Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγγελικούλα εγώ έκανα κλεφτικο για σήμερα, έτσι και αλλιώς μέσα θα μείνουμε και ο αντρούλης μου θα αργήσει να έρθει....θα το τσικνίσω με τον μπέμπη μου χα ΧΑ ΧΑ

Αννα Μαρία όντως το να πούνε μια φορά τη γνώμη τους οκ αλλά το συνέχεια όπως λες και εσύ σημαίνει ανακατώνομαι!!!!!!!!!

Καλά μια φορά τη βδομάδα μπάνιο και δε σιχαίνονται τον ίδιο τους τον εαυτό;;;; απα πααααααααααααα!!!!!

Λενάκι πώς τα παει ο Αναστασάκος με την έλειψη της πιπίλας;;;

Χρυσάνθη μου 60 ευρώ για γάλαααα;;;;;;;; αυτό πρέπει να έχει και ρινίσματα διαμαντιού μέσα!!! :lol::lol::lol::lol:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη τσικνοπέμπτη φίλες μου καλές.....΅)

Αναστασάκι μου μην στενοχωριέσαι για την φραουλίτσα σου......:)...όλα θα πάνε καλά..;)

πώς θα περάσετε απόψε?......εμείς κλασσικά στο σπίτι αν και θα ήθελα τόσο πολύ να βγω λιγάκι έξω, αλλά με το μωρό πού να βρω την ευκαιρία.... :roll::roll::roll::roll: ...κουράστηκα μωρέ....δεν μας κάνει και καλό καιρό και μου την έχει βιδώσει...ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

σας φιλώ όλες....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φίλες μου!!!

Χρυσάνθη γεια σου,να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, καλώς ήρθες στην παρέα μας!!

Αναστασάκο θα ηρεμήσει η φραουλίτσα, προσπάθησε να είσαι και εσύ λίγο πιο

ήρεμη γιατί νομίζω ότι μεταφέρεται η διάθεσή μας στα μικρούλια και ταράζονται!!

έχω ρίξει εγώ κλάμα φιλενάδα................

Συμπεθέρα μου έχουμε ένα σπιτάκι στη Λευκάδα, ήταν η γιαγιά μου από κει και

την αγαπάμε πολύ!!!

έρχομαι κλαψουρίζουμεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά Λυδία κουράζεσαι κοριτσάκι μου,είναι πολύ δύσκολο και το μπεμπάκι

και η δουλειά!!!είσαι ήρωας!!!μια αγκαλιά από μας!!

Α συμπεθερούλα το σπιτάκι μας στη Λευκάδα είναι πάνω από το Καλαμίτσι,

στην Αρμενιά, εσύ από που είσαι;

Άννα Μαρία δεν πιστεύω να κάνατε μπάνιο το παιδί;

σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι...προσπαθω να κοιμησω το αγορακι μου..

Καναμε μπανιο, φαγαμε αλλα νανι δεν βλεπω να κανουμε..εχω λιωσει το παρκε πηγαινε ελα..τα χερια στο στομα ,σαλια να τρεχουν και το βλεμμα της απολαυσης ..εχω πιαστει..νιωθω καψιμο στην πλατη μου, δεν μπορω να γυρισω το κεφαλι ουτε δεξια ουτε αριστερα (ελπιζω να μην ειναι καμια ψυξη)...τον εβαλα λιγο στο κρεβατακι του με το μουσικο περιστρεφομενο αλλα διαμαρτυρεται..

Επιστρεφω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααα!!!!!!!!!

Πώς τα περάσατε χτες φιλενάδες;;; εμείς τίποτα το ιδιαίτερο, φάγαμε απλά αλλά με καλή παρέεεεεεεα ......τον μπεμπη μας!!!!!!!

Κοιμήθηκε πολύ ευκολα χτες το αγοράκι μου φτουυυυυυ, από τις 22.00 μέχρι τις 6.00 έφαγε και πάλι αμέσως ύπνο.

Έχουμε παιδίατρος στις 11.00, εμβόλιαααααααααααα!

Μπήκα και χτες για λίγο αλλά δεν είδα κίνηση ...........ούτε και τώρα βλέπωωωωωω :?:?

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μαμαδοπαρεα!!

Καιρο εχω να μπω τοσο πρωι..χθες κατι επαθε το μμμυ και δεν ανοιγε..

Λυδιακι μου εχεις πολυ τρεξιμο με την δουλεια σου φανταζομαι φιλεναδα..λογικο να κουραστεις..θα σνοιξει κι ο καιρος(λεμε τωρα-παλι μαυρος ειναι σημερα) ..

Αννα μαρια, δεν το πιστευω...κανατε το μωρο μπανιο???!!!!δεν κανει καθε μερα ρε φιλεναδα..θα κρυωσει το μωρο..περιμενε να περασει κι ο χειμωνας και μετα τον κανετε μπανιο..δεν ειναι λερωμενος για να θελει τωρα μπανιο..

Δωρακι μου εγω ειμαι απο την πολη..αχ φιλεναδα μου λειπει τοσο πολυ το νησακι μου..απο τοτε που εμπελεξα με τον αντρα μου τα καλοκαιρια ερχομουν κυπρο η πηγαιναμε κρητη που επισης μου αρεσει παρα πολυ..φετος δεν σηκωνει αλλη αναβολη..πρεπει να παω..η κολλητη μου μενει ακομα εκει..φαντασου ποσα χρονια ειμαστε φιλες παρα την αποσταση..περιμενει να δει το μωρο..χαχα..ζητησε να τον παντρευτει κιολας αλλα δεν της τον δινω για δυο λογους..πρωτον ειναι ηδη λογοδωσμενος και δευτερον θα ειναι γρια οταν θα μεγαλωσει ο χαρης..

Ωχ..ακουω κλαμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γιωτακι..κι εμεις με την ιδια παρεα τσικνισαμε..τον γιο μας!

Εμβολιακι ο θανουλης??!αντε περιμενουμε νεακι απο τον γιατρο!

Πραγματι ειναι πολυ πεσμενη η κινηση.. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....μαρτυρικο βραδυ....δεν ειναι να κοιμηθει με τιποτα....και οταν κοιμοταν το πολυ 2 ωρες και ξυπνουσε....αυπνη ειμαι,κομματια..... :( κατι λουκανικα εψησε ο αντρας μου και τσικνησαμε... :D ......ηλιο με δοντια σημερα.....παλι μειον....ουφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αναστασακι..σε ταλαιπωρησε παλι η φραουλιτσα χθες,ε?γιατι ομως βρε κοριτσι μου καθε δυο ωρες?ετσι κανει καθε νυχτα?ποιο ειναι το μεγαλυτερο διαστημα που εχει κοιμηθει νυχτα?

Κι εμενα ο μικρος χθες κοιμηθηκε κατα τις 12 , ξυπνησε λιγο κατα τις 12:30 ,μετα στις 2 και μετα στις 7..ασε προσπαθω απο εκεινη την ωρα να τον κοιμησω αλλα με βγαζει νοκ αουτ..

Βρε αναστασακι μου μηπως την ενοχλει τιποτα αλλο?

Ακομα μειον εχετε?κι εδω χαλια ο καιρος..καταμαυρος..φυσαει κι ενας αερας και βρεχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!

Γιωταμαρία, ίδιες ώρες κοιμήθηκαν τα βλαστάρια μας! Δέκα το βράδι κοιμήθηκε ο δικός μου και δε χαμπάριασε μέχρι τις έξι το πρωί! Ούτε καν όταν του έκανε ο άντρας μου τις εισπνοές στη μία και τον μετέφερε από το ριλάξ στο πορτ μπεμπέ! Μετά τις έξι όλο ξυπνούσε και ξανακοιμόταν.

Αναστασία, αμάν πια, πότε θα τελειώσει αυτό το μαρτύριο;

Αγγελική, είδες τι κάναμε; Τολμήσαμε και κάναμε μπάνιο άρρωστο παιδί μες στο καταχείμωνο. Κάναμε τέτοια τρέλα! Vivere pericolozzamente! (σίγουρα λάθος το έγραψα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει κοιμηθει και 6ωρο...αλλα σπανια περιπτωση.....στα 2 εμβολια το εκανε......μαρτυριο ναι....γλυκο ομως....ετσι ειναι οι μανες....οι μπαμπαδες ροχαλιζουν..... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλες μου φιλες.....

σήμερα απολαμβανω την ημερα μου αγκαλιτσα με την μικρουλα μου.....δεν πηγα γραφειο.....πρωτον γιατι εμαι κουρασμενη, δευτερον γιατι εχει παγωνια και τριτον και σημαντικοτερον γιατι μου ελειψε το μωρακι μου.......η μικρη μου-μεγαλη αγαπη..... :P:P:P:P:P

Δωρακι μου......σε ευχαριστω για τα γλυκα λογακια σου....πολλα φιλακια στην πριγκηπεσσα σου και σενα....

Αγγελικη μου.....αχχχχχ....κουραση η δουλεια......θελω να ειμαι με το βλασταρακι μου/......σας φιλουμε γλυκά.......αααα.....τις ιδιες ωρες ξυπνουσαν τα μικρα μας....να μου φιλησεις τον γιοκα σου.....αχχχ, αυτος ο πονος της μεσης και της πλατης.....πωπω......ετσι ειμαι και εγω.... :P:P:P

Αναστασακι μου γλυκο......μηπως το κοριτσακι σου φοβαται γιάυτο και δεν κοιμαται?.....δοκιμασες να κοιμηθητε μαζι αγκαλιτσα ωστε να νιωσει ασφαλεια???.....εμενα η δικη μου απο τα πολλα σαλάκια πνιγεται στον υπνο της και τρομαζει πολυ τοσο που ριχνει μια τσιριδα αλλο πραγμα.......αλλα την παιρνω στο κρεβατι μαζι μας για να μην φοβαται και ηρεμει.....

Αννα Μαρακι μου τι κανει ο Αντρικος σου???...ποτε αρχιζεις σχολειο?........πως τα πας με το θηλαστρο???/...σας φιλουμε....

Εφακι μου τι κανετε????...πολλα φιλακια...

Γιωτακι ωραια το τσικνησατε οι τρεις σας εεε??????χαδακια πολλα στον κουκλο σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγωωω πως περασατεε εμεις καλααα εκτος απο τη νυχταα που η μικρη ξυονησε στις 2.30 και μεχρι τις 5.30 το πρωι ουρλιαζε ρε τι την ταισα τι την κουνησα τι δεν εκαναα..δεν αντεχω αλλο εχω ξεχασει πως ειναι να κοιμασαι ...σημερα ξεκιναω προσπαθειες για ξενο το βραδυ...μετα το εμβολιο εκανε και πυρετο μια χαρα οολα..ο Χριστοφορος πηγε οφθαλμιατρο εχει 2.5 μυωπια και αστιγματισμο τωρα εχει βαλει αυτο το κολληριο στα ματια που ανοιγει την κορη και δεν πρεπει να εχουμε φωτα και τετοια..το πουλακι μου δεν βλεπει...αφηστε δεν μπορω αντε να μπουμε σε σειρα εκει που ειχε σταματησει το βραδυνο γαλα να τρωει καθε μια ωρα και εχτες να ουρλιαζει κιολας??δεν μπορω αλλο...και δεν ειναι οτι πειναει δεν τρωει και ποσοτητα το θελει για χουζουριι δεν μπορωωω..και δεν μπαινω μαμυ γιατι ολο απο το κινητο ειμαι και στο μαμμυ ενω μπαινει δεν με αφηνει να κανω συνδεση να γραψω χαζομαααρα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα τα κάναμε τα εμβολιάκια μας!!

Εντάξει όταν μπήκε η βελόνα και το φάρμακο έκλαψε το μαναράκι μου και νευρίασε γιατί εκείνη την στιγμή ήθελε να κοιμηθεί!!!!!!!!! i-)i-) Μετά κοιμήθηκε! Σήμερα δε μπορούσε ο άντρας μου να έρθει μαζί και έτσι και εγώ πήγα μονη μου στη παιδίατρο.

Τον άλλο μήνα πάλι πρώτα ο Θεός!

Ο μικρός πήρε μικό κιλό, είναι 5.820! Την ρώτησα αν έιναι λίγο;; και μου είπε ότι είναι μια χαρά, και έτσι είναι το dna και η ιδιοσυγκρασια του.Ευτυχώς εχει πάρει το σουλούπι του άντρα μου, σφικτό σώμα...φτουυυυυυ Θα μας πει από τον άλλο μήνα για στερεα τροφή και βασικά θα του δώσει υποαλλεργική κρέμα γιατί ακόμα και τώρα της είπα μόλις φάω γαλακτοκομικά έχουμε αναγωγές....

Επίσης της είπα ότι τρώει μόνο 8-10 λεπτά και μου είπε ότι τρώει συνειδητοποιημένα, και ότι έχει να κάνει με το μωρό, μπορούσε να τρώει και μισή ώρα και να τρώει την ίδια ποσότητα!

Και την ρώτησα κάτι που γινόταν πριν 2 βδομαες βέβαια απλά ενημερωτικά.....τότε που ξυπνούσε το βράδυ και χτυπιόταν κάθε 2,5 ώρες για 2-3 ημέρες.... μου είπε ότι έπρεπε να την πάρω τηλέφωνο να μου εξηγήσει!!!!! Αναμεσα τρίτο τέταρτο μήνα όταν θηλάζει θέλει να φάει περισσότερο για να αυξηθεί πάλι η παραγωγή γάλακτος.....και έκανα καλά που τον θηλαζα το βράδυ όποτε ξυπνούσε, βέβαια εκείνη μου το εξήγησε λίγο πιο ιατρικάαααααααααα :lol::lol::lol::lol:

Λυδιάκι σήμερα αφιερωμένη η μερούλα σου στην εκπληξούλα σου!!!!! Καλά έκανες φιλενάδα, να ξεκουραστείς και να χαρείς και την κοράκλα σου!

Αναστασία μου μήπως η φραουλίτσα σου είναι στο στάδιο που θέλει περισσότερο φαγητό;;;;όπως μου είπε και εμένα για τότε......αλλά το κάνει και συνέχεια εσένα....πώς να σε βοηθήσω ρε συμπεθέρα δε ξέρω........ :?:?:?:?:? Μήπως να της φέρω εκεί τον μπεμπάκο να την κάνει αγκαλίτσα;;;;;;;; :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:@};-@};-@};-@};-@};-

Αννα Μαρία είσαι απαράδεκτήηηηηη μάνα!!!! :ymsmug::ymsmug::ymsmug::ymsmug: Καλά έκανες το μωρό μπάνιο;;;;;;;; ΓΙΑΤΙ :?::?::?::?: ΕΠΙΑΣΕ ΛΕΠΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΡΩΤΑ???????

Πώς τα πάει ο μικρούλης σου με τις εισπνοές;;;Εσύ πήρες τα πάνω σου;; :-bd:-bd

Εύη ταλαιπωρείται ο Χριστοφοράκος σου με τις σταγόνες;;;

Μου φαίνεται ότι τα κοριτσάκια της μαμμαδοπαρέας είναι πιο δύσκολα...........γυναίκες!!!!!!! :lol::lol::lol:

Εφούλα πώς τα περάσατε χτες;;; φιλάκια στο μπεμπάκι σου!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!!!τι καλημερα δηλαδη,βραδιασε!!! :lol::lol: pericolosamente ειναι το σωστο αννα μαρια!!!καλα πας καλα που θελεις να κανεις μπανιο το παιδι μεσα στο καταχειμωνο????το καλοκαιρι κανουν μπανιο τα μωρακια!! :lol::lol::lol:

γιωτα-μαρια το 2ο σας εμβολιακι ηταν αυτο???πως αντεδρασε???εμεις παμε τη δευτερα για το 2ο.στο πρωτο δεν εκανε πυρετουλι, ουτε την πειραξε καθολου, αλλα ετσι λενε για το πρωτο,ε???απλα τωρα ανησυχω γιατι εγω θα ειμαι στη δουλεια και θα την πανε οι γονεις μου και θα στεναχωριεμαι αν κλαιει !!!!ας ειναι καλα οι γονεις μου που βοηθουν τοοοοσο πολυ γιατι μιας και ο αντρας μου λειπει ολη την εβδομαδα δεν ξερω τι θα εκανα μονη μου!!!!

δεν προλαβα να διαβασω πολλα ειμαι πτωματακι,....

φιλακια σε ολες τις μανουλες και τα μωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσάκι μου αυτά ήταν τα τρίτα εμβόλια!!!!!!

Ένα πόσιμο και ένα ενέσιμο!

Για την ώρα όλα καλά, μέχρι στιγμής στα εμβόλια δεν είχαμε πυρετο..........για να δούμε!!!!!!!

Όσο για τους γονείς......ευτυχώς και οι δικοί μου ότι χρειαστούμε τρέχουν!!!!!!!!!

Πάω να ταίσω μπέμπη!

Φιλάκια στη κούκλα!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, αφήστε, αισθάνομαι φρικτές τύψεις που έκανα τον μικρό μπάνιο... Έπρεπε να περιμένω να μπει ο Μάιος πρώτα...

Χτες λέω στον άντρα μου "όταν θα έρθει η μάνα σου, ξέρεις ποιο θα είναι το καλό;". "Ποιο" μου λέει "που θα κρατάει τον Αντρέα;". "Όχι", του λέω "αυτό δεν είναι καλό. Το καλό θα είναι που μετά τη βάφτιση τα μωρά κάνουν τρεις μέρες να κάνουν μπάνιο, κι έτσι δε θα μας πρήζει"!!!

Γιωταμαρία, ο δικός μου ήταν 6010 πριν μια βδομάδα που τον ζύγισαν στο νοσοκομείο. Είναι θρεφταράκος.

Εμβόλιο εμείς έπρεπε να κάνουμε στις 10 Φλεβάρη, αλλά λόγω ασθένειας αναβλήθηκε. Τώρα θα μας πει ο γιατρός πότε.

Βανεσσάκι, ευχαριστώ για το διόρθωση!

Κι οι δικοί μου τρέχουν όποτε χρειαστεί, ειδικά η μάνα μου, κι ας είναι κι αυτή άρρωστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...