Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

Γεια σας αγαπημένες μου φίλες!!

έχω μέρες να μπω γιατί δεν είμαι και στα πολύ καλά μου...πέθανε μια συνάδελφός μου

ξαφνικά και μου έχει στοιχίσει πολύ!!!Δεν θέλω να σας ψυχοπλακώσω όμως και αλλάζω

θέμα.

Σήμερα κάναμε εμβολιάκι, μια χαρούλα η μικρούλα μας 6,5κιλά (και εμείς κατηγορία μινιόν!!!)

και 65 εκατοστά.Μεθαύριο ξεκινάμε ρυζάλευρο.Μου είπε ο παιδίατρος να βάζω ή νεράκι ή δικό

μου γάλα, να μην πάρω ρυζάλευρο με γάλα σκόνη.Σκέφτομαι μήπως είναι υπερβολή.Εσείς

πως το κάνετε μανούλες;

Μαράκι Γιωτάκι μι αχαρά είναι ο Χαρούλης διάβασα, μπράβο το αγοράκι!!!πως πάτε με την κρέμα;

περαστικά στη συμπεθέρα σου

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου πως είσαι;

Λενάκι μήπως πρέπει να δοκιμάσεις κάποιο άλλο θήλαστρο;σε απόλαυσα στις περιγραφές σου!!!

Θα επιστρέψω...έχουμε ανησυχία από το εμβόλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φιλεναδες εδω και εγω εχω γινει πουρες σκεφτομαστε να φυγουμε και ψανχομαστε κοιταμε και για σκωτια εχω εκει πολλους φιλους μου ειπαν πνω κατω για τα πραγματα εκει και ετσι οπως τα ακουμε ειναι πολυ καλα και τωρα κοιταμε σπιτια και δουλειες αν βρω αμεσα δουλεια φευγω αν οχι ψαχνω για σπιτι και κατα το σεπτεμβρη λεμε να παμε και να ψαξω απο εκει για δουλεια..αφηστε τι να σας λεω...εχω δουλεια εδω και δεν δουλευω καθολου εσοδα και δεν μπορω αλλο να σκεφτομαι τι θα γινει στο μελλον...ελεος..σορρυ που δεν σχολιαζω αλλα καταλαβαινετε σε τι κατασταση ειμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Καλέ τι ερημιές εδώ μέσα;

Εγώ όλη μέρα έτρεχα για τη βάφτιση και άλλες δουλειές και μετά σχολείο. Τώρα κάθισα λίγο στον υπολογιστή, θα βγάλω γάλα και μετά θα την πέσω, γιατί και αύριο έχει τρέξιμο...

Δε σχολιάζω κάτι, σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!

Ηλιόλουστη μέρα σήμερα!!!!!!!

Άννα Μαρία άστα τα μαντάτα της συμπεθέρας δε τα ακουσα καλά, δε μας είπαν πολλά , οι εξετάσεις ήταν χάλια και πήραν τον άντρα μου να ζητήσουν το τηλέφωνο του θειου του (είναι γιατρός). Ο πατέρας δε έχει πει τίποτα στα παιδιά του για τη σοβαρότητα της κατάστασης, παιδιά κοντά στα σαράντα!!!!!!!Θα γίνει χαμός, σήμερα είναι να κάνει χειρουργείο στη χολή , γιατι ειχε πρόβλημα, ακόμα δεν έχω μάθει κάτι....εύχομαι σε όλους ΥΓΕΙΑ!!!!!!

Άς αλλάξουμε θέμα, έτρεχες και εσύ για την βάπτιση, εγώ έχω να παραγγείλω τα γλυκά.

Άσχετο αλλά και του δικού μου του έχει γίνει αχώριστος φίλος η πιπίλα του!!!!!

Λυδιάκι είναι φυσιολογικό να μην προλαβαίνετε να μπαίνετε, εδώ εγώ που δε δουλεύω, δε προλαβαίνω.

Βεβαια δε κάθομαι τα κάνω όλα μονη μου, και είναι και δίπατο το σπίτι και μου έχει φύγει ο πάτος!!!!!!!

Φιλάκια στην εκπληξούλα!!!!!!

Συμπεθέρα μου τι κάνει η φραουλίτσα;;

Εσείς ετοιμάζεστε για βάπτιση;; Όνομα αποφασίσατε;;

Δωράκι μου γλυκό καλά είναι ο Θανούλης!!!!!!ο Χαρούλης ειναι της Αγγελικούλας μας!

Εγώ του κάνω ρυζάλευρο με γάλα υποαλλεργικό, και είναι μια χαρά ο μικρός μου.

Σε λίγες μέρες ξεκινάμε και τα φρούτα.

Χρυσάνθη πολύ γαλα διαβάζω μπράβο, φτουυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!

Εμένα το στήθος μου δε τρέχει....

Εύη απελπιστική η κατάσταση.....Σκωτία διαβάζω..τι να πω;;; ότι είναι καλύτερο για την οικογένειά σου και για το μέλλον των παιδιών!!!!!!

Μυριάμ μας έλειψες!!!!!!!

Χαιρόμαστε που είστε καλά!!!!!!!!φιλιάααααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα χαρα Θεου σημερα,πολυ ηλιο.....βολτουλα επιβαλλεται....ολες βλεπω με τα βαφτησια τρεχεται....κι εμεις σιγα σιγα θα αρχισουμε να κοιταμαι....λεμε για Ιουνιο τελικα,τοτε βολευει τον νονο μας!!!Συμπεθερα της πεθερας θα βαλουμε τελικα,Κωνσταντινα!

Σημερα απο τις 7.30 μου ξυπνησε και τωρα ξανακοιμαται....με την βολτα κουραζεται και πεφτει ξερη!!

Ρε κοριτσια εσας οταν τρωνε γαλα,οχι γι αυτες που θηλαζεται....ακουγονται τα εντερακια τους?Αναρωτιεμαι μηπως τελικα αυτο το γαλα,παρολο που το πινει δεν κανει γι αυτην...και με τα κακα εχουμε θεμα...κλαιει μεχρι να κανει....εσας κλαινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιριαμακι μου σε χασαμε καλε,με πηρες τηλ αλλα εκεινη την ωρα ταιζα την μικρη και μετα ξεχαστηκα :oops: θα σε παρω καποια στιγμη!!!φιλακια που ειστε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!

Εμεις βολτουλες καναμε το σαββατοκυριακο!

Πηγαμε και Εκκλησια και ηταν αψογη:-)

Σημερα θα παμε οαιδιατρο για εμβολιο,αυτο που το δινουν απ το στομα!της γαστρεντεριτιδας ειναι,νομιζω!

Αναστασουλα μου και γω νομιζω να την πας τη μικρη στη βαφτιση,θα δει κοσμο και θα χαρει:-)

Αννα μαρια κουραστηκες μονη και εχεις και δικαιο!που παω και γω δουλεια 2-3 φορες τη βδομαδα νιωθω οτι εκει ξεκουραζομαι:-)

Ευη μου σκωτια ε?οπου ειναι καλυτερα για σας κοριτσι μου!

Θεοδωρα μου μοντελα θα κανουμε τις κορες μας:-)

Γιωτακι μου πολυ λυπαμαι για τη συμπεθερα σας!περαστικα να ειναι!ο θανουλης ευτυχως δεν εχει κατι!Δοξα Το Θεο και Την Παναγια!

Αγγελικουλα μου τι κανει ο Χαρουλης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου πολύ μου αρέσει το ονομα της νυφούλας μου!

Και εμείς βγήκαμε βόλτα, είχε πολύ ήλιο και πρέπει να πάρω μια ομπρέλα για τον μπεμπάκο μου, και αντιηλιακό γιατί έχει πολύ ευαισθητο δέρμα.

Και εμένα καμιά φορά κλαίει πριν τα κάνει...... :shock::shock::shock:

Φιλάκιαααααααα

Βασούλα άστα ο θείος του άντρα μου είπε ότι ειναι πολύ σοβαρά τα πράγματα....αυτός ο μήνας μας πήγε χάλια, από παντού ακούω άσχημα, τώρα θα κάνει και χειρουργείο χιαστού αν το λέω σωστά ο κουμπάρος μας και θα μείνει στο κρεβάτι 2 μήνες! Τι να πω.....να ευχηθώ μόνο υγεία για ολο το κόσμο και για τα παιδάκια μας.

Δόξα το Θεό είναι καλά το μαναράκι μου!!!

Τι κάνει η γλυκιά Ιωάννα;;;Να μου την φιλήσεις!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημένες μου φιλενάδες!!!

σήμερα έχει καταπληκτική μέρα και έβγαλα τη μικρή μου βόλτα!!!

έχω χαρεί απίστευτα.τελικά μου φαίνεται ότι με είχε ρίξει αυτή η κλεισούρα...

εχθές φάγαμε λίγο ρυζαλευράκι.ευτυχώς δεν στράβωσε τα μουτράκια της,

γιατί το είχα μεγάλο άγχο!!ελπίζω σήμερα να φάμς περισσότερο γιατί εχθές

το πιο πολύ το έφαγε η ποδιά.....

Μαράκι Γιωτάκι ανυπομονώ να αρχίσουμε τα φρουτάκια.Αλήθεια τα 200ml που λέει ο

παιδίατρος ότι θα τρώνε ρυζάλευρο δεν είναι πολύ;μια χαρά σε βρίσκω φιλενάδα

με τα βαπτίσια, τα οργανώνεις όλα τέλεια!πως είναι ο μπαμπάκας;φιλιά στο

Θανούλη!!!

Ευάκι να κάνετε το καλύτερο για την οικογένειά σας,η αλήθεια είναι ότι εδώ τα

πράγματα είναι απελπιστικά δύσκολα....

Βασούλα μου με το καλό το εμβολιάκι σας σήμερα, είδες κορίτσια μοντέλα έχουμε!!!

Αναστασάκο βγήκε ο ήλιος και ανεβαίνουμε σιγά σιγά,φιλιά στη φραουλίτσα!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου τι κάνεις;πως είναι ο γλυκό ςΧαρούλης;

Νασιούλα πολύ πολύ όμορφο το προσκλητήριό σας!!!

Άννα Μαρία οργανώνεσαι και εσύ για τα βαπτίσια, όμορφα!!!φιλιά σον Αντρεάκο!!

Γλυκιά Λυδία φιλιά στην εκπληξούλα!!

Χρυσάνθη καλή αρχή με τη δουλειά αύριο!!

Επιστρέφωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι αρχίσατε ρυζάλευρο και εσείς, άντε μπράβο!

Η παιδίατρος μου έχει δώσει οδηγίες, μου τις έδωσε και εκτυπωμένες, 1η μέρα φάγαμε 1-3 κουταλάκια και μετά θηλάζω, 2η μέρα 5-6 κουταλάκια και μετά θηλαζω...έτσι αυξάνω κάθε μέρα την ποσότητα μέχρι να συμπληρωθεί ένα πλήρες γεύμα , περίπου 5-6 μεζούρες...ανάλογα με πόσο θα χορταίνει και να μην χρειάζεται και θηλασμό. Μόλις φάει την κρέμα θα αρχίσουμε την φρουτόκρεμα με το ίδιο σκεπτικο και πρώτο φρούτο μήλο και παράλληλα θα θηλάζω. Θα προσθέτω ένα ένα τα φρούτα και όταν με το καλό την φάει ολοκληρη πάμε στην χορτόσουπα και στο κρέας.

Χτες έφαγε καλά!

Μου είχε πει σε περιπτωση που δε δεκτεί την κρέμα να μην τον πιέσω να αφήσω να περάσει περίπου μια βδομάδα και να προσπαθήσω ξανά.

Του δίνω και νεράκι, και παίρνει το μπιμπερό του και το πίνει μόνος του!!!!!! :o:o:o:o:o

Η μάνα η κουκουβάγια :lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλάκιαααααααααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Το πρωί πήγαμε οικογενειακώς για να δούμε βαφτιστικά. Ρε κορίτσια, τι τιμές είναι αυτές; Πλάκα μας κάνουν; Ένα κοστουμάκι πάνω από 300 ευρώ! Που ούτε τριάντα δε θα κόστισε... Μια πετσέτα, απλή πετσέτα με ένα σχέδιο που την ονόμασαν αυτή "βαφτιστική" πάνω από πενήντα! Μια λαμπάδα με κάτι τούλια και κάτι λιλιά, γύρω στα εκατό! Δεν πάνε καλά!!! Είπαμε πληρώνει ο αδελφός, αλλά όχι και να βγει στο δρόμο το παιδί!

Του έστειλα μέιλ και λέει θα κοιτάξει στην Αγγλία για κάτι καλό και σε καλή τιμή. Το πρόβλημα είναι ότι τώρα είναι Φιλανδία, και Αγγλία θα πάει μιάμιση βδομάδα πριν τη βάφτιση. Αλλά νομίζω θα τα καταφέρει να βρει κάτι, θα του στείλω και φωτογραφίες απ' αυτά που μου άρεσαν σήμερα για να πάρει μια ιδέα. Νομίζω ότι μόνο τις μπομπονιέρες θα πάρω από αυτό το μαγαζί τελικά. Και νόμιζα ότι θα ξεμπέρδευα εύκολα...

Μετά πήγαμε πάλι οικογενειακώς σε ένα σουβλατζίδικο-ταβέρνα και φάγαμε! Μια χαρά ο Αντρίκος, μόνο προς το τέλος έβαλε τα κλάματα, ευτυχώς είχαμε φάει, και τον πήραμε και φύγαμε.

Γιωταμαρία, κρίμα για τη συμπεθέρα. Ο πατέρας γιατί δε θα πει τίποτα στα παιδιά του; Η ίδιο το γνωρίζει;

Βάσω, τι ωραία που πηγαίνετε εκκλησία. Εμείς λέμε αυτήν την Κυριακή που είναι και 25η Μαρτίου, να πάμε οικογενειακώς. Ελπίζω να τα καταφέρουμε.

Αναστασία, του δικού μου πάντως ακούγονται τα εντεράκια του την ώρα που θηλάζει, και πολλές φορές δεν ξέρω αν είναι τα δικά μου ή τα δικά του!

Δώρα, κρίμα για τη συνάδελφο...

Εύη, η Σκωτία πώς σας ήρθε; Έχετε κάποιους εκεί πέρα;

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

νασια μη νομιζεις, ουτε εγω εχω ιδεα περι θηλαστρου :lol::lol::lol::lol::lol:

απλα προσπαθω στην περιπτωση που χρειαστει να αφησω καπου το μικρο να μη δωσουν ξενο :roll:

κ εμεις οταν κλεισουμε τον 6ο θα ξεκινησουμε. μαλλον με φρουτα

μαρακι ελπιζω κ ευχομαι να πανε ολα καλα με τη συμπεθερα σας. πολυ στεναχωριεμαι οταν ακουω τετοια

μιριαμ! πολυ χαιρομαι που καταφερες κ μπηκες! καλε οπως τα γραφεις με αγχωσες!!!

αννα μαρια μου ειπαν οτι καλυτερα ειναι να δοκιμασω πρωι να αντλησω κ οταν πινει ταυτοχρονα κ ο μικρος, κατα προτιμηση. αλλα ακομα δε μπορεσα.. βαραω κατι νυστες τρελες.. που να σηκωθω κ να βαλω κ το θηλαστρο :roll:

πω πω πραγματικα, οι τιμες στα βαψτιστικα ειναι κοροιδια!!!!

μπομπονιερες θα κανω μονη μου, προσκλητηρια θα κανει ενας φιλος (μαλλον) πω πω τι εξοδα κ αυτα

χρυσανθη λες για αυτο να μη μπορω να βγαλω με το θηλαστρο? επειδη δεν εχω καλο γαλα?? :lol::lol:

ευη λετε να φυγετε? κ εμεις..

αναστασακο νομιζω οτι ο ηχος που κανει το εντερακι της με το γαλα ειναι συμπτωματικος. απλα να προσεχεις (αν κ πιστευω οτι το κανεις) μην καταπινει αερα απο το μπουκαλι κ ακουγεται απο εκει ο θορυβος. νομιζω οτι αν οχι ολα, τα περισσοτερα μωρα κανουν τετοιους θορυβους

ωραιο ονομα, κωνσταντινα!

για τα κακα δε μπορω να σαπαντησω γιατι εμενα δεν κανει :P περιμενουμε 1 φορα την εβδομαδα

αχ ειναι αρρωστα τα παλικαρακια μου... τα 2 τελευταια βραδια ζητημα ειναι να εχω κοιμηθει συνολο 6 ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, εγώ στην αρχή αντλούσα πρωί. Το βράδι αν ξυπνήσει και το πρωί που ξυπνά ταΐζω από το ένα στήθος και κρατάω το άλλο για την άντληση. Όταν ξυπνώ εγώ, θα φάω πρωινό και μετά βγάζω γάλα. Τώρα πλέον, αντλώ όταν γυρίζω απ' το σχολείο. Τώρα τον τάισα στις 4 το απόγευμα και είναι εντεκάμιση. Έχει μαζέψει αρκετό γάλα και σε λίγο θα το βγάλω.

Άσε ρε με τα βαφτιστικά, νομίζουν ότι είμαστε ηλίθιοι...

Προσκλήσεις θα κάνω κι εγώ μόνη μου. Μπομπονιέρες θα αγοράσω κάτι τέλεια καραβάκια και τούλια, κουφέτα, κ.λπ. μόνη μου. Όχι επειδή πληρώνει ο νονός να αγοράζουμε στα τυφλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εχει να φαει απο τις 4???? :shock: ουαουα!

ναι ρε, επειδη πληρωνει ο νονος αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να πληρωνει κ γαμησιατικα

ολα εμποριο τα εχουν κανει πια,ολα..

δηλ το βραδυ οσες φορες (αν) ξυπνησει του δινεις απο το ιδιο? καθε φορα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι ρε, γι' αυτό το λόγο αντλώ, για να τον ταΐζει ο άντρας μου όταν λείπω στο σχολείο! Έφαγε τέσσερις και κοιμήθηκε πάααρα πολλές ώρες. Συνήθως τρώει στις τέσσερις (αρχίζουμε το θηλασμό) και μετά ξανατρώει κατά τις εφτάμιση και κοιμάται μέχρι αργά το βράδι ή και μέχρι το άλλο πρωί. Καμιά φορά μπορεί να τον ξυπνήσω κατά τα μεσάνυχτα για να τον ταΐσω και τρώει, δε διαμαρτύρεται, αλλά μόνος του ξυπνά όλο και σπανιότερα. Σήμερα άργησε να ξυπνήσει, κι έφαγε κατά τις εννιάμιση. Όταν γύρισα σπίτι στις δέκα ήταν ξύπνιος και καθόταν ήσυχος στο κρεβατάκι του. Πάω από πάνω του, του μιλάω κι έκανε κάτι χαρούλες! Τον άλλαξα, τον έβαλα στον υπνόσακκο, τον φίλησα, του είπα καληνύχτα και τον έβαλα στο κρεβατάκι του. Σε λίγο κοιμόταν του καλού καιρού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ?ΕΜΕΙΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΛΑ!!!!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΙΝ ΝΟΝΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΦΕ Κ ΦΑΓΗΤΟ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΥΤΗΧΩΣ ΗΤΑΝ ΥΣΗΧΟΣ ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ ΑΥΤΟ Κ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΜΑΣ.....ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ Η ΝΟΝΑ Κ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΗΣ ΟΨΕΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΦΟΡΙΕΤΑΙ Κ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΜΕΡΙΕΣ Κ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ.ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΒΑΦΤΙΣΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤΙΣ 12 Η ΩΡΑ ΚΛΕΙΣΑΜΕ Κ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ Κ ΟΛΑ ΟΚ!!!!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ ΓΙΑ ΤΙΝ ΒΑΦΤΙΣΗ Κ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΒΓΟΥΝ Η ΦΟΡΜΕΣ Η ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ Κ ΤΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΕΛΙΚΑ Κ ΘΕΛΩ Κ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΟΠΟΤΕ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ,ΘΑ ΠΑΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ Κ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ.

ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΘΑ ΤΡΕΧΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΥΤΗΧΩΣ Κ ΘΑ ΚΑΛΕΣΕΙ Κ ΕΝΙΣΧΗΣΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ!!!!!

ΜΑΡΙΑ12 ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΙΝ ΚΡΕΜΟΥΛΑ Ε?Κ ΜΕΝΑ ΤΙΝ ΤΡΟΩΕΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!!!!!!Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΠΟΛΥ!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΧΑΘΗΚΑ ΤΟΣΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? :lol::lol::lol:

ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ ΚΛΠ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΣΙΜΠΗΜΕΝΑ ΨΑΞΕ ΚΑΛΑ Κ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΙΜΕΣ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΝΑΙ ΣΕ ΠΗΡΑ Κ ΜΕΤΑ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ Κ ΔΕΝ ΣΕ ΞΑΝΑΠΗΡΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΛ.ΣΟΥ!!!!!!

ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΤΙΝ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΘΑ ΤΙΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΒΟΛΤΟΥΛΑ!!!!!!

ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΛΑΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΠΑΝΤΟΥ Κ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΒΟΛΤΟΛΑ.

ΔΩΡΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΛΑ?ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΔΙΝΩ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ ΤΙΣ ΝΕΣΤΛΕ 140Μ ΝΕΡΟ Κ 9 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΣΚΟΝΗ Κ ΤΙΝ ΤΡΟΩΕΙ ΟΛΗ ΤΙΝ ΚΡΕΜΑ Κ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΝΕΡΟ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΩΡΙΣ ΚΡΕΜΑ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 4ΜΗΝΑ Κ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΦΡΟΥΤΟΛΡΕΜΑ ΜΠΑΝΑΝΑ ΜΗΛΟ ΑΧΛΑΔΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΞΙΝΟ Κ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΜΕΤΑ.

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ......

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες μας!

Χθες με ταραξε η μικρη,πολυ γκρινια...σημερα κλεινουμε 10 ημερες απο το εμβολιο και πιστευω θα ηρεμισει...ετσι εκανε και την αλλη φορα,για να δουμε.Και σημερα ωραιος καιρος,θα βγουμε μια βολτουλα παλι!

Εμας για ρυζαλευρο μας ειπε 5,5 μηνων και στους 6 στερεα.....γιατι τοσο αργα?Επειδη ειμαστε μικρουλες μαλλον 1 μηνα πισω.....στην καμπυλη τωρα πλησιαζουμε εκει που πρεπει....

Πρεπει να δω κι εγω για την εκκλησια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια. Τί κάνετε; Χάθηκα αυτές τις μέρες αλλά είμαι λίγο πεσμένη κορίτσια. Νιώθω πολλή κούραση. Χτες κοιμήθηκα από τις 10.30. Η μικρή μου ήταν λίγο ανήσυχη χτες. Έφαγε , κοιμήθηκε και στις 12.30 ξύπνησε με πολύ κλάμα. Προσπαθούσε να την ηρεμήσει ο άντρας μου, αλλά τελικά σηκώθηκα και την πήρα. Τέλος πάντων μια φάση ήταν μάλλον.

Αναστασία, κι εμείς στους 5,5 μήνες θα ξεκινήσουμε κρεμούλες. Είναι θέμα γιατρού νομίζω και όχι ηλικίας.

Άννα Μαρία, όντως εκμεταλλεύονται και ανεβάζουν τις τιμές. Εμείς είπαμε στον νονό να κανονίσει αυτός σύμφωνα με τα οικονομικά του. Με τέτοιους μισθούς δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις. Εδώ υπάρχουν μαγαζιά που έχουν πακέτα- προσφορές 400-300 ευρώ. Ας πάρει από αυτά. Δεν με νοιάζει. Βρίσκεις κι εκεί όμορφα πράγματα.

Έφτιαξε λίγο ο καιρός και την Κυριακή πήγαμε βολτούλα για καφέ. Πολύ ωραία ήταν. Περιμένω αυτό το σκ να δω τι καιρό θα έχει.

Πολλά φιλιά προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στο όμορφο παρεάκι!!

Λενάκι περαστικούλια στα αγοράκια σου, ελπίζω να συνέλθετε το συντομότερο,

να μου τα φιλήσεις και τα δυο!!!!!

Γιωτάκι Μαράκι και εμείς το ίδιο πρόγραμμα ακολουθούμε,απλά σκεφτόμουν

πως θα χώρέσουν αυτές οι ποσότητες σε αυτά τα στομαχάκια!φιλιά στα πατουσάκια!!

Muriam μας έλλειψες, χαίρομαι πολύ που είστε καλά!!

Εφούλα κάποια φάση περνάει η μικρούλα σου,τα περάσαμε και εμείς!!

Άννα Μαρία άστα πέφτει τρελή εκμετάλλευση στα βαπτιστικά,μακάρι να βρει κάτι

ο αδερφός σου.ο Αντρεάκος κύριος΄όπως πάντα διαβάζω!!

σας αφήνω γιατί έχουμε ξυπνητούρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν πού θα το βάλουν τόσο φαγητό!! :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια στα πατουσάκια σας επίσης!!! Αυτά τα πατουσάκια με τρελαινουν!!!!!!!

Εφούλα μου κουρασμένη ε;; Άστα και που είσαι ακόμα!!!!!

Εγώ έχω αρχίσει να σκέφτομαι για δεύτερο, αλλά λέω να γίνει η βάπτιση και μετά ότι προκυψει!!!!

Άννα Μαρία μεγάλη εκμετάλλευση για την βάτπιση και τα ρουχαλάκια....

Ένα σετ ρούχα που πόσο να τα αγοράζουν τα χρυσοπουλάνε!!!!!!

Ένα φιλικό ζευγάρι βαπτιζαν το αγοράκι τους, και έχουν μαγαζί με ρούχα και έτυχε να πάνε σε έκθεση και είπαν και καλά ότι θέλουν να βάλουν και βαπτιστικά και αγόρασαν 2 σετ για το παιδί τους 70 ευρώ!!!!! Φαντάσου πόσα βγάζουν!!!!!!!!!!

Εσάς τις μπομπονιέρες τις πληρώνει ο γιατρός;;;

Η συμπεθέρα δε ξέρει τίποτα ακόμα , της έχουν πει αναιμία, το ίδιο και τα παιδιά της, ο άντρας της περιμένει τα αποτελέσματα μιας εξέτασης που θα βγει Δευτέρα και δείχνει την σοβαρότητα της κατάστασης και μετά θα το πει....

Λενάκι αυτός ο μήνας πάει χάλια, ολο δυσάρεστα γεγονότα ακούμε!!!

Περαστικα στα μικρά σου!!!

Μυριαμ 10 Ιουνίου η βάπτιση, ωραία άντε με το καλό και εσείς!

Και εμείς τρώμε κρεμούλα και σε λίγο ξεκινάμε και τα φρούτα!

Και εγώ τον μικρό τον παίρνω παντού!!!!! Εκτός από σήμερα το πρωί που πήγα επιτέλους για τεστ ΠΑΠ και τον άφησα τρία τέταρτα χα χα χα στη μαμά μου!

Συμπεθέρα μου τόσο πολύ την πειράζουν τα εμβόλια;; πω πωωωωωωωω!!!! τι τραάει και η φραουλίτσα σου;;;

Φιλάκια πολλά!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς πριν πήγαμε βολτίτσα με τον Αντρίκο, με το σλινγκ και αγοράσαμε μπακαλιαράκια για την Κυριακή! Του αρέσουν οι βόλτες, καθόταν ησυχούλης στο σλινγκ του και κοιτούσε γύρω-γύρω.

Αναστασία, δέκα μέρες παρενέργειες απ' το εμβόλιο;;;;;;;;;;;;;; Σίγουρα είναι απ' το εμβόλιο;;; Δε νομίζω ότι είναι αργά που θα ξεκινήσετε στερεές, μια χαρά είναι!

Μύριαμ, με το καλό η βάφτιση!

Δώρα, μια χαρά και το κοριτσάκι σου! Αλήθεια, πώς το λένε;

Γιωταμαρία, ναι, τις μπομπονιέρες τις πληρώνει ο γιατρός και τις προσκλήσεις ο φαρμακοποιός. Πού να σου πω και τι πληρώνει ο νοσοκόμος.

Μου είπαν και για άλλα καταστήματα που έχουν βαφτιστικά, με ποιο λογικές τιμές. Αυτό που πήγαμε τελικά είναι από τα πιο ακριβά.

Κλείνω γιατί άρχισε γκρίνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες εδω και εγω εχτες κοιμηθικα στις 4 το πρωι..εψαχνα σπιτι..εε τοσες σελιδες ειχα ναδω κατι διαβασα ομως Αναστασια και στη Μιλα τριζουν τα αντερακια οταν πινει γαλα και σχεδον ολη μερα τα ακουω..Αννα Μαρια τα λεγαμε καποια στιγμη στο φεις με τα κοριτσια..εγω που εχω μαγαζι φετος δεν μειωσαν καθολου τιμες οι προμυθευτερς εγω ντρεπομαι να λεω στον κοσμο 300ευρω μονο για κουστουμακι...κοριτσια μπητε ebay απο αγγλια μαζι με μεταφορικα.....35ευρω ξεκινανε απο 16 ευρω και φτανουν το πολυ 60 εγω τα ειδα και εμεινα...Σκωτια φιλεναδες εχουμε κοσμο που γνωριζουμε απο τα ξενοδοχεια ψαχνω δουλεια σε τουριστικο γραφειο η σε ρεσεψιον...λογω ξενων γλωσσων που ξερω ειναι μεγαλο συν...σπιτι επιπλωμενα κοιταω φυσικα...και θελω να βγαλω διαβ.τηριο για τα παιδια ειπαμε με τον αντρα μου αν δεν φυγουμε οσο πιο συντομα μπορει μετα να μην μπορουμε καθολου...λογω οικονομικων...πουλαω το φορτηγο τωρα της επιχειρησεις να παρω λευτα απο εκει να εχω για τον πρωτο καιρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σε ολοεςςςςςςςςς

Σημερα γινομαστε 4,5 καλε,μεγαλωσαμε.....ηλιο σημερα αλλα φυσαει.....δεν θα βγουμε,θα κανουμε δουλιτσες με τη φραουλιτσα και θα κανουμε και πορτοκαλοπιτα μιαμ!!!Θα χτυπησουμε και μια μακαροναδα σπεσιαλ με σαλτσα και μανιτάρια!!

Ευη μου δυσκολη αποφαση να φυγετε.....αλλα αν ειναι για καλυτερα να το κανετε...

Νασιουκο τι κανετε εσεις?προσασμοστηκατε?

Συμπεθερουλα τι λεει ο μικρος γαμπρος μου?

Αννα Μαρια ολα καλα με το σχολειο?ο μικρος?

Δωρακι που εισαι ρε φιλεναδα!!!!τρεχεις τρεχεις και δεν φτανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκές μανούλες καλημέρα...;)...τί κάνετε?....εμείς σήμερα σπίτι παρεούλα με την μικρη μου...το απόγευμα θα πάω γραφείο...χιχιχι...;)

Άννα Μαρία μου πόσο δίκιο έχεις με τα βαπτιστικά.....είανι πανάκριβα.....και το θεωρώ απαράδεκτο ενόψει των δύσκολων συνθηκών που βιώνουμε να βλέπεις κάτι εξωφρενικές τιμές...!!.....και μενα νονός θα είναι ο αδερφός μου...και δεν θελω σε καμία περίπτωση να τον βάλω σε έξοδα...!!!.....εμείς κλείσαμε μετά από πολύ ψάξιμο το πακέτο της μικρής μου στα 260 ευρώ.....και ο σταυρός που μας πήρε είναι υπέροχος...διπλής όψης σαν της Μύριαμ....;:)...πάντως ο Αντρίκος σου είναι κύριος....να μου τον φιλήσεις...:)....

Μυριαμάκι μου μας έλειψες...πολλά φιλάκια στο αγοράκι σου..;)

Αναστασάκι δουλίτσες με την μικρούλα σου....μια χαρούλα....στείλε και σε μας λίγη πορτοκαλόπιτα..;)

Μαράκι μου τί κάνετε?......είσαι καλύτερα ψυχολογικά?....το αγοράκι σου πώς τα πάει με τις κρεμούλες?....

Δωρουλα μου...πολλά γλυκά φιλάκια στην πριγπήπισσα σου..;)

Λενάκι περαστικούλια στα αγοράκια σου..πώς τα πας με το θήλαστρο?....:)

Εφάκι μου.....είσαι καταβεβλημένη?....να προσέχεις καλή μου...;)

Εύη δύσκολα τα πράγματα.....μεγάλη απόφαση να φύγετε....ευχομαι να πανε όλα καλα...;)

πολλά φιλάκια σε όλες σας..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
    • Ααα πχ εμείς το ευρηκα το βρεφικό δεν το έχει στο σούπερ 
    • σε μαλακτικό έχω δοκιμάσει το proderm και Αρκάδι.. το Αρκάδι μου αρέσει πιο πολύ αλλά μου θυμίζει πιο πολύ σαπούνι εμένα η μυρωδιά  και απορρυπαντικό δοκιμασα Αρκάδι σκόνη αλλά δεν λιώνει πολύ καλά στους 30-40 βαθμούς και το υγρό το planet αυτά τα δυο έχω πάρει γενικα δεν έχει μεγάλη ποικιλία στο σούπερ  Η πεθερά μου είχε πάρει υγρό Αρκάδι ωραιο είναι και αυτό έχει πλύνει μερικά ρούχα της μικρης εγω δεν το έχω αγοράσει  γενικα μην περιμένεις να μυρίζουν και πολύ όμως.. μυρίζουν τόσο όσο δηλαδή .. και σκέψου βάζω και πιο πολύ από αυτά που λένε στην δοσολογία εκτός αν τα συνήθισα και δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️
    • Όντως;; Αρα θα παρω κι εγω Ευρηκα να δοκιμασω! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...