Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

Χρυσανθη ο αντρας σου ειναι ακριβως το αντιθετο απο τον δικο μου!την ντουλαπα του την φτιαχνω εγω και την κανει ανω κατω στην κυριολεξια και στην αποθηκη που εχουμε μαζευει ολη την σαβουρα..δεν πεταει ποτε τιποτα γιατι ειναι της λογικης πως καποια στιγμη θα το χρειαστει..

Ο μαρσιπος ειναι πολυ βολικος για την ηλικια που ειστε τωρα..κι εγω τον χρησιμοποιησα τοτε αλλα τωρα με το ζορι χωραει και νευριαζει αμα τον βαλω εκει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια...ναι απουσια χθες....αλλα την δικαιούμουν...βγηκαμε βολτα με το καροτσι...ηταν πολυ καλη..γυρισαμε και κοιμοταν αφου κουραστηκε το μαναρι μου!!!Ηρθαν και τα πεθερικα χθες... αν εχει καλο καιρο και σημερα θα βγουμε παλι τωρα που πηραμε μπρος! :D Παντως ενα σωρο πραγματα κουβαλαμε οταν βγαινουμε,η τσαντα ηταν φουλ!

Αννα Μαρια κι εγω θελω να πιασω να καθαρισω ενα ενα τα δωματια γιατι ολα μαζι πλεον ειναι δυσκολο με την μικρη!Θελω να πλυνω και μπαλκονια!!!

Αγγελικουλα κι εγω εχω λευκωματα απο τα μαθητικα χρονια....αχ νοσταλγια,μου ελεγαν θα τα ψαχνω και δεν το πιστευα!

Επανερχομαι,παω να κανω καφεδακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ομορφη κυριακη να χουμε ολες!

Χρυσανθη βολτιτσες ε?ωραια!αντε να ανοιξουν οι μερες να κανει καλο καιρο να βολταρουμε με τα μπεμπακια μας!

Αγγελικουλα ουτε εγω νομιζω να φταις εσυ για καποιες συνηθειες του χαρουλη!το χει το καθε μωρο πιστευω και απο μονο του αν θελει θα κοψει!μην αγχωνεσαι οτι φταις για τιποτα!

Αννα μαρια ξεσκαρταρισμα ε?εγω θελω να συγυρισω τις ντουλαπες μας!εχουμε και οι 2 ρουχα που δεν τα φοραμε, να τα δωσουμε σε ιδρυματα,ποτε δεν τα πεταω!

Αναστασια μου της αρεσε η βολτιτσα της φραουλιτσας ε?

Εμεις σημερα πηγαμε Εκκλησια!και την προηγουμενη Κυριακη την πηρα,μενει ησυχη και την περισσοτερη ωρα κοιμαται στνν Εκκλησια!

Φιλακια σε ολες!

Ο Θεος και Η Παναγια μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Βάσω, κι εμείς πήγαμε εκκλησία σήμερα. Όχι, λάθος διατύπωση: εγώ πήγα εκκλησία! Ο μικρός έμεινε σπίτι με τον μπαμπά του. Σκέφτηκα να τον πάρω, αλλά μετά λέω, πού να τον παίρνω μες στο κρύο, κι ευτυχώς δεν τον πήρα, γιατί φυσάει ένας παγωμένος τρελλοαέρας, άλλο πράγμα...

Πολύ ωραία ήταν, πάντως, μου είχε λείψει η εκκλησία!

Όσο για τα ρούχα, κι εμείς δεν πετάμε τίποτα, αλλά ο άντρας μου είναι της νοοτροπίας "άστο να το φοράω στο σπίτι". Έτσι, βουλιάζουμε από ένα σωρό παλιά και άχρηστα ρούχα, τα οποία όταν επιτέλους θα αποφασίσει να τα ξεφορτωθεί, θα είναι τόσο κουρέλια, που δε θα μπορούμε να τα δώσουμε... Φυσικά, αυτή είναι η νοοτροπία της μάνας του... Για να καταλάβετε, σε κάποια φάση μάζευαν ρούχα για σεισμόπληκτους ήταν, για πλημμυροπαθείς ήταν, δε θυμάμαι, και πήγε η μάνα του σακούλες ολόκληρες, και της τα έδωσαν πίσω!!!!!!!

Αγγελική, διαβάζω λογοτεχνία (όχι Λένα Μαντά, Καίτη Οικονόμου και τέτοια...), και θεολογία, γιατί κάνω διάφορες μελέτες, αλλά τώρα με τον Αντρίκο δεν είναι εύκολο. Τα βιβλία του σχολείου τα έχω σε ντουλάπα, δεν τα θεωρώ άξια να μπουν σε βιβλιοθήκη!

Και στο δωμάτιο του Αντρέα έχω βιβλιοθήκη με παιδικά.

Χρυσάνθη, ο δικός μου είναι όπως τον άντρα της Αγγελικής. Τα ράφια του στη ντουλάπα, πάντα εγώ τα συγυρίζω, το ίδιο και τα συρτάρια του στη συρταριέρα. Δεν είναι ότι βαριέται, απλά, δεν το έχει! Π.χ., όταν πάει να βγάλει ένα σεντονάκι απ' το κρεβατάκι του Αντρέα, θα το βγάλει και θα το κάνει μπάλα, δε θα το διπλώσει. Αυτό του βγαίνει αυθόρμητα!

Αναστασία, πολύ καλά έκανες και βγήκατε! Εμάς εδώ, όπως είπα και πιο πάνω, φυσάει, και δεν είναι για έξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γμτ..εγραψα ενα κατεβατο,πατησα κατα λαθος μια μαλακία και τα εσβησε ολα

[smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif]

Σε λιγο ξαναμπαινω να τα ξαναγραψω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανηλθα..

Αναστασακι μου,χαιρομαι που επιτελους βγηκατε .,να ξεσκασετε κι εσεις λιγο..καλα κι εμας οταν βγαινουμε η τσαντα του μωρου ειναι φισκα και βαζω και στην δικη μου πραγματΑ..κουβαλαμε κι εμεις τα κερατα μας απο ανασφαλεια..

Βασω μου,πολυ καλα εκανες και πηγατε εκκλησια..εχω δυστυχως εχω πολλους μηνες να παω σε λειτουργεια.ηθελα κι εγω να παω αλλα ο δικος μου δεν νομιζω να κατσει..τι θα κανω αν ξεκινησει να κλαει και να θελει να τον κανω βολτες μεσα στην ακκλησια?!δεν λεει..

Αννα μαρια,απο α σχολικα βιβλια εγω κρατησα μονο την ιστορια β και γ λυκειου,τα υπολοιπα ειναι στο παταρι ..μπορει και να τα εχουν πεταξει βεβαια..κι εγω το θεωρω αστειο να γεμιζω βιβλιοθηκες με σχολικα βιβλια..εγω διαβαζα ελληνικη λογοτεχνια(παπαδιαμαντη,βενεζη,λουντεμη κτλ..) αλλα και ξενη..εχω μια αδυναμια στον khalil gibran..

Ερχομαι σε λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά βγήκαμε κι εμείς, πήγαμε στη μάνα μου για φαγητό και μετά βόλτα στην παραλία με το αμάξι... Κάτι είναι κι αυτό!

Αγγελική, όταν λέω βιβλία του σχολείου, εννοώ αυτά που διδάσκω τώρα μαζί με τα βοηθήματα. Αυτά που είχα εγώ ως μαθήτρια, όσα κράτησα δηλαδή, τα έχω σ' ένα μπαούλο στο πατρικό μου. Όσο για τα βοηθήματα, τζάμπα πηγαίνω και τ' αγοράζω, αφού δεν τα χρειάζομαι. Τους ρίχνω μια ματιά κι όλο βλακείες έχουν, έτσι κάθομαι και κάνω μόνη μου το σχέδιο μαθήματος.

Όσο για την εκκλησία, γιατί δεν πηγαίνεις μόνη σου; Εγώ δε θέλω να πάρω τον Αντρίκο, γιατί και κρύο κάνει, και μπορεί να κολλήσει κάτι απ' τον κόσμο. Οπότε, πήγα σήμερα μόνη μου, κι ελπίζω να τα καταφέρω να ξαναπάω! Άσε τον μικρό στον μπαμπά του και πήγαινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας είπα που σήμερα έβαλα τον Αντρίκο πρώτη φορά μπρούμυτα στην κούνια του, ξύπνιο εννοείται, και γύρισε ανάσκελα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες τι μου κάνετε?? πήγατε βολτουλες σήμερα εμείς δυο μέρες όλο έξω είμαστε βέβαια η μικρη μου όλο κλάματα ήταν αλλα τι να κάνω την περνάμε όλο αγκαλιτσα για να σταματάει ...κατα τα αλλα περναγαμε καλα χιχιχιιχι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ευχηθώ και στο δωράκι μας χρόνια πολλα και καλα κοριτσάκι μου έχθες δεν μπήκα καθόλου να στα πω φιλακια πολλα απο εμένα τα τα μωρακια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...ολες βολτουλες βλεπω...μπραβο κοριτσακια μου κ εμεις πηγαμε

Αχ εμενα ο συζηγος πεταει τα παντα οταν καθαριζει....κ καμια μερα φοβαμαι οτι θα πεταξει κ τιποτα που το χρειαζομαι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα Δωρακι για τη γιορτη σου να σε χαιρομαστε κοπελιεςς βλεπετε τι ωρα μπαινω εε χαχα ξεραθικαν και τα δικα μου αα την Σοφι δεν την αποστειρωνουμε το γραφει και στις οδηγιες αλλιως θορυβο δεν θα κανει πλυνε την μονο με προσοχη μην παει νερο στο εργαλειοχαχαχα και εμεις βολτουλα σημερα στις 10.30 το βραδυ μαζευτικαμε μεχρι να κανουμε μπααανιο να πιουμε γαααλααα πηγε η ωρα 1..τελειαα αντε να μπω να ριξω μια ματια και να με παρει ο υπνος μετα ρε κοριτσια εκτος απο τη Νασια και η Μαρια η Σαραντοπουλου που ειναι??περασε πολυς καιρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας.....

χθες βολτουλα παλι,πηγαμε Ναουσα στη μαμα μου,καλα ηταν αλλα λιγο....αλλα απο εδω και περα θα φτιαξει ο καιρος....η μικρη ηταν καλη στο καροτσι,κοιμοταν,αλλα οταν ξυπνησε γκρινιααααααα..... μολις ειχα παραγγειλει καφε 8-) αλλαγμα το παμπερς,γαλα και μετα βολτα για να κοιμηθει....περιττο να πω καφε δεν ειπια....θελει ακομα να μεγαλωσει για να πω εχω περιθωρειο 3 ωριτσες...τα γευματα της ειναι μικρα ακομα και δεν ειναι για πολυ ωρα εξω....

Εσεις τι κανετε,πως περασατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσιααααααααα!!!!!!!

Να'μαι και εγώ!!!!!!

Είχαμε πάει διήμερο, εκδρομούλα στην Επίδαυρο.

Μείναμε σε ξενοδοχείο, πήραμε και το παρκοκρέβατο , μπανάκι, ένα σωρό πράγματα του μπέμπη....

ο μικρός την καταβρήκε, το Σάββατο το βράδυ φάγαμε έξω, γυρίσαμε τον κάναμε μπάνιο και κοιμήθηκε πιο εύκολα και από το σπίτι του!!!!!! Δε το περιμενα...το παιδί μου είναι του έξωωωωω....

του άρεσε πάρα πολύ!!!!!!!! και γυρίσαμε σπίτι και πάλι από την κουραση κοιμήθηκε.

Κλείσαμε προσκλητήρια, μπομπονιέρες από τον κουμπάρο , ακόμα δε ξέρουμε τιμές θα μας κάνει καλύτερες.....το θέμα ΠΕΙΡΑΤΕΣ.

Τα προσκλητήρια θα είναι στικ με πειρατικές φιγούρες 6 διαφορετικές, οι μπομπονιέρες θα είναι δοκιμαστικός σωλήνας λεπτός και ψηλός με τούλινα κουφέτα μέσα και το πώμα με 8 διαφορετικέ φιγούρες πειρατικές, και για τα παιδάκια ρακετούλα μικρή με θέμα πειρατής!

Τα τραπέζια θα τα στολίζουν πειράτές και σεντούκια με χρυσάφι σκορπισμένο στα τραπέζια.

Ένα τραπέζι με γλυφιτζούρια και καραμέλες για το πειρατικό βιβλίο ευχών...

Δωράκι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!! Να χαίρεσαι την κοράκλα σου και την οικογένειά σου και του χρόνου με υγεία!!!!

Συμπεθέρα μου τι κάνει η φραουλίτσα σου;; Υπάρχουν πολλές μπομπονιέρες για το θέμα φράουλα!!!!!!!!

Αγγελικούλα γυρίσατε Κύπρο;;; Ο καιρός σήμερα πάλι χάλια, ευτυχώς το διήμερο που φύγαμε ήταν καλός. Διάβασα που έγραψες ότι έκανες πολλά λάθη, και εγώ το σκεφτόμουν αυτό, αλλά το κάθε παιδί είναι διαφορετικό, δε πιάνουν τα κόλπα που μας συστήνουν σε όλα....ήταν εκεί κάποιες μανούλες και μου έλεγαν κανε αυτό κάνε εκείνο, στον δικό μου δε πιάνει....ασε που με νευριάζουν αυτάααααααα....οι ξερόλες...... μια μου είπε να τον αφήνω να κλαίει ώσπου να κάνει και εμετό...

Για ποιο λόγο;;;; δε χρειάζεται το παιδάκι μου συνέχεια αγκαλιά για να το κάνω αυτό!!!!!!!!

Όπως σταμάτησε να θέλει συνέχεια αγκαλιά σιγά σιγά θα σταματήσουμε και τα υπόλοιπα....

Αννα Μαρία μου μια χαρά ο Αντρικος σου!!!!

Εμείς κάνουμε 6-7 γεύματα την ημέρα, ανά 3 ώρες περιπου τρώει και επτάωρο ύπνο το βράδυ.

Χρυσάνθη μου φιλάκια στα παιδάκια σου.

Λυδία μου μια χαρά με την Σοφί διάβασα..φιλάκια

Κορίτσια συγνώμη δε θυμάμαι κάτι άλλο..........

φιλιάαααααααααααααα σε όλεςςςςςςςςςςςςςςς

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα μια χαρα βλεπω,εκδρομουλα!!Εγω ακομα δεν τολμω να την παω πουθενα ετσι γιατι γκρινιαζει το βραδυ και θα μας διωξουν! :lol: Χθες που πηγαμε και ξεσηκωσε τον κοσμο η κυρια!!!

Γιωτακι μας λειπεις καλε!!!Ας ειστε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μου.τι κανετε?

Βλεπω το ριξατε ολες εξω..καλα κανετε..χρειαζετε και λιγη βολτα..

Γιωτακι επιδαυρο ,ε?πολυ χαιρομαι που ο μικρος θανος ηταν φρονημο μωρακι..ωραιο μου ακουγεται το θεμα με τους πειρατες..

Επιστρεφω φιλες μου..ξερετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γλυκές μου!!!

σας ευχαριατώ πολύ όλες για τις ευχές σας!!!

να χαιρόσαστε τις οικογένειές σας και να είστε όλες καλά!!

χάθηκα γιατί εχθές είχα μπαμιοεπίσκεψη η οποία με έφερε

στα όριά μου!!έριξα πολύ κλάμα και τσίτψσα το μικρό μου

και το έχω χιλιομετανιώσει!!Θα μαγειρέψω σε λίγο...

βλέπω πήγατε όλες τις βολτούλες σας και πολύ χαίρομαι!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου από ότι βλέπω θα πάμε μόνες μας

για καφέ γιατί ο παλιόκαιρος εξακολουθεί...

Μαράκι Γιωτάκι πήγατε ταξιδάκι,τέλεια!!!πολύ όμορφα τα πειρατικά σας

έτσι που τα περιγράφεις!!

Γιωτούλα χαίρομαι που είστε καλά και ελπίζω να να σε έχουμε σύντομα

στην παρέα μας!!

θα επανέλθω γιατί πετάγομαι να αλλάξω ένα φορμάκι της μικρής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεστρεψα..

Δωρακι μου,τι χαλια καιρος ειναι αυτος ρε φιλεναδα..αυτη την φορα παμε μονες μας..την επομενη φορα θα εχουμε σιγουρα και τα μωρακια μας..τι λες για αυριο το μεσιμεροαπογευμα??θα μιλησουμε βεβαια και τηλεφωνικως?

Ειχες μπαμιοεπισκεψη ε?θα μου τα πεις απο κοντα..

Γιωτακι μπουρεκακι τι κανεις??πως ειναιτα ζουζουνια σου?

Αναστασακι πηγατε βολτα στην μανουλα ε?κι εμεις οταν παμε καμια φορα εξω καπως ετσι καταληγουμε..να πινω καφε στο ποδι..μολις ερθει η παραγγελεια ξεκιναει το γλεντι..

Χρυσανθη,πολυ καλα κανει ο αντρας σου και τα πεταει ολα..ο δικος μου οταν παμε να κανουμε ξεκαθαρισματα στην αποθηκη η στις ντουλαπες,καταληγουμε απλα να κανουμε ενα ανακατεμμα και δεν πεταμε τιποτα γιατι ο αντρας μου εχει ενα κατοχικο συνδρομο..

Αννα μαρια, γυρισε ο αντρικος μονος του???εμενα ακομα τιποτα..τον βαζω μπρουμητα αλλα για να γυρισει ανασκελα πρεπει να τον γυρισω εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου δυναμική η φραουλίτσα σου!!!

Ξεσηκώνει τον κόσμο!! :lol::lol::lol::lol:

Κοίτα και εμένα ο δικός μου στη ταβέρνα έκλαψε λίγο σπαρακτικά, αγχώθηκα γιατί λέω θα ξεσηκώσει το μαγαζί αλλά ηρέμησε το μαναράκι μου, ήθελε να πάει για ύπνο!!!

Δωράκι κλάμματα διάβασα και τα πήρα κρανίο............με τις μπάμιες σου!!!!!!!

Μαγείρεψες;;;;; :arrow:

Για να δούμε πλησιάζει και η δική μας μπαμιοεπίσκεψη...και πολύ χαίρομαι..... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Αγγελικούλα φιλενάδα μου τι κάνεις;; Αθήνα είσαι;;;Πώς τα περνάτε με τον Χαρούλη;;

Γιωτάκι φιλάκιαααααααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι ακομα εδω ειμαι..την τεταρτη το πρωι φευγω..

Περιμενω κι εγω την μπαμιοσυνταγη της συμπεθερας..

Περιμενεις κι εσυ μπαμιοεπισκεψη?ποτε με το καλο θα φαμε μπαμιες απο τα χερακια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ουφ, νιώθω εξάντληση. Έκανα πάρα πολλές δουλειές το παρασκευοσαββατοκύριακο και κουράστηκα τρομερά... Σήμερα το πρωί ξύπνησα με τέτοιους πόνους στην πλάτη, που δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ... Όπως ήμουν ξαπλωμένη, γύρισα μπρούμυτα κι έκανα λίγους ραχιαίους και υποχώρησε κάπως ο πόνος... Τώρα το μόνο που θέλω είναι να πέσω να κοιμηθώ, αλλά πρέπει να πάω σχολείοοοοοοοοοο............

Χρυσάνθη, εμένα όπως σου είπα, ο άντρας μου είναι όπως της Αγγελικής. Κατοχικό σύνδρομο. Αγγελική, θυμάσαι τις κάλτσες; Τις προάλλες του πέταξα κάτι μαύρες κάλτσες που είχαν γίνει γκρίζες, ξεχειλωμένες, χάλια, κουρέλια, και φώναζε γιατί να του τις πετάξω. Ένα ζευγάρι άσπρες κάλτσες είχαν ξεχειλώσει, είχαν γαριάσει και σα να μην έφτανε αυτό, ξέβαψε κάτι στο πλυντήριο κι έγιναν ροζ, και είπε δεν τις πετάει γιατί θα τις φοράει στο σπίτι...

Γιωταμαρία, αααααααααχ!!!!!! Τι τέλεια!!!!!!!!! Εκδρομούλα!!!!!!!!!! Εμείς χτες για να πάμε μέχρι τη μάνα μου έγινε το ανατολικό ζήτημα... Άντε, ν' ανοίξει ο καιρός γιατί δεν πάει άλλο.

Αναστασία, ο δικός μου όποτε βγαίνουμε είναι πάρα πολύ φρόνιμος και συνήθως κοιμάται. Τώρα έχουμε πάρα πολύ καιρό να πάμε για καφέ.

Γιώτα, πού χάθηκες βρε;

Δωράκι, φιλιά!

Ρε κορίτσια, η Μύριαμ, πού χάθηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επιτέλους εδώ είμαι πάλι!!!!!!!!! [smilie=blob1.gif] Κάναμε την μετακόμιση και διακόψαμε το τηλέφωνο και το ίντερνετ στο παλιό σπίτι και μόλις σήμερα μας έκαναν την νέα σύνδεση στο σπίτι του πατέρα μου............αμάν κάναμε κι ο άντρας μου κι εγώ χωρίς ίντερνετ τόσες μέρες!!!!!!!!! Βέβαια είχαμε ένα κάρο δουλειές αλλά σιγά σιγά θα βρούμε τους ρυθμούς μας! Ένα έχω να σας πώ κορίτσια.....από την μέρα που έγινε ο σκυλοκαβγάς με τον πεθερό (κι αποφασίσαμε να φύγουμε), δεν ξαναμαλώσαμε για τίποτα με τον άντρα μου!!!!!

Έπαθε η μαμά μου γαστρορραγία αυτές τις μέρες (έπαιρνε προληπτικά ασπιρίνη - λένε ότι κάνει καλό στην καρδιά, τί μυαλό κι αυτή η γυναίκα, αφού δεν έχει κανένα πρόβλημα στην καρδιά...) και δεν μπορούσε να βοηθήσει η καημένη και κόντεψα να σαλτάρω γιατί περνάγανε όλα από τα χέρια μου και τα παιδιά καθόλου συνεργάσιμα όλο γκρίνια και κλάμα, από τις 9 έπεφτα για ύπνο!!!!!

Τα πεθερικά δεν βοήθησαν ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ στην μετακόμιση.........η πεθερά ήρθε την τελευταία μέρα για να δεί τα παιδιά (κι αυτό γιατί την έκραξε ο άντρας μου), κατά τα άλλα σημασία δεν έδωσαν!!!!! Μία μέρα μόνο μας έδωσαν το φορτηγάκι για να κουβαλήσουμε κάτι βαριά πράγματα και μετά από μία ώρα μας το ζητούσαν πίσω οι γύφτοι!!!!!!!! Ας είναι καλά ο καινούριος κουμπάρος (προσεχώς δηλαδή γιατί δεν έγινε ακόμα η βάφτιση της μπέμπας) που ήρθε με το φορτηγάκι του πεθερού του και ο πατέρας μου με το δικό του και κουβαλήσαμε όλο το νοικοκυριό μας!!!!!!!!

Τώρα απλά προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας ξανά..........σιγά σιγά όλα θα γίνουν, τουλάχιστον να ηρεμήσουμε από τους καβγάδες!!!!

Έχω χάσει πολλά επεισόδια....ενημερώστε με αν έχει γίνει κάτι συνταρακτικό γιατί δεν προλαβαίνω να διαβάσω τίποτα......Μην με παρεξηγείτε που δεν σχολιάζω!

Να ευχηθώ στο Δωράκι μας χρόνια πολλά για την γιορτή σου κουκλίτσα μου!!!!!!!!!!! Σε θυμήθηκα εκείνη την μέρα αλλά δεν είχα ακόμα συνδεδεμένο το ίντερνετ........Να είσαι πολύχρονη και να χαίρεσαι την οικογένειά σου, την ζωή σου, την κορούλα σου!!!!!!!!!

Για την βάφτιση είναι σχεδόν όλα έτοιμα - τελικά το θέμα είναι η πριγκιπισσούλα γιατί υπάρχει σε όλα (μπομπονιέρες, προσκλητήρια, πάνω στα βαλιτσάκια με τα βαφτιστικά) - στις 6 Μαϊου 12μιση το μεσημέρι (κάτι άκουσα ότι εκείνη την μέρα ίσως έχουμε και εκλογές αλλά σκασίλα μας!) Εχθές μίλησα με την υπεύθυνη για τις μπομπονιέρες και μου είπε ότι τις πήρε ήδη και είναι πάρα πολύ ωραίες, δεν θυμάμαι αν σας είχα πεί...είναι μπρελόκ φιλντισένια κορωνίτσα κι έχει επάνω μια ξύλινη πριγκιπισσούλα και μια φούντα με δύο χάντρες φουξ-ροζ, αντί για τούλι τα κουφέτα θα είναι μέσα σε καρό ροζ-άσπρο κώνο και τα κουφέτα φρουτάκια με γέμιση φρούτου φυσικά!!!!!

Μου λείψατε!!!!!!!!!!!!!! Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιουλα ετσι γερα κοριτσι μου,κρατα το σπιτι σου μακρυα απο αυτους!!!Μπαμιες.....μπλιαξ!!!! :lol::lol:

Αννα Μαρια κυριος ο δικος σας εε οταν βγαινετε....εμενα ηθελε να βλεπει τον κοσμο και μεσα απο το καροτσι δεν μπορουσε και τσατιζοταν!!!

Δωρακι μου τι κανετε εσεις?πως περασατε στη γιορτη σου?σου ευχηθηκα στο fb!Χρονια Πολλα κι απο εδω!!! ;)

Αχ μη λετε για δουλειες,θελω να κανω μπαλκονια,παραθυρα,παντζουρια...γινεται χαμος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλίτσες!!

Νασιούλα μετακομίσατε τι καλά!!!θα βρείτε την ησυχία σας και τους ρυθμούς σας

και θα είσαστε τελεια!!σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου φιλενάδα,να χαίρεσαι

τα ζουζουνάκια σου!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μουπάμε όποτε θέλεις για καφέ, αρκεί μου το πεις λίγο νωρίτερα για να έχω προλάβει να βγάλω γάλα!!

Αναστασάκο σε ευχαριστώ πολύ και εσένα για τις ευχές σου, φιλιά στη φραουλίτσα

που από ότι διαβάζω ξεκίνησε και τις βόλτες!!!

Άννα Μαρία εξαντλήθηκες κοριτσάκι μου,σε καταλαβαίνω, πολλά φιλιά!!

σας φιλώ - πάω να μαγειρέψω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...