Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

Γειά σας!

Εγώ πήγα σχολείο και γύρισα! Σας διάβασα από εκεί, αλλά δεν έγραψα. Ευτυχώς πηγαίνω στο σχολείο και ξεκουράζομαι, αλλά σήμερα είχαμε συνεδρίαση και νύσταξα και ζαλιζόμουν, κλαψ...

Νάσια, πω πω, το θυμάμαι αυτό με το αίμα που τραβούσε η Μαρία, πολύ φρικτό...

Τα εμβόλια, αν κατάλαβα καλά, τα κάνετε στο ΙΚΑ και τα αγοράζετε;;;;; Γιατί εμείς τα κάνουμε στο νοσοκομείο και είναι τελείως τζάμπα. Ούτε καν την κάρτα του νοσοκομείου δε μας ζητάνε. Μόνο το βιβλιάριο υγείας του παιδιού που το έχουν όλα τα μωρά, ανεξαρτήτως κάρτα νοσοκομείου.

Χρυσάνθη, εμάς εδώ οι παιδίατροι δεν έρχονται στο σπίτι ποτέ, δυστυχώς. Ο δικός μας παίρνει 30 ευρώ την επίσκεψη. Όταν του πήγα τον Αντρέα Κυριακή βράδι για τη βρογχιολίτιδα, πήρε 30 ευρώ. Όταν του τον ξαναπήγα την Τρίτη, δεν πήρε τίποτα.

Αναστασία, κι εμένα έκανε πυρετό στο δεύτερο. Ντεπονάκι, τα κιλά της δια δύο. Πόσα κιλά είπες ότι είναι; Αν είναι έξι, π.χ., δίνεις τρία μλ, με σύριγγα, στο πλάι του στόματος, και λίγο-λίγο.

Για το θηλασμό, συμφωνώ απόλυτα με την Αγγελική. Δεν αντέχω ούτε τις τρελές με το θηλασμό, που φτάνουν σε απίστευτες ακρότητες, αλλά δεν αντέχω κι αυτές που δε θηλάζουν επειδή είναι κουραστικό, επειδή βαριούνται, επειδή θα χαλάσει το στήθος τους. Δεν μπορώ να με κοιτάνε περίεργα όταν τους λέω ότι θηλάζω και να με ρωτάνε "ΜΑ ΑΚΟΜΑ;;;;". Από όλους τους γνωστούς που έχουν παιδιά στην ηλικία του Αντρίκου ή λίγο μεγαλύτερα, είμαι η μόνη που θηλάζω και όλοι το θεωρούν απίστευτο.

Χρυσάνθη, εγώ πιστεύω ότι οι περισσότερες γυναίκες που λένε αυτές τις δικαιολογίες, δεν τις λένε απλά για να δικαιολογηθούν. Τις πιστεύουν. Π.χ. η γραμματέας του σχολείου είναι σίγουρη χίλια τα εκατό ότι αραίωσε το γάλα της. Η άλλη η μαθήτριά μου είναι επίσης χίλια τα εκατό σίγουρη ότι το μωρό ήταν αλλεργικό στο γάλα της (!!!!!!). Και δε φταίνε αυτές, γιατί αυτές πιστεύουν ότι τους είπαν οι παιδίατροι.

Ρε κορίτσια, είδατε ποια είναι έγκυος; Η Μαρία η Σαραντοπούλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, κοριτσάκια μου.

Είχαμε κι εμείς παιδίατρο σήμερα. Κάναμε εμβόλιο αλλά ήμασταν κυρίες, ούτε κιχ δεν βγάλαμε. 7 κιλά 65 εκατοστά.

Αναστασία δώσε λίγο ντεπόν όπως σου είπε η Άννα Μαρία και εύχομαι γρήγορα να αναρρώσει η φραουλίτσα σου.

Πιάσατε πάλι το θέμα του θηλασμού ε; Τί να πω βρε κορίτσια εγώ σας ζηλεύω πολύ εσάς που θηλάζετε. Δεν υπάρχει ωραιότερο συναίσθημα από το να έχεις το μωρό σου στο στήθος και να τρώει. Ελπίζω τη δεύτερη φορά (αν μ'αξιώσει ο Θεός) να τα καταφέρω.

Θέλω να φύγει ο χειμώνας. Δεν αντέχω άλλο. Θέλω άνοιξη, καλοκαίρι να μπορώ να βγαίνω βολτίτσες με τη μικρή μου. Το σκ ήρθαν η μαμά μου και η αδερφή μου ξετρελαμένες και οι δύο με την μπεμπούλα. (Η αδερφή μου προσπαθεί κι αυτή να κάνει παιδάκι. Είχε και μια παλίνδρομη πριν ακόμα μείνω εγώ έγκυος. Έχει και πολυκυστικές. Όπως κι εγώ. Αλλά εγώ έχω και ινομύωμα :roll: . Τέλοσπάντων) Με ρώτησε η μαμά μου πότε θα πάμε να μείνουμε καμιά βδομάδα. Της λέω αν δεν ανοίξει ο καιρός δεν έρχομαι. Να έρθω και να κάθομαι όλη μέρα στο σπίτι; Θα λαλήσω!!! :lol:

Το Πάσχα θα πάμε στο χωριό του άντρα μου όπου θα γίνει και η βάφτιση. Είναι ευκαιρία να συνεννοηθούμε με το μοναστήρι όπου θα βαφτίσουμε, να βρούμε φωτογράφο και να κοιτάξουμε και για το τραπέζι. Αχ, βρε κορίτσια πολύ στενά τα οικονομικά. Τι θα γίνει μ'αυτή την κατάσταση δεν ξέρω.

Πολλά φιλιά. Καληνύχτα και όνειρα γλυκά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφη κ εγω εχω ινομυωμα τωρα ειναι 4*6.οταν ημουν εγκυος στον γιο μου δεν φαινοτα στην αρχη...στην αυχενικη ηταν 9*10εκ....αλλα μικρυνε...ειναι εξωτερικο..πατως 4 εγκυμοσ που εχω στην πλατη μου δεν μου δημιουργησε κανενα θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγωωω τι κανετε...η φραουλιτσα εκανε εμβολιακιι??χιχι εμεις την παρασκευη κανουμε καλα το τι γελιο εχω ριξει εχει αρχισει και μιλαει τα δικα της ντα ντα ντα τα τα τα πρδδδδδ και χοροπηδαει σαν τρελη πολυ γελιο...αντε να δω ποσα κιλα ειναι το μοντελακι μου ρε γαμωτο ποσο χαλια να μην μορωω να ποσταρω απο το κινητο ολη μερα με αυτο μπαινω στο ιντερνετι..χαλιαα...σας ανεβαζω φωτο στο γρουπακι με το μοντελακι μου..ετοιμαζω κολεξιον και τη γαζω φωτο χαχα φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακου αραιωσε το γαλα της και αυτη που το ξερει το δοκιμασε καλε γινονται αυτα η αγελαδα που βγαζει κουβαδες αραιωνει...ναι κοριτσια το Μαρακι ειναι εγκυος το ποσο χαρικααα δεν λεγεται λες και ειμαι εγω...εμενα δηλαδη 6 γεματους μηνες πλεον ειναι νερο το γαλα μου αμα το παμε ετσι εε μααα τι αλλο θα ακουσουμε καλεε..Αγγελικη αυτους του φανατισμους και εγω δεν τους μπορω και στα γνωστα μερη που μιλανε για θηλασμο δεν καταβαινουν οτι με αυτο τον τροπο τη γυναικα που θηλαζει την διωχνουν τι να πω...εγω χαιρομαι που εφτασα μεχρι εδω και οσο παει οριο δεν βαζω το παιδι μπουκαλι δεν πιανει και δεν θελω να την πιεσω..τωρα με τα φαγητα θελει να δοκιμαζει καινουργια πραγματα ολα θα ρθουν απο μονα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας

Ολα ενταξει,εδωσα ντεπονακι,γιατι εκτος απο πυρετο γκρινιαζε και δεν κοιμοταν....την κοιμησαμε 22.00,ξυπνησε 22.30 την ξανακοιμησα και ξυπνησε 7 και τωρα ξανακοιμαται....αχ δοξα το Θεο μεγαλωνουν!!!

Λυδια μου σιγουρα κουραζεσαι να πας και στη δουλεια να γυρνας και να εχεις και την μικρη,αλλα πιστεψε με ξεφευγεις και ανανεωνεσαι....τι να πουμε εμεις ολη την ημερα σπιτι...σημερα ο καιρος καλα δειχνει,ισως μια βολτα με το καροτσι παρω τα πανω μου...

Νια μου θα στρωσουν τα μικρουλια,δεν αργει,εμενα η στριγκλα εχει ηρεμησει να φανταστεις εκτος απο το εμβολιο που εκανε τωρα δικαιολογημενα να εχει ανυσηχια!

Αννα Μαρια 6 κιλακια η μικρη,ναι δια 2 μας ειπε κι εμας οταν δινουμε ντεπον,με συριγγα λιγο λιγο και γαλα απο πισω!

Τι θα γινει με τα ψυχολογικα μας,πως θα στρωσουμε..... :(

Μπραβο το θηριο η Σαραντοπουλου και 4ο?Ολα καλα να τους πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!!!!!

Χτες γίναμε 5 μηνών, αύριο έχουμε και εμείς παιδίατρο , εμβόλια.

Γύρισε χτες και ο μπαμπάς μου σπίτι του, καλύτερα είναι, παίρνει βέβαια φάρμακα και ζαλίζεται θα αργήσει λίγο να επανέλθει αλλά από τα χειρότερα......καλύτερα έτσι!!!!

Καταχάρηκα για το Μαράκι!!!!!!!!!!! Πότε πρόλαβε;;;;;;; :lol::lol::lol: Μπράβο της το θηρίο!!!!

Να είναι γερή και το μωράκι της επίσης!!!!!!!

Νασιούλα φτου στην κοράκλα σου, πρώτο μπόι!!!!!!! γερή να είναι και όλη σου η οικογένεια!!!!

Αχ κορίτσια εμένα ξέρετε γιατί το βράδυ μου βγάζει το λάδι;;; γιατί θέλει να κοιμάται δίπλα μου , το τσέκαρα 2 μέρες, διπλα μου κοιμάται αδιαμαρτύρητα και από τις 21.30 ως τις 6.30 τον ταίζω και ξανακοιμάται ως τις 10.00!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πω πω τι θα κάνω που θέλω να πάω και την κούνια του στο δωμάτιο του;;;;;;;;;; :shock::shock:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες.

Ευτυχώς δεν είχαμε κανένα θέμα με το εμβόλιο μέχρι στιγμής. Κοιμήθηκε στις 11, ξύπνησε στις 7 έφαγε και τώρα κοιμάται.

Σήμερα έχει ήλιο αλλά πάλι κρύο. Λένε ότι από την επόμενη εβδομάδα θα ζεστάνει λίγο. Ουφ, επιτέλους.

Χρυσάνθη , το δικό μου ινομύωμα είναι μέσα στη μήτρα και πριν μείνω έγκυος κάναμε μια σαλπιγγογραφία για να δούμε αν εμποδίζει.Τελικά δεν υπήρχε πρόβλημα. Η αλήθεια είναι ότι το παλεύαμε πολύ καιρό να μείνω έγκυος. Και είχαμε αποφασίσει ότι θα προχωρήσουμε με σπερματέγχυση, αφού είχαν φύγει και κάτι κύστες που είχα. Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο. Έρχεται όποτε θέλει. Περίμενα λοιπόν να μου έρθει περίοδος για να προχωρήσουμε. Είχα χαλαρώσει όμως πολύ, μου είχε φύγει όλο το άγχος. Και πρήστηκε το στήθος μου, αισθανόμουνα κάτι πονάκια λέω όπου να 'ναι θα έρθει. Αισθανόμουνα και κάτι αναγούλες και νόμιζα ότι έφταιγε το φαγητό. Τελικά κάνω ένα τεστ και βγαίνει θετικό. Δεν το πίστευα. Ο άντρας μου είχε υπηρεσία και θα πήγαινα να τον πάρω με το αυτοκίνητο. Πήγαινα και το κοιτούσα συνέχεια, μην τυχόν και αλλάξει. :lol: Όταν γυρνούσαμε σπίτι σταματησα σε ένα μικροβιολογικό και έκανα χοριακή. Το αποτέλεσμα 26000!!! Το αποτέλεσμα είναι η μπεμπούλα μου που με έχει τρελάνει και είναι ο λόγος που χαμογελώ κάθε μέρα κι ας συμβαίνουν τόσα σ'αυτή την πολύπαθη χώρα.

Πίνω το καφεδάκι μου τώρα και περιμένω να ξυπνήσει η μπεμπούλα μου για να μαγειρέψουμε κιόλας. Μακαρόνια με κιμά και σαλάτα κουνουπίδι που τα λατρεύω. Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜαράκιΓιωτάκι, από την Κ. Δευτέρα η μπεμπούλα μου κοιμάται στην κούνια της στο δωμάτιό της. Και κοιμάται καλύτερα τα βράδυα. Όταν την είχαμε στο δωμάτιό μας ξυπνούσε συχνά τα βράδυα, μάλλον από το ροχαλητό του άντρα μου :lol: Τώρα έχει την ησυχία της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα περαστικα και παλι στον μπαμπα σου,καλη αναρρωση!!!Αμα εμαθε ο μικρος ετσι την εβαψες....κοψετο τωρα που ειναι νωρις!!!

Εφουλα δεν φοβασαι να την αφηνεις μονη τα βραδυα?Εγω κοιμαμαι μαζι της και ο αντρας μου σε αλλο δωματιο γιατι επισης ροχαλιζουμε σαν τρενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου, δεν φοβάμαι γιατί έχω ενδοεπικοινωνία και ακούω μέχρι και την ανάσα της. Γενικώς έχω καλή ακοή, κοιμάμαι και ελαφριά. Ο άντρας μου δεν παίρνει χαμπάρι!!! Να φανταστείς έχω ένα ρολόι στο δωμάτιό της και με την ενδοεπικοινωνία ακούω μέχρι και το τικ τακ. Χα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες.......τα έχει βάλει για ύπνο η μαμά μου και μπήκα να πω μια καλημέρα και μετ ξεκιναω δουλιτσες φιλακια σε ολες καλο πρωινο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....τι καλημερα δηλαδη μεσημεριασε.... :lol: ειμαστε ξυπνιες απο τις 8...ολοι μαμα κ ζουζουνακια

μολις κοιμηθηκε η μπουκιτσα μου...αλλα μαλλον ακυρο γιατι βλεπω να ανοιγοκλεινει ματακια κ να λεει αγου...μακαρονια με τυρακι θα φαμε γιατι δεν βλεπω να προλαβαινω...

χτες μου εκανε λιγο εμετο..ειχε φαει τον αμπακα κ μετα τα βγαλαμε...αλλα μετα ολα καλα...τις εδωσε κ ο μπαμπας λιγο κιντερντε γιατι μολις τα εβγαλε ηθελε να φαει κ ο παιδιατρος μου ειπε μετα απο εμετο δεν πρεπει να τρωνε για 2 ωρες κ αν γκρινιαζουνε λιγο τσαγακι...το τσακισε η κακομοιρα..δεν τις το εδωσα εγω γιατι θα μυριζε ζιζι..οσες φορες τις δινω το γαλα μο υσε μπουκαλι δεν το πινει οσες τις το δινει ο αντρας μου μια χαρα...(εκανα τεστ γιατι θα παω στη δουλεια)

αναστασια εμενα ο γιατρος μου ειχε πει για ''αλουμινονερο'' νομιζω ετσι λεγετε...κομπρεσες πανω στο σημειο που ειναι κοκκινο..στον ακη δεν χρειαστηκε οσο ηταν μικρος..ηταν σαν να μην εκανε ποτε εμβολιο....μονο την τελευταια φορα που καναμε το καινουργιο πνευμονιοκοκκο κ το καναμε στον παιδιατρο στη ροδο τουμπανιασε το χερι κ δεν μπορουσε να το κουνησει....κ εβαλα αυτο το αλουμινονερο κ τον ανακουφισε...ο παιδιατρος στη ροδο παρατηρησα οτι του το εκανε μπαμ κ κατω πολυ γρηγορα...εδω π παιδιατρος αργει να το κανει...για να βαζει το φαρμακο σιγα σιγα να μην πονανε πολυ..

ρωτα τπν παιδιατρο σου για το αλουμινονεερο αν κανει....γιατι καθε παιδιατρος λεει τα δικα του..δεν συμφωνουν ολοι μεταξυ τους

δεν θυμαμαι τι αλλο εχετε γραψει...πειναω κ ειμαι πτωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φίλες μου!!!

Αναστασάκο ηρέμησε η φραουλίτσα διαβάσω, μπράβο το κοριτσάκι!!

Νασιούλα η μικρούλα είναι ολόκληρη γυναίκα φτου φτου!!!ελπίζω να μην

την πειράξει το εμβόλιο!!πόσα τράβηξες πάλι΄εχθές φιλενάδα.......τα φιλιά μου!!

Εφούλα και εσείς εμβόλιο, ελπίζω να είναι καλά το ζουζουνάκι σου!!!μεγαλώσατε

και εσείς ολόκληρες κοπέλες!!!

Γιωτάκι Μαράκι καλή ανάρρωση στον μπαμπάκα!!!χαρούμενα μηνογενέθλια!!!!!!!

Να είναι γερό και δυνατό το αγοράκι σας!!!

Συμπεθερούλα τι θα τους κάνουμε τους ξενύχτιδες...φιλιά στα πατουσάκια!!!

δεν είδα να μαγειρέψεις, οπότε υποθέτω όλα καλά!!

σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι ευχαριστώ για τις ευχές!

Φιλάκια στη κούκλα σου!

Εφούλα ήρθε η μικρή σου όταν δε το περίμενες, και εμένα το ίδιο!

και εγώ θέλω να τον πάω στο δωμάτιο του σιγά σιγά....

Χρυσάνθη μου φιλιάααααα

Συμπεθέρα μου τι κάνει η γλυκιά νυφούλα μου;;;

Νιακι φιλάκιαααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πολλή γκρίνια σήμερα ο μικρός, μάλλον δόντια, γιατί έχει ποτάμια από σάλια...

Κι ο καιρός χάλια, τρελοκαιρός, μία φυσάει, μία βρέχει, μία βγάζει ήλιο, θα πηγαίναμε με τη μάνα μου για να δούμε βαφτιστικά και τελικά δεν...

Αναστασία, για το πρήξιμο από το εμβόλιο, στο νοσοκομείο μου είπαν ζεσταίνουμε μια πετσετούλα λίγο με το σίδερο, χωρίς ατμό και τη βάζουμε στο πρηξιματάκι. Εμένα ευτυχώς δεν πρήστηκε, ούτε γρομπαλάκια έκανε. Μου είχαν πει να του κάνω προληπτικά κομπρεσούλες, αλλά δεν έκανα, γιατί να ταλαιπωρώ το μωρό; Τον έλεγχα συνέχεια, με το που θα πήγαινε να πρηστεί, να του κάνω.

Κι εμείς τον Αντρίκο στο δωμάτιό του τον έχουμε, αλλά κοιμάται μαζί του ο άντρας μου. Μόνο του φοβάμαι να τον αφήσω, έστω και με την ενδοεπικοινωνία. Πάντως, συνήθισε γρήγορα στο δωμάτιό του, και γενικά είναι βολικό και εύκολο παιδάκι!

Στο κρεβάτι μου δεν τον έχω βάλει ποτέ μα ποτέ, δεν ήθελα να μάθει έτσι, κι ευτυχώς δεν έχουμε θέμα. Τώρα πλέον θέλει να κοιμάται μόνος του, αν τον νανουρίσουμε εκνευρίζεται! Θέλει να μένει μόνος στο δωμάτιό του, αν νιώθει κάποιον εκεί, δεν κοιμάται!

Κορίτσια, σας φιλώ όλες, κλείνω για να κάνω καμιά δουλειά, γιατί τίποτα δεν έκανα απ' το πρωί, και φαΐ απ' έξω πήραμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικια μας ακομα θελει νανουρισματα,δεν ξερω πως θα πετυχω να κοιμαται μονη της,εχετε καμια ιδεα? Δεν ξερει να κοιμηθει,αρχιζει γκρινια και μου βγαινει το χερι και η πλατη απο το κουνα κουνα μεχρι να κοιμηθει....την εχω και στο μπλα μπλα....ποση ωρα κοιμουνται την ημερα τα δικα σας?Εμενα απο 30 λεπτα μεχρι το πολυυυυυυυυυ στην καλυτερη 1 ωρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα κοιμηθηκε στις 2...ξυπνησε στις 4 κ κατα της 7:20 κοιμηθηκε αφου εφαγε παλι τον αμπακα....φοβαμαι αμα τρωει τοσο μην ξερασει μετα...

εγω εκανα ενα καυτο μπανιο ενω προδσεχε ο μπαμπας τα μικρα...αμα δεν ειναι ο μπαμπας εδω κανω ενα ντουζ γρηγορο..σημερα τελειωα σχεδον το καυτο νερο :lol:

αννα μαρια εγω με τον ακη μου κοιμομαστε αγκαλιτσα...στην αρχη κοιμοταν στην καλαθουνα..μετα νομιζαμε οτι θα περναμε την μεταθεση απο την ροδο οποτε ο συζηγος νοικιασε ενα πολυ μικρο σπιτι κ ερχοταν συνεχεια αθηνα να μας βλεπει(να μην κατεβαινα κ εγω με τοση υγρασια στη ροδο)...επειδη φοβομουν που ημουν μονη τον επερνα στο κρεβατι μου...το κρεβατι μου ειναι τεραστιο(ειχα παρει μια του join πολλα λευτα τοτε) κ ολα καλα....μετα ο μπαμπακας πηγε εξωτερικο κ γυρισε οταν ο μικρος μας ηταν 18 μηνων....τοτε ο μικρος μου πηγε στο δωματιο του...δεν ενοχληθηκε καθολου..να σημειωσω ομως οτι τα μεσημερια κ τα βραδυα μεχρι να κοιμηθω εγω κοιμοταν στην κουνια του...τονεπερνα κατα της 2 τη νυχτα μεσα.τωρα την μπουμπου την κοιμιζω στην καλαθουνα στο δωματιο μας, ο ακης στο δωματιο του δεν εχει θεμα...αλλα σε κανα μηνα δεν θα χωραει....οποτε θα παρω ενα στρωμαται γυμναστικης θα βαλω κ ενα παπλωματακι κ θα πηγαινω κ εγω στο παιδικο για λιγο καιρο...ελπιζω να ειναι ηρεμη κ αυτη σαν τον αδελφουλη της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαες!

γι το θηλασμο η αληθεια παντα ειναι στη μεση.. σεο λα τα πραγματα

αλλα αν δεν υπηρχαν μερικες "φανατισμενες" εγω προσωπικα τον ανασταση δε θα τον θηλαζα οσο τον θηλασα

αναστασι μια ωρα τη μερα συνολο??? :shock::shock::shock: ο χριστος κ η παναγια!!!!!

αννα μαρια κ ο δικος μου σαλιωνει τα παντα!

χρυσανθη μακαρι να ειναι βολικη κ η μπεμπουλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα εγω αυτη θα την παντρεψω και ακομα θα την θηλαζω :lol::lol::lol:

οταν το εκοψα στον ακη 11μηνων στεναχωρεθηκα παρα πολυ...ο καημενος εκλαιγε το πρωτο βραδυ κ θυμαμαι οτι 1 την νυχτα φεβρουαριος ηταν( για την ακριβεια 9 φεβρουαριου εμαθα οτι ημουν εγκυος τοτε) τον τυλιξα σε μια κουβερτα κ τον εβγαλα στο μπαλκονι γιατι δεν αντεχε η καρδια μου να τον βλεπει να κλαιει...δεν ειχε κλαψει πιο πριν ηταν η πρωτη φορα..αχ μου ηρθε να βαλω τα κλαματα τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, είναι και στο παιδί πιστεύω. Ο άντρας μου τον έμαθε έτσι τον Αντρέα, να κοιμάται μόνος του χωρίς κουνήματα και νανουρίσματα, αλλά κι ο Αντρέας το δέχτηκε αυτό. Δεν τον αφήνει να σπαράζει στο κλάμα, κλαψουρίζει λίγο και είτε πηγαίνει και τον χαϊδεύει, τον φιλά, τον τρίβει στην κοιλίτσα, είτε σταματά από μόνος του και αποκοιμιέται. Αλλά μιλάμε για κλαψούρισμα. Αν πάει να σπαράξει τον παίρνει αγκαλιά αμέσως.

Εγώ δε θα το κατάφερνα αυτό, γιατί ποτέ δε θα σκεφτόμουν να τον αφήσω στο κρεβατάκι να κοιμηθεί από μόνος του.

Τώρα που γύρισα απ' το σχολείο τον βρήκα ξύπνιο. Τον τάισα, του έπαιξε, έκανε κάτι τρελές χαρούλες, και μετά τον άφησα στην κούνια του με την πιπίλα κι έφυγα. Σε λίγα λεπτά που ξαναπήγα, κοιμόταν του καλού καιρού!

Χρυσάνθη, κι εμάς κοιμάται ο άντρας μου μαζί σε ράντζο. Αρχικά κοιμόμασταν εναλλάξ, αλλά όποτε ήταν η σειρά μου δεν κοιμόμουν καλά, πονούσε η μέση και η πλάτη μου στο ράντζο, και όλη μέρα ήμουν μες στη γκρίνια, οπότε εγώ το έκοψα.

Λένα, ξέρεις για ποιες "φανατισμένες" λέμε... εμείς οι τυχαίες μάνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα τυχαια μανα!!! :lol::lol::lol::lol: αν σου πω οτι δεν τοπιασα!

χρυσανθη καλε μην τα σκεφτεσαι αυτα τωρα..

καλε σας ειπα? δε σας ειπα!

βρηκε δουλεια ο αντρας μου!!

σε τηλεφωνικη εξυπηρετηση (τεχνικη υποστηριξη) 6ωρο με βραδινα με συμβαση αρχικα για ενα μηνα, μερα για 4 κ μετα μεχρι το δεκεμβρη

για 300 ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες μου..

Τι κανετε?σημερα ειμαι πολυ πρωινη..

Δεν προλαβα να διαβασω τα νεακια σας..συγχωρεστε με..ειμαι παλι αρρωστη ομως..ποναει ο λαιμος του, τα αυτια μου,εχω βηχα και δεκατα..δευτερη φορα φετος το χειμωνα..τα νευρα μου!εγω ποτε δεν αρρωσταινα και τωρα σερνομαι παλι..βαρεθηκα κι αυτον τον κωλοχειμωνα!

Προτιμω ομως να αρρωσταινω εγω παρα ο μικρος, ο οποιος εχει κι ατος τα δικα του με τα δοντακια του..εδω και λιγες μερες παλι κοιμαται μετα τα μεσανυχτα..

Ο δικος μου ια να κοιμηθει ακολουθουμε μεγαλη διαδικασια..μονος του δεν κοιμαται ποτε..πρεπει να νανουρισεις..ασε που εμαθε (μαλλον τον μαθαμε) να κοιμαται στην αγκλαλια και μολις τον βαλεις κατω ξυπναει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...

Αννα Μαρια εγω αν την ξαπλωσω οταν ξεκιναει και γκρινιαζει ενω νυσταζει αρχιζει παραπανω....θελει μίλημα,αγκαλια,πιπιλα,βολτες και λιγο ζεστο γαλα....ξετιναγμα λεμε.....ζητημα αν μετρημενες στα χερια κοιμηθηκε στην αγκαλια μου μετα απο γαλα χωρις να νανουριζω και να κοβω δρομολογια.....δεν ξερω αν ποτε αλλαξει,νομιζω ετσι θα κανει παντα...κι εχει βαρυνει και δυσκολευομαι!!!

Λενακι κατι ειναι κι αυτο,ενα βοηθημα απο το τιποτα!

Αγγελικουλα περαστικα βρε κοριτσι,τι ειναι κι αυτο φετος....πολυ κρυο και ιωσεις!!!

Σημερα ειπε καλο καιρο παλι,σαν χθες...βολτουλα επιβάλλεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...