσει ο πυρετος η γκρινια θα ειναι παιστυετη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια εγω για δευτερο το σκεφτομαι μετα απο τρια μην πω τεσσερα χρονια νομιζω πως για την επομενα χρονια θελω μονο την αννα μου και σπουδες και δουλεια και ειμαι πληρεις ... μετα θελω οπωςσδηποτε αλλο ενα γιατι ειμαι μοναχοπαιδι και δε μ αρεσει καθολου αυτο οποτε ενα αδερφακι θα της κανω αλλα ως εκει... ειναι και περιεργες οι εποχες....

ΠΟΙΑ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ???ΒΥΖΙ ΜΑΜ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΝΑΝΙΟποτε θελουμε αλλα ειμαι τοσο ανευ προγραμματος η ιδια που θα ηταν αστειο να βαλω στη μικρη δεν εχω μπει ποτε σε προγραμμα.... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

γενικα cool καταστασεις... Λοιπον εμενα σερνεται αλλα οχι συχνα μονο οταν θελει κατι πολυυυ αλλιως τις αρεσει να πιανεται απο καπου να σηκωνεται ορθια η απο ξαπλωτη να καθεται πρωτα να σηκωνεται μονη και μετα να πιανεται, μαμα και μπαμπα λεμε το γιαγια το χαμε πει και το ξεχασαμε αυτα... ειμαι γουρουνα που δε μου βγαινει τωρα για δευτερο;;;;;;;; και δε θελω;; οι γονεις του γιαννη θελουν πολυ αλλα τι να κανω δε θελω λεμε... εχω δουλιτσες ακομα... Βεβαια εγω αδυναμια στις εγκυμονουσες, κοιλιτσες μας σας φιλω τρελλα... σουλιτσα μου και οι δυο ελενες πως αισθανεστε;;; Κλεινω τα 26 τηντεταρτη κι εχω παθει ψυχολογικη ΚΡΙΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

Αφρο,τα 26 κ έπαθες κρίση;;;εγώ 24.4 κλείνω τα 31!!ακόμη είμαι ψύχραιμη!πηρα κ κεράκια μαζί με της μικρής!Λογικό να μην θέλεις ακόμη δέυτερο,εχεις ζόρικο πρόγραμμα με τις σπουδές!είσαι κ μικρή,έχεις χρόνο μπροστά σου!!

Αναστασία,θα βγάλει δηλ εξάνθημα;;σήμερα πώς είναι;κουράγιο βρε κοριτσάκι!

εγώ σήμερα δουλευω στις 12-6 για τελευταία φορά!!!

δυστυχως το πρωί μάθαμε ενα δυσάρεστο νέο,μας πήρε η πεθερά μου κλαίγοντας ότι σκοτώθηκε ο γαμπρός στενής της φίλης και πατέρας 2 παιδιών 39 χρονων με μηχανή.το είπανε και στις ειδήσεις...από τη μια στιγμή στην άλλη κάποιος εξαφανίζεται απλά από τη ζωή..απίστευτο!να προσεχουμε όλοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και από εμένα!

τι κάνετε?

εμείς μετακομίσαμε το Σάββατο και χθες όλα μέρα ξε-πακετάραμε...έφυγαν όλες οι κούτες...πω πω δεν το πιστεύω...

το νινι μου είναι καλά! το ίδιο και το νινι στην κοιλιά η οποία πλέον φαίνεται στογγυλούλα...σε μερικές ημέρες μπαίνω στον 8ο μήνα...2 μήνες έμειναν ....χθες το βράδυ από την κούραση και ...γενικά δεν ξέρω.... με έπιασε μια 'κλειστοφοβία' σχετικά με την εγκυμοσύνη...μου φάνηκαν οι 2 μήνες ατελείωτοι και γενικά το ότι κουβαλάω ένα μωράκι συνεχώς μαζί μου...τεράστια ευθύνη...

σήμερα βέβαια οι 2 μήνες μου φαίνονται πολύ μικρό διάστημα! και οτι δεν προλαβαινω τιποτα...

αχ επεσε δουλεια, επανερχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τα νέα μας : ανεβάζουμε πυρετό κάθε 6ωρο. Χτες βράδυ που πήγα να της δώσω ponstan, το έκανε εμετό μαζί με το γάλα που είχε πιεί πριν. Ειρήνη, σήμερα πήρα algofren για να έχω εναλακτική λύση.

Άφρο, μόλις άκουσα για το εξάνθημα σε εσένα πήγε το μυαλό μου. Αν θυμάμαι λέει....

26 και κρίση?? Λογικό είναι να μη θες 2ο νινί ακόμη. Είσαι μικρή. Έχεις περιθώρια. Μην ακούς κανένα. Δηλαδή στα 30 σου αν κάνεις το 2ο μια χαρά δε θα είναι?

Εγώ 1/6 κλέινω τα 33 :o Οπότε πρέπει να αρχίσω να το σκέφτομαι :lol:

Άντρια, να χαίρεσαι τη νύφη σου!

Δανάη, με όλα αυτά που ακούω να κυκλοφορούν, μάλλον θα μου φανεί απλό το εξάνθημα. Αν και δε θέλω να δω το κορμάκι της έτσι :cry:

Άφρο πως ήταν οπτικά το εξάνθημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι η happy κ σημερα ειμαι πολυ πολυ happy!!!!!!!

εχω στην κοιλιτσα μου εναν υγειεστατο.......ταραααααααααααααννν

...κοριτσαρο!!!!!!!!!!!!!!

καναμε την αυχενικη ολα τελεια κ μετα πηγαμε τζαμπο κ πηρα δωρακια κ για τις δυο κορουλες μου!!!!

ρε συ αφρο 26???εσυ εισαι ακομα πιπινακι!!!!!!!εγω τον ιουνια κλεινω τα 31 :cry::cry::cry:

δαναη κρατας κ εσυ ημερολογιο ε???ειναι πολυ καλο αυτο κ εγω το κανω την βγαζω κ μια φωτογραφια καθε μηνα μεχρι να χρονισει μετα θα την βαζω φωτογραφιες καθε χρονο με την σειρα...

αναστασια αυτο το εξανθημα βγαινει απο καποια τροφη η ειναι κατι σαν ιωσουλα???

αντρια να χαιρεσε την νυφουλα σου κ με το καλο να ερθει το μωρακι τους!!!

σαμανθακι μονο δυο μηνες εμειναν!!!τιποτα δηλαδη!!!θα σε δουν στο μαιευτηριο κ θα πουν παλι εδω εσυ??? :lol::lol::lol::lol: καλοριζικο το καινουριο σας σπιτακι!!!!!

ειρηνακι μου ρωταω να μαθαινω γιατι θελω πολυ να θηλασω το μωρακι μου,αλλα κ για να δω τον μεσο ορο....αραγε θα προλαβαινω να ξεκουραστω λιγο?

φιλια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλίτσα, σου γράφω σε ΡΟΖ γιατί τα βλέπεις όλα ροζ, έ?

Αχ, τέλεια! Έχω τρέλα με τα κορίτσια! Με το καλό!

Το αιφνίδιο εξάνθημα είναι :

ΒΡΕΦΙΚΗ ΡΟΔΑΝΘΗ (ΑΙΦΝΙΔΙΟ ΕΞΑΝΘΗΜΑ)

H βρεφική ροδανθή προκαλείται από ιό και είναι μία συνήθης μόλυνση των πρώτων παιδικών χρόνων.

Τα περισσότερα παιδιά προσβάλλονται από την αρρώστια μέχρι να γίνουν 2 ετών.

Η βρεφική ροδανθή προκαλεί μια χαρακτηριστική αιφνίδια εμφάνιση υψηλού πυρετού, ο οποίος διαρκεί για 4 ημέρες περίπου, ακολουθούμενος από εξάνθημα αποτελούμενο από μικρά σπυράκια ρόδινου χρώματος.

Άστα αυτά όμως τώρα, και πες στην Ειρήνη να αρχίζει να σου πλέκει κι άλλα κοριτσίστικα πραγματάκια. Με τόσες ζουζούνες πρέπει να επεκταθούμε! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: τρελοκομειο!!!!

δεν μπορουσα να ανοιξω το λινκ που εβαλες να διαβασω τι ειναι αυτο το εξανθημα δηλαδη ολαα τα παιδακια το περνανε???

την ειπα την ειρηνη οτι θελω ιδια σκουφια για τον επομενο χειμωνα αυτα τα καινουρια με τα αυτια με εχουν ξετρελανει!!!αν βγω κ εγω εξω ετσι με σκουφι που εχει αυτια λετε να με κοιταν παραξενα????? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα, ο θηλασμός είναι ζόρι στην αρχή. Αν αντέξεις τις 40 μέρες που λένε, μετά όλα οκ. Εγώ έκλαιγα κάθε φορά που θήλαζα. Μετά τους 2 μήνες ηρέμησαν οι θηλές. Αλλά μετά super. Ούτε αποστειρώσεις, ούτε μπιμπερό! Έπαιρνα τη ζουζούνα στο μάρσιπο και βουρ βόλτες. Το "φαγητό" ήταν πάντα έτοιμο και στη σωστή θερμοκρασία :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τον πονο τον θυμαμαι...αυτο σκεφτομαι πως θα συνιθησω απο την αρχη!!!

θυμαμαι στο νοσοκομειο ανεβασα πυρετο 40φευγα κ εβγαζα το γαλα με το θηλαστρο οι θηλες μου ηταν πληγωμενες κ καθε φορα που αντλουσα μου ερχοταν να ουρλιαξω κ το χειροτερο ηταν οτι πηγαινε στα σκουπιδια εκεινο το γαλα...την ελενα την θηλασα για 2 μιση μηνες αλλα οχι αποκλειστικα γιατι μου εδωσαν μισο χαπι στο νοσοκομειο να αποσυμφορησουν το στηθος κ να πεσει ο πυρετος κ εκανε φτερα κ το γαλα μου επειτα εβγαζα σταγονες..

ελπιζω τωρα να πανε ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥΛΑ ΜΟΥ,ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΔΕΛΦΟΥΛΕΣ ΚΟΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΙΛΕΣ!!!ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!!!!!!!

Ειναι σίγουρο ότι επειδη δυσκολεύτηκες στον πρώτο θηλασμό ότι θα είναι έτσι κ στο 2ο;εγώ μόνο λιγο στην αρχή έβαζα λίγη κρεμα της mendela,αλλά ούτε πόνο ούτε αίμα είχα!ευχομαι στο 2ο να μην δυσκολευτείς καθόλου!ζήτησες από τη μαία μόλις γεννήσεις να σου βάλει κατευθείαν το μωρο στο στηθος για να κάνει την πρώτη θηλαστική κίνηση;στα μαθήματα είχα μάθει ότι ετσι κατεβαίνει το γάλα.ετσι εκανα κ εγώ.

Αναστασία,εβγαλε εξάνθημα ή όχι ακόμη;στις πόσες μέρες βγαίνει;όντως,όλα τα μωρά το περνούν;

παω να ξαπλωσω στον καναπέ!ο κώστας εχει πάει σε ενα φίλο κ μετά στο σπίτι του αποθανόντα...σας καληνυχτώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ δαναη μου!!!

γεννησα με καισαρικη κ ραχιαια αναισθησια,μολις βγηκε το μωρο μου εκανε ο αναισθησιολογος ηρεμηστικε κ κοιμηθηκα αμεσως ξυπνησα μολις τελεισαν απο τα ραμματα κ επειτα επρεπε για τις επομενες δεκα ωρες επρεπε να μεινω ακινητη στο κρεββατι λογο της ραχιαιας...το μωρο το εβαλα στο στηθος την επομενη το απογευμα απο μονη μου κ ισως να μην το εβαλα σωστα για αυτο κ πληγωθηκα...δεν βοηθησαν κ οι συνθηκες καθολου για να γινει σωστα,μια ο πυρετος μια που εμεινε στην εντατικη μοναδα 4 μερες το χασαμε το παιχνιδι..

μεγαλο πραγμα ο θηλασμος ομως ειναι απιστευτο το δεσιμο!!!!

μπραβο σε ολες εσας που τα καταφερατε τοσο καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη, δεν έβγαλε τίποτα ακόμη. Τώρα μπαίνουμε στο 3ο 24ωρο.

Λένε ότι στο 3ο με 4ο εμφανίζεται. Απ'οτι έχω διαβάσει το περνούν σχεδόν όλα τα παιδιά. Απλά το εξάνθημα μπορεί να είναι ελαφρύ και κάποιες μανούλες να μην το καταλάβουν,οπότε δεν ξέρουν ότι το πέρασαν.

Στις 7μμ "χτυπήσαμε" άλλο ένα 39,6 :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου ήταν σε μικρές κόκκινες τελειες που αλλού ήταν πυκνές σαν ενιαία κοκκινιλα κ αλλού αραιές όλα καλά θα πανε απλά να ξέρεις ότι άμα εμφανιστεί πρώτον δεν τη φαντάζεσαι τη γκρίνια δεύτερον ο πυρετός πρέπει να υποχωρήσει εμάς δεν υποχώρησε για αυτό μπήκαμε αλλά ήταν πολύ μωρό για αυτό γενικά δεν είναι τίποτα το κολλάνε είτε από μωρά είτε από ενήλικα που έχει απλό συνεχή

ΣΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Γουστάρω γυναίκες στην παρέα συγχαρητηριααααααααααα πολύ μ άρεσε το πιπινακι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α σουλα αναφορικά για το θηλιά άμμο έγιναν λάθη για τα οποία δεν ευθυνοσουν εσύ τοίχο χάπι ήταν εγκληματικό καταρχάς άπαξ κ το πήρες έπρεπε να απέχεις υποχρεωτικά μια εβδομάδα περνάει στο γαλα. Αχ εμένα όλο το βράδυ θηλαζει σήμερα γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Αφρο μου ειναι λογικο να περνας τετοια κριση. θα συνελθεις μετα απο λιγες μερες, το εχω περασει και εγω 2-3 φορες ανα διαστηματα σε γενεθλια.

Εγω που εχω 2 παιδια με μεγαλη διαφορα ηλικιας σου λεω οτι ειναι πολυ ωραια αυτη η διαφορα. ο μεγαλος καταλαβαινει πια και ετσι με βοηθανε. τα κοριτσια που τον γνωρισανε να σου πουνε!!!!

Οσο αφορα το προγραμμα εμεις ακολουθουμε!

Σουλιτσα μου ολα ΡΟΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ. θα παρω και την συμπεθερα σου να της το πω εαν δεν το διαβασε :lol::lol::lol::lol: πολλες φορες διαβαζει αλλα δεν προλαβαινει να απαντησει. δεν βρηκε ακομη σπιτι.

Σαμανθα μου προσεχε με την κουραση! θελουμε να βγει στην ωρα του το 2ο νινακι!!!!!!!!

Κοριτσια μου ειμαι παρα πολυ ευτυχισμενη, μετα την χθεσινη χαλια μερα, το βραδυ ηρθε ενα θαυμασιο νεο. βρηκα μετα απο περιπου 18 χρονια τις κολλητες μου απο την Ρουμανια!!!!!!!! βασικα βρηκε η μαμα τους την αδελφη μου. περιττο να σας πω οτι δακρυσα απο την χαρα μου. ολη μερα ειμασταν μαζι!!!!!!!!!!

Δαναη μου η ζωη τελικα ειναι πολυ μικρη και μας επιφιλασει πολλες εκπληξεις ποτε ευχαριστες ποτε δισαρρεστες. Πρεπει να ειμαστε δυνατοι να τις αντιμετωπισουμε!

Παω για δουλιτσα σιγα σιγα και δεν πολυ θελω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morning and good :lol::lol::lol::lol:

τωρα που θυμαμαι την πρωτη μεγαλη κριση ηλικιας την ειχα κ εγω στα 26 μου το επομενο σοκ κοντευει σε λιγο καιρο που θα κλεινω τα 31...μεγαλωσαμε περνανε τα χρονια τοσο γρηγορα...

γεωργιαννα τι ωραια που βρηκες τις παλιες σου φιλες!!!φανταζομε θα ειχατε τοσα πολλα να πειτε!!!θα ηθελα να βρω τις δικες μου ξανα αλλα πολυ δυσκολο...εκανα προσπαθειες μηπως πετυχω καμμια στο φατσοβιβλιο αλλα τιποτα...

αυτη την φορα μην χασετε επαφες ξανα!!!

η συμπεθερουλα μου εχει αυριο την αυχενικη της!!!ελενακι μου ολα να ειναι σουπερ αυριο!!!θα περιμενω τα νεα σου με μεγαλη ανυπομωνισια!!!!!

αναστασια βγηκαν καθολου εξανθηματακια αντε μωρε να περασει κ αυτη η μπορα...

με εχει φοβησει αυτη η μεταλλαγμενη γριπη που κυκλοφορει...δεν αφηνω κανεναν να πλησιασει την μικρη μου...

πηγαμε λαικη σημερα κ πηραμε τσιπουρες για εμας κ ενα μπακαλιαρο για την ελενα θα της δωσω σουπα ψαρακι σημερα πρωτη φορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Περάσαμε άσχημη νύχτα. Στις 1 ξανανέβασε πυρετό. Την παίρνω αγκαλιά για να της δώσω ντεπόν και κάνει εμετό (οπότε δεν έκανε να της το δώσω κατευθείαν). Τις κάνω κομπρέσες και έκλαιγε το μανάρι μου, μπας και προλάβω την άνοδο του πυρετού. Μάταια.. Σε μισή ώρα 40. Τα χρειάστηκα. Τη βάζω στο μπάνιο. Πέφτει ο πυρετός. Στις 2 ξανανέβηκε και της έδωσα ντεπόν.

Το χαρούμενο είναι ότι τώρα είναι απύρετη προς το πορόν. Την έψαξα για εξάνθημα αλλά δεν είδα κάτι.

Το κουλό της υπόθεσης ότι δεν έχουμε νερό :shock: βλάβη της ευδάπ. Ελπίζω να μην χρειαστούμε ξανά μπάνιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...