Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυκτίου Νο 60 -ελπίζω...


Recommended Posts

Καλημ`ερα σας :x

σ`ημερα θα παω στα σχολεια τα παιδια και μετα στο δημοτ. του Λ. για την εκδηλωση που θα κρατησει 3 ωρες!!!! :o:o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock: βαρεθηκα κιολας!!!! :?

Νατασα και εγω της ιδιας αποψης με σενα ειμαι για αυτο και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε καποια μπεμπεκιστικη λεξη στα παιδια εκτος την "νανι"!!! :roll::roll:

και εγω στην αρχη νομιζα οτι ειναι μπουγατσα :lol::lol::lol: , αλλα μετα ειπαν αυγο και το προσεξα καλυτερα!!!! :lol::lol::lol:

Κατερινα :lol::lol::lol::lol: 400χλμ μακρυα μας ειναι η Στουτγκαρδη!!! :roll::roll::roll:

Νατασα καλα ρε ο αντρας σου τα εχει δει ολα με σενα, ουτε νουτελα δεν τρωει (ερωτηματικο) :o:o:o:o:o:lol::lol::lol::lol:

περαστικα στην Δ. :x και γρηγορα να παρει τα επανω της!

Θουλη δεν ξερω γιατι εισαι χαρουμενη, αλλα παντα ετσι να εισαι χαρουμενη και ευτυχισμενη :D:D:D:x

τις κορνιζες θα τις δεις στο μπλογκ της Γιωτας!!!

σας αφηνω, αρχιζει ο αγωνας!!!!! :roll::roll::roll:

Υ.Γ δεν εβαλα τονους γιατι μου τους εβγαζε πριν την λεξη, σορρυ :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα!Δεν εχω διαβασει τις τελευταιες σελιδες.

Θελω συμβουλη.Η Αννυ απο χθες το απογευμα ειχε δεκατα.Το βραδυ κοντα στο 38.Ολη νυχτα ηταν ζεστη αλλα δε μετρησα ακριβως.Τωρα 38,6.Με 1000 ζορια κ κλαμματα της εδωσα 5μλ παναντολ.Πιο πολυ επειδη δεν επεσε ολη νυχτα...Επειδη δεν εχω ξαναδωσει αντιπυρετικο,ηποσοτητα ηταν οκ?Ή λιγο?15κιλα ειναι.

Να ξαναδωσω αν εχει και στη συνεχεια της μερας πυρετο?Ανα ποσες ωρες?

Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

ειμαι γραφειο!!!

Εχω πολυ δουλεια...θα επανελθω

Τασια εγω ξερω το ντεπον που ειναι το μισο του βαρους, ρωτα την παιδιατρο σου για τη δοση του Παναντολ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναντολ δεν ξέρω ,εγω δίνω εναλλαξ ντεπον με πονσταν αν δεν πεσει μετά τα 38.5 εκτός κ αν γκρινιάζει πολύ..η αναλογία του ντεπόν είναι 1 /2 , 7.5 μλ στα 15 κιλα , του πονσταν ενα προς 3 , 5 μλ δηλ.περαστικά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα

Αναστασία για το παναντολ δε γνωρίζω αλλά για το ντεπόν είναι το μισό του βάρους όπως είπε και η Χρύσα

Δίνεις πάνω από 38 και ανα 4 ώρες αν ανεβάζει. Επίσης να δίνεις εναλλάξ διαφορετικά αντιπυρετικά πχ μια φορά ντεπόν, μια φορά αλγκοφρεν (είναι το αγαπημένο μας έχει ωραίο χρώμα και γεύση φράουλα, μπας και το πιει πιο άνετα).

Επίσης, επειδή μάλλον θα είναι η γνωστή ίωση που έχουν τόοοοοσα παιδάκια αυτές τις ημέρες να περιμένεις ότι ο πυρετός θα φτάσει στο πικ του αύριο κατα πάσα πιθανότητα. Μη τρελαθείς από την υψηλή θερμοκρασία. Τα έχω περάσει ουουουουουου!!! Η Ι από χτες είναι καλύτερα.

Περαστικά σας και μακάρι να κρατήσει μια μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κουκλες!να'στε καλα!

Μα κ εγω γιατι αγορασα παναντολ?αφου ολες για το ντεπον(σαν πρωτη σκεψη) ξερετε! :P

Αν ξανανεβασει ή αν ειναι πολυ υψηλος θα σας ξαναπρηξω!...

Χρυσα τον παιδιατρο μας εχω να του μιλησω μηηηνες...δεν τον εβρισκα γι'αυτο τον αλλαξα...Ομως δεν βρηκα αλλο ιδιωτη αλλα μια καλη του τεβε...η οποια απο τοτε που αλλαξε το ταμειο δεν σηκωνει τα τηλ τα πρωινα... :?::?::?: Αληθεια εγω σε ποιο νουμερο κλεινω ραντεβου για γιατρο του τεβε?Πλιζ πειτε μου 2 λογια αν γνωριζετε το νεο συστημα..

Την τελευταια φορα που ειχε βηχα η Αννυ την πηγα στο κεντρο υγειας επειδη δεν εβρισκα την γιατρο!

υγ Νατασακι πεθανα στο γελιο με την καλτσα!!!!Αλλα τις βγαλαμε για να φορεσουμε καλσον ντε!!!Κ μετα σας αφησαμε ενθυμιο! :P:lol: Αληθεια ηθελες να περασεις βαλεντινο με τον Δ?Δεν ηταν καλυτερα με μενα? :lol::lol::lol::lol::x:x:x

υγ2.Μαρια εγω απο την αρχη ηξερα για τα αβγα στη φωτο σου!!!Μα μπουγατσα,η αλλη!!!??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=sign5.gif]

εννοείται ότι είναι ένα αυγό μάτι!!!! και γύρω είναι οι φίλοι του που του κάνουν κηδεία!!!

ένα σκέτο αυτό μάτι τηγανισμένο!!

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκατα..... :(:(:(:(:(:(:( πηρα τηλ να μιλησω με τη μικρη ... στην αρχη εκανε ναζια ...μετά της είπα ότι της πηρα δωρο γ τα γενεθλια της ... και θα της το σωσω την Κυριακη ...είπε ότι θέλει να ερθει ...μετά εφυγε κ γελούσε...και ξαφνικά τα έμπηξε και άρχισε να λέει θελω να παω στη μαμά!!!!!! :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( πως θα την στειλω ενα μηνα το καλοκαίρι στο χωριό? :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Μαρία περαστικά και σε εσάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία δε γνωρίζω το νέο σύστημα μα τους γιατρούς

αλλά άκουσα ότι όλοι μπήκαν πλέον στον ΕΟΠΠΥ και θα δέχονται δωρεάν τους 50 πρώτους κάθε εβδομάδα

:-? σήμερα είναι Πέμπτη που αρρώστησε η Α ε δεν θα συμπληρώθηκαν 50 με τόσα παιδάκια που είναι άρρωστα?

Οπότε η σειρά σας θα είναι από βδομάδα.

Ρε τι ωραίο σύστημα υγείας που έχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα για τοπ Παρτι της Θου που ρωτησες..αμα δενε ιμαστε δραματηκα χαλια- γιατι σημερα ο Χ ειχε κατι μηξες στο χρομα του γρασιδιου- θα ερθουμε σηγουρα..αλλιως πρεπει να αλλαξω ξανα και τα δικα σου δωρα..και της Θου

Αν δεν ανεβασουμε πηρετο διλαδη ειμαστε μεσα

Αναστασια εγω που εψαχνα υποθετα αντιπηρετηκα βρηκα μονο πανατολ

Αρα ειναι το ξεροψημενο ασπραδη..ειδατε που ειχα δικιο...χαχα..λοιπον..τι κερδιζω..μια ομελετα!!!

Παντως αυτη η χαζομαρα περι ΕΟΠΥ..παιδια..πανε να κανουν κατι..και το κανουν χειροτερα..τεσπα...

Πηγαινω εγω στη γιατρο μας ουτω ςη αλλως..και ευτυχως πλεων που εχουν ολοι οι γιατροι δικαιομα στη συνταγογραφιση του ΙΚΑ..

και τον ΟΡΛ που πηγαμε τα φαρμακα μας τα εγραψε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια το εμοτικον δειχνει εμενα σαν ηλιθια! :-w:-w:-w:-w:)) Νομιζα το ελεγες για την ασχετοσυνη μου! :P:P

Εχει πολυ φαση το αβγο που κραταει μαντηλακι γιΑ τα δακρυα του! :P

Ειχα ακουσει 10 ατομα ανα μερα κ οχι 50 ανα βδ...εχει μικρη διαφορα... :?

Αν ειναι δυνατον.....

Γιωτα :(:(

Κατευθειαν δροσισε το μωρακι μου!Και φτιαξαμε και κεκακια(ψευτικα)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, σας ψιλοδιάβασα

Τρέχω σαν την τρελή αυτή την εβδομάδα, ξεκινήσαμε ένα έργο στις Σέρρες και πηγαινοέρχομαι

Αναστασία η αναλογία του παναντολ είναι ίδια με το ντεπόν το μισό από τα κιλά

Για το ΤΕΒΕ οι γιατροί που είναι συμβεβλημένοι δέχονται 200 άτομα τον μήνα αν συμπληρωθεί αυτό το νούμερο πλρώνεις 20ευρώ

Χθες ο Η που ήθελε να πάει να γράψει κάτι πήρε τηλ σε τουλάχιστον 10 για να βρεί :evil::evil::evil: και γ@μ@ τα συστήματα έχουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το δικό μας ταμείο δεν είναι συμβεβλημένο με κανέναν εδώ και 3 χρόνια,ουτε τα φαρμακεία ,οπότε καλά είστε ακόμη ,πιστεψτε με ,από το τίποτα.... :? και τα πληρωνουμε και καταθετουμε τη δαπανη και περνουμε και τα @@@@@@@ μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε μα κοπελιές φταίτε κι εσείς :geek:

Βγαίνετε δημοσίως και ανακοινώνετε στο διαδίκτυο ότι τα μωρά σας είναι άρρωστα

Τρέχουν μετά οι άλλοι να προλάβουν το γιατρό

Η δουλειά πρέπει να γίνεται ύπουλα :shh::shh::shh: για να προλαβαίνεις να είσαι μέσα στους 200 [smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

εδω ακομα!

δε θα γεννησω λεμε!

Αναστασια περαστικα!

γιατι δεν τηλεφωνεις στο 184 να κλεισεις σε ικα ραντεβου?

οχι οτι θα βρεις αλλα λεμε!

η αναλογια ειναι οπως ειπαν τα κοριτσια!

εγω βεβαια εχω δοκιμασει μονο ντεπον -πονσταν!

Μαρια...σκετο αυγο ματι?

χωρι κατι απο κατω?

ελα πες!

μια ολοκληρη μερα ασχολουμασταν με το αυγο σου!

Γιωτα...δυσκολα....δεν ξερω αν 1 μηνα θα μπορουσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .

Τονια χρονια πολλα για την κορουλα σου !!!

Σημερα τσικνοπεμπτη δεν ειναι ?τι θα κανετε το βραδυ ? εγω θα κανω τουιτ :lol::lol::lol::lol::lol:

χρυσα κερδισες για το ξεροψημενο ελλα εχασες για την ομελετα . :P

Γιωτα εμενα ο Μ δεν αντεχει μακρια μου ουτε 5 λεπτα ...οχι μηνα :lol::lol::lol::lol::lol:

Κοριτσια αυτο με τον ΕΟΠΥ μου φανταζει τοσο δυσκολο !!!! :o:o:o

εμεις εδω καλα ...για την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα συλληπητήρια για την πεθερά, καλό παράδεισο να έχει

Τόνια να χαίρεσαι την Ανδριάννα σου πολύχρονη κι ευτυχισμένη

Λενάκι Χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου

Θου τα περισσότερα φάρμακα του θυροειδή είναι συμβατά με τον θηλασμό

Για το πάρτυ σας δεν ξέρω ακόμα να σου πώ γιατί Κυριακή κάποια στιγμή θα έρθω στο γραφείο και το μεσημέρι κάνει και το σχολείο του Μιχάλη αποκριάτικο πάρτυ

Αργυρώ ο Μιχάλης δεν χρησιμοποιεί την λέξη νάνι ούτε εμείς, η Έλενα όμως την λέει.

Έρη το εμβόλιο της πολυομελίτιδας περιλαμβάνεται στο 5πλο

Μιτσάκι δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω αν και ήθελα πολύ :(:( δυστυχώς το πρόγραμμά μου τις καθημερινές είναι πολύ πιεσμένο

Βίκυ πως πάει, ακόμα εδώ? βλέπω να τον τρώς όλο τον μήνα

Για τα νύχια τώρα που λέγατε, στην Έλενα τα έχω βάψει αρκετές φορές το καλοκαίρι, έβλεπε εμένα και ζήλευε και την λυπόμουν, ε δεν το θεωρώ και τόσο τραγικό, στο σχολείο φυσικά και δεν θα την στείλω με βαμμένα νύχια. Βάζουμε όρια σε όλα ;)

Για το ΕΣΠΑ δεν νομίζω ότι θα σταματήσει, και εύχομαι δηλαδή να μην σταματήσει γιατί κακά τα ψέματα ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού αυτή την στιγμή ζεί από το ΕΣΠΑ, δεν είναι μόνο οι ωφελούμενοι αλλά όλος αυτός ο κόσμος που δουλεύει πίσω από τα προγράμματα.

Σίσσυ πότε τελειώνει η εξεταστική?

Γωγώ την Ιω δεν την στέλνεις τώρα παιδικό?

Την Παρασκευή το απόγευμα έχουν αποκριάτικο πάρτυ στο παιδικό της Έλενας. Ελπίζω να καταφέρουμε να πάμε :D

Δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κανω μοσχαρακι με χυλοπιτες!

θελω να βγω αλλα παλι βρεχει!

δεν θελω αλλο βροχη λεμε!

http://www.zougla.gr/greece/article/asf ... a-eklepsan

μα βαζεις τοσα λεφτα στη γλαστρα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τα περαστικα κοριτσια!Εχει φαση που καποιες εχετε περασει σουπερ ζορικες ασθενειες κλπ κ εγω μπηκα σε ρυθμους "αχ-βαχ το μωρο μου ειναι αρρωστο" με εναν πυρετακο! :P:oops::oops::oops:

Χρυσα εχω υποθετα ντεπον(παιδικα) αφορετα :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Θελεις?Τα πηρα για ωρα αναγκης(επειδη δεν εχω καταφερει να δωσω σιροπι ποτε) αλλα κ μονο στη σκεψη να της βαλω υποθετο ανατριχιαζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

270.000€ :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Εγώ δεν μαγείρεψα τίποτα για σήμερα, είπα λόγω Τσικνοπέμπτης να παραγγείλουμε από έξω :D:D

Στο σχολείο του Μιχάλη διοργάνωσαν εκδρομή για την άλλη Τρίτη, παιδική παράσταση σε θέατρο με κόστος 8€ και χθες μας είπε η δασκάλα ότι θα μας επιστρέψει να χρήματα γιατί δεν είχε μεγάλη συμμετοχή και ακυρώθηκε :(:(:( Ο κόσμος έχει μεγάλα ζόρια :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!!

Θέλω τη φωνή μου :(:( τι να κάνω πια;Πίνω φασκόμηλα με μέλι και δεν κάνει τπτ....κανένα γιατρικό ξέρετε να μου πείτε;

Αναστασία περαστικά σας,να αναρρώσει γρήγορα το κοριτσάκι σου για να πάτε και στα γενέθλια της Θου,μην ξεχνιόμαστε ;)

Χρύσα περαστικά και στον Φόφο ρε,μακάρι να μην είναι τίποτα μόνο μυξούλες!!

Βικάκι έχεις ακόμη δύο εβδομάδες,φεεεετα!!!!

Το άβαταρ της Μαρίας το είχα καταλάβει ότι ήταν αβγό μάτι,αλλά νόμιζα ότι ήταν πωσέ :lol::lol: το μαύρο από κάτω το πέρασα για ψωμάκι ολικής :lol::lol::lol:

Αργυρώ σε ρώτησα γιατί παίζει έρθω Γερμανία τον Απρίλιο,να βρισκόμασταν!Αλλά 400χλμ πολλά δεν είναι :lol::lol:

Τσικνοπέμπτη σήμερα έχουμε τρεις επιλογές:ή πάμε οικογενειακώς σε μια χοροεσπερίδα, ή βγαίνω με φίλες και αφήνω τον άντρα μου με το μωρό,ή βγαίνει ο άντρας μου να δει τον Πάοκ και μένω εγώ με το μωρό.

Έτσι όπως είμαι όμως αν μπλεχτώ σε μουσικές και τσιγάρα δεν θα γίνω χειρότερα;Δεν ξέρω μπορεί να κάτσω να κάνω τουίτ με την Άφρο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα έχω κολλητή που δουλεύει σε περίπτερο και παίρνει μπουκαλάκι νερο από το σπίτι της γιατι δεν μπορει να διαθέσει 50 λεπτα να το αγορασει,τι να λέμε τώρα,πολύ δύσκολα είναι για κάποιους :(:(:(

Αναστασία και μένα η δικιά μου πριν κανα δίμηνο μου είχε ανεβάσει πυρετο,όχι πάρα πολύ 39.Αλλά είχα αγχωθεί και εγώ,δεν μου έχει πάθει ποτέ κάτι άλλο.οπότε δεν είσαι η μόνη που αγχώνεσαι με πυρετό,είμαι και εγώ εδώ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...