Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυκτίου Νο 60 -ελπίζω...


Recommended Posts

να σας πω και την στεναχωριαμ ου..προχθες ειχα μια σοκολατα στην τσαντα(φατσα γουρουνιου) και την βρηκεο μικρος και ελεγεστο δωματι του..

θα την φαω οοοοολη τιποτα δεν θα αφησω στην μαμα...(φατσες θλιμμενες πολλες...)

το μαναρι μου θελει να φαει σοκολατιτσα οπως ολα τα παιδακια και δεν μπορει..ουτε κακαο δεν με σφηνει η γιατρος να του παρω τουλαχιστον χαρουποσοκολατα..κακουργα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπεραααααα! :D Τι κανετε?

Πριν μια ωρα γυρισα απο οδηγηση και σημερα τα πηγα πολυ πολυ καλα!!! :D Μα ποσο ρολο παιζει το αν κοιμηθεις καλα, χθες κοιμηθηκα σχεδον σερι και σημερα πεταω.

Βικακηηηηηηηη μου ηρθε η στολη πριν φυγω!!!!!! [smilie=wav.gif] Ειναι τελεια και μαλλον θα της κανει ισα ισα. Περιμενω να ερθει να της την φορεσω!! Ευχαριστουμε πολυ πολυ και παλι!!! :YMHUG::x Για τα δωρακια και εγω δεν το ειχα ξαναακουσει, βασικα και εγω δεν θα το εκανα αλλα αφου εσενα σε ευχαριστει. Υπομονη με την Μ-Ι ειναι με τις μερες τους και αυτα.

Νατασουλα σκεφτομαι μερες να τα κανω τα δαχτυλα σοκολατας αλλα δεν ξερω ποσο σκληρα βγαινουν. Ειναι σαν μπισκοτο απο μεσα? Τα βλεπω και μου τρεχουν τα σαλια καθε φορα. Εσυ συνηλθες?

Ερακι εμεινα με το γλυκο που εβαλες! Θα το κανω στανταρ, παω να διαβασω την συνταγη μετα.

Αργυ με γεια και η στολη της Ρ. Θελουμε φωτο!

Ιουλια :lol::lol: με την τηγανια!!! Εισαι Θεα παιδι μου!!! Δεν πειραζει και τι εγινε που εφαγε τηγανια? Δεν τρωει και καθε εβδομαδα ε? :roll:

Ερχεται ο Π. με την Ε. απο το παιδικο. Σας αφηνω τα υπολοιπα το απογευμα! Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα ναι είναι σκληρά από μέσα σαν μπισκότο, εμένα μου άρεσαν πάρα πολύ και βγήκαν και εμφανισιακά πολύ ωραία. Η κουμπάρα μου που ήρθε και την κέρασα δεν πίστευε ότι τα έφτιαξα εγώ, μου έλεγε συνέχεια πες τώρα από πιο ζαχαροπλαστείο τα πήρες.

Εγώ ευτυχώς είμαι καλύτερα σήμερα, αλλιώς θα σας κλαιγόμουν πάλι.

Βένι πήγατε ξανά γιατρό, τι σας είπε? Κακάο γιατί δεν κάνει να φάει? Έχει μέσα γάλα?

Βίκυ εγώ τις τελευταίες ημέρες δεν ανοίγω καθόλου τηλεόραση ούτε διαβάζω στο νετ και δεν ξέρω τι παίζει.

Πήγα όμως χθες σουπερμαρκετ και ψώνισα 100€ σε φαγώσιμα για να αποθηκεύσω, με αγχώσατε σας το ξαναείπα? Πήρα εντωμεταξύ και πράγματα που δεν τρώμε καθόλου (πχ tulip επειδή έληγε το 2016) φανταστείτε τι συντηρητικά έχουν μέσα!!!!!!!!!!!!!!

Επίσης άκουσα από μια γνωστή μου ότι αποθηκεύει αλεύρι μέσα σε τενεκέδες, με φύλλα δάφνης και κάτι ακόμα που δεν θυμάμαι και τα σφραγίζει με κερί και διατηρείται για χρόνια έτσι :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωματικά και ψυχικά αποθέματα μοιάζουν να τελειώνουν... :?:?:?:?:?

Μιλάμε έχω σαλτάρει!!! :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

Δεν μπορώ ούτε να σας περιγράψω ΤΟ ρεσιτάλ γκρίνιας που έχουν δώσει και τα 2 τις τελευταίες μέρες, ειδικά το μικρόβιο!!! :?:?:?

Δεν στέκεται πουθενά μιλάμε, δεν ξέρει τι θέλει, δεν τρώει, δεν θηλάζει, δεν κοιμάται!!! :shock::shock::shock:

Προ ολίγου, έκαψα και το φαγητό, εκτός από τη φλάτζα μου :P:P:P και μετά... παρήγγειλα κινέζικο!!!!! :ymdevil::ymdevil:

Κι ως συνήθως, μόνη ολημερίς! :(:(

Δεν μ' αφήνει να γράψω, θα επανέλθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: για τις φατσούλες σου!!!! :lol::lol::lol::lol:;)

βρε τον καημένο τον Φιλιππάκο!!!

Η γνώμη η δική μου για τον Η/Υ είναι διαφορετική, δλδ δεν ισχύουν τα ίδια για όλους, αν δούλευα, το μεσημεράκι γύριζα σπίτι, έκανα λίγες δουλειές, ήμουν με τα παιδιά..... τότε σαφώς και δεν θα είχα χρόνο να ανάψω τον Η/Υ......για μένα εδώ που δεν βγαίνω έξω, δεν έχω φίλους, δεν έχω τίποτα τα πράγματα είναι διαφορετικά.....δεν είμαι μπροστά του πολλές ώρες, αλλά μέσω του Η/Υ ενημερώνομαι γενικώς.....δεν μπορώ να ασχολούμαι όλη την ώρα με το σπίτι, όπως και δεν μπορώ να είμαι και όλη την ώρα με τα παιδιά.....η ώρα του Η/Υ είναι δική μου ώρα.....όλα πρέπει να γίνονται με μέτρο, όπως και το φαϊ!!! :roll::roll::roll::roll:

για πείτε μου λίγο, ερώτηση:

εσείς όταν πάτε ΣΜ με τα παιδιά πώς συμπεριφέρονται?

γιατί εμείς που πήγαμε χθες, είμασταν έτοιμοι να αφήσουμε το καρότσι και να γυρίσουμε πίσω!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil: .....απαράδεκτη συμπεριφορά :evil::evil::evil::evil: .....δεν ζητώ πολλά, αλλά όταν πω "όχι" θέλω να ακούνε και να καταλαβαίνουν ότι είναι "όχι".....π.χ ΄την προηγούμενη εβδ. πήρε ο Λ. από το ράφι γιούρτια (συσκευασία των 4), ήθελε και η Ρ. της λέω όχι, εκείνη με γράφει και πάει και παίρνει και το βάζει στο καρότσι, το πάω πίσω και της λέω την επόμενη φορά, έγινε χαμός, την βάλαμε να καθήσει στο καρότσι, είναι όμως μεγάλη για εκεί!!! :roll::roll::roll:

χθες μου λέει "μαμά σήμερα θα πάρω εγώ τα γιούρτια" της λέω εντάξει, πάει παίρνει και τα βάζει στο καρότσι, ήθελε και ο Λ. :o:o:o:o , του λέω όχι και μαλώνουν μέσα στο ΣΜ.......ο άντρας μου μας παράτησε και συνεχισε μόνος του, μου ήρθε να τους δώσω μία............

γενικώς πιάνουν τα πάντα......εγώ δεν ήθελα και άλλα τέτοια γιατί δεν είναι καθαρά γιαούρτια δλδ περισσότερο επιδόρπιο....ε και δεν το βρίσκω και πολύ υγιεινό!!! :!::!:

ευτυχώς είχα κάνει κόπυ, με πέταξε έξω :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα εδώ τους έχουν μάθει να μετράνε μέχρι το 40 και να κάνουν προσθαφαιρέσεις μέχρι το 20!!! :?

γράφουν κάποιες λέξεις......... και στα αγγλικά, δεν ξέρω ακριβώς αλλά κάθε φορά ο Λ. μου λέει και μία πρόταση, πχ. σήμερα μου ειπε sit down, my name is....και είναι χαρούμενος γιατί λέει ότι μιλάει την γλώσσα που μιλάει η μαμά και ο μπαμπάς!!! :?

στα μαθηματικά προχθές τους έδωσε μια φωτοτυπία με μια ζωγραφιά κλάουν και κάθε κομμάτι του είχε και μια πράξη, ανάλογα με το αποτέλεσμα της πράξης ήταν και το χρώμα του κομματιού!! :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορες!!!! :D

Τελειωσε το σεμιναριο σημερα..κριμα ηταν πολυ ενδιαφερον...

Κατερινακι εσυ με ρωτησες τι ηταν;;;; ηταν το σεμιναριο που πρεπει να κανουν ολοι οσοι διοριζονται στο δημοσιο!

Θα δηλωνω ομως οτι σεμιναριο μπορω απο δω και στο εξης,γιατι και ενδιαφερον ειναι,και μορια παιρνεις και φευγεις 1-2 εβδομαδες απο τη δουλεια! ;)

Α με ρωτησατε γιατι εχασα την αδεια του 11;;;;Γιατι πολυ απλα δεν ηξερα οτι τη δικαιουμουν και δεν εκανα καν αιτηση να τη ζητησω μεσα στο 11!!!!Δε χρειαζεται να δουλεψεις μεσα στο χρονο,απλα να τη ζητησεις εντος του ετους! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σισσακι αληθεια εσυ παιρνεις τις αδειες σπουδων που δικαιουσε;;;;

Τι εκανες με τα μαθηματα;;;ποσα εχεις περασει;;;;; :D

Καρολινακι ξεχασα να σου πω χθες οτι χαρηκα παρα πολυ με τα αποτελεσματα της αμνιο!!!!!!! :D:D:D:D το μπαγασακο ξυλο που το θελει τοσο που σε τρομαξε!!!!! :P:lol::lol:

Αφρο ψαχνεις καθισματακι;;; εγω πηρα το ρεκαρο γιανγκ σπορ,απο ιντερνετ! 220 με τα μεταφορικα ενω εδω κανει 320!!!! :o

Ειναι το μονο της κατηγοριας που εχει εστω και λιγη ανακληση! ;)

Βρε Μιτσακι μου τι ταλαιπωρια κι εσυ βρε πουλακι μου;;;; :(:(:( ο αλφαβητα σου :lol: που ειναι ολη μερα;;;;

Μα η Γωγω μπηκε νοσοκομειο;;;;δεν εχω καταλαβει... :roll: ελπιζω να εχω καταλαβει λαθος και να ειναι ολοι καλα!!! :?

Βενακι πως ειναι στο καινουριο σας σπιτι;;; ο Φιλιππακος πως το εχει παρει;;;

Αναστασι το οτι θα διαβαζα καποια στιγμη εσενα να λες οτι πρεπει βαλεις φραγη στο φαγητο της Αννυς δε το περιμενα ποτε!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Τη σκατουλα των ακρων ειναι!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Α Αργυ ειδα τη φωτο του Λουκα!!!! ενα εχω να πω... :x:x:x:x:x:x:x:x:x

Εχω φαει κολλημα με το γιο σου!!! :P

Για το σουπερ...αστο μη το συζητας!!!!!! αφου σκεφτομαι να του βαλω λουρακι!!!!:twisted::twisted::twisted::twisted: και φιμωτρο μη σου πω!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια αν εχει δουλεψει μεσα στο 11 εστω 1 εβδ τη δικαιουσαι την αδεια.....η αδεια αν δεν υπηρχε τροπος να την παρεις μεταφερεται..!

μηπως να ρωτουσες ξανα?

σελ 594...

4. Η άδεια που δεν χορηγήθηκε κατ’ εφαρμογή της

προηγούμενης παραγράφου, χορηγείται υποχρεωτικά

το επόμενο έτος.

Λενακη...κανε τςη ενα πλυσιμο...βασικα φρεσκαρισμα ..γιατι δε τολμησα να την εμφανησω!

καλοφορετη!

βαλε μας φωτο!

συμπεθερα....εμεις κανουμε συμφωνιες απο πριν...αν δεν τηρηθουν θα φυγουμε!

ενοειται οτι ζητα τα παντα ολα!

Δημητρουλα...υπομονη...

δυσκολες μερες για ολους!

κινεζικο εεεεε?

και τα κοριτσαι τι εφαγαν?

εμ στις χαι περιοχες παραγγελνεις και κινεζικο...

εγω εδω στην καλυτερη θα παραγγειλω γυφτικο...!

εγω θελω να παρω 1 κουτα γαλα...αλλα δεν ερχεται κανεις να μου την κουβαλησει...

αν και η Μ-Ι πινει φρεσκο ...αλλα αν συμβει κατι το μονο φρεσκο που θα μπορω να βρω θα ειναι απο τις θηλαζουσες...

αν και πολυ θα ηθελα να ξαναθηλασει η Μ-Ι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ δεν δουλεψα τα 11 λογο αδειας λοχειας-ανατροφης..αλλα δε χρειαζεται να εχεις δουλεψει αυτο ειναι μυθος..

Πρεπει απλως μεσα στο ετος να τη ζητησεις! δηλαδη εσυ μπορουσες να μην εχεις δουλεψει το 12 ουτε μια μερα και μολις τελειωνε η αδεια λοχειας να ζητουσες τη κανονικη αδεια και μετα να επαιρνες την ανατροφης! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω κριμα που την εχασες...σε εμας ειναι 1 εβδ . για να εχει δικαιωμα σε ολη την κανονικη!

δεν υπαρχει τροπος να την παρεις?

η λογω οτι ειστε σε ειδικο καθεστος εργασιας(δηλ κλεινει τον αυγουστο) την περνεται τοτε αλλιως την χανετε?

στη μαμα μου που ειναι σε παιδικο σταθμο ετσι ισχυει και τον αυγουστο που ειχε ασθενεις την εχασε...δηλ δεν μεταφερθηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμηθηκα λιγο και στανιαρα ...τι κοιμηθηκα λαγοκοιμηθηκα για να ακουω τον Μ ....

πηγα να βαλω τον μικρο για υπνο μεσα στις 4 και ειχα βαλει στον Μ μπομπ να δει τον ξαπλωσα στον καναπε τον σκεπασα και του ειπα οτι θα παω μεσα να βαλω τον μικρο για υπνο και μπορει να κοιμηθω λιγο και εγω .

το πιλικαρακι μου λιγο στην αρχη τον ακουσα να κατι να μουρμουραει στον μπομπ και μετα τιποτα ...τον ξανα ακουσα οταν με ξυπνησε που παλυ ελεγε κατι στον μπομπ .τον ρωτησα τωρα αν κοιμηθηκε και μου ειπαι ναι .

Χαλια μερες αυτες ιωθω πολυ κουρασμενη ψυχολογικα ...

Τονια μου κριμα για την αδεια .

στο σουπερ μαρκετ ο Μ το μονο που θελει ειναι τα γιαουρτακια του και κινερ αυγο ,δεν φωναζει για κατι αλλο και αν κανει κατι που δεν μου αρεσει του λεω οτι θα αφυσω τα αυγα αν συνεχεισει ...και επειδη ξερει οτι θα το κανω σταματαει :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερωτηση .

τα παιδια σας εχουν αναπτηγμενη την αισθηση του χιουμορ ?

πχ στα παιδακια μιας φιλης μου 4 και 3 ετων εκανα πλακα βλεπωντας μια φωτογραφια τους οτι και καλα δεν ειναι αυτα ...δεν το καταλαβαν και μπερδευτηκαν τοσο πολυ που ρωτουσαν την μαμα τους αν ειναι :shock: ουετ μετα που τους ειπα οτι εκανα πλακα δεν το καταλαβαν ....

ο Μ στην ιδια πλακα απλα γελαει και τον ακουει το τετραγωνο .το υφος μου ηταν πλακας στα παιδακια και οχι σοβαρο ...ο Μ οταν του κανω τετοιες πλακες (να λεω οτι πχ οτι το πιατο ειναι ...παπουτσι ) δεν θα μου πει "οχι μαμα ειναι πιατο " αλλα "χαχαχαχα μαμα καλο αστειο !!!εχεις πλακα " καταλαβαινει οτι κανουμε αστεια και κανει και αυτος το ιδιο μετα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθε μια φιλη για καφε...απελυσαν τον αντρα της για 2η φορα...ειχε παει σε αυτη τη δουλεια 3 μηνες...

μηχανολογος με μεταπτυχιακα, ξενες γλωσσες , εμπειρια..κλπ...

τι γινεται γυρω μας!

με πηρε πολυ απο κατω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερχεται η κορη μου και τι μου λεει... :lol::lol::lol:

μαμα παω σουπερ μακετ...κατσε να το βαλω πιο καλα ..το κασκολ και το σκουφο..εντατσει ειμαι καλα ντυμενη..γειααααααααααα :D:D:D ανεβαινει στο τουτου της εβαλε και τα καλα παπουτσια της... :lol::lol: και συνεχιζει..

θα παρω την κουκα μαζι μου ..το μωρο ειναι σε αδεια :roll::roll::roll:

ε ρε γλεντια ..τι θα ακουσουμε ακομη?

α ρε μανωλιοοοοοοοοοοοοο τι νυφη σου δινουμεεεεεε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

καλα δεν πατε καλα ε!!! δεν παιζει να διαβασω ολα αυτα!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

καρολινακι τι εγινε με τις εξετασεις? ολα καλα ε? :D

αφρο κ ο δικος μου ετσι ειναι. κ μαλιστα μας δουλευει κ αυτος κ γελαει :lol::lol:

βικυ αστα να πανε.. ολα σκατα κ αποσκατα ταχουν κανει

καλα σημερα πηγαμε να παρουμε μπουφαν για τον ανασταση για του χρονου

ψαχναμε σε ποσα μαγαζια για να του βρουμε πορτοκαλι μπουφαν αλλα πουθενα

πηγαμε στα πρεναταλ που εχουν εκπτωσεις και 80%

του πηραμε βρακακια με 4.5 ευρω κ φανελακια με 4! πηραμε κ ενα μπουρνουζι με 12 ευρω

επισης κ στα μαδερκεαρ εχουν εκπτωσεις

του πήραμε ενα γαματο μπουφαν με 20 ευρω!! κ 2 μπλουζακια για τον μικρο με 2.5 ευρω!

αγορασαμε ροιυχα για τον μικρο για του χρονου κ δωσαμε 50 ευρω! επαθα σοκ!

ψωνιζει καμια απο πρεναταλ? μας εδωσαν 3 δωροεπιταγες απο 10 ευρω για την καινουρια κολεξιον

αλλα για να εξαργυρωσεις τα καθε 10 ευρω πρεπει να αγορασεις 50 ευρω

αν τα θελει καμια να της τα δωσω, εμεις δε θα τα χρησιμοποιησουμε

εχουμε θεμα με τον ανασταση κ την πιπιλα... αχ.... τι θα τον κανω..

θου επισημα δε νομιζω.. ανεπισημα εχουμε ηδη πτωχευσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι θα γινει αραγε?

και αν τωρα ψηφισουν τα νεα μετρα...σε 2 μνες τι θα γινει?

αυτα τα μετρα τωρα ειναι πολυ σκληρα...

αλλα μαλλον κανεις δεν τα διαβασε!

ασε που μας δουλευουν για τα καλα!

ο Γεωριαδη και ο Βοριδης παραιτθηκαν αλλα θα ψηφισουν....

ο Παπαδημος λεει οτι αν ηφισουμε τα μετρα και κουρεψουμε το χρεος θα εχουμε κερδος δις ευρω ....αλλα ποσα δις δε λεει...!

αλλα ο ατιμος τα λεει τοσο πιστευτα....

διαβαζω

http://www.birthvoice.gr/mediaupload/pd ... xo_t12.pdf

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο αν τα πραγματα συνεχισουν να ειναι ετσι οπως εινα ιτωρα, θα περασω αξιολογηση σε ενα χρονο

κ φανταζομαι οι αξιολογησεις θα γινονται με τελειως αξιοκρατικα κριτηρια :P οπως ολα σε αυτη τη χωρα

βικυ τι λεει πιστευτα?! εγω δεν αντεχω να τον ακουω ουτε λεπτο!

εχει κ αυτη τη φατσα της κουκουβαγιας, ουτε να τον βλεπω δε μπορω

κ ολωε τυχαιως για εκλογες ουτε κουβεντα που υποτιθεται θα γινονταν μεσα στο φλεβαρη

αλλα με αυτη τη δικτατορια που εχουμε τωρα, που εκλογες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σε αυτο που λες δνε εχεις αδικο.. ετσι ακριβως ειναι

αλλα δε μπορω να τον ακουω καθολου!

θα αξιολογουμαστε αν ειμαστε ικανοι δασκαλοι για να ανεβουμε μκ (μισθολογικο κλιμακιο) κ βλακειες απο μια επιτροπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...