Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

Νάνσυ μου, τι να σου πω.....να εισαι εσυ καλα και ο αντρας σου....Ε τοτε να σταματησεις την δουλεια,τι συζηταμε,με 3 παιδια πως να τα καταφερεις.Εγω μενω διπλα διπλα με την πεθερα μου αλλα τιποτα,ουτε νερο,απεναντιας...Τεσπα,αδιαφορια,οταν τους γραφεις και εισαι ''καπετάνισσα'' και δεν ζητας απο κανεναν βοηθεια τοσο σε ζηλευουν...Ας ειναι καλα η μαμακα μου.Ψηλα τα κεφαλια και θα τα καταφερουμε,πεσαμε γαμωτο και σε πολυ δυσκολες εποχες και το μελλον αναμενεται δυσοιωνο.Εμενα λογικα θα ειναι διδυμος ή καρκινάκι...Προτιμώ διδυμακι διοτι το καρκινακι ειναι σκετο θυμα...

Που θα φατε τα Σαρακοστιανα σας?

Α παραλιγο να το ξεχασω,χθες αγορασα στηθοδεσμο,δεν μπορουσα αλλο,τα στηθη μου ρεουν αφθονα και δεν μπορουσα αλλο με μπανελα,αστε που μου ειπαν οτι δεν κανουν τα σουτιεν με μπανελα διοτι σπανε τις φλεβες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑλησπέρα σε ολες τις φουσκωκοιλιτσες μου.

Χαθηκα τελευταια........ ελπιζω να ανακαμψω συντομα γιατι στο τελος θα καταληξω με χαπια!!!!!!!

Θα σας διαβασω με την ησυχια μου και θα σας σχολιασω γιατι μου λειψατε πολυ γλυκουλες μου.

Σας φιλω γλυκα ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νενε μου επρεπε ηδη να εχεις παρει σουτιεν ή θηλασμου ή αθλητικο οχι μπανελα γιατι εμποδιζει αρκετα.... εγω απο 2μηνων φοραω θηλασμου σουτιεν οχι επειδη μεγαλωσε το στηθος μου αλλα επειδη εβγαζα γαλα.... μη αγχωνεσαι θα βγαινει για αρκετο καιρο το πυον αυτο μη φοβασαι μετα θα γινει γαλα!!!!

νανσυ μου ειμαι και πεθεροπληκτη αλλα και μαμαδοπληκτη..... αφου καμια φορα λεω "καλες χρυσες οι γιαγιαδες αλλα παρα ειναι.....!". επειδη δεν ηθελε να την βλεπει περσυ με το που την επερνα απο το παιδικο τους την παρκερνα το μεσημερι και πηγαινε ο αντρας μου και την επερνε βραδυ για να την κοιμησει.... εεεε μπορει ο μπαμπας της να την ταισει? ετσι την ταιζαν και την ξεσκατηζαν αυτοι και δεν εβγαζαν λαλια! και φετος το ιδιο θα κανω απλως θα την φερνουν εκεινοι στο σπιτι μας (δεν θα πηγαινει ο γιος τους λογω του μπεμπη) και αν θελουν ας μιλησουν.... εγω δουλεια βραδυνη!!!!

ελενα μου η αποκολληση ειναι συνδυασμος πολλων αιτιων, ενω οι συσπασεις ή η προωρη γεννα ειναι απροοπτα φαινομενα!!! μη φοβασαι τις συσπασεις θα τις καταλαβεις οταν θαρθει η ωρα!!!

που εισαι βρε πασχαλιτσακι??? τι επαθες και θες χαπια??? αν ειναι να σου στειλω τα δικα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου.....σας διαβασα κ ερχομαι να σχολιασω...!!!

Εμενα η πεθερα κ η μαμα ειναι πανω απο το κεφαλι μου παραπονο δεν εχω ισα ισα που μερικες φορες θελω την ησυχια μου & εκνευριζομαι..!!! η πεθερα μου ειναι 43 χρονων πιτσιρικα ή δε μαμα μου 46 χρονων..!!! ;)

Εμένα ή θα βγει καρκινάκι ή λιονταρακι..!!! προτιμω λιονταρι..!!! L-)

Κοριτσια λογω της δουλειας που πολλες φορες ειμαι 8 εως τις 8 το βραδυ τρωω πολυ απεξω...λετε να κανω κακο???? κατι burgers kati μπαγκετες..τις τσακιζω...!και αναψυκτικα 2 φορες την βδομαδα σιγουρα!!!

Η καλλιεργεια ουρων βγηκε καθαρη αναμενω για την καλλιεργεια κολπικων υγρων σημερα ωστε ετσι να στειλω ολα τα αποτελεσματα στο γιατρο..!!!

Πηγα κ αγορασα κ σιδηρο σε αλλη μορφη υγρη...το χαπακι με χαλαγε..!!!

Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω που ειδα οτι το εθιξε κ μια κοπελα παραπανω ειναι για τα σουτιεν.... εγω τις περισσοτερες μερες δε φοραω :roll: γαιτι ειμαι με φορμες κ δε φαινεται ουτε ρωγα ουτε τιποτα.. αλλα μου ειπαν οτι δεν ειναι καλο αυτο γιατι πεφτει το στηθος...!!! Τωρα το στηθος μου ειναι γεματο 2αρι νουμερο ( δεν ειχα πολυ :shock: ) να παω να αγορασω απο τωρα εγκυμοσυνης.....βλακεια δεν ειναι΄?? την μπανελλα δε την μπορω..!!! 3:-O

Alλεκουλα η κορακλα σου ειναι χαρμα.....!!!! Αχ Παναγιτσα μου να σου ζησει...!!!! =p~ θελω κ εγω..!!

χριστινα επειδη κ εγω εχψω εμετους...δοκιμασε να πινεις λεμονιτα...ή ακου ιδεα..στιψε λεμονια βαλε ζαχαρη προσθεσε νερο κ πιες το ξερω ακουγεται αηδια αλλα εγω το κανω πλεον μετα το φαι κ δεν το βγαζω...!!! *-:)

Θελω να πιω μιλκσαικ αλλα κανεις δε κανει ακομη τουλαχιστον delivery ~o) οτι θυμαμαι χαιρομαι..!!! αυτα αν θυμηθω κ αλλα ξανα στελνω φιλουρες :ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες και μέλλουσες μανούλες, δεν έχει πολύ ωραια μέρα σήμερα αχ να συνεχίσει έτσι αν και λένε απο Κυριακή πάλι θα χαλάσει :evil::evil::evil: Πήγα με τη μικρή το πρωί βολτα στις κουνιες ωραια ήταν αλλά οταν την σήκωσα για να την βγάλω απο την κουνια σα να πονεσα λιγάκι...μάλλον δεν θα πρεπει να την σηκώνω πολύ.

Ο δικός μου ο μπέμπης θα μου βγει ή καρκινάκι ή λιονταράκι βασικά ΠΗΤ λογω υπερήχου έχω 20/7 ενώ ημερολογιακά 23/7 και κάπου εκει αλλάζει το ζώδιο. Εχω ομως ενα προαίσθημα οτι θα μου βγει καρκινάκι.

nene ειδες το κοριτσάκι σου, θα την καταλάβεις και εσύ τώρα και θα σε τρελάνει αυτή η αισθηση. Επισης καλά εκανες και πήρες σουτιεν χωρις μπανέλες ειδικά τα εγκυμοσύνης ή θηλασμού μπορει να μην ειναι τοσο κομψα αλλά στηρίζουν πολύ καλύτερα το στήθος. Μαρια θα σου έλεγα να παρεις ενα δυο εγκυνοσύνης τώρα, συνήθως τα πουλάνε και δυο ή τρια μαζί, ας ειναι μικρό το στήθος και το δικο μου μικρό ειναι αλλά θα δεις θα νιώσεις πιο άνετα.

Αλέκα κουκλα σκέτη η πειρατινα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας βρε κουκλάκια!

Χάθηκα λίγο.Δεν ήμουν στα καλύτερα μου.

Οι εξετάσεις μου μια χαρά.Σιδηρος,φεριτινη κτλ χαμηλά όπως πάντα.Θα δούμε.

Τι θα κάνετε τριήμερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πάτησα υποβολή κατα λάθος οποτε συνεχίζω :)

Στο θέμα της βοήθειας οσες έχετε απολαύστετο ειναι πολύ σημαντικό οσες πάλι δεν έχετε ειναι λιγο πιο δύσκολα ειδικά αν υπάρχει και μεγαλύτερο παιδάκι αλλά νομιζω ολοι τα καταφέρνουν. Εγώ δεν έχω πεθερά οποτε ολο το βάρος στο θεμα βοήθειας έχει πέσει στην μαμά μου. Οσο ήμουν έγκυος στην Αγγελική δεν της ειχα ζητήσει βοήθεια καθολου, τα κατάφερνα μια χαρά και με το σπιτι και με το μαγειρεμα, μετά που γέννησα ερχοταν κάθε μέρα λιγες ώρες το πρωί και με βοηθούσε και φυσικά μου κράτησε τη μικρή απο 5 μηνών που γύρισα στη δουλεια μέχρι και τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν δηλαδή κοντά 20 μηνες. Μάλλον ειχε κουραστει γιατι τώρα έχει αρχισει και μου τα χαλάει λιγο,ίσως επειδή αλλιως τα περίμενε και αλλιώς της ήρθαν. Τι να πω μέχρι και την αυχενική δεν ειχα πει τιποτα περι εγκυμοσύνης και επειδή ήξερε οτι λογω ληξης σύμβασης εγώ δεν θα δουλευα απο τον Γενάρη θεωρούσε οτι δεν θα την χρειαζομουνα άλλο σε καθημερινή βάση. Τέλος πάντων με βοηθάει και τώρα οχι καθημερινά και προσπαθώ και εγώ να μην της ζητάω πολλά γιατι τις πιο πολλές φορές νιώθω εγώ άσχημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia.... piga telika ston giatro k den itan tpt, k mou edwse ena elafri dialutiko na kanw pluseis... egw koritsia tin manoula mou den tin exw konta alla exw sto diplano spiti tin pethera mou pou k auti san paidi tis me vlepei k kserw oti ama xreiasto voitheia tha me voithaei an k douleuei k den tha exei polu xrono... otan metakomizame pou den douleue olo to spiti to eixe katharisei moni tis k emena den me afine na kanw tpt.....fantazomai oti tha einai duskolo xwris kapoia voitheia gia ta koritsia pou den exoun k exoun k alla paidia... egw panta elega oti to paidi thelw na to megalwsw apoklistika egw k na pareis tis arxes pou thelw xwris na exw papoudes k giagiades na to kakomathainoun....

aleka mou koukla i koroula sou......

nansy mou polu kala kaneis k kathesai spiti na prosexeis esu ta paidia den aksizei oti plirwnesai na ta dineis i stin gunaika i ston paidiko,tha einai men polu diskola alla tha exeis ton xrono na xareis ples tis wraies stigmes twn paidiwn sou... k emeis etsi eixame kanei i mana mou pou douleue k steilame ton mikro paidiko... sxedon olos o misthos tis pigene ekei k den eksize stamatise k kathotan spiti me ton mikro.. afou oute egw mporousa na ton krataw logo sxoleio i sxolis....

anthi mou ontos ta agorosogia kala kratoun se osous legame oti eimai egkuos oloi htan 100% sigouri oti tha einai agori pou akoma den eixame mathei ti einai.... :lol::lol: kala kaneis an k tha einai na pas toso grigora stin douleia zita ligoters wres gia fetos gia na apolamvaneis to mpempaki sou... opws les k esu stous kairous pou eimaste pali kala exeis douleia.....

mariagiwrgos k esu mikroula san emena prepei na eisai ama i mama sou einai toso mikri k emena 43 einai....

emena to zouzouni i didimaki tha einai i karkinaki....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia! ti kanete?

xarika polu pou eida toses fouskomenes koilitses :D:D:D

Eimai kai ego egkuoula kai perimeno didumakia ( mas eipe o giatros oti 70% einai kai ta duo agorakia) tha ta ksana doume stis 12 martiou. ekana auxeniki kai bgike kali! tha ithela polu na bo stin parea sas kai na ta leme. exo anxos giati einai i proti mou egkumosuni kai den ksero polla... eixa pathei kai apokolisi kai emeina ksaplomeni 3 ebdomades alla doksa to theo ola pane kala... i ΠΗΤ mou einai 28/08 alla epidi einai 2 tha ta paroume stis 14/08...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!Ωραια μερα ηταν σημερα,ειχε ρεπο ο αντρασ μου και πηγαμε βολτα θαλασσα,χτυπησα παλι παγωτακι(το χω ξεσκισει το παγωτο) και απολαυσαμε τον ηλιο,χθεσ πηρα και ρουχαλακια για την μπεμπα μου,τρελα!!!Χαλαρωσα λιγο αυτες τις 2 μερες

Εγω εχω καταληξει να θεωρω τον εαυτο μου κακομαθημενο,ειμαστε μικρο σοι και πολυ δεμενοι και παντα ειχα δεδομενο οτι θα με βοηθανε στα παντα ετσι και τωρα το χω σιγουρακι οτι θα με βοηθησουν με το μωρο.Ηδη μου κλεινουν ρεζερβε ποιες μερες θα την κραταει ο καθενας!!!!!! :roll: Και εγω λεω τουλαχιστον ενα χρονο να μη δουλεψω,αφου καταληξαμε να μεινουμε στο σπιτι της πεθερας μου(εννοειται οτι η πεθερα θα ειναι στο χωριο της) και ετσι θα ειμαστε λιγο πιο χαλαροι διχως ενοικιο.

Αλλα βρε κοριτσια εμενα μου φαινεται πολυ δυσκολο να μεγαλωσω το μωρο χωρις την βοηθεια της μανασ μου,εχω φοβια? :? δε ξερω.Ειδικα για τους πρωτους μηνες εχω τρελη ανασφαλεια.

οσο για τισ γιαγιαδες-παπουδεσ θεωρω ευλογια να τους ζουνε τα παιδια,εγω εχω λατρεια με την γιαγια μου και μεγαλο καμαρι για τον παππου μου,διχως αυτους θα ειμουνα μιση

Καλε χτες ενιωθα παλι αυτα τα γουργουρισματα στην κοιλια μου και ξαφνικα ενιωσα εναν κυματισμο... :shock: λετε να ηταν η ζουζουνιτσα μου ????:) Α και εμενα σκληροπυρηνικη λιονταρινα λογικα θα ειναι!!!

κουκλα η κορακλα σου αλεκα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ τυχερή είσαι tsevoula αλλά και όλα τα κορίτσια που έχουν βοήθεια!!

Αλέκα, κουκλίτσα η πειρατίνα σου!!

Εγώ κορίτσια έχω τη μαμά μου μακρυά αλλά και κοντά να ήταν δεν νομίζω ότι θα ήταν αυτό που λέμε "χαζογιαγιά", δεν είναι το στύλ της ;) Παρόλα αυτά είναι κάτι που έχω αποδεχτεί και οκ! Η πεθερά μου είναι δεκτική και πρόθυμη αλλά δεν ξέρω αν θα μπορεί, είναι μεγάλη (69) και ταλαιπωρημένη. Θα δείξει! Η αλήθεια είναι ότι δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα γιατί εγώ θα κάτσω 1 χρόνο σχεδόν απο τη δουλειά μου, οπότε μετά θα σκεφτώ τί θα κάνω!!

Και γώ έκανα εξετάσεις, ο αιματοκρίτης πήγε 30 απο 35, αναμενόμενο γιατί έχω στίγμα. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό όσο η αιμοσφαιρίνη είναι μέχρι 8. Εγώ τώρα έχω 10.

Εντωμεταξύ όλο το περιβάλλον μου εικάζει ότι το μωρό-έκπληξη είναι κορίτσι αφού δεν έχω καταφέρει να το δώ μέχρι τώρα καί κάτι άλλα του στυλ "έχεις γλυκάνει, κορίτσι έχεις"...Για να δούμε...Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή έλεγα ότι θέλω κορίτσι, τώρα απλά με νοιάζει να πάνε όλα καλά!

Εγώ έχω ΠΗΤ 29/07, για Λέων το βλέπω σαν τον μπαμπά του, εκτός και γεννήσω νωρίτερα...

Αυτές τις μέρες κάτι κατάλαβα αλλά δεν μπορώ να πώ με σιγουριά...ελπίζω να μην έχω συγκινηθεί με το έντερό μου και να ήταν πράγματι το μωρό!!!

:D:D:D:D:o

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους κοριτσια βγηκα για καφεδακι με τη μικρη και απολαυσα το κουτσομπολιο!!!! φυσικα αυριο εχω και πρωι και βραδυ καφεδακι με τη κορη φυσικα σα μασκωτ!!!!

τσεβουλα μου να σουη πω την αληθεια θα εχεις παντα αγχος αν τα κανεις καλα ή οχι και θα θελεις μανουλα αλλα απο καποια στιγμη θα σου ξεκινησει τα παραλογα και εκει ειναι που θα πεις "μαμα ξερω και εγω".... ας πουμε καθε σαβ/ριακο που παει η σαντυ στη γιαγια ο πατερας μου οταν πηγαινουμε και την περνουμε λεει "βλεπεις πως ειναι το μωρο στρουμπουλο στρουμπολο που τρωει εδω τα παντα και τα καλυτερα!" με λιγα λογια σα να μου λεει "εσυ δεν το ταιζεις και μονο σε εμας τρωει".....τι να πεις!!!! εσυ για οποιαδηποτε απορια θα εμπιστευεσαι το παιδιατρο σου και ας ειναι χαζη η ερωτηση που θα του κανεις! εγω τον ειχα παρει μια φορα τηλεφωνο το παιδιατρο που η μικρη ηταν 2μηνων για να τον ρωτησω αν ειναι ενταξει επειδη η κορη μου κοιμοταν μπρουμυτα και οχι στο πλαι!!!!

οποιες δε φορανε σουτιεν καλο ειναι ηδη να προμηθευτουν ειτε θηλασμου ειτε αθλητικο!

καινουργια διδυμομανουλα καλωσορισες στη παρεουλα μας φυσικα θα καταχωρηθεις και εσυ στη λιστουλα μας... με το καλο κοπελια μου αντε να κανεις παρεουλα στη νανσυ μας(ηδη θα τη γνωρισες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολες τις μανουλιτσες μας.

Σημερα εσπασα το ρεκορ μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν εκανα καμια φορα εμετο και ειμαι πολυ χαρουμενη :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ελπιζω να μην ηταν ενα ευχαριστο διαλειμμα και απο αυριο αρχισω τα ιδια και χειροτεραα, ετσι για να με εκδικηθει η φυση!!!!!!!!!!!!!!!!! Αν και το πρωι σερνομουνα απο υπνηλια και με το ζορι μαγειρεψα, συμμαζεψα και κοιτουσα τον πριγκιπα, απο το μεσημερι και μετα ημουν πολυ καλα, τοσο καλα που το απογευμα βγηκαμε οικογενειακως βολτιτσα, πηγαμε στα μαγαζια και πηρα 2 φορεματακια και περπατησαμε. Αν και στην αρχη ημουνα σαν ψοφιμι και λαχανιαζα μετα πηρα ρυθμο και ξεμουδιασα!

Γραψατε τοοοοοοσα πολλα που ειναι αδυνατο να σας σχολιασω. Θα πω λιγα...

Αλεκα μου η Σαντυ κουκλα η γλυκουλα μου. Οσον αφορα τα χαπια ενα θα πω..... με εχει πιασει ενα πραγμα χαλια..... νομιζω οτι κατι κακο μου συμβαινει, οτι εχω αρρωστιες που δεν τις ανακαλυψα ακομη, οτι εχω προβλημα με την καρδια γι' αυτο και κουραζομαι ευκολα, εχω ταχυπαλμιες οταν ειμαι ορθια και ανεβαζω πιεση στο γιατρο, οτι εχει προβλημα ο θυρεοειδης μου και δεν λειτουργει σωστα ο οργανισμος μου, οτι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης θα προκυψουν και αλλα προβληματα και πως θα τα βγαλω περα με τον πριγκιπα, οτι δεν θα τα καταφερω μεχρι το τελος, κατι θα παθω κ.ο.κ. Τι να πω..... οι ορμονες, η κλεισουρα, η μοναξια...... δεν ξερω τι φταιει αλλα νομιζω οτι οι σκεψεις μου με αρρωσταινουν. Ελπιζω να συνελθω γρηγορα, να παω σε κανενα γιατρο να με δει και να αποφανθει οτι ειναι κατα φαντασιαν ανθενης και να παρω τα πανω μου. Αλλιως ολα τ=μου τα λεφτα θα τα φαω στους γιατρους, κατα προτιμηση τρελογιατρους!!!!!!!!!!!!!!!!! και στα χαπια.

Βλεπω οτι το θεμα πεθερες καλα κρατει. Εγω οπως εχω πει ζω μακρια απο συγγενεις. Δοξα τω θεο τα πεθερικα βοηθανε πολυ και οποτε τους χρειαστηκα ηταν παροντες, ακομη και στο νησι ιδια μερα εκλεινα εισητηριο και ερχοταν. Η μαμα μου κοιταει τα 2 παιδια της αδερφης μου και ειναι δυσκολο να τα αφηνει ολα ανα πασα στιγμη και να ερχεται οποτε πεφτω στην αναγκη της πεθερας..... καλη ειναι δεν λεω, απλα να για φτασω να λεω το καλη ειναι περασαμε απο πολλα σταδια και φασεις και με κοπο τις ξεπερασαμε!!!!!!!!!

Αυριο τους καλεσα να ερθουν εδω για 3ημερο και πεταξαν απο τη χαρα τους.

ΜΑριαγιωργος λεμονιτα ε????????????????????? Θα γεμισω το ψυγειο με λεμονια για παν ενδεχομενο ;);););););)

Το μπεμπακι μου πρωτα ο θεος λιονταρακι θα βγει ;);););)

Αριαδνη ο σιδηρος σου πως ειναι? Παιρνει συμπληρωμα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Εγώ είμαι κουρασμένη αλλά και χαρούμενη για το τριήμερο!

Νάνσυ μου κρίμα που η μαμά σου δε σε βοηθά παρόλο που μένει από πάνω :(:(:( Γιατί ρε γαμώτο;; Τώρα με τα δίδυμα σίγουρα θα χρειαστείς βοήθεια παρόλο που δε δουλεύεις..Να κάνεις μια συζήτηση μαζί της και να της πεις ήρεμα όλα αυτά που σκέφτεσαι και σε απασχολούν.

Όσο για μένα άστα βράστα..Ναι φοβάμαι ότι αν δε δουλέψω μια ολόκληρη χρονιά, την επόμενη ή που δε θα με πάρουν ή που θα με πάρουν με ελάχιστες ώρες γιατί θα έχουν προσλάβει άλλη στη θέση μου για τη χρονιά που θα λείπω..Δε μπορώ να ρισκάρω...Πολλοί φιλόλογοι είναι άνεργοι και ψάχνουν δουλειά στα φροντιστήρια σαν τρελοί...

Delphine ο δικός σου γιατρός ήταν χειρότερος :?:?:? Ούτε αυχενική, ούτε Β επιπέδου;;; Όλα στην τύχη τα άφησε;;;; Όσο για τη σχέση σου με την πρώην πεθερά σου μπράβο και στις δύο! Ανοιχτόμυαλες και ακομπλεξάριστες!

Βρε nene μου το είχες παρακάνει κι εσύ με τη δουλειά...Καλά σου είπε ο άντρας σου..Μία δουλειά είναι υπεραρκετή για μια γυναίκα που σκοπεύει να κάνει οικογένεια..Βέβαια γυρνάω κι εγώ κάποιες μέρες στις δέκα και μισή το βράδυ αλλά τουλάχιστον φεύγω μεσημέρι..Θα προσπαθήσω να φτιάξω πάντως ένα πιο ανθρώπινο πρόγραμμα για του χρόνου που θα έχω και το νινί!

Αλέκα η κορούλα σου είναι μια πολύ όμορφη πειρατίνα! Να τη χαίρεσαι!

xtinaki μπράβο στη μανούλα σου! Ευτυχώς και η δική μου με βοηθά πολύ. Μάλιστα εδώ και 3 μέρες βγήκε και στη σύνταξη! Πάνω στην ώρα!!!!Γέννησε η ξαδερφούλα σου;;;; Όλα καλά πήγαν;;

Maxim 43 είναι η μαμά σου;;; Πόσο είσαι μικρούλα;;;Η μαμά σου πώς νιώθει που θα γίνει τόσο νέα γιαγιά;; Άλλες γίνονται μάνες στα 40!!!!

Μπεμπούλα με το καλό να αποκτήσεις τα διδυμάκια σου! Έχουμε και άλλη διδυμομανούλα στην παρεούλα μας! Θα ανταλλάσσετε εμπειρίες και γνώμες!

Κορίτσια δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι άλλο γιατί νύσταξα..Η ώρα πήγε πάλι τρεις....Αύριο ξανά! Φιλάκια σε όλες τις καλοκαιρινές μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααα!!!! :D

Καλές ΑΠΟΚΡΙΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣσσ :twisted: (εβαλα τα αποκριάτικά μου!)

Πάντως εγώ αγαπητές μου, έχω νιώσει μέσα στην κοιλιά μου σαν να έχω μηχανή με ποπ κόρν! Και μάλιστα, από τη 15η εβδομάδα...!!!

Είναι η τρίτη εγκυμοσύνη μου, αλλά η πρώτη που θα γεννηθεί παιδί καλως ερχόντων των πραγμάτων. Στις άλλες απέβαλλά μέχρι και τον 2ο μήνα, οπότε μη βιαστείτε να πείτε ότι δεν είμαι πρωτότοκη.

Κάποιοι και κάποιες μου εχουν πει ότι επειδή το μωρό είναι ζωηρό, αλλώστε και ο γυναικολόγος μου το έχει πει, αλλά και το νοσοκομείο που πάω για υπέρηχο το έχει πει ο εκεί γυναικολόγος, ότι είναι από τα πιο ζωηρά μωρά που έχει δει, μου λένε λοιπόν, λέγω... ότι μάλλον θα είναι αγόρι!

Να και τώρα που σας μιλάω, σκάνε "ποπ κόρν" στην κοιλιά μου! :lol::lol::lol:

Χτες ένιωσα κάτι σαν δυο χεράκια, να μου πιέζουν το έντερο.. ήταν σε ένα μόνο σημείο, και πολύ περιορισμένο... είχε πλάκα, αλλά τοπικά πονουσε. Χάιδεψα την κοιλιά μου, και όταν είπα "εεεε σταμάτα επιτέλους, με κούρασες, ασε που με πονάς! Ως δια μαγείας, εξαφανίστηκε το άγγιγμα και εφαγα πάλι ένα "ποπ κόρν'"!

Παρεπιπτόντως να σας πω οτι ειμαι γω 17εβδ και 5ημερων. Το στίκερ μου είναι λάθος αλλά δεν ξέρω να το διορθώσω! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.......κατεφθασε το τριημερο....αλεκακι δυναμικοτατη δφαινεται η σαντυ,της παει πολυ η πειρατινα.Κοριτσια αληθεια,ποσο χρονων ειστε,εγω 28.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!σημερα εχει υπεροχη μερα!!!κ ειμαι χαρουμενη!καταρχας να καλωσορισω την μπεμπουλα στην παρεα μας!την γνωρισα λιγο νωριτερα εγω!επιτελους γιατι ημουν μονη!!!χαχα

λοιπον κοριτσια εχθες βγηκα απο το σπιτι!τι ανανεωση!μονο σπιτι δουλεια ημουν!αφησα την μικρη επανω στους γονεις γιατι κοιμωταν(μην παρεξενευεστε οταν γυρισαμε ηταν με τον μπαμπα μου!χαχα)κ πηγαμε σε ενα εμπορικο να αλλαξουμε ενα δωρο κ μετα σουπερ.α!ψωνησα απο τα Η&Μ τσαμπα!στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα δωσει μια περουσια στα λητω!κ δεν το ξανακανω.εξαλλου πιστευω πως ειναι κ η τελευταια εγκυμοσυνη!με 50 ευρω πηρα μπλουζα ζακετα κ ενα καλοκαιρινο μαυρο μπλουζακι.εφεραν καινουργια!πολυ χαρηκα!φυσικα θα ξαναπαω να παρω κ αλλα μπλουζακια μου αρεσαν πολυ.στην πρωτη εγκυμοσυνη οι εποχες ηταν αναποδα.μικροι μηνες καλοκαιρι μεγαλοι μηνες χειμωνα!

αχ!δεν ηταν σημαντικη εξοδος αλλα με την μικρη αποκολληση που ειχα δεν πηγαινα πουθενα λιγο η κριση στην δουλεια κτλ δεν υπηρχε διαθεση.

κ τωρα το καλυτερο!δειτε ποσο εβδομαδων ειμαι!οι δευτερομανουλες θα ξερουν.ειχα ακουσει τα διδυμακκια απο τελος 13ηεβδομαδας!πολυ νωρις!κ απο εκεινη την ημερα καθε μερα!αν κ εχω την εντυπωση οτι μονο το ενα κανει σαν τρελο!μαλλον ενα κ ενα θα ναι!σαν την κορη μου κανει το ενα το αλλο μαλλον κοιμαται ορθιο!χαχα οπως οι αντρες!χαχαχα

λοιπον αφου γυρισαμε ψοφια εγω!τακτοποιουμε τα πραγματα κ ξαπλωνω στην καναπεδουμπα!κ ξαφνικα(το χα ξανανοιωσει ορθια αλλα νομιζα πως ηταν ιδεα μου)σηκωνω την μπλουζα κ τι να δω;το ενα μωρο χορευε κ η κοιλια μου εκανε κυματισμους κ καθε 1 λεπτο εμφανιζοταν ενα εξογκωμα!!κ το επιανα κοριτσια!!!!απιστευτο!αυτο το πραγμα το ζουσα στην πρωτη εγκυμοσηνη στους μεγαλους μηνες!7-8-9!μα τοσο στριμωγμενα ειναι τα καημενα;το επιασε κ ο αντρας μου κ τρελαθηκε!φωναζε να το! να το!κ μετα αρχισε το ανχωτικο του!το αλλο γιατι ειναι τοσο ησυχο;χαχα

μα τοσο διαφορετικα ολα βρε κοριτσια!αχ ανυπομονω να τα δω!!!

αλεκα η κορη σου κουκλα!εγω μαλλον αυριο θα την μασκαρεψω κ θα παμε τσαρκα.δυστυχως κοριτσια δεν μπορω να σας βαλω φωτο φοβαμαι να εμφανιζω την μικρη.φωναζει κ ο μπαμπας κ στο φασεμποοκ δεν την εχω βαλει πουθενα.μονο δυο φωτο εχω οταν ηταν μες την κοιλια!χαχα

κοριτσια αυτες τις ψυχολογικες μεταπτωσεις που εχετε της ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη!εριχνα το κλαμα της αρκουδας!!αφου φοβομουν μην γεννησω κ παθω επιλοχιο.αλλα ευτυχως ολα καλα. σε αυτη την εγκυμοσυνη ειμαι μια χαρα.ειδικα σημερα πεταω!χαχα

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou simera exei polu wraia mera k se mas edw alla exw doulitses na kanw opote spiti simera.... nansy mou eides ti wraia pou einai na kaneis boltoula k egw ananeonomai otan vgainw eksw, k exw k mia oreksi simera...... egw prepei na eimai i pio mikri tis pareas eimai 21... anthi mou i mama den to pire toso katakarda oso o mpampas.... otan tou to eipame nai leei polu wraia xarika alla polu mikros den eimai gia na ginw pappous? entometaksei exw k ena mikro aderfaki pou tha ginei 6 se 1 mina peripou, o pio mikros theios tha einai mou fenetai....xixixi pasxalaki mou xalarwse den exeis tpt tsampa anxwnesai mou fenetai .. k egw pou akouw gia kapoies eksetaseis k astheneies nomizw oti ta exw k egw k thelw na kanw eksetaseis na sigoureuto oti to zouzouni mou einai mia xara... sas filw gluka k na perasete kala oses vgeite voltoula simera... egw tha psisw ton antra mou otan gurisei na pame gia kafedaki..... edw gurw tha eimai..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!πηγατε τριημερακι???Εμεις δυστυχως θα την βγαλουμε αθηνα,αλλα ευτυχως εχει καλο καιρο και θα περατζαρουμε αργοτερα!!!

κατα τ αλλα ειμαι 3 μερουλες που εχουν παυσει οι εμετοι ,μονο λιγες αναγουλες εχω...πωπω νομιζα οτι δεν θα σταματουσαν ποτε.Αλλα ρε γαμωτο αργει ο επομενος υπερηχος(5/2) και μου χει λειψει πολυ :cry:

εγω ειμαι 30χρονων αλλα ακομα δε το πιστευω,ουτε να το ξεστομιζω δε μπορω :shock: !!εχω μεινει ακομα στα 26 που μου ειναι και πιο θελητο.

καλο weekend να εχουμε και την Δευτερα λαγανιτσα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το απο πάνω βίντεο κοριτια το ειχα φτιαξει περσυ που κλειναμε 7 χρονια.....κ καλα εφιαξα ποπ κορν κ του ειπα θα δουμε dvd σημερα το εβαλα κ επαιζε στην τηλεοραση κ εμεινε με το στομα ανοιχτο....φετος επειδη παλι δε παιζουν λεφτα...λεω να κανω την συνεχεια του βιντεο κ να βαλω μεσα κ φωτο απο τους υπερηχους..!!!! ;)

στισ 22/03 κλεινουμε 8 χρονια.!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!

γραφω βιαστικα απο τη δουλεια,χθες βραδυ εγραφα παλι κ μου εκανε κατι ο γιος μου κ εσβησε κ μετα επρεπε να τον ταισω κ νανι.

εκανα αυχενικη απλα ηταν λιγο ψηλη δηλ 2,5 αλλα κατα τα αλλα ολα μου ειπαν καλα.τωρα περιμενω κ το αιμα.εσας ποσο σας βγηκε ρε κοριτσια;εν τω μεταξυ μου πε μαλλον κοριτσι αλλα μη το δεσω.παντως στον αντωνη μου ειχα 1,9 κ γενικα καλυτερες μετρησεις ε κ τωρα εχω αγωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...