Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ.2010/2011-ΑΡΧΙΣΕ Η ΝΕΑ ΣΠΟΡΑ..


Recommended Posts

ααααα Σήμερα έχει γενέθλια η Μαίρη μας!!!!

Μαιρούλα χρόνια πολλά και καλά!!!!!Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό τα διδυμάκια σου!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι Εύη γίνεται ένας χαμός με τις γρίπες….. θέλει λίγο προσοχή!

Μαριέττα αν ο Ηλίας δεν βλέπει συχνά την χοντρή, για να μη σου κουβαλιέται δείξε του αυτό το βίντεο!! Για δες του θυμίζει κάτι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά Μαιρούλα!!! Πάντα ευτυχισμένη με τα μωρά σου κ τον άντρα σου!!!

Κ όλους όσους αγαπάς!!!

Άννα το έχω δοκιμάσει… δεν γίνεται τίποτε…. Έχω φτάσει σε απόγνωση!!! Εσένα τουλάχιστον θηλάζει κ έχεις μία δικαιολογία…. εγώ τι να υποθέσω πως φταίει?

Θέλω να πάει σε δικό του δωμάτιο να δοκιμάσω κ αυτό…διαφορετικά απλά θα περιμένω να πάει φαντάρος!!!!

Σε καταλαβαίνω Εύη… ειδικά όταν περνάς τον περισσότερο χρόνο σου μόνη με τα παιδιά!!! Κ εγώ όταν αρχίσω να έχω φαγούρα τον βάζω στο μπάνιο, του δίνω μερικές κουταμάρες κ κάνω ένα γρήγορο ξέβγαλμα που το βαφτίζω ντους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αννα......

Αλικη,,,,,,,,,,, φασολαδα τρομερη καθε βημα και [smilie=bootyshake.gif] [smilie=bootyshake.gif] [smilie=bootyshake.gif] :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαιρουλα χρονια σου πολλα και καλα..Με το καλο να ερθουν και τα νεα μελοι της οικογενειας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Εγω την εβαλα στο παρκο εβαλα ζουζουνια και καταφερα να κανω μπανιο!!!Ειμαι καθαρη επιτελους!

Τωρα περιμενω να βρασει το κρεατακι μας για να παμε μια βολτα εξω.Χθεσ ανεβασε πυρετο μεχρι 37.5 αλλα δεν της εδωσα τιποτα!Το βραδυ με επιασε βηχας για καμια ωρα μεχρι να με ξαναπαρει ο υπνος ξυπνησε η κυρια και ηθελε αγκαλιες!!Ειτε δουλευεις ειτε οχι ο χρονος ειναι περιορισμενος!!Και να καθεσε ολη μερα σπιτι να ξυπνας και να κοιμασε με τα ιδια ρουχα, και η καθε μερα να ειναι ιδια με την αλλη δεν ειναι και οτι καλυτερο!Ασε που νιωθεις αχριστη γιατι δεν μπορεις να προσφερεις αυτα που θελεις!!

Ας ειναι αυτα καλα και με ενα χαμογελο τα ξεχνας ολα!Φοβαμαι οτνα θα ερθουν στην ηλικια της Φλωρας και θα μας κοψουν τα χαμογελα τι θα γινει!!

Μαιρουλα χρονια πολλα να σαι γερη και να θα τα καταφερεις ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι άλλο θα βρουν τα σκασμένα…. Αλλά μην ανησυχείς όταν φτάσουν στην ηλικία της Φλώρας καμία μέρα δεν θα είναι ίδια με την προηγούμενη….. :D:D:D

Καλημέρα….!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη χρόνια σου πολλά!! Με το καλό να δεχτείς τα νέα μέλη της οικογένειας!!

Τρελή μέρα σήμερα. Το φωτοτυπικό χάλασε, μαζί και το Fax, καθώς και το Fax της θυγατρικής εταιρείας που έχουμε στην Κηφισιά, ο βόθρος ξεχείλισε, η καθαρίστρια έχει άδεια και γίνεται της κολάσεως!! Το καλύτερο όμως είναι ότι λείπουν όλα τα μεγάλα αφεντικά και επιστρέφουν Τρίτη!!!

Ο Δημήτρης συνεχίζει και είναι χάλια. Με χάπια comtrex και έχει 38,5.

Ο μικρός το βράδυ φυσικά στις 3 ξύπνησε και ήθελε να κοιμηθούμε αγκαλια. Αλλά δεν μπορούσα γιατί εγω κοιμόμουν σε εναν καναπε κρεβάτι και τελικά κατά τις 4 κοιμήθηκε. Είχε βήχα και έκλαιγε συνέχεια - μόλις τον έπερνε ο ύπνος έβηχε και αντε πάλι απο την αρχή. Του έφτιαξα χαμομήλι με μέλι και μαλάκωσε λιγο ο λαιμός και καταφέραμε να κοιμηθούμε όλοι μας. Αυτές τις ημέρες που θα κοιμάμαι στον καναπέ θα τον βάλω σε πρόγραμμα γιατί είχε κακομάθει.

Αλίκη έχεις σκεφτείς να μην του δίνεις γάλα το βράδυ. Ο παιδίατρος μετά από κάποιο σημείο μου το είχε απαγορεύσει - μόνο χαμομήλι για να μην μάθει να ξυπνάει το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ευγενία μου πολλές φορές του έχω φτιάξει χαμομήλι αλλά δεν το πίνει κ κλαίει….ή μπορεί να το πιεί κ να θέλει κ γάλα μετά από λίγο…..μπορεί να καθίσει μέχρι το πρωί ξύπνιος ή να κάνει εμετό από το κλάμα!!

Ή θα ξυπνάει ανά 30λεπτο!!!

Το έχουμε ζήσει όλα αυτά!!

Εμένα η παιδίατρος μου το έλεγε στην αρχή να του δίνω ή νερό ή χαμομήλι, τώρα μου λέει πως μάλλον μου κάνει καψόνια…. Εγώ έχω τις αμφιβολίες μου όμως… άμα δεν πεινούσε δεν νομίζω να έπινε 250 μλ γάλα!!

Κ επειδή στην αρχή ήμουν πολύ σκληρή στο θέμα του ύπνου κ το μετάνιωσα πικρά τώρα απλά ελπίζω πως κάποια στιγμή θα αλλάξει όπως πολλά παιδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγαμε την βολτα μας στον οαεδ πηραμε κουλουρι dvd ντορα καναμε κουνιες και επιστρεψαμε.Ειναι κολλημενη πανω στο ποδι μου σαν βεντουζα και φωναζει αγκαλια .Σε λιγο θα γινει το φαγητο μας μαμ και νανι γιατι δεν αντεχω.Το αγαπαω τρελα αλλα θελω να περπαταω μεσα στο σπιτι χωρις να την σερνω μαζι μου!!

Εμεις κοψαμε το βραδυνο γευμα απο τεσσερα μηνων για να μην ξυπναει για φαγητο.τωρα ξυπναει για νερο.ειδατε πωσ γραφω με ενα χερι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίίίσατεε!!! Καλώς ήρθατε τσούπρες!!!

Κ εγώ αυτό λέω……

Ο Σπύρος θήλαζε μέχρι 7 κ δεν μπορούσαμε να κόψουμε το βραδινό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίίίσατεε!!! Καλώς ήρθατε τσούπρες!!!

Κ εγώ αυτό λέω……

Ο Σπύρος θήλαζε μέχρι 7 κ δεν μπορούσαμε να κόψουμε το βραδινό!!!

σα να βαρεθηκεσ αλικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελείωσα τα μαγειρέματά μου κ έπλυνα τα άπλυτά μου…. ο κύριος δεν έχει όρεξη για ύπνο γιατί ξύπνησε μετά τις 8…

Έρχεται τσιμπάει λίγο ψωμάκι κάνει μια βόλτα κ επιστρέφει για να πάρει κ άλλο!!!!

Ακούς Μαριέτταααααα!!!!!!

Τι να κάνω… γυρνάω σαν την άδικη κατάρα!!! Όχι πως δεν έχω να κάνω… έχω σιδέρωμα αλλά αν φέρω τη σιδερώστρα θα αρχίσει να την κουνάει ο μικρός πέρα δώθε μέχρι να πέσει το σίδερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω κάτι?? Σας ρωτάω…

Από όταν γεννήθηκε ο Σπύρος η παιδίατρος μας είδε πως τα ισχία του ήταν σφιχτά…

Κάναμε υπέρηχο κ οι τιμές ήταν οκ οπότε κ ο ορθοπεδικός μας είπε πως δεν έχει πρόβλημα κ σιγά σιγά θα χαλαρώσουν!!

Μετά από μερικούς μήνες η παιδίατρος μας είπε πως τα βλέπει ακόμη πολύ σφιχτά κ να τον ξαναπηγαίναμε σε ορθοπεδικό… ο οποίος τον κοίταξε μας είπε πως είναι εντάξει αλλά να ξαναγυρίσουμε σε 2 μήνες!!! Ξαναπήγαμε μας είπε οκ αλλά να ξαναγυρίσουμε όταν θα περπατάει πλέον καλά καλά!! κ τώρα περιμένουμε να περπατήσει καλά καλά!

Ο Σπύρος περπάτησε 13 τώρα που έχει περάσει ένας μήνας δεν θα έπρεπε να είναι πιο σταθερός…? Ο Ηλίας, ο Νώντας κ η Α. περπατούν πολύ καλά κ σταθερά... κ ο Άκης αν κ είναι κ πιο μικρός κ πιο βιαστικός…. τρέχει δεν περπατάει…!!!

Λέτε να φταίνε τα ισχία ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο παιδιατρος οταν την ειδε πρωτη φορα λεει ποδια μια χαρα.Μετα αλλη φορα με ρωταει της φορας δευτερο παμμπερ για να ανοιξουν τα ποδια , οχι του λεω γιατι με το ζορι φορα το ενα.Αλλη φορα να παμε για ακτινογραφια να δουμε τα ποδια, καλα του λεω να μην το ξεχασουμε!

Αλικη αφου πηγες στον ορθοπεδικο και σου ειπε καλα γιατι το ξανασκεφτεσαι.Η αναστασια περπαταει απο τον νοεμβριο και ολο κατω στο πατωμα ειναι.Εχει να κανει με το παιδι αλλα ειναι τυπικα ησυχα και σταθερα, και αλλα ειναι με τα μυαλα στα καγκελα και δεν μπορουν να σταθουν σε ενα σημειο!!Αστο το παιδακι να μεγαλωσει να παει τουλαχιστον 1.5 και μετα αν εχεις προβλημα το ξαναβλεπεις τοτε!Εμας οι μανες μας μας τρεχαν παντου και σε αναπτυξιολογους και ορθοπεδικους και τα παντα!Την αδερφη μου την καημενη την φορουσαν παπουτσια με σιδερα μεχρι τρια χρονων και μενα που περπατουσα στραβα με αφησαν, τι εγινε μεγαλωσα και εφτιαξα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κυρια δεν εφαγε το φαγητο της και ζητουσε να φαει πιτα, γιατι της εδωσα χθες που δεν ετρωγε φασολακια.Κοιμηθηκε τωρα και θα ξυπνησει και θα το φαει και θα πει και ενα τραγουδι!!!

Αμα δεν τρωνε τι παιδεμα ειναι αυτο!!

Θα αποθεσω το κορμι μου στο καναπε αν μ αφησει ο βηχας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή πηγαίνει σαν μεθυσμένος…. απλά σκέφτομαι μήπως έπρεπε να έχει σταθεροποιήσει το βήμα του!!! Δεν τρέχει κιόλας…. πάει σιγά σιγά ο καημένος!!! παίζει κ να φοβάται λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες γεια και χαρα!!

πηζω στο γαμιδογραφειο ολη μερα!!

ρε συ Ευγενια!! το μενου της εταιρειας ηταν φουλ!! μονο τηλεφωνικη φαρσα για βομβα δεν ειχε!!

μπου χα χα!!!

κοριτσια επειδη διαβαζω για τα παιδεματα των μικρων,σας λεω και τα δικα μου:

γιατι εχω το παρκο ακομα στο σαλονι;ε; για να πηγαινω να κανω ενα τσιγαρο να ξελαμπικαρω η γυναικα!! βαζω τον μικρο μεσα και η μαμα φουμαρει εξω!!

παντως ολα τα υπολοιπα,τα κανω με τον Ηλια παρεα:και τουαλεττα παω,και μπανιο κανω μαζι του (ο Ηλιας μεσα να ανοιγει ντουλαπια)κι εγω να πλενομαι!! ε!! δε θα σκασω κιολας!!δε θε βρωμισω!!

και πλυντηριο βαζουμε παρεα και οταν θα σιδερωσω στην κουζινα,ο Ηλιας πλησιαζει,του λεω:ποτέ ποτέ!! και φευγει..τι κανει στα αλλα δωματια:ο Θεος κι η ψυχη του!!

εμεις εχουμε θεμα με κανενα βραδυνο ξυπνημα,αλλα ειναι ελεγχομενο...λιγη αγκαλια,πιπιλα και του λεω:ροχαλισε Ηλια! και ροχαλιζει!! :lol::lol: στην αρχη για πλακα και μετα κανονικοτατα!!

γιατι να κοψετε το βραδυνο γαλα;δε ξερω παλι,αλλα μου φαινεται σκληρο προκειμενου να μη ξυπνανε!! το χαμομηλι τι προσφερει;ενω το γαλατακι;

Αλικη αυτο που λες για τα ποδαρακια του Σπυρου,δε ξερω να σου απαντησω,οποτε δε το σχολιαζω για να μη πω καμια κουταμαρα...

αλλα επειδη εισαι ΕΣΥ!!! θα σου εδινα τον Ηλια για τρεις μερες μονο (οχι παραπανω) και να παρω τον Σπυρακο,ετσι για αλλαγη!!

μετα πακεταρισμα και το καθενα στην βαση του!!!

μπου χα χα!!

Μαιρη!!! χρονια πολλα καλη μου!!!!!!!!!!!!! να σε χαιρονται ολοι οσοι σε αγαπανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισαμε και εμειςςςςςς..........

Εκανα το μπανακι μου (ο Τ ηταν κυριος επαιζε με τα παιχνιδια του και εγω πλενομουνα ) ντιθικαμε και φιγαμε..Αγορασαμε παπουτσια, πιγαμε στον φουρνο στον μαναβι να κανουμε τα ψωνια μας και μετα στο παρκο..Τωρα τον εβαλα για υπνο και λεω να φαω και εγω την φασολαδα μου να γεμισει η μπαγκα....

Ο αντρας μου σινεχιζει με τον πυρετο, στο νοσοκομειο του ειπαν οτι ειναι ιογενους λιμοξη και αν σινεχισει ο πυρετος μεχρι το βραδυ να αρχισει αντιβιωση..

Αχχχχχ πως μ'αρεσει οταν εχει τετιο καιρο ειναι ο τελειος καιρος ουτε ζεστη ουτε κρυο.....

Αλικη εχεις δοκιμασει να του δινεις φαγητο πρην τον υπνο αντι για γαλα, μιπως και τον κραταει καλιτερα η αυτο που διαφιμιζει της Νουνου τα δημητριακα που τα προσθετεις στο γαλα....

Ευγενια η τελεια μερα στο γραφιο, μιπος ηρθε η κουνιαδα της Αλικης απο εκει και δεν το πιρατε χαμπαρι???? Μπου χα χα χα χα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κόρες (που λέει και η Μαριέττα)!!

Πήγαμε κι εμείς στο πάρκο,φάγαμε τραχανά με φέτα,την πέσαμε ένα μισάωρο αγκαλιά,τώρα ήρθε ο μπαμπάς μας κι χαλαρώνουμε...

Αλίκη,εμένα άρχισε να περπατάει κανονικά εδώ και έναν μήνα και σκουντουφλάει συχνά!Ειδικά όταν βαριέται-νυστάζει...Νομίζω δεν είναι κάτι σοβαρό αφού σου είπε οκ ο ορθοπεδικός!Τη νύχτα δεν πιστεύω να ξυπνάει επειδή πεινάει αλλά ίσως από ανασφάλεια...από την άλλη δεν θα έπινε τόσο γάλα αν δεν πεινούσε... :roll: Δεν ξέρω...τι να πω...πιστεύω θα στρώσει σιγά σιγά!Εδώ άρχισε να στρώνει ο δικός μου!!!

Εύη,ξεσκάσατε??Καλά κάνατε!!Περαστικά στον άντρα σου!!Ελπίζω να μην κολλήσουν τα παιδιά!

Μαριέττα,ο Ηλίας είναι το καλύτερο παιδί,στο έχω ξαναπεί!!!

Εγώ μπάνιο δεν έχω επιχειρήσει να κάνω μέσα στην ημέρα,μόνο το βράδυ που σίγουρα κοιμάται πάνω από μισή ώρα και έχω και τον Γιώργο εδώ να έχει το νου του!!

Φιλούρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέέέέραααα!!

Τι κάνετε κοριτσάρες; εγώ πήζω πάλι σήμερα, δύσκολη εργασιακά εβδομάδα αλλά που θα πάει, θα περάσει!

Αλίκη κι εγώ νομίζω ότι αφού σου είπε οκ ο ορθοπεδικός δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Μπορεί να φοβάται όπως είπες.

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω τίποτα άλλο.... σας φιλώ και τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμείς φάγαμε, χεσ……με, αλλάξαμε κ τώρα παίζουμε!! Παλεύω με το κρύωμα…λέτε να νικήσω???

Έκανε κάποια από εσάς το Σάββατο στο Σπύρο έλα έλα κουνώντας τα δύο χέρια??

Μας το κάνει εδώ κ λίγες μέρες συνέχεια όταν θέλει να τον πάρουμε αγκαλιά…… εμείς δεν το έχουμε κάνει ποτέ!! Κάπου το είδε….!

Εχθές έφαγε άλλη μία μερίδα χώμα κ τώρα ένα κομμάτι χαρτί…. το γιαούρτι ούτε να το δει!!!

Ο Σπύρος ξυπνάει μόνο μία, άντε δύο φορές για να φάει τη νύχτα!!! Τις υπόλοιπες είναι άγνωστη η αιτία! Το ότι ξυπνάει δεν με πειράζει, το ότι δεν κοιμάται μετά εύκολα με τρελαίνει!!!

Εννοείται παίρνω ευχαρίστως τον Ηλία κ όταν θα στον επιστρέψω θα καθαρίζει το μήλο του για να το φάει…. Εσύ δεν ξέρω πόσο θα αντέξεις με το Σπύρο!!!

Πάντως σήμερα έφαγε μόνος του τη φασολάδα του κ όταν περάσει από το μπάνιο πατάει κ ένα καζανάκι…. Αν μάθει κ να κατεβάζει τα βρακιά του για να κατουρήσει πιστεύω να σε διευκολύνει λίγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aλικη οχι, δεν ημουν εγω!! αληθεια λεω!!!

ρε συ!! τι πλακα με το καζανακι!!!

θα σας παει τον λογαριασμο της ΕΥΔΑΠ στα υψη!!!!!!!!!!

κλεινε την πορτα....(με επιασαν οι τσιγγουνιες μου... :oops::oops: )...ναι δε σας εχω πει:μεταξυ ολων των ελαττωματων μου...ειμαι και λιγο τσιγγουνα..ετσι λεει ο Μανος...εγω θα με χαρακτηριζα συντηρητικη στα εξοδα...αν δεν εχεις,δεν αγοραζεις και δε πληρωνεις με καρτες!!!αυτος ειναι πολυ σπαταλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνεις…. κ εγώ έτσι είμαι!! Ενώ ο Πάνος σαν τον Μάνο!

Κ να είχα, η σπατάλη δεν μ’ αρέσει ούτε τα περιττά…. Προτιμώ να δώσω κάπου που έχουν ανάγκη!!!

Ο γιός μου είναι ικανός να ξεζουμίσει τη λίμνη του Μαραθώνα!!!

Ώστε δεν ήσουν εσύ??? :-?

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...