Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

Θα σου εξηγησω αλεκακι....διοτι στην αρχη φανηκε οτι κατι τους προβληματισε,μετα κουνησε την φασολιτσα και ειπαν ολα αριστα....Μολις βγηκαμε ρωτησα τον γιατρο μου γιατι στη αρχη φανηκε κατι να κοιταζουν πιο εντονα?????? και εκεινος δεν μου απαντησε λεγοντας μου"Τιποτα Ελενη μου απολυτως τιποτα,μην ανησυχεις.ειναι δυνατον να συνεβαινε κατι και να μην καναμε επαναληπτικη ή αμνιο?''Εγω ομως δεν παυει να ειμαι αγχωτικη και το πρωι με επιασαν τα ψυχολογικα μου...με ειδε ο Φωτακος μου και χωρις να μου πει τιποτα καλεσε τον γιατρο...και του επιβεβαιωσε οτι δεν συμβαινει απολυτως τιποτα.Απλα στην αρχη το μωρακι δεν κινουνταν πολυ,δεν ειχε καλη θεση και ειδαν λιγο μικρο το σαγονι μετα ομως το κανανε να κινηθει(εκει με πονουσε ο γιατρος) και το μετρησανε και επιβεβαιωσαν και οι δυο ολα πολυ καλα...Εμενα ομως με εχουν πιασει τα ψυχολογικα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

NENE ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΠΟΥ ΝΑ ΒΛΕΠΕΣ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΩΣ ΚΟΙΤΑΖΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΧΑΖΗ ΦΑΤΣΑ Κ ΔΕ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.ΟΛΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΙΑΣΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΝΑ ΑΝΑΨΟΥΝ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ!!ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΕΛΟΟΟ!!

Πως είναι τα κοριτσάκια?Είναι η ώρα του μεσημεριανού?

Τελικά νομίζω πως η εγκυμοσύνη είναι κολλητική!!

Απο τότε που έμαθα πως είμαι εγκυος έχουν μείνει αλλες 7-8 (τόσες θυμάμαι τώρα)στον ευρύ κύκλο.Μα τι γίνεται..Είδες,αν δεν υπάρχουν λεφτα για εξω..μένεις μέσα και κάνεις ''παιδια''.

Κοριτσια εσεις με τους αντρες σας πόσο καιρο είστε μαζι?Και ήταν προγραμματισμένες οι εγκυμοσύνες σας ή ευτυχες ατύχημα?Δεν ξέρω αν τα έχετε ξαναπεί και δεν σας είχα προλάβει.

Εμας ήταν έκπληξη απο το πουθενα!αλλα ήξερα,ήμουν σίγουρη,οτι φετος θα γινόμουν μάνα.Είχα όραμα σου λεω!

Με το σύντροφο δεν είμαστε πολύ καιρο μαζί.1μιση χρόνο.Βέβαια μου φαινεται σαν 10ετία,έχουμε περάσει και πολλάααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.κοιμαστε? εγω σημερα εκανα την κινηση μου....πηρα την κουνια.Κατεληξα σε εκρου χρωμα ,με μια διακριτικηγ ζωγραφια στα πλαινα,με στρωμα που ανεβοκατεβαινει και καγκελο που βγαινει. απο το ηρα το πηρα,με ειχε πιασει ο παρορμητισμοσ μου και δεν αντεξα να κοιταξω και αλλα καταστηματα.300€ η κουνια και 100€ το στρωματακι.συρταριερεσ κτλ δε χρειαζομαι.προικα δε πηρα γιατι δε με εντυπωσιασε καποια,ουτε καλαθουνα.αυτα θα τα αφησω αν αντεξω για τον ιουνη,.ουτως η αλλωσ και μεις μετα το βαψιμο θα τοποθετησουμε τα επιπλακια τησ μπεμπασ.

το μονο που θελω τωρα ειναι να ολοκληρωσω τα φορμακια και τα ρουχαλακια του 1ου μηνα ...δεν κρατιεμαι!!!!οσο για τα δωρα εγω θα παρω τα απαραιτητα να μαι ετοιμη και μετα ασ παιρνουν οτι βλεπουν οτι λειπει και να μη γελιομαστε ειναι κ δυσκολες εποχες για να σου κανουν ακριβα δωρα.

λια εμεις ειμαστε 4+ χρονια με τον αντρα μου(εγω 30-αυτοσ 33ετ).Δεν εχου7με παντρευτει μονο δαχτυλιδια εχουμε βαλει,λογω κουλτουρασ ;) .Τελικα αποφασισαμε μετα το Πασχα να κανουμε πολιτικο γιατι εχω θορυβηθει με την γραφειοκρατια και τις δυσκολιες που ακουω οτι μπορει να αντιμετωπισει το μωρο επειτα.Για παιδακι το παλευε περισσοτερο ο αντρασ μου,εγω ημουν πιο διστακτικη λογω ανασφαλειασ για το μελλον αλλα ξερεισ...τραβατε με κι ασ κλαιω,αλλα ειχα πολυκ.ωοθηκεσ και ετσι καθυστερησαμε λιγο.

Κι αληθεια ειναι οτι ηθελε αγορακι,Ειναι κρητικος ο κυριος και το τραβανε λιγο παραπανω με τα αγορια στην Κρητη.Αλλα του βγηκε κορτακλα Και αυτο σημαινει οτι θα προσπαθησει σιγουρα για δευτερο!!!! :shock:

Ευχομαι σε ολεσ να πανε καλα οι εξετασεισ την αλλη βδομαδα και εγω Δευτερα εχω υπερηχο.Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΤΕ..ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΖΟΡΙΣΤΗΚΑ ΛΙΓΑΚΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΙΩΣΑ ΤΟ ΠΙΠΙ ΜΟΥ ΒΡΕΓΜΕΝΟ..ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΤΡΕΧΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΨΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΡΑ.ΠΗΡΑ ΧΑΡΤΙ Κ ΣΚΟΥΠΙΣΤΗΚΑ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΕΜΙΣΕ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ ΑΙΜΑ....ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΒΟΥΡΚΩΣΑ Κ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΜΗΝ ΧΑΣΩ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ..ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ!!Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΚΚΟΚΙΝΟ..ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΛ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΜΟΥ ΞΑΝΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ UTROGESTAN Κ ΞΑΠΛΑ Κ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΙΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑΑΥΤΟ.ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝΑΡΧΗ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΙΜΑΤΟΣ Κ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ Κ ΕΤΣΙ ΜΕΙΩΣΑΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΠΑΘΑ..ΑΧ ΤΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΠΟΥ ΝΑΙ Η ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ.ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΚΑΝΑ ΑΒΕΡΤΑ ΣΕΞ Κ ΔΟΥΛΕΙΕς Κ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΦΗ Κ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟΤΕΡΕς ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΔΟΥΛΕΙΕς Κ ΝΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΑΙΜΑ.

ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΞΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΑ 2ΧΡΟΝΟ ΠΑΙΔΙ;ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΡΙΟ.ΣΕ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΘΟΜΑΙ Κ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΞΑΠΛΑ ΟΛΗΜΕΡΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕ ΞΑΠΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΙ ΤΑ ΘΕΛΑ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Κ ΤΗΝ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΕΠΑΘΑ..ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ ΘΑΡΡΟΣ ΒΛΕΠΕΤΕ!!

Κ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΛΛΕΣ ΕΙΧΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ Κ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΛΙΓΟ Η ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΞΑΠΛΑ..

ΕΤΣΙ Κ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΑ..ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημενες μου!

Αννα χαιρομαι που ολα πηγαν καλα με τον καινουργιο γιατρο και ειναι πολυ σημαντικο αυτο.

Νενε μου δεν θα πρεπει να στεναχωριεσαι αφου σου ειπαν οτι ολα πηγαν καλα , αν εβλεπαν κατι δεν θα στο εκριβαν να εισαι σιγουρη!

Χτινακι ακουσατε το μωρακι? Ειναι φοβερο συναισθημα αυτο που νιωθουμε.Και εμεις τρελαθηκαμε απο τη χαρα μας και συγκηνιθηκαμε ολα μαζι!!!

Τσεβουλα με το καλο και εσεις! Υγεια να εχουν τα παιδακια μας μονο αυτο, και οτι να ναι

Νανση ξεκουραση και ασε τη δουλεια για λιγο.Τι να κανουμε προεχουν τωρα τα μωρακια! Σιγουρα οι δυδιμες κυησεις θα θελουν μεγαλυτερη προσοχη, μου το εχει πει και ο γιατρος μου.Και εγω περασα μια αιμοραγια αλλα την εκτη εβδομαδα.

Αντε να περασει και να μην το ξαναδεις, ουφ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ομορφοκοιλιτσες μου.

Εφυγαν τα πεθερικα, ο αντρας μου πηρε τον πριγκιπα και πηγαν στο σουπερ και εκατσα να σας γραψω.

Βλεπω οτι οι περισσοτερες περασατε οικογενειακα και φαγατε καλα. Και εμεις εδω οικογενειακα και παραδοσιακα. Ο καιρος ηταν χαλια, εδω σε εμας χιονισε κιολας λιγακι και εννοειται οτι δεν πηγαμε πουθενα. Μονο την Κυριακη εντυσα τον πριγκιπα μικυ μαους και κατεβηκαμε για καφεδακι, πηγαμε και στα παπακια λιγακι και μετα σπιτι γιατι ηδη ειχε αρχισει να φυσαει ενας τρελοαερας ο οποιος εξακολουθει να ειναι τρελος!!!!!!!!!!!!!!

Αθηναιες μανουλες ποσο σας ζηλευω........ μαλλον ειστε αρκετες και ειστε τυχερες που μπορειτε να κανονιζετε καφεδακι και να γνωριστειτε.

Εγω ευτυχως εχω παααααααααααααρα πολλα πραγματα απο τον πριγκιπα, μονο ενα κρεββατι κανονικο θα του παρω για να βαλω το μωρακι στην κουνια και απο προικουλα οσο κοντευω να γεννησω θα δω τι χρειαζεται, αναλογα με το φυλο!!!!!! Πρωτομανουλες να ξερετε οτι στα πρωτα μωρακια μαζευουμε πολλα δωρα και ρουχακια οποτε μη βιαστειτε ;););)

Οσον αφορα το θεμα "νονοι" οντως οι καιροι ειναι δυσκολοι και δυσκολα καποιος θα αποφασισει να αναλαβει βαφτιση και φυσικα υποχρεωσει που απορρεουν. Εγω προσανατολιζομαι σε συγγενη, που μας το ζητησαν κιολας και να σας πω και την αληθεια..... βολευει μιας και εμεις επειδη δεν μενουμε στην πολη μας εχουμε χαθει απο τους περισσοτερους και κυριως με τους συγγενεις μας εχουμε καλες σχεσεις. Οποτε ετσι ειμαι σιγουρη οτι και να συννενοηθουμε θα μπορεσουμε αλλα και το μωρο δεν θα παραμελει ο νονος, μιας και η πολη μας ειναι η βαση μας και καθε φορα βλεπουμε τους συγγενεις μας αρα και το μωρο θα τους βλεπει συχνα.

Ανθουλα μου περαστικουλια. Αυτος ο καιρος ειναι χαλια. Φετος κιολας το 2ο κυμα ιωσεων ηρθε καθυστερημενα, αντι για Ιανουαριο ηρθε Φεβρουαριο και ολοι ειναι αρρωστοι. Ποσο σου βληκαν την TSH? Εμενα εδω μια γιατρος μ' εβαλε να την κανω και βγηκε 4,32, δηλαδη 0,12 πανω απο το οριο και ειπε να παω σε ενδοκρινολογο αλλα ο γιατρος στη Βέροια που με παρακολουθει μου ειπε να μην ανυσηχω και οτι στην εγκυμοσυνη ανεβαινει αυτη η ορμονη...... Με τον γιατρο ολα καλα???? Περιμενουμε νεα σου.

Νενε μια χαρα το μπεμπακι. Σιγουρα αν ο γιατρος ειχε δει κατι θα σου το ελεγε. Μυστικο θα το κρατουσε??????

Αννα και το δικο σου το μωρακι μια χαρα. Αντε να περασουν οι μερες να δω και το δικο μου ;););):P:P:P:P:P

Χριστινακι συγχαρητηρια για την κλωτσια :P:P:P:P:P:P:P Φανταζομαι τη χαρα σας......

ΝΑνσουλα μου περαστικα και σε σενα. Ξεκουρασου οσο μπορεις, ξερω πως ειναι δυσκολο μιας και ειμαι και εγω μανουλα ενος μικρου παιδιου και ζητα βοηθεια απο οποιον συγγενη εχεις κοντα σου. Κανε οτι σου λεει ο γιατρος και ολα θα πανε καλα. Να εχεις πιστη στην Παναγιτσα και θα πανε, ενταξει?????? Σιγουρα οι δυδυμες κυησεις ειναι πιο ζορικες αλλα τι να κανουμε, ειναι και διπλη η χαρα!!!!!

Αυτα για την ωρα. Σας φιλω ολες. Παω να συμμαζεψω τα ψωνια :o:o:o:o:o:o

ΥΓ. Αλεκακι η λιστα οσο παει και γινεται καλυτερη και πληρεστερη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις κουκλες..

Νανσυ..πολυ στεναχωρεθηκα...γιατι δεν χαλαρωνεις λιγο δεν τα σκεφτεσαι τα μωρακια σου...δεν μπορεις να παρεις αδεια απο την δουλεια..εσυ εισαι ευαλωτη κ ευαισθητη τωρα...προσεχε....κ στον αντρα σου να πεις ακριβως τι συμβαινει για να σε βοηθησει με την μικρη....εγω στη αρχη μεχρι 2.5 -3 μηνων ειχα αιμοραγια δεν υπαρχει πιο ψυχοφθορο πραγμα....κοιτα να ξεκουραστεις κ να χαλαρωσεις..για να πανε ολα καλα...ΞΑΠΛΩΣΕ...αντε κ να μας πεις γρηγορα οτι ολα πηγαν καλα κ οτι εισαι καλυτερα....

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!! νανσυ καλα σε λενε τα κοριτσια...ξεκουρασου κ παρε μια αδεια απο τον γιατρο..οσο μπορεις ξαπλα.. φιλακια σε ολες!!!!!! :-*:-*:) ξεχασα να πω ηλικια...34 ειμαι κ εγω!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ χρειαζεται ξεκουραση και ψυχικη ηρεμια!πες στον αντρουλη σου οσα σου ειπε ο γιατρος και να εχεις θετικη σκεψη!!ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου ..... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφοκοιλιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καταρχας να σας πω τα ευχαριστα!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D βγηκαν και τα τελικα αποτελεσματα... για τον αγοραρο μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!! ειναι ενας υγιεστατος αγοραρος με βουλα καρμπον :lol::lol::lol::lol:

ουφ ηρεμησα η παπιομανα...

ανθουλα μου πολύ χαρηκα που μαστε συντοπιτισσες :lol::lol::lol: θα χαρω πολυ να τα πουμε και απο κοντα ;););) εγω σε κανα μηνα θα μαι σπιτι χαλαρουιτα!!!!!!!! :D:D:D θα χτυπησω αναρρωτικη... οποτε όταν βολευει και εσενα θ α τα λεμε μιας που ειμαστε τοοοοοοοοοοοοσο κοντα...ε όχι πες μου ότι θα χουμε και στην ίδια ταξη τα καμαρια μας!!!!! θα τρελαθωωωωωωω...μικρος όντως που ναι ο κοσμος... :roll::roll:

βρε τσουπριτσες μου μην το κανουμε σαββατο μωλε... :oops: ειναι η μονη μερα που βγαινω στανταρ για δουλειες και για καφε με τον αντρουλη μου ..αλλα καθημερινη οποτε θελετε...

αααααααααααααααααααααα γιατι θυμωσα... :-w:-w:-wL-)L-)L-)L-):((:((:((:((:((:((:((:((

δεν ειμαι 34 χρονων ειμαι 3333333333333333333333333333333333333333333333333......εννοω 33 :lol::lol::lol::lol: αντεεεεεεεεεεεεεεεε αλεκακι μου διορθωσε το και απο του χρονου 32 :D:D:D:D

νανσυ μου τι επαθες ματια μου?ευχομαι ολα καλα ολοψυχα...

κατερινακι μου γλυκο που εισαι ?

μαρακι...αμαλια..πασχαλιτσα...αννα ..νατασσα μαρια και ολες οι υπολοιπες ..μακιαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας να σας πω τα ευχαριστα!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D βγηκαν και τα τελικα αποτελεσματα... για τον αγοραρο μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!! ειναι ενας υγιεστατος αγοραρος με βουλα καρμπον :lol::lol::lol::lol:

:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

[smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κάνετε, με εξάντλξσε σήμερα η μικρή και αν και δεν κοιμήθηκε μεσημέρι τρομαξα να την κοιμήσω τώρα το βράδυ.

Χθες βράδυ οταν ξάπλωσα μέτρησα πάνω απο 25 επαναλαμβανομενες κλωτσιές του μικρού στο ιδιο σημειο και σε ισα σχεδον διαστήματα, αφου φώναξα και τον αντρούλη μου και ένιωσε και εκεινος πρώτη φορά το μωράκι μας αυτο. Λέτε να ήταν λοξυγγας, νωρις δεν ειναι?

Για τα πραγματάκια για τα μωράκια σας πρωτομανούλες θα συμφωνήσω με την Νάνσυ, άντε να βοηθήσουν οικονομικά γονεις και πεθερικά φαντάζομαι θα θελετε να τα διαλέξετε μόνες σας. Και μένα στο πρώτο οι γονεις μου πληρωσαν την κουνια και το στώμα και ο πεθερός μου το καροτσι απο κει και πέρα ολα τα άλλα μονοι μας. Οσο για τα ρούχα σιγουρα θα πρέπει να έχετε προμηθευτει ρουχαλάκια και φορμάκια για τον πρώτο καιρο. Οι περισσοτεροι φέρνουν μεγαλύτερα νουμερα με το σκεπτικο οτι θα τα φορέσει περισσοτερο και οτι εσεις ήδη έχετε πάρει για τον πρωτο καιρο. Μην κάνετε υπερβολές σε ρουχαλάκια μεγαλώνουν απιστευτα γρήγορα τους πρώτους μηνες.

Ανθή περαστικά ελπιζω να το περάσεις ελαφριά οτι ειναι και φυσικά να μην κολλήσει ο μικρός. Καλή επιτυχία και στις εξετάσεις που έκανες.

nene αφου σου ειπαν οτι ολα ειναι τέλεια γιατι εσύ έπεσες ψυχολογικά, άλλωστε δεν νομιζω οτι θα σου έκρυβε κάτι ο γιατρος δεν έχει λογο. Ισα ισα που έκανε τα πάντα για να ειναι σίγουρος για τις μετρήσεις του.

Αννα χαιρομαι που έμεινες ικανοποιημένη απο τον γιατρο αυτο, έχει δικιο για τα κιλά και καλο ειναι που θέλει να ξέρει την γενική σου εικονα κάθε μηνα και μενα έτσι κάνει με τις εξετάσεις αιματος και ούρων. Σε ποιο μαιευτήριο ειναι αυτός?

Χριστινάκι πολύχρονη, νομιζω ειχα ξεχάσει να σου ευχηθώ, και με το καλο το μωράκι σας.

Αμαλια εμεις ειμαστε μαζί 11 χρονια και παντρεμένοι 4 μιση. Η πρώτη εγκυμοσύνη προγραμματισμένη αν και άργησε κανα εξάμηνο, το καλοκαιρι με το που λεμε δεν πάμε γοα δευτερο ήρθε αμέσως αλλά δεν προχώρησε ε και μολις πήραμε το οκ για νεες προσπάθεις ήρθε και αυτή η εγκυμοσύνη.

tsevoula καλοριζικη η κουνια για την μπεμπούλα σας.

Νάνσυ να ξεκουραστεις να ζητήσεις βοήθεια αυτές τις μέρες γιατι καταλαβαινω τι σημαινει να έχεις ένα διχρονο στο σπιτι και να κάνεις οτι σου ειπε ο γιατρος σου, θετική σκέψη και ολα θα πάνε καλά.

Καρολινα μου τέλεια τα νέα σου, θα ηρέμησες τώρα, δεν έχεις να φοβηθεις τίποτα μέχρι τέλους. Περαστικά για την μεσούλα.

Φιλάκια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φουσκοκοιλίτσες!!! Σήμερα ξύπνησα σε χειρότερη κατάσταση από χθες :cry::cry::cry::cry: ...Είχα και έντονο βήχα σε σημείο να με πονάει η κοιλιά κάθε φορά που έβηχα...Ευτυχώς απο την ώρα που γύρισα από το γιατρό (στις 10.30 το βράδυ) ο βήχας είναι σε καλύτερη κατάσταση. Βήχω αλλά όχι τόσο σύχνά. Στο σπίτι φοράω πάντα μάσκα και γενικά κάνω ό,τι περνά από το χέρι μου για να μην κολλήσει ο μικρός..

Τα νέα μου από το γιατρό τώρα.Είδαμε το μπεμπάκι το οποίο είναι ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ!!!!Μου έκανε και έγχρωμο υπέρηχο και έχω μια τέλεια φωτό με το μωράκι μου που έχει τα χεράκια του μπουνίτσες στο προσωπάκι του...Πόσο συγκινήθηκα...Επίσης μου είπε ότι είναι κοριτσάκι.Τον ρώτησα αν είναι σίγουρα κορίτσι και μου είπε "ε ναι, άντε κατά 90%"..Θέλω πολύ να κάνω το τικεράκι μου ροζ (μια που το έχω απωθημένο :lol::lol::lol: ) αλλά μέχρι να μου πει 100% το αφήνω κίτρινο :lol::lol::lol: ...Σημασία έχει κορίτσια που όλα ήταν καλά!

Συμφωνώ με τη Νάνσυ για τις αγορές. Βασικά ακριβά δώρα κάνουν μόνο οι γονείς (εννοώ κούνιες καρότσια κλπ). Τους δικούς σας γονείς μπορείτε να τους ρωτήσετε εσείς. Τα πεθερικά ο άντρας σας. Από τους υπόλοιπους μην περιμένετε τίποτα σπουδαίο..Όσο για τα ρούχα αγοράστε κανονικά. Στο μαιευτήριο με είχαν φλομώσει οι περισσότεροι στο λουλούδι και στο κουκλάκι :?:?:? Όσο για τη βάφτιση επίσης μεγάλη υπόθεση..Τον γιο μου τον βάφτισε η κολλητή μου και το δεύτερο θα το βαφτίσει ο αδερφός του άντρα μου. Έχω βαφτίσει κι εγώ το γιο της αδερφής μου. Το συνηθίζουμε στην οικογένεια.

Kokona κι εμένα τα κιλά μπαίνουν έτσι. Χωρίς να το καταλαβαίνω...Βλέπω άλλες εγκυούλες που τρώνε το καταπέτασμα και δεν παίρνουν κιλά με τίποτα...Είναι όπως λες κι εσύ θέμα οργανισμού.

nene το άγχος δε σε άφησε να χαρείς τον υπέρηχο ε;;; Θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στη Βεπιπέδουν ήταν μέσα 2 γιατροί που συνεχώς κάτι μουρμούριζαν..Είναι πολύ σπαστικό αυτό. Σε συνδυασμό και με τη σοβαρή τους φάτσα σε τρελαίνει...Ευτυχώς στην αυχενική ο γιατρός ήταν πολύ ομιλητικός και κάθε τι που έβλεπε μου το εξηγούσε και δεν με άφηνε στο άγχος! Το μωράκι σου είναι υγιέστατο και μπορείς πλέον να έχεις λιγότερο άγχος!!!!

Lia με τον άντρα μου είμαστε μαζί από το 1996 (κοινώς τον Αύγουστο κλείνουμε 16 χρόνια :shock::shock::shock: ).Τον Ιούλιο θα κλείσουμε 6 χρόνια γάμου. Και οι δύο εγκυμοσύνες μου ήταν προγραμματισμένες..Είμαι άλλωστε ο άνθρωπος του προγράμματος εγώ :lol::lol::lol::lol:

Αλέκα μου το επόμενο ραντεβού με το γιατρό είναι 21 Μαρτίου και νομίζω πλέον ότι μπορούμε να βγάλουμε το κοριτσάκι από την παρένθεση ;);)

Νάνσυ μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ!!! Κάστε ξάπλα αφού στο λέει ο γιατρός και μην κάνεις τίποτα..Προτείνω να μην πας στη δουλειά για λίγες μέρες. Κάνε ό,τι λέει ο γιατρός για να είσαι σίγουρη!

Πασχαλιτσάκι μου ευχαριστώ πάρα πολύ για τα περαστικά! Λοιπόν, την πρώτη φορά που έκανα εξέταση για θυροειδή η TSH βγήκε 6,5. Την επανέλαβα μετά από μια εβδομάδα και βγήκε 5,4. Ξεκίνησα χάπι και μετά πό 1 μήνα πήγε στο 3,4. Βέβαια μου αύξησε τη δόση..Είναι σύνηθες να εμφανίζεται θυροειδής στην εγκυμοσύνη αλλά θέλει παρακολούθηση. Μου είπε ο γιατρός ότι 99% θα φύγει όταν γεννήσω..Ίδωμεν.

Καρολινάκι μου χαίρομαι πάααααρα πολύ που ο παίδαρός σου είναι υγιέστατος!!!! Μπορείς πλέον να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! Θέλω κι εγώ πολύ να σε γνωρίσω από κοντά! Άλλωστε συντοπίτισσες είμαστε!Σε ένα μήνα αναρρωτική;;;; Ζηλεύωωωωωωωωω!!!!! Εγώ μέχρι τέλη Ιουνίου θα δουλεύω :?:? Όσο για τα παιδάκια μας λογικά θα είναι συμμαθητές! Βέβαια έχει 2 δημοτικά ο Παπάγος..Εγώ θα τον πάω στο 3ο. Αυτό που είναι στη Μακεδονίας!Απίστευτο που βρήκα Παπαγιώτισσα!!!!!

Κατερινάκι μου ντούρασελ η Αγγελικούλα! Να κάνει παρέα με τον Πάνο. Στις 9.30 το πρωί ξύπνησε και στις 11 το βράδυ κοιμήθηκε (χωρίς μεσημεριανό ύπνο) :?:?:? Οι εξετάσεις μου βγήκαν καλές σε γενικές γραμμές. Καμπύλη ζαχάρου καλή, θυροειδής πεσμένος (με χάπι βέβαια), ούρα ΟΚ αλλά αιματοκρίτης 29 και να φανταστείς δεν έχω στίγμα..Ο γιατρός είπε ότι από τη στιγμή που δεν έχω στίγμα ο αιματοκρίτης δείχνει πως κουράζομαι....Τι να κάνω η δόλια;;Τρέχω και δε φτάνω.....Δύο χάπια σιδήρου από εδώ και στο εξής..

Αυτά κοριτσάκια! Φιλιάααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου.τελικα θα παω στην δουλεια ειμαι ξεροκεφαλη απλα σπιτι κουραζομαι περισσοτερο.ο ταρζαν αμα κατσω σπιτι θα ειναι ολο πανω μου τουλαχιστον οταν γυρισω θα την βαλω για υπνο κ το απογευμα θα ναι ο μπαμπας της.δουλευω στον εργοστασιο του πατερα μου στο λογιστηριο κ στην κηριολεξια ειμαι σε καρεκλα.

δεν ξαναειδα αιμα ειτυχως τωρα θα δειξει την τριτη.με τις δουλειες του σπιτιου δεν ξερω τι να κανω μαλλον θα αναγκαστω να παρω γυναικα για αυτην την εβδομαδα γιατι ο αντρας μου πνιγεται.θα ερθουν κ τα πεθερικα μου την κυριακη για επισκεψη μην ειναι κ χαλια το σπιτι...η μανα μου τιποτα..χαχαχα ο αντρας μου τα πηρε!κατεβηκε εκατσε στην πολυθρονα αυτα!α μου εκανε παρατηρηση γιατι κουναω τα ποδια μου χαχα!!χορτασα βοηθεια!ενα μπατσακι στο παντελονι του αντρα μου της ζητησα να μου φτιαξει που χε ξυλωθει κ μου την ειπε πως πρεπει να μαθω να το κανω εγω.....ελεοσ!!!!!!!αυτο εγινε πριν την αποκολληση.θα σας στειλω απο την δουλεια φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΜΕ ΠΗΡΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΗΛ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Κ ΤΙ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΣΗΜΕΡΑ!!!Κ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!Κ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙ Κ ΠΩΣ ΕΑΝ ΗΜΟΥΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΘΑ ΚΛΕΙΔΩΝΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koilitses mou k kalo mina ti mou kanete? apo xthes grafw k grafw k telika den katafera na sas to steilw xthes..... :x:x logo laptop k olh tin wra me diekoptan...

elena mou kali epituxia stin b epipedou...

kangaroo mou k egw olo anabalw k anavalw mia stiva mou eixe mazeutei... k twra pou ta ekana eida oti exw k duo pluntiria na valw k pali sidero :(:( mia apofasi einai....

nene mou min anxonesai afou sou eipe ola kala den to evlepe kala stin arxi gia auto ekane etsi afou to eide min vasanizesai....

anthi mou perastikoulia eplizw na gineis grigora kala , wraia ta nea sou apo ton giatro k emena etsi einai me ta xerakia sto prwsopo to zouzouni mou.... gia ton aimatokriti min anusuxeis me to sidiro tha anevei k emena etsi einai k den exw oute egw stigma....stin kampuli sakxarou se tripousan kathe fora gia to aima i me petalouda sto kanane? k o antras mou exei ligo thiroeidi TSH anevasmeno sto 6.5 k to mathame simera tha pame endokrinologo na to doume.... anxothike polu pantos prwti fora ton eida etsi k me anxose k emena....

anna mou xairomai pou ta vrikes me auton ton giatro k s'arese....

k egw to idio anxos exw gt emeis xreiazomaste k koumparo na mas pantrepsei k na vaftisei k to mwro an k exoume ton kollito tou antra mou pou leei oti thelei na mas pantrepsei alla k autos oikonomika einai xalia k den kserw.....exei polla eksoda i gamovaftish....

nansy mou prosoxh poli k ksapla astin douleia twra skepsou ta dudimakia sou elpizw ola na einai entaksei....

tsevoula mou ti wraia k egw anupomono na vgoume gia psonia exw polu oreksi alla i tsepi den epitgrepei k polla....

xristinaki eides ti wraia pou einai na to niwtheis trella fantazomai egw kathe fora pou ton niwthw ksexnaw ta panta me hremei...

karolinaki xairomai gia ta apotelesmata tou pontikouli sou...... :ymapplause::ymapplause:

amalia mou k emeis se 15 meres kleinoume duo xronia mazi, k eimaste ena mina pantremenoi... eixame gnwristei se mai sxoli pou pigame k oi duo, to mwraki mas itan eutuxes atuxima, to thelame alla mas irthe ligo nwritera ap'oti upologizame k kataliksame na ta kanoume ola grigora gamous, spiti k ta loipa......

nansy mou telika piges eee? esu ksereis pare kapoia gunaika ama mporeis gia twra na se voithisei k esu min kaneis tpt... min dineis sumasia afou tin ksereis pws einai....... prospathise na min kaneis k apotomes kiniseis....xaxaxa kala se eipe ama mporei na sou mageirepsei i gunaika pes tis ama thes k gia na min to exeis meta pou tha giruseis.....

filakia polla edw gurw tha eimai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλό μήνα!

Καλό ήταν το τριήμερο αλλά τώρα πάλι στην καθημερινότητα! Εγώ βρέ κορίτσια ψιλοβαριέμαι αυτό το διάστημα..Ψιλοπαραμελώ τον εαυτό μου, δεν έχω όρεξη για πολλά πολλά και γενικώς είμαι πεσμένη. Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος, μάλλον φταίνε πάλι?? οι ορμόνες!!

Εμείς με τον άντρα μου είμαστε 2μιση χρόνια μαζί και παντρευτήκαμε 29 /10/2011...Την εγκυμοσύνη την μάθαμε 1/12/2011...Είμαστε γρήγοροι, ε???χαχαχα!Και να φανταστείτε και γώ είμαι του προγράμματος αλλά τελικά μας ήρθε πολύ πιο γρήγορα απ΄ότι φανταζόμασταν! Πιστεύω οτι όλα είναι θέμα ψυχολογίας, μετά το γάμο ήμασταν πάρα πολύ χαρούμενοι γιατί είχαν πάει όλα πολύ καλά και τσούπ...έγινε με την πρώτη!!Αυτό βέβαια είχε ώς αποτέλεσμα να περάσω πολλά ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα για το αν είμαι έτοιμη, οτι θα αλλάξει η ζωή μας...αλλά οκ το ξεπέρασα!!!

Την άλλη βδομάδα θα πάω Πατρα (απο κει είμαι) να δώ τη μαμά μου και τις φίλες μου, βαρέθηκα, θέλω μία αλλαγή!! Αλέκα, μιας και είσαι Αγρινιώτισσα θα ξέρεις τον Μύτικα, εδώ μένουμε λόγω της δουλειάς του άντρα μου.

Καρολινάκι συγχαρητήρια για τον μπεμπάκο σου, όλα τέλεια!!

Νάνσυ πρόσεχε τον εαυτό σου και τα δυο σου μωράκια!!!Όσο για τη μαμά σου, μην δίνεις σημασία, ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά δεν είναι όλες οι μαμαδες όπως τις περιγράφουν στα παραμύθια!!!Έχω προσωπική πείρα!!

Κοκόνα για τα κιλά άστα...Εγω πριν το γάμο πήγαινα σε διατολόγο και είχα χάσει 23 κιλά!!Τωρα έχω πάρει τα 3 :(

Ανθή περαστικά με τον βήχα, είχα και γώ πριν λίγες μέρες και είχα τρομοκρατηθεί γιατί με κάθε βήξιμο με τραβούσε πολύ η κοιλιά μου!Οσο για τον αιματοκρίτη, πίνε 2 σιδήρους, οπως σου είπε!!Εγώ έχω στιγμα και μου έχει πέσει στο 30 απο 35.

Νενάκι όλα καλά θα είναι μην βάζεις ιδέες στο μυαλό σου!!

Maxim και γώ θέλω να "ξεχυθώ" για ψώνια αλλά ούτε και μας τα οικονομικά είναι τέλεια, ούτε το φύλο ξέρω έστω νασ πάρω 2 χαζομαρίτσες και αναμένω και τις "προσφορές"απο το περιβάλλον μας!!!

Φιλια σε όλες, πασχαλιτσάκι, ελένη, μαρια και όσες ξεχνάω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πανεμορφες κοιλιτσες καλο μηνα να εχουμε........τι κανετε?πολυ κρυο και σημερα αντε να δουμε ποτε θα φτιαξει ο καιρος ...........................νανσυ μου ευχομαι ολα να πανε καλα και να ξεκουραζεσαι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη και ειδικα εσυ που εχεις και 2 μωρακια πρεπει να προσεχεις διπλα αλλα εσυ τελικα πηγες στην δουλεια δεν μπορω να πω οτι δεν σε καταλαβαινω και γω το ιδιο θα εκανα οταν ειμαι σπιτι με τα παιδια κουραζομαι πιο πολυ ενω οντως στην δουλεια καθομαι σε μια καρεκλα βεβαια πιανομαι αλλα πολυ πιο καλα περναω απο το να με τρεχουν τα παιδια περαδωθε..... :D:D:D:D:D:D

ισως θα πρεπει να το σκεφτεις παντως να παρεις καποια κοπελα εστω μια φορα την βδομαδα να σε βοηθαει με τις δουλειες και γω θα το θελα αλλα αυτα τα λεφτακια μας εχουν τσακισει λιγοοοοοοοοοοοοοο

karolinaki πολυ ευχαριστα νεαααααα :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

μπραβο το αγορακι σου η καλυτερα ο αγοραρος σου χι χι χι χι χι χι χι

καγκουρακι μου τι κλωτσια και πανικος ηταν αυτος ο μικρος θα γινει ποδοσφαιριστης??????????

θα συμφωνησω και γω για το θεμα αορας προικας και ρουχων του μωρου στανταρ παππους γιαγια καποιο δωρο θα σας παρουν.....καροτσι .....κουνια.........................εσεις να διαλεξετε τα πρωτα γιατι στο μαιευτηριο και μετα φιλοι και γνωστοι θα φερουν ρουχαλακια πιο μεγαλο μεγεθος γιατι τα μωρακια μεγαλωνουν αμεσωωωωωωωωωωωωωωως μη διστασετε να ρωτησετε φιλους και φιλες που εχουν παιδακια του ιδιου φυλλου αν εχουν ρουχαλακια απο τοτε που ηταν τα δικα τους μικρα γιατι αυτα ειναι ακομα καλυτερα και οικονομια θα κανετε και τα ρουχαλακια τις περισ φορες ειναι αφορετα γιατι ολοι παιρνουν πολλα και δεν προλαβαινουν τα παιδακια να τα βαλουν

ανθη μου περαστικα ο βηχας ειναι οτι χειροτερο ασε το περασα προσφατα και σε καταλαβαινω

αληθεια το ειδατε?και σου ειπε κοριτσακι?αντε υπεροχααααααααααααααααααααααα αφου σου το πε ετσι θα ναι θα ηταν σε καλη θεση η μπουμπου και θα την ειδε αντε τι αλλο θελεις-εκτος απο το να περασει ο βηχας φυσικα χι χι χι χι χι -θα εχεις ενα αγορακι ηδη και ερχεται και η μπουμπου

καλα εμεινα εισαι με τον αντρα σου 16 χρονια πω πω υπεροχαααααααααααααααααααααααα

και προσθαθησε οσο βεβαια μπορεις να προστατεψεις τον μικρουλη σου

Tsevoula μεγια η κουνια της μπουμπους αντε με το καλο να την ευχαριστηθει οταν θα ερθει στον κοσμο

maxim μου καλο μηνα και σε σενα καταλαβαινω το αγχος σου γαι τα εξοδα και για την αναζητηση κουμπαρου γιατι ειδικα οταν ξερεις οτι αυτος που θελει να σας παντρεψει και να βαφτισει και το μωρο δεν εχει λεφτακια τι να του πεις πως να του ζητησεις να πληρωσει το ενα και το αλλο και μετα θα εχεις ενοχες χι χι χι χι χι χι χι χι δυσκολες εποχες αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

αμαλια μου εμεις με τον αντρουλη μου γνωριστηκαμε τον σεπτεμβρη του 2007 τον δεκεμβρη του 2007 μειναμε μαζι φεβρουαριο του 2008 αρραβωνιαστηκαμε και ενα μηνα μετα εμεινα εγκυος ιουλιο 2008 παντρευτηκαμε δεκεμβριο του 2008 ηρθε ο γιαννακης μας δεκεμβριο 2010 ηρθε ο ηλιας μας και τωρα με το καλο θα ερθει και το τριτο μας μωρακι αρα τον σεπτεμβριο θα κλεινουμε 5 χρονια γνωριμιας και τουν ιουλιο 4 χρονια γαμου και 3 παιδακια χι χι χι χι χι χι χι

οσο για το θεμα του νονου στον γαμο μου μας παντρεψαν 2 πολυ καλοι μου φιλοι και γιναν και νονοι του πρωτου μου γιου στον δευτερο νονα-προσφερθηκε σαν τρελλη-η αδερφη του αντρα μου και τωρα πρωτα ο θεος με το καλο θα μας το βαφτισουν η αδερφη μου και ο αντρας της -το θελω παραπολυ- μηπως και το δουν και πιο θετικα και κανουν και εκεινοι παιδι-το σκεφτονται πολλοι λογω κρισης και οικονομικων-

τωρα τα νεα μου ειμαι σπιτακι ειχα πολλες ανακατοσουρες ελεος δεν αντεχω αλλο 15 βδομαδων και ακομα εχω ολα αυτααααααααααααααααα στις αλλες 2 δεν ειχα τιποτα απο αυτα ...............τωρα ολα μαζεμενα χι χι χι χι χι ο μικρος μου προχτες γεμισε σε ολο του το σωμα σπιρακια τον πηγαμε στον γιατρο και τελικα επειδη επαιρνε αντιβιωση augmentin μας ειπε να του την σταματησουμε γιατι μαλλον ειναι αλλεργικος -του το γραψε και στο βιβλιαριο του-και του εδωσε κορτιζονη για 3 μερες

κατα τα αλλα μας εγραψε και για τους 2 μασκουλα για δεκα μερες αρολιν και φλιξοταϊλ αυτα σας ζαλισα

παω να κανω καμια δουλιτσα κια τα ξαναλεμε φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nάνσυ μου,περαστικο θα ειναι,ολα καλα θα πανε.Φταις ρε Νανσυ που δεν μιλας,ειπαμε δηλαδη ΕΛΕΟΣ....Η πολυ καλοσύνη μεταφραζεται μ......α.Τι ζώδιο εισαι ρε παιδι μου?Καρκινάκι????Δουλεια του πατερα σου και πηγαινεις μετ απ αυτο που επαθεσ?

Lia μου,εγω ειμαι 8 χρονια με τον Φωτακο (για την ακριβεια τα κλεινω στις 06/03),εκ των οποιων συζουμε τα τελευταια 3,5 χρονια,ειμαι λογοδοσμενη και ειμαι στην περιπτωση της tsevoulas που θα κανουμε τωρα πολιτικο γαμο και μετεπειτα τον θρησκευτικο γαμο...Δεν περιμεναμε οτι θα πιαναμε τοσο ευκολα φασολακι αλλα το θελαμε πολυ.

Tsevoula,κι εμενα με εχει τρελανει μια κουνια απο το ηρα σε λευκο,βαλε φωτο να την δουμε...

Κarolinaki,πες μου πως θα χτυπησεις αναρρωτικη????????Με ενδιαφερει...Οκ κανονισε για καφεδακι καθημερινη αλλα μετα τις 17,00.

Ariadni,η καταγωγη του Φωτακου ειναι απο Αγ.Θωμα Μεσολογγι.Αν δεν κανω λαθος ειναι σχετικα κοντα με τον Μυτικα γιατι οταν ηταν μικρος συνεχεια πηγαινε στο Μυτικα.Τι δουλεια κανει ο αντρας σου και μετακομισατε εκει??

Ανθη,Kangoro ευχαριστω για τη στηριξη...Ειστε και δευτερομανουλες,εχετε εμπειρια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑΥΡΟΣ ΕΙΜΑΙ.ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑΤΙ Η ΙΔΙΑ ΤΣΑΚΩΝΟΤΑΝ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑΓΕ Κ ΔΕΝ ΜΙΛΑΓΑΝΕ ΜΗΝΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ/ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΦΤΑΝΩ ΣΤΟ ΑΜΗΝ.ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ Κ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑΤΙ Κ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;Κ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΤΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟ Κ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΗΣ ΕΙΠΑ Κ ΕΓΩ ΣΤΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ Κ ΧΙΛΙΟΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΕ!!!ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΔΙΚΙΟ!Κ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΓΕ ΜΟΥΤΡΑ ΜΕΡΕς!!

Κ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ Κ ΜΗΤΡΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ Κ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΜΑΖΕΜΕΝΟ Κ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΑΜΑ!ΟΥΤΕ ΣΥΝΝΕΝΟΗΜΕΝΟΙ ΝΑ ΗΤΑΝΕ.ΤΩΡΑ ΒΡΙΚΑΝΕ ΛΕΣ Κ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΓΕΝΙΚΩΣ!ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ Κ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ Κ ΟΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΟΥΣ..

ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ!ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ.Κ ΟΣΕΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΣΚΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα ,εγω το ιδιο κρεβατωμενη οπως πριν απο 12 μερες κανω υπομονη μεχρι να μεγαλωσει περισσοτερο η κοιλιτσα και κλεισει η αποκολληση.

Με τον αντρουλη μου ειμαστε 10 χρονια μαζι και παντρεμενοι 5 χρονια.Απο τοτε που γνωριστηκαμε μεναμε μαζι και ο Σωτηρακης μας ηρθε τον Σεπτεμβριο του 2008.

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, και καλό μήνα! Αυτές τις μέρες δεν προλαβαίνω πολύ να κάθομαι στον υπολογιστή, έχω πολύ δουλειά και λίγη όρεξη για οτιδήποτε άλλο πέραν του τζακιού και του καναπέ. Διάβασα τα νέα σας, συγχαρητήρια για το καρολινακι που έμαθε το φύλο του παιδιού, χεχεχε, είμαι μεγάλη υπόθεση.

Νάνσυ μου περαστικά με την αποκόλληση, έχω περάσει και εγώ μία στην αρχή, ήμουν με χάπια για 6 εβδομάδες. Εντωμεταξύ ούτε κατάλαβα πως την έπαθα, δεν ήταν πως κουράστηκα ιδιαιτέρως ούτε έκανα απότομες κινήσεις. Σχετικά με την μαμά σου νομίζω είναι το μεγάλο ζόρι, σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ με την δική μου έχω περίεργη σχέση.. Με υπερβοηθάει, δε λέω, αλλά είναι πολύ αυστηρή όταν δεν εγκρίνει κάποιες από τις αποφάσεις μου, π.χ., όνομα παιδιού κτλ., τα παίρνει όλα προσωπικα..30 χρονών εγώ, 67 αυτή, είναι δυνατόν να συμφωνούμε σε όλα...? Για αυτό ο καθένας στο σπιτάκι του, και να μην περιμένει τίποτα από κανέναν. Και όποια βοήθεια έρχεται, καλοδεχούμενη.

Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 5 χρόνια και παντρευτήκαμε το καλοκαίρι, 2 μήνες μετά ήρθε το μωράκι, χεχεχε. Μετά από πολύ προγραμματισμό, γιατί όπως είπε και η Ανθή, είμαι και εγώ του προγράμματος.

Από ψώνια, κάναμε και εμείς την πρώτη μας αγορά, την οποία δεν την νιώσαμε ακόμα, καθώς δώσαμε μόνο την προκαταβολή. Πήραμε καροτσάκι, σε εκρού χρώμα, γιατί έχω πάθει και εγώ μία σχετική πλάκα με το χρώμα, είδαμε και κούνιες, συρταριέρες...Όλα αυτά στο Ηρα, μου φάνηκαν οι τιμές καλές.

Για δώρα, κάνω τον σταυρό μου..'Δεν ρωτάω, δε με ρωτάνε τι και αν θέλω. Κρατάμε μπλοκάκι με υπολογισμούς με τον άντρα μου, και πάλι, όποιο δωράκι έρθει εκεί που δε το περιμέναμε, πάλι καλοδεχούμενο. Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...