Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ.2010/2011-ΑΡΧΙΣΕ Η ΝΕΑ ΣΠΟΡΑ..


Recommended Posts

Ελίζα έλεγα για Σάββατο…. αλλά κ Κυριακή αν θέλετε!! Από εσάς εξαρτάται!! Κ Παρασκευή θα μπορούσαμε απλά έχω πάλι γιατρό εκείνη τη μέρα κ ίσως στριμωχτώ… αλλά αν βολεύει όλα γίνονται!!

Κοντά στα Παίδων προς πάρκο Γουδή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι Χαλκιδα!

Και εγω αυτοσχεδιαζω δεν παιρνω ετοιμη στολη αλλα ψαχνω καποια γελοια ιδεα δεν δεν μου κατεβαινει τπτ φετοσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Εγω ακομα μουγκα στη στρουγκα η φωνη δεν βγαινει με τιποτα αλλα ποναει πολυ ακομη!Τουλαχιστον με την αντιβιωση σταματησε ο πυρετος ελπιζω!Ο απολογισμος του σαββατοκυριακου ειναι -600γρ.

Τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα και φοβαμαι οτι τα χειροτερα ερχονται!Μακαρι οταν τα παιδια μας εχουν μεγαλωσει να το εχουμε ξεχασει ολο αυτο.

Οσο για δευτερο παιδακι δεν ξερω αν θα καταφερουμε να αποκτησουμε αλλα φοβαμαι μην χρειαστει να τα παρατησουμε ολα εδω και να φυγουμε!

Αντε να ντυθειτε να αλλαξει η διαθεση σας!εμεις δεν το βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες!!

Πως είστε?Εγώ όσο χαμογελάνε τα αντράκια μου είμαι καλά!!!Έχω ζήσει πολύ χειρότερες εποχές μικρή και δεν φοβάμαι..αλλά στεναχωριέμαι για όλους αυτούς που μιζεριάζουν....

Αλίκη κι εγώ μέσα είμαι,αν και δεν είμαι σίγουρη αν θα έχουμε πληρωθεί από το ενοίκιο γιατί τώρα δεν έχουμε για βενζίνη,ούτε για εισιτήρια...ελπίζω πως ναι αλλά για Κυριακή το κόβω...Τι γλυκός που είναι μωρέ ο Σπυράκος!!!Να μου τον φιλήσεις!!!

Ελένη,τι τα κάνεις τόσα τζιν??!!!Εγώ έχω 3!

Ευγενία,μην μου στεναχωριέσαι,όλα θα στρώσουν!!Τα παιδιά θέλουν αγάπη και όλα τα άλλα βρίσκονται!!!Εγώ όταν ήμουν μικρή εκεί στη Ρωσία,οι γονείς έπαιρναν προϊόντα με κάποια κουπόνια που είχαν και μπορούσαν να πάρουν συγκεκριμένη ποσότητα ανάλογα τα μέλη της οικογένειας...Π.χ. εμείς που ήμασταν 2 ενήλικοι και 2 παιδιά μας αντιστοιχούσε το μήνα 1 πακέτο ζάχαρης,2 πακέτα αλεύρι,κάποια κουτιά γάλα κτλ.και έπρεπε να βγάλουμε τον μήνα!μια χαρά μεγαλώσαμε!!Να φανταστείς ότι δεν είχαμε ούτε χαρτί υγείας!Με εφημερίδες ήμασταν και σε κοινές τουαλέτες!2 τουαλέτες ανά 10 διαμερίσματα! :shock:

Κορίτσια,Θετική ενέργεια και όλα θα φτιάξουν!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πέρα για πέρα!!!

Τι κάνετε κοριτσάκια μου γλυκά; δεν μπήκα το βράδυ επίτηδες γιατί ήμουν σε πολύ χάλια ψυχολογία με όσα γίνονταν... και δεν ήθελα να σας μαυρίσω! καθόμουν μέχρι και την ώρα που τελείωσε η ψηφοφορία για να δω τι θα γίνει, μπας και χρειαστεί να φύγω να πιάσω θέση στην ουρά έξω από το σουπερ μάρκετ να προλάβω να πάρω κανένα γάλα της μικρής.... :(

Τελικά λοιπόν δεν πτωχεύσαμε (ακόμα), πρέπει να χαρούμε δηλαδή ε;;;; τι να πω.... Διάβασα αυτά που έλεγες Μαράκι και σε ευχαριστώ γιατί με βοήθησαν λιγάκι ψυχολογικά! με ένα μόνο θα διαφωνήσω που είπες, ότι εμείς φτιάχνουμε τη μοίρα μας... όχι δεν το πιστεύω αυτό πλέον, γιατί μας έχουν κάνει ανίκανους να έχουμε το λόγο για το δικό μας αύριο. Αυτό σκεφτόμουν κι εχθές, ότι 300 άχρηστοι, οι ίδιοι άχρηστοι που μας έφεραν κιόλας σε αυτή την κατάσταση, αποφασίζουν για το αν το παιδί μου θα μπορεί να πιεί γάλα αύριο ή όχι... τι και αν δούλευα 12,5 χρόνια από το πρωί μέχρι το βράδυ προσπαθώντας να δημιουργήσω καλές προϋποθέσεις για το μέλλον μας, τι κι αν περίμενα να κάνω παιδί μέχρι τη στιγμή που θεωρούσα ότι μπορώ να του προσφέρω όσα του αξίζουν, τι κι αν ΑΚΟΜΑ κάνω τον μαλ...α από φόβο μη χάσω τη δουλειά μου καταπατώντας κάθε μου δικαίωμα. Ο μόνος τρόπος να έχουμε εμείς το λόγο στη μοίρα μας είναι αν πάρουμε την απόφαση να σηκωθούμε να φύγουμε, όπως είχε φύγει και ο παππούς μου όχι και τόσα πολλά χρόνια πριν. Αλλά ούτε με αυτό τον τρόπο σημαίνει ότι εγώ αποφάσισα για τη μοίρα μου, γιατί άλλος με αναγκάζει να τα αφήσω όλα πίσω.

Τελοσπάντων σας τα είπα και τα έβγαλα από μέσα μου, τέλος!! Δεν είμαι στενοχωρημένη ούτε μιζεριάζω, απλά ΤΣΑΤΙΖΟΜΑΙ!!! Ξεκινάω άλλο ποστ για τα υπόλοιπα, με άλλη διάθεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μη μιλατε για φτωχεια γιατι ψυχοπλακωνομαι....σκεφτομαι τα έξοδα που μας περιμενουν με τα διδυμα,σκεφτομαι πως εχω μπλεξει με τους γιατρους σε αυτη τη φάση κ είμαι πολυυυ κρανίο.ο γιατρος που με παρακολουθουσε στον Νικο μαλλον δεν εμεινε ευχαριστημενος με το φακελακι που πηρε στη γεννα ,σε δημοσιο νοσοκομειο κ θελει με εμμεσο τροπο ή να με ξεφορτωθει ή να βαλει το χερι στην τσεπη μας για τα καλα στα βαθια....οπότε με βλεπω για το Ιασω να ησυχασω...

Γι αυτο λοιπον το μονο που σκεφτομαι ειναι να εχουμε ολοι μας την υγειά μας!!!!!κ όλα τα άλλα γίνονται!

βλεπω κανετε προοδους με τις διαιτες σας,μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα λοιπόν και πάλι κορίτσια!!!! :D:D Είδα και τις υπόλοιπες μόλις πάτησα υποβολή!

Αννούλα πω πω περάσατε δύσκολα κι εσείς... και ναι έχεις δίκιο, φυσικά και μια χαρά μεγαλώσατε και ιδίως εσύ, από όσα έχω καταλάβει εδώ αλλά και από το πρόσωπό σου όταν σε γνώρισα από κοντά, φαίνεσαι και είσαι ένας υπέροχος άνθρωπος και κυρίως μια υπέροχη μανούλα!! Είμαι σίγουρη όμως ότι ούτε εσύ θέλεις να μεγαλώσει ο Ακης με τέτοιες δυσκολίες, κανένας γονιός δεν το θέλει αυτό απλά αναγκάζεται. Και η γιαγιά μου ζούσε σε παράγκα όταν ήταν μικρή, και μόλις έκανε οικογένεια έφυγε ο παππούς μου Καναδά για δουλειά και μετά ακολούθησε κι εκείνη με τα παιδιά τους, μωρά τότε..

Συμπεθέρα ήσουν και είσαι μια ΘΕΑ, τέλος!!!! αν θες χάσε τα κιλάκια σου για να νιώσεις καλά εσύ, γιατί από την ομορφιά σου δεν έχεις χάσει τίποτα λόγω κιλών να είσαι σίγουρη.

Αλίκη ευχαριστούμε πολύ για την πρόσκληση! εγώ δυστυχώς αν το κάνεις αυτό το Σ/Κ δεν θα έρθω για ευνόητους λόγους, αλλά παίζει να αφήσω τη μικρή για λίγο στον μπαμπά και να περάσω απλά για να σας δω!!

Κορίτσια ναι, 28 τζιν... δεν το πίστευα. Και ναι Αναστασία, τα φοράω όλα!! έδωσα μόνο 3.

Ινα περαστικά... φαντάζομαι πως θα σε κοιτάει η μικρή και πως θα περιμένει να της μιλήσεις ε; θα αναρωτιέται τι να έπαθε η μανούλα ξαφνικά.

Μαράκι για τα νύχια που είχες ρωτήσει, εγώ έχω βρει το εξής κόλπο: επειδή μόνο όταν πίνει το γάλα της είναι ήρεμη, βάζω τον Στέλιο να την ταϊσει και της τα κόβω εκείνη την ώρα! για δοκίμασέ το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαιρούλα!

Στο θέμα της γέννας, έχουν αλλάξει τα πράγματα στα δημόσια νοσοκομεία από τότε που γεννήσαμε, το έχεις ψάξει καθόλου; νομίζω ότι πλέον δεν δικαιούσαι επίδομα αν γεννήσεις σε δημόσιο μόνο σε ιδιωτικό στο δίνουν, ή μάλλον δεν στο δίνουν ακριβώς αλλά το συμψηφίζουν με την αμοιβή του νοσοκομείου... ενώ στο δημόσιο δεν σου δίνουν τίποτα οι ξεφτιλισμένοι..

Για το Ιασώ που λες έχεις κάποιον γνωστό; ίσως μπορούν να σου προτείνουν κάποιον οι κοπέλες εδώ που γέννησαν σε ιδιωτικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανχωνεσε Μαιρουλα!

Πλεον δεν εισαι πρωταρα!Ξερεις τι θα ακολουθησει .Ειναι βεβαια λιγο διαφορετικα γιατι ειναι δυο πολυ πολυ να σκουντας πιο πολυ ωρα!

Εμενα μου ειπαν την επομενη φορα να παω στο εσυ να γεννησω γιατι δεν θα προλαβω και θα το κανω στο δρομο.Ας αρχισουμε νεα μοδα ΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ οχι δε το κανουμε για το κοστος, το κανουμε απο αποψη!Το επιδομα θα μας το δωσουν?

Ελενη μενει κανενας θειος στο Καναδα η γυρισαν ολοι πισω.Αφου δεν μας θελει η Ευη στη Σουηδια μηπως παμε κατα εκει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη καλημερα κουκλα..δεν το ειχα σκεφτει αυτο με το γαλα..λες να το δοκιμασω???

μαιρουλα μου τι κανουν τα σπορακια???χαιδεψε κοιλιτσα και στειλε και απο το δω λιγο γκαστροαερα...παντως κοριτσια οσο χαλια γινονται τα πραγματα τοσο πιο πολλα παιδια θελω να κανω..εχθες λεω σε καποια φαση στον αλεξη παμε βρε αγαπη μου να κανουμε κανα γιο ακομα γιατι μπορει να χρειαστουμε στρατιωτες..μην το κανεις για μενα καντο για την πατριδα σου... :lol::lol::lol: δεν καναμε τιποτα αλλα τουλαχιστον γελασαμε...

σας προσφερω αυτο...ειναι τζαμπα και υπαρχει σε αφθονια...

YE6kZ.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OJ7aH.jpgσκατοφατσα...

hr4rI.jpg

zPwfB.jpg

pRRWv.jpg ο μικρος κηπακος μου που εχω μπροστα..στην πισω αυλη εχω γλαστρες μονο και δεν εχουν ανθισει ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία τι τέλεια φωτο!!! αχ πόσο θα ήθελα μια βόλτα στην παραλία!! να υποθέσω ότι είναι απο το κινητό σου ε; ναι δοκίμασέ το κι εσύ αυτό με το γάλα, στην δικιά μου πιάνει μια χαρά! κουνάει που και που βέβαια το ποδαράκι αλλά τα καταφέρνω.

Ινα συγγενείς έχω εκεί μπόλικους, αλλά δεν τους ξέρω και δεν με ξέρουν :lol::lol: ! Ασε μεγάλη ιστορία, την είχα πει παλιότερα δεν ξέρω αν θυμάσαι. Αλλά έχει η μητέρα μου αρκετές φίλες μιας και εκεί μεγάλωσε με τις οποίες κρατάει επικοινωνία και μπορούν να με φιλοξενήσουν ή να μου βρουν ένα σπίτι, οπότε ο Καναδάς είναι για μένα η μόνη χώρα που μπορώ να πάω αν χρειαστεί, και φυσικά με χαρά θα φροντίσω και για σένα αν θες!!

Αν και τώρα θυμήθηκα οτι ούτε εγώ πρόλαβα να δω τις φωτό σου και κανονικά δεν πρέπει να σε παίζω :lol::lol: . Βάλτες καλέ να δούμε και οι υπόλοιπες!

ΑΑΑ και ο Μανωλιός στην παραλία!!! ψυχή μουουουου!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα δεν ειναι υπεροχα??στην εγκυμοσυνη μου για να ηρεμησω απο την καλογνωμη επαιρνα τα σκυλια και πηγαιναμε στην θαλασσα..την χαζευα αλλωτε ηρεμη αλλωτε τσατισμενη και εβγαζα ολη την κακη ενεργεια που με ειχαν γεμισει...θαλασσα και παλι θαλασσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν για να οργανωθούμε…

Μπορεί να γίνει κ το άλλο Σάββατο 25/2 γιατί 26 είναι τα γενέθλια της αδελφής μου κ μάλλον δε θα μπορώ!

Οπότε οι προτάσεις είναι

18/2 Σάββατο – 19/2 Κυριακή – 25/2 Σάββατο

Στείλτε μήνυμα ΑΠ (αποκριάτικο πάρτι)

κενό ημερομηνία

στο ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011…κτλ

η ημερομηνία που θα πάρει περισσότερες ψήφους θα κερδίσει…

Άλλο τώρα…. Το επίδομα πλέον δε θα το παίρνει κανείς……

Τι ήταν το επίδομα..?

Όταν πας σε ένα νοσοκομείο (για γέννα) ουσιαστικά ακόμη κ αν είσαι ασφαλισμένος πληρώνεις τα νοσήλια! Βγαίνοντας από το νοσοκομείο (δημόσιο) λοιπόν πληρώνεις ένα ποσό.. αυτό το ποσό ήταν 20 - 30 ευρώ παραπάνω, λιγότερα δεν έχει σημασία! Σημασία έχει πως το επίδομα τοκετού δεν είναι ακριβώς επίδομα αλλά αυτά τα χρήματα που ουσιαστικά έδωσες στο νοσοκομείο κ που σου τα επιστρέφει το ταμείο σου!

Γιατί πληρώνεις όμως 20 κ παίρνεις 1000?

Γιατί πολύ απλά οι τιμές στα νοσήλια όσον αφορά το νοσοκομείο έμειναν στο ’21 επι Μπουμπουλίνας, ενώ τα ταμεία δίνουν το ποσό που αντιστοιχεί στα έξοδα σήμερα!

Αυτό λοιπόν διορθώθηκε κ εκτός των άλλων ο νόμος λέει πως το ταμείο θα δίνει κατευθείαν τα νοσήλια στο νοσοκομείο κ εμείς δεν θα περνάμε από το λογιστήριο αλλά θα πηγαίνουμε σπιτάκι μας!

Με πολύ απλά λόγια… ελπίζω να σας κατατόπισα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο για την καλη κουβεντα που ειπες θα σου βαλω οσες θες!!

Μαρακι πολυ καλη ιδεα η βολτα στη θαλασσα ,μολις γινουμε καλα θα παμε και μεις μια βολτα αν και θα θελει να μπει μεσα!!

Ειναι μεγαλη φατσα!!Να δω πως θα τον βαλετε στην κολυμπηθρα???

Μαρακι οσοι εχουν μαθει να ζουνε διπλα στη θαλασσα δυσκολα την αποχωριζονται!Και γω παντα στη θαλασσα ξεσπουσα!

Αμα γεννησω στο σπιτι τι θα παρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία γιατί μου το κάνεις αυτό?? Μου λείπει το σπίτι μου κ κλάιω!!

Τώρα χωρίς πλάκα όταν πρωτοήρθα εδώ έβλεπα φώτο της Κέρκυρας κ σπάραζα!!

Έχω να πάω κ από το καλοκαίρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίνα λίγο νάιλον για να μη λερώσεις το κρεβάτι εκτός κ αν γεννήσεις στο νερό… οπότε μάσκα για να βλέπεις τι γίνεται από κάτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη και με τα ιδιωτικα τι γινεται ξερεις?

:roll::roll:

την κατρευω την κερκυρα..περασα εκει τον μηνα του μελιτος(μιαβδομαδα ηταν μην νομιζεις πως ηταν μηνας)και ανυπομονω να ξαναπαω..μου το εχει ταξει το αντρακι μου..οποτε σε καποια επομενη επετειο θελω να ξαναπερασω απο κει...εγω στην θεση σου 6 μηνες εδω 6 εκει θα εκανα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...