Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑΚΙΑ 2010 Νο 14 - ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΛΟΓΑΚΙΑ!!!!!!!


Recommended Posts

Ελενακι μου το πηρες? Το εστειλα!!! Κορίτσια θα παμε Παφο στον παππου μου να τον δουμε για το ΣΚ και μπορεί να μην εχω προσβαση σε υπολογιστή γιαυτό συγχωρεστε με αν χαθώ το διήμερο!!

Μαρίνα αν μπω, και αν τα καταφερουμε, θα σου στειλω για να βρεθουμε..δε δεσμευομαι όμως ετσι γιατί εχουμε να παμε 3 μηνες και, και οι συγγενεις εκεί θα θελουν να παμε σε όλους!!!

Τα φιλια μου όμορφες!!!Την αγάπη μου σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 913
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα καλημέρα !!!!!!!!!!!

Ελενάκι μου όλα καλά θα πάνε !!!!!!!!!!!!! Να σαι σίγουρη !!! Αισιοδοξία κ τίποτα άλλο !!!

Μαράκι μου σ ευχαριστώ πολύ για το βιβλίο - παρεπιμπτόντως φαίνεται πολύ καλό απλό κ ευκολοδιάβαστο - θα το εκτυπώσω σήμερα κ μόλις αρχίσω να το διαβάζω θα σου πω κ τα σχόλιά μου !!!!!!!!!!!!

Εμείς πήγαμε στο χωρίό για ξεσάλωμα - μπάνια κ παιχνίδι. Καλά ήταν - και τώρα πάλι τα κεφάλια κάτω!!! :(

Σας φιλώ .. καλή εβδομάδα /.... καλό μήνα ..,. και Χρόνια πΟλλά σε όσους γιόρταζαν (Ανάργυροι - Αργυρούλες -Απόστολοι...) !!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου δεν σας ξεχναω ουτε σας ξεχασα!!!! ελενα μου ολα καλα θα πανε μη στεναχωριεσαι για τιποτα για να ειναι τα παιδια μας γερα πρεπει ναμαστε και εμεις δυνατοι μη το ξεχνας!!!

και για να σας αποφορτισω λιγο παρτε μια σεξουλιαρικη φωτο μας!!!!

η σαντυ τον δεχτηκε παρα πολυ καλα ισα ισα που με φωναζει οταν κλαιει! φανταστειτε στο βυζι αυτον και τη σαντυ στο καρεκλακι να την ταιζω!!! εχει μικρες σκηνες ζηλιας αλλα σε οποιον αλλο πιασει το πετρο θελει και αυτη αγκαλιτσα μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκάκιιιιιιιιιιιιιιιιι!!! τι ομορφιές είναι αυτές?!!! τι ευτυχία είναι αυτή που λάμπει στο πρόσωπό σου!!! μπράβο κοριτσάρα μου, να σου ζήσουν και τα δύο σου αγγελούδια και να είσαι πάντα ετσι χαρούμενη και γερή να τα καμαρώνεις!!!! καλώς ήρθες και πάλι στο ποστάκι μας και μην μας ξεχνάς ;););) εμείς πάντως όπως θα διάβασες δεν σε ξεχάσαμε...εγώ προσωπικά μέχρι και στο άλλο ποστάκι σε αναζήτησα και ''μπούκαρα'' για να σου ευχηθώ :lol::lol::lol: μαράκι σ'ευχαριστώ πολύ για το βιβλίο, το έλαβα ολόκληρο και μόλις βρω λίγο χρόνο θα το εκτυπώσω...θέλω να πιστεύω ότι στις διακοπές θα προλάβω να διαβάσω λιγάκι και να σου πω εντυπώσεις!!! οι υπόλοιπες τι κάνετε? εμείς καλά, το σαββατο γιόρταζε ο νονός της δήμητρας και πήγαμε στη γιορτή του και την κυριακή είχαμε κάτι φίλους για μπάρμπεκιου στο σπίτι μας και περάσαμε πολύ ωραία...χάλασα και λίγο τη δίαιτα αλλά δεν πειράζει...περιμένω να αδιαθετήσω και εκτός του ότι είμαι πρησμένη θέλω και γλυκό, πόσο ν'αντέξω?! :oops::oops::oops: για το τέλος άφησα φυσικά τη συμπεθερούλα μου... περιμένω με αγωνία να μάθω ευχάριστα νέα και ότι κι αν συνέβησε ότι πέρασε πια...σας φιλώ όλες και πολύ περισσότερο την έλενά μας, η σκέψη μου είναι μαζί σου κι ας μη σε ξέρω από κοντα :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα

νιωθω ασχιμα γι αυτο που θα σασ πω αλλα αν δεν τα πω καπου θα σκασω!

εχω μονιμο προβλημα με τον μεγαλον μου το Γιωργο

παντα φωναζω κ τον μαλωνω φυσικα οχι αδικα αφου οολη μερα πιραζει τα μικροτερα για να γελαει. καθε τρεισ κ λιγο ξελαριγκιαζομαι κ γινομαι ρομπα στη γειτονια.

το ασχιμο ειναι οτι με φταει στα ορεια μου κ σκεφτομαι πραγματα κακα οποσ οτι δεν τον θελω στο σπιτι κ να φυγει να μην τον ξανα δω :oops: το χηροτερο ειναι οτι του το λεω πολλεσ φορεσ οτι δεν τον θελω σπιτι κ γι αυτο θελω να πηγαινει με τον πατερα του για δουλεια η στο ΚΔΑΠ για να μην τον εχω στα ποδια μου.

νιωθω παρα πολυ ασχιμα μετα κ τον αγκαλιαζω κ τον φιλαω μετα απο ωρα ομωσ τοτε ειναι που περνει παλι θαροσ κ φτου κ απ την αρχη! δεν αντεχω αλλο δεν ξερω απο που να τον πιασω ουτε με το καλο ουτε με το κακο δεν τον πιανω....τον βαζω τιμωρια στο δωματιο του κ μονο εκει καθετε καλα αλλα δεν μπορω να τον εχω κ ολη μερα εκει! στα ΚΔΑΠ δεν παει καθολου,δεν θελει κ ειπα να μην το πιεζω . αλλα κ να τον παω με το ζορη με περνουν τηλεφωνο οτι κλαιει κ να παω να τον παρω.

τα νευρα μου ειναι χαλια κ τα βραδια δεν με περνει ευκολα ο υπνοσ με αποτελεσμα το πρωι να ειμαι κουρελι κ πιστευω οτι ειναι η αιτια που αρχιζω τα καταθλυπτικα χαπια κ τα ηρεμιστικα για να κοιμαμαι!

δεν θελω να τα ξαναπαρω δεν θελω να τον μαλωνω κ δεν ξερω τι να κανω να μην εκμεταλευετε καθε φορα τα χαδια μου.

γενικα ειναι γκρινιαρεισ οπου κ να παμε 100 παιδια να υπαρχουν ο <γιωργοσ θα ειναι παντα ο πρωτοσ κ ισωσ ο μονοσ που θα γκρινιαξει .

τωρα μετα απο ματσ που ριξαμε τον πηρε η πεθερα μου βολτα μαζι με τα αλλα κ προσπαθω να ηρεμισω,ισωσ γραφοντασ,ειναι κ αυτο μια καταθεση ψυχησ :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΠΕΡΑΣΕ Κ ΑΥΤΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΔΩ ΠΟΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ!!!!

ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ Κ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΜΕΝΗ!!! ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ!!!! ΑΛΛΑ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΥΡΑΝΟΥΣΕ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ http://www.paidiatros.com/children/Kawasaki-disease/

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΤΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΠΥΡΕΤΟ 2 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ Κ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΛΑΙΜΑ ΤΟΥ ΑΜΥΓΔΑΛΙΤΙΔΑ Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ Κ ΕΙΧΕ ΣΤΟΜΑΤΙΤΙΔΑ (2 ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ)

ΤΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΛΩΣΤΕ ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΜΗΛΗΣΕΙ ΤΟΤΕ!!! ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ!!!

Ε ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΞΕΦΛΟΥΔΙΖΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΤΟΥ!! ΔΕΝ ΤΟ ΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ Κ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑΝ ΝΑ ΞΕΦΛΟΥΔΙΖΟΥΝ! Ε ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΞΕΦΛΟΥΔΙΖΟΥΝ Κ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΤΙΣ ΠΑΛΑΜΕΣ!!!

ΚΑΘΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΤΣΙ Κ ΚΟΙΤΑΩ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ@!!!!! ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΟΣΟ!!!! :o:o:o:o:o:o:o ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!!

ΠΕΡΝΩ ΤΗΛ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΔΕΝ Τ ΛΕΩ ΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΝΕΤ ΑΛΛΑ Τ ΛΕΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!!!

ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΦΕΥΓΕΙΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΠΤΟ ΓΙΑ ΚΑΒ :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

ΠΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΕΚΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΤΟΥΣ!

ΓΥΡΝΑΩ ΜΕ Α ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΛΑ ΤΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ Μ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΑΙΔΟΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ!!!!

ΠΑΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!

ΑΥΤΗ Η ΝΟΣΟΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ!!!!!!!!

ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΕ ΘΕΜΑ ΤΕΤΟΙΑΣ ΝΟΣΟΥ ΜΕ ΜΟΝΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΥΡΕΤΟ!!!

ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΡΔΙΑΣ Κ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΟΚ!!! ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ!!!

ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΜΑΣ ΛΛΕΙ ΟΚ ΑΛΛΑ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΔΑ!!

ΠΑΩ Κ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ!!!

ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΥΠΗ ΜΟΡΦΗ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΝΟΣΟ Κ ΟΤΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΟΔΙΚΝΙΕΙ ΟΤΙ ΕΙΤΕ ΤΟ ΧΕΙΣ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙΣ!!

ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ!!!!! ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΑΥΤΟΣ1!!!! ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΤΑ!!!

ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ!!!!

ΤΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ! ΤΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΙΩΣΗ Κ ΟΤΙ ΤΟ ΞΕΦΛΟΥΔΙΣΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΙΩΣΗΣ Η ΑΛΕΡΓΕΙΑ ΣΕ ΚΑΤΙ!!!

ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ Κ ΔΕΝ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΠΗΓΑ Κ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ Μ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ Κ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΤΥΠΗ Κ ΑΚΥΝΔΗΝΗ ΜΟΡΦΗ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ Κ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ!!!

ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΕΨΩ!!!!

ΑΥΤΑΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΝ ΟΛΙΓΙΣ!!!! ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΛΥ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ!!!ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ!!!

ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΙΚΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟΟΟΣΟ ΜΑ ΤΟΟΟΣΟ ΠΟΛΛΥ!!! Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ!!!

ΝΑ ΠΩ Κ ΤΗΝ ΔΙΚΗ Μ ΑΜΑΡΤΙΑ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ Μ ΗΤΑΝ ΧΑΖΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΛΑΙΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ!!! ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΑ ΤΗΝ ΠΡΕΠΟΥΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ1!1 ΕΝΙΩΘΑ ΕΝΑ ΚΟΜΠΟ :cry::cry::cry::cry:

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΥ ΠΟΛΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ Κ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΥΧΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΣΚΕΦΤΟΣΑΝΣΤΑΝ Κ ΜΕΝΑ Κ ΤΟΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ!!!! ΜΗΝ ΑΜΕΛΕΙΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΤΑ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!! ΝΑ ΨΑΧΝΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!! ΕΣΤΩ Κ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΕΚΖΕΜΑΤΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ελενα μου ειδες που ολα ηταν καλα! τελος καλο να λες και μακρια απο δω....

θενα μου τι να σου πω υπομονη με τα νευρα και τις φωνες το μονο που κερδιζεις ειναι να τα κανεις χειροτερα τα πραγματα... ψαξε αν μπορεις να του βρεις δραστηριοτητες να κανει εκτος σπιτιου (καρατε, μπαλα και τετοια) μπας και ξεδινει εκει και ερχεται ηρεμος στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μπράβο Ελενάκι !!!!!!!!!!!! Τέλος καλό όλα καλά !!!!!!!!!!! Να μην ξαναστεναχωρηθείς ποτέ τόσο πολύ εύχομαι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συμπεθερούλα μου τι είναι τούτα που ακούω ???? Χρειάζεσαι επειγόντως ξεκούραση πρώτα απ΄όλα !!!!!!!!!!!!! Θα σε μαλώσω τώρα με όλο το θάρρος που έχω.... :P:P Νομίζω ότι με τις φωνές κ τα νεύρα μας τέλικά γίνονται ακόμα χειρότερα τα πράγματα (στο λέω εκ πείρας εννοείται κ δεν κάνω την έξυπνη (αν και είμαι ..... :lol::lol: ). Προσπάθησε να βρεις τον εαυτό σου, να ηρεμήσεις, κ δοκίμασε να αλλάξεις ίσως μερικά πραγματάκια όπως ηρεμία και ψυχραιμία κι όχι φωνές σίγουρα .... Με την ευκαιρία ... το βιβλίο της Μαρίας είναι απλά υπέροχο! Αν βρεις χρόνο διάβασε λίγο έστω τα δύο πρώτα κεφάλαια γι αρχή - Είναι πολύ ενδιαφέρον... κ αν όντως κάνεις πράξη αυτά που λέει έχει αποτέλεσμα - Δοκιμασμένο!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σε φιλώ γλυκά ... με αγάπη σου λέω ότι όλα θα φτιάξουν αρκεί να βρεις λίγο χρόνο για τον εαυτό σου γιατί τον χρειάζεσαι !!!!!!!!!!!!! 'Πάρκαρε" τα παιδάκια σου κ φύγε με τον αντρούλη σου μακρυά έστω για 2-3 μέρες κ μην κάνεις τίποτα απολύτως !!!!!!!!!!!!! Γύρνα με άλλη διάθεση κ βάλε τα πράγματα στη θέση τους γιατί είμαι σίγουρη ότι ΜΠΟΡΕΊΣ!!!!! ;)

Φιλιά πολλά στις υπόλοιπες !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!

ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΗ ΝΑ ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΕΣ ΤΟΣΟΣ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ !!!!

ΘΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ. ΕΔΩ ΕΓΩΜΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΓΕΙΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΑΧΑ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΑ. ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ.

ΑΛΕΚΑ ΜΟΥ ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ? ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΣΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΙ ΒΡΗΚΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ. ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΕΑ. ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ. ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΛΙΓΟ. ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΝΕΟΤΕΡΑ. ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ. ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΣΙΜΠΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβάστε το όσες έχετε χρόνο κ όρεξη - Είναι πολύ ενδιαφέρον άρθρο !!!!!!!!!!

"Κάποτε τα έβλεπες αλλά δεν τα άκουγες. Τώρα τα παιδιά είναι παντού. Στο νέο βιβλίο της, ηPamelaDruckerman εξηγεί γιατί τοover-parentingβλάπτει και τι μπορούμε να διδαχθούμε από την αποτελεσματική αυστηρότητα των Γαλλίδων μανάδων.

Πριν κάνω παιδιά, είχα μια πολύ σαφή εικόνα του πώς θέλω να γίνουν τα δικά μου. Την είχα χτίσει με τα χρόνια χάρη σε κάθε σύντομη συναναστροφή με κάποιο παιδί γνωστών, συγγενών ή της άγνωστης οικογένειας που έτρωγε δίπλα μου στην ταβέρνα. Ήταν μια απλή ιδέα: το δικό μου παιδί δεν θα γίνει ποτέ ένα από αυτά τα σατανικά νήπια που κάνουν το φαγητό τους σφεντόνα, χτυπάνε υστερία σε δημόσιο χώρο ή διακόπτουν τους μεγάλους όταν μιλάνε. Πίστευα ότι δεν πρόκειται να το αφήσω να εξαφανίσει αυτό που είμαι τοποθετώντας στη θέση μου μια κουρασμένη γυναίκα που φωνάζει. Και ότι οι άνθρωποι που μετατρέπουν το διαμέρισμά τους σε ένα προστατευτικό σύμπαν από αρμαφλέξ είναι απλώς υπερβολικοί.

Έχω νέα για σένα, μελλοντικέ γονιέ, που έχεις κάνει παρόμοιες δηλώσεις. Σήμερα η μισή επίπλωση στο σαλόνι μου αποτελείται από ένα τραμπολίνο, δύο καρότσια για κούκλες, μία ροζ κουζίνα της Μπάρμπι σε μέγεθος καλοριφέρ, ένα καβαλέτο ζωγραφικής και παζλ με χαμένα κομμάτια στο τραπεζάκι όπου άλλοτε τοποθετούσες με κάποια αυταρέσκεια ταcoffeetablebook σου και αρωματικά κεριά. Η 3χρονη κόρη μου βέβαια αδιαφορεί για όλα αυτά τα πλαστικά αγαθά με τα οποία την τροφοδοτεί ακατάπαυστα η αγάπη παππούδων και θείων και προτιμά να ασχοληθεί με κάτι πιο ενδιαφέρον, όπως το να επαναλαμβάνει το μάντρα «θέλω τσίχλα» με τόσα ντεσιμπέλ γκρίνιας που θα έστελνε σε ψυχιατρείο και τον Βούδα.

Μια παρόμοια θορυβώδη μέρα ηPamelaDruckerman, Αμερικανίδα δημοσιογράφος που ζει στο Παρίσι με το Βρετανό άνδρα της, είχε μια επιφοίτηση. Στο μικρό, παραλιακό μέρος όπου έκαναν διακοπές εκείνο το καλοκαίρι και ενώ έτρωγαν βιαστικά, αφήνοντας τεράστια απολογητικά πουρμπουάρ στα γκαρσόνια για τις φωνές, τα λεκιασμένα τραπεζομάντιλα και το καλαμάρι που είχε σκορπίσει η ενάμισι έτους κόρη τους στο πάτωμα, πρόσεξε ότι οι άλλες οικογένειες γύρω της δεν βίωναν την ίδια πραγματικότητα. Τα νήπια κάθονταν στα καρεκλάκια τους περιμένοντας το γεύμα τους και έτρωγαν τα ψάρια και τα λαχανικά τους. Οι γονείς δεν κυνηγούσαν τα παιδιά τους φωνάζοντας ούτε υπήρχαν πεταμένες τροφές γύρω από τα τραπέζια τους. Περιέργως, έμοιαζαν να κάνουν διακοπές.

«Ζούσα στο Παρίσι ήδη αρκετά χρόνια αλλά δεν μπορούσα να το εξηγήσω αυτό. Τώρα που κι εγώ είχα παιδί, συνειδητοποίησα ότι δεν είναι μόνο η ώρα του φαγητού διαφορετική. Ξαφνικά είχα πολλές ερωτήσεις. Γιατί, για παράδειγμα, στις εκατοντάδες ώρες που έχω περάσει σε γαλλικούς παιδότοπους ποτέ δεν έχω δει ένα παιδί (εκτός από το δικό μου) να χτυπιέται υστερικά στο δρόμο; Γιατί οι Γάλλοι φίλοι μου δεν χρειάζεται ποτέ να κλείσουν το τηλέφωνο επειδή ένα νήπιο ουρλιάζει δίπλα τους απαιτώντας κάτι; Και γιατί τα δικά τους σαλόνια δεν έχουν καταληφθεί από αντίσκηνα και πλαστικά κουζινικά όπως το δικό μας;»

Σύντομα, ηPamela κατάλαβε ότι η γαλλική μεσαία τάξη έχει δημιουργήσει μια τελείως διαφορετική καθημερινότητα για την οικογενειακή ζωή. «Όταν οι Αμερικανοί φίλοι έρχονταν σπίτι μας, περνούσαν την περισσότερη ώρα χωρίζοντας τα παιδιά τους που τσακώνονταν, βοηθώντας τα να μαγειρέψουν στην παιδική κουζίνα ή χτίζοντας μαζί τους κάστρα μεlego στο πάτωμα. Όταν οι Γάλλοι φίλοι έρχονταν σπίτι μας, οι μεγάλοι έπιναν καφέ και συζητούσαν ενώ τα παιδιά έπαιζαν χαρούμενα μόνα τους», παρατηρεί.

«Η οικογενειακή ζωή στη Γαλλία έχει πολύ λιγότερη γκρίνια και κλάματα. Ως δημοσιογράφος ήμουν περίεργη να εξετάσω το γιατί. Ως μητέρα ήθελα απεγνωσμένα να μάθω», λέει ηDruckerman, στοMC εξηγώντας πώς η περιέργειά της έγινε τελικά το βιβλίοBringingUpBébé,OneAmericanMotherDiscoverstheWisdomofFrenchParenting.«Αναρωτήθηκα: Γιατί οι γονείς εδώ δεν φωνάζουν; Και πώς τα Γαλλάκια μαθαίνουν να κοιμούνται όλο το βράδυ από 2 μηνών; Πώς γίνεται και οι Παριζιάνες μαμάδες είναι ήρεμες, κομψές και σέξι; Θα μπορούσα κι εγώ να έχω τα ίδια αποτελέσματα αν εφαρμόσω τις μεθόδους τους;» Πέρασε μερικά χρόνια ερευνώντας τις γονεϊκές πρακτικές των Γάλλων και τώρα, με τη μία της κόρη 6 ετών και τα δίδυμα αγόρια της 3, μπορεί να πει με βεβαιότητα το εξής: οι Γαλλίδες μάνες δεν είναι τέλειες αλλά υπάρχουν δύο-τρία πράγματα που μπορούμε να μάθουμε από αυτές.

Η συγγραφέας κάνει τη σύγκριση με τη σύγχρονη, αγχωμένη αμερικανική οικογένεια, η οποία θα έλεγε κανείς ότι εμφανίζει αρκετές ομοιότητες με την ελληνική: τα παιδιά βρίσκονται στο επίκεντρο της ζωής των γονιών τους, μονάκριβα και ξεχωριστά, καρποί ωριμότητας και επιλογής παρά κοινωνικής συνθήκης. Επίσης, ποτέ πριν στην ιστορία η παιδική ηλικία δεν αντιμετωπιζόταν ως κάτι τόσο πολύτιμο. Όπως επισημαίνει μια άλλη Αμερικανίδα αρθρογράφος, «η ατομικότητα και η αυτοεκτίμηση των παιδιών προωθούνται περισσότερο από κάθε άλλη φορά. Ξεκινώντας από την κούνια μεbabyMozartCDs, το παιδί βομβαρδίζεται με τα πιο εξελιγμένα εκπαιδευτικά παιχνίδια και τυλίγεται μεdesigner ρούχα για βρέφη. Στην εποχή μου δεν θυμάμαι κανέναν να ανησυχεί πώς θα περάσουμε τα μακριά καλοκαίρια μας κοντά στη θάλασσα. Θυμάμαι να φτιάχνουμε πολλά κάστρα από άμμο και να διαβάζω παλιά βιβλία».

Νήπια που πρέπει να απασχολούνται ακατάπαυστα με δημιουργικές δραστηριότητες και γονείς που γυρίζουν με ενοχές από τη δουλειά τους για να περάσουν πάση θυσία ποιοτικό χρόνο με τα βλαστάρια τους. Αυτή η καινούργια ιδέα, ότι κάθε στιγμή πρέπει να είναι σημαντική, τείνει να μετράει πλέον τόσο πολύ ώστε να ξεχνάμε τη σημασία που έχουν τα βασικά, όπως μια αγκαλιά και ένα φιλί. Στην Αμερική έχει όνομα: λέγεταιover-parenting. Και όπως φαίνεται δεν κάνει ευτυχισμένο κανένα. Σύμφωνα με μια έρευνα του 2009 που διεξήγαγαν οικονομολόγοι του Πρίνστον και συνέκρινε εμπειρίες μητρότητας από το Κολόμπους του Οχάιο και τη Ρεν της Γαλλίας, οι Αμερικανίδες μαμάδες έβρισκαν διπλάσια κουραστικό το να απασχολούν τα παιδιά τους. Σε παρόμοια έρευνα, οι εργαζόμενες μητέρες του Τέξας ομολόγησαν πως οι δουλειές του σπιτιού τούς ήταν περισσότερο ευχάριστες από τοbaby-sitting.

ΧΩΡΙΣ ΤΥΨΕΙΣ

Βρέθηκα πολλές φορές να νιώθω ένοχη επειδή τα Σαββατοκύριακα μπορεί να θέλω απλά να αράξουμε στο σπίτι ή να κάνουμε τα ψώνια μας από το να τρέχουμε σε κάποιο πάρκο δραστηριοτήτων με τη μικρή και τον άνδρα μου, όπως κάνουν τα περισσότερα φιλικά μας ζευγάρια με παιδιά. Η ενοχή και το πώς την αντιμετωπίζουμε: αυτή είναι η βασική διαφορά ανάμεσα στη Γαλλίδα μάνα και σ' εμάς τις υπόλοιπες, σύμφωνα και με τηνPamela. «Η Αμερικανίδα ασπάζεται την ενοχή. Είναι ένα είδος συναισθηματικού φόρου που πρέπει να πληρώσει επειδή λείπει στη δουλειά ή αφήνει τα παιδιά να δουν τηλεόραση για να βρει λίγο χρόνο για τον εαυτό της. Οι Γαλλίδες πιστεύουν ότι η ενοχή είναι ανθυγιεινή. Πιστεύουν επίσης ότι ένα σπιτικό που βασίζει ολόκληρη την ύπαρξή του στα παιδιά είναι εξαιρετικά ανισόρροπο. Και πως ακόμα και τα μωρά πρέπει να αναπτύξουν τη δική τους εσωτερική ζωή».

Όταν ρώτησε τις φίλες της πώς το κάνουν, «πώς μαθαίνουν στα παιδιά τους πειθαρχία», εκείνες την κοίταξαν στην αρχή σαν να μην καταλαβαίνουν. «Α, εννοείς πώς τα εκπαιδεύουμε», είπαν τελικά. Οι Γάλλοι πιστεύουν ότι τα παιδιά είναι λογικά από τη μέρα που γεννιούνται. Το πιστεύουν στ' αλήθεια. Ότι ένα μωρό μπορεί να μάθει πράγματα από μερικών εβδομάδων, όπως το να κοιμάται όλη τη νύχτα στην κούνια του ή ότι δεν πρέπει να ρίξει κάτω όλα τα πράγματα από το τραπέζι αν του το εξηγήσεις με λόγια.

Εκτός από την ευγένεια (μετά το «μαμά», οι επόμενες λέξεις που μαθαίνουν είναι οπωσδήποτε ευχαριστώ, παρακαλώ, καλημέρα και καληνύχτα, υπάρχει μια εμμονή με το να χαιρετούν τους μεγαλύτερους και τους ξένους), τα Γαλλάκια αναπτύσσουν άλλο ένα βασικό skil, την υπομονή. Την ώρα που εμείς τιναζόμαστε πάνω για να ικανοποιήσουμε κάθε αίτημα των μωρών μας και κάνουμε τις σερβιτόρες για να φέρουμε το νερό, το αλάτι ή τα τρία χρώματα καλαμάκια, οι Γαλλίδες κινούνται πιο νωχελικά απέναντι σε αυτά τα μικρά θέλω (ή μάλλον σταs'ilvousplait) και διδάσκουν στα παιδιά τους ότι δεν μπορούν να έχουν αυτό που θέλουν τη στιγμή που το θέλουν. Αυτό δεν ωφελεί μόνο τη μάνα-ελατήριο αλλά και το παιδί. Το αποδεικνύει και το πείραμα με τοmarshmallow.

Στα τέλη της δεκαετίας του '60, ο δρWalterMischel-τον οποίο ηDruckerman μάλιστα συνάντησε αυτοπροσώπως- έκανε το περίφημο «marshmallowtest». Βάζουμε ένα 4χρονο σε ένα δωμάτιο στο οποίο υπάρχει έναmarshmallow πάνω σε ένα τραπέζι. Ένας ενήλικας λέει στο παιδί ότι θα λείψει για λίγο και πως αν εκείνο δεν φάει το γλυκό μέχρι να επιστρέψει, θα το ανταμείψει με δύο. Αν το φάει, δεν θα πάρει δεύτερο. Τα περισσότερα παιδιά περιμένουν το πολύ 30 δευτερόλεπτα. Μόνο το ένα στα τρία περιμένει και τα 15 ολόκληρα λεπτά. Τα παιδιά που περίμεναν, βρίσκοντας τρόπους να απασχολήσουν με κάτι άλλο τον εαυτό τους, έγιναν αργότερα ενήλικες ικανότεροι να συγκεντρωθούν και να αντεπεξέλθουν σε συνθήκες στρες.

Οι Γάλλοι λατρεύουν τα παιδιά τους, όπως όλοι λατρεύουν τα παιδιά τους, απλά δεν χάνουν τον εαυτό τους μέσα στοover-parenting. Είτε μιλάμε για φαγητό (στη Γαλλία δεν υπάρχει παιδικό γεύμα στα εστιατόρια όπως στην Αμερική. Θα βρειςchickennuggets άμα το ψάξεις πολύ αλλά βασικά όλοι τρώνε φαγητό για ενήλικες, ακόμα και ροκφόρ και σπαράγγια, και είναι ανήκουστο για κάποια να μαγειρεύει ξεχωριστά γεύματα για τα παιδιά) είτε μιλάμε για την διατήρηση της συζυγικής σχέσης (στις σχολικές διακοπές η κόρη τηςPamela δεν είχε κανένα παιδάκι να παίξει, ήταν όλα στους παππούδες καθώς οι Γάλλοι γονείς πηγαίνουν οπωσδήποτε μερικές μέρες διακοπές μόνοι τους). «Τα βράδια είναι δικά μας», λέει μια Γαλλίδα γειτόνισσά της. «Η κόρη μας μπορεί να είναι μαζί μας αν το θέλει αλλά ξέρει ότι αυτή είναι η ώρα των μεγάλων».

ΟΜΟΡΦΕΣ ΛΕΧΩΝΕΣ

Δείχνουν οι Γαλλίδες μητέρες πιο ευτυχισμένες; «Φυσικά», λέει η συγγραφέας. «Δεν μου κάνει καμία εντύπωση πια όταν τις βλέπω να έρχονται στο πάρκο ντυμένες με τις ψηλοτάκουνες μπότες και τα skinnyjeans τους ενώ τσουλάνε καρότσια με νεογέννητα. Οι Γαλλίδες φίλες μου πιστεύουν ότι ο αμερικανικός νεολογισμόςMILF είναι γελοίος. Δεν υπάρχει αντίστοιχη έννοια στα γαλλικά γιατί εκεί δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάψει μια γυναίκα να είναι σέξι αφότου κάνει παιδιά. Και οι Γαλλίδες δεν είναι απλά σικ, είναι και απολύτως συγκροτημένες. Δεν αποπνέουν αυτό το μείγμα κούρασης, ανησυχίας και οριακής νευρικής κρίσης που εμφανίζουν πολλές Αμερικανίδες, εμού συμπεριλαμβανομένης».

Εύκολο να περιφέρεσαι ξεκούραστη και αισθησιακή με τόσες παροχές από τη γαλλική κυβέρνηση, απαντούν ορισμένοι στα σχόλια κάτω από τα άρθρα για το βιβλίο και δεν έχουν άδικο: η μεγάλη άδεια λοχείας, η δωρεάν δημόσια φύλαξη μωρών και τα δημόσια νηπιαγωγεία για όλους αφαιρούν πολλές ρυτίδες άγχους από το μέτωπο μιας Γαλλίδας.

Και κανείς δεν είπε ότι τα παιδιά μπορούν με ένα μαγικό τρόπο να αρχίσουν να λένε bonjour και να σωπαίνουν μέχρι να τους απευθύνεις το λόγο, όπως στην εποχή της Πηνελόπης Δέλτα. Στην ίδια την Druckerman πήρε πολλές αποτυχημένες προσπάθειες μέχρι ο γιος της να μην το σκάει από την παιδική χαρά. «Τα παιδιά μου εξακολουθούν να είναι πιο θορυβώδη από τα ντόπια παιδιά. Δεν λένε πάντα καλημέρα αλλά ζητούν καμαμπέρ στο τέλος του δείπνου. Συνήθως τους μιλάω αγγλικά αλλά όταν ζορίσουν τα πράγματα δηλώνω με σταθερή φωνή "c'estmoiquidécide!"(εγώ αποφασίζω), τη φράση που λένε οι Γάλλοι για να εδραιώσουν την εξουσία τους. Ακόμα κι εγώ εκπλήσσομαι όταν με πιστεύουν».

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ!!!!

ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΕΚΑ!!!!!

ΚΑΛΕ ΤΙ ΤΕΛΕΙΟ ΜΙΚΡΟ ΦΑΤΣΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!!!! Κ ΤΗ ΤΕΛΕΙΑ ΦΩΤΟ!!!!!! Κ Η ΣΑΝΤΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΕΡΦΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩΩΩΩΩΩ :D:D:D:D:D:D

ΝΤΙΜΑΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!!!! :?:?:?:? ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΣΤΟ DNA ΜΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!! ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΜΑΝΑ!!!!! ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ :D

ΘΕΝΑ ΜΟΥ :cry: ΗΡΕΜΗΣΕ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!! ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!! ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ Κ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΚΡΑΝΕΙΟ ΚΑΤΑΛΗΓΩ Κ ΜΕΤΑ ΗΡΕΜΩ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΜΩΡΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ!!! ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑ??? ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ?>>??

ΡΕΝΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδούλες μου!!!!!

Αλεκάκι όντως ΛΑΜΠΕΙΣ από χαρά, ευτυχία και μη σου πω φαίνεσαι απίστευτα ξεκούραστη :lol::lol::lol: ... δεν το λεω καθόλου ειρωνικά να ξέρεις!!!!!!!!!! Μπραβο κοριτσάρα μου !!!! Να σου ζήσουν και τα δύο και να τα δεις μεγάλα και τρανά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ρενατούλα μου καλή επιτυχία εύχομαι - ότι καλύτερο να γίνει για σένα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Περιμένουμε νέα σου!!!!

Ελενάκι μου, Ελλάδα Ελλαδάρα - δεν έχεις άδικο :lol::lol: χαχαχχαχααα

θενουλίτσα πως πας????? Σε θέλω δυνατή .... και να θυμάσαι ότι δεν περνάς εσύ μόνο τέτοιες φάσεις... εδώ εμείς με 1 και τα παίζουμε ωρες ωρες... πόσο μάλλον εσύ... είναι απολύτως φυσικολογικό - άνθρωπος είσαι κ εσύ κι έχεις αντοχές - μην το ξεχνάς !!!!!!!!!! Γι αυτό ακριβώς την ώρα πουτο καταλαβαίνεις πρέπει να πέρνεις δραστικά μέτρα ... :o τράβα σε καμιά χαβάι καλή μου :P:P:P:shock::shock::shock::lol::lol::lol:

Ζετουλίτσα .... κοριτσάκι μου τα έχεις παίξει - είμαι σίγουρη !!!! κι εγώ μια από τα ίδια !!!! Τουλάχιστον Σαββατοκύριακο κάνετε κανά μπάνιο? Η δουλεύεις πάλι ??? Να μου φιλήσεις μπουτάκια Δημητρούλας!!!!!!!!!! χιχιχιιχιχχ ;)

Μαρία πως πάει η εγκυμοσύνη ???? Φαντάζομαι όλα καλά μικρή μου έτσι.. ???

Μαράκι(Κύπρο) το βιβλίο είναι τέλειο !!!! Δεν το έχω διαβάσει όλο αλλά θεωρώ από το πολύ λίγο που διάβασα ότι είναι πολύ χρήσιμο για όλους μας΄. Μάλιστα το έστειλα κ στη κουμπάρα μου κ ξετρελάθηκε κ το παρήγγειλε από Κύπρο ήδη να το έχει σε κανονική μορφή γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχουν σκαναριστεί και τέλεια οι σελίδες :oops::oops::oops: sorry καλή μου μη με παρεξηγήσεις - εσύ έκανες εννοείται ότι καλύτερο μπορούσες !!!! :D:D:D και φυσικά φυσικά σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ !!!!!!!!!!!!!

Ηλιανούλα έχεις χαθεί εντελώς από δω.... αν και βλέπω ότι υπαρχεις και είσαι καλά στο fcb. Φιλάκια πολλά !!!

Μίκα και σε σένα πολλά φιλιά - καλά μπάνια - καλά μαγειρέματα (που είμαι σίγουρη ότι δεν λείπουν από το σπίτι σου :!: ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και καλή συνέχεια σε ότι κι αν κάνεις στο καλοκαίρι αυτό !!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά φιλιά φιλιά φιλιά !!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ. ΟΠΟΤΕ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΜΕΝΑ. ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ. ΜΑΤΑ ΤΙΣ 15 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΘΑ ΕΧΩ ΝΕΟΤΕΡΑ.

ΝΤΙΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΧΑΙΡΕΤΑΣ ? ΦΕΥΓΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ? ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ. ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ. ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 22 ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΦΥΓΟΥΜΕ. ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ. ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΞΕΧΝΑΤΕ.

ΜΑΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΜΑΙΛ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ. ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΑΝΩ Ε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 16 :D:D:D:D:D ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ :D:D:D:D

ΘΕΝΑΑΑΑΑΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ???? :D:D:D:D:D

ΡΕΝΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΙΣ!!!

ΟΙ ΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ????

ΚΑΛΕ Μ ΑΥΤΑ Κ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΚΑΛΟ!!! :D:D:D:D ΠΑΝΕΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΕΛΟΣ!!!! :D:D ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΣΙΣΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΓΙΟΓΙΟ!!!!!! ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΠΑ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ Κ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΝΕ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟΟΟΣΟ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ Κ ΕΓΩ Κ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ ΓΙΟΓΙΟ!!!

ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ Κ ΑΥΤΟ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΕ Κ ΤΑ ΚΑΝΕ ΑΠΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΟΓΙΟ !!! ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΔΩ Κ 18 ΜΕΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΖΑΜΙ Κ ΦΟΡΑΜΕ ΠΑΝΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΥΠΝΑΕΙ Κ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΕΓΝΟΣ!!! :D:D:D

ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ Η ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Κ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ Κ ΑΥΤΑ ΕΚΕΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!

ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΞΕΒΡΑΚΩΤΟ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΤΟΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΣΙΣΑΚΙΑ! ΑΥΤΟΣ ΠΗΓΕ Κ ΕΚΑΝΕ 2 ΚΟΥΤΣΟΥΛΙΕΣ!!!!!

ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ Κ ΕΓΩ Κ ΑΥΤΟΣ Κ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΔΕΙΞΑΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΧΑΡΑ(ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΑΣ) Κ ΕΙΠΑΜΕ 1000000000000000 ΜΠΡΑΒΟ!!! Κ ΑΥΤΟΣ ΚΑΜΑΡΩΝΕ !!! ΟΠΟΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙ!!!

ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΤΣΙ ΗΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ Κ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ!!!!

ΠΡΟΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΒΑΛΑ ΠΑΝΑ ΒΡΑΚΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΛΥ ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ Κ ΤΟ ΞΕΡΕ ΒΓΗΚΕ ΕΞΩ ΗΡΘΕ Κ Μ ΛΕΕΙ ΜΑΜΑ ΤΣΙΣΑ!!!! ΤΟΝ ΠΗΓΑ Κ ΕΓΩ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΕΙΑ Κ ΤΑ ΚΑΝΕ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑ!!! :D:D:D:D :

ΣΑΣ ΦΙΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Ελενακι μου τί περασατε βρε κοπέλα μου...πω πω..αγχος και τρομαρα που θα πηρατε...βρε το Χρησταρα μας..φτανει που δεν ηταν τιποτα..μπορα ήταν και περασε!! Αχ ευχομαι ολοψυχα γερος και δυνατος να είναι παντα!!

ΜΠΡΑΒΟ σας για την πανα!!Και εμεις το προσπαθουμε από σήμερα αλλα μου το λεει αφου βραχεί!!Εκανε λίγα τσίσα στο γιογιο αλλα όρθιος, δεν καθόταν με τίποτα και του εδωσα και ενα σοκολατακι για επιβραβευση..ενθουσιαστηκα, υπερβαλα και λίγο για να το καταλαβει αλλα μετα επαιζε και του φευγαν λίγα λίγα...εχουμε μελλον πιστευω...όσο για το βιβλίο, το εστειλα κανονικα δεν ξερω γιατι ανακατευτηκαν οι σελίδες..

Κορίτσια οι υπόλοιπες που το πηρατε, σας ηρθαν με τη σειρα, κανονικα, οι σελίδες?

Ρενατα μου θα σου στο στειλω..απλα τωρα γραφω από το λαπτοπ και δεν το εχω περασμενο μεσα..

Ντιμι μου χαιρομαι πολύ που σου αρεσε!!!Οντως οι σελίδες δεν βγηκαν καλες αλλα τί να κανω? εκανα ότι καλυτερο μπορουσα!! ;)Ωραίο το άρθρο που μας εβαλες αλλα νομίζω είναι στο DNA μας και δεν αλλαζουμε ευκολα!!!

Θενα μου , κοπελα μου μην στεναχωριεσαι..διαβασε το βιβλιο και ειλικρινα πιστευω θα σε βοηθησει..μην ξεσπας σε αυτόν και μην του φωναζεις γιατί πιο πολυ θα το κανει..ειναι σαν δραση-αντιδραση..παρε τον με το καλο..και οπως λεει και το βιβλίο ενα παραδειγμα..αν το παιδι σας σπασει ενα καλό ποτηρι θα το μαλλώσετε αλλα αν το αφεντικο σας που το εχετε καλεσμενο για φαι σπασει το ποτηρι θα του πειτε "ω μα δεν περαζει, σιγα το πραγμα τωρα"..αρα γιατι να μαλλωσουμε το παιδί? επειδη εχουμε εξουσια και δυναμη?

κοντρα φερνει κοντρα...ζητα και λιγη βοηθεια απο πεθερικα, συζυγο..να τα πηγαινουν λίγο βολτα τα παιδια να βρισκεις και εσυ χρονο για τον εαυτό σου να χαλαρωνεις να φορτιζεις τις μπαταρίες σου!!ότι χρειαστεις να ξερεις πως θα μαστε διπλα σου..ειλικρινα.

Και φυσικα δε μπορω να αφησω ασχολίαστη την τελεια φωτο της Αλέκας!!!!ALEKA'S RETURN!!!!ΑΛΕΚΑ..ΑΛΕΚΑ...ΑΛΕΚΑ...ΠΕΤΡΟ..ΠΕΤΡΟ..ΠΕΤΡΟ...ΣΑΝΤΥ...ΣΑΝΤΥ..ΣΑΝΤΥ...συνθημα φωναζω!!!Τι μπεμπουλης είναι αυτός καλε? Μπραβο Αλεκα μου να τα χαιρεστε!!Να σας ζήσουν!!!!Παντα καλότυχα, ευτυχισμενα και υγιη να είναι!!

Κορίτσια ξεχασα καποια? Συγνωμη...Ζετα? Μαρια? Μαρινα? τι κανετε?

Δε σας είπα τα δικα μου..Ξεκινησα σημερα και εχω ιδιωτικα ενα παιδακι..του γιου του προεδρου του συνδεσμου γονεων του νηπιαγωγείου..το λεω αυτό γιατί ευχομαι να μου στειλει και αλλους πελατες αν φυσικα μεινει ευχαριστημενος!!!

Κατα τα αλλα ζεστη ζεστη ζεστη..καηκαμε!!!!

Σας φιλω γλυκα όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας οι πανες ειναι ακομη καθημερινοτητα αφου και η ιδια λεει μπεμπιλινα σαντυς μπεμπιλινα πετρου αν και πριν γεννησω την εβαζα στο γιογιο για τα κακα της και το ειχε δεχτει μετα τα σταματησαμε παλι ολα!!!! αρα θα περιμενω το σεπτεμβρη που αλλαζι ταξη στο παιδικο να της το μαθουνε εκει!!!!

ντιμι μου ειναι το dna μας ετσι και δεν αλλαζουμε!!!!!!!!!!!! αν και να σου πω εγω επειδη ασχολοουμε με το τουρισμο και τα βλεπω τα παιδια απο τους ξενους εεε τα ιδια με τα δικα μας κανουν απλως οι μαναδες τους δεν τα μαλωνουν δειχνουν μια απαθεια στην οποια σκανταλια κανουν τα παιδια τους!

ρενατα μου σου ευχομαι ολοψυχα να την παρεις την δουλεια THINK POSSITIVE!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑΚΟ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ Κ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΕΠΙΘΥΜΕΙ!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!! ΦΑΓΑΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΛΟΥΚΙ!!! ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!! ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!! ΜΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΦΕΝΕΤΕ ΧΑΖΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΛΥ ΣΟΒΑΡΟ!!!

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΡΟΜΑΞΩ ΟΛΑ ΑΥΑΤΑ ΒΕΒΑΙΑ :roll::roll::roll:

ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΩ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ Σ ΛΕΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕΙΣ!!!

ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΣ ΤΩΡΑ!!!!!!!! Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΕΓΝΟΣ ΓΙΑ ΩΡΕΣ!!! ΔΗΛΑΔΗ ΒΓΑΖΕΙ Κ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΝΥΧΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΟΥΡΙΜΑ ΠΛΕΟΝ!!!!!

ΤΑ ΚΑΚΑ ΟΥ ΟΜΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕ!!! :cry::cry::cry: Κ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ!!! ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΚΡΑΤΙΕΤΕ Κ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΠΑΛΙ ΔΥΣΚΙΛΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΓΑΛΟΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!! ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!! ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ Κ ΜΑΣ ΕΚΑΤΣΕ ΟΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΑΥΤΑ!!!

ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Μ ΛΕΕΙ ΜΑΜΑ ΤΣΙΣΑ Κ ΠΑΜΕ Κ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΡΘΙΟΣ!!! ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΕΙ Κ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΙΣΤΟΣ!!!!! Μ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΛΕΤΕ????

-<< ΜΑΜΑ ΣΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΠΑΜΠΑΣ>>

-ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ????

ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΤΙΝΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!ΣΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑΝΝΗΣ!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΕΛΙΩΣΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ ΛΕΜΕ!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μου να σου ζήσει η Σαντυ σου αν και καθυστερημενα!!Παντα γερη και δυνατή να εί

Ελενα μου θεική ατακα ο Χρηστακος!!!

Τα σκατουλακια μας μας αφληνυον αφωνες καθε μερα..εγώ βλεπω διαφορα ακόμα και από εβδομαδα σε εβδομαδα!!!Κυρίως στην ομιλία αλλα και στις πραξεις του!!!

Για την πανα, εψαχνα προχθες στο ιντερνετ και βρηκα αυτό

δείτε το και για την πανα συγκεκριμενα είναι περίπου στο 20ο λεπτό..λεει ωραία πραγματα...εμεις σημερα δεν το προσπαθησαμε γιατι από το πρωί φυγαμε βιαστικα για την εκλησια γιατι ήταν το μνημοσυνο του θείου μου και μετα στην ξαδερφη μου για καφε-φαι και μειναμε μεχρι το απόγευμα...αυριο η προσπαθεια μας ξαναρχίζει..

Τεσπα..σας φιλω γλυκα όλες και σας καληνυχτίζω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!!!!!ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΒΑΡΕΜΑΡΑΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ....ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

ΕΛΕΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΤ ΕΥΧΗΝ!!!!!!! Ο ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΑΓΟΡΙ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟΓΙΟ...ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΙ ΚΑΤΟΥΡΙΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΤΗΣ ΛΕΩ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΟΓΙΟ, ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΓΝΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ. ΑΡΝΕΙΤΑΙ...ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ...

ΑΛΕΚΑΚΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΥ ΔΥΟ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΕΤΡΑΚΗΣ?

ΜΑΡΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΕΛΑΒΑ ΑΛΛΑ ΜΙΚΡΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΘΑ ΔΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΕΝΘΥΝΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΡΑΒΗ ΜΗΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΘΩ...

ΨΑΧΝΩ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.....ΤΙΠΟΤΑ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΛΕΜΕ....

ΡΕΝΑΤΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΝΕΟ ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ :):):):):):):) ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανούλες!!

Τί κανετε?

Μου φαινετε ακατορθωτο το κοψιμο της πανας...Ελενα δηλαδη τί του εκανες εσυ? Πες μας βημα βημα..

Όλη μερα του φορας πανα και οταν θελει τσία του σου λεει και τη βγαζετε? Εγω τον εχω με το βρακακι και καποιες φορες τα λεει και άλλες τα κανει πανω του και μου το λεει μολις τελειωσει..παντως σημερα το πρωι εκανα αυτα που είπε η κυρία στο βιντεο και μου εκανε μια κουτσουλίτσα πρωί πρωί μικρη!!Καναμε παρτι με το Χαρη.!!!!Μετα μολις του εβαλα πανα τη γεμισε!!!!ουφφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΓΕΙΑ!!!!

ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Κ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΛΙΓΟ!!!

ΜΑΡΑΚΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ .....ΤΟΥ ΕΒΓΑΖΑ Κ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ Κ ΤΟΝ ΑΦΗΝΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΓΥΜΝΟΥΤΣΙΚΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΙΑ! 2 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΞΕΦΥΓΑΝ ΛΙΓΑ ΤΣΙΣΑ ΗΡΘΕ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΑΜΑ ΜΟΥΣΚΑ ( ΜΟΥΣΚΕΜΑ) Κ ΟΤΝ ΕΛΕΓΑΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Υ=ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΓΙΟ Κ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ!!! ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΡΤΥ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΚΑΝΕ!!! ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΑΜΕ ΧΟΡΕΥΑΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΟΜΑΣΤΑΝ Κ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΟ ΑΔΕΙΑΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ! ΤΟΥ ΤΟ ΘΥΜΙΖΑ ΠΟΛΛΥ ΣΥΧΝΑ ΟΜΩΣ!!! ΚΑΘΕ ΜΙΣΑΩΡΟ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑ ΘΕΣ ΤΣΙΣΑ ΠΑΜΕ ΓΙΟΓΙΟ???? Κ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ Η ΟΡΘΙΟ Η ΚΑΘΙΣΤΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ!!!! ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΗΑΓΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΘΕΤΕ Κ ΝΑ ΣΦΙΓΚΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ!!!

Ε ΜΕΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΣΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ Κ ΕΤΣΙ ΚΥΛΙΣΕ :D:D:D:D

ΧΑΙΟΤΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ Κ ΕΛΕΓΕ ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΥ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΓΙΟΓΙΟ Μ!!

ΑΣΤΟΝ ΞΕΒΡΑΚΟΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΦΟΡΑΕΙ ΠΑΝΑ Κ ΤΑ ΑΜΟΛΑΕΙ!!! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!!

ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΠΑΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΣΤΕΓΝΟΣΣ ΞΥΠΝΑΕΙ~~~!!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ Κ ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙ Κ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ Κ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ!

ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΛΛΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ!!!! ;););););)

ΡΩΤΑ Μ ΟΤΙ ΘΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NA MARΑΚΙ ΤΩΡΑ ΕΨΑΧΝΑ Κ ΒΡΗΚΑ ΩΡΑΙΑ ΑΡΘΡΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ

http://www.mybabysworld.gr/site/content ... tid=613875

http://www.moro-blog.gr/?p=873

http://www.mybabysworld.gr/site/content ... tid=613876

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΘΗΘΣΟΥΝ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενακι μου σε ευχαριστώ παρα παρα παρα πολύ!!!! :-*

Θα τα μελετησω προσεκτικα!

Παντως σήμερα με το που ξυπνησε τον εβαλα στο γιογιο και του εδειξα ότι θα κολλαμε ένα αυτοκόλλητο πανω καθε φορα που κανει τσία η κακα..εκανε τσια του όρθιος και τον αφησα να διαλεξει το αυτοκόλλητο που θελει για να το βαλουμε στο γιογιο..μετα δεν ηθελε την πανα..ηθελε να μεινει ετσι μεχρι που ξαναεκανε τσία του και βαλαμε και άλλο αυτοκόλλητο! Βαλαμε μετα πανα, εφαγε πρωινό και ξαφνικα μου λεει "μαμα τσία", Τον εγδυσα, τον εβαλα στο γιογιο και εκανε δυο κουτσουλίτσες!!!Φυσικα πηραμε και αλλο αυτοκόλλητο αλλα μετα που βαλαμε πανα εκανε και εκει κακα..εντομεταξυ τον αφησα λίγο να δω θελει και αλλο και τον ρωτησα και μου είπε όχι.Νιωθω ότι καναμε ένα βήμα..μικρό μεν αλλα καναμε!!!Παντως σε καμία περιπτωση δεν τον πιεζω..Διαβαζα χθες κατι βιβλία ψυχολογίας που είχα από τη σχολή μου και θυμόμουν ότι κατι αναφερουν μεσα γιαυτά τα σταδια...ο Φρόιντ παντως λεει ότι καθηλωση σε αυτό το σταδιο της ζωής τους, το πρωκτικό δηλαδη, φερνει πολλα και σοβαρα προβληματα και στην ενηλικη ζωή..γιαυτό προσοχή και όχι πιεση κορίτσια!!!

Εντομεταξυ κορίτσια σημερα μια γειτόνισσα είπε στη μαμα μου να μου πει αν μπορω να της προσεχω το εγγονακι της,3 χρ., επειδη αυτη θα λειπει εξωτερικό για κνα μηνα, μπορεί και λιγότερο και φυσικα να με πληρωνουν..το σκεφτομαι πολυ εντονα να δεχτω αλλα φοβαμαι ότι ενα ξενο παιδί είναι μεγαλη ευθυνη..και θα είμαι δεμενη σπίτι καθημερινα από τις 7.30 μεχρι τις 16.00..αλλα από την αλλη θα χει παρεα ο Κωνσταντινος και φυσικα δε με χαλανε καθόλου τα λεφτα...ξερετε πόσα περνουν σε τετοιες περιπτωσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...