Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!!

Το κρύο τσουχτερό, πάλι μέσα μας βλέπω!

Τι κάνουν τα μωράκια μας;;

Δωράκι δε πιστεύω να έχει κάτι η μικρούλα σου.

Βασούλα καλά είναι το αντράκι μου. Φιλάκια στη κούκλα σου!

Άννα Μαρία ευτυχώς μια χαρά περνάει ο Αντρίκος παρόλο που του λείπεις!

Εμένα έχει μια βδομάδα που κάνει το εξής....το βράδυ κλαίει, τον σηκώνει ο άντρας μου και συνεχίζει σπαρακτικά το κλάμα, μόλις απλώνει τα χέρια και μου τον δίνει σταματά...και κοιμάται πάνω μου....το μαναράκι μου!

Είναι κριμα να μπορείς να θηλάσεις και να μην το κάνεις για διάφορους λόγους, είναι πολύτιμο το δώρο για το μωρό.....!

Φιλάκια στον Αντρίκο σου

Νιάκι φιλάκια στα κουκλιά σου!

Άντε σε περιμένουμε φιλενάδα.

Εύη έχεις δικιο, νέα κορίτσια και δεν ψάχνονται!!!!!!!!!

Αγγελικούλα καλώς ορίσατε στην κρύα Αθήνα, μακάρι να φτιάξει ο καιρός να μπορέσετε να βολτάρετε.

Καλά σε εξυπηρέτησαν διαβάζω στην αεροπορική!!!!!! Ότι τους ζήτησες το σεβάστηκαν και το εφάρμοσαν κατά γράμμα!!!!!!!

Τι να πω;;; Εδώ δε μας σεβόντουσαν με τη κοιλιά στο στόμα!

Συμπεθερούλα μου άντε μπράβο........επιτέλους ηρέμησε το γλυκό σου φραουλόπαιδο!!!!

Να μας την φιλήσεις!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμπεθερα κι εμενα ετσι αρχισε να κανει,θελει μονο εμενα να κοιμαται....μας βλεπω αυτοκολητες!! :lol::lol: Χθες την ειχε ο αντρας μου κι εγω ξαπλωσα λιγακι και την ακουγα 1 ωρα γκρινιαζε,σηκωθηκα την πηρα αγκαλια ,σταματησε και κοιμηθηκε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό μήνα γλυκές μανούλες και πανέμορφα μωράκια....;)

και εδω πολύ κρύο....ουφφφφ....άντε....το Σάββατο είπαν θα έχει 18 βαθμούς...άντε να δούμε...ανυπομονούμε να βγούμε έξω...... :lol::lol::lol: ...πολλά φιλακια σε όλες...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D καλημερα!καλο μηνα να εχουμε!καλο καιρο να εχουμε γιατι σιχαθηκα τον παλιοχειμωνα!!!

Γιωτακι μου,πολυ κρυο..δεν βγηκα ακομα εξω αλλα ανοιξα την μπαλκονοπορτα και καταλαβα τι γινεται..τι κανει ο θανουλης σου?θελει την μανουλα του το ζουζουνι..

Λυδιακι,φανταζομαι ποσο πιο κρυα θα ειναι εκει..κλειστηκατε κι εσεις μεσα?!

Αναστασακι στρωνει η φραουλιτσα διαβαζω..αντε να ηρεμησετε κι εσεις λιγο..

Βασυλα μου,το εστρωσε στην λεμεσσο?εκει στην περιοχη που μενω εγω ελιωσε γρηγορα γιατι ειναι κοντα στην θαλασσα ..θυμαμαι ειχε ξαναχιονισει και πριν 4 χρονια τοσο χαμηλα..

Δωρακι μου,τι επαθε το κοριτσακι μας?μηπως εφαγες κατι και δεν της αρεσε?μηπως ειναι λιγακι κρυολογημενη?θα πατε γιατρουλη?περαστικουλια σας..

Νιακι μου,θα ξεκουραστεις τωρα με την μαμα σου..δυσκολο δυο μωρα ταυτοχρονα..

Αννα μαρια,καλοβολο παιδακι ο αντρικος!φτου φτου..

Εδω θα ειμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηναααα!!!!

βαλατε μαρτη στα μωρακια σας???εγω της εβαλα και εχει πολυ πλακα!!!!μαρτηςσε ενα τοσο δα χερακι!!!!αχ, να ειναι καλα τα γλυκουλια μας!!!!

παω να φαω γιατι λυσσαξα και επιστρεφω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πολλή γκρίνια το βράδι, μέχρι και τώρα... Ευτυχώς βοηθά πολύ ο άντρας μου, αλλιώς θα τα είχα φτύσει με το σχολείο κιόλας... Νομίζω τον ενοχλούν τα ούλα του...

Α, καλό μήνα κιόλας! Τι μάρτη καλέ να του φορέσω, ο μάρτης είναι για να μη σε κάψει ο ήλιος, κι εμείς από ήλιο λίγα πράγματα, έως και καθόλου...

Αγγελική, οι κυπριακές αερογραμμές όντως δεν έχουν και τόσο καλή εξυπηρέτηση, κυρίως στο φαγητό. Παλιά έδιναν ένα δισκάκι με τρεις μικροσκοπικές φετούλες ψωμί και κανένα τυράκι, κανένα αγγουράκι πάνω. Μια φορά που ταξιδεύαμε με τον αδελφό μου, μου λέει "πώς λέμε "long live and prosper"; Ε, οι κυπριακές αερογραμμές είναι long live and γύφτεν", επειδή είναι γύφτοι!

Αναστασία, άντε, μακάρι να ηρεμήσει η φραουλίτσα!

Βανεσσάκι, πώς πάει το σχολείο;

Εύη, Νία, Βάσω, Γιωταμαρία, σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια ξεκινησες κι εσυ ε??κι εγω καλα,κλασσικα με το σχολειο, αλλα εχω τεραστιο προβλημα απο προχες με τα γονατα μου!!!!με πεθαινουν καθε φορα που παω να καθισω, να σηκωθω και να κατεβω σκαλια!!!!ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο και να περασει γιατι δε μπορω να σηκωσω ουτε τη Δαναη.ευτυχως που ειναι εδω οι γονεις μου!!!!

γιωταμαρια (που λεει και η αννα μαρια) τι κανετε εσεις φιλεναδα???μαγειρεψες τιποτα??? :lol::lol::lol:

αγγελικουλα, πατησατε ελλαδα ε???τελεια εξυπηρετηση διαβαζω στις αερογραμμες!!!!μονη σουωταξιδεψες με το παιδι??/και θηλασες κιολας???μπραβο ρε φιλεναδα!!!!ποσο θα μεινετε αθηνα???ο χαρουλης τι κανει???

λυδιακι μου, εσυ πως τα πας με το τρεξιμο και τι μικρουλα???

αναστασακι, αντε μακαρι να στρωσει και με το γαλα και να ηρεμησετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσάκι κάτι έγραψα στο μπλοκ μαγειρικής! :lol::lol::lol:

Άσε τα γονατά μου και εμένα με πονούν λίγο μετά τη γέννα, αφού κάνουν κάτι θορύβους λες και σπάνε τα κόκαλα :shock:

Φιλάκια στη Δανάη!!!!

Αγγελικούλα φιλενάδα μέχρι πότε θα μείνετε Αθήνα;;

Άντε να φτιάξει και ο καιρός να πάτε και καμία βόλτα!

Ο Χαρούλης το έχει για πλάκα το αεροπλάνο :lol::lol:

Λυδιάκι και εγώ θέλω βόλταααααααααααα :o:o:o

Φιλάκια στη εκπληξούλα σου!

Άννα Μαρία γκρίνια και ο δικός σου, εμένα το βράδυ κλαίει λίγο και μετά κοιμάται, τον ενοχλούν σίγουρα τα ούλα του το μαναράκι μου!

Ευτυχώς που σε βοηθά και ο άντρας σου. Πώς πάει το σχολείο;;

Συμπεθέρα και εγώ τρελαινόμουν για Χειμώνα αλλά τώρα παρακαλώ να φύγει........ :roll:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια..ασε πολυ γυφτοι ειναι!!να φανταστεις μπαινω στην φυσουνα,ειχα το μωρο μεσα στο καροτσι,κουβαλουσα τσαντα δικη μου,το παλτο μου και την τσαντα του μωρου.φτανω στην εισοδο του αεροπλαου,παιρνω το μωρο πανω μου και μου λεει η αρροσυνοδος με υφακι ..κλειστε γρηγορα το καροτσι..τα πηρα ασχημα εκεινη την ωρα..ποια ειμαι ρε γμτ?η θεα καλι κι εχω 100χερια?τελικα εδωσα το μωρο και το κρατησε μια αλλη μαμα που εκεινης το μωρο περπατουσε κι ειχε ηδη κλεισει το καροτσι..αλλα και μεσα στο αεροπλανο..ο αεροσυνοδος ηταν δυο σειρες πιο περα και δεν φιλοτιμηθηκε να βαλει τα πραγματα πανω στο ειδικο ντουλαπι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχιζω γιατι κατα λαθος πατησα υποβολη..

Το φαγητο τους ειναι πραγματι αθλιο αλλα ετσι κι αλλιως αυτο δεν με ενδιαφερει..οι κυπριακες χαλασαν πολυ..αντιθετως οι ολυμπιακη εχει αναβαθμιστει παρα πολυ..

Βανεσσακι μου, μήπως λογω ψυχους πονανεντα γονατα?

Γιωτακι θα μεινουμε μεχρι την τεταρτη..θα παω επιτελους μετα απο εξι χρονια να παρω το πτυχιο μου..

Επιστρεφω γιατι κλαιει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις τελευταιες μερες εχουμε κι εμεις πολυ γκρινια..συνεχεια θελει να ειναι πανω μου..ουτε τουαλετα δεν με αφηνει να παω!κι εχει καταντησει το στηθος μκυ πιπιλα..μπορει να περναει αλμα αλλα πρωτη φορα ειναι τοσο εντονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το τραβάω το βράδυ, εκεί που κοιμάται κλαιει!!!!

Ούτε νεογέννητο δεν έκλαιγε.... και θέλει την αγκαλιά μου για να ηρεμήσει...

τι να κάνουμε;;υπομονή!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω...μια απο τα ιδια.....και μενα η μικρη μου πολύ γκρίνια....βαζει τα δαχτυλα συνεχεια στο στομα.....χθες το απογευμα εβαλε το δαχτυλο μου στο στομα της και εσφιγγε τα ουλα της πάνω του...μαλλον και μενα την ενοχλουν γιατι μου το εκανε και το πρωι....... :roll::roll::roll: ....αχ μωρε....

πώς να τα πάω Βανεσσακι μου......δυσκολευομαι πολυ με την δουλειά.....αλλα προεχει το μωρο μου..... :P:P ....

Αγγελική μου πολύ κρύο και απιστευτη υγρασια....πολύ βαρυ χειμώνα μας εκανε φετος.....αντε νε μας αποχαιρετισει να γελασει λιγακι το χειλακι μας στον ηλιο..... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα μου κι εμενα ακριβως το ιδιο κανει..εκει που κοιμαται ξεκιναει και κλαιει με τα ματια κλειστα..πρεπει να τον παρω αγκαλια για να ηρεμησει..πυρετο δεν εχει..αυτια δεν πονανε..δεν ξερω γιατι το κανει αυτο..

Λυδιακι μου,κι ο δικος μου ανακουφιζεται με το να μασουλαει το δαχτυλο μου..και το κανει και πολυ δυνατα..αν ειχε δοντια σιγουρα θα εκοβε κομματι..

Αχ κι εγω βαρεθηκα,σιχαθικα αυτον τον παλιοχειμωνα!ξουτ ξουτ μακρια!μιζεριασαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα φιλεναδιτσες....

εγω την κ.δευτερα παραλιγο να παθω μαστιτιδα....θυμαστε που εγραψα οτι ειχα πολυ γαλα...ε ειχα....φρακαρε κ ενας αδενας κ ανεβασα 38 πυρετο....πηρα λιγο αντιβιωση, ο πυρετος μου επεσε με παιδικο αντιπυρετικο ηπια 20cc, εκανα καυτο μπανιο κ ζεστες κομπρεσες συνεχεια κ ευτυχως μου περασε...βασικα φοβηθηκα γιατι ενιωθα πολυ χαλια...

κ εγω αρχιζω δουλεια σε 2,5εβδομαδες...αντε να δουμε πως θα παρει μπιμπερο η μικρη μου...της εδινα δικο μου που εβγαζα κ δεν το πινει...αχ τι θα κανω? :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα το ιδιο κανει,βαζει χερια στο στομα,σαλια ....χαμος...και σημερα τρωει ανα μια ωρα....δεν ξερω τι επαθε,οχι τρελες ποσοτητες απο 50 με 60γρ.....τι ειναι αυτο παλι?αλμα?ξερει καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, κι εμένα μια απ' τα ίδια ο Αντρίκος... Σήμερα τρελή γκρίνια, κοιμόταν πολύ λίγο και ξυπνούσε, όλο αγκαλιές ήθελε... Ευτυχώς παίρνει πιπίλα πλέον, και τον ανακουφίζει. Αλλά η γκρίνια, γκρίνια... Λες και επέστρεψε στη φάση που ήταν νεογέννητο...

Τον άντρα μου τον ξετίναξε το απόγευμα... Τελικά τον κοίμισε κατά τις οκτώ.

Αύριο θα πάμε για εμβόλιο, αλλά σκέφτομαι να τον πάω στον παιδίατρο να τον εξετάσει πριν (τα εμβόλια τα κάνουμε στο νοσοκομείο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια τι περνω δεν λέγετε χαχαχαχχα ......πολυ γκρίνια πολλα σαλια και εμένα έχουν αρχίζουν τα δοντακια και μιλάμε ο γιος μου κόλλημα τρελό με εμένα δεν προλαβενω να περάσω απο δίπλα του και κάνει σαν τρελός να τον πάρω αγκαλιτσα ενώ η κόρη μου είναι κολλημένη με την Μαμα μου χαχαχαχαχα. Πάω να πεσω για νανακια σας φιλω ολεσσσσς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ....ουφ παλι γλεντια χθες....τι παθανε καλε ολα μαζι.....εμενα αλλαξε και το κλαμα της παλι...βαζει χερια στο στομα και ουρλιαζει με σφιξιμο.....ο αντρας μου λεει συνηθειο το εκανε..... δεν ξερω....πολυ κουραση αλλα τι να κανουμε....τελικα προετοιμαζονται για δοντια απο τωρα?τους ενοχλουν τα ουλα?Χθες πηγε να με πιασει παλι πανικος....εσεις το παθαινετε αν ειστε μονες?ακομα επιλοχειο εχω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααααα

Τι πάθανε ρε φιλενάδες τα μωρά μας;;;;;;;

Εμένα ούτε νεογέννητο δεν έκανε έτσι!!!!!!!!!! ποτέεεεεεεεε!!!!!!!

χτες από τις 21.00 τον κοίμιζα και όποτε τον έβαζα κούνια έκλαιγε γοεράααααα, τον έπαιρνα αγκαλιά και σταματούσε .......αυτό γινόταν ώσπου να κοιμηθεί στις 3!!!!!! Πρώτη φορά το κάνει τόσο έντονα!!!!!!

Δεν έκλαψε νεογέννητο και κλαίει τώρα.......ουφφφφφφφφφφφφφφ

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Ο Αντρίκος ευτυχώς κοιμήθηκε καλά το βράδι! Πλέον δε θέλει νανούρισμα, κοιμάται μόνος του. Τον αφήνουμε στο κρεβατάκι του με την πιπίλα και τον παίρνει ο ύπνος. Κοιμήθηκε κατά τις οκτώ, ξύπνησε μία, και μετά ξανακοιμήθηκε μέχρι τις εφτά το πρωί, με εξαίρεση κάτι κλαψουρίσματα το βράδι όταν του έπεφτε η πιπίλα. Αλλά χτες ήταν η σειρά του άντρα μου να τον προσέχει το βράδι, κι εγώ δεν πήρα χαμπάρι!

Σήμερα είναι ησυχάκος! Θα τον παίρναμε για εμβόλιο, αλλά έχει μυξούλες και είπε ο παιδίατρος να καθαρίσει πρώτα. Τώρα που του τις έβγαλα με το μαντζαφλάρι ήταν ελάχιστες, αλλά καλύτερα να περιμένουμε, δεν παθαίνει τίποτα. Έχει και ψοφόκρυο.

Πολύ πεσμένη η κίνηση ρε κορίτσια, τι γίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!

δεν τα εχω διαβασει ολα

σας ελειψα??? :D

να σας πω τα νεα μας

εσπασε το κρεβατι του ανασταση :roll: ξεκολλησε οοοοοοολο το κεφαλαρι, εφυγε κ ενα κομματι απο το πλαινο ξυλο κ ειμαστε προς ανευρεση κρεβατιου.. κ τωρα ο αναστασης κοιμαται παλι μαζι μας γιατι προεξεχουν κατι καρφια κ βιδες κ φοβομαστε να τον βαλουμε να κοιμηθει εκει

θα δουμε μηπως μπορει να μας το επιδιορθωσει μαραγκος, αλλιως (επειδη εχουμε κ καποια αλλα θεματα) το πιο πιθανο ειναι να του βαλουμε το στρωμα στο πατωμα να κοιμαται

χτες πηγαμε παιδιατρο

ο παπ ειδε τον μικρο, ειπε ειναι πολυ ζωηρος (τα γονιδια μου μεσα :lol: :lol: ) μας ειπε να βαλουμε το λαδακι της φρεζυντερμ για τη νινιδα (το κεφαλι του εχει αρχιζει κ ματωνει κ βγαζει πυον) κ να του κανουμε κ μασαζακι με ελαιολαδο

ειναι 62 εκ κ 5840. πηρε 600γρ απο τον προηγουμενο μηνα κ οταν με ρωτησε πως τα παμε με το θηλασμο κ του ειπα οτι υπαρχουν μερες που μπορει να θηλασει κ 3 φορες απο το πρωι μεχρι το βραδυ, μου ειπε οτι ο θηλασμος παει πολυ καλα αλλα θα πρεπει να τον ταιζω περισσοτερο, γιατι μπορει μεν να παει καλα αλλα οι θηαλσμοι ειναι πολυ λιγοι για αυτη την ηλικια

κ μου ειπε να κοψω την πιπιλα :? εντελως :roll:

επισης εμβολιο δεν καναμε, το συζητησαμε κ με το γιατρο κ ειπαμε να κανουμε μετα τους 5-6 μηνες το πρωτο

ο αναστασης ειναι μια χαρα το μαναρι μου, εχει αρχισει κ εκδηλωνει τη ζηλια του περισσοτερο, ευτυχως οχι προς το μωρο

σας φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε????.....

μια απο τα ιδια και η μικρη μου....γκρινια, σαλια, τα δαχτυλα στο στομα και πολυ αγκαλια.....χαχαχα....βρε τι παθανε ολα ταυτοχρονα?????......χαχα......

εγω κοριτσια της πηρα την Σοφί σε μορφη δαχτύλιου οδοντοφυιας που ειναι πιο μικρο απο την κανονικη Σοφι και πραγματικα εχει τρελαθει να την δαγκωνει.....χααχαχχα...........γκριτσι....γκριτσι....κανουν τα ουλα της.... :lol::lol::lol::lol::lol: ......και το καλο ειναι οτι η συγκεκριμενη εχει δυο μικρες στρογγυλες λαβες και μπορει να την πιανει και να την βαζει στο στομα.....μακαρι να την βοηθησει για να ηρεμησει λιγακι....

σας φιλω ολες γλυκα./....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Πως είσαι σήμερα; Πως είναι το αίμα; Κορτιζόνη γιατί να χρειάζεσαι;! Έχεις κάποιο αυτοάνοσο; Σκέψου εγώ και με αυτοάνοσο και από εξωσωματική, μόνο χάπι κορτιζόνης μου έδωσαν και ένα άλλο χάπι για το αυτοάνοσο..! Μέγιστη δόση προγεστερόνης δεν υπάρχει! Εξαρτάται από την περίπτωση.. μπορείς να κάνεις και αιματολογικές εξετάσεις να δείς σε τι επίπεδα είναι η δική σου για να έχεις μια εικόνα αλλά λόγω του αιματωματος τώρα χρειάζεσαι έξτρα στήριξη όπως και να έχει, όποια και αν είναι η τιμή της.. Καταρχήν χαίρομαι που ζεις!!! Και που λειτουργεί το έντερο!! 🤣🤣🤣🤣 Ίσως να ήταν και γραφτό του να μείνει στα χέρια σου για επόμενη εγκυμοσύνη..!!! 😍😍😍 Καλά δεν το ξέρεις;;; Όταν το ψάχνεις δεν το βρίσκεις και όταν δεν το θες το βρίσκεις μπροστά σου!! 😅😅 Κατά δεύτερον, τίποτα δεν ξέρεις!!! Όπως και εσύ έτσι και εγώ και όλες μας!! Τίποτα δεν ξέρουμε σίγουρα και τίποτα δεν είναι δεδομένο!! Πιθανότητες είναι όλα και αυτό το άγνωστο είναι που μας γονατίζει..! Μην αφήνεις τον εαυτό σου σε άσχημες σκέψεις..! Τίποτα δεν είναι σίγουρο, ελπίζουμε όμως για το καλύτερο!! Τι λες τώρα;;; Έχει φτάσει 9 η μεγάλη σου;;;; Το κοριτσάκι που σε ταλαιπώρησαν δεν είναι, καλά δεν κατάλαβα;; Φτου φτου φτου ψυχουλες μου!!! Υγεία να έχουν πάντα!! Τι είναι αγοράκια κοριτσάκια; Και τι τέλειες οι ηλικίες τους!!!! Σε αυτές τις ηλικίες είναι το καλύτερο τους!!! Συνεννοείσαι μαζί τους και έχουν τόση πλάκα!!! Τη μεγάλη σου απόλαυσε όσο έχει ακόμα την αθωότητα της γιατί σε 2-3 χρόνια που θα μπει στην εφηβεία.. ωωω Παναγίτσα μου!! Θυμάμαι την αδερφή μου.. από ένα τόσο γλυκό κοριτσάκι.. αγρίμι και αντάρτης!!! Δεν δεχόταν πλέον κουβέντα!! 😂😂😂 Ευτυχώς ήμουν η αδερφή και ερχόταν σε εμένα τα έλεγε.. η μάνα της η δόλια δεν ήξερε τι να κάνει!! 😄😄 Και ταυρακι;;; Ω ρε πείσμα!!! 😂😂😂 Ευτυχώς που με ένα καλό πιάτο φαγητό τους "ρίχνεις".. 😂😂😂😂 Πάντως τώρα βλέπω πάς και για το αιγοκερακι.. το κλείνουμε σιγά σιγά το κύκλο ζωδιακού της γης!! 😝🤣🤣 Στοχοποιημενο ήταν;;; 🤣🤣🤣🤣 Εγώ μη σου λέω ψέματα, το είχα στο νου μου κάνοντας ετ..😝🤣🤣🤣 ήθελα τα ζώδια μεταξύ Τοξότη και Ιχθύ.. άντε και κριαρακι μέσα αλλά ως εκεί!! 😂😂😂  Αχ ναι!! Τα λατρεύω!!! Έχω 4 σκυλάκια και 2 γατάκια!! Μέχρι πέρσι είχαμε 5 σκυλάκια.. 14 μέρες πριν χάσω το μωράκι, έχασα το ένα σκυλάκι μου από εγκεφαλικό.. ήταν σχετικά μεγάλη αλλά υγιέστατη, δεν είχαμε κάποια ένδειξη... Anyway γιατί θα με πάρουν τα ζουμια.. Τα ζωάκια για μας είναι η ζωή μας.. δεν θα άντεχα μια ζωή χωρίς αυτά.. ούτε θα δεχομουν έναν σύντροφο που θα είχε το όποιο πρόβλημα με αυτά!! Παραδόξως δεν μεγάλωσα με ζώα.. η μάνα μου δεν τα δέχτηκε ποτέ.. όχι ότι αυτό με σταμάτησε ποτέ από το να της πηγαίνω σπίτι το όποιο πληγωμένο αδέσποτο έβρισκα!! 😅😅 Πάντα προτιμούσα τα ζώα από τους ανθρώπους... δηλαδή θεωρώ προσβολή προς τα ζώα να λες κάποιους ανθρώπους "ζώον"...! Αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα... Θυμάμαι πρέπει να ήμουν 4-5 περίπου που είχα βάλει τη γιαγιά μου να με βοηθήσει τότε να πιάσουμε ένα πληγωμένο περιστέρι.. το πιάσαμε, το φροντίσαμε και όταν ήταν καλά, το απελευθερωσαμε.. μετά από αυτό η τρέλα γιγαντώθηκε!! Μάζευα ότι χρειαζόταν την βοήθεια μου.. μέχρι και σήμερα δεν έχω αλλάξει..! Αφού είχα πει στο σύζυγο αν δεν κάνουμε παιδί θα ανοίξω μονάδα περίθαλψης και φιλοξενίας ζώων.. νομίζω για αυτό το πήρε απόφαση να κάνουμε παιδί γιατί ξέρει ότι θα το έκανα!! 🤣🤣🤣🤣 Μακάρι μόνο ο κόσμος να στειρωνε τα ζωάκια του και να υιοθετούσαν περισσότερο από το να αγόραζαν τα μέλη της οικογένειας τους.. θα υπήρχαν λιγότερες ψυχουλες στους δρόμους να υποφέρουν..  Αχ πρέπει να δείς όμως πως παίζουν μαζί τα σκυλιά με τις γάτες.. που κοιμούνται μαζί.. που πάει η γάτα και "καθαρίζει" το σκύλο.. λιώνω μαζί τους...!! Ναι βέβαια έχεις και το καθάρισμα τους, έχεις και τη τρίχα, έχεις τους γιατρούς τους.. αλλά οι στιγμές που ζω μαζί τους είναι ανεκτίμητες.. σκέψου τώρα να βλέπεις το σκυλί να παίρνει το παιχνίδι του στο στόμα και να παίρνει φόρα να πηδήξει πάνω στο καναπέ.. δεν υπολογίζει το ύψος σωστά και βρίσκει με φόρα στη μύτη στην ευθεία το καναπέ και πάρτο κάτω!!! 🤣🤣🤣🤣 Αυτό εκεί όμως, σηκώνεται ξαναπαίρνει το παιχνίδι του, και ξαναπηδαει!! Και πόσα άλλα τέτοια σκηνικά...!! Πως να μην γελάς με τη ψυχή σου βλέποντας τους μικρούς κλόουν να κάνουν ταρζανιες;;; Πόσο θα μείνεις θλιμμένος;; Και πόσα μαθήματα ζωής μπορείς να διδαχθείς από αυτά...!
    • Καλημέρα. Την προλακτινη τι ώρα την εκανες; Τις πολύ πρωινές ώρες εμφανίζεται ανεβασμενη και πέφτει το απόγευμα. Γι αυτό, καλό είναι να την επαναλάβεις απογευματινή ώρα. Κι εγω δεν το ηξερα αυτο και πριν 2 μήνες την μέτρησα πρωι, μαζί με τις υπόλοιπες ορμόνες και βγήκε 33 ( με όριο του διαγνωστικού το 26). Και πήγα λίγες μέρες μετά και την επανέλαβα και ήταν στο 17!!  Διαφορετικά, μην ανησυχείς. Ενδοκρινολογος και χαπάκι και θα πέσει.
    • Ναι ναι πολύ λίγο, είμαι 7 + 2 σήμερα!!!!
    • Κορίτσι μου είναι λίγο αργά το ραντεβού σου αλλά θα ανταμειφθεις όταν πας γιατί θα ακούσεις κατευθείαν καρδούλα ♥️ 🥰 
    • Καλημέρα κορίτσια μου!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! @Xrisa95 εμένα τελευταία περίοδος ήταν στις 12-5 οπότε είμαι 6+4 σήμερα! @ΛΕΥΚΗ εσύ κορίτσι μου είσαι λίγο πιο μπροστά 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...