Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

Καλησπερα μανουλες..τι κανετε?

Ο μικρος σημερα γκρινιαζε παρα πολυ..αυτο το μωρο τελικα δεν μπορει να καθισει ουτε για ενα λεπτο μονο του..θελει συνεχεια να τον κραταμε και να πηγαινουμε περα δωθε..

Ερχομαι σε λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι κανετε κοριτσακια μου!!!ελπιζω να μην εχω μεινει απο απουσιες αγγελικουλα μου!!! :lol::lol::lol:

τωρα με τη δουλεια δεν εχω πολυ χρονο να μπαινω και γι αυτο ελειψα....σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να γραφω...παντως οποτε ξεκλεβω λιγο χρονο, ειναι η πρωτη μου δουλεια!!!

σημερα πηγα για τεστ παπ και εξεταση.ολα οκ αλλα το τεστ θα βγει παρασκευη.ελπιζω να ειναι οκ!!

αγγελικουλα και η Δαναη ολη μερα αγκαλια θελει!!!και οπως ειπε και η φιλτατη νασιουλα(ποσο γελασΑ) Νυσταζει και σπαραζει απο το κλαμα!!!δεν την κοβει να κοιμηθει!!! :lol::lol::lol::lol: πως παει η μετακομιση φιλεναδα???

αναστασια μου, λιτοδιαιτη η φραουλιτσα!!!μοντελο θα γινει!!!εμενα τρωει 5 γευματα απο 180μλ το καθενα!!!

γιωτακι μου, που εισαι???δωρακι, αννα μαρια,λενακι,εφη,λυδιακι,φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεστρεψα..

Αχ κι ο δικος μου ετσι ειναι ..νυσταζει και κλαιει..πρεπει να τον παρω αγκαλια με συγκεκριμενο τροπο(το κεφαλακι του να ειναι αναμεσα στο χερι και το στηθος μου) και ξεκιναμε νανουρισμα με τις ωρες..συνεχεια τριβει τα ματια του τα αφτια του , τα χερια του μεσα ατο στομα σαλια να τρεχουν να κλαιει..αρπαζει τα χερια μου και να να βαζει στο στομα του..

Βανεσσακι τι κανεις?τελικα σε ποιο σχολειο σε εβαλαν?

Δωρακι μου, τι κανει το κοριτσακι μας?φαση ειναι αυτο με τα κακακια τα χαραματα..σε λιγες μερες θα περασει..αλλα ξερω ειναι δυσκολο..να μου φιλησεις την μικρουλα!

Αναστασακι μου,γιωτακι,νασιουκο,χρυσανθη,νια,αννα μαρια, εφη..το φιλια μου στα ομορφα μουτρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Σας διάβαζα, αλλά δεν μπόρεσα να γράψω. Πρώτη μέρα στο σχολείο σήμερα και ήταν λες και δεν έλειψα ούτε μια μέρα!

Ήταν πολύ ωραία αρχή, και δεν έχει καμία σχέση με το σχολείο που άφησα το Σεπτέμβρη. Οι άτακτοι φύγανε και όλες οι τάξεις είναι πολύ καλές!

Εδώ ο καιρός είναι χάλια, το πρωί ξύπνησα και ήταν μαύρη μαυρίλα, έριχνε τρελή βροχή και χαλάζι σε συνδυασμό με τρελό αέρα, λίγο μετά έβγαλε ήλιο, μετά πάλι βροχή και χαλάζι και συνέχισε έτσι εναλλάξ... Τώρα φυσάει και είπανε ότι θα πέσει αισθητά η θερμοκρασία αύριο... Ουφ, εκεί που πήγε να φτιάξει ο καιρός... :(

Δε σχολιάζω κάτι.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγωω αχ Αννα Μαρια σχολειο παλι εε??τι γινεται με το μικρο και το γαλα πινει απο το μπιιμπερο...πως τα περασατε 3ημερο εμεις δουλεια και τη Δευτερα με πολυ φαι..σημερα εκανα δουλειες μετα ενα κεικ και μετα κατι τσουρεκακια νυστησιμα μουρλια...αα τα νεα μαςς η Μιλα αρχισε να καθετε μονη της...την ειχα να καθετε και την κραταγε και πηγα να πιασω κατι λεω ας την θα πεσει πισω μωρε σε καναπε την ειχα με το γυμναστηριο και αντι να πεσει εκατσε η κυρια..χαχα μαλιστα πλεον τρωμε κανονικοτατα τα ποδαρακια μας...σας βαζω φωτο στο γκρουπακι μου καθομαστε φιλακια πολλααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια......

ειχαμε μια καλη νυχτα,αλλα η κυρια κοιμηθηκε 11 και μου ξυπνησε 5....εφααγε 150 παρακαλω με διακοπη για ρεψιμο(ισως αυτο ειναι το κολπο και μετα εκανε 1 ωρα να κοιμηθει....τωρα κοιμαται απο τις 6 ακομα για να δουμε....Αγγελικουλα νυσταζουν βρε και δεν ξερουν να κοιμηθουν,δεν ξερουν τι τους φταιει..... :lol: Τελικα τροπο θελουν.....εσεις εχετε δοντακια εεε?Νομιζω και η δικια μου προετοιμαζεται,ολο χερια στο στομα και μουγκριζει....

Ευη μπραβο στη μικρη μας εκατσε εε?αχ ποτε θα κατσει κι εμενα....φανταζομαι σε 1 μηνα...

Αννα Μαρια αντε καλη χρονια να εχεις...μια χαρα στη δουλεια,ξεφευγεις.....σκεφτομαι να ξανα δουλεψω για να δουμε,ανα και ο αντρας μου δεν θελει....

Βανεσακι μια χαρα ειστε σε προγραμμα εσεις με το γευμα..θυμησε μου τι γαλα πινει η δικια σου?Νομιζω φριζολακ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μαμαδοπαρεα..

Εμεις δεν ειχαμε ησυχη νυχτα..ξυπνησε στις 2:30 και στις 5 ..στις εξι τον εβαλα στο κρεβατι μου και κοιμηθηκαμε παρεα..

Αναστασακι ,ασε τα δοντια ειναι μεγαλη ιστορια..προτιμω τους κολικους..εκει τουλαχσιτον δεν γκρινιαζε τοσο η γκρινιαζε για λιγοτερη ωρα..τωρα ολη μερα γινεται χαμος!ταλαιπωρειται ο καημενουλης μου..

Αννα μαρια καλη αρχη !πως τα πηγε ο αντρικος πρωτη μερα χωρις την μαμα του?

Ευη μου,καθεται πλεον η μιλα,ε?!μπραβο σας!κι εμενα ξεκινησε να ετοιμαζεται..γερνει βεβαια και δεν τον βαζω για πολλη ωρα..παω να δω φωτο ..

Κοριτσια εδω ο καιρος ειναι χαλι μαυρο κυριολεκτικα ομως..βρεχει ,κανει κρυο και φυσαει παρα πολυ..

Σημερα το μεσημερι πεταμε..ακομα δεν εχω φτιαξει ουτε βαλιτσα αλλα δεν θα παρω και πολλα πραγματα γιατι δεν με βλεπω να κυκλοφορω παλι με το κρυο που κανει στην αθηνα..

Ποτε θα φυγει αυτος ο παλιο χειμωνας ρε γμτ?δεν παλευεται αλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου μηπως τρωει περισσοτερο και το βγαζει??το κανεις και εμενα μερικες φορες και στην κρεμουλα και να την εχεις ορθια για κανα μιασωρο για να το χωνεψει..πολυ γελαω που καθετε η μικρη σαν σαμιαμιδι ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, γειά σας!

Δε σχολιάζω τίποτα, γιατί πρέπει να ταΐσω τον μικρό.

Θέλω να ρωτήσω κάτι: πριν που έβγαζα γάλα με το θήλαστρο, είδα μέσα στο γάλα κάτι σα βρωμίτσα. Το έβγαλα με μια οδοντογλυφίδα και πρέπει να ήταν πετσούλα απ' τη θηλή. Λέτε να το πετάξω;

Και κάτι άλλο για όσες γνωρίζουν: μπορούμε να ανακατέψουμε γάλα από δύο διαφορετικές αντλήσεις, δύο διαφορετικών ημερών ή όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!

Ο καιρός χάλιαααα πάλι μας έκλεισε μέσα!

Βανεσάκι μου γλυκό τι κάνεις;; πώς παει η δουλίτσα;;

Μια χαρά το τεστ ΠΑΠ. εγώ το έχω αμελήσει η αλήθεια είναι ...από τον Ιανουάριο όλο πηγαίνω....θα πάω όμως.

φιλιά στα πατουσάκια

Αγγελικούλα ήρθατε Αθήνα;; πώς ήταν η πτήση σας;;

Άστα ο καιρός χάλια, ο Χαρούλης καλά;; φιλάκια

Άννα Μαρία ευτυχώς που έπεστρεψες και ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα στο σχολείο...γιατί αν ήταν χειρότερα θα το έπαιρνας βαρύτατα φιλενάδα.

Να μου φιλήσεις τον Αντρίκο!

Συμπεθέρα μου τα φιλιά μας στην κούκλααααααααα

τρέχω να κάνω τις δουλειές μου..........

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια....

αχχχχχχχχ και εμεις εχουμε πολυ γκρινια ...... αποχθες το απογευμαα....ουφφφφ...ουτε στν αγκαλια ηρεμει.....τα χερακια της τα βαζει στο στομα, τρεχουν συνεχεια σαλακια.....νυσταζει κιολας και κλαιει......το κοριτσακι μου.....

αναστασακι μου και μενα απο χθες τρωει και μετα απο καποια ωρα βγαζει γουλιες με γαλα σαν κομμενο....ειναι ανησυχο το στομαχακι της...... :cry::cry: ... πολλα φιλακια....

αννα μαρια μου, δεν μπορεις να ανακατεψεις γαλατα διαφορετικων ημερων - αντλησεων..... μονο της ιδιας αντλησης μπορεις να μοιρασεις σε μπιμπερο....παντα το παλιοτερο χρονικα τρωγεται πρωτο....και αυτο γιιατι σε καθε αντληση εχει διαφορετικα στοιχεια το γαλα αναλογα με την ωρα της αντλησης κτλ.....μπορεις ομως αν δεν χορτασει ο Αντρεας να του δωσεις να φαει το "παλιο" γαλα πρωτα και μετα να συμπληρωσεις οσο χρειαζεται απο το "φρεσκο"...ετσι κανω εγω.....δεν τα αναμιγνυω ποτε.....στις 9 Μαρτιου εχω δικαστηριο στο Πολυκαστρο...οποτε απο την Τεταρτη θα αντλω γαλα για να εχει η μητερα μου, διοτι δεν μπορω να ξερω ποσο θα καθυστερησω να επιστρεψω Καβαλα....αλλα πρωτο θα της δωσει της Τεταρτης κτλ.....ελπιζω να βοηθησα.....καλη αρχη με την δουλεια....σε φιλω....

αγγελικη μου καλο ταξιδι και να περασετε ομορφα στην Αθηνα...πολλα φιλια...

δωρακι μου...τι κανεις φιλεναδα????...η πριγκηπισσα σου???...σας φιλουμε γλυκα..

γιωτακι μου....πως περνατε????...το` αγορακι σου???....πολλα χαδακια...

νιακι μου χαθηκες...τι κανουν τα βλασταρακια σου???...

βανεσσακι μου....πώς παει το σχολειο???..πολλα φιλια στην Δαναη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημένες μου φίλες!!!

σήμερα είμαι να σκάσω...η μικρούλα μου από τότε που κάναμε αυτό το εμβόλιο

για τη γαστρεντερίτιδα κάνει συνέχεια κακάκια, αλλά κάπως πράσινα και λίγο

αραιά(δεν συνεχίζω με τις περιγραφές...)

θεώρησα ότι είναι παρενέργεια αλλά σήμερα που πήρα τον παιδίατρο μου είπε

για καλό και για κακό να της κάνω και μια γενική ούρων και καλλιέργεια μήπως έχει

ουρολοίμωξη.όπως καταλαβαίνετε είμαι να σκάσω....

δεν θα το αντέξω, ουρουλοίμωξη με τέτοια καθαριότητα, τι να πω....

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου καλό ταξείδι!!!!φιλιά στο αγοράκι μας!!!

Άννα Μαρία καλή αρχή στο σχολείο, πολύ χαίρομαι που τα βρήκες καλύτερα τα πράγματα!!

καλύτερα μην ανακατέψεις γάλα από διαφορετικές αντλήσεις.

Σας φιλώ γιατί κάποιος ετοιμάζεται να ξυπνήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!τι κανετε?

Αναστασακι μου οντως ισως τρωει περισσοτερο και το υπολοιπο το βγαζει!το κανει καποτε και μενα!

Δωρακι μου ευχομαι να μην ειναι τιποτα!μαλλον απ το εμβολιο πρεπει να ειναι!μην ανησυχεις!

Αγγελικουλα πως ηταν το ταξιδακι σας?φιλακια στον χαρουλη!

Αννα μαρια καλυτερα τα πραγματα στο σχολειο ε?ευτυχως!πως ηταν η πρωτη μερα του αντρεα χωρις τη μαμα?

Ευη μου αρχισε να καθεται η μικρη?μεγαλωσε η μιλα:-)

Μαρια 12 τι κανει το αγορακι σου?

Μικι82 γκρινια εχι η μικρουλα ε?να κλεισουν και τον 3ο μηνα να δουμε αν τελικα ειναι απ τους κολικους η γκρινια κοριτσι μου!

Εγω σημερα ειχα δουλιτσες και η μικρη εμεινε λιγο με τη μαμα και λιγο με τον αντρουλη μου!φρονιμο ηταν το καλο μου!

Φιλια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Σήμερα τελείωσα από την τρίτη ώρα, και φύγαμε με τον βοηθό διευθυντή! Γύρισα σπίτι κατά τις εννιά και δέκα, δηλαδή μια ώρα νωρίτερα απ' το κανονικό!

Ο Αντρίκος νομίζω δε χαμπαριάζει ότι λείπω! Τις πιο πολλές ώρες κοιμάται, παίζουν με τον μπαμπά του, τον ταΐζει, γενικά μια χαρά περνάει και δε φαίνεται να του λείπω ιδιαίτερα!

Πολύ κρύο σήμερα ρε κορίτσια, τώρα που γυρνούσα το θερμόμετρο του αυτοκινήτου έλεγε ότι είναι 5 βαθμοί... Και μιλάμε για Κύπρο έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερουδιααααα τι κάνετε εγω είμαι πτώμα έχουμε πολυ γκρίνια και πολυ κλάμα μάλλον κολικοι είναι ακόμα .......αλλα απο σήμερα και κανά δυο εβδομάδες θα έχω την Μαμα μου εδω μέρα και νύχτα οπότε θα ξεκουραστωωωωωωωω ....χαχχαχαχ τέλεια οπότε θα μπενω και πιο συχνά φιλακια σε ολεσσσσσς ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια, μεγάλη άγνοια για το θηλασμό εδώ πέρα.

Η γραμματέας του σχολείου γέννησε τρεις βδομάδες πριν από μένα, και μου είπε ότι θήλασε μόνο δύο μήνες, γιατί μετά αραίωσε το γάλα της και δεν έβαζε βάρος το μωρό, έτσι άρχισε ξένο και πήρε χάπια και έκοψε το γάλα της.

Μια μαθήτρια που έχει γιό εφτά μηνών, μου είπε ότι θήλασε δυόμιση βδομάδων, γιατί ο μικρός ήταν αλλεργικός στο γάλα της και το έκανε εμετό. Της είπα ότι θα έπρεπε να βρουν το πρόβλημα και να ρυθμίσει αυτή τη διατροφή της και μου λέει "όοοοχι, ήταν αλλεργικός στο γάλα μου, και το ξένο που του δώσαμε είναι κι αυτό ειδικό για αλλεργίες, γιατί έχει πρόβλημα".

Μια άλλη μαθήτρια είναι έγκυος 38 εβδομάδων και θέλει να θηλάσει, και μου είπε ότι η μάνα της ήδη της λέει ότι πρέπει να μάθει το μωρό στο ξένο γάλα.

Ό,τι να 'ναι... Και είναι κρίμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριμα δεν λες τιποτα ρε Αννα Μαρια κους εκει αλλετγικο στο γαλα της...τοσο βλαχια ενα ιντερντετ να το ψαξουν νεες κοπελες δεν εχουν θυμιθικα την αλλη με το μυαλο λαγου τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες μου,,

Ηρθαμε κι εμεις αθηνα..ταλαιπωρηθηκαμε λιγο στο αεροπλανο..γκρινιαζε ο μικρος στην απογειωση γμτ..

Εντωμεταξυ νευριασα παρα πολυ με την αεροπορικη. Εξυπηρετηση μηδεν..απο το τσεκ ιν ακομα..ζητησα τουλαχιστον διπλα μου να μην κατσει καποιος γιατι θαλασω και μου ειπε οτι μπορει να βαλει αλλα θα ειναι γυναικα..και τελικα καθοταν αντρας διπλα μου..ο μικρος να σπαραζει στο κλαμα,εγω να προσπαθω να θηλασω , να εχω πανω μου κουβερτακια,τσαντες,πιπιλες,..και να ειναι τοςο στενα ρε γμτ..ουτε καν της εκοψε της γελοιας να με βαλει στον διαδρομο που ειναι η εξοδος κινδυνου..εγω ειχα κλεισει εισητηριο με ολυμπιακη αλλα μας εφεραν με αεροπλανο των κυπριακων αερογραμων και ηταν αθλια...εσπασαν τα νευρα μου..

Καλε το ιδιο κρυο με κυπρο εχει κι εδω..δεν ειναι πολυ διαφορετικος ο καιρος..την ωρα που ερχομασταν απο αεροδρομιο εδειχνε 5βεθμους το αυτοκινητο..καλα το κορυφαιο ειναι οτι το μεσημερι που φυγαμε απο το σπιτι στην κυπρο χιονιζε!!!!!ναι ναι χιονιζε!και να φανταστειτε ειμαστε κοντα στην θαλασσα..

Φιλεναδες μου πολλα γλικα φιλια στα ομορφα μουτρακια!θα τα πουμε αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιαααααααααα

Αρχισε να στρωνει η μικρη σιγα σιγα.....φτου μην την ματιαξω....κολικοι τελος τολμω να πω....τωρα με το γαλα να κατσει καλα και θα ειμαστε σουπερ....

Αγγελικουλα καλα να περασετε στην Αθηνα!!!!Εδω ηλιο εχει σημερα αλλα επιφυλασομαι για μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μου υπομονη κοριτσακι,θα περασουν λιγο ακομα....το ξερω απο πρωτο χερι..μαζευουν ποδαρακια και κλαινε?Γιατι εμενα σταματησε το μαζεμα.....απλα γκρινιαζει μονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελεςςς!καλε τι κρυο ειναι αυτο που κανει εδω στη κυπρο?χιονισεεεε!χρονια ειχε να δουμε χιονια στις πολεις της κυπρου!

Αναστασουλα μου εστρωσε η μικρη. . .!μπραβο!

Νιακι μου κολικους εχουν τα μικρακια?αντε να ρθει κι η μανουλα σου να χεις και βοηθεια!

Αγγελικουλα ταλαιπωρηθηκες ε?αχχχ!αυτες οι κυπριακες αερογραμμες αηδια εχουν καταντησει με τη εξυπηρετηση τους!καλα να περασετε στο ταξιδακι σας!

Αννα μαρια καλα τα παει ο αντρικος με τον μπσμπακα του ε?μπραβο!

Φιλακια σεολες!

Ο Θεος και Η Παναγια μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...