Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ.2010/2011-ΑΡΧΙΣΕ Η ΝΕΑ ΣΠΟΡΑ..


Recommended Posts

γεια σας μανουλες,διαβασα λιγα απο τα νεακια σας οσα προλαβα...ειμαι κομματια δεν τη παλευω αλλο!να σας ρωτησω βρε κοριτσια εσεις που τα μικρακια σας εχουν περασει ωτιτιδα....η παιδιατρος που εχω ειναι καινουργια και γενικος δε μου εμπνεει τοσο μεγαλη εμπιστοσυνη οσο ο προιγουμενος παιδιατρος που ειχα αλλα αυτος ειναι μακρια ρε γαμωτο.του εδωσε λογω ωτιτιδας

-αντιβιωση augmedin για 10 μερες

-ορο (με αλατονερο)submarine ο οποιος εχει πια ερεθισει πολυ τη μυτουλα του μεχρι που σημερα εβγαλε αιματακι για αρκετη ωρα(λεω να τον σταματησω και να αρχισω να βαζω κανονικους ορους).

-σιροπι trebon γιατι δε μπορουσε να κοιμηθει απο τα φλεμματα που ειχε.

καλα χωρια και τα depon και ponstan που αναγκαστηκα του δινουμε γιατι ακομα ανεβαζει πυρετο και πονανε και τα αυτια.....

πως σας φαινονται οοολα αυτα??εμενα μου φαινεται οτι το παιδακι το εχουμε τρελανει στα φαρμακα,ξερω οτι δε γινεται διαφορετικα γιατι περασε βαρια ιωση και στο καπακι ωτιτιδα αλλα 10 μερες αντιβιωση????πολυ δεν ειναι για ωτιτιδα???επισης δινει καμια ορο submarine στο παιδακι της?ανσησυχισα σημερα με το αιματακι που εβγαλε.

ειρηνη περαστικα σας κι εμεις μια απο τα ιδια ειμαστε.....ευχομαι να αναρωσετε γρηγορα.

αχχχχ δε θυμαμαι τιποτα αλλο.....ειμαι χωμα Sorry :oops::oops::oops:

ελπιζω να ειστε ολες και τα παιδακια σας πολυ πολυ καλα :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τρεχετε τρεχετε και δεν σας φτανω!!!!!!!!!!!!

Κατερινα εισαι μια κουκλα με την κοιλιτσα σου...σε ειδα στο fb....Αντε με το καλο να γεννησεις κοπελα μου...

Οσο για την αντιβιωση ετσι παει απο οσο ξερω...πρεπει να κανει τον κυκλο καποιες μερες και ας γινει καλα το παιδι...πρεπει να την παρει...εμενα παλι που ειχε φλεγματα ρε κοριτσια και βηχα δεν μου εδωσε σιροπι...μου ειπε να το ξεπερασει με ζεστα τσαγακια,χαμομηλακια και πολλα υγρα γενικα...εχει μια βδομαδα τωρα με τα φλεγματα και ακομα εχει...πινει υγρα αλλα τα φλεγματα δεν υποχωρουν οποτε ουτε και ο βηχας...

Ναι ναι μην μου το χτυπατε και εσεις κοιμομουν οντως την ωρα της συνουσιας.....τον μοιαζει πολυ δεν λεω αλλα αληθεια λεω κοριτσια ειναι στιγμες που με φερνει και εμενα λιγουλακι εκει στα χειλακια της...

Για τριημερα διαβαζω αχ καλα να περασετε οσες ξεφυγετε..

Μια ερωτηση τι νουμερο παπουτσι φορανε τωρα τα μικρα σας κοριτσια?????

Την πηρε ο αντρας μου την μικρη ενα ζευγαρι al star converse τελειο σε κοκκινο χρωμα και το πηρε 21...αλλα μου φαινεται πολυ μεγαλο και για την ανοιξη που ερχεται ...τοτε θα ειναι 15 μηνων περιπου..δεν ξερω να τα κρατησω η αν παρω το 20????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα μου ευχαριστω πολυ!μη στεναχωριεσαι βρε το δευτερο σε σενα θα μοιαζει αρκει να μη κοιμασαι παλι ε???

21 λογικα θα της ειναι μεγαλο.για να καταλαβεις αν της κανει της βαζεις το παπουτσακι και πρεπει πισω χωραει και ενα σου δαχτυλο ανετα,τουλαχιστον ετσι μου ειχαν πει να το μετραω στο Crocodilino.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου η αντιβίωση είναι μια χαρά κ για 10 μέρες φυσιολογικό…

Όλοι οι οροί είναι με αλατόνερο απλά σε μπέρδεψε γιατί σου είπε συγκεκριμένη μάρκα… το μόνο που ίσως είναι άχρηστο είναι το τρεμπόν… περισσότερο βήχα θα του κάνει νομίζω… γιατί έχει φλέματα? Μπορεί να είναι από τις μύξες που καταπίνει οπότε συνέχισε τις πλύσεις! Κ του δικού μου του είχε βγάλει λίγο αίμα… δεν είναι τίποτε!!

Περαστικά σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα τωρα φοραει 21 αλλα ειναι λιγο μεγαλυτερος και εχει και χοντρουτσικο κουντεπιε που παιζει και αυτο ρολο.

κοριτσια σορρυ για την ανορθογραφια μου στο πρωτο μηνυμα που εστειλα,τωρα τα ειδα. :oops: ειμαι λιγο θολωμενη σημερα @-)@-)@-)

αλικη μου ειχε παααααρα πολλα φλεματα σε σημειο που δεν κοιμοταν το βραδυ απο το πνιξιμο.τωρα ομως ειναι εμφανως καλυτερα και λεω να του το κοψω.

αυτος ο ορος απλα εχει κατι που το πατας και βγαινει με πιεση ο ορος δεν ειναι αυτοι οι απλοι και γιαυτο ανησυχισα μηπως τον ερεθισε.αφου μου λες οτι κι εσεις το εχετε παθει ησυχασα τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου δεν το θελω για το τωρα να την κανει το παπυτσι για την ανοιξη λεω αν θα της κανει που θα ειναι 15 μηνων...ε αφου λες οτι ακι ο δικος σου τωρα φοραει 21 και εμενα εχει κουτουπιε οποτε πιστευω οτι θα ειναι καλο την ανοιξη το 21????οι αλλες τι γνωμη εχετε τι νουμερο παπουτσακι τα φορατε τωρα εσεις??

Α και Κατερινιω και εμενα βρε ετυχε να μου βγαλει λιγο αιματακι μην φοβασαι...και μαλιστα με το κανονικο το μπουκαλακι το φυσ.ορο δεν ειναι τιποτα ,εσεις βρε κοριτσια οταν ριχνετε τον ορο μετα ρουφατε με το ειδικο αυτο μηχανημα τις μυξες???Γιατι εγω δεν τις ρουφαω παντα γιατι απλα δεν καθεται...οταν μπορω μονο....αλλα φυσ.ορο της ριχνω αρκετες φορες την ημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις κατάφερα να τα Κοιμησω και μπήκα να σας δω λίγο.

Κατερίνα μου μην ανησυχείς ολοι οι οροι ιδιοι ειναι και εμένα έχει βγάλει Αίμα.όσο για την αντιβιωση τόσο πρέπει.10μερες αν την κοψεις νωρίτερα δεν θα κάνει τίποτα.

γΙωτα μου να ξέρεις ότι στα all star παίρνουμε ένα νούμερο μικρότερο απο αυτο που φοράνε στα υπόλοιπα παπούτσια.

Αχ εγω εφαγα το μπροκολακι μου και φουσκωσα!πάω να ξαπλωσω το κορμί μου και να δω λίγη τηλεοραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη ξεκουραση ελιζα!αυτο για τα olstarakia δεν το ηξερα.

γιωτα εμενα ο προηγουμενος γιατρος μου ηταν κατα αυτου του εξαρτηματος που φυσας τις μυξουλες γιατι ελεγε οτι κανει τα αυτια ευαισθητα και μπορει να τα ερεθισει.δε ξερω αν επαιξε ρολο που του εκανα τελευταια με αυτο τις μυξουλες.κατι μου λεει παντως οτι μαλλον ειχε δικιο.

ποσο δυσκολο μπορει να ειναι επιτελους να βρεις καλο παιδιατρο??ουφφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...

Κοιμησα τα παιδια μου (και τα τρεια) Απλωσα τα ρουχαλακια μου εφτιαξα τοστακι και τσαγακι και στροθικα...

Ο αντρας μου απο την ωρα που ηρθε κοιματε εκτος απο καμια ωρα το απογεβμα που σικωθικε για πιπι του εφαγε ενα τοστακι και την ξαναπεσε. Του ειπα να μην κικλοφορει πολυ για να μην κολισουν τα παιδια αλλα το απογεβμα με πιρε η μαμα μιας σημαθιτριας της Φλωρας (εχθες την πιραμε μαζι μας στον χορο και μετα ηρθε στο σπιτι μας η σημαθιτρια.) Η μαμα της μου ειπε πως εχει πυρετο σημερα οποτε μαλον την κατσαμε την βαρκα, εχθες επεζε σινεχια με τον Τριανταφυλλο...

Ο αντρας μου εχει ακομι λοξιγγα κοριτσια :shock::shock::shock: του σταματαει οταν τρωει αλλα μετα απο λιγο ξαναρχιζει, τι ειναι παλι και τουτο???????

Εντομεταξι το απογεβμα που ξιπνισε ο Τ ειχε λοξιγγα και λεω οχχχχ αυτο ητανε κολισε απο τον μπαμπα, αλλα ευτυχος του περασε...

Τις σταφιδες τις βγαλαμε Μαριεττα ολοκλιρες ;););) Παντα ολοκλιρες βγενουν δεν ξερω τι γινετε μαλον δεν τις μασαει καθολου απλα τις καταπινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυλογούδες από το πρωί που μπήκα στα κλεφτα από την δουλειά έχετε γράψει 8 σελίδες!

Καλά κάνατε όμως γιατί σας διάβασα και ενώ μπήκα με μια ψυχολογία σκατά, χαλάρωσα λίγο με τα αστεία σας.

Εγώ δεν έχω τα κέφια μου αυτές τις μέρες αλλά προσπαθώ να μην με πάρει από κάτω.

Φταίει ότι ξυπνάω πλέον και νωρίς, φταίει και η κούραση και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.

Θα μου περάσει...

Ευγενία μου από πέρυσι τον Φεβρουάριο που ξεκίνησα δουλειά έπαιρνα 2 ώρες την ημέρα είτε μαζεμένες και γι' αυτό καθόμουνα Παρασκευές και έφεγα 2 ώρες νωρίτερα την Πέμπτη, είτε πήγαινα καθημερινά αντί για 7.30 το πρωί 9.30 και έφευγα 15.30 κανονικά. Ε! τώρα πάνε αυτά. Αυτή η εβδομάδα είναι η τελευταία που επωφελούμε την Παρασκευή και θα κάτσω τετραημεράκι να ευχαρηστηθώ την οικογένεια μου.

Δεν ξέρω αν θα πάμε πουθενά ίσως στο εξοχικό μας.

Όσο για τον παιδικό θα σου πρότεινα να κάνεις μια πολύ καλή έρευνα στην περιοχή σου (αυτό κάνω κι εγώ τώρα) ώστε να ρωτήσεις όλες σου τις απορίες γιατί απ' ότι κατάλαβα εγώ από το λίγο ακόμα που το έχω ψάξει ο καθε παιδικός έχει και τους δικούς του κανόνες. Σε άλλους δεν δέχονται με μπειμπιλίνο σε άλλους ναι, κάποιοι πρέπει να στέλενεις και το φαϊ του μαζί σε άλλους όχι. Τρέχα γύρευε. Εγώ αν δεν αλλάξει κάτι απ΄την πλευρά της μητέρας μου ή των παππουδων μου που ζουν στο Γύθειο και θέλουν φροντίδα πλέον γι΄αυτό λέει η μητέρα μου με τον πατέρα μου να πάνε να μείνουν μόνιμα από Σεμπτέμβρη θα την βάλω και ο Θεός βοηθός. Τις μέρες που θα καθεται ο Βασίλης βέβαια (μέρα παρα μέρα δηλαδή) μάλλον δεν θα την στέλνουμε.

Ευάκι είσαι θηρίο! 6,5 κιλά έχεις καταφέρει και έχεις διώξει από πάνω σου; Το καλοκαίρι θα είσαι όντως μοντέλο!

Είδα που μπήκε και η συμπεθερούλα μου!!!!! Παρ' όλο που τα λέμε συχνα εκτος μαμμυ μου έχει λείψει κι από εδώ πολύ. Ειρηνάκι μου να μπαίνεις πιο συχνά pleaseeeeeeeeeeee! Θα σου έρθω αύριο στο ιατρείο.

Κατερινάκι μου τόσο μου φαίνεται κι εμένα ότι δίνουν την αντιβίωση. Απαξ και την ξεκινήσεις πρέπει να την πιεις όλη οπότε μην ανυσηχείς για τον Γιαννάκι σου θα συνέλθει με την αντιβίωση. ΄Ηδη είναι καλύτερα έτσι δεν είναι;

Γιώτα κι εμένα η Σοφούλα όταν είχε φλεγματα της μείνανε για πολύ καιρο και έβηχε κιόλας ενώ είχε συνέλθει από την ίωση και έτσι μου είχε πει κι εμένα η γιατρός μας πολλά υγρά. Κάνε υπομονή και θα τηε φύγουν.

Εμένα φοράει 21 νούμερο παπούτσι πλέον το 20 δεν της κάνει. Αν φοράει για πολύ καιρό 20 η δικιά σου (πάνω από τρεις μήνες) θα σου έλεγα να το κρατήσεις γιατί θα μεγαλώσει όπου να ναι και αν το αλλάξεις το μικρότερο μπορεί να μην προλαβει να το βάλει. Λέω εγώ τώρα αλλά δεν είναι και απαραίτητο να έχω δίκιο.

Κορίτσια μου δεν θυμάμαι τίποτα άλλο. Πέφτουνε ρολά! Πάω να παραδόσω πνεύμα γιατί δεν την παλεύω με το πρωινό ξύπνημα γαμώτο (θα αρχίσω να γκρινιάζω πάλι).

Καληνύχτα! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι τώρα διάβασα τι έγραψες.

Ρε συ τόσο πολύ λόξυγγα τι να φταίει; Περιεργο μου φαίνεται κι εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ειχαμε παρει 20 νουμερο παπουτσια το φθινοπορο αλλα τωρα με το ζορι του μπενουν οποτε μαλον θελουμε το 21 τωρα, σκεφτομουν και εγω για σταρακια αλλα δεν ξερω, ποσο παει το μαλι Γιωτα ???Σε ενα μαγαζι που πουλαει μονο αλ σταρ ηταν ακριβουτσικα....

Κατερινα ο ορος που λες μιπος ειναι απο αυτους με θαλασσινο νερο??? Αυτα εχουν τετιο φσιττ φσιττ σιστιμα..Δεν πιστεβω να μην καταλαβες τι ενοω με το φσιττ φσιττ???? :lol::lol::lol::lol:

Εγω δεν τον ρουφαω καθε μερα με το ρουφιχτιρι γιατι δεν εχει παντα μιξουλες, ασε που με το μπανιο βγενουν πιο καλα..Του ριχνω μπολικο νερο στο κεφαλι με το τηλεφωνο αναγγαστικα το ρουφαει και μεσα στην μιτη καπια στιγμη και μετα βγενουν ολες απο μονες τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ ηρθε και θρονιαστικε τωρα στον καναπε με τον παλιολοξιγγα του και μου εχει σπασει τα νευρα....

Εδω που τα λεμε και ο ιδιος τα εχει παρει απο το πρωι μαυτο το πραγμα....

Εμενα με βλεπω να κοιμαμε στον καναπε σημερα, λοξιγγα + βηχας + πυρετος ειναι κιλλερ σινδιαζμος και δεν θα κλισω ματι ολη νυχτα στο κρεβατι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη ακόμα να του περάσει του συμπέθερου;; αν συνεχιστεί όλη νύχτα μήπως να πάει σε ένα γιατρό;

Νατάσσα βάρβαρο το πρωινό ξύπνημα... κι εγώ το σιχαίνομαι και ποτέ μα ποτέ δεν καταφέρνω να ξυπνήσω στην ώρα μου και κλασσικά πάντα αργώ. Το μόνο θετικό είναι ότι γυρνάς νωρίς στο σπίτι σου. Σκέφτεσαι από Σεπτέμβρη για παιδικό ε; κι εγώ το σκέφτομαι αλλά ακόμα δεν αποφασίζω. Ισως από αρχές της επόμενης χρονιάς να τη στείλω, αρκεί βέβαια να μπορεί να συνεχίσει και η γυναίκα που την κρατάει, δεν το έχουμε συζητήσει καθόλου...

Γιώτα τη σύμπτωση ρε συ, και της δικιάς μου της έφεραν all star σε νούμερο 21 :lol: ! μόνο που εμείς τα έχουμε σε μπλε. Τι νούμερο φοράει τώρα η Φωτεινή; η δικιά μου φοράει 19 σε παπουτσάκι και 20 σε αθλητικό. Δεν έχω δοκιμάσει να της τα φορέσω να δω τι κενό περισσεύει, εσύ της τα δοκίμασες; αν είναι πάνω από 2 δάχτυλα λογικά θα θέλει μικρότερο την Ανοιξη. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις γιατί κάνουν κάτι άλματα ανάπτυξης και δεν τα προλαβαίνεις μετά! οπότε ίσως καλύτερα λίγο μεγαλύτερο παρά μικρότερο.

Αλίκη χθες που δεν την έβαλα να κοιμηθεί κατά τις 8 που τριβότανε (γιατί πάλι είχε κοιμηθεί λίγο το μεσημέρι), ήταν μέσα στη γκρίνια όλο το βράδυ!! από την άλλη βέβαια σήμερα άργησε να κοιμηθεί. Δεν ξερω τι είναι χειρότερο, η γκρίνια ή να καθυστερούμε όλοι να κοιμηθούμε;;;;

Κατερινάκι δεν ξέρω περί ωτίτιδας αλλά από ότι σου είπαν τα κορίτσια καλά στα είπε ο γιατρός σου μην ανησυχείς. Κι εμένα έχει βγάλει αιματάκι από τη μυτούλα. Τον μυξορουφήχτη πάντως τον χρησιμοποιώ όποτε χρειάζεται, δεν γίνεται αλλιώς, μετά τρέχουν και θα τις φάει!!! Σε είδα κι εγώ στο facebook, πραγματικά είσαι ακόμα πιό όμορφη τώρα! σου πάει η εγκυμοσύνη πολύ!! και τι υπέροχη κοιλίτσα φτου φτου, δώσε ένα χαδάκι στην μπεμπούλα από εμένα!

Πάω για ντουζάκι και μετά νάνι... καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλαρες και κουκλακια....

εμεις δεν κοιμηθηκαμε το βραδι...ξυπνησε κατα 12 το μωρο με γκρινια,μετα ηταν ανησυχος και 3 ωρα τσουπ ηταν κατουρημενος.

εσας ξυπνανε με γκρινια το βραδι??? γιατι ανησυχω...πριν την περιπετεια με τον ιο ,δεν ξυπναγε το βραδι :(:(

παπουτσι φοραμε 24 :shock::shock::shock:

φιλακια ζουζουνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες, καλήμέρες!!!

Μια από τα ίδια κ απόψε….. 2 φορές φάγαμε τη νύχτα κ +2 ξυπνήσαμε γιατί έτσι μας αρέσει!!! Ελπίζω να μην τον κολλήσω γιατί ΝΥ ΣΤΑ ΖΩ……

Κατερινάκι αν δε σε βολεύει αυτός ο ορός πάρε έναν άλλο κ κάνε με σύριγγα… το ίδιο είναι….

Αν είναι καλύτερα από βήχα κόψε του το τρεμπον….!!

Γιώτα εμάς φοράει το 20 κ επειδή μας χάρισαν ένα ζευγάρι που φέτος δεν θα φορούσε γιατί είχε παπούτσια, του πήρα για του χρόνου το 22 κ ελπίζω να το φορέσει!!!

Ζηλεύω τον άντρα σου Εύη που κοιμάται όοοολη μέρα…… πως θα ήθελα να ξαπλώσω κ εγώ μια ολόκληρη μέρα σε ένα κρεβάτι κ να μην ασχοληθώ με τίποτα…. κ ας ψηνόμουν στον πυρετό!!

Αυτό πάντως δεν είναι λόξιγκας…… :roll::roll:

Κουράγιο Νατασσούλα….. σιγά, σιγά θα συνηθίσεις το ωράριο!!

Ελένη μου ο Σπύρος κάποια στιγμή μου είχε κάνει το ίδιο… προσπάθησα να τον κρατήσω ξύπνιο λίγο πιο πολύ το πρωί έτσι ώστε να κοιμηθεί γύρω στις 12 κ το απόγευμα στην αρχή τον άφηνα 30-40 λεπτά το πολύ …. Μέχρι που ξεκίνησε να κοιμάται πιο πολύ ώρα τις 12 κ καθόλου το απόγευμα! Την γκρίνια κ εγώ δεν την αντέχω αλλά κ να περιμένεις να τους έρθει η όρεξη για ύπνο κ να είσαι χώμα, είναι κάπως! Δοκίμασε κ βλέπεις τι σε βολεύει περισσότερο!

Καλημέρα Ειρήνη….αν έχει ταλαιπωρηθεί το παιδάκι μπορεί να έχει αλλάξει λίγο τις συνήθειές του… πιστεύω θα επανέλθει! Εμείς δεν είμαστε κριτήριο, γιατί ξυπνάμε με γκρίνια πολλούς μήνες τώρα πολλές φορές το βράδυ!!

24????? Κ εγώ για του χρόνου του πήρα 22???????? :o:shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρωί ο κύριος σηκώθηκε κ επισκεύασε το λάπτοπ…… κ αφού κατάλαβε ότι έκανε μα…..κια πήγε κ χώθηκε στο δωμάτιο κ τραγουδούσε κ χόρευε!! Μετά κατάλαβα γιατί!!!

Λέτε να πάρει από το σόι του που είναι όλοι βλαμμένοι?? Μπορώ με εκπαίδευση να νικήσω το γονίδιο???

Επίσης ξεκινήσαμε εκπαίδευση τουαλέτας… για την ώρα μάθαμε να τραβάμε καζανάκι….!!

Σήμερα έχουμε πάλι γιουβαρλάκια από εχθές γιατί δεν μπόρεσα να μαγειρέψω… έλειπε όλη μέρα ο μπαμπάς κ παίζαμε όλο το απόγευμα!!!

Γάλα δεν ήπια γιατί δεν μου αρέσει ζεστό κ παγωμένο δεν θέλω να το πιω λόγω λαιμού!!!

Κανένα πορτοκάλι μέχρι το βράδυ κ μετά δεν ξέρω… μάλλον τίποτε όπως κ εχθές!! Έχει στείλει κ κάτι φλογέρες η κοντή…. να το ρισκάρω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!Εγώ μπορώ να πω ότι κοιμηθήκαμε καλά....9-12-4-8! Για μας αυτό είναι τέλειο!!! :D:D:D

Καλώς το χαμένο κορμί!!Σάρααααααα!!!!!!Καλές δουλειές στο ιατρείο!!Συνήλθατε επιτέλους?!Μπράβο μπράβο!!!Μετά από τέτοια ταλαιπωρία να τα περιμένεις αυτά τις νύχτες...πιστεύω θα στρώσει σιγά σιγά!!

Εύη,πως είναι ο άντρας σου?Καλύτερα?Μπράβο ρε θηρίο για τα κιλάκια!!Τα πας περίφημα!!!

Νατασσάκι,κουράγιο με το ξύπνημα...σε νιώθω...εγώ 1 χρόνο που δούλευα σε παιδικό σταθμό ξυπνούσα 5 η ώρα κάθε πρωί!! :shock::shock::shock:

Για τον βρεφικό θα σας έλεγα να μην βιαστείτε...καλύτερα να τα στείλετε από του χρόνου και να πάρετε κοπέλα για φέτος...είναι πολύ μικρούλια ακόμα και δεν τα προσέχουν όπως πρέπει σε βρεφικούς,μιλάω εκ πείρας!

Παπούτσι κι εμείς φοράμε το 20 (με κενό 1 δάχτυλο)δεν ήξερα ότι πρέπει να μένει κενό και του φορούσα το 19 και δεν το ήθελε,το έβγαζε και με το που του φόρεσα το 20 σταμάτησε να τον ενοχλεί!

Κατερίνα,κουράγιο!!Τον ορό εγώ τον βάζω με σύριγγα,βάζω τον μικρό στο πλάι και του αδειάζω με φόρα την σύριγγα στο ένα ρουθουνάκι,και βγαίνει από το άλλο!Το μηχάνημα για τις μύξες το χρησιμοποιώ μόνο σε μπούκωμα.Είδα κι εγώ φώτο σου στο φατσομπούκι!!Είσαι κουκλίτσα και η κοιλίτσα σου είναι μια τρέλα!!!Λες και έχεις δίδυμα!! :shock::mrgreen:

Δεν θυμάμαι άλλα....φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω...δινετε κουραγιο σε μια ταλαιπωρημενη μανα!!!! :lol:

εχω και αλλο θεμα και θελω γνωμες..........................

ο παιδιατρος γενικα ειναι καλος αλλα για να δωσει αντιβιωση πρεπει να φτασουμε στο αμην

ο παιδιο ΩΡΛ που πηγα το μωρο ηταν πολυ επιθετικος στην θεραπεια,οχι μονο εδωσε αντιβιωση αλλα ηταν και πολυ ισχυρη ...και δεν φτανει αυτο,του εδωσε για 10 μερες και αλλες 2 για προφυλαξη μην επιμολυνθει το υγρο στο αυτι

στο θεμα μας τωρα.....

την παρασκευη εχουμε εμβολιο,ο παιδιατρος δεν ξερει τπτ για ολα αυτα ακομη (και ειναι παραξενος)

αν το παιδι δεν εχει πυρετο εμβολιο του κανει

ο Ωρλ λεει οχι εμβολιο ακομη

πως να αποφυγω τον παιδιατρο για 10 μερες,χωρις να εκνευριστει και χωρις να πω ψεμετα για την υγεια του παιδιου..........??????????? την ιστορια με τον ωρλ θελω να του την πω απο κοντα

ςος ςος ςος ςος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είστε ακόμη με αγωγή καλό θα ήταν να περιμένετε λίγο για το εμβόλιο..

Τώρα αν γενικά είσαι ευχαριστημένη με τον παιδίατρο να του πεις την αλήθεια….. δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα!!

Εμείς όταν είχαμε ένα θέμα με αλλεργία το παιδί το πήρα σε αλλεργιολόγο κ του ξαναέκανα εξετάσεις…. η γιατρός μας δεν ήταν σύμφωνη αλλά μετά της το είπα….

Όπως κ για πολλά άλλα που δεν συμφωνούμε κ δεν πρέπει να της το κρύψω της το λέω….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορες καλημερα ολη μερα!!

στα γρηγορα να απαντησω στην χαζη την ταλαιπωρημενη και αγχωδη Σαρα!!

το να καθυστερησω το εμβολιο μεχρι να τελειωσει η θεραπεια του μικρου,δε καταλαβαινω σε τι ενοχλει τον γιατρο!! ακους εκει να εκνευριστει κιολας!! ΜΗ ΧΕΣΩ!!!

θα τον επαιρνα τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου για το εμβολιο,μολις ο μικρος Γρηγορακης γινει εντελως καλα...κι αν ακουσω σχολια απο τον μαλακα,θα του ελεγα: δεν προλαβαινα να στον φερω,γιατι τρεχω με το ιατρειο μου...δε παθαινει το μωρο κατι αν καθυστερησει το εμβολιο του!! εισαι κι εσυ γιατρος και ξερεις καλυτερα!!(μουλαριτσα!!!!)

και μολις πηγαινα στο ραντεβου....κανονικα και με τον νομο θα τον ξεχεζα!!!θα του ελεγα την αληθεια με το ν και με το σ :lol::lol::lol: και αν του αρεσει!! αν δε του αρεσει...κατευθειαν αλλο γιατρο!!

με την υγεια του παιδιου σου δε θα παιξεις,ουτε θα δειξεις ανοχες στις μαλακιες τους...αφου το παιδι επειγοταν να παρει αντιβιωση...τι στο διαολο εκανε τοσο καιρο;;;

κοριτσια συγνωμη για τις εκφρασεις μου....

φιλια και τα λεμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ποτε θα περασει αυτος ο χειμώνας?????Εγω ξυπνησα το πρωι και δεν μπορουσα να μιλησω αλλα τωρα ειμαι καπως καλυτερα!Η μυτη λιγο τρεχει η μικρη κανει κανενα αμψου!!!Αντε να δουμε που θα φτασει???

Αλικη εμενα ετσι ξεκινησε η αδιαθεσια με πολυ πονο στο λαιμο και μετα πυρετο!Το νου σου!!

Το μενου σημερα φασολακια!!για να μη λετε!!Διαιτα δεν εχει παλι σημερα και ελπιζω να μην φορτωθω ολοκληρο κιλο.Χθες εκτος απο την τουρτα που εφαγα ενα κοματι για να δοκιμασω, πηγαμε και στην πεθι.Εκει εφαγα ενα κομματι σπανακοπιτα, ωραιο!αλλα και μια κολοκυθοπιτα που οταν την ειδα δε μου γεμισε το ματι αλλα οταν την δοκιμασα!!αλλο πραγμα με τις σταφιδες τις μεσα το αλεσμενο το καρυδι τελειααααααα.Ειχα πολυ καιρο να μου αρεσει κολοκυθοπιτα και αυτη ηταν απλα τελεια!!

Απο θεμα παπουτσιου εμεις φοραμε 21 στα πιο καλα και 20 στα αθλητικα!Τις δοκιμασα το 21 στα αθλητικα αλλα νομιζω οτι πεφτει πιο πολυ.Εκλεινε ενα μαγαζι και της εχω παρει διαφορα νουμερα και εχουμε να κανουμε δοκιμες 20 21 21.5 22 23 απο αθλητικο ειμαστε κομπλε!

Ειρηνη αμα δεν πατε για εμβολιο την Παρασκευη θα σε παρει τηλεφωνο να ρωτησει γιατι δεν πηγατε!!Πανε την αλλη εβδομαδα και πες οτι μπεδευτικες!!

Ευη Τι νεα απο το μετωπο???

Κατερινα υπομονη κανενα χρονο ακομη!Μεχρι τοτε θα διανυκτερευεις πρωι βραδυ!

Τελος για μεσημερι εγω θα φαω κολοκυθοπιτα να τελειωσει να ησυχασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεσημέριασε για να πείτε μια καλημέρα…..!!!

Τι έγινε έπεσε δουλειά σήμερα?

Σκούπισα, έπλυνα κάτι ποτηροπιάτα, τάισα το παιδί τα φρούτα, το έβαλα για ύπνο, σφουγγάρισα, έφαγα το πορτοκάλι μου, θέλω να ξεράσω…. κ ψάχνω για σπίτι αλλά δεν βρίσκω κ μου τη σπάει!!

Ίνα σήμερα είμαι κάπως καλύτερα… για να δούμε!!

Κολοκυθόπιτα εεεε?? Κ εμένα μου έχουν μείνει κάτι πανακότες από το Σάββατο, μανιταρόπιτα κ σπανακόπιτα… αλλά δεν μπορώ να τα τελειώσω μόνη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι εννοείς να περιμένεις κ αύριο;!;!;; Να μας σκάσεις θέλεις;;;; Πρωί πρωί τεστ φίλη μου…  Μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια τα νέα σου!!! Μακάρι να τα καταφέρατε!! Είχατε επαφές γενικά μέσα στο μήνα ;
    • Κορίτσι μου ισχύει απόλυτα η φράση «εδώ που είσαι ήμουνα…»❤️ κ φυσικά το ίδιο ισχύει κ για μένα που μπορεί να διαβάζει το σχόλιό μου μια γυναίκα που έχει ήδη 3-4-5 παιδιά.  Σε καταλαβαίνω κ ταυτίζομαι μαζί σου. Απλά να ξέρεις ότι το άγχος δεν φεύγει ποτέ απλά μετατίθεται κάθε φορά σε άλλα πράγματα που είναι άγνωστα.    5κοριτσια ναι , ήθελε αγόρι αλλά δεν ήρθε ποτέ 😂   θέλω μεγάλη οικογένεια ναι αλλά σκέφτομαι κ ξέρω ότι με 3 κ πάλι θα είναι δύσκολα να αφιερώσω τον χρόνο που θέλω στα παιδιά κ να μείνω μαζί τους όσο χρειάζεται. Είμαι εκπαιδευτικός όποτε υπάρχει κ το μικρόβιο της καλλιέργειας κ της μάθησης 🤷🏼‍♀️ όλα θα γίνουν όμως. Βήμα βήμα κορίτσια να φτάσουμε στο τέλος.❤️ θα βιώσετε την κυριολεξία της  φράσης «έρωτας  με την πρώτη ματιά» ❤️ 
    • Ευχαριστώ πολύ. Ναι με αμάξι απόσταση 5 λεπτών αλλά δύσκολα βρίσκω να παρκάρω κ έχει σκάλες στην δουλειά ενώ μου έχει πει να τις αποφεύγω. Θα τον πάρω τηλέφωνο.
    • Κορίτσια μου, ξέχασα να σας πω. Εχθές πήγα κι εγώ σε μια παιδίατρο που μου σύστησε μια φίλη μου εδώ. Είναι πολύ γλυκιά και φιλική με τα παιδιά... Θα την πάρω τηλέφωνο όταν γεννήσω και μετά θα τη δει την μπουμπού όταν ανέβουμε Λευκάδα. Μου έδωσε κάποιες πρώτες κατευθυντήριες γραμμές κι όλα καλά.
    • Εγώ πλεον όταν την πιάνει λόξυγγας ξέρω ακριβώς που είναι το κεφάλι της. Αλλιώς μπορεί να είναι και ποπουδέλι το μεγάλο στρογγυλό που πιάνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...