Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ.2010/2011-ΑΡΧΙΣΕ Η ΝΕΑ ΣΠΟΡΑ..


Recommended Posts

και μενα μολις ξυπνησε,φρουτο δεν εφαγε γατι κοιμηθηκε τωρα θα φαει φασολακι και γω νυσταζω.

ψαχνε θα βρεις.Μολις εγινε μουσκεμα τα νευρα μου!@!!!!!!11111111111111111111111111111111

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μεσημέριασε για να πείτε μια καλημέρα…..!!!

Τι έγινε έπεσε δουλειά σήμερα?

Σκούπισα, έπλυνα κάτι ποτηροπιάτα, τάισα το παιδί τα φρούτα, το έβαλα για ύπνο, σφουγγάρισα, έφαγα το πορτοκάλι μου, θέλω να ξεράσω…. κ ψάχνω για σπίτι αλλά δεν βρίσκω κ μου τη σπάει!!

Ίνα σήμερα είμαι κάπως καλύτερα… για να δούμε!!

Κολοκυθόπιτα εεεε?? Κ εμένα μου έχουν μείνει κάτι πανακότες από το Σάββατο, μανιταρόπιτα κ σπανακόπιτα… αλλά δεν μπορώ να τα τελειώσω μόνη μου!

Για στείλε ένα ταπεράκι κατά δω!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη και εγώ ξέρω ότι όταν το μωρό πέρνει αγωγη δεν κάνει εμβόλιο. Ενημέρωσε τον ότι ο ΩΡΛ του έδωσε αγωγή και αν νευριάσει νευρίασε. Δικό σου είναι το παιδί - δεν είναι δικό του..

Και εγώ του δίνω depon όταν τον βλέπω να υποφέρει απο τα δόντια και ξυπνάει όλο το βράδυ και ας διαφωνεί ο γιατρός και λέει μόνο αν κάνει πυρετό υψηλό. Δεν του δίνω κάθε βράδυ αλλά αν ξυπνάει συνέχεια δεν τον αφήνω να υποφέρει.

Εμείς είχαμε ενα σχετικά καλό βράδυ αλλά κατά τις 6 το πρωι του ήρθε όρεξη για αγκαλίτσες και παιχνίδι... :?:?:shock::shock: Προσπάθησα να τον κοιμησω στο κρεβάτι μου αλλά απέβει ακαρπο μέχρι τις 7.30 το πρωι που του ετοιμασα το γάλα. Το είδε, το έσπωξε και για να το γλιτώσει μαλλον το έριξε στον υπνο...

Εγώ είμαι λίγο καλύτερα απο χθες - ο Δημήτρης όμως είναι χάλια. Μένουν μονο οι γονείς μου που δεν έχουν κολλησει ακόμα.

Ο Νώντας κανονικά φοράει 22 - εχω και εγώ all star που μου ειχαν κανει δωρο πέρσυ το καλοκαίρι αλλα είναι 21 και δεν θα τα βάλει ποτέ...θα πάνε κατευθείαν στον εξάρερφο που περιμένουμε με αγωνία και λαχτάρα..

Κατερινάκι μου πραγματικά είσαι μια κούκλα - μια γλύκα και έτσι θα είναι και η νυφούλα μου!! Σου πάει πολύ πολύ η εγκυμοσύνη. Να δώσεις όλη την αντιβίωση στον Γιαννάκη και ας είναι καλύτερα. Όσο σου έχει πει ο γιατρός. 10 μέρες δεν είναι πολύ παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα φασολακια παραλιγο ναμου ερθουν στο κεφαλι δεν εφαγε.εχει 37 πυρετο.αντε παλι.βγαζει απο παντου δοντια.την εχω αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με μπινελικώνει τώρα γιατί δεν του ανοίγω ένα μπουκάλι απορρυπαντικό να πάρει το καπάκι!!!

Μούσκεμα από τι??? Καλή όρεξη Αναστασούλα!!!

Δεν τα παίρνατε τσούπρες …. ?? Μου τα αφήσατε πεσκέσι!!! Άννα έπρεπε να πάρεις!!!

Ααααα ρε Νώντα!!! Δεν του αρέσει του παιδιού το γάλα, τελείωσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα φασολακια παραλιγο ναμου ερθουν στο κεφαλι δεν εφαγε.εχει 37 πυρετο.αντε παλι.βγαζει απο παντου δοντια.την εχω αγκαλια

με πηρε τωρα η νταντα και δεν εφαγε καθολου τον αρακα που του μαγειρευα χθες το απογευμα..ειχα βαλει και πατατουλες,καροτα,ντοματα..αλλα το κωλοπαιδο μεχρι 4 κουταλιες και αυτες να θελει να τις ξερασει...του εφτιαξε λιγη κρεμα και της ειπα να του δωσει ψωμι και φετα..Ευγενια ακους;

ενω το ψαρι χθες το καταβροχθισε ο ατιμος!!!η μαμα μου λεει οτι ειναι εκλεκτικος :lol::lol:

τα λεμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα είσαι θεά..σε γουστάρω τρελά!! Έχεις απίστευτο χιούμορ!!! Θες να ;);) μπου χα χα!!!

Αλίκη τις τελευταίες 3 μέρες το παιζει δύσκολος - λόγω μύξας, δεν μπορεί να αναπνεύσει ταυτόχρονα και να ρουφάει. Το πίνει με το κουτάλι ομως!!

Έχουμε ακόμα μια εβδομάδα στο νερό με τα δόντια - του έχουν βγει οι μύτες απο τους 2 τραπεζίτες αλλά μένει το υπόλοιπο κομμάτι το οποίο είναι και το πιο δύσκολο...εκεί υποφέρει πραγματικά και ελπίζω πρώτα να γίνει καλά απο την ιωση και μετά να του σκασουν εντελώς. Ο μικρός απο χθες έκανε και βήχα οπότε συροπάκι SPIROPENT απο χθες. Δεν θυμάμαι ομως αν πέρνει μονο πρωι βράδυ ή και μεσημέρι.

ΙΝΑ μου άνοιξες την όρεξη !! Κανόνισε γιατί δεν με βλέπω καλά!! Θα παω να κάνω καμια βουτιά σε καμία καρμπονάρα...

Μεχρι στιγμής το γνωστο πρωινο και χορτόσουπα την οποία θα τιμήσω μάλλον και το απόγευμα γιατί ηδη πεινάω.. :?:?

Τι θα φάει το παιδί? Ψωμί με φέτα?? Τρελές εξελίξεις λέμε!! Παλι καλά που πηγαμε στης Αλίκης γιατί θα πηγαινε φαντάρος και ακόμα ψωμί δεν θα έτρωγε!!!Ούτε εμένα τρωει τον αρακα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη εγω τα απορρυπαντικα τα βιδωνω πολυ γερα κι οταν ειμαι στο μπανιο,κλεινω την πορτα και κλαιει απο εξω για να μπει...ανοιγω κι εγω και παει κατευθειαν στο ντουλαπι,παιρνει αγκαλια σαμπουαν,μαλακτικα ρουχων και τα παει βολτα...του λεω:Ηλια! φερτα αμεσως πισω..βαλ'τα στην θεση τους κι ακουω τα βηματακια του που ερχονται,τα βαζει παλι στο ντουλαπι και μου κανει με το χερακι του:ποτέ !!! ποτέ !!!! και μετα,φτου κι απο την αρχη..... :evil::evil::evil:

Ινα μη της δωσεις ακομα αντιπυρετικο...μπορει και να ζεσταινεται ισως... :roll::roll:

Κατερινα εγω δε σε εχω στο fb :roll::roll::roll: !!! το ψευδωνυμο μου ειναι melita xatzi ....ο,τι ονομα θες εχω βαλει παντου....μονο το Μαριεττα ειναι το αληθινο...στο fb η φωτο ειναι της Αμελι (απο την γνωστη ταινια..το λεω γιατι υπαρχει κι αλλη ΜΕΛΙΤΑ ΧΑΤΖΗ :evil::evil: )...πού βρεθηκε αυτη;

καντε με φιλη ολες σας!! σας παρακαλω!!! 8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττα είσαι σιγουρη οτι σε λενε ετσι στο fb? Δεν σε βρήκα...που είσαι? Γιατί δεν σε βλέπω????? :cry::cry:

Σχόλασα τώρα και παω σπίτι μου!!!! :D:D:D

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμένα γι’ αυτό με μπινελικώνει… γιατί είναι καλά κλεισμένα…

Παλιά κ ο Σπύρος έτσι μου έλεγε: οοο δηλαδή όχι, τώρα τα πετάει κάτω κ αν είμαι κ κοντά μου ρίχνει κ καμία!

Ο Σπύρος έχει κολλήσει στα 8 δόντια…. ενώ τα μέσα είναι πρησμένα καιρό αλλά τίποτε ακόμη!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμένα γι’ αυτό με μπινελικώνει… γιατί είναι καλά κλεισμένα…

Παλιά κ ο Σπύρος έτσι μου έλεγε: οοο δηλαδή όχι, τώρα τα πετάει κάτω κ αν είμαι κ κοντά μου ρίχνει κ καμία!

Ο Σπύρος έχει κολλήσει στα 8 δόντια…. ενώ τα μέσα είναι πρησμένα καιρό αλλά τίποτε ακόμη!!! :roll:

κι εμεις στα 8 ειμαστε κολλημενοι,αλλα δεν ανησυχω...σε λιγο θα βγουν και θα μας φαει ολους!!!

μπου χα χα χα!!

ρε κοριτσια! κι εμας μας βαραει κανονικοτατα!!

κι αν δε γινεται το δικο του,πεφτει κατω και χτυπιεται απιστευτα αστεια!!απο την μια θελω να γελασω,αλλα προσπαθω να κρατησω χαρακτηρα,μπας και καταφερω να επιβληθω στο παιδι μου καποτε!!

ο Ηλιας που γνωρισατε ηταν fake!!!o αληθινος ειναι στο Φαληρο!!

μπου χα χα χα!!

Ευγενια πες μου το δικο σου,να σε κανω add....

φιλια κορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...μπαινω συνεχεια και εκει που διαβαζω τα νεα..ξυπναει το πουλι μου και ετσι το αφηνω για την επομενη φορα και θα καταληξω να σας βρω σε νεο θεμα...

το παιδι μου ισως να μην ειναι καλα..εχει ενα ωραιοτατο μπουκωμα απο χθες..και τρεχει η μυξα ποταμι...ευτυχως τιποτα αλλο...και ετσι μεχρι στιγμης την βγαζουμε με φυσιολογικο ορο και ρουφηγμα και μεχρι να τραβηξω την μια φουρνια απο το κλαμα ξανατρεχει παλι..περαστικα να ειναι για οοοοοοολα τα παιδακια...

παιδια και εγω την τρωω την σφαλιαρα μου ααααα παραπονο δεν εχω..αυτο το κανει συνηθως οταν τον πειραζω η οταν θελω να τον φιλησω και δεν εχει ορεξη .. τον πατερα του παντως τον δερνει για καλημερα...οταν ξυπναει τον περνω στο κρεβατι μας και ο αλεξης συνηθως κοιμαται...παει λοιπον διπλα του τον παταει μια σφαλιαρα ξυπναει ο αλεξης...το καλο ειναι πως μονο σε μας το κανει και ελπιζω να το σταματησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω...δινετε κουραγιο σε μια ταλαιπωρημενη μανα!!!! :lol:

εχω και αλλο θεμα και θελω γνωμες..........................

ο παιδιατρος γενικα ειναι καλος αλλα για να δωσει αντιβιωση πρεπει να φτασουμε στο αμην

ο παιδιο ΩΡΛ που πηγα το μωρο ηταν πολυ επιθετικος στην θεραπεια,οχι μονο εδωσε αντιβιωση αλλα ηταν και πολυ ισχυρη ...και δεν φτανει αυτο,του εδωσε για 10 μερες και αλλες 2 για προφυλαξη μην επιμολυνθει το υγρο στο αυτι

στο θεμα μας τωρα.....

την παρασκευη εχουμε εμβολιο,ο παιδιατρος δεν ξερει τπτ για ολα αυτα ακομη (και ειναι παραξενος)

αν το παιδι δεν εχει πυρετο εμβολιο του κανει

ο Ωρλ λεει οχι εμβολιο ακομη

πως να αποφυγω τον παιδιατρο για 10 μερες,χωρις να εκνευριστει και χωρις να πω ψεμετα για την υγεια του παιδιου..........??????????? την ιστορια με τον ωρλ θελω να του την πω απο κοντα

ςος ςος ςος ςος

μην του κανεις εμβολιο μωρε ειρηνη και δεν καταλαβαινω γιατι να παρεξηγηθει...αν το αφηνες στο χερι του να του πεις το παιδι ακομα θα ταλαιπωριοταν...και στο κατω κατω εχουμε πει κανουμε οτι μας λενε οι γιατροι αλλα μεχρι ενα σημειο..εισαι και γιατρος και ξερεις κατι παραπανω..κι αν δεν του αρεσει να τον αλλαξεις...α μα πια...συγχηστικα... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι κάνουν συνήθως….. είναι της ηλικίας δυστυχώς κ μέχρι τα 2,5- 3 περίπου δεν θα δούμε άσπρη μέρα! Μαθαίνουν να διεκδικούν… μη πέσεις στην παγίδα να υποχωρείς… μετά γίνεται μέρος του χαρακτήρα τους! Ούτε κ να φωνάξεις γιατί κ αυτό για αυτά είναι μια αντίδραση που έχουν πετύχει!!

Κ ο Θεός βοηθός να γίνουν καλά παιδιά…..

Μπράβο ρε Ηλία…. να βγάλεις τη Δραματική… :lol::lol::lol:

Περαστικά στο Μανωλάκη Μαρία μου!!!

Μήπως κοιμάται βαριά ο μπαμπάς….?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη χαχαχαχα ναι σιγα μην κοιμαται..επιτηδες το κανει...και επειδη δεν του δινει σημασια τα παιρνει και ο μικρος και αρχιζει το ξυλο...ποπο μιλαμε πολυ μας καταπιεζει αυτο το παιδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξυπνησε το αντρακι μου...σας αφηνω και ελπιζω να τα πουμε πιο βραδυ..αν δεν τα πουμε θα ειμαι κατω απο ενα σωρο χαρτομαντηλα γεματα μυξες...μπλιαααααααχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μη ξεχνατε:

μπου χα χα!!

Οι δύο τύποι, χαμένοι στο καζίνο, πιάνουν την κουβέντα.

"Πόσες φορές κάνεις έρωτα με τη γυναίκα σου την εβδομάδα;", ρωτάει ο ένας.

"Έξι".

"Και εγώ επτά. Έξι και επτά μας κάνει δεκατρία. Δεν παίζουμε το

δεκατρία να ρεφάρουμε;".

Παίζουν λοιπόν το δεκατρία, αλλά η μπίλια κάθεται στο... μηδέν.

"Ρε συ", λέει ο πρώτος, "άμα λέγαμε την αλήθεια, θα 'χαμε κερδίσει τώρα!". \

......................................................................................................................

Τι κοινό έχουν οι γυναίκες με τους τυφώνες;

έρχονται υγρές και ζεστές

φεύγουν με σπίτια και αυτοκίνητα...

..............................................................................................................

Μάνα :

- Αμα κοπείς στα μαθήματα της εξεταστικής, ξέχνα ότι είσαι παιδί μου !!!

Έρχεται το παιδί πίσω μετά τις εξετάσεις.

Μάνα:

- Πώς τα πήγες;

Παιδί:

- Συγνώμη, Γνωριζόμαστε;

.................................................................................................................

Κάθεται μια αλογόμυγα στην πλάτη ενός λυκόσκυλου

Ρωτάει απορημένη η αλογόμυγα

-Τι είσαι εσύ;

απαντάει εκείνος

...-Λυκόσκυλο , ο πατέρας μου ήταν λύκος και η μητέρα μου σκύλος.

-Εσύ , τι είσαι; ρωτάει το λυκόσκυλο.

-Αλογόμυγα.

-Α καλά , οι δικοί σου το παραχέσανε!!!

τα λεμε απο απογευμα!!

Υ.Γ.Μανωλακη περαστικα αγορακι μου!! και που'σαι; βαρα παιδι μου οπου βρεις!!! στο ψαχνο!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλια....

Να μην λιψει ενας ανθρωπος απο εδω για μερικες ωρες, μια ωρα εκανα να σας διαβασω #:-s#:-s

Μαριεττα εισαι ΘΕΑ, ΑΠΕΧΤΗ, ΣΟΥΡΓΕΛΟ, ΤΡΕΛΟΚΟΜΙΟ και σε γουσταρω τρελα λεμε......ΜΠΟΥ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ.....

Εγω εχθες περασα μια δυσκολη νυχτα κοριτσια, ο Τριανταφυλλενιος ξιπνισε 6 φορες εχθες και εκλαιγε χωρις λογο...Στην αρχη νομιζα οτι θα ειναι αδιαθετος γιαυτο ξιπναει αλλα αυτος ηθελε αγγαλιες...

Στης 5 του εδωσα γαλα και αλαξαμε πανα γιατι ηταν μουσκεμα και μετα κοιμηθικε μεχρι της 10. Εγω ομως επρεπε να σικωθω στης 7 να ετιμασω την Φλωρα για το σχολειο (-|(-|(-|

Ο αντρας μου εχει ακομι πυρετο και ειναι σε καραντινα μεσα στην κρεβατοκαμαρα, ο καιμενος ο Τ δεν καταλαβενει γιατι ο μπαμπας του δεν του δινει σημασια και καθετε και κλαιει εξω απο την πορτα....

Σημερα μας εκοψαν παλι το νερο :evil::evil::evil: Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε και μ'αυτο το θεμα???

Ξιπνισε ο Τριανταφυλλος και παω παλι στον αγωνα......Ποσο βαριεμε σημερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη δυο μπορει να συμβαινουν: ή σας κανουν πλακα στην ΕΥΔΑΠ και σας σαμποταρουν με το νερο...

ή εχετε καμια παλια οφειλη και σας δοκιμαζουν τα νευρα!!

μπου χα χα!!

παρε κανενα τηλ να δεις...συμβαινει και στην υπολοιπη πολυκατοικια;σε πολ.μενεις ή σε μονοκατοικια; :?::?::?:

κι εγω σε αγαπαω! εσυ εισαι η ΘΕΑ...εγω ειμαι η ΘΕΙΑ!!!

κοβω τις μαλακιες.παω σπιτι μου να δω το βλασταρι μου!!

θα σας δω το βραδυ!!!(στις ειδησεις!!!) =))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!Που είσαστε όλες σήμερα????Ντόινγκ ντόινγκ κάνετε??!!! :lol::lol::lol:

Χαχαχαχαχα Αννουλα καλο εεεε??? Το αλο με τον Τοτο το ξερεις??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα τα νευρα μου ειναι σε οριακο σημιο....Πρωτα απο ολα τα εχω βαλει με την γκαντεμια μου και μετα με πιον αλον, η με αλη να λεω καλιτερα :-w:-w:-w:-w Την Φλωρα ..........

Μου λεει και ο αντρας μου το απογεβμα " πω πω ο μικρος εχει γινει πολυ θυριο εεε? " "καθε μερα ετσι ειναι??? " Αααμμμμ τι νομιζες κυριε, γιατι κοντεβω να σαλταρω απο την καλοπεραση μηπος????

Τελος παντον,,,,,,,Αααμμμμμμ αααμμμμμμμ ανασες ανασες χαλαρωνουμε τωρα και ελπιζω να κοιμουντε μεχρι το πρωι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...