Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

ti kanete koritsares?egw edw spitaki xalia o kairos shmera...pfff panw pou nomizame oti eftiaske ligaki ksana ta idia...shmera to programma exei gigantes pou exoun ;lipsei ston antra mou kiegw mallon patatoules me araka giati an kai thelw na faw gigantes fovamai oti tha me piasei to entero mou pou idi exw provlima...

aleka mou egw otan vgainw eksw thelw na piw kana mpoukali tekila(giati epina polu prin..)alla epeidi den mporw oute na piw oute na kapnisw de mou kanei aisthisi na piw kai parapanw..opote pinw ena krasi etsi gia na mh dipsaw... :?:?

lia mou kiegw ta idia exw mpoukomeni myth monima pia kai exw swthei to vrady ston upno me tis tianies aytes tis breathright alliws den koimamai...oso gia to laxaniasma....asto sa psofimi kiegw...upomoni kai tha apozhmiwthoume gia ola ayta molis to paroume agalitsa ;););)

sas filw kuklitses mou fouskwtesssssss!!!!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει χρησιμοποιήσει καμία ring sling?Ειχα παρει ένα,βολικό φαίνεται αν μάθεις να το χρησιμοποιείς σωστα.Το πήρα σε μαύρο που ταιριάζει με όλα τα ρουχα,και μπορει να το φοράει και ο μπαμπας.Αλλα δεν ξέρω καμία να έχει χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο τύπο.Βασικά με ενδιαφέρει αν βολεύει στο θηλασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lia μου ring sling δεν εχω παρει γιατι δεν του αρεσαν του αντρα μου αυτο το στυλ και ετσι του πηρα ενα κανονικο μαρσιπο της chicco απλως δεν μπορουσα να το θηλασω αλλα δεν με πειραζε κιολας εβγαζα τη μικρη απο το κουνελο εριχνα ενα σεντονακι και τη θηλαζα ή αλλιως στο αυτοκινητο...

παντως το ρινκ σλινγκ ειναι βολικο στο θηλασμα εχω δει και αλλες που τα φορανε και θηλασουν ταυτοχρονα!

χριστινακι τεκιλιτσες δε πινω αλλα τζινακι το χτυπαω αλυπητα ή αλλιως μπυριτσες ή καμια βοτκιτσα!!!

παω για νανακια φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Όπως διάβασα στις προηγούμενες σελίδες οι ιώσεις δίνουν και παίρνουν αυτό τον καιρό. Εγώ τελικά στο τσάκ τη γλιτωσα, τώρα μόνο λίγο ο λαιμός με ενοχλεί. Ο αντρούλης παρουσίασε ψαρονέφρι ψητό με λαχανικά και με πατάτες φουρνου, είπε κάποιος πως ο έρωτας δεν έχει σχέση με το στομάχι?? Και να φανταστείτε πως όταν τον γνώρισα δεν ήξερε ούτε αυγό να βράσει. Τώρα με έχει ξεπεράσει..

Άννα καλά έκανες και άλλαξες γιατρό αν ο άλλος δε σου γέμιζε το μάτι, υπάρχουν τόσοι και τόσοι γιατροί εκεί έξω για να βρεις κάποιον που σου κάνει.

Πασχαλιτσάκι κι εγώ κοριτσάκι περιμένω και πραγματικά πιστεύω πως το δικό μου είναι πολύ ήσυχο. Δεν έχω μέτρο σύγκρισης φυσικά, αλλά άλλες μέρες την νιώθω συνέχεια και άλλες τίποτα. Γενικώς νομιζω πως είναι ήσυχη αρκετά.

Σχετικά με το μάτωμα των ούλων είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη. Την προηγούμενη εβδομάδα τελείωσα τον καθαρισμό που κάνω κάθε 6 μήνες και η οδοντίατρος μου είπε πως τα ούλα μου είναι σε κακό χάλι. Μου έγραψε ένα διάλυμα για πλύσεις κάθε μέρα το οποίο βοηθάει και είναι κατάλληλο για την εγκυμοσύνη. Έκανε 9 ευρώ και έχει ουδέτερη γεύση.

Για μάρσιπο κορίτσια δε ξέρω τι να σας πω, ακούγονται πολλές απόψεις. Εγώ θέλω σίγουρα αυτό που διευκολύνει στον θηλασμό, και αυτό θα είναι το αρχικό κριτήριο της έρευνας μου στα μαγαζιά. Τα ψώνια είπαμε με τον αντρούλη να ξεκινήσουν αρχές Απριλίου, ποιός περιμένει μέχρι τότε...? Άσε που θα είμαι 7μιση μηνών. Όχι πως προβλέπεται καμιά τεράστια κοιλιά αλλά λέμε...

Στις κοπέλες που μένουν Αθήνα εύχομαι αυτή η μαυρίλα του ουρανου να φύγει γρήγορα, σε όλες τις υπόλοιπες της παρέας ευχόμαι να είναι κάπου άνετα και ζεστά. Καλό απογευματάκι να έχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, παλι χάλασε ο καιρός ποτε θα φτιάξει επιτέλους δεν τον αντεχω αλλο τον χειμώνα με εχει κουράσει φέτος.

Ανθή νεύρα με την μαμά ε και εγώ ετσι την προηγούμενη βδομάδα αρπαχτήκαμε μια μέρα σε σημειο που μετά έκλεγα απο τα νευρα μου και ήταν μπροστά και η μικρή και ερχοταν και με αγκάλιαζε και εκει να δεις εγώ περισσοτερο κλάμα.

Αννα την Πέμπτη τελικά ελπιζω να σου αφήσει καλές εντυπώσεις ο νεος γιατρος και να αποφασισεις που θα μεινεις.

Αμαλία μη σε στεναχωρούν τα κιλά εισαι στις εβδομάδες που περνουμε κιλάκια και νομιζω ειναι φυσιολογικά. Και τα άλλα συμπτώματα που αναφερεις ειναι τις εγκυμοσύνης ειναι οπως ακριβώς στα έγραψε η Αννα, ολα ειπαμε ειναι στο πρόγραμμα.

Μάρσιπο sling ειχα και με βολεψε αφανταστα, έβαζα την μικρή μεσα πριν ακομα σαραντήσει, την φοραγα και μεσα στο σπιτι αν ηθελα να κανω καμια δουλεια και ήθελα τα χέρια μου ελευθερα και φυσικά έξω. Αν και το ειχα παρει σε φουξια ο άντρας μου δεν ειχε προβλημα και ειχε παει πολλές φορες με την μικρή έτσι στο super market. Βολευει και στον θηλασμο γιατι ξαπλώνει μεσα και με το υφασμα μπορεις να καλυψεις το μωρο. Με τον συγκεκριμένο μάρσιπο μονο στην πλάτη δεν καταφερα να την βολέψω, κάτι δεν έκανα σωστά, στο πλάι και μπροστά μια χαρά και καθιστή και ξαπλωτή, εχεις αρκετές δυνατοτητες ανάλογα με την ηλικια και τα κιλά.

Σας χαιρετώ για την ωρα, παω να ξυπνήσω την μικρή γιατι έχουμε να πάμε και κολυμβητήριο σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας γλυκουλες μου.

Ελπιζω να ειστε ολες καλα. Εγω ειχα μια μικρη περιπετειουλα :cry::cry::cry::cry::cry::cry: Απο εχθες ειχα πονο χαμηλα στην κοιλια, αρχικα στα πλαϊνα στις σαλπιγγες και μετα απο το βραδακι και κατα τη διαρκεια της νυχτας σε ολη την κοιλιτσα μου. Με ανησυχουσε πολυ αυτος ο πονακος και δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου....... Το μονο που με καθυσηχαζε ηταν το οτι παραλληλα ενοιωθα οτι ειχα ταση για αερια :oops::oops::oops::oops::oops: οποτε σκεφτηκα οτι ισως ειναι το εντερακι μου.

Σημερα εφερα τη μανουλα απο τη Βέροια να με ξεκουρασει, τηλεφωνησα στον γιατρο μου και μου ειπε οτι αφου δεν εχω αλλα συμπτωματα να μην ανυσηχω και να αρχισω το μαγνησιο.

Επειδη εγω ομως δεν ηρεμουσα, πηγα τωρα το απογευμα σ ε ενα γυναικολογο εδω και μου εκανε υπερηχο και ελεγχο τραχηλου. Ολα ειναι καλα, δοξα τω θεο, η μητρα δεν κανει συσπασεις, το μωρακι μας ειναι μια χαρα και ζωηροτατο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: και ο τραχηλος πολυ καλος.

Απλα μου εγραψε να κανω εξετασεις αν εχω ουρολοιμωξη ασυμπτωματικη και να σταματησω το ασβεστιο για λιγες μερες, γιατι προκαλει πονους :shock::shock::shock::shock::shock: (πρωτη φορα το ακουω). Επισης παρατηρησε οτι ειναι πολυ χαμηλα η τομη μου και οτι μπορει να ευθυνεται και αυτη για πονους χαμηλα στην κοιλια, πραγμα που σημαινει οτι αν φταιει αυτη θα εχω πονους σε ολη την εγκυμοσυνη.

Δεν ξερω ρε κοριτσια, σιγουρα εμπιστευομαι απολυτα τον γιατρο μου και δεν εχει κανει ποτε λογο για ασβεστιο και τομη= πονοι. Εσεις τι λετε????????

ΚΑτα τ΄' αλλα για να σας σχολιασω λιγακι ;);););)

Kangaroo μου με το καλο στον 5ο :):):):):):)

Ανθη μου μη στεναχωριεσαι για τα ξεσπασματα. Τι να κανουμε και εμεις οι ερμες οι μανουλες, λιγο οι ορμονες, λιγο η κουραση, καποια στιγμη θα ξεσπασουμε...... Το νινι δεν παθαινει τιποτα!!!!!

Ραπανακι μου το κολπο με το μαχαιρι και το ψαλιδι εδειξε ΚΟΡΙΤΣΙ!!!!!!! Θα το επιβαιβεωσουμε συντομα ;);););)

Αννα με το καλο στο νεο γιατρο. Ελπιζω να μεινεις ευχαριστημενη.

Αριαδνη τι εγινε με τον γιατρουλη????? Περιμενουμε νεα σου :):):):)

Αλεκα μου ξεκινησα σταδιακο αποθηλασμο απο τον Μαιο. Απο τα 6 γευματα τη μερα-νυχτα, εκοψα αρχικα τα νυχτερινα και μετα σιγα σιγα εφτασα μονο πρωι-βραδυ. Επειτα μονο βραδυ και μετα απο λιγο καθολου. Οταν σταματησα εντελως για καμια εβδομαδα το ενα στηθος ειχε κανει γρομπαλακι και το ετριβα με λαδακι και το πατουσα ισα ισα να το αδειασω και ολα καλ ;);););)

Εγω να δειτε λαχανιασμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σερνομαι στην κυριολεξια και με ενοχλει πολυ και η ορθοστασια.

Να ρωτησω και κατι αλλο..... υπαρχει πιθανοτητα ο πονος να ειναι εντερο και να μην εχω καθολου δυσκοιλια???? Πως καταλαβαινουμε τον πονο εντερου??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααααααααααααααααααα πανεμορφες κοιλιτσες τι κανετε???????delpine μου και γω το ιδιο κανω καθε βραδυ τρελη διψαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

τι ωραια φαγητακιαααααααααααααααααααααααααααααααααααα φαγατε????????????χι χι χι χι χι χι χι χι χι

boub μια χαρα τον βρησκωωωωωωωωω τον αντρουλη σου ψαρονεφρι με λαχανικα ε????????μιαμ μιαμ

πασχαλιτσακι μου σου ευχομαι να ειναι κοριτσακι και να βγει αληθινο το τεστακι χι χι χι χι χι

κατα τα αλλα ο καιρος χαλια μουντηλαααααααααααααααααααααααα ελεος πια

φιλακια πολλα σε ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!!

Ti kanete? Koritsia egw simera peiga sti douleia to mesimeri kai me epiase mia duspnia etsi sta kala kathoumena kai eniwtha oti den pernw oksugono. Afou fantasteite oti anoiksa to parathiro kai epi 1 wra kathomoun dipla tou mpas kai sunelthw. Mou erxotan kai lupothimia. Den kserw giati etsi ksafnika, twra eimai kalitera.

Delphine etsi einai to swsto, na pigainoume kapou kai na mas bazoun sta kalitera trapezia, na mas anoigoun tin porta kai ola auta! As to ekmetaleutoume twra gia oso mporoume!

Anthi, oxi mono polulogou, alla thumasai kai ti eipan oloi! Egw idi exw ksexasei ta misa afou diabasa 4 selides!!!

Rapanaki mou poies fetes kale...mipws ennoeis fetes pswmi?? Giati mono pswmakia blepw na kanoume!!! Mi blepeis tin fwto ksegelaei giati einai apto plai!!

To pote tha niwsete to mwro sas nomizw diaferei sto kathe atomo alla apo oti katalaba apo tin 14 ews kai tin 20 ebdomada kapou to akous. Egw pou einai to prwto mou to katalaba stin 17 polu elafria afou den imoun sigouri an einai to mwro h to entero, alla twra exei parei fora!! kai otan allazei thesei to niwthw sa na kanei ena kumatismo h koilia mou h san na exei ena fidaki mesa. Einai teleio! Oi pio polles kserete pws einai bebaia afou eiste deuteromanoules!

Anna, egw kserw kopela pou den eniwthe kala kai allakse to giatro tis stin 8 mina opote mi niwtheis perierga! Kai egw to idio tha ekana! Euxomai na paei kala!

Lia ti wraia pou fugate 3imero! Emeis apla bgikame kai apolausame ton kalo kairo! Alla einai kalo na mporeis na ksefugeis ligo stin fasi pou briskomaste! Oso gia to laxaniasma...mono oi skales? Egw kai otan milaw meta apo ligi wra de mporw na milisw allo giati laxaniazw!!!! To ring sling den kserw katholou ti einai, katalaba kati san to marsipo alla den exw idea...as mas poun oi manoules pou kseroun apo auta kai egw tha ithela na mathw!

Xtinaki, ena piato gigantes euxaristws tha to etrwga twra!!!

Alla Boub kai sena mia xara ton briskw ton antra sou!!! Afou ftiaxnei kai tetoia!!

Pasxalitsaki mou egw eixa tetoious ponous prin ligo kairo kai peiga ektaktos sto giatro, imoun sxedon sigouri oti kati kako exei sumbei, telika itan apto entero, twra pou kai pou me pianoun tetioi ponoi. Pisteuw oti kai na min eisai duskoilia mporei na exeis giati egw kai meres pou paw kanonika kamia fora me pianei o ponos. Twra omws ton anagnwrizw kai kserw oti den trexei kati kako me to mwraki.

Pwpw polla egrapsa! Koritsia oses sunantitheite kalo kafe!!! Makari na sas kanei kai kalo kairo!!

Filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλησπέρα...

συγνωμη που δεν μπηκα νωριτερα αλλα σημερα πρωτη μερα δουλεια...καταλαβαινετε πως ειμαι...πηγα και σουπερ μαρκετ..7 παρα γυρισα σπιτι! :shock::shock:

τελικα ισχυει για αυριο στις 5 ????????????? :roll: :roll:

αθηναιοκοριτσα μου επειδη απο τη δουλεια μας εχουν κοψει την προσβαση :evil::evil: επειγη καπως να συννενοηθουμε...

κατερινακι μου(κανγκουρο) πρεπει να χεις το κιν.μου...παρε με αυριο αν ειναι να συννενοηθουμε...

επειδη δεν προλαβα να ανταλλαξουμε τηλεφωνα με τις υπολοιπες φουσκωκοιλιτσες της παρεας... :(:( οποια θελει ας παρει το κιν.μου απο την κατερινα...

ελπίζω να τα πουμε αυριο...και θα χει πλακα γιατι δεν εχει δει ποτε η μια την αλλη :lol::lol::lol: περιμενω τηλεφωνακι σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσακι υπομονή απο το εντεράκι θα ήταν, αυτο με το ασβέστιο δεν το εχω ξανακούσει και εγώ τι να πω . Ελπιζω να βγει το κολπο και να εχεις κοριτσάκι. Μου εχουν πει και ενα άλλο κολπο που δειχνει ποσα παιδια θα κάνεις και το φύλο με τον σταυρό ανάλογα με την ταλάντωση που κάνει ο σταυρός στο χέρι.

Ελενα μήπως κουράστηκες μπορει να ναι και απο το κυκλοφορικό ολα δουλεύουν πιο εντατικά τώρα.

Καρολινάκι εμεις θα τα πούμε οποιο άλλο κοριτσακι θέλει ας μου στειλει μηνυμα το πρωι να σας δώσω τα τηλέφωνά μας να συννενοηθούμε.

Καλο βράδυ κοριτσάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορ'ιτσια καλησπέρα!!!

Πήγαμε στο γιατρο, είχα φάει και τη σοκολάτα μου, έκανε τουμπες και απ΄όλα, αλλα...τα ποδια δεν τα άνοιξε....Παρατείνεται η αγωνία...το πήρα αποφαση, θα περιμενω τη β επιπέδου μια και καλή!

Ολα πάντως καλά και το μωρό τελικά ειναι 17 εβδομαδων όσο θα έπρεπε να είναι βάσει τελευταιας περιοδου, μεγαλωσε γιατί πηγαίναμε σχεδον μια βδομάδα πίσω λόγω μεγαλου κυκλου περιοδου..

Οποτε πητ 29/07 μας δινει τωρα ογιατρος...

Καληνυχτα και φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Είστε καλά;;; Σήμερα γύρισα στο σπίτι στις 22.30 από τη δουλειά, κοίμισα τον Πάνο και μέχρι πριν λίγο διόρθωνα γραπτά..Βαρέθηκα πια να ζω σε τέτοιους ρυθμούς...Τέλος πάντων.Πάλι καλά που έχω δουλίτσα να λέω σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς....

Ραπανάκι ούτε εγώ έκανα την εξέταση στην πρώτη εγκυμοσύνη. Τώρα την έκανα κι εγώ και ο άντρας μου γιατί αν την έκανα μόνο εγώ και έβγαινα φορέας (κούφια η ώρα που το ακούει) θα αναγκαζόταν να την κάνει και ο άντρας μου και δε θα είχαμε τα χρονικά περιθώρια μια που οι απαντήσεις βγαίνουν σε ένα μήνα. Έπειτα θα ήθελα να ξέρω όχι μόνο αν υπάρχει πιθανότητα το παιδί μου να έχει αυτή την ασθένεια αλλά και αν υπάρχει πιθανότητα να είναι φορέας...Πάντως θα έπρεπε να την κάνουν όλα τα ζευγάρια την εξέταση στον προγεννητικό έλεγχο. Είναι ακόμα πιο σημαντική από την εξέταση για στίγμα γιατί η κυστική ίνωση είναι πιο συχνή από τη μεσογειακή αναιμία...

Lia το θέμα με τα κιλά είναι μια πονεμένη ιστορία...Λίγα πάντως είναι τα κιλά σου μην ανησυχείς..Όσο για το λαχάνιασμα, επίσης πονεμένη ιστορία..Λαχανιάζω κι εγώ εύκολα..Να σκεφτείς ότι μένω στον 3ο όροφο και ακόμα δεν έχουμε βάλει ασανσέρ :?:?:?:?

Εγώ είχα αγοράσει μάρσιπο, τον είχα πληρώσει 120 ευρώ και τον χρησιμοποίησα μόνο 1 φορά γιατί δε με βόλεψε ποτέ....Αφήστε που έχω και μια ευπάθεια στην πλάτη...Είχα πάει στο σούπερ με τον Πάνο στο μάρσιπο και γύρισα με πόνους στην πλάτη..ΔΡΑΜΑ! Καρότσι και πάλι καρότσι!

Κατερινάκι είναι ΑΠΑΙΣΙΟ να μας βλέπουν τα μικρά μας σε τέτοια κατάσταση...Πολύ χάλια ένιωσα γαμώτο..Έλα όμως που είμαστε άνθρωποι και δε γίνεται πάντα να συγκρατούμαστε.....Σήμερα αποκαταστάθηκαν οι σχέσεις :lol::lol::lol: Τελικά την Αγγελικούλα την κοιμίζεις τα μεσημέρια;;;

Πασχαλιτσάκι λογικά το έντερο θα είναι αφού οι πόνοι συνοδεύονταν από αέρια...Ασβέστιο εγώ δεν παίρνω. Μου έχει δώσει μαγνήσιο, filicin και σίδηρο. Επίσης πίνω και φακελάκια τανίλας για τη δυσκοιλιότητα. Είχα απίστευτο πρόβλημα και αυτά με έσωσαν!!!!

Έλενα ξέρεις γιατί θυμάμαι τι είπαν όλοι;;; Διαβάζω μια δημοσίευση και γράφω, μετά την επόμενη και ξαναγράφω κλπ. Όταν τελειώσει η σελίδα κάνω αντιγραφή σε αυτά που έγραψα, αλλάζω σελίδα πατάω επικόλληση και διαβάζω ξανά μια μια τις δημοσιεύσεις...Μερικές φορές όμως δεν έχω το χρόνο να το κάνω αυτό και έτσι γράφω κι εγώ ό,τι θυμάμαι :oops::oops::oops::oops: ....Τι σου είπε ο γιατρός για τη δύσπνοια;;

Βρε κορίτσια μια χάρη...Αν γίνεται μη γράφετε με greeklish γιατί δε διαβάζονται καθόλου εύκολα :?:?:?

Δε σας είπα το σημαντικότερο. Με πήραν σήμερα τηλ. από το ιατρείο του doctor και μου είπαν ότι τα αποτελέματα της papp A βγήκαν πολύ καλά!!! 'Εφυγε και αυτό το άγχος. Καλή η αυχενική, καλά και τα αποτελέσματα του papp A.!

Αριάδνη καλύτερα που θα μάθεις αργότερα το φύλο για να είναι σίγουρο αυτό που θα σου πουν. Εμένα στο μάλλον με έχουν και άμα τελικά μου πουν άλλα θα ξενερώσω γιατί εδώ και 2,5 εβδομάδες σκέφτομαι κοριτσάκι......

Αυτάααααααα...Πολλά φιλάκια σε όλες και ζητώ συγνώμη από όσες δε σχολίασα :oops::oops::oops::oops:

ΥΓ.Καγκουράκι και Καρολινάκι να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ αύριο! Μακάρι να μη δούλευα να ερχόμουν κι εγώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Eimai prwini simera...ksupnisa stis 6 kai den me ksanapeire o upnos.

Kangaroo, pithanon na einai kai auto pou les apo tin kourasi. Den kserw. Twra eimai kalutera eutuxws.

Auto pou les me to stauro to kserw kai egw. Mou to eixe kanei mia theia mou prin mathw fulo kai bgike koritsaki. An o stauros etsi opws ton kratas apo tin alusida kanei kuklos, upotithete pws einai koritsi kai an kanei mono mpros pisw agori. Kalo kafedaki na perasete kala!!

Ariadni mprabo pou eidate to mwraki. Kane upomoni gia to fulo, tin epomeni fora sigoura tha to deis! Ase kai egw mexri na mou to pei eixa skasei giati eixa paei stin auxeniki sigouri oti tha to mathw alla tipota!!

Anthi eisai kathigitria? An nai eimaste sunadelfoi! Sto giatro den peiga giati mexri to bradaki eixa iremisei ligo. An ksanasumbei omws tha paw. Auta ta fakelakia tanilas pou les ti einai? Ta pernw etsi apo to farmakeio?? Kai ta zitaw etsi? Ase kai egw tromero problima me ti diskiliotita. Eixa kai prin alla twra paraegine. Zitw sugnwmi gia ta greeklish alla den ginetai na grapsw me ellinika giati einai apto ekswteriko to laptop kai h grammatoseira einai sta agglika. Den exw idea pou einai ta Ellinika grammata kai tha ekana 1 wra na grapsw mia leksi mexri na ta brw!!

Kalimera se oles kai filia polla!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες τις κοιλιτσες τι κανετεεεεε???????????????εγω κλασικα στην δουλιτσα και νυσταζωωωωωωωωωωωωω απιστευτα ο γλυκος ο υπνος ερχεται το πρωιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ενω ολο το βραδυ περα δωθε στο κρεβατι ο αντρας μου λεει οτι κανω σαν καραβι και νιωθει οτι θα βουλιαξουμεεεεεεεεεεε χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χ α

elena μου εσυ ειδικααααααααααααααααααααααα μεσα στα ψωμακια εισαι χα χα χα χα χα χα χα χα χα χ αχ χα χα χα χα χα χ ελεος.....................αχ αυτο το λαχανιασμα ειναι θεμαααααααααααααααααα ειδικα οταν θελουν και τα παιδια μου αγκαλιααααααααααααααααα εκει να δειτεεεεεεεεεεε ανεβαινω τις σκαλες και η γλωσσα στο πατωμαααααααααααααααααααααααα ariadni μου με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και πάλι!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Άλλαξα και το τικεράκι για να συμβαδίζει με την νέα "ηλικία"του μωρού..Ελπίζω να μην ξαναμικρύνει μετα!!! :D

Εσεις οι δευτερομανούλες για πείτε μας, πότε πρέπει να αρχίσουμε τις αγορές για τα μωράκια? Υποθέτω γύρω στον 7ο? Κάποια στιγμή πρέπει να μας ενημερώσετε και για το τι είναι απαραίτητο εμάς τις άπειρες!!

Κατα τ΄άλλα κορίτσια ο γιατρός μου είπε ότι και οι 2 κλινικές που ξεγεννάει δεν είναι στον Εοππυ, ήταν για λίγο και τώρα βγήκαν, τώρα ούτε κι αυτός ξέρει τί θα γίνει μέχρι το καλοκαίρι!

Άλλη ερώτηση: είχατε ρωτήσει το γιατρό σας για την βαφή μαλλιών? Εμένα βρέ κορίτσια ήταν πολύ χαλαρός και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα..τί να πω!

Αλέκα μάλλόν πρέπει να με αλλάξεις στη λίστα και να με βάλεις τον Ιούλιο... μέχρι νεοτέρας!!! Όσο για το φύλο, θα είμαι μάλλον η τελευταία απο την παρέα που θα το μάθω!!!

Φιλιά σε όλες και να έχετε μια όμορφη μέρα και καλό καφέ στις Αθηναίες, ζηλεύω που δεν μπορώ να έρθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou.... elena k emena kamia fora me epiane duspnoia gia ligo alla pio suxna otan laxaniazw.... ax k egw thelw re koritsia kafedaki zhleuw kala na perasetai oses sunantitheitai...... gia ta psonia tha thelame ontws na mas poun oi deuteromanoules giati den exw idea oute egw.... simera exw kati doulitses tha vgw k to menou mas exei psaraki (pou kanonika den to etrwga alla twra pws k me trabikse den kserw, to thelei to mwro mou) ase pou me exoun piasei k ligoures k oti vlepw thelw na to faw exw adeiasei to psugeio... egw auto pou lete me ton stauro to kserw me velona k klwsti to eixan kanei stin mana mou k vgike...ariadni mou upomoni gia to fulo einai ligo ntropaloutsiko to mikro sou..... sas filw tha ta poume meta...

aman anthi mou to ksexasa k den prolavenw na ta svisw k na ta ksanagarpsw twra to epomeno uposxomai na einai sta ellinika.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααα!!!!!!!!!!!! αριαδνη χαιρομαι που ειδατε το μωρακι!!! ντροπαλουλη ειναι!!!! ;);) κ εγω πινω καφεδακι τωρα,ειχα και τον μαστορα εδω για τον φουρνο μου....τελικα δεν ηταν μονο ενα καλωδιο.ηταν κ η πλακετα... 160ε πληρωσα.. :cry::cry::cry::cry: πανε τα λεφτουδακια μας..εμεινα με 10ε.ευτηχως εχει βενζινη το αμαξι για να κατεβω στον γιατρο..μονη μου θα παω σημερα να δω την μπουμπου μου.ο αντρας μου στην δουλεια ειναι,δεν μπορεσε να αλλαξει την βαρδια. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στις ομορφες φουσκοκοιλιτσες...

Delphine μου τι ωραια που θα πας να δεις το μωρακι σου..τυχερουλα..κ γω παντα μονη μου παω γιατι δουλευει ο αντρας μου...εδω να φανταστεις την Δεσποινα την γεννησα 11 η ωρα το πρωι κ ο αντρας μου ηρθε στις 6 το απογευμα..ασε κ αυτη την φορα μονη μου θα γεννησω ετσι το βλεπω...

Ariadni79 μου χαιρομαι που ειδες κ συ το μωρακι σου κ ειναι ολα καλα υπομονη για το φυλλο.....κ αυτο για τις κλινικες ειναι αγνωστο κ για μας ακομα....θα δουμε μεχρι τοτε τι θα γινει...

Elena_c μου ευχομαι να μην σε ξαναπιασει κατι τετοιο κ να προσεχεις να μην κουραζεσαι πολυ....

Ανθη μου ουτε κ γω τα ξερω αυτα τα φακελακια τανιλας...πες μας πως τα ζηταμε...γιατι κ γω εχω φοβερο θεμα με την δυσκοιλιοτητα....οτι κ να κανω κ να φαω τιποτα δεν γινετε...αν μπορεις ενημερωσε μας....ουτε την εξεταση αυτη της κυστικης ινωσης εχω κανει ουτε τωρα ουτε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πρωτη φορα τακουω....

Μαχιμ μου τα ψωνια εγω τα ειχα αρχισει οταν ημουν 7 μιση μηνων...αφου ειχα κανει ευρευνα αγορας καλη...ειχα παει σχεδον παντου κ σιγα σιγα αρχισα να καταληγω...πιστευω πως το καροτσι ειναι η πιο δυσκολη επιλογη γιατι δεν εχεις ιδεα απ αυτα...θα κοιταξεις να ειναι πρακτικο κ μικρο να χωραει μεσα στο αυτοκινητο...ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ σημαντικο κ αν θελεις για τους πρωτους μηνες το καροτσι να μπορει να γυρναει απο την δικη σου πλευρα δηλαδη να μπορεις να βλεπεις το μωρο καθως πηγαινεις τη βολτα σου αυτα θα προσεξεις...εγω μαρσιπο πηρα τον κανονικο της chicco κ ημουν πολυ ευχαριστημενη μεχρι 8 μηνων την εβαζα μεσα κ πηγαινα για ψωνια....

Πασχαλιτσακι υπομονή απο το εντεράκι θα ήταν, σιγουρα κ γω το παθαινω...εχω φοβερο προβλημα οπως προειπα....κ αυτο με το ασβεστιο με τρομοκρατησε....δεν το χω ξανακουσει...

Παλι πολλα ειπα πρωι πρωι....παω να μαγειρεψω....μπαμιες με κοτοπουλο σημερα....

Α κοριτσια Ναταλια κ Μαρια μου αν μπορεσω αυριο κ μπορειτε κ σεις θελετε να παμε για καφεδακι??????

Καλημερα σε ολες..καλη ευκολια ευχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πιτσιρίκες!!!

Πήγα για τις εξετασεις μου βιοιατρικη.Χαμος γινόταν,περίμενα καμιά ώρα και.Ευτυχώς εχει λίιιιγο καλύτερο καιρο,προς το παρόν δηλαδή.Αλλα το κρύο ,κρύο..

Κι εμένα μ'επιασε πιο 'εντονα το 'εντερο χτες βράδυ και σήμερα πρωι.Έντονος πόνος σαν ''εκτακτο'' ;) αλλα χωρις τετοια αποτελεσματα...Βαράει και μέση ο πόνος,μάλλον λόγω μετατόπισης φαντάζομαι.Ποιος ξέρει τί γίνεται εκει μέσα?Απορώ πως χωράνε ολα!

Αθηναίες για το καφεδάκι αυριο δεν ξέρω ακόμα.Τελικά ποιές μπορούν σίγουρα?

Ρε κοριτσια βρήκα κάτι που εψαχνα καιρό μήπως το παραγγείλω http://www.babyinn.gr/v1/products/view/205/

Αλλα λίγο ακριβές μου φαίνονται,νομίζω.Και θέλω δυο.Τι λέτε?Πως σας φαίνονται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα.

Σημερα ξυπνησα νωρις (για εμενα!!!) γιατι πηγα στο μικροβιολογικο. Ειδα οτι μου Εβαλε να κανω μια γενικη αιματος, γενικη ουρων, καλλιεργεια ουρων και αντιβιογραμμα, ουρια, κρεατινινη, θυρεοειδη, νατριο και καλιο.

Εκτος απο τις πρωτες εξετασεις που αφορουν στο να δουμε αν εχω ουρολοιμωξη ή οχι τις αλλες τις εβαλε συμπληρωματικα, γιατι ο γιατρος μου στη Βέροια δεν μ' εβαλε ποτε να τις κανω (?????).

Αυριο το πρωι θα εχουν βγει οοοοοοοοοοοοοοοοοολα τ΄αποτελεσματα, οποτε αναμενουμε :shock::shock::shock::shock:

ΚΑτα τ΄αλλα νομιζω οτι ειμαι καλυτερα και μαλλον ειναι το εντερακι, γιατι οταν παω στην τουαλετα νιωθω πιο καλα.

Ξεχασα να σας πω και κατι ακομη που ειπε η γιατρος εδω...... Τη ρωτησα ποτε θα ακουσω το μωρακι μου και μου απαντησε κατηγορηματικα ειναι ειναι πολυ νωρις ακομη. Σε κανα 2 εβδομαδες πιθανον. Και της ειπα οτι υπαρχουν αλλες μανουλες που τα νιωθουν απο τη 13η εβδομαδα και που ειπε με σιγουρια οτι αποκλειεται γιατι το μωρακι τοτε ειναι πολυ μικρο για να νιωθουμε τις κινησεις του.

Επισης μου ειπε οτι το βλεπει να ειναι αγορακι ;);););););) αλλα οχι με σιγουρια. ΚΑτι σαν να ειδε, αλλα οταν εκατσε να δει καλυτερα στραυρωσε τα ποδαρακια του και εκατσε να δει TV!!!!! Εμενα παντως ρε κοριτσια δεν μ' επεισε. Κατι μεσα μου λεει οτι μεσα στην κοιλιτσα μου μεγαλωνει μι μικρη λουσατζου, οπως ηταν καποτε η μαμα της, προ αμνημονευτων χρονων :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σημερα το μενου εχει σπανακορυζο. Ο πριγκιπας θα δοκιμασει για πρωτη φορα. Αν δεν του αρεσει θα φαει εναν ωραιοτατο τραχανα και θα τον ευχαριστηθει!!!!!!!!!!!!!!!! Ο μπαμπας μας δεν ειναι λατρης των λαδερων, γι αυτο και βρηκα ευκαιρια να κανω σπανακορυζο που μ' αρεσει. Ασε που εμενα οτι και να μου βαλεις στο πιατο μιαμ μιαμ θα πω. Αν δεν ειχα τοσο ευαισθητο στομαχι θα ειχα γινει βουβαλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια το κανονισατε το καφεδακι??????????????? Πιειτε και ενα καπουτσινο ζεστο και για μενα ;););););) και στειλτε το λογαριασμο. Τα καφεδακια τα κερναω εγω!!!!!!

Μπραβο Αριαδνη. Χαιρομαι που τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα. Οσο για το μπεμπακι για να ειναι ντροπαλουτσικο, κοριτσακι θα ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω ψωνια εκανα σχεδον οταν μπηκα στο μηνα μου, γιατι νωριτερα δεν ηθελα, μηπως και παει γρουσουζια........ Τωρα εχω αρκετα πραγματα απο τον πριγκιπα. Αν ειναι κοριτσακι θα παρω καποια προικουλα σε ροζ και καποια ρουχαλακια-εσωρουχακια και ενα σλιγκ ή μει ται για τις βολτες. Εμενα ο μαρσιπος δεν με βολεψε καθολου :o:o:o:o:o:o

Σας χαιρετω για την ωρα :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλαρες μου!

Αnna ευχομαι να μεινεις ευχαριστημενη με τον καινουργιο γιατρο!

Πασχαλιτσακι και εγω λεω οτι αφου σε εξετασε και ειδε οτι ολα ειναι καλα θα ειναι απο το εντερο, να μην ανυσηχεις.Καλα αποτελεσματα με τις εξετασεις!

Κατερινακι και Ελενα και εγω το ξερω αυτο με το σταυρο ετσι ακριβως και σου βγαζει ποσα παιδακια θα κανεις και το φυλλο τους.Εμενα μου ειχε βγει αγορακι και μια πρωτη εκτιμιση του γιατρου μας το επιβεβαιωσε!

Ελενα μηπως ειναι απο αγχος? Ευχομαι να μην σου ξανασυμβει!

Αριαδνη και εμενα τουμπες εκανε με τη σοκολατιτσα και με το ζορυ διακριναμε το φυλλο, θα το δειτε σιγουρα τη επομενη. Θα εισαι και εσυ τωρα βλεπω στις φουσκοκοιλιτσες του Ιουλιου :D

Ανθη συγχαρητηρια για τα αποτελεσματα!

Λια καλα αποτελεσματα με τις εξετασεις!

Ντελφιν με το καλο να δεις το μωρακι σου!

Μaxim εσυ νομιζω ειχες γραψει για την πυκτικοτητα του αιματος? Εμενα τα νουμερα ηταν στην προληψη,πολυ χαμηλα, αλλα παρ' ολα αυτα θα τις κανω μεχρι να γεννησω και 40 μερες μετα. Ηταν και κατι μοριακες που ειχα κανει μαζι με αυτη την εξεταση πανε πακετακι και ετσι βγηκε το αποτελεσμα αφου πηγα και σε αιματολογο..

Απο το Σαββατο ενιωθα κατι στην κοιλιτσα μου αλλα δεν ημουν σιγουρη ...Εχθες ομως καταλαβα οτι ειναι απο το μωρακι!Ειμαι πολυ χαρουμενη που το ακουσα και εγω και πολυ συγκινημενη :D

Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο το Σαββατο ενιωθα κατι στην κοιλιτσα μου αλλα δεν ημουν σιγουρη ...Εχθες ομως καταλαβα οτι ειναι απο το μωρακι!Ειμαι πολυ χαρουμενη που το ακουσα και εγω και πολυ συγκινημενη :D

[smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

Καλες τουμπιτσες απο εδω και μπρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μaxim εσυ νομιζω ειχες γραψει για την πυκτικοτητα του αιματος? Εμενα τα νουμερα ηταν στην προληψη,πολυ χαμηλα, αλλα παρ' ολα αυτα θα τις κανω μεχρι να γεννησω και 40 μερες μετα. Ηταν και κατι μοριακες που ειχα κανει μαζι με αυτη την εξεταση πανε πακετακι και ετσι βγηκε το αποτελεσμα αφου πηγα και σε αιματολογο..

Γυρισα κ εγω πηρα κ κατι φραουλιτσες που λαχταρισα κ τις τρωω τωρα... Εγω τωρα που εκανα επαναλυπτικη βγηκαν κανονικα τα αποτελεσματα θα ξανακανω μια φορα ακομα κ αμα βγουν κανονικα παλι δεν εχουμε προβλημα μοθ ειπε η αιματολογος.... Τις εξετασεις για την κυστηκη ινωση που λετε δεν τις εχω κανει εγω απ'οτι θυμαμαι ειναι απαραιτιτες? :? κοκονα μου αυριο εχω να παω στον οαεδ για τι ωρα λες εσυ? δεν εχω προβλημα αλλιως παμε? αμα δεν ξαναμπω η μαρια εχει το τηλ αμα ειναι συνεννοηθειται κ πειτε μου κ εμενα..... Αυτο με το καροτσακι οντως με προβληματιζει πολυ.. κ εγω ψωνια κατα τον απριλη σκεφτομαι να αρχισω....

ποπο κσεχασα μου φαινεται να γραφω ελληνικα με τα greekenglish καμια ωρα θα με περνει να γραφω τωρα.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω οτι θα πανε ολα καλα με τον γιατρο την πεμπτη!!

καφεδακι.....αχχχχ μακαρι να μπορουσα να ερθω αλλα θα μπορω απο εβδομαδα λογω δουλειας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...