Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

Φιλεναδες μου, ηρθα κι εγω..

Πηγαμε στα πρεναταλ και πηραμε τα βαπτιστικα μας..ακομα βεβαια δεν εχουμε βρει νονο..

Γιωτακι, κανατε εμβολιο?!αντε, ελπιζω να μην τον πειραξει..ο δικος μου πλεον δεν κλαιει σχεδον καθολου..και μετα το ριχνει στους υπνους..

Λυδιακι μου γλυκο, καλα να περασεις σημερα με το κοριτσακι σου..να ξεκουραστεις και λιγο φιλεναδα...καλα εκανες και δεν πηγες δουλεια σημερα....

Εχω τον χαρη πανω μου κσι εχει βαλει το χερι του μεσα στα μαλλια μου..κουρουπα θα με αφησει..ρπιστρεφω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια εχω μεγαλο θεμα...μου τραβαει τα μαλλια μου το μωρο..και ειδικα αυτα τα πλαινο κοντα στους κροταφους πονανε παρα πολυ..εχουμ μεινει τα μαλλια μου στα χερια του..εδω και μερες βρισκω ξανθες τριχες πανω του..

Αννα μαρια ειστε σιγουροι οτι μετα πο τις τρεις μερες που θα μεινει το μωρο με τα μυρα θα σας αφησει η πεθερα σου να τον πλυνετε?θα μεινει μερες κυπρο?

Ευη μου εχει μυωπια τελικα ο χριστοφορινος?θα του βαλετε γυαλια,ε?δεν πειραζει αν παρει και λιγο ξενο γαλατακι..ειπαμε..υποστηριζουμε τον θηλασμο αλλα δεν ειναι και αυτοσκοπος..

Βανεσσακι,τελικα που σε εβαλαν φιλεναδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα για την ώρα είναι ήσυχος για να δούμε το βράδυ, ούτε υπνηλία του έφεραν ακόμα.....

και εμένα μου τραβάει τα μαλλιά και δε τα αφήνει κιόλας!!!!!! Το πιο γλυκό τράβηγμα :lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία μου μια χαρά είναι ο Αντρίκος σου μπράβο!!!!μας έχετε περάσει!!!!!!!

Βανεσάκι δεν έμαθες ακόμα που θα πας;;;;;;

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια. Εμείς χτες είμασταν σπίτι παρεούλα με την μπεμπούλα μας που κοιμήθηκε κατα τις 11.30. Ξύπνησε στις 6 έφαγε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 10. Τώρα είναι στο ριλάξ και παίρνει έναν σύντομο υπνάκο ;)

Λυδιάκι πολύ δύσκολο να πας στη δουλειά και να πρέπει να αφήνεις το μωρό σου. Ευτυχώς έχετε τους δικούς σου να βοηθάνε.

Το σκέφτομαι πολύ για του χρόνου που θα πρέπει να πάω σχολείο και να αφήσω τη μικρή μου. Θα πρέπει μάλλον να την στείλω στο βραφονηπιακό και δεν θέλω. Αλλά εδώ είμαστε μόνοι μας και δεν έχουμε βοήθεια από κανέναν.

Εμείς για βάφτιση είπαμε στις 10 Ιουνίου. Στολισμό δεν θα κάνω. Η βάφτιση θα γίνει σε ένα μοναστήρι. Σκεφτομαι να κάνω κάτι μόνη μου. Λιτό και απέριττο. Φωτογράφο θέλω αυτή που είχα και στο γάμο μου αλλά θα εξαρτηθεί και από το πόσα θα ζητήσει. Βέβαια οι φωτογραφίες της είναι το κάτι άλλο. Αλλά οι καιροί είναι δύσκολοι. Πρέπει να κοιτάξουμε και για το τραπέζι. Νονός θα είναι ένας φίλος του άντρα μου που ήταν και ένας από τους δύο κουμπαρους στο γάμο μας.

Αναστασία, δεν ξέρω τι να σου πω για τη φραουλίτσα σου. Ελπίζω όλα να περάσουν σύντομα.

Άννα Μαρία μπανιο τον Ιούνιο που θα κάνει πολλές ζέστες.

Τώρα που είπα ζέστες πεθύμησα το καλοκαίρι. Καλύτερα ζέστη παρά κρύο. Αφήστε που με την τιμή του πετρελαίου και το κωλόσπιτο που μένουμε και τις μειώσεις των μισθών ο μισός μου μισθός πάει στη θέρμανση και πάλι με πολύ λογική χρήση. Τι θα γίνει μ'αυτή την κατάσταση δεν ξέρω.

Πολλά φιλιά σε όλες και κυρίως στα μπουτάκια των μωρών σας. Σμουτς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθααααα!!!!δεν μου ειπαν ακομη που θα με βαλουν βρε κοριτσια!!!!λες και θα λυσουν το κυπριακο!!!!την μεθεπομενη εβδομαδα θα μου ποΥΝ!!!ΠΡΟς ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ μου λημερια!!!

μολις ηρθε ο αντρας μου!!τα λεμε μεταααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου!!!!!!

Τί κάνετε?????????? Το τσικνήσατε εχθές????? Εμείς πήγαμε σε παιδικό πάρτυ (εεεεε ρε γλέντια!) σε έναν παιδότοπο εδώ στο χωριό....χαμός γινόταν, πάρα πολλά παιδάκια όλων των ηλικιών (απίστευτο τόσο μικρό χωριό και να έχει τόοοοοσα παιδάκια).....είχε κλόουν (έκανε και μαγικά κόλπα κτλ. αλλά η Μαρία τον φοβόταν, δεν ξέρω γιατί...ίσως επειδή φαινόταν τεράστιος!!!), μία τύπισσα που έφτιαχνε μπαλόνια-ζωάκια (η Μαρία την έπρηξε......ζήταγε ζωάκια, μετά τα χαλούσε και ζήταγε άλλα :shock: ) και μία άλλη τύπισσα που έκανε μακιγιάζ στα παιδάκια αλλά εγώ δεν την άφησα την Μαρία, τις φοβάμαι αυτές τις "μπογιές". Πάντως έπαιξε, έτρεξε, έκανε γνωριμίες.....Γενικά το ευχαριστήθηκε...αν και στο τέλος πλάκωσαν τα μεγαλύτερα μαντραχαλάκια και τα τσαλαπάτησαν τα μικρότερα :( Σας έβαλα 2-3 φωτος στην ομάδα να δείτε την πειρατίνα μου και την μπεμπίκα πόσο μεγάλωσε! Σας έχω γράψει κι ένα θεματάκι που με εκνεύρισε πάρα πολύ από χθές.......

Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες αλλά πραγματικά είμαι τόοοοοοσο πτώμα.....η μπέμπα έχει πολύ γκρίνια, μετά το τριπλό εμβόλιο έκανε και πυρετό και είναι μέσα στην γκρίνια από κείνη την μέρα.......μα πόσο κρατάει αυτό το ντέρτι μετά τα εμβόλια??????????? Στην Μαρία μου δεν αντιμετώπισα τέτοιες "παρενέργειες", δεν έκανε ποτέ πυρετό από εμβόλιο και από γκρίνια πολύ λίγο την μέρα του εμβολίου....Η μικρή μας έχει ξετινάξει!!!!!!!!!!!!! Από τις 10 πέφτω για ύπνο κάθε βράδυ προεκειμένου να κοιμηθεί η μεγάλη αλλιώς κοιμάται μετά τις 11 με 11μιση....αφήστε πια την κούραση.......και όλα τα νυχτερινά τα κάνω εγώ και το πρωί από τις 6-6μιση στο πόδι πάντα!!!!!

Μαϊμουδίτσα μου να τα εκατοστήσεις!!!!!!!!!! Να σε χαίρονται οι άντρες σου!!!! Λίγο καθυστερημένα οι ευχές αλλά δεν μπήκα καθόλου αυτές τις μέρες!!!!

Χρυσάνθη καλωσήρθες! Είμαι η Νάσια κι έχω δύο κοριτσάκια......

Άννα Μαρία ΕΚΑΝΕΣ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΕΑ?????????????? :o Πας καλά???????????? Θέλεις να φύγει η αμάκα?????????????????? Καλά κάνεις και νιώθεις τύψεις......σα δεν ντρέπεσαι λέω εγώ!!!!!!! Καλά λένε τα κορίτσια.....με τις τρείς μέρες "απλυσιάς" (με την καλή έννοια) μετά τα βαφτίσια η πεθερά σου θα βρεί την χαρά της :lol:

Αγγελικάκι μου κι εμένα η μπέμπα με έχει τσουρομαδήσει!!!!!!!! ~x( Ακόμα και μια τρίχα να εξέχει από την κοτσίδα, εκείνη θα πάει να πιάσει και να την τραβήξει.........μιλάμε για πολύυυυυυυυυ πόνο........

Αναστασάκι σε καταλαβαίνω απόλυτα..........και η δικιά μου μας έχει τρελάνει στην γκρίνια τις τελευταίες μέρες, ειδικά μετά τα εμβόλια!!!

Γιωτάκι12 πότε το κάνατε το εμβόλιο???? Σήμερα????? Αν την γλιτώσετε σήμερα τότε υποθέτω ότι δεν πρόκειται να κάνετε πυρετό......μακάρι φιλενάδα!!!!!!!! "Μαγείρεψα" πάλι σήμερα αλλά όχι μπάμιες........άααααλλο φαγητό αυτή τη φορά :evil:

Μίκι μου ποιός την χάρη σου.....σήμερα αγκαλίτσες με το μπεμπίνι σου!!!!!!!!

Εύη μου θα βάλει γυαλάκια ο Χριστόφορος????? Αυτή την εξέταση (βυθοσκόπηση) την είχα κάνει κι εγώ παλιότερα.....μιλάμε δεν έβλεπα τίποτα........για να τους κάνω πλάκα στο ιατρείο έλεγα την γνωστή ατάκα του Μ. Φωτόπουλου "αόμματοοοοοοοοοοοςςςςςςςς!!!!!!!!"

Βανεσσάκι μου μακάρι να μην κάνει πυρετούλι το μικράκι σου από το εμβόλιο! Στο πρώτο ούτε εμένα δεν έκανε αλλά τώρα που έκανε τρία μαζί την ξετίναξαν την κακομοίρα!!!!! Έκανε κι ένα ωραιότατο 38.2....... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εγώ πήγα στο γυναικολόγο το απόγευμα, γιατί λύσσαξε η μάνα μου, και πήρε αυτή και μου έκλεισε ραντεβού, επειδή επίσης λύσσαξε και κίνησε νήματα στο νοσοκομείο και μου κάνανε αναλύσεις πριν φύγουμε τις προάλλες, και φυσικά είναι όλα πεσμένα, αφού είχα να φάω τρεις μέρες απ' τη γαστρεντερίτιδα. Φυσικά ο γιατρός μου είπε ό,τι ακριβώς της είπα ότι θα μου έλεγε, δηλαδή ότι πάντα είναι το σίδηρό μου πεσμένο, άρα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, κι αυτή τώρα χτυπιέται ότι δε με προσέχει ο γιατρός και να πάω και σε άλλον... Αν δεν της πω ότι έχω πρόβλημα δε θα ησυχάσει.

Τώρα που έφυγα άφησα δικό μου γάλα στο ψυγείο για να το δώσει ο άντρας μου στον Αντρέα. Τελικά ήρθαν και οι γονείς μου στο σπίτι, και πάλεψαν όλοι και ήπιε το μισό ή και λίγο λιγότερο. Δε δεχόταν με τίποτα το μπιμπερό, αλλά τελικά το πήρε και έφαγε λίγο. Μετά κοιμήθηκε βαθιά. Σιγά σιγά θα μάθει πιστεύω. Δεν έχει και άλλη επιλογή ή μάλλον έχει: να μένει νηστικός.

Πήγα και του πήρα και δύο παιχνίδια, ένα γυμναστήριο κι ένα μαλακό βιβλίο!

Αγγελική, κι εμένα μου τραβά τα μαλλιά και του μένουν τρίχες στα χέρια, ήδη από νεογέννητο.

Νάσια, από πότε έχει κάνει η μικρή τα εμβόλια και ταλαιπωρείστε ακόμα;

Έφη, εγώ θα τον αφήνω στον άντρα μου, αλλά απ' ό,τι κατάλαβα, προτιμά να έρχεται κι η μάνα μου, ενώ στην αρχή μου δήλωσε ότι δε θέλει η μάνα μου να ανακατεύεται στην οικογένειά μας κι ότι ΑΥΤΟΣ θα προσέχει το μωρό.

Αφήστε που τώρα ανησυχώ μήπως και έρθει η Πρόνοια και μπλέξουμε, που κάναμε μπάνιο το μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφη μου, εχεις δικιο..πολυ ακριβη η θερμανση..κι εμεις εδω πληρωνουμε τα κερατα μας σε ηλεκρτικο ρευμα..ελεγε χθες στις ειδησεις οτι ειναι το πιο ακριβο ρευμα σε ολη υην ευρωπη..τελικα σε ονοματακι καταληξατε?

Βανεσακι, ακομα??αυτη ειναι η ελλαδα..δεν θα την μαθουμε τωρα!σε βλεπω να μενεις καιρο εκει αν και δεν το ευχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφη μου, εχεις δικιο..πολυ ακριβη η θερμανση..κι εμεις εδω πληρωνουμε τα κερατα μας σε ηλεκρτικο ρευμα..ελεγε χθες στις ειδησεις οτι ειναι το πιο ακριβο ρευμα σε ολη υην ευρωπη..τελικα σε ονοματακι καταληξατε?

Βανεσακι, ακομα??αυτη ειναι η ελλαδα..δεν θα την μαθουμε τωρα!σε βλεπω να μενεις καιρο εκει αν και δεν το ευχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, από πότε έχει κάνει η μικρή τα εμβόλια και ταλαιπωρείστε ακόμα;
Την Δευτέρα κάναμε τρία εμβόλια μαζί (το ένα ήταν πόσιμο), την επόμενη μου έκανε τον πυρετούλι (μόνο μία φορά όμως) και από κεί και πέρα γκρίνιααααααααααααααα........
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, στειλε διευθυνση..στελνω τωρα κοινωνικο λειτουργο στην λαρνακα!!Θα το αρρωστησετε το μωρο !τι γονεις ειστε εσεις?

Νασιουκο,τελικα εισαι ταλιμπανομανα!!παω να δω τι μαγειρεψες γιατι απ οτι φαινεται θα κανουμε καιιρο να φαμε μπαμιες απο τα χερακια σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιουκο,τελικα εισαι ταλιμπανομανα!!παω να δω τι μαγειρεψες γιατι απ οτι φαινεται θα κανουμε καιιρο να φαμε μπαμιες απο τα χερακια σου..
Έχω γεννήσει Αρτάγκουλες παιδί μου........ τζάκ πότ πέτυχα!!!!!!!!!! :ymparty:[smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Μην ανησυχείς καλό μου.......δεν τελειώνω έτσι εύκολα εγώ με τις μπάμιες (μπλιάξξξξξξξξξξξξ)......τί είχες Γιάννη τί είχα πάντα!!!!!!!!!! Όπου και να πάω θα με.....κυνηγάνε..........Θα βλέπω μπάμιες στον ύπνο μου να με καταδιώκουν!!!!!!!! :lol::lol::lol: Σαν το Γιωτάκι12 που φανταζόταν την κορνίζα της φωτο στολισμένη με μπάμιες =))=))=)) Παράκρουση θα πάθουμε στο τέλος!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Αναστασακι ανησυχη η φραουλιτσα ε?αχ καλε μπορει να ποναι?ποτε γινεται 3 μηνων?γιατι λενε μετα αλλαζουνε!

Αννα μαρια μου πως εισαι?νιωθεις καλυτερα?παλι μπανιο ο αντρεουλης!δεν βαζετε μυαλο εσις!χαχα

Λυδιακι μου με την πιο γλυκια παρεα σημερα,με την κοριτσαρα σου!

Νασιουλα ευχομαι να φυγει ο πυρετουλης!αχ το καημενο!περαστικουλια!

Εμεις προσπαθουμε να συνηθισουμε το νεο γαλατακι και Δοξα Τον Θεο και Την Παναγια τα παμε καλα!

Φιλακια κοριτσια μου!

Ο Θεος και Η Παναγια μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασάκι μου δεν έχουμε πυρετάκο πλέον....μόνο μία φορά έκανε την επόμενη των εμβολίων.....αλλά μας έμεινε η μίρλα!!!!! Ευτυχώς τα πάει καλά το κοριτσάκι σου με το υποαλλεργικό γάλα....γιατί έχω ακούσει ότι από γεύση είναι ολίγον μπλιάχ τα υποαλλεργικά γάλατα!!!! Λες ότι είχε αιματάκι στα κακάκια...πώς το ξέρετε????? Κάνατε μάγιερ κοπράνων για να το επιβεβαιώσετε????? Γιατί οι πορτοκαλί βλεννίτσες που έλεγες τις προάλλες ότι είδατε ΔΕΝ είναι σίγουρο ότι είναι αιματάκι.......στο λέω γιατί το έχω ψάξει κι εγώ το θέμα!

Αγγελικάκι μου πριν λίγο πήρε ο άντρας μου τηλ. τους γονείς του για να τους μιλήσει η κόρη μου κι έβαλε την ανοιχτή ακρόαση όταν μίλαγε ο πεθερός :evil::evil::evil: Περιττό να σου πώ ότι μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι μόνο που τον άκουσα, σηκώθηκα κι έφυγα και άνοιξα και την ΤιΒι στο τέρμα για να μην ακούγεται και να μην μπορεί ούτε κι αυτός να ακούει τί του έλεγε η κόρη μου......Πώς με βρίσκεις??????????? Αααααααααα τώρα είδα την μπαμιοφωτο..........και εύχομαι σε όλους τους εμπλεκόμενους να τους γίνει έτσι.......καταλάβατε ποιό!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βασουλα..τι κανει η ιωαννουλα?

χαχα νασια..πολυ ελαστικη σε βρισκω..

κοριτσια εβαλα φωτο του μικρου στην ομαδα..εβαλα να δειτε οτι παιζουμε πιανο στο αι παντ απο τεσσαρων μηνων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς να δούμε πότε θα πάμε να κάνει εμβόλιο, γιατί αναβλήθηκε ο κανονισμένος εμβολιασμός λόγω βρογχιολίτιδας.

Πριν πήρε ο άντρας μου τη μάνα του τηλέφωνο και του ανέλυε επί δέκα λεπτά τους λόγους που δεν πρέπει να κάνουμε μπάνιο το μωρό... Μεταξύ άλλων του είπε ότι με το μπάνιο ανοίγουν οι πόροι και είναι πιο εύκολο ν' αρρωστήσει... Τι άλλο θ'ακούσω; Ευτυχώς κι αυτός άρχισε να κουράζεται μ' αυτήν την καθημερινή μπανιολογία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα καλά η φωτό με έβαλε σε σκεψεις............

Την φανταζόμοουνα .........να τις φοράει και σε κολιέ, τα μάτια να έχουν σχήμα μπάμιας, και όλα τα μαλλιά να είναι μπάμιες.......... ελεοςςςςςςς

Νάσια μου που χάθηκες ρε φιλενάδα;;; μας έλειψες!!!!!!!!

Έτρεχες και εσύ τι να κάνεις...θα μπω και ομάδα να διαβάσω......

Γιατρέ μου δεν είμαι καλά....παντού βλέπω ΜΠΑΜΙΕΣ!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία από ότι βλέπω συνεχίζειται ..........το έργο επί του θέματος ΜΠΑΝΙΟΥ!

Έχω μια απορία ................τα χέρια τους κάθε πότε τα πλένουν;;;; κάθε χρόνο ή δε χρειάζονται πλύσιμο εφόσον τα γλύφουν;;;;;;;;;;;

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωταμαρία, τα χέρια τους τα πλένουν συχνά, αλλά συνήθως δε θεωρούν ότι χρειάζεται να χρησιμοποιήσουν σαπούνι. Θεωρούν ότι ένα ξέπλυμα με νερό είναι αρκετό...

Σε περίπτωση που θα ρωτούσες, τα δόντια δεν τα πλένουν ποτέ τους. Ποτέ τους.

Δυστυχώς το σίριαλ με το μπάνιο άρχισε απ' όταν γέννησα. Δεν μπορεί να καταλάβει ότι εγώ μεγαλώνω το παιδί μου όπως θέλω ΕΓΩ. Ας πει την άποψή της, δεν έχω πρόβλημα, αλλά αυτή το έχει παρακάνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία καλά δε πλένουν τα δόντια τους;;;;;;; πω πωωωωωωωωωωωωωω

Αυτοί έχουν μαλώσει με τη καθαριότητα!!!!!!!!ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ!

Μερικοί ............. δε θέλουν να λένε μόνο την άποψή τους αλλά να την επιβάλουν κιόλας!!!!

Νάσιαααααααα κουκλιάααααααααααα τα θησαυράκια σου και η πειρατίνα όλα τα λεφτάαααααα!!!!!!!

Αγγελικούλα το καμάρι σου δε παίζεται.....!!!!!! Μου άρεσε που έπαιζε πιάνο!

Το γυμναστήριο αυτό από που το πήρες;; Μου άρεσε πάρα πολύ!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Και το όνομα αυτής Ιωάννα, της μαμάς μου!!! Δεν μπορώ να πω κορίτσια ο άντρας μου είναι πολύ καλός. Έχει κι αυτός τα στραβά του, όπως όλοι μας, αλλά νομίζω ότι έχω τον πιο καλό άντρα του κόσμου. Εννοείται ότι έχω το πιο έξυπνο, όμορφο, καλό μωράκι. Δεν χρειάζεται να τα λέμε αυτά :lol:

Ναι, Βανεσσάκι, εκπαιδευτικός κι εγώ με θέση στην Ηγουμενίτσα. Αλλα ακολουθώ τον άντρα μου όπου πάει. Και είμαστε όπου γης και πατρίς. Και αν είναι στεριά πάει κι έρχεται, αν είναι νησι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω κι εγω..

Πολυ με ταλαιπωρησε σημερα το παιδακι μου...δεν ελεγε να κοιμηθει με τιποτα..καθε βραδυ τα ιδια..τον πιανει μανια και τρωει τα παντα..οτι βρει το βαζει στο στομα..εδω και μια ωρα παλευω να τον κοιμησω..θηλασαμε, ρευτηκαμε..ξαναθηλασαμε, δαγκωσαμε θηΛη απο τα νευρα, κλωτσουσαμε την μανουλα, σηκωθηκαμε,βολτες περα δωθε με ρυθμικη κινηση μοας και νανουριστει, βαζουμε πιπιλα..ξαπλωνουμε με την μανουλα, ξανα θηλαζουμε....ας μην τα πολυκογω ..επι μια ωρα ιδια ιςτορια..ευτυχως κοιμηθηκε..

Αννα μαρια, εχει δικιο η πεθερα σου...με το μπανιο ανοιγουν οι ποροι, βγαινει εξω η βρωμια και τσουπ.....μπαινει μεσα ο ιος!!τι να πω βρε κοριτσια..απο την μια δικαιολογω τις αντιληψεις αυτες ωσ ενα σημειο..παλιοτερα μπορει να μην εκαναν τα βρεφακια καθε μερα μπανιο τον χειμωνα γιατι δεν ειχαν ισως θερμανση στα δωματια..η ακομα δεν ηξεραν οτι με το μπανιο χαλαρωνει το μωρο αλλα ο κοσμος και η κοινωνια πανε μπροστα (που λεει ο λογος) δεν μπορουμε να ζουμε με αυτες τις αντιληψεις που ζουσαν οι παπουδες μας..

Γιωτακι το γυμναστηριο το πηραμε απο τα Early Learning Center..εδω στην κυπρο ειναι ξεχωριστο καταστημα και εχει φανταστικα παιχνιδια..στην ελλαδα τα βρισκεις στα mothercare..θα κοιταξω μηπως βρω καποιο λινκ στο ιντερνετ κι σν εχουν ηλεκτρινικο καταστημα..ο θανουλης τι λεει?πως αντιδρα με το εμβολιακι?

Μπαμια κολιε και μπαμια μαλλι δεν το ειχα σκεφτει..χμ..και για αποκριατικη στολη ειναι κσλη ιδεα..

Εφη,ευτυχως συνετα σκεφτηκε ο σντρας σου..ωραιοτατο το ιωαννα..

Τωρα εισαστε κιλκις?καλα, η βαση σας που ειναι?γιατι δεν σου αρεσουν τα νησια καλε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...