Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας!

Σας διάβασα σήμερα αρκετές φορές, αλλά δεν έγραψα. Το βράδι μας ταλαιπώρησε ο Αντρίκος και σήμερα ήμουν πολύ κουρασμένη και ζαλιζόμουν...

Σήμερα το βράδι πρώτη φορά στην κούνια. Μέχρι τώρα τον κοιμίζαμε στο πορτ μπεμπέ και έφτασε να έχει τις ίδιες διαστάσεις με αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μια χαρά μήνα είναι ο Απρίλιος!!!!!!!!

Μπαίνει η άνοιξη...και θα έχει και όνομα το κοριτσάκι σου!

Εφούλα ωραίο το τικεράκι, μπράβο να βλέπουμε που μεγαλώνει το κοριτσάκι σου........

Άννα Μαρία καλή ξεκούραση.

Εχτές ο δικός μου κοιμήθηκε 1.15, σήμερα κουράστηκε στην έκθεση και τώρα κοιμάται!!!!!!!!!!

Εύχομαι να έχετε ένα ξεκούραστο βράδυ....αύριο θα μας πεις πώς του φάνηκε η πρώτη μέρα στη κουνια, εγώ τον έχω βάλει από την πρώτη μέρα που ήρθαμε σπίτι.

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου εδω ειμαι κι εγω..

Ακομα ειμαι χαλια..νιωθω οτι εχει περασει φορτηγο απο πανω μου..με πονανε κοκκαλα,τρεχει η μυτη,ποναει λαιμος και βουιζουν και λιγο τα αυτια μου..χαλια μαυρα..οταν κραταω τον μικρο φοραω μασκα και δεν μπορω να αναπνευσω,με πιανει σαν ασφυξια..τριτη μερα σημερα και δεν βλεπω βελτιωση..

Ειμαι τοσο χαλια..ειδικα τωρα το βραδυ κοντευα βα καταρευσω..ειπα στον αντρα μου να του δωσει ενα γευμα ξενο γιατι δεν ενιωθα καλα και ο χαρουλης δεν το επινε..ηθελε να θηλασει..σας εχω ξαναπει πτι εγω μαζι με τον θηλασμο εδινα κι ενα γευμα μπιμπερο το βραδυ μετα το μπανιο αλλα εδω και δεκα μερες δεν θελει μιμπερο και θελει στηθος αλλα ξυπναει πιο συχνα την νυχτα και δεν ξεκουραζομαι..

Εμεις βγηκαμε λιγακι το μεσιμερι να μας δει λιγο ο ηλιος..εκανε παρα πολυ ζεστη κοριτσια..

Και να σας πω κι ενα περιστατικο να γελασετε..εμεις εχουμε παρει το pliko switch compact της peg perego και το καθισμα αυτοκινητου μπανει και πανω στο καροτσι αλλα δεν το ειχαμε δοκιμασει ποτε..παμε λοιπον στο εμπορικο κεντρο κι ο μικροσ ειχε κοιμηθει στην διαδρομη..κατεβαινουμε λοιπον απο το αυτοκινητο και λεμε να βαλουμε το καθισμα αυτοκινητου πανω στο καροτσι για να μην το ξυπνησουμε..στην επιστροφη λοιπον παμε στο αυτοκινητο και δεν ξεραμε πως να το βγαλουμε το καθισμα απο το καροτσι..πατουσαμε κουμπια,τραβουσαμε απο δω κι απο κει αλλα τιποτα..να επιμενει ο αντρας μου οτι το καθισμα επρεπε να το βαλουμε μαζι με την βαση πανω στο καροτσι και τωρα δεν προκειται να βγει κι εγω να λεω οτι μια χαρα ειναι απλα κατι μας διαφευγει..μιση ωρα παιδευοταν και δεν το εβρισκε..τελικα τι καναμε?πηρα το μωρο αγκαλια κι εβαλε το καροτσι ανοιχτο μαζι με το καθισμα στο αυτοκινητο..ηρθαμε σπιτι,μπηκαμε στο ιντερνετ να δυμε βιντεακια και δεν βρηκαμε..στο τελος πηρα τηλ στο καταστημα και μου εξηγησε η κοπελα..ηταν τοσο απλο..ΑΛΛΑ ΓΙΝΑΜΕ ΡΟΜΠΑ !!ακομα το θυμαμαι και γελαω..

Επιστερφω σε λιγο γιατι ξυπνησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες τι κάνετε??? τι κάνουν τα μπεμπινια μας?? εμείς είμαστε πολυ καλα απλα με πολυ τρέξιμο ...κάναμε και τα δευτερα εμβόλιακια μας και μεγαλώσαμε και πολυ η μικρη μου είναι 59 πόντους και 6800 και ο μικρός είναι 62 πόντους και 6300 μια χαρα μου είπε ο γιατρός και με το παραπάνω .....πάω για ταισματα αν μπορέσω θα ξαναμπω φιλακια σε ολες........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες πολλες πολλες!

Αγγελικουλα μου ακομα δεν σου χει περασει?αμαν,θελει τις μερες του!καλε με εκανες και γελασα που δεν μπορουσατε να βγαλετε το καθισμα αυτοκινητου!:-)

Νιακουλινακι μου,μθα χαρα τα μικρουλια σου, ολοκληρα πλασματακια εχουν γινει πια!κλεισατε 3 μηνων?

Αννα μαρτια πως πηγε η πρωτη μερα του αντρεουλινου στη κουνια!

Αναστασια σας πηρε τα μυαλα η φραουλιτσα ε?

Φιλακια σε ολες!

Ο Θεος και Η Παναγια μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.....

τελικα νευρικια ειναι η δικια μου...χθες ολη την ημερα μια χαρα και το βραδυ,την καθαριζω τις μυτουλες(χαμος γινεται εκει)της βαζω τα γαντακια να μην γραντζουνιζεται στον υπνο και κανει ενα πανυγυρι αλλο πραγμα.....κοκκινησε απο το κλαμα και δεν επαιρνε ανασα,τα επαιξα...την τσιμπησα στα ποδαρακια και συνηλθε.....η κυρια δεν θελει να την ενοχλουν!!!!Τα επαιξα κοριτσια,ημουν και μονη......ιδρωσα....αχ δεν θα μεγαλωσει,θα της μαυριζω τον πισινο! :P

Βασουλα ολο τρελες κανει τωρα αλλα εχει και τα σπαστικα της!!Γενικα ειναι ιδιότροπο μωρο!

Νια μια χαρα ειστε καλε..εμεις ειμαστε 60 εκ και 5700 περιπου!!

Αγγελικουλα τι κανετε εσεις?τι καιρο εχετε?

Συμπεθερα που εισαι καλε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Μ' έσκασε ο Αντρίκος χτες βράδι. Πρώτη φορά στην κούνια και ξυπνούσε συνέχεια και κλαψούριζε. Δεν πεινούσε, του έπεφτε η πιπίλα και ξυπνούσε. Μου έσπασε τα νεύρα... Νυστάζω τρομερά τώρα, αλλά έπρεπε να σηκωθώ σχετικά νωρίς, γιατί πήγαμε με τη μάνα μου για διάφορες δουλειές. Πήγαμε και στα ακατανόμαστα (τελικά υπέκυψα) και πήρα φορμάκια και ζιπουνάκια του μικρού.

Ουφ, μ' έσκασε και ο άντρας μου. Του λέω αν αύριο έχει τόσο καλή μέρα όσο σήμερα, να πάρουμε τον μικρό και να πάμε καμιά ταβέρνα. Ανένδοτος, να μη βγάζουμε έξω το παιδί μέχρι να αναρρώσει. Μα αφού έχει αναρρώσει, να του λέω, εκεί αυτός, όχι, να τον ξαναδεί ο παιδίατρος και μετά. Εν τω μεταξύ, ούτε που ξέρω πότε θα ξαναπάμε παιδίατρο τώρα... Τα νεύρα μου, δεν καταλαβαίνει ότι είναι χειρότερα να τον έχουμε όλη μέρα κλεισμένο στο σπίτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελουν κι αυτα να παιρνουν αερα,ανανεώνονται,κουραζονται και μετα κοιμουνται πιο ευκολα!Σημερα θα την εβγαζα αλλα ο εξυπνος ο αντρας μου πηρε μαζι του τη βαση απο το καρεκλακι! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...τι κανετε?εμεις καλα...εφαγα κ εγω ενα ωραιοτατο ξενυχτι....μεχρι τις 3....κ τωρα φυσικα κοιμομαστε :lol:

πηγαμε βολτιτσα ειχε μια απιστευτη μερα..ελπιζω να μην ξαναχαλασει ο καιρος δεν μπορω το κρυο.τωρα κανω δουλειες κ εφτιαξα μακαρονια στο φουρνο με κρεμα γαλακτος...

Αννα Μαρια μου το καλυτερο ειναι να βγαινει εξω ο μικρος αλλα οχι σε κλειστους χωρους..εγω τον εβγαζα τον γιο μου απο ημερων κ ειχε παθει 3 ιωσεις ολες κ ολες....κ αυτες στην ροδο απο την υγρασια...φετος μονο αρρωστησε κ αυτο επειδη κολλησε αφου μου τον κραταγαν ατομα που δουλευαν σε κλειστους χωρους κ σχολειο...γιαυτο τωρα δεν δεχομαι κανενα σπιτι μου....οσοι θελουν να μας δουν εξω βολτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας καλές μου φιλενάδες!!

μπήκα στα γρήγορα γιατί σήμερα έχουμε γκρίνια...

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου περαστικούλια!!καλά μου έφτιαξες το κέφι με το καθισματάκι

του αυτοκινήτου!!!

Άννα Μαρία ο Αντρεάκος θέλει τον χρόνο του για να συνηθίσει την κούνια...μην ανησυχείς

σε πολύ λίγο θα είναι μια χαρούλα!!

Κορίτσια και εγώ την έβγαλα μια βολτούλα με το καροτσάκι την μικρούλα μου σήμερα,

επιτέλους!!!άντε να μπει η άνοιξη για τα καλά καινα βγαίνουμε συχνότερα!!!

φιλιά προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπέρα...;)

τί κάνετε?.....για γκρίνιες διαβάζω....χμμμμμμ...μάλλον το έχει η εποχή....:)).....και εμένα σήμερα από το πρωί είχε γκρίνια, κλάμα και πολύ εμετό...χιχι...ευτυχώς τώρα ηρέμησε και κάνει νάνι στο καρότσι της..;).....

σήμερα παρόλο που είχε τέλεια ημέρα δεν βγήκαμε.....έπρεπε να το κάνω τελικά...αύριο όμως θα την πάρω και θα κάνουμε άτα...:)....

Σας φιλώ όλες γλυκά...;)

Γιωτάκι αποφάσισα για προσκλητήρια πάπυρο....:))...΄΄ηταν επιθυμία του άντρα μου.....αλλά μου άρεσε`και εμένα..;)......εσύ έκλεισες?......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια..τι κανετε?πως ειναι τα μωρακια μας?

Σημερα νιωθω λιγο καλυτερα αλλα θα χρειαστουν κι αλλες μερες να μου περασει..την επαθα ασχημα φετος..σπανια αρρωσταινω ..καθε χρονο ειμαι μεσα στις κλινικες και ιατρεια και δεν επαθα τιποτα..φετος που δεν δουλευω αρρωστησα γμτ..

Εμεις σημερα ειχαμε βγει παλι..ηταν καλος ο καιρος και πηγαμε βολτιτσα..

Αννα μαρια βγειτε ..δεν κανει να τον εχεις μεσα..πρεπει να τον δει κι ο ηλιος τον αντρικο..

Λυδιακι προσκλητηρια παπυρο?ειμαι σιγουρη θα ειναι ομορφα!φιλια στην εκπληξη!

Δωρακι μου,πηγε βολτιτσα το κοριτσακι μας?!μπραβο σας!αντε, σε λιγο καιρο θα πηγαινετε πιονσυχνα..

Βασουλατι κανει η ιωαννα?της αρε σε το γυμναστηριο!

Γιωτακι,αναστασια,χρυσανθη..τα φιλια μου στα ζουζουνακια σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγραφα κατεβατο τοση ωρα και με πεταξεεεε..αχχ δεν μπορω παω για υππνο δουλευω αυτες τις μερες με τα καρναβαλια σας φιλω και σας σκεφτομαι και καλη Καθαρα Δευτερα αν και θα μπω αλλα λεμε τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες.....

Το αποφασισαμε λοιπον,αλλαζουμε γαλα απο σημερα.Πηραμε βιολογικο της freezederm.Αντε να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε.Χθες παλι γκρινια,κοιμηθηκε 12.30...ξυπνησε 1.30 και ηθελε παιχνιδια...ξανακοιμηθηκε και ξυπνησε 7.....τωρα παλι κοιμαται.....Η αλλαγη στο γαλα γινεται σταδιακα αν δεν κανω λαθος εεε?με αντικατασταση μεζουρων...

Ηλιο σημερα,αλλα εχει και κρυο....βροχες ειπε.....για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα..

Τι κανετε κουκλιτσες?

Πως ειναι τα ζουζουνακια μας?

Εμεις κοιμηθηκαμε καλα..μπορω να πω πως πρωτη φορα που δεν ξυπνησε νυχτα..κοιμηθηκε 11:30 και ξυπνησε 8:30 !!!

Σημερα γιναμε 5μηνων!!!! [smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif]

Περασαν πεντε μηνες απο τοτε που αυτο το μουτρακι εισεβαλε στην ζωη μας!!ωρες ωρες τον κοιταζω και μου φαινεται σαν ψεμα..

Ξεκινησε και κατι συλλαβες μα μα μα μπα μπα μπα..ειναι τελεια να ακους την φωνουλα του!

Αναστασακι μου αυτο το γαλα δεν το ξερω..αλλα το ονομα του μοιαζει με την κρεμα που εχουμε..τα βιολογικα εγω να σου πω την αληθεια δεν τα εμπιστευομαι..μακαρι να κατσει στην φραουλιτσα!

Ευη μου, μερες εργασιας και τρελου κεφιου..καλα να περασετε..

Αντε..για ελατε γιατι σημερα βαζω απουσιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ γιατι ρε Αγγελικουλα?τωρα μου εκοψες την φορα.....περιμενω να ξυπνησει για να το ξεκινησω,οχι κατευθειαν,με αλλαγη σταδιακα......απο πια αποψη δεν τα εμπιστευεσαι?η φαρμακοποιος μας ειπε οτι το παιρνουν πολλοι...

χαρουμενα μηνογεννεθλια,πω πω γινατε κι ολας 5....καλε σαν χθες γεννησες....κι εμενα λεει διαφορα,και οταν γκρινιαζει λεει μαααααα αχαχαχχαχενα ακομα μα λειπει.... 8-) κι εμεις σε λιγο 4 θα γινουμε.....αχ μεγαλωνουν τα πουλακια μας!!!ΓΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά χαρά σε όλες!!!!!!!!!!

Τι κάνετε φιλενάδες;;;

Εμείς χτες είμασταν στην έκθεση ως το βράδυ με τον μπέμπη, εκεί τρώμε, αλλάζουμε και κοιμόμαστε.

Και να σας πωωωωωωωωωω......................είχα την ΧΑΡΑ να γνωρίσω από κοντά την Χριστίνα μας!!!!!!

Ξαφνικά βλέπω τον μικρό της και λέω από μέσα μου κάπου τον ξέρω εγώ αυτόν τον κούκλο, μετά βλέπω και την Χριστίνα της λέω......Χριστίνα;;;;;

Καλά πολύ χάρηκα και ο γιος της είναι πιο κούκλοςςςςςςςςςςςςςς από κοντά......................αλλά και η μαμά του ΚΟΥΚΛΑΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Τώρα το πρωί είμασταν τρεις ώρες βόλτα με τον μπέμπη και το απόγευμα θα πάμε έκθεση.

Έχει πολύ ωραία μερα για βόλτα σήμερα αλλά και ύπουλη!!!!!!!!

Αγγελικούλα τελικά το καρότσι σας ήθελα να πατήσεις ταυτόχρονα 2 κουμπιά;;;;;;

Φαντάζομαι να προστπαθείτε και στο τέλος να το βάζετε μέσα ολόκληρο!!!!!!!!

Εσύ ταλαιπωρείσαι ακόμα από την ίωση φιλενάδα;;;

ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΜΗΝΟΓΕΝΕΘΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Συμπεθερούλα ζόρικιαααα η νυφούλα μου!!!!!!!!!

Θα τακτοποιεί κανονικάαααααααααα την πεθερά της!!!!!!!!!ΧΑΧΑΧΑ

Βασούλα μου φιλάκια στα πατουσάκια σας!!!

Αννα Μαρία ζόρικη η πρώτη νύκτα στη κούνια!!!!

Θα συνηθίσει το μαναράκι σου!

Λυδιάκι εμείς δεν έχουμε κλείσει προσκλητήρια γιατί τρέχουμε με την έκθεση, ίσως την άλλη βδομάδα!

Φιλάκια στην εκλπληξούλα σου!

Δωράκι αρχίσατε και εσείς τις βόλτες!!!!!! ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπελούδες μου!!!!

Τί κάνετε??????? Είδατε ωραίο καιρό σήμερα και βολτάρετε??????? Εγώ εδώ ακόμα πακετάρω......μα τί σκατά είχα μαζέψει εδώ μέσα από το 2009 που ήρθαμε.....το τί πέταξα δεν λέγεται!!!!!!!!!!

Έχω μαζέψει δύο τεράστιες σακούλες με λούτρινα γιατί δεν μπορούμε να τα αραδιάσουμε όοοοοοολα στο σπίτι της μαμάς μου.......ρωτήσαμε αν μπορούμε να τα δώσουμε σε ίδρυμα με ορφανά (μην πώ καλύτερα σε ποιό και εκτεθούμε) - κρίμα είναι να πεταχτούν τόοοοοοσαααα παιχνίδια - αλλά ΔΕΝ τα παίρνουν, λέει, μόνο λεφτά δέχονται φαίνεται (σαν δεν ντρέπονται λίγο!!!) Ευτυχώς μου είπε η κουμπάρα μου ότι θα τα δώσουμε σε μια θεία του άντρα της και αυτή βρίσκει οικογένειες φτωχές με παιδάκια και τα μοιράζει!!!!! Τουλάχιστον να πιάσουν τόπο......εμείς έχουμε άλλα 867876189641 παιχνίδια οπότε δεν θα μας λείψουν!!!!!!!

Να μην αρχίσω να σας λέω πόσα ρούχα (δικά μου κυρίως) μάζεψα για δώσιμο επίσης......κατακαίνουρια τα περισσότερα, που αποκλείεται όμως να ξαναφτάσω σ'αυτά τα κιλά για να μου χωρέσουν :( οπότε καλύτερα να τα ξεφορτωθώ για να μην τα βλέπω και μου προκαλούν και κατάθλιψη σνιφ!!!!!!!!!!

Γιωτάκι12, φιλενάδα κατάφερες να ξαναπάς στην Έκθεση ή στο χάλασαν πάλι???????? Ααααα τώρα είδα την δημοσίευσή σου.....πήγατε ε??????????? Μάλλον τους έγινε μάθημα.......Τί κάνουν οι Χριστίνα και ο μικρός?????? Γιατί δεν μπαίνει πια σου είπε??????

Αναστασάκι κι εγώ έτσι ξέρω....όταν αλλάζεις γάλα το αλλάζεις σταδιακά, όπως όταν αλλάζουμε κατηγορία στους 6 μήνες (π.χ. από frisolac σε frisomel)......σιγά σιγά μειώνεις τις δόσεις του ενός και προσθέτεις από το άλλο! Καλή επιτυχία με το καινούριο γάλα και μακάρι να βοηθήσει την φραουλίτσα.....

Άννα Μαρία κι εγώ είμαι της άποψης να βγαίνει ο Αντρεάκης έξω, να παίρνει καθαρό αέρα το μωρό....όσο τα περιορίζουμε μέσα τόσο πιο ευαίσθητα γίνονται! Την Μαρία μου την είχα συνέχεια στην γύρα από όταν σαράντησε και δεν αρρώστησε ποτέ παρά μόνο μία φορά όταν ήταν 14 μηνών.....τώρα με την μπέμπα δεν πολυβγαίνουμε και δεν αφήνω και την Μαρία να πολυκυκλοφορεί για να μην μας κουβαλάει ιώσεις στο σπίτι, εεεεεεεεε τώρα λοιπόν αρρώστησαν ήδη από δύο φορές κι ακόμα έχουμε Φεβρουάριο! Ο άντρας σου απλά φοβήθηκε με όλο αυτό που περάσατε γι'αυτό αντιδρά έτσι, τον καταλαβαίνω κι αυτόν.......Αχχχχχ κι εμείς μόλις τελειώσουμε με την μετακόμιση και τακτοποιηθούμε θα βάζω την μπέμπα να κοιμάται στην κούνια.....η καλαθούνα πια δεν την χωράει, τα ποδαράκια της βγαίνουν από κάτω :lol: Και τόσο που άντεξε στην καλαθούνα πολύ ήταν, εγώ περίμενα ότι μετά τον σαραντισμό δεν θα χώραγε πιά!!!!

Teddy μου πώς τα πάτε σήμερα με την γκρίνια???????? Ηρέμησε καθόλου η ζουζουνίτσα?????? Τώρα θυμήθηκα που έλεγες μια μέρα για το χρώμα των ματιών σε σχέση με τον θηλασμό........λοιπόν εγώ δεν θήλασα καμία από τις κόρες μου, η Μαρία μέχρι 8-9 μηνών είχε γκριζογάλαζα μάτια (και κόκκινο μαλλί - άσχετο - σαν καροτάκι ήταν :lol: ) και όλοι μου έλεγαν ότι αποκλείεται να αλλάξουν εφόσον δεν θηλάζω.......εεεεε λοιπόν τα ματάκια της πλέον είναι τόσο σκούρα καστανά που φαίνονται σαν μαύρα (και το μαλλί ξανθό)!!!!!! Της μπέμπας προς το παρόν είναι πράσινα αλλά πιστεύω πως κι αυτά θα αλλάξουν σε καστανά αργότερα παρόλο που έχουμε στην οικογένεια άτομα με γαλανά και πράσινα μάτια.....

Μίκι μου ωραίο θα είναι το προσκλητήριο πάπυρος!!!! Έχω δεί και μου αρέσουν πολύ!!! Εγώ θα κάνω πολύ απλά προσκλητήρια με μια πριγκιπισσούλα επάνω (παρόμοια με αυτή της μπομπονιέρας)....σε απλό χαρτί και μάλλον χωρίς φάκελο για να μειώσω και το κόστος γιατί είμαστε πολύ ζορισμένοι τώρα...έτσι κι αλλιώς το προσκλητήριο το πετάνε μετά, μόνο εγώ θα κρατήσω ένα για ενθύμιο! Τί μπομπονιέρα σκέφτεσαι να κάνεις????? Έχετε βρεί θέμα για την βάφτιση????

Αγγελικάκι μου περαστικούλια σου μωρέ!!!!!!! Πώς την πάτησες έτσι???? Και από ότι διαβάζω κράτησε και αρκετές μέρες ε???? Πάρα πολλές ιώσεις και φέτος ρε γμτ........κι εμείς νομίζω είμαστε πιο επιρρεπείς μετά την εγκυμοσύνη! Χαρούμενα μηνογενέθλια!!! 5 μηνών.......σχεδόν μισός χρόνος....απίστευτο ε??? Εμείς εχθές γίναμε 4 μηνών.......

Εύη καλό κουράγιο με την δουλειά....αυτές τις μέρες σίγουρα θα έχεις μπόλικο τρέξιμο.....Εγώ πάντως επειδή δεν τις συμπαθώ τις απόκριες το μόνο που έχω να θυμάμαι είναι ότι και τις τρείς φορές που έμεινα έγκυος ήταν απόκριες :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Έγραψα και στην ομάδα προχθές....δεν ξέρω αν μπήκατε.....οι μπάμιες τείνουν να βγούν οριστικά από το καθημερινό μας μενού!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Μα που είστε όλες???????? Όποτε μπαίνω συνήθως μόνη μου μιλάω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας

Χαρά Θεού σήμερα, κι ο άντρας μου ανένδοτος... Τελικά μου είπε "άμα θες βγάλ'τον έξω, αλλά η ευθύνη δική σου αν αρρωστήσει"... Ε, τι να κάνω κι εγώ; Φοβάμαι κι εγώ λίγο, γιατί ο παιδίατρος του νοσοκομείου μας είπε να σταματήσουμε τις μάσκες (σήμερα πρώτη μέρα που δεν κάνουμε) κι αν υποτροπιάσει μέσα στο τριήμερο να του τον ξαναπάμε, κι αυτό επειδή ο άντρας μου έχει ιστορικό με βρογχίτιδες και παιδικό άσθμα...

Ελπίζω να μην υποτροπιάσει και από βδομάδα να πηγαίνουμε και καμιά βόλτα.

Εν τω μεταξύ, πριν καν σαραντίσει ήμασταν πολύ ξεψαρωμένοι, πηγαίναμε για καφέ, βόλτες, σε συγγενικά σπίτια. Τώρα δεν πάμε πουθενά, σαν κατάδικος είναι το παιδί...

Το βράδι πάλι μας ταλαιπώρησε ο μικρός... Ελπίζω σιγά σιγά να συνηθίσει, γιατί ούτε νεογέννητο δεν έκανε τέτοια κόλπα.

Αναστασία, για το γάλα δεν ξέρω καθόλου να σου πω.

Γιωταμαρία, η Χριστίνα μας το είπε στο φέισμπουκ ότι σε είδε! Τι έκθεση είναι αυτή;

Αγγελική, περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βάζω ένα προσχέδιο της πρόσκλησης της βάφτισης. Είναι λίγο θολή η φώτο. Τα διαφορετικά χρώματα είναι κολλάζ, όπως επίσης και το καραβάκι. Φυσικά δε θα είναι ακριβώς έτσι, και τα χρώματα θα είναι λίγο διαφορετικά, ειδικά το πιο ανοιχτό, το θέλω τυρκουάζ.

Πώς σας φαίνεται η ιδέα;

post-9441-13873938886744_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

edw eimai hrthaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!

sygnwmh pou exw xathei alla eimaste synexeia mia edw mia sta petherika kai empena apo kinhto kai einai dyskolo apo kinhto na mpainw sto mammy kai empena mon facebook!!!!!!!!!

eimaste para poly kalaaaaaaaaaaaa o mpempoulis exei megalwsei poly exei ginei thirio!!!!!!!!!!!

th tetarth tha pame sto paidwn na tou aroun aima gia aythn thn eksetash gia to enzhmo pou mas eixan steilei to xarti kai to apogeyma paidiatro...ax poly tha talaipwrithei to manari mou!!!!!!!!!!!

ti eyxaristh ekplhks htan ayth exthes ou eida thn giwta mas me to asteri ths kale??????????????

kai egw thn gnwrisa apo ton mikro ton koitaw kai lew kapou to kserw ayto to antraki!!!!!!!!!!!

eprepe na vgaloume fwtografia....xixixiixixixi...o mikros ts einai ena apisteyto xaroumeno kai omorfo antraki...tou milaga mou milage me koitouse mes ta matia kai xamogelage!!!!!!!!!!!!!!!

axxxxxxx giwtaki na ton xairese ton gioka sou!!!!!!!!!!!!!!!

makari na eixa kathe mera tetoies eyxaristes ekplhxeis!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι δε φαντάζεσαι ειλικρινάαααααααααα πόσο χάρηκα που σας γνωρισα!!!!!!

Μου φαινόταν απίστευτο!

Όντως δε μας έκοψε να βγάλουμε φωτό.....από την έκπληξή μου ούτε τον άντρα μου δε σου σύστησα η μουλάρα.........συγγνώμη!

Να μου φιλήσεις τον κουκλο σου!!!!

Σε λίγο μάλλον θα πάμε, περιμένω τηλέφωνο γιατί μου είπε ο άντρας μου ότι έχει κόσμο σημερα και τσιγαρα....αν συνεχιστεί δε θα πάω με τον μπέμπη μέσα στην κάπνα!

Άννα Μαρία είναι η έκθεση στο Ελληνικό ¨Ανοιξιάτικη κατοικία¨ εμείς έχουμε περίπτερο με έπιπλα, ο άντρας μου είναι κατασκευαστής επιπλων και έχει μπει με ένα συνεργάτη του.

Φιλενάδα υπομονή θα τον πάτε βολτούλα τον Αντρίκο σου!

Όσο για το προσκλητήριο βλέπω πιάνουν τα χεράκια σου!!!!!!! Μπράβο!!!!!!!!

Νάσια μου εμείς τα παιχνίδια μας τα δώσαμε στο δήμο τα Χριστούγεννα , είχε βάλει ένα σπιτάκι και έλεγε ¨Χαρίστε ένα παιχνίδι να ανθίσει ένα χαμόγελο¨και περιττό να σου πω ότι πήγα δυο δρομολόγια με αυτοκίνητο γεμάτο!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALE NAI ME TOSH EKPLHKSH TIPOTA DEN PROLAVAME NA KANOUME....KAI O ANTRAS MOU EINAI AO TO PRWI EKEI MEXRI VRADY KAI AYRIO TA IDIA PALI :((((((((((( KALA EXTHES EIXE NEKRA KATHOLOU KOSMO!!!!!!!!!

ANNA MARIA MOU TELEIO TO PROSKLHTIRIO MOU ARESEI POLY!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημερα κορίτσια μου! Τι κανετε;    εγω σημερα πηγα στην παιδίατρο, μια χαρα μου φανηκε! Μου ειπε ακομα οτι θα παει διακοπές μεσα στον Ιούλιο, Οποταν θα μπορει να είναι τον Αύγουστο όταν γεννήσω! 😊
    • Όχι δεν είναι με δοτρια.Ειναι δικές μου βλαστοκυστες με ωοληψια γονιμοποίηση και όλη την διαδικασία.
    • Κορίτσια μου καλημέρα!! @Barbiee τέλεια νέα!! Μπράβο το μωράκι σας!! Μεγάλωσε πολύ!  @Elk εγώ στις 32 βδομάδες θα πάω. Μου είπε ο γιατρός να είμαι ανάμεσα στις 32 και 33 εβδομάδες οπότε θα πάω 32+1! Εγώ σήμερα πήγα στο cosmos και με έπιασε ζάλη δεν μπορούσα να συνέλθω τι χυμό ήπια τι αλμυρό έφαγα, ήμουν ένα ράκος. Πέρασε κανένα μισάωρο για να συνέλθω. Ευτυχώς ήταν μαζί μου ο άντρας μου!!  Κατά τα άλλα αρχίζουμε λίγο πιο εντατικά ετοιμασίες. Θα διαλέξουμε χρώματα και θα βάψουμε από βδομάδα! Και άρχισαν να μου φέρνουν και φίλες που είναι ήδη μαμάδες πράγματα για το μωρό   
    • Καλή επιτυχία σου εύχομαι με μεγάλη χοριακη.  Μου έδωσε την medrol 4mg 2 χαπακια κάθε μεσημέρι και ελπίζω να μην έχω θέματα. Σε αυτή τη φάση πιο πολύ τα φάρμακα με αγχωνουν παρά η εμβρυομεταφορα. Για ψυχολογικούς λόγους και να μην αγχώνομαι λέω κάθε βήμα την φορά.
    • ηθελε να μου δώσει φωτογραφία....αλλα δεν μας αφησε ο μπέμπης... οπότε δεν μας έδωσε...το ζορισε λίγο μηπως αλλάξει θέση αλλά τίποτα αυτός...και μετά της είπα και εγώ να το αφήσει αν είναι! νομίζω το ντοπλερ γίνεται απο 30 μεχρι 34 εβδομάδων... οπότε μην αγχώνεσαι!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...