Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

Εδω ειμαι κι εγω φιλεναδες..

Λυδιακι τι κανετε?πως ειναι η εκπληξουλα?εμεις συνεχεια πηγαινουμε βολτες..πολλες φορες πηγαινουμε μονο με το αυτοκινητο γιατι ναννουριζεται ετσι ο μικρουλης και κοιμαται αλλα μολις σταματησει το αυτοκινητο ξυπναει!

Αννα μαρια θα πατε ταβερνουλα?απλα φαγακι η παρτυ μασκε?

Θα παρεις γαλα μαζι σου?εμεις προχθες ειχαμε παει εξω για φαγητο (κακως τελικα) κι ο μικρος θυμηθηκε πτι θελει να φαει..πηγα λοιπον σε αυτους τους ριδικους χωρους που αλλαζουν μωρα, ειχε και πολυθρονες θηλασμου μεσα,τον θηλασα πεντε λεπτακια και πηγα να φαω με την ησυχια μου..εννοειται κρατουσα τον χαρουλη πανω μου και τραβουσε πιατακια,σουπλα χαρτοπετσετες κι οτι εφτανε το χερι του..καλα να περασετε αποψε!

Αναστασακι μου,οι γουλιτσες συνεχιζουν οπως παλια η εχουν μειωθει?μηπως αυτα τα ειδικα γαλατα την πειραζουν τελικα?δλδ αν παρεις κατι απλο μηπως ειναι καλυτερα?κι εμενα βγαζει καποιες φορες γουλιτσες και υποψιαζομαι το κανει αμα ειναι ψιλοκρυωμενος ..α, κι ο δικος μου που και που εχει ιδρωμενα πατουσακια αλλα δεν εβαλα ακομα τπτ..

Χρυσανθη μου τι δουλεια κανει ο αντρας σου?στρατιωτικος?μενω κι εγω λεμεσο..ειναι σαφως καλυτερη πολη απο τις αλλες τρεις..δεν εχεις βοηθεια,ε?σε καταλαβαινω απολυτα γιατι κι εγω ειμαι μονη μου εδω στην κυπρο και μονο τον αντρα μου εχω αλλα κουτσα στραβα τα καταφερνω..

Βασουλα,τοσα χρονια στην λεμεσο δεν ειχα παρακολουθησει ποτε το καρναβαλι..σημερα ειδα λιγο απο την τηλεοραση..και να φανταστεις παλια εμενα κοντα στην μακαριου αλλα ποτε δεν πηγα να το δω..τελικα ειναι μεγαλο καρναβαλι..τα παιρνουν πολυ ζεστα το θεμα οι λεμεσιανοι..εγω εχω τρια χρονια να βαλω στολη και να ντυθω..επαθα αλλεργια την τελευταια φορα απο την περουκα και την στολη..

Τα υπολοιπα κοριτσια που ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλε δεν το πιστευω..ετσι ξαφνικα ξεκινησε να βρεχει εξω..και να φανταστειτε σημερα ηταν σχεδον καλοκαιρι!

Ελπιζω να ειναι καλος ο καιρος αυτη την βδομαδα..τεταρτη ερχομαστε αθηνα και απο οτι καταλαβα εκει κανει κρυο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Πω πω παλι βρεχει,εχει απο ψες!πολυ με εκνευριζει πλεον αυτος ο καιρος!βαρυχειμωνιας ηταν φετος!

Που θα κανετε καθαρα δευτερα?εμεις σπιτι, στη μαμα μου δηλαδη και λογω καιρου δεν θα βγουμε εξω!

Αγγελικουλα ο μικρος χαρουλης πεινασε την ωρα που θα τρωγατε και σεις!ζηλεψε φαινεται!χαχα!ειδες τι τρελα εχουν οι λεμεσιανοι με το καρναβαλι?το ζουνε εως και το τελευταιο λεπτο!

Αναστασουλα ναι εμεις οι γυναικες, εχουμε εκ γενετης την ιδιοτροπια στο αιμα μας!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

ο κακος χαμος χθες με την μικρη.....να μην τρωει,να κλαιει σπαρακτικα.....τι γινεται ρε κοριτσια.... κολικοι δεν ηταν παντος!Μηπως δεν πρεπει να τρωει γαλα για κολικους πλεον?Εχω φτασει στα ορια μου δεν ξερω...υποφερει και δεν μπορω να την βοηθησω!Μηπως κρυωσε και ποναει κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Χρόνια Πολλά και καλή Σαρακοστή!

Με υγεία και να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας και τις οικογένειές μας!

Εμείς σήμερα είχαμε κανονίσει εκδρομή στην Επιδαυρο με παρέα αλλά ο καιρός μας τα χάλασε, βρέχει και φυσάει........γμτ!!!!!!!!!! Και που να πάμε τώρα με τον μπέμπη.... :(:(:(:(:(:(

Οπότε για την ώρα μέσα, πινουμε το ~o)~o)~o)~o) μας και αν φτιάξει ο καιρός έστω να σταματήσει η βροχή ...............φύυυυυυυυγαμεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!

Αννα Μαρία πώς τα περάσατε χτες;

Ο Αντρίκος σου καλά;; Πώς τα πήγατε φιλενάδα με το γάλα στο μπιμπερό; Δεν έχω πάρει μηχάνημα και έτσι δεν έχω ιδέα, πάντα με το κλασσικό παραδοσιακό τρόπο :lol::lol::lol::lol:

Συμπεθέρα μου ειλικρινά δε ξέρω πώς να σε βοηθήσω, καλύτερα να ζητήσεις βοήθεια παιδιάτρου ή ακόμα και να επισκεφτείς και ένα δεύτερο παιδίατρο αν νομίζεις ότι δε σε βοηθά.

Εμένα σήμερα έβγαλε αρκετό γάλα, ίσως κάτι που έφαγα τον πείραξε, ίσως επειδή κοιμόταν από τις 22.30 και ξύπνησε 7.30 έφαγε λαίμαργα και αρκετά και λέω τώρα....μήπως για αυτό.

Δεν έχω χρησιμοποιήσει και του εμπορίου και δεν έχω ιδέα, απλά μου είπε η παιδίατρος όταν ξεκινήσει κρεμα θα βάλουμε υποαλλεργική από τη στιγμή που δείχνει να έχει ευαισθησία στο αγελαδινό...

Βασούλα στη μαμά σου θα φάτε σήμερα;;

Ετσι όπως πάει μάλλον και εμείς, αν δε φύγουμε .....

Ο καιρός τώρα σαν να πάει να φτιάξει......μας δουλεύει!!!!!!!

Αγγελικούλα μου τι κάνεις φιλενάδα;;

Καλά που υπάρχουν αυτοί οι χώροι που μπορείς και να θηλάσεις;;;απιστευτο μου φάνηκε, δεν έχω δει και πουθενά! ή έχω μείνει πίσω;;;; :shock::shock::shock:

Τετάρτη έρχεστε, άντε με το καλό, εδώ Αθήνα σε ποια περιοχή μένετε;;

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!!!!!!!!!!

Καλή Σαρακοστή και καλά να περάσετε σήμερα αν πάτε πουθενά....ότι και να κάνετε!!!!!!!!!! Αν και μας τα χάλασε ο καιρός, κι όχι τίποτα άλλο αλλά μου χαλάει και την μετακόμιση γμτ :(

Γιωτάκι μου :arrow::arrow::arrow::evil:

Αναστασάκο μου πραγματικά το πιστεύω ότι ΔΕΝ έχει τίποτα η φραουλίτσα καλό μου.......ξέρω ότι στεναχωριέσαι που την βλέπεις να σπαράζει χωρίς εμφανή λόγο, αλλά θα σου πώ (με την ελπίδα να σε παρηγορήσω λίγο) ότι και η μπέμπα μου τα κάνει αυτά, και πίστεψέ με δεν είχε ποτέ κολικούς!!!!!! Στα ξαφνικά αρχίζει να ουρλιάζει και δεν ξέρει ούτε τί θέλει ούτε τί της φταίει........ακόμα κι όταν νυστάζει, δεν την κόβει να κοιμηθεί και κλαίει σπαρακτικά!!!!!!!!! Έχει τύχει να την έχω αγκαλιά και να την πηγαίνω πέρα δώθε επί δύο ώρες κι αυτή να ουρλιάζει και να μην ηρεμεί με τίποτα.....κι αυτό που σου λέω το κάνει στάνταρ κάθε μέρα όποτε της την βαρέσει.........

Βασάκι μου καλά να περάσετε στην μανούλα σου!!!!!!

Αγγελικάκι μου έλα μην μου παραπονιέσαι.......από ότι κατάλαβα στην Κύπρο δεν έχει σχεδόν ποτέ χειμώνα!!!!!!!!!!! Κι εδώ χάλια είναι ο καιρός........μας την χάλασε την Καθαρά Δευτέρα!!!!

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω άλλα...πρέπει να φύγω, θα ξαναμπώ το βράδυ!!!

Μάκιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι Νασιουλα οτι με παρηγορεις στο οτι δεν εχει κατι...αλλα ετσι οπως κλαιει δεν ξερω τι να την κανω...τελικα ειναι στριγκλα ή οχι?

Συμπεθερουλα αρχες παμε για εμβολιο,θα τον ρωτησω εκει τι γινεται, να δουμε και πως θα παει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα και καλη σαρακοστη..... :P:P:P:P:P

και σε εμας ο καιρος πολυ χαλια ειναι, βρεχει και σε συνδυασμο με την υγρασια ειναι σκετη απογοητευση.... :cry::cry::cry::cry: .....ηρθαμε και εμεις στην μαμα μου.....τι να κανουμε.....πολλα γλυκα φιλακια σε ολες....

Αναστασακι μου......και μενα ιδρωνουν τα ποδαρακια της.....ρωτησε ομως τον γιατρο για ποιο λογο να ειναι τοσο ανησυχη......εκτος αν σου κανει ναζια..... :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!

Καλη σαρακωστη να εχουμε κοριτσια!

Μια απο τα ιδια ο καιρος κι εδω..σας τα ειπε αλλωστε κι η βασουλα..εβρεχε ολη την νυχτα αλλα και το πρωι,τωρα ξεκινησε να φυσαει τρελα και εχει συννεφια..δεν ξερω αν θα παμε πουθενα ακομα θα δειξει..μπορει να μεινουμε και σπιτι..

Αναστασακι μου,κολικοι σιγουρα δεν ειναι ..αμα δεν εχει κολικους γιατι να της δινεις γαλα για κολικους απο την στιγμη που δεν της αρεσει κιολας?στριγγλα δεν ειναι καλε η μικρη, απλα γκρινιαρα..κι ο δικος μου δεν παει πισω..εχει κακοκαμθει..θελει ολη μερα να τον κρατας αγκαλια και να πηγαινεις πανω κατω..στο ρηλαξ δεν καθεται, στο παρκοκρεβατο δεν καθεται..εχουν κοπει τα χερια μου,κοντευει τα 8μιση κιλα κιολας..

Παντως εγω θα σου προτεινα να δεις κι αλλον ενα παιδιατρο για την μικρη,οχι επειδη πιστευω πως εχει κατι αλλα τουλαχιστον θα ειναι καλυτερος απο αυτον που ηδη εχεις και θα ασχοληθει λιγο πιο πολυ μαζι της..

Γιωτακι,σας τα χαλασε ο καιρος,ε?δεν πειραζει..νομιζω πως ειναι μια καλη ευκαιρια να μεινετε σπιτι να χαρει και λιγο ο μπαμπας το αγορακι του..η αληθεια ειναι οτι ανεξαρτητως καιρου σημερα θα γινεται χαμος στους δρομους και θα ταλαιπωρηθει κι ο μικρος θανουλης..στην αθηνα μενουμε κεντρο,στα κ πατησια..η βλακεια βεβαια ειναι οτι εγω δεν οδηγω στην αθηνα γιατι εχω συνιθισει το αναποδο (στην κυπρο οδηγουν αναποδα) και δεν μπορω να παρω και το αυτοκινητο του μπαμπα μου γιατι ειναι με ταχυτητες κι εγω οδηγω μονο αυτοματο..θα μεινω μια βδομαδα..να κανονισουμε να βρεθουμε..

Βασουλα μου, καλα να περασετε στην μαμα σου σημερα!φιλια στην μικρη ιωαννα..

Νασιουκο,τι κανετε?τα μαζεψατε τα πραγματα?ποτε με το καλο φευγετε?να υπολογισω οτι εκανες μπαμιες παλι χθες?θα παω μετα κουζινα να δω..ο καιρος εδω ειναι απλα λιγο καλυτερος απο εκει..η μαλλον οπως περιπου ειναι στην κρητη..φυσικα και εχουμε χειμωνα αλλα οχι και τοσο κρυο..παρ ολα αυτα ομως δεν μπορεις να βγεις ανετα με μωρο..

Οι υπολοιπες κουκλιτσες που ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ααααααααααχ!!!!!!!! Κοιμήθηκα καλά χτες βράδι! Ανέλαβε ο άντρας μου τον μικρό! Τον έχουμε βάλει στο δωμάτιό του, και κοιμόμαστε εναλλάξ δίπλα του σε ράντζο. Δε βάλαμε την κούνια στο δωμάτιό μας, γιατί έχει βγει πολύ λίγη υγρασία στον τοίχο και είναι επικίνδυνο. (Τη βλάβη τη φτιάξαμε, αλλά περιμένουμε να στεγνώσει το νερό που έχει μαζευτεί στους τοίχους...).

Σε κάποια φάση ξύπνησε ο μικρός κατά τις τεσσεράμιση, και με φωνάζει ο άντρας μου να τον ταΐσω. Σηκώνομαι, τον ταΐζω, κοιμάται, ο άντρας μου εννοείται ήδη ροχάλιζε, τον αφήνω στο κρεβάτι, λέω στον άντρα μου ότι κοιμήθηκε και φεύγω και πάω και πέφτω. Σε κάποια φάση ακούω το μωρό να κλαψουρίζει... να κλαψουρίζει... να κλαψουρίζει... Σηκώνομαι, πάω στο δωμάτιό του, το μωρό να κλαίει, κι ο άντρας μου δίπλα του να κοιμάται!!!!!!! Δεν είναι ότι αδιαφορούσε. Απλά ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΓΕ... Και το άκουγα εγώ απ' το διπλανό δωμάτιο.

Το βράδι στην ταβέρνα περάσαμε πάρα πολύ ωραία, φάγαμε, μιλήσαμε, τραγουδήσαμε, γελάσαμε! Αγγελική, τον μικρό δεν τον πήραμε μαζί μας. Σε κλειστό χώρο τίγκα στον κόσμο, δεν ενδείκνυται. Ήρθαν οι γονείς μου στο σπίτι μας και τον πρόσεχαν, αλλά από την ώρα που φύγαμε μέχρι την ώρα που μπήκαμε στο σπίτι, κοιμόταν συνέχεια...

Γάλα δε θα έπαιρνα μαζί μου, θα τον θήλαζα εκεί σκεπάζοντάς τον με μια πάνα. Άλλωστε, για να μεταφέρω το γάλα μου θα έπρεπε να το βάλω σε παγοκύστη, κ.λπ.

Αναστασία, και του δικού μου ιδρώνουν τα ποδαράκια του, και γι' αυτό σταμάτησα να του φοράω κάλτσες.

Για τη μικρή που λες, συμφωνώ με τα κορίτσια. Χι χι, Νάσια, κι εμένα πολλές φορές νυστάζει και δεν του κόβει να κοιμηθεί και γκρινιάζει!!! Πάντως, πλέον δε θέλει πολλές αγκαλιές. Κάθεται ώρες στο ριλάξ, ειδικά τώρα που παίρνει και πιπίλα. Του δίνουμε κάποιο παιχνίδι και παίζει, του παίζουμε εμείς, του τραγουδώ, του μιλώ, και συχνά αποκοιμιέται μόνος του!!!

Γιωταμαρία, καλά τα πάμε με το μπιμπερό. Το πίνει το γαλατάκι. Μακάρι να έμενα κι εγώ στον παραδοσιακό τρόπο, αλλά δυστυχώς...

Κρίμα που σας τα χάλασε ο καιρός. Πάντως, και η βροχή να σταματήσει, καλύτερα μην πάτε, γιατί μπορεί να επιδεινωθεί ο καιρός μετά.

Λυδία, κι εμάς φυσάει και έβρεχε πριν.

Βάσω, κι εμείς στη μάνα μου θα πάμε.

Σας φιλώ όλες και εύχομαι καλή Σαρακοστή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τί κάνουν τα μωράκια σας;

Το Σάββατο που είχε υπέροχο καιρό πήγαμε μια βόλτα στη Θεσ/κη. Είχε έρθει και η κουμπάρα μου με τα παιδάκια της, ήταν και η αδερφή της, πήγαμε βολτίτσα. Περάσαμε πολύ ωραία. Γυρίσαμε αργά το βράδυ. Η μπεμπούλα μου με τόσο κόσμο και φώτα δεν ήξερε που να πρωτοκοιτάξει.

Χτες είμασταν στο σπίτι μας όπως και σήμερα. Χάλασε και ο καιρός, δεν είναι για βόλτα.

Αχ, σας είπα ότι βαρέθηκα το χειμώνα; Δεν τον θέλω, φτάνει. Χώρια που μας ξετίναξε το πετρέλαιο.

Χρυσάνθη, κι εμένα στρατιωτικός είναι ο άντρας μου και ήταν 8 χρόνια στη Ρόδο. Τότε βέβαια δεν τον ήξερα εγώ. Φέτος περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με μεταθέσεις. Έχουμε πέντε χρόνια εδώ και κάθε χρόνο από δω και πέρα μπορεί να πάρουμε μετάθεση. Εμένα ο άντρας μου λέει για Έβρο τώρα. Δεν θέλω καθόλου. Τουλάχιστον από εδώ σε δύο ώρες είμαι στη μαμά μου. Αν φύγουμε τα πράγματα θα δυσκολέψουν.

Αγγελική, Αναστασία, Γιώτα, Άννα μαρία, Νάσια, Λένα, Δώρα, Βάσω πολλά φιλάκια.

Συγγνώμη αν ξέχασα καμία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη σαρακοστη...

εγω μεθαυριο εχω γυναικολογο....40ντιζουμε

ειμαστε καλα ...σημερα τουμπανιασε το στηθος μου...την ταισα στις 10 το πρωι κ μετα αρχισε να με πονανε κ τα δυο...στις 12 την ταισα απο το αλλο γιατι πονουσε κ εκεινο...τωρα την ξαναταισα απο το πολυ πονεμενο...αχ δεν μπορω καθολου ουτε το χερι να ακουμπησω...εκανα κουλουρακια χτες κ μαλλον εχω πολυ γαλα απο αυτα...

εκανα γιγαντες κ σε λιγο θα φαμε...στον γιο μου εκανα φακες γιατι ηθελε να φαει φακες δεν τρωει γιγαντες...γενικα τα τρωμε ολα εκτος απο γιγαντες κ φασολαδα...ουτε να τα δει δεν θελει.

Αννα Μαρια μπραβο για χτες...εχω να βγω πολυ καιρο...αντε να μας κανει καλο καιρο να βγαινουμε.

μαρια εγω εδινα μια κρεμα ειδικη για τις αλλεργιες αλλα τον πειραζε κ αυτη...ειχα ευαισθητο αγορακι αλλα ευτυχως τωρα τα τρωμε ολα....δεν αφηνουμε τιποτα :lol: τον κυνηγαω η αληθεια ειναι αλλα δεν τον πιεζω...απλα πρεπει να τρωει σωστα δεν θελω να τρωει βλακειες.γιαυτο εφτιαξα κ τα κουλουρια..ηθελε καθε μερα μετα το γαλα μερεντα εδω κ 1 μηνα...οκ να του δωσω αλλα οχι συνεχεια εχουν ενα σωρο συντηρητικα....θα μου πεις να εφτιαχνα εγω...αλλα προτιμησα κουλουρια για να ασχοληθει κ αυτος γιατι του αρεσει.γενικα στην κουζινα τον εχω μαζι μου απο μωρο....με βοηθαει πολυ το καμαρι μου

εφη μου ωραια η ροδος αλλα πολυ υγρασια...το καλοκαιρι θα παμε για διακοπες αφου εχουμε πολλους φιλους εκει πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες μανουλες!

Τι κανετε?πως περασατε σημερα?

Εμεις τελικα δεν πηγαμε πουθενα..ο καιρος ηταν χαλια..εβρεχε..

Χρυσανθη, καλα κανεις και επιμελεισαι την διατροφη του μικρου..κι εγω θα ειμαι πολυ καθετη σε αυτο το θεμα..σαραντιζετε,ε?αντε καλες βολτες (καιρου επιτρεποντος) ..

Εφη μου,κι ο δικος μου χαζευει τα φωτα..του αρεσουν πολυ..στον ευρο??θελει δυναμη και νευρο η μεταθεση στον ευρο...πωπω..δυσκολα εκει..

Αννα μαρια,νομιζα οτι θα επαιρνες και τον αντρικο χθες..μια χαρα αφου εχεις καπου να τον αφησεις..εγω δεν εχω που να τον αφησω αλλα δεν με πειραζει κιολας..

Πολυ μειωμενη επισκεψιμοτητα τις τελευταιες μερες..

Αντε μαζευτειτε γιατι ξερετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας....ηλιος με δοντια σημερα...αρχισαν παλι τα κρυα....

Πως περασατε χθες?εμεις σπιτι,ηρθαν και κατι φιλοι μας,φαγαμε και περασαμε ομορφα....η μικρη χθες κοιμοταν συνεχεια...τελικα αυτο το μωρο αν δεν παει 12 το βραδυ δεν κοιμαται,ειναι ρυθμισμενη.... απιστευτο μου φαινεται λες και ξερει τι ωρα ειναι....πηγε να γκρινιαξει αλλα την κουμανταρε ο αντρας μου.....νομιζω το εχει κανει συνήθειο...θα παρω τηλ τον παιδιατρο σημερα να μου πει για το γαλα,μηπως δεν πρεπει να πινει αλλο για κολικους!!

Πολυ επεσε η κινηση που ειστε καλε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!καλε το γιορταζετε ακομη?

Και μεις στη μαμα μοτ μειναμε χθες!ασχημο καιρο εκανε παλι!

Και σημερα ακομα χειροτερο!την πεμπτη μπαινει η ανοιξη και δε λεεινα αλλαξει ο καιρος!ουφ!

Αννα μαρια την παραμονη πρωτοχρονιας το επαθε και μενα αυτο ο αντρας μου!εγινε 2 η ωρα και πηγα για υπνο και μου πε θα μενε για να την ταισει οταν ξυπνουσε!κατα τις 3 ακουγα ενα σπαρακτικο κλαμα,λεω μπορει να της κανει γαλα,το παιδι δεν σταματουσε να κλαιει και πηγα να δω τι γινοΤαν!ο αντρας μου στο καναπε να κοιμαται βαθια και το μωρο να κλαιει σπαρακτικα!δεν το πιστευα!δεν την ακουγε!αχχ!

Αναστασουλα,ξενυχτισσα η μικρη ε?:-)λιγη υπομονουλα να μεγαλωσουν τα μικρακια μας!

Αγγελικουλα πως περασατε χτες?

Φιλακια σε ολεε!

Ο Θεος και Η Παναγια μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!

Πώς τα περάσατε χτες;;

Μας τα χάλασε ο καιρός και δε πήγαμε πουθενά τελικά!

Σήμερα ενώ εχει ήλιο φυσάει πάρα πολύ και κάνει κρύο, που να τον πάω τον μικρό;;; χάλιααααααα

Χρυσάνθη και ο δικός μου πολύ ευαίσθητος, τώρα θα δούμε όταν θα φάει πώς θα πάει...

Εφη μου ωραία η Ρόδος για διακοπές...για μόνιμα δε ξέρω....

Ο Έβρος δε θα μου άρεσε για να μείνω...αχ τι τραβάτε και εσείς με τις μεταθέσεις ....

Αναστασία μου κόλπα σου κανει και εμένα το ίδιο, χτες νύσταζε αλλά δε κοιμόταν με τίποτα στη κούνια του, πήγε 1 και τον έβαλα δίπλα μου και φυσικά κοιμήθηκε!!!!!!!

Αγγελικούλα φιλενάδα τι κάνεις;;

Ο Χαρούλης καλά; πώς τα περάσατε χτες;;;

Γειά σου Βασούλα!!!

Κορίτσια εμείς οι μανούλες κοιμόμαστε δε κοιμόμαστε το μυαλό μας είναι στα παιδάκια μας....

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που θα παει βρε συμπεθερα θα μπουνε σε προγραμμα...χθες ηρθε μια φιλη μου που εχει μωρακι 9 μηνων και εχουν ενα ωραιοτατο προγραμμα,αλλα γκρινιαζε γιατι μπουσουλαει και αλωνιζει τωρα και ηθελε να γινεται το δικο της!!!Τι θα μας κανουν οταν αρχισουν να περπατανε ωχ ωχ,θα νοσταλγουμε την παρουσα φαση,ετσι μου ειπε η φιλη μου.

Βασουλα κι εμενα το εκανε ο αντρας μου μια φορα....κουραζονται μωρε στη δουλεια κι αυτοι,αλλα δεν ειναι σαν εμας που εχουμε συνεχεια το μυαλο μας στα μπεμπακια μας!!!

Ροδος..τελειο μερος,απιστευτο,μοναδικο....εχει τοσα πολλα ομορφα μερη που θες ημερες να το γυρισεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημένες μου φίλες!!

καλή Σαρακοστή!!!

ελπίζω Αγγελικούλα συμπεθέρα μου να μην μου έβαλες απουσία,

είχαμε πρόβλημα με το internet!!χαρούμενα μηνογενέθλια,να χαιρόμαστε

το αγοράκι μας!!!έρχεστε αύριο;τι καλά!!σας περιμένουμε!!

Αναστασάκο πως πάτε με το καινούριο γάλα;ταλαιπωρείται η γλυκούλα διάβασα!!

Μαράκι Γιωτάκι διάβασα τις μαγειρικές σου!!!βλέπω συνεχίζεις δυναμικά!!!

συναντηθήκατε και με το χριστινάκι, τι καλά!!!μακάρι να καταφέρουμε να συναντηθούμε

όλες μαζί κάποια στιγμή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιούλα είσαστε πανέτοιμοι διαβάζω,άντε με το καλό φιλενάδα να μετακομίσετε!!!

φιλιά στα ζουζουνάκια σου!!

Άννα Μαρία βγήκες, τι ωραία!!χρειάζεται που και που!!πως πάειο Αντρεάκος με τον

ύπνο στην κούνια του;

Εφούλα άπό τη Ρόδο έχω πολύ καλές αναμνήσεις, είναι όμορφο νησί!!Ο Έβρος μου φαίνεται

λίγο πιο δύσκολος αλλά όπως και να είναι θα βρείτε τους ρυθμούς σας!!φιλιά στα πατουσάκια!!

Χρυσάνθη σαραντίσατε και εσείς, μεγαλώσατε!!άντε καλές βόλτες που λέει και η συμπεθέρα μου!!

σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου καλα λεμε....εχει μειωσει λιγο τις ποσοτητες της αλλα οκ....ισως ειναι κανενα αλμα τι να πω...εκει που ετρωγε 120 και πανω κατεβηκε στα 90 απλα τρωει λιγο πιο συχνα....και ριχνει αρκετο υπνο!!!Αναπληρωνει μαλλον οσο εχασε τοσο καιρο!Εσεις ολα καλα διαβαζω,χαιρομαι πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου καλα λεμε....εχει μειωσει λιγο τις ποσοτητες της αλλα οκ....ισως ειναι κανενα αλμα τι να πω...εκει που ετρωγε 120 και πανω κατεβηκε στα 90 απλα τρωει λιγο πιο συχνα....και ριχνει αρκετο υπνο!!!Αναπληρωνει μαλλον οσο εχασε τοσο καιρο!Εσεις ολα καλα διαβαζω,χαιρομαι πολυ!!!

Αναστασάκο μια χαρά η φραουλίτσα!!φιλενάδα και εγώ παλιότερα όταν τηνέβλεπα και δεν

πολυέτρωγε μια μέρα αγχωνόμουν τρελά.τώρα όχι πια!!άσε που είναι και κοριτσάκια αυτά,

και πρέπει να φτιάξουν σιλουέτα!!

εμείς είμαστε καλά.Βέβαια δυο τρεις μερούλες τώρα κάνουμε κακά μας κατά τις 3 το βράδυ,

ελπίζω να είναι τυχαίο...γιατί το 3 είναι δύσκολο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες τι κάνετε??? τα νινακια μας τι κάνουν?? εμένα είναι μια χαρα τρώνε και εμένα λιγότερο πια και κοιμούνται περισοτερο αλλα έτσι είναι μου είπε ο γιατρός όσο μεγαλώνουν θα λιγοστεύουν τα γραμμάρια στο γαλατακι.....και έχουμε και πολλα σαλακια μάλλον αρχίζουν τα δοντακια δειλά δειλά...χεχεχεχε......ως δαγκωματιες που έχουμε να φάμε Παναγία μου τα σαγονια ,ας θα τα κάνουν μασιτικα παιχνίδια Χαχαχα....

Φιλακια πολλα σε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...