Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

καληνυχτα...κ εγω πρεπει να παω γιαττι αυριο ο κανακαρης μου θα σηκωθει απο τα χαραματα αφου κοιμηθηκε νωρις....9...δεν κοιμαται μεσημερι κ μετα πεφτει ξερος..δεν τα παμε καθολου καλα με τον υπνο, αν κοιμηθει μεσημερι θα κοιμηθει 1-2την νυχτα μετα..

κ μολις ξυπνησει θα πει ''ξυπνα ξημερωσε φτιαξε γαλα,κ πιες καφε να ξυπνησεις''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://voices.yahoo.com/photos/fast-eas ... tml?cat=24

αυτο ειναι για την πινιατα σε σχημα αστερι

φαινεται πολυ ευκολη παντως, απο οσο εψαξα στο ιντερνετ αυτη ηταν η ευκολοτερη

κ αν θελεις να κανεις στρογγυλη θα φουσκωσεις ενα μπαλονι, θα δεσεις την ακρη με κορδονι, θα κοψεις εφημεριδες σε λωριδες μεσαιου μεγεθους, θα κανεες ενα μειγμα με νερο κ αλευρι οχι πολυ πηχτο, θα ουτας μια μια τις λωριδες στο μειγμα κ μετα θα τις βαζεις πανω στο μπαλονι. το αφηνεις μια μερα να στεγνωσει, μετα σκας το μπαλονι κ βουαλα!

για να τη γεμισεις κοβεις με προσοχη ενα κομματι απο τη μια μερια κ μετα για να το κλεισεις βαζεις εφημεριδα απο πανω κ την κολλας με σελοτειπ

εγω δεν θα καλεσω κοσμο γιατι φοβαμαι μην κολλησει τιποτα ο μπεμπης\

αννα μαρια ναι κ αυτο σκεφτονται αλλα κ αν συνεχιζει να το ζηταει το παιδι θα του λενε αφου ειπαμε θα στο φερει αυτος, η γιατι δε στο φερνει επιτελους? για να μη φανει οτι δε θελουν αυτοι να του το παρουν

οπως κ να εχει ειναι εμγαλη χαζομαρα

χαχαχαχα χρυσανθη ετσι σου λεει??? :lol::lol::lol::lol:

ουτε εμενα κοιμαται μεσημερι, κοιμαται κατα τις 9 κ ξυπναει παλι κατα τις 9

καληνυχτα κοριτσαρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ ωραια.κ η στρογγυλη ευκολη μου φανηκε...ειμαι κ των καλλιτεχνικων εγω μιας που ολο προσπαθω να τον απασχολω δημιουργηικα...μεχρι κ καρτες μοιρασαμε τα χριστουγεννα σε γιαγιαδες κ νονα για τα χρονια πολλα.

ουτε εγω θα καλεσω κοσμο...5 τα ανηψια μου κ 5 των φιλων μου..αλλα επειδη ολοι ξερουμε για ιωσεις αν καποιο εινα αρρωστο δεν ερχετε, οπως κ περισυ δεν ηρθαν ολα...κ φυσικα αν εχιει καλο καιρο μονο...περισυ ηταν τελειος ο καιρος κ καθησαν ολα εξω...αντε να δουμε φετος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια.

Χάθηκα αυτές τις μέρες αλλά είχα την μικρή μου με μπουκωμένη μυτούλα. Πέρασα δυο βράδυα πηγαίνοντας πάνω κάτω στα δωμάτια γιατί γκρίνιαζε μέσα στον ύπνο της αλλά χτες ήταν μια πολύ καλή βραδυά. Απλά είναι ακόμα μπουκωμένη και την προσέχω λιγάκι.

Θα τα πούμε αύριο. Πολλά φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια

Καλη βραδυα χθες....ισως τελικα ο καλος υπνος ολη την ημερα την κρατα ηρεμη το βραδυ!!Για να δουμε και σημερα.Αρχισα να αποδεχομαι οτι εχω ιδιοτροπο μωρο και πρεπει βαση αυτου να την κουμανταρω!! 8-)

Κανω καφε κι ερχομαι!Ααααααα σημερα γινομαστε 4 μηνων!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, φιλενάδες.

Αναστασία μου, να χαιρόμαστε τα μωράκια μας. Περνάει ο καιρός σιγά σιγά. Βρε κορίτσια χειμώνιασε πάλι. Δεν αντέχεται άλλο.

Κορίτσια, ξέρετε ότι τα μωράκια δεν ξέρουν να αναπνέουν από το στόμα; Γι'αυτό πρέπει πάντα η μυτούλα τους να είναι καθαρή.

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιααα!μερα της γυναικας σημεραΜνα ζησουμε!:-)

Αννα μαρια μαζι βαλαμε τα εμβολια στα μπεμπακια μας!δεν του πηρε θερμοκρασια καθολου δηλαδη?με το χερι πηρε θερμοκρασια?

Νασιουλα οντως μοντελο η μικρη μου:-)απ τον ποπο της παιρνω θερμοκρασια,δηλαδη τιποτα δεν ειχε αλλα την ελεγχα συνεχεια γιατι ανησυχουσα!

Αναστασια και εφακι καλα μηνογενεθλια κοριτσια!να σας ζησουν!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφη μου ναι να τα χαιρομαστε,μεγαλωνουν δοξα το Θεο γερα!!!Κι εγω το ξερω οτι αναπνευουν μονο απο τη μυτη....αραγε απο το στομα ποτε ξεκινανε?

Θερμοκρασια οταν παιρνετε απο τον πωπο βαζετε λιγο βαζελινη στο θερμομετρο ή ετσι?Το μετωπου που εχω πρεπει να παρεις 3 φορες και να βγαλεις μεσο ορο!Φεξε μου και γλιστρισα!

Βασουλα μου ευχαριστω πολυ.τι κανει η μικρη?ολα οκ με το εμβολιο?

Βεβαια χρονια μας πολλα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ χρονια μαςς πολλα... @};-@};-@};-

κ εγω δεν κοιμηθηκα καλα...κοιμηθηκε νωρις ο μεγαλος κ ξυπνησε μες την νυχτα κ μετα δεν ηθελε να κοιμηθει...ξυπνησε κ μπυμπου να φαει κ καθομουν στο κρεβατι με το ενα αγκαλια κ το αλλο ξαπλσ διπλα μου για να κοιμηθουν...καποια στιγμη κοιμηθηκαν :lol: ηρθε ο αντρας μου απο υπηρεσια κ ε ειδε στο κρεβατι με τα δυο αγκαλια...ηταν τελεια εικονα... :P αντε να κανουμε κ αλλα....αν κ δεν ξερω αν θα αντεξω το αγχος της εγκυμοσυνης ξανα...φοβαμαι φιλεναδες...

καλα να ειναι τα ζουζουνια μας κ να μας ξενυχτανε :P

λενα του ειπα για την πινιατα...στην αρχη δεν καταλαβε αλλα οταν του ειπα οτι θα του βαλω γλυκα κ θα προσπαθουν να την ανοιξουν κ θαα πεσουν κατω κ θα τα μαζευουν χαρηκε πολυ....θα μαζεψει τα πιο πολλα :lol::lol::lol::lol:

οταν ηταν 22 μηνων κ ειδε το toy story την αλλη μερα πηγαιναμε ροδο στον μπαμπα μας πρωτη φορα...ο μπαμπας πηγε κ του πηρε τον γουντυ κ τον μπαζ αλλα δεν ειχε κατι ιδιαιτερο ηταν γουοκι τοκι...αυτος ξετρελαθηκε κ κοιμοταν μαζι τους...μετα απο ενα χρονο πηραμε τον μπαζ με τις τουρμπινες (ειναι αποτο toy 3) κ μια φιλη μας ειχε τον μπαζ απο το 2 κ μας τον εδωσε κ αυτον...γενικα τα παιχνιδια του ολα ειναι σαν καινουργια τα προσεχει πολυ για το αδελφο του λεει που θα του κανω σε λιγο καιρο :roll:

μια φορα ειχαμε παει σε ενα παιχνιδαδικο κ ειδε το ρομποτ μπαζ...ειχε μεινει καπως ετσι :o:o:o του αρεσε αλλα ηξερε οτι δεν θα το περναμε γιατι ηταν πανακριβο,απορω αν το αγορασε κανεις αυτο το παιχ ιδι :lol: ..

ευτυχως δεν μου ζηταει τιποτα το καμαρι μου.

λενα τεχει δει ολη την σειρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Λένα, έτσι όπως τα λες είναι με τους φίλους του αδελφού μου. Πολλή χαζομάρα και ανευθυνότητα.

Έφη, μέχρι έξι μηνών δεν μπορούν ν' αναπνεύσουν από το στόμα τα μωρά. Περαστικά στη μικρούλα σου! Ελπίζω να είναι καλύτερα τώρα.

Αναστασία, καλά μηνογενέθλια!!!

Βάσω, είπε ότι "του φάνηκε ζεστός" και ότι γκρίνιαζε πολύ... Πάντως, σήμερα το πρωί που μου φάνηκε ζεστός, του πήρα θερμοκρασία απ' το κωλαράκι και είχε 38.3. Έδωσα λίγο ντεπόν κι έπεσε. Γκρίνια πάντως δεν είχαμε και μια χαρά κοιμηθήκαμε όλοι μας το βράδι!

Χρυσάνθη, χι χι, έχει το τελετουργικό του το ξύπνημα του Άκη ε;

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, να σας ρωτήσω, εσείς βάζετε κάτι σαν μαξιλαράκι κάτω απ' το κεφαλάκι των μωρών σας όταν κοιμούνται; Εγώ όταν τον έβαλα στην κούνια, του έβαλα μια διπλωμένη πετσέτα κάτω απ' το κατωσέντονο, αλλά φαίνεται δεν του άρεσε, και κυλούσε προς τα κάτω!

Λέτε να είναι απαραίτητο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ το κακομοιρο εχει πυρετουλι, αλλα αφου του κατεβαινει αμεσως δεν ταλαιπωρειται...εγω οταν ανεβαζε πυρετο παθαινα κατι....φοβαμουν πολυ :oops: τωρα το συνηθισα

αχ κ εμεις σε 1,5 εβδομαδα περιπου εμβολιακι....για να δω πως θα το παρει

εμενα ο ακης μεχρι στιγμης δεν κοιματε με μαξιλαρι,μονο οταν ειναι αρρωστος κ εχει καταρροη του βαζω μαξιλαρι αλλα τον εχω διπλα μου οποτε τον βλεπω....ο γιατρος μου ειχε πει ποτε μαξιλαρι στα μωρα γιατι ειναι επικυνδ....εγω τωρα που την κοιμιζω στο πορτ μπεμπεε εχει κατι που ανεβαινει το στρωμα κ ειναι σε ορθια θεση δεν ειναι τελειως ξαπλωτη...οταν θα παει στην κουνια θα δω τι θα βαλω κατω απο το στρωμα για να ειναι πιο ορθια (για τις γουλιτσες περισσοτερο)...να ρωτησεις κ τον παιδιατρο σου τι θα σου προτεινει πιστευω οτι ειναι ο καταλληλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα όχι, μαξιλάρι δεν σκόπευα να βάλω. Κάτι κάτω από το σεντόνι, να μην μπορεί να μπερδευτεί και να γίνει επικίνδυνο. Θα ρωτήσω και τον παιδίατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες ..τι κανετε?πως ειναι τα μωρακια?

Αναστασια και εφη χαρουμενα μηνογενεθλια!περασαν τεσσερεις μηνες,ε?να σας ζησουν τα κοριτσακια σας..

Προσπαθω απο χθες να μπω αλλα εχει προβλημα το ιντερνετ γμτ..ακομα αθηνα ειμαστε..θα ερθει κι ο αντρας μου αυτες τις μερες οποτε θα μεινω ακομα λιγο..

Δεν προλαβα να διαβασω νεακια..ελπιζω να ειστε καλα..

Ποιο παιδακι εχει πυρετο?ο αντρικος?περαστικουλια να ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Χρυσάνθη, λες να ανασηκώσεις το στρώμα ε; Χμ, καλή ιδέα, και στο νοσοκομείο έτσι είχαν κάνει.

Αγγελική, ναι, ο Αντρίκος είχε λίγο πυρετούλι, λόγω εμβολίου μάλλον, αλλά έπεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι λεω αλλα πρεπει να το δω να μην αφηνει κενο η κουνια με το στρωμα...γιατι μετα ειναι επικυνδ....δεν ξερω πως να το κανω θα το δω...αν βρεις κ εσυ κατι πες μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

χρυσανθη ναι τα εχει δει κ τα 3 ο μικρος. πιο πολυ του αρεσει το 1. στο 3 φοβαται τα "κακα" παιχνιδια

αννα μαρια δεν βαζω τιποτα στον μικρο, ειναι επικινδυνο οπως λεει κ η χρυσανθη. ο αναστασης φαινοταν οτι ηθελε γυρω στο χρονο (κοιμοταν πανω στα δικα μας) αλλα εχει το δικο του αν θυμαμαι καλα απο 1.5 χρονων. κ τωρα δεν θελει, κοιμαται χωρις

αναστασι παντα ηρεμη να ειναι μικρη σου!

αγγελικουλα καλα να περασετε!!!! ποτε ειπαμε ανεβαινεις θεσσαλονικη? :mrgreen:

κοριτσια εμεις σκεφτομαστε να φυγουμε εξω αν δε βρει ο τολης συντομα δουλεια. τελειωσε κτο ταμειο του κ δεν ξερωτι σκατα θα κανουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια νομιζω απαγορευεται αυστηρα μαξιλαρι ή οτιδηποτε οσο ειναι μικρα.Σε ιδιαιτερες περιπτωσεις επιτρεπουν,ρωτα τον παιδιατρο!!!!

Λενακι μου τι κανετε?Νομιζω παμε καλα με την μικρη,την βαζω σε προγραμμα!!!

Περναει ο καιρος κοριτσια....μεγαλωνουν....σε λιγο θα τα παντρεψουμε!!! :lol::lol:

Χρυσανθουλη θα κανεις κι αλλο βρε θηριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ουτε εγω του βαζω μαξιλαρακι..κι εγω ετσι ξερω..οτι απαγορευεται..μονο οταν υπαρχει γοπ σου λενε να τα κοιμηζεις σε ελαφρως κεκλιμενη επιφανεια αλλα και παλι συμηθως βαζουν κατι κατω απο τα δυο ποδια του κρεβατιου για να γινει η κλιση..

Επιστρεφω σε λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ναι!εμενα που εχει λιγο θεμα με γουλιτσες μας ειπε και βαλαμε ενα μαξιλαρι κατω απο το στρωμα για να ειναι ανυψωμενο λιγακι εκει στο κεφαλακι της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Απ' το σχολείο γράφω!

Κορίτσια, δεν είπα να βάλω μαξιλάρι στο μωρό. Εννοούσα κάτι κάτω από το στρώμα ή κάτω από το κατωσέντονο, έτσι ώστε να ανυψώνεται το κεφαλάκι του.

Εννοείται ότι πήρε η πεθερά και είπε να βάζουμε μαξιλάρι, αλλά να σας πω την αλήθεια, προβληματίστηκα λίγο. Θα πάρω και τον παιδίατρο αύριο να τον ρωτήσω. Αλλά κι εγώ, απ' όσο ήξερα, δεν χρειάζεται.

Λένα, για πού σκέφτεστε; Γερμανία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεα...τα μωρα μου κοιμουνται...εγω κανω λιγες δουλειες για να μαζευτει το σπιτι..δεν μπορω την ακαταστασια καθολου...βαζω κ κατι πλυντηρια τελευταια...

αννα μαρια θα ρωτησω κ τον παιδιατρο πως να το ανασηκωσω λιγα,αλλα αν θυμαμαι καλα τοτε στον γιο μου ειπε για βιβλιο....επισης μου ειπε η ξαδελφη μου οτι πηρε κατι δεν ξερω τι κ το εχει στο μωρο της για να ειναι πιο ψηλα κατι σαν στρωμα...δεν ξερω ομως τι ειναι οταν παω θα δω γιατι μου το ελεγε τηλεφωνικα...

λενα σε καταλαβαινω....ξερω πως νοιωθεις για το εξωτερικο...μου ειπε κ ο δικος μου οτι αν συνεχιστει να του κοβουν κ δεν μας φτανουν θα παμε εξω κ το πηρα λιγο στραβα,στεναχχωρεθηκα....βεβαια μου ειπε να διαλλεξω εξω ή στο χωριο να γινουμε αγροτες...οποτε εχχω επιλογη :lol:

αναστασια μου δεν σκεφτομαι για επομενο με τιποτα...λογω των παλιοκαισαρικων μου 3 εχω κανει φοβαμαι πολυ κ με πιανει η καρδια μου

πραγματικα παντα ηθελα μεγαλη οικογενεια αλλα δεν παιζει με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...