Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΜΑΖΙ.ΕΧΤΕΣ ΑΝΟΙΓΕ Κ ΦΥΛΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΤΣΑ!ΕΦΑΓΕ ΔΥΟ ΦΕΤΕς ΣΑΛΑΜΙ ΕΤΣΙ Κ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ Η ΠΙΤΣΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ενταξει μολις ηρθαν τα ξυλα αναψα το τζακι(τωρα περιμενω να παρει) και φευγω να φερω τη μικρη απο το χολειο! φιλακια κοιλιτσες θα τα πουμε παλι μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanete koritsakia mou??shmera tha fame mprizolakia eeeee??pwpw pws kai pws perimenw to vrady kielpizw to stomaxaki na einai kalytera poa xthes kai proxthes giati tote..tzampa i xara... :?:? exthes i pizza eixe asximi kataliksi....

maraki mou den to pistevw!!!idia mera exoume b epipedou!!e teeeelos eimaste adelfes gastroules :D:D:D egw exw nwris to prwi 9 nomizw esy?na pareis to makouli kai na tou peis oti sou ekleisan aprili anti marth opote na pas kai marti na se dei vre..profanos nomize oti tha sou kleisoun gia marti giayto sou eipe meta tin b epipedou ;)

nansoula mou an to paidaki sou den exei kenan provlima pou den trwei polla ennow na sas exei pei o paidiatros oti yparxei thema mhn agxwnese...giati i piesi tha ferei antitheta apotelesmata na ksereis..ta ezisa me tin kasderfi mou kai telika to paidi molis to afisan xalaro arxise siga siga vevaia na trwei perissotero ;)

aleka mou poso zilevw pou tha psiseis sto tzakaki!!axxxx kiemeis to vrady stous goneis mou dipla tha pame na tsiknisoume sto tzaki :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκακι και εγω τωρα εχω σταματισει λογο εγκυμοσυνης αλλα τα ενσημα τα εχω.Νene, πηγε η πεθερα μου πριν καμια 15αρια μερες στο ικα και της ειπε ο γυναικολογος οτι μπορω και απο τωρα να της φτιαξω τα χαρτια φερτε μου τον τελευταιο υπερηχο ,το βιλιαριο της και να εχει τα ενσημα.Τωρα απο Δευτερα που θα παω θα ξερω τι γινεται...Ρωτησες μηπως μπορουμε να τα καταθετουμε και τωρα, και το επιδομα το περνουμε 56 μερες πριν ?

Ελενακι δεν εχω ιδεα για τα μαθηματα ανωδινου τοκετου, καποια αλλη κοπελα θα εχει ενημερωθει.

Μινακι ολα καλα με το μωρακι σου με το αιματακι που ειδες φανταζομαι.Μπραβο κοριτσακι.

Αυτος ο καιρος οντως ειναι καταθλιπτικος.

Αντε να φτιαξει να αρχισουμε τις εξορμισεις και εγω εχω κλειστει μεσα :(

Σημερα Αλεκακι και εμεις λεμε να ψησουμε στο τζακι αφου εξω θα γινεται ενας πανικος και δεν σε προσεχουν τοσο και να βγουμε το Σαββατο, ας πουμε οτι θα ναι καλυτερα.

Ας παρουμε και κανα γραμμαριο σημερα δεν πειραζει 8-}

Οπου και να πατε αγαπημενες μου να περασετε καλα :D

Και του χρονου με τα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΑΡΟΥΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΤΡΩΝΕ ΠΟΛΥ ΦΑΓΗΤΟ Κ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.Κ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΑ ΦΑΕΙ.ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΕΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ Κ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΨΑΡΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μπριζολίτσες!

Σήμερα μη λουστείτε!Τσάμπα θα πάει!

Νομίζω πως το στομάχι όσο πάει κλέινει.Αλλα η λιγούρα παραμένει.Να δώ πως θα καταφέρω να φάω αποψε χωρίς να τα βγάλω!Θα πάμε σε φιλικό σπιτάκι.

Σήμερα είχε πολλους εφιάλτες!Με κατάθλιψη ξύπνησα!Πωπω...

Θα βάλετε και αποκριάτικα σήμερα?? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή Τσικνοπέμπτη!

Εμεις σήμερα κάναμε πυτζαμα πάρτυ στο Νηπιαγωγείο!

Εδώ βρέχει καταρρακτωδώς και βαριέμαι να πάω οπουδήποτε το βράδυ....θα χω τον άντρα μου όμως να γκρινιάζει!!! Α!θα τον βάλω να μου βγάλει και μένα μια φωτο!

Mariagiorgos, επειδή είμαστε στις ίδιες βδομάδες απ οτι θυμάμαι, και γω κάπου εκει έχω υπολογίσει ότι θα είναι η β επιπέδου...Περιμένω όμως το ραντεβου με το γιατρό τη Δευτέρα για να μου πει επακριβώς!

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.τρωτε ομορφες?εμεις δεν το τσικνισαμε,ολοι δουλευουν κι ειμαι μονη με την μαμα.Ισως το βραδυ...για το καλο.

Εγω την εχω πατησει ασχημα με το ικα,ληγει τελους του μηνα, και πιστευα οτι θα μου το ανανεωσουν αλλα τζιφος!εχω τα ενσημα αλλα ειμαι 30 ετων και δεν ειχα 1 χρονο καρτα ανεργιας...ειπαν!

Το ενα μετα το αλλο μου ερχεται γαμωτο.Ο αντρασ μου 2 χρονια ανασφαλιστοσ γιατι παιρνουν εργολαβιες με τον boss και δεν κολλαν ενσημα.

Και τωρα???Πως θα γεννησω Ιασω?Ελεγα οτι θα γλιτωναμε τα μισα απο το ικα.΄Που θα αλλαξω την γιατρο μου με χαλαει περισσοτερο! Χαλαλι θα τα εδινα και τα επιπλεον χρηματα ακομα και με δανεικα,αλλα δεν παει καλα κι ο αντρασ μου με την δουλεια κι εχω κατααγχωθει. :(

δεν ξερω τι να κανω τωρα?πρεπει να παω στην προνοια μηπωσ μασ καλυπτει κατι?εχει καποια κοπελα τιποτα υποψιν της?

Μας εχουν κοψει τα υπατα γαμωτο

Σορι για την γκρινια μανουλες :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σε όλες, βλέπω το θέμα που επικρατεί σήμερα είναι η τσίκνα και η γκρίνια της ημέρας..Μία από τα ίδια και εγώ, δε ξέρω τι μου φταίει.. Το βράδυ θα μαγειρέψει ο αντρούλης καθώς εγώ γυρνάω αργά, και ελπίζω να βρω ένα όμορφο και στολισμένο τραπέζι, με τσικνιστά παϊδάκια που αλλιώς θα με πιάσουν φοβάμαι τα νεύρα μου, τέτοια είναι η διάθεση μου σήμερα. Ελπίζω να ξεχαστώ όσο περνάει η ώρα..Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για σας πανεμορφες κοιλιτσες στρογγυλες και μυτερες γουτσου γουτσου καλη τσικνοπεμπτη να εχουμεεεεεεε να φαμε και κατι παραπανω λογω ημερας χι χι χι χι χι χι χι χι

πως ειστε?χτινακι και αλεκαααααααααααααα σας ζηλευωωωωωωωω αλεκα θελω και γω κατι απο ολα αυτα που θα ψησετε στο τζακι χι χι χι χι χι χι χι χι χτινακι μου και συ καλο φαγοποτι ...........

nansoula μου μην αγχωνεσαι τσαμπα μια χαρα ειναι το παιδακι σου θα φαει εκεινο οταν θελει και γω ανυσηχουσαααααα για τον μεγαλο μου γιατι για να φαει θελει πολυ κυνηγητο ευτυχως πηγε παιδικο και βλεπει τα αλλα παιδακια και τρωει πιο καλα καλα στο σπιτι ενα γαλατι και αυτο ηταν φαντασου ειναι 3 χρ και 2 μηνων και ειναι με το ζορι 12,5 κιλακια αλλα δεν θελω να τον πιεζωωωωωωω οταν θελει κατι μου το ζηταει .........παντως και μενα τα ιδια μου εχει πει οτι οσα εχουν κολλημα με το γαλα ετσι κανουν .........

Lia ευχομαι σημερα λογω και μερας να καταφερεις τελικα να φας χωρις να τα βγαλεις ...........................

tsevoula σε καταλαβαινω απολυτα αυτα τα κωλολεφταααααα ελεος και μενα ο αντρας εδω και μηνες δεν δουλευει καθολου-ειναι ελαιοχρωματιστης οικοδομος κτλ και τωρα οι δουλειες εχουν πεσει στον πατο λκαι μας σημερα στην δουλεια ετοιμαζουν μειωσεις στους μοισθους και να δω γενικα πως θα τα καταφερουμε να τα βγαλουμε περα αγχωνομαι πολυ ειναι και ο καιρος που δεν βοηθαει να του ερθει καμια δουλεια που να βαψεις με βροχη και υγρασια??????????αλλα δεν μπορω αλλο κατι πρεπει να γινει ...........υπομονηηηηηηηηηη

και γω ενω ειμαι γενικα ηρεμος ανθρωπος γυρναω σπιτι με νευρα και ειδικα οσο βλεπω και τον αντρα μου σπιτι και οι υποχρεωσεις να τρεχουν......................................................

κατα τα αλλα εμεις καναμε χτες στο ρεα την αυχενικη ολα καλα ευτυχως αποκολληση δεν εχω παει το μωρακι ολα και 6 εκατοστα και ειμαι 13 βδομαδων με πητ 30/8 αλλα λογικα λογω καισαρικης θα γεννησω νωριτερα .......ακουσαμε και την καρδουλα του μωρου αλλα επειδη η μανουλα ηταν αγχωμενη αγχωθηκε και το μωρακι και ειχα ταχυκαρδια 189 χτυπους αλλα μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα ολα καλα ........τωρα εκανα και μια εξεταση αιματος DF508 την εχετε κανει καμια απο σας?

τωρα θα παω την αλλη βδομαδα στον γυναικολογο μου να ξανακουσουμε την καρδουλα του και ισως μας αφησει να δουμε και αν ειναι παπακι η τσουτσουνακι................................καλα φαγοποτιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia!!!

Xronia polla gia tin imera!! Kala tsikniiiiismata!!!

Edw eimaste ki emeis, kaname tin ayxeniki xthes! Ola poli kala, do3a to Theo!! Einai 6.3cm to mikrouli mou kai ygiestato, poli kales ki oi pithanotites gia ta diafora pou koitoun!! Eixa poli agwnia alla pigan ola kala, do3a to Theo! Epsaxne na vrei ti einai arketi wra alla den to eide telika akoma!! EImai 12 evdomadwn kai 3 imerwn, me PHT 27/08 alla sigoura tha mpw pio nwris logw kaisarikis, o giatros ypologise gyrw stis 10/08! Eidomen!!

Ti kanete koritsia mou? Vlepw kai myriiiizw tsiknisma, e?? Mpravo, se oses mporeite na vgeite na perasete teleia kai oses psisete episis!! SImera lew na tsiknisoume ki emeis "ap'eksw"!!! Ena souvlaki me kalopsimeno mprizolaki i gyro to exw epithymisei poli!!!

Filia polla se oooooles sas!

Kala na perasete.....

Aaaaa, ki oi meres aytes epiballoyn kai.....galaktompoureko to opoio tha etoimasw to apogeyma!! Einai kati san ethimo se mas!

Filia.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες πολυλογούδες μου τι κάνετε?

Λοιπόν ζήστε τώρα την 'μοναξιά' σας γιατι μετά θα παρακαλάτε να μεινετε έστω και για 5 λεπτά μονες. Μολις έρθουν τα μωράκια σας αλλάζει τελειως η ζωή και οι ρυθμοί τη,ς τα πάντα πλεον τα καθορίζουν τα μικροσκοπικά πλασματάκια που θα γεμίσουν κάθε λεπτό της μέρας και της νύχτας σας! ;)

Για τα νευρα και την άσχημη διάθεση υπομονή θα φτιάξει ο καιρός θα στρώσουν οι ορμόνες θα μεγαλώνουν τα μωράκια μας και θα ειμαστε καλύτερα. Θετική σκέψη και χαμογελο χρειάζετε.

Χριστινάκι με το καλό ο γάμος!

Μαρία νομιζω οτι θα σε δει και μια φορά στο ενδιάμεσο μέχρι την β επιπέδου υπολογισε περίπου οταν θα εισαι 18 εβδομάδων, μηπως επρεπε να κλεισεις και άλλο ραντεβού για απλή παρακολούθηση.

Κικίτσα να μην ανησυχείς δεν θα είναι κάτι.

Νάνσυ η δικιά μου ειναι δυο χρονών και ευτυχώς τα τρώει σχεδόν ολα ή τουλάχιστον δοκιμάζει μάλιστα θέλει να τρώει και μονη της. Κάθε παιδάκι βέβαια ειναι διαφορετικό και έχει τους δικούς του ρυθμούς. Αφού αργήσατε να κοψετε τα αλεσμένα προφανώς θέλει λιγο περισσοτερο χρονο να συνηθίσει σε ολα τα διαφορετικά ειδη φαγητού, μην την πιέζεις σιγά σιγά. Θα συμφωνήσω μαζί σου οτι πλεον ειναι σε μια ηλικια που μπορει να τρώει οτι τρώμε και εμεις τα νερόβραστα και άχρωμα φαγητά ειναι για τα μπεμπάκια που μολις ξεκινούν στερεές τροφές και πάλι σου λένε να τους προσθέτεις σιγα σιγά και κάτι καινούριο. Δοκιμασε να μαγειρέψετε μαζί ισως τοτε εχει περισσοτερη περιέργεια να δοκιμάσει πως ειναι αυτό που η ιδια έριξε στο φαγητό.

Rapanaki μην αγχώνεσαι για τους παλμούς και μένα λογω δικού μου άγχους στην αυχενική τοσο ήταν, μετά απο δύο βδομάδες ειχαν στρώσει και το θεωρήσαμε τυχαιο, αντε να δεις και τι είναι μπας και βάλεις λιγο ροζ στο σπίτι.

Gasper μπράβο και για σενα για την αυχενική οσο για το φύλλο την επομενη φορά θα το μάθαιτε με μεγαλύτερη σιγουριά.

Κοριτσάκια μου δεν θυμάμαι κάτι άλλο να γράψω, να περάσετε καλά σήμερα να φάτε με πολύ ορεξη. Εγώ θα ντυσω την μικρή μου πεταλούδα και θα πάω σε μια φιλη μου που έχει και αυτή ενα κοριτσάκι στην ιδια ηλικια και εχει κανονίσει στο σπιτι της μαζι με κανα δυο άλλες μανούλες να ντύσουμε τα μικρά. Δεν ξέρω τι θα έχει απο φαγητό φαντάζομαι λογω της ημέρας κάτι θα τσιμπήσουμε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gasper και συ εκανες αυχενικουλα πανω κατω μαζι θα γενναμε χι χι χι χι χι χι χι στειλε ενα κομματακι γαλακτομπουρεκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο και απο δω πολυ θα το θελαααααααααααα αρχισες να το φτιαχνεις..........................

kangarou μου απο το στομα σου και στου θεου το αφτακι λιγο ροζ θα εκανε τα πραγματα να φαινονται αλλιως χι χι χι χι χι χι αλλιως θα πειξω στο σωβρακο και στην καλτσα του στρατιωτη.................χα χα χα χα χα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και καλη τσικνοπεμπτη να χουμε...

χαθηκα λιγακι ε? παντως μου λειψατε εγκυουλες μου...

αγαπες εγω εκοψα το βραδυνο απο χθες...γιατι ειδα οτι η ζυγαρια ανεβαινει επικινδυνα :oops::oops:

την αλλη βδομαδα μπαινω στον 6 και δεν ξερω αν εχω παρει 8 η 9 κιλα...

αλλα ευτυχως που δεν τρωω και γλυκα απο τον γεναρη μου τ ακοψε ο γιατρος..οταν του πα οτι μονο σε ενα μηνα το δεκεμβρη ειχα βαλει 4 κιλα... :@):@)

χαιρομαι που ολα τα σπορακια μας ειναι υγιεστατααααααααααααααααα :D:D:D

να σας ρωτησω κατι....

αθηναιο-ΦΟΥΣΚΩ-κοριτσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ :evil::evil:

ΠΟΙΑ ΤΣΟΥΠΡΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ???????????? :D:D:D:D:D

ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΝΑ ΣΑς ΓΝΩΡΙΣΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....Και θα μαι πολυ χαλαρη...

απλα πρεπει 3 το πολυ να μαι σπιτι....

τι λετε? περιμενω...

οποια μπορει και θελει ας μου στειλει τηλ...για να κανονισουμεεεεεεεε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραπανακι μου ειναι μια εξεταση για κυστικη ινωση και αφορα σε μεταλλαξη της.... απλως η αυτη η μεταλλαξη (DF508) ειναι η πιο συνηθισμενη... εμενα σταθερα ο κολοκυθας εχει 180παλμους.... ελπιζω να ροζισεις και εσυ γιατι το χριαζεσαι κιολας.... μια χαρα για τις αυχενικη σας

γκασπερακι οχι ρε γαλακτομπουρεκο φτιαξε ενα μπακλαβα που τον πεθυμησα κιολας :lol::lol: νοικοκυρα μου εσυ! μια χαρα και σε σενα κοπελαρα μου για την αυχενικη σας....

πολλες ειμαστε παντως με καισαρικη μαμωτο.... αν και ρωτησα το γιατρο μου αν μπορω να γεννησω φτ και μου ειπε "να το ξεχασεις ουτε για πλακα" και μετα τον ρωτησα για μεθοδο αντισυλλιψης και μου ειπε οχι σπιραλ καλυτερα χαπι γιατι λογω της εσωτερικης τομης θα εχω προβληματα....

παπιομανα επεστρεψες!!!! και ξεκινας και δουλεια θηριο! ησουν και ξαπλα τοσο καιρο γιαυτο τα πηρες!!!

τελικα αν και το αναψα το τζακι τσικνισα στο τηγανι γιατι περιμενα να αναψει... τα ξυλα ηταν πολυ βρεγμενα γιαυτο! τωρα θα ταισω τη κορη μου (ελπιζω να μη ξερασει παλι) και θα τσικνησω το κοτοπουλακι της μικρης στο τζακι για το καλο!!! καλα να περασετε αμα βγειτε ή αν μεινετε σπιτι θα τα πουμε παλι που θα ανανεωσω τη λιστουλα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφες κοιλιτσες!!καλα τσικνισματα κοριτσια!!καλα να περασετε!!!εγω τιποτα σημερα..μονη θα ειμαι..εχω μπριζολεσ με πατατες απο χτες στο φουρνο που ειχα κανει.κ η πλακα πια ειναι?!!μολις ψηθηκε το φαι καηκε ο φουρνος μου..περιμενω μαστορα αυριο..πηγα σημερα στο ικα για να γραψω τις εξετασεις αιματος.το γελιο???εκλεισαν το μικροβιολογικο του ικα κ θα τις κανουμε σε ιδιωτικο κ θα πληρωνουμε 15%..μετα πηγα στο ικα οπου ανηκω για να κανω τα χαρτια της επιπεδου να παρω λεφτα πισω..το αστειο???? με την καινουργια χρονια δεν θα παιρνουμε καμια δαπανη,λογου ΕΟΠΠΥ..παει κ αυτο!!! μετα πηγα με τον αντρα μου στο τεβε οπου ειναι ο ιδιος.ηθελε να παρει δαπανη για τα γυαλια που αγορασε...τζιφος κ αυτο...η μερα μας ηταν!!!βρηκα ευκαιρια να ρωτησουμε τον προισταμενο να δουμε αν υσχιει αυτο που λενε για την κλινικη..και τι μου ειπαν./οχι δεν θα γινετε ετσι..δηλαδη θα πληρωσουμε κανονικα την κλινικη κ θα παρουμε μετα απο το τεβε 900ε.χωρια ο γιατρος..στο νοσοκομειο μου ειπε οτι αν γεννησω εκει δεν θα πληρωσω τιποτα γιατι το καλυπτει η ασφαλεια,αλλα δεν θα παρουμε τα 900ε μετα..δηλαδη τιποτα..μετα την καινουργια χρονια απο 800ε που ηταν το επιδομα εγινε 900ε. τι να πω......οτι να ναι ειναι το κρατος.. την τριτη θα τον ρωτησω τον γιατρο παλι.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια συγχαρητηρια για τα μωρουλια σας!!!!!!!!!!!! :):):) χαιρομαι που ολα ειναι καλα!!!φανταζομαι την χαρα σας!!!!παρεπιπτοντως νανσυ κ ο δικοσ μου γιος ετσι ηταν...επινε παρα μα παρα πολυ γαλα..αλλα στο παιδικο αρχισε να τρωει ολα τα φαγητα.. δεν τον επεμενα για να πω την αληθεια..ελεγα θα πεινασει κ θα ζητησει μονο του..ετσι ηταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει την ταισα αλλα εχω ενα φουσκωμα και μια σκατοκαουρα αλλο πραμα.... και δεν εχω και κοκα κολα ρε μαμωτο μπας και ηρεμησω λιγουλακι... αν συνεχιστει ακομη και το βραδυ θα κανω εμετο δε θα αντεξω αλλο...

ναι το εμαθα αυτο για το ΙΚΑ πληρωνουμε αλλα δεν περνουμε τιποτα πισω.... αστα να πανε και ακομη εχουμε δρομο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kali tsiknisma koritsia elpizw na eixate sas diavazw edw k 2 meres apo ligo alla den teleiwne me tpt mou ivgikan ta matia... eixa douleies autes tis meres gia auto den empaina vlepw eidan polla koritsia ta mpempakia tous ante wraia xeromai poli pou ola einai kala.... emeis den pigame pouthena simera leme na vgoume alli mera giati simera ginetai panikos eksw k den exw k polu oreksi... ekleisa rantevou prin ligo stis 9/3 k me evale na kanw k tin kampuli sakxarou.... arxise na me ponaei i plati simera an k kourastika autes tis meres k xreiazomai mallon ksekourasei na hremisw ligaki..... kapoia kopela pantreuetai ante me to kalo.... k kapoia rwtise gia ta biliaria k egw autin tin stigmi den exw asfaleia k fovamai mipws k mexri ton iounio den exei vgei akoma... o antras mou einai asfalismenos ston mpampa tou k egw imoun alla logo gamou me vgalan apo to bibliario tou k kanw tis diadikasies gia na vgalw diko mou mesw oaed k euelpistw pws tha exei vgei.. giati den kserw pws tha plirwsoume tosa lefta an k o antras mou mou leei na min anxonomai ola tha ginoun k na min ginoun den peiraze... tha doume...... aaa den sas eipa telika oi eksetaseis pou eixa kanei gia tin piksi tou aimatos einai mia xara twra k den tha xreiastw eneseis k loipa... tha ksanakanw ton allo mina mia epanaluptiki gia na eimaste k sigouri na min exei allaksei tpt.... moou efuge k auto to varos....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου.

Βλεπω οτι οι μασες καλα κρατουν!!!!!!! Και ακομη δεν περασε η μερα..... ειμαι σιγουρη οτι οσο ερχεται το βραδακι θα γεμισει περισσοτερο το στομαχακι :lol::lol::lol::lol::lol:

Πολυ χαιρομαι που τα κοριτσια μας εχουν καλα αποτελεσματα. Ολα μια χαρα κυλανε :):):):):) μπραβο.

Εγω που εγω σαφαλεια στρατου ουτε που ξερω τι γινεται :o:o:o:o:o:o Στον πριγκιπα ειχα πληρωσει 1200 στο γυναικολογο, 3300 στην κλινικη και 1500 στα βλαστοκυτταρα και πηρα πισω το τρομερο ποσο των 790 ευρω!!!!!!! Τωρα ακομη δεν ρωτησα τι γινεται με το ταμειο μας, οταν πλησιαζει η ωρα θα το ψαξω, αλλα να σας πω και την αληθεια οτι και να γινει στο Γενεσις θα γεννησω, οποτε απλα το μονο που θα μαθω ειναι να θα δικαιολογησουν καποιο ποσο και το επιστρεψουν.

Διαβαζω πολλα για το φαγητο των καμαριων μας. Εγω δοξα τω θεο δεν ειχα ποτε θεμα με το φαγητο. Ισως φταιει το παιδι ισως το οτι θηλασε πολυ καιρο και πηρε ολες τις γευσεις μεσα απο το γαλα μου, τρωει τα παντα απο πρασα μεχρι ψαρια. Απλα οπως εχω ξαναπει δεν του πολυαρεσουν τα στεγνα, πχ. κεφτεδακια, μακαρονια (να και αρχισε να τα τρωει), γενικα στεγνο κρεας. Απο δοντια εχει 16 αλλα μαλλον βαριεται ο τεμπελακος να μασησει. Δεν του αλεθω εδω και καιρο, μοναχα το μοσχαρι, γιατι αν το μασησει το κανει σαν μαστιχα και μετα το φτυνει. Το γαλα ειναι σε εμας μια πονομενη ιστορια....... μεχρι πριν απο 2 εβδομαδες δεν επινε καθολου απο τοτε που σταματησε τον θηλασμο, δηλαδη σχεδον 4 μηνες, τα βραδια του εδινα γιαουρτακι αν και προσπαθησα πολυ να του το μαθω. Αλλαξα ολες τις μαρκες απο γαλα, σκονη και κανονικο, και καταληξαμε να του αρεσει το Νουλακ. Πινει 200μλ με καλαμακι και κανει και κανενα 10λεπτο να το πιει, αλλα απο το καθολου κατι ειναι και αυτο. Ισως εφταιγε το οτι δεν πηρε ποτε μπιμπερο και μεχρι να μαθει το καλαμακι και τη γευση ξενου γαλακτος πλην του μητρικου τον δυσκολεψε..... ΠΑντως για να συνοψισω το θεμα, μην στεναχωριεστε. Τα μωρα χαζα δεν ειναι να κατσουν νηστικα, οταν πεινασουν θα φανε. Απλα βρειτε φαγητα που να τους αρεσουν και τροπους που να αγαπουν και ολα θα πανε καλα ;);););)

Το μεσημεριανο μου καθησε τουβλο :shock::shock::shock::shock::shock: Εννοειται οτι το εβγαλα αυτουσιο το απογευμα. Τελικα το κρεας σκετο δεν το χωνευω..... Μολις τσακισα μια κρεπουλα με σοκολατα μιαμ μιαμ μιαμ. Ελπιζω να μην εχει την ιδια καταληξη :lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol: Και μολις καθαρισα την χεστρα!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaa den sas eipa telika oi eksetaseis pou eixa kanei gia tin piksi tou aimatos einai mia xara twra k den tha xreiastw eneseis k loipa... tha ksanakanw ton allo mina mia epanaluptiki gia na eimaste k sigouri na min exei allaksei tpt.... moou efuge k auto to varos....

Μπραβο κοριτσακι μου. Πολυ ευχαριστα τα νεα. Ολα καλα θα πανε. Χαιρομαι που ηρεμησες :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια..

Σημερα ειμαι πολυ πολυ στεναχωρημενη...χθες το βραδυ αυτοκτονησε ενας γνωστος 29 χρονων οποιος εργαζοταν στα Ματ στην αστυνομια,αφησε ιδιοχειρο σημειωμα στους γονεις του κ την αρραβωνιαστικια του οτι πριν απο λιγο καιρο ειχε ενημερωθει απο τον γιατρο του οτι ειχε σηψαιμια στο ποδι κ οτι επρεπε να το κοψουν κ για να μην ταλαιπωρησει τους γυρω του αποφασισε να δωσει τελος στην ζωη του βαζοντας το οπλο του στο στομα κ θετωντας τελος στην ζωη του...Τι να σας πω ενα παιδι μαλαμα.....κανενας δεν εχει να πει τιποτα για τον Λεωνιδα...κ ομως πως βρηκε τετοιο σθενος κ εδωσε τελος στην ζωη του??????πως φτανει το μυαλο σε τετοια απογνωση.....πως το χερι αυτο πατησε την σκανδαλη.....κ αυτους που αφησε πισω....συτη η μανα...δεν μπορω να σας περιγραψω τα συναισθηματα...δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να θαβεις το γιο σου.....κ στην κηδεια του να δινεις.....μπομπονιερες.... κ να τον στεφανωνεις......Καλο ταξιδι Λεωνιδα.....

Συγνωμη που σας χαλαω την διαθεση τετοια μερα αλλα επρεπε να το μοιραστω μαζι σας...

ΔΕν εφτανε ολο αυτο ειχα κ τα γεννεθλια του ανδρα μου...που ευτυχως ειχα ετοιμασει απο χτες τουρτα εκπληξη...κ οταν επιστρεψαμε σπιτι σβησαμε κερακια..ολοι μαζι...Χρονια πολλα αντρουλη μου...σαγαπω πολυ πολυ.....κ φαγαμε κ γλυκακι ε λογω ημερας καναμε αρκετες παρασπονδιες...αυριο παλι στο προγραμμα.....

Νανσυ μου αυτο που περιεγραψες με την κορη σου ειναι σαν να τα εγραψα εγω για την δικη μου κορη την Δεσποινα που ειναι 2,5....δεν τρωει τιποτα ....τιποτα....μονο ρυζι μακαρονια κασερι κ σαλαμι...τιποτα αλλο...τι να κανω εχω προσπαθησει τα παντα...ευτυχως πινει γαλα κ παρηγοριεμαι...μολις την πιεσω κλαιει...κ δεν μπορω στεναχωριεμαι...ελπιζω αργοτερα να αλλαξει...δεν τρωει ουτε ψαρι ουτε κρεας...οπως κ να τα κανω δεν μπορω να την ξαγελασω την παιρνει χαμπαρι κ τα φτυνει...τι να πω...αλλα για γλυκα ειναι πρωτη κ φυσικα ταποφευγω...

Κοριτσια αυριο η σειρα μου για β επιπεδου...εχω τρομερο αγχος.....Θεε μου ασ πανε ολα καλα κ ας ειναι κ το δικο μου μωρακι γερο....θα σας πω αυριο τα νεα....μακαρι να μπορεσω να κοιμηθω γιατι εχω πολυ υπερενταση...λογω ημερας...συγνωμη αν σας κουρασα...ευχαριστω που ειστε εδω...σας ευχομαι ενα καλο κλο βραδυ.....να περασετε ολες καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοκονα τι μας περιεγραψες.... καλο ταξιδι στο παλικαρι... τι αλλο να πουμε

αυριο ειναι η σειρα σου και της αννουλας ομως... μη μας ξεχασατε να μας ενημερωσετε...

μαξιμακι μπραβο σας για τα αποτελεσματα των εξετασεων σας!

και εμετο θελω να κανω και ποναει το κεφαλι μου ολα τα εχω... παω να ξαπλωσω καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...