Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυκτίου Νο 60 -ελπίζω...


Recommended Posts

Καλε που θελετε να ξερω...4 ημουν τοτε...

παντως τωρα που το ανακαλω στη μνιμη μου...ανακαλυπτω πως ο Χ ειναι φτιστος ο αδελφος μου οταν ηταν παιδι...

αχ θυμηθηκα τον αδελφο μου και θελω να ριξω καντηλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα τσουπρες!!!

Εχω σκασει σας το ξαναπα???Κοβω φλεβες!και οσο πιο πολυ σκεφτομαι πως δεν μπορω να φυγω απο το κωλοχωρι τοσο τρελαινομαι!Εχω κανει του κοσμου της δουλειες...μεχρι κ 2 ντουλαπες απο πανω καθαρισα...σκουπισα,σφουγγαρισα,ξεσκονισα μια βιβλιοθηκη που ειχα να την κανω απο...τον σεπτεμβριο που την εκαναν οι τοτε γυναικες-καθαριστριες! :lol::lol::lol: Πλυντηρια,πλυσιμο στο χερι ταψια,καθαρισα ολο την τουαλετα,επαιξα-επαιξα-επαιξα...ταισα,ποτσα :P:P:P:-t:-t:-t:-t ΕΣΚΑΣΑ!!!!

Οκ...σορρυ τωρα!!!

Πως ειναι τα αρρωστουλια σημερα???μαρια περαστικα κοπελα μου!

Καρολ συγχαρητηρια!!!

Ουτε εγω εχω ξανακουσει δωαρκια επισκεπτων!Μπραβο σου Βικυ αν το χαιρεσαι!!!

Εγω βεβαια δεν θα το εκανα ποτε γτ θεωρω(οπως κ με τα αναμνηστικα δωρα που δινουν σε γενεθλια στους καλεσμενος) πως βγαζουμε με τα χερακια μας,τα ματακια μας!!!!Δλδ δε μας φτανουν τα αναγκαια εξοδα κ υποχρεωσεις,βαζουμε κ αλλα! :roll::roll::roll:

Μαγδουλι χαρηκα πολυ που εχεις επιτελους καποιους κανονες!!! :D:D:D Πιο πολυ χαρηκα που πιστεψες οτι η Μ εχει μεγαλωσει αρκετα για να μπορεις να πεις κ κανενα οχι! ;););)

Η Α ηρθε κ με ρωτησε αν τελειωσε η βλακεια μου! :lol::lol::lol::lol: Μετα λεει "η χαζομαρα σου τελειωσε?" :shock: "Τελειωσαν τα μαλωσε με" :shock::lol::lol::lol::lol: Επειδη την ειχα μαλωσει νωριτερα!!!!! :lol::lol::lol:

Επισης απο βαρεμαρα πηρε τη σκουπα(χωρις το κονταρι) και ρουφουσε την κοιλια της,τα μπουτια της,το ψωμακι της :lol::lol: και τελος...τη φραντζα της!!!! :lol::lol::lol: Το εχω σε βιντεο! :D:D:D

Χρυσα πεθανα με το στιφαδο!!!!! :lol::lol::lol::lol: Μα τι καταπληκτικη ιδεα να σου βαλουν α΄ληθινη ουρα!!!Ειμαι σιγουρη οτι εκει βασιστηκε η εμπνευση για το "Τι θα ντυθει η κορη μας στις αποκριες"!!!!"μμμμ!εχουμε μια ουρα αλογου...να τα ντυσουμε μαζι αλογο τα αδερφακια?""μπα!καλυτερα να βαλει η μικρη την ουρα του λαγου κ ο μικρος τα φτερα του κοκκορα"! :lol::lol::lol::lol::lol: Πωπω μ@λ@κια που με επιασε!!!!!!!!!Γελαω μονη μου!!!! :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν ερχεσαι και απο εδω;;;..θα στειλω ενα ειδικο εκχιονιστικο να σε παραλαβει..ξες ποσες δουλιες εχω;;;;;;

κερναω τιραμισου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Συνεχιζω να γελαω!!!

Οταν εγραψα το "ψωμακι της" εννοουσα κυριολεκτικα το κομματι ψωμιου της!!!Οχι το....πιπι της!!!Γιατι κατι τετοιο καταλαβαινω οταν το ξαναδιαβαζω!!! :lol::lol::lol::lol:

Αφρο δεν ειπα πως δεν υπαρχουν αναποδα 15-36!Απλα ρωτησα γτ δεν το εχω ψαξει!Θα μπορουσε και το 9-18 να καλυπτει μεχρι 4 ετων! ;) ετσι σκεφτομουν!Αλλα λεω πως θα παρω να κοιταει μπροστα γτ ο Α δεν παιζει να πειστει!Κολλημενος!

Γιωτα θελω τα κεφτεδακια σου!!! :P:P:P Ειπα να συγκρατηθω λιγο γτ εχω φαει ολο το αποθεμα( :P:P:P:lol::lol::lol: ) των ντουλαπιων τοσες μερες φυλακισμενη αλλα....Τα κεφτεδακια με σαλτσα με τρελαινουν!!!

Και τωρα που το σκεφτομαι...ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ θα ηθελα να παω σε ταβερνουλα με φιλους νωρις το βραδακι...Να μπεκροπιουμε κ να φαμε του σκασμου...Να εχει ζωντανη μουσικη...να μην εχω την εννοια της Αννυ κ του υπνου της....να συνεχισουμε σε κανα μπαρακι....Μεχρι και να φαμε καμια σουπα ή καμια μπουγατσα το ξημερωμα...... :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλα μου!!!Ξερεις ποια ειναι η βλακεια(παναγιτσα μου ΠΟΣΑ θα γραψω?!!!)

Ο δρομος περπατιεται με αμαξι...οκ εχει 2-3 σημεια με παγο αλλα ο Α πηγαινει κανονικα!

Αλλα δεν με αφηνει να παρω την Α μαζι μου γτ φοβαται τους αλλους οδηγους....Και εγω νιωθω σκατα να την αφησω 5 ωρες σε μαμα-πεθερα κ να βολταρω...ΟΥΦ!Για τα κουφαλια ειναι κλειστος ο δρομος...οποτε εχω 1 βδ να παω κ γυμναστηριο :(

Πρεπει να σταματησω να γκρινιαζω!Σορρυ!Αλλα αυτη η φυλακη ηταν αφορμη να μου βγουν αλλα συναισθηματα που μεχρι τωρα δεν τα αφησα να ερθουν...Αν καταλαβαινετε τι εννοω! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια :lol::lol::lol::lol::lol: απο ποτε το πιπι το λενε και ψωμακι !!!??? :lol::lol::lol::lol::lol:

αχ και εγω θελω ταβερνακι !!! πρωτα βραδυνο μπανακι και μετα ταβερνακι ....μετα δεν θελω μπαρακι αλλα κατι αλλο που μπορει να τελειωνε σε ακι σε ....ακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα ο Α ειναι στη δουλεια!Ευχαριστως θα επαιζα χιονοπολεμο με χιονομπαλες εκπληξη!(καμια κοτρωνα θα κρυβαν μεσα! :twisted::lol: )

Αφρο :lol::lol::lol: Μη μου χαλας τη φαντασιωση!!!!!Εστω...μπανακι(στη θαλασσα εννοεις?),ταβερνα,μπαρακι κ μετα...περι ορεξεως!!! :lol::lol::lol: Αλλωστε τοσους "φιλους" ειχαμε στη φαντασιωση!Κατι θα βρεθει! :P:P:P

Οκ...Σταματηστε με!Εφτιαξα τη ζυμη για μπισκοτα βουτυρου!Εβαλα κ σταγονες σοκολατας!Η Α με κυνηγουσε για να βαλει το δαχτυλακι στη ζυμη!!Κοριτσια εχει γινει τρελλη φαγάνα!!!!Και τη λεξη σοκολατα την ειπα ψυθιριστα οταν σκεφτομουν τι να βαλω μεσα!κ λεει αυτη δυνατα "ΕΕΕΕ???Τι ειπεθ???Ειπεθ θοκολατα??" :lol::lol::lol::lol::@):@)

Σοβαρα!Παιζει να πρεπει να προσεχω τωρα ποσο τρωει για να μη γινει...τοφαλακι??? :P:P:P:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα από το αεροδρόμιο, πήγα να πάρω το μπος…………..

Δοκίμασα χθες την περσινή στολή της Έλενας και της κάνει, 18μηνη παρακαλώ………

Οπότε θα πάρω μόνο στον Μιχάλη

Χρύσα οι αλλεργίες μήπως είναι κληρονομικές?

Καλό κουράγιο πάντως με το καθάρισμα, εγώ από το Σεπτέμβριο που ξεκίνησε ο Μιχάλης σχολείο και ιδίως τον τελευταίο μήνα που μας αλλάξανε και ωράριο και δουλεύω 1 ώρα παραπάνω καθημερινές δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα πέραν του φαγητού. Όλες οι δουλειές μένουν για ΣΚ

Αναστασία στο χωριό δεν έχεις φίλες-γνωστές να πάς ή να έρθουν για καφέ?

Αργυρώ

Γλώσσα: έχουν μάθει όλα τα γράμματα και αυτή την βδομάδα μάθανε τα ει=ι οι=ι και αι=ι

Την επόμενη εβδομάδα απότι είδα στο βιβλίο έχουν μπ, ντ, γκ, γγ

Επίσης έχουν μάθει κανόνες γραμματικής, πότε ω στο τέλος, πότε με ι και πότε με η κλπ

Μαθηματικά: Πρόσθεση και αφαίρεση μέχρι το 20 και μέχρι το 100 με δεκάδες μονο, να μετράνε μέχρι το 100, να ανεβαίνουν από το 0 στο 100 ανά πέντε και ανά δέκα και το αντίστροφο να κατεβαίνουν από το 100 στο 0

Αγγλικά μόνο προφορικά: Έχουν μάθει χρώματα, φρούτα, ζώα, μέρη του σώματος και διάφορες άλλε λέξεις. Χθες όταν γύρισα από την δουλειά μου είπε μαμά είμαστε family.

Να γράφουν ξέρουν μόνο το όνομά τους.

Κατερίνα 26€ το φιλέτο???????? Πολλά μου φαίνονται. Εγώ παίρνω νουά και το κάνω στην γάστρα. Μετά το κόβω σε πολύ λεπτές φετούλες ρίχνω και σαλτσούλα από πάνω και γίνεται μούρλια

Αυτό με τα δωράκια για το μαιευτήριο 1η φορά το ακούω, ούτε έχω δώσει ούτε μου έχουν δώσει ποτέ. Και συμφωνώ με την Αναστασία και για τα λοιπά γιορτές, γενέθλια κλπ.

Κιλά εγώ δεν μπορούσα να χάσω καθόλου τον 1ο χρόνο, μόλις όμως αδιαθέτησα άρχισα να χάνω

Μαρία περαστικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα αυτά το Σάββατο http://syntagesapospiti.blogspot.com/20 ... _9505.html και γίνανε υπέροχα

Μάρθα να πάς ενδοκρινολόγο, μην το αφήνεις

Περπάτησε ο Παντελάκος? Άντε να κάνεις περπατόπιτα.

Και μια και το έφερε η συζήτηση τι κάνετε για περπατόπιτα? (πίτα αλμυρή, γλυκό, ότι θέλει ο καθένας)? Εγώ πάντως δεν έκανα σε κανένα

Τώρα για τη δίαιτα που ρώτησες, αυτό που κάνω σίγουρα δεν είναι δίαιτα, σαβουριάζω ότι βρώ το ΣΚ και καθημερινές τρώω ελάχιστα γιατί συνήθως δεν προλαβαίνω να φάω, όπως η Χρύσα. Πάντως έχω χάσει 3κιλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασουλα απο την κουβεντα που καναμε επι Χριστοφορου, οι αλλεργιες εχουν μεν κληρονομικη προδιαθεση, αλλα στην εκδηλωση τους παιζει πολυ μεγαλο ρολο το περιβαλλον που ζει ενα παιδι...

δενε χω χρονο ρε συ καθολου....και αυτο ειναι που με σταναχωρει..γιατι αντι να ερχομαι και να αφιερονω χρονο στα παιδια μου..πρεπει να κανω χιλια δυο...

πρεπει να οργανοθω ΄λιγακη παραπανω γιατι στο τελος θα τα φτυσω εντελως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα σε καταλαβαίνω, ο χρόνος μας πλέων είναι πολύτιμος

Το μόνο καλό είναι ότι είσαι μαθημενη από τον Χριστόφορο, να μαζέψεις και όλα τα περιττά πράγματα από το σπίτι ώστε να τελειώνεις πιο γρήγορα με τις δουλειές (αν και μάλλον το έχεις κάνει)

Η Γωγώ σήμερα βγαίνουν από το νοσοκομείο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεεεε σα δε ντρεπομαστε!!!!!

Να χαιρεσαι την Χαριλινα σου αδερφη Αθανασια!!!! :D:D:D:D Ευλογησον και μην κρατας κακιαΝ στις αμαρτωλες αδερφες σου!!!!Οτι επιθυμει η κουκλαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ναι σημερα γιορταζει;;..ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

φτου μας..

Σισσακι μου..ξες..τα πε η Τασια μας!!!!

Νατασα το σπιτι μας εξακολουθει να ειναι αδειο..πιο αδειο απο ποτε..

και αυριο λεω να κανω μια βολτιτσα στο ΙΚΕΑ...εαν κρατησει η πεθερα τον μικρο για ειδη αποθηκευσης..και τελος..

κουραστηκα..δεν τελειωνει και το @#$%^&*υπογειο να ξεφορτοθω...δεν αντεχω αλλο κουραστηκα ειλικρινα,..

ειναι στιγμες που νιοθω σαν εκεινα τα χαμστερακια που γυρνανε σε εκεινη τη ροδα στα κλουβια η καθομαι στο πσιτι και τριγυρναω σαν την αδικη καταρα γιατι δεν ξερω απο που να ξεκινησω..

και αυτο δεν αρεσει πρωτιστως σε μενα γιατι το χαος με αποδιοργανωνει τελειως.

Ναι η Γωγω σημερα βγαινουν..λογικα εχουν ηδη βγει...τη φανταζομαι το αγχος και την πικρα που εχει η καημενη...την καταλαβαινω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα εχω 2-3 αλλα τις εχω στο μυαλο μου ως αποκλεισμενες απο το χιονι!!! :lol::lol::lol: Χαζομαρα μου!!!Αλλα κ παλι δε θα ξεσκασω ετσι!Θελω να φυγω ρε συ..Να παρω το αυτοκινητο,την Α και να φυγουμε εκτος χωριου...Ετσι νιωθω ελευθερη!Οκ βγαινουμε εξω παιζουμε,πηγαμε στης μανας μου...Αλλα!!!

Χρυσα μου αν ειχες χρονο και αν εκλεινες το πσ...θα ενιωθες ΛΙΓΟ καλυτερα!

Μεγαλη λακκουβα το πσ κοριτσια...Αν το ψιλοχαζευεις οποτε εχεις 2 λεπτα τοτε δεν αφιερωνεις αυτα τα 2 λεπτα εστω για να σκεφτεις τι αλλο μπορεις/εχεις να κανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες!! :):):)

λοιπον..σημερα εκανα απεργια!

κ το εχω ριξει στη μαγειρικη! :D:D μα τί απιστευτη ψυχοθεραπεια! :D:D:D

ερη θελω τη συνατγη απο αυτο το αριστουργημα που εφτιαξες,μου τρεχουν τα σαλια! :oops::oops::oops::D:D:D:D:D

κοριτσια..ειμαι μιση ποντια..αλλα πραγματικα νομιζω οτι τα ανεκδοτα βγηκαν για ανθρωπους σαν κ εμενα..

ξεπαγωνω το μοσχαρακι για να το κανω με πατατουλες στη γαστρα..

ε..το περναω κ απο τη χυτρα για λιγο,για να μην κανει πολλη ωρα στη γαστρα..κ λεω τί ωραια..ειναι κομμενο κ σε μικρα κομματακια..

το βαζω στη γαστρα,ψηνεται,βγαζω ενα πιατακι να κρυωσει γιανα ταισω τον γιωργο..

κ ενω τρωει το παιδι..συνειδητοποιω...

οτι μαγειρεψα την..ΤΗΓΑΝΙΑ! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κ ετσι εφαγε τηγανια ο γιωργος! :lol::lol::lol::lol::lol:

μα δεν παω καλα! :o:o:o:o:o

καλα..αυτο το ξεραμε ηδη! :lol::lol::lol::lol:

καρολ πολυ χαρηκα! :D:D:D

σας φιλω,παω να προσπαθησω να τον κοιμισω απο νωρις! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια :lol::lol::lol::lol::lol: απο ποτε το πιπι το λενε και ψωμακι !!!??? :lol::lol::lol::lol::lol:

αχ και εγω θελω ταβερνακι !!! πρωτα βραδυνο μπανακι και μετα ταβερνακι ....μετα δεν θελω μπαρακι αλλα κατι αλλο που μπορει να τελειωνε σε ακι σε ....ακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:=))=))=))=))=)):ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:8-}8-}

είσαι θεάαααααα συμπεθερουλα μου!!!!!!!!!!!!!!!!

καλημερες ομορφες ..

τι μου κανετε????

εγω ειμαι τοσο μα τοσο ηρεμη και ανακουφισμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

σας ευχαριστω και παλι μεσα απο την καρδια μου για τα λογακια σας και που με κανατε να περνώ όμορφα...διαβαζοντας σας...ξεχνιομουν λιγακι... ;););) σας αγαπω πολυυυυ :x:x:x:x

ο μικρος καλε παιζει μπασκετ... :D:D:Dμεσα μου...

στανταρ όμως εχω παρατηρησει κατι..όταν η μανουλα τρωει σαντουιτσακι με τυρακι και ζαμπονακι... τσουπ παιρνει μπρος... :D:D του αρεσει ..του ποντικουλη μου :lol::lol::lol:

παναγιωτα μου...σμουτςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

αναστασια μου πωπω δουλειες που κανες? θες να ρθεις ματια μου και απο δω? :lol::lol: φερε την αννιω να παιζει με τη λυδια και θα σου χω μεχρι και σπιτικη πιτσα...ψηνεσαι?

παντως σοβαρα τωρα μην σκας..ολα καλα θ πανε..θα φυγει το κρυο και θα αρχισεις παλι τις βολτες.. ;);) ξερω τι πικρα ειναι το μεσα κοριτσακι μου :roll::roll: σκεψου οτι ημουν μεσα εκτος απο κανα καφε που παιρνα δυο βδομαδες με βροχιτιδα και τωρα παλι κατω απο την τεταρτη..σκεψου υπαρχουν και χειροτερα ...και εχεις πολυ πλακα ετσι οπως γραφεις :D:D:D συνεχισε να το κανεις ...μας διασκεδαζεις...αλλα εκει με το ψωμακι και το πιπακι...χαχαχα

γωγουλα φτασατε σπιτακι σας??????αντε κοριτσαρα μου σιδερενια η μπουμπουκα σας !!!!!!!!! :x:-*:-*

βικυ ..ουτε και εγω κοριτσακι ειχα ακουσει ποτε κατι τετοιο για τα δωρα επισκεπτων :roll::roll::roll: τεσπα αν εσενα σε ευχαριστει..καλα κανεις... ;););)

καλε γιορταζει σημερα το χαριλινακι μας το ομορφο???????????

να την χαιρεσαι αγαπημου...γερη τυχερη και ευτυχισμενη στην ζωουλα της ναναι..και να την καμαρωνετε... :x:x:x:x:x:-*:-*:-*:-*:-*:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: μου λειψατεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...αντε να τελειωνεις με τα μαθηματακια να σας δω...

νατασουλα μου...χρυσουλι μου...τι κανετε κοριτσακια μου?

θουλαρα μου ομορφη...που εισαι?

δημητρουλα μου...πως ειστε σημερα?

μαρια -ιωαννα..περαστικουλια σου...

περιμενω και εγω να με βαλει η θεσσαλονικια μας στο μπλογκ...

ερακι μου ξενιτεμενο ...φρανιτακι...γιωτακι..

σας φιλω όλες...

πηγα να υποβαλω... :lol::lol::lol: αλλα τσουπ κ αλλη αναρτηση ..ψηλη και ομορφη..δεν εχεις και αδικο..το πσ ειναι σαν ναρκωτικο...αλλα τωρα που μαι εδω και ετσι οπως ειμαι ...μου κανετε τοσο καλη παρεουλα...

μακια Ιουλια μουυυυυυυυυυ

ε μα να ποσταρω βρε τσουπρες μου? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρι Τασια..με βλεπεις συχνα να μπαινω τα απογευματα;;;;;

η αληθεια ειναι πως τωρα τελευταια απογευμα και δει μετ ατις 7 μπαινω σπανιως...οσο παιζω με τα παιδια ξεκλευω λιγο χρονο γιατι αμα παιζει ο Χ στο χαλι και ο Ι στο καρεκλακι η στο παρκο του ςμιλαω και ταυτοχρονα γραφω..οχι σας γραφω...γραφω σε σας :lol::lol::lol:

Και τα ΣΚ μπαινω ακομα πιο σπανια..γιατι ειναι οι μοναδικε ςμερε ςπου τη μια κανω ψωνια καθαρησμα σηδερωμα και την Κυριακη συνηθως μαγειρευω και απολαμβανω τα παιδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίσσυ Χρόνια Πολλά στην κούκλα σου, να την χαίρεσαι!!!!!!!!!

Αναστασία νάσαι καλά που το είπες γιατί γιορτάζει και η πεθερά μου :oops:

Εγώ γιαυτό σπάνια ανοίγω τον υπολογιστή στο σπίτι, λες για 2 λεπτά και κολλάς με τις ώρες

Ιουλία δεν πειράζει μια χαρά είναι και η τηγανιά, μη σ'ακούσει η Νατάσα όμως :lol::lol::lol::lol:

Κάρολ ηρέμησες κοριτσάκι μου? Φιλάκια στην κοιλίτσα :x:x

Η Βίκυ δεν μπήκε σήμερα :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα :o:o:o:shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol: μα να ξεχάσεις την πεθερά?!!! :lol::lol::lol:

Σισσιώ χρόνια Πολλά στην ομορφούλα σου να την χαίρεσαι, όλα τα καλά να έχει :x:x:x

αγόρασα σπαθί, πιστόλι και κορδέλα για τον πειρατάκο μου :D;)

Αφρο δεν βρήκα πουλάκι :lol::lol::lol::lol:

Αναστ. είχα διαβάσει πιο παλιά ότι από την ηλικία των 2 ετών πρέπει να προσέχουμε τι ταϊζουμε τα παιδιά!!! ;)

Ιουλία η Έρη την έβαλε την συνταγή στο μπλογκ της!!!!! μπελαλίδικη μου φάνηκε!!! :roll::roll::roll:

σας αφήνω πάω να μαγειρέψω.....δύσκολο ΣΚ προβλέπεται γιατί ο άντρας μου είναι άρρωστος, του πονάει ο λαιμός, καταρροή κ.λπ, οπότε......!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

δεν γεννησα....εδω ειμαι ακομα...

αλλα νμιζω οτι η Μ-Ι κανει τα παντα να γεννησω πιο νωρις..

απο οτι καταλαβατε συνεχιζει η χθεσινη τρελη μερα,....

το πρωο δεν ηθελε να της κανω ορους...

εεεε και εγω τν παρατσα....μεκλειστη τηλεοραση...και της ειπα οτι αν τολμσει να την ανοιξει θα ην πεταξω απο το μπαλκονι...(δε θα το εκανα ενοειται...που χρμα να αγοραζουμε αλλη)

εκλαψε οσο δεν φανταζεστε....εβγαλε κι αλλες μυξες...και απο τ συχαμαρα της εκατσε να της κανω ορους!

Χρυσα...οντως οι αλλεργιες εχουν κληρονομικη βαση...

ν εβρισκες μια γυναικα να σου κανει τα χοντρα...πχ μπανια?

ετσι οπως συνεχιζει το θεμα τω μισθων...βλεπω να μην φορα καθολου πανες το μωρο...1

Αναστασια....ειδες για να παραπονιεσαι οτι δεν τρωει?

τωρα θα κρυβεις πραγματα...

τοσο χιονι?

ο Α . πως παει για δουλεια?

ΣΙσσιω να χαιρεσαι την κουκλα σου!

Αφρο...αυτα που εφτιαξα ειναι αντι για γλυκα...ειναι με καραμελιτσες μεσα...απλα ...και θα εχει ενακαρτελακι που θα λεει "οι γονεις μου ,η αδερφουλα μου και εγω σας ευχαριστουμε"

ειχα κανει και στ Μ-Ι.

κουμπαρουλα θα σου στειλω...οσα θες!

εχω απιστευτο πονοκεφαλο!

παω να παρω ενα ντεπον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα καταφερα!κοιμηθηκε! :o

μα τί τελεια να ειμαι σπιτι..ολα κυλουν ρολοι γμτ..

κανονικα σημερα θα γυρνουσα σπιτι 3.3.,μεχρι να κοιμησω το παιδι θα πηγαινε στανταρ 4,30..οποτε θα ξυπνουσε αργα,οποτε το βραδυ θα πιαναμε 12..

επισης δεν ξερω αν θα ετρωγε καλα,ενω τωρα εφαγε μια πιαταρα..εστω κ τηγανια..δεν πειραζει! ;) εγω τη βαφτισα μοσχαρακι! :lol::lol::lol:

αναστασακι εχεις απολυτο δικιο για το πσ..οποτε δεν ανοιγω υπολογιστη προλαβαινω του κοσμου τις δουλειες..αλλιως..σκατουλες :oops::oops:

νονακα να χαιρεσαι το χαριλινακι! :D:D:D να ειναι παντα υγιης,τυχερή κ ευτυχισμενη..κ ..να μην παραστρατησει ποτε απο τον σωστο δρομο που χαραξε η μαμα της! :lol::lol::lol::lol::-*:-*:-*:-*:-*:-*

χρυσα περαστικα στον γιαννακη..κ σε εσενα για τις καθαριοτητες :o:o

βρε συ κ εμας για τις ωτιτιδες του γιωργου,αλλεργικη ρινιτιδα επεσημανε ως αιτια..αλλα τετοια συμβουλη δε μου εδωσε για καθαρισμα.. :roll::roll: μονο να σταματησω παιδικο,επειδη ενεργοποιουσε τον μηχανισμο...κ να αποφευγω να τον βγαζω εξω μερες με πολλη βροχη κ υγρασια..

βεβαια απο τοτε που σταματησαμε παιδικο ολα διορθωθηκαν..φαινομενικα..απο εβδομαδα που θα ξαναπαμε ωριλα θα ξερω σιγουρα τί εγινε..

περαστικα σας κ παλι..για τις δουλειες..δε σε φοβαμαι εσενα..εισαι υποδειγμα μανας,συζυγου,νοικοκυρας! :):):):):):):) θα τα καταφερεις! ;)

μαρια περαστικα σου κοπελα μου! :(

α!αναστασακι..για τη διατροφη..μην τρελαινεσαι ρε..δε την ταιζεις κ πιτογυρο! :lol::lol::lol:

να τρωει ο,τι θελει,απο αυτα που βλεπει,αρα...ποσο ανθυγιεινα να ειναι πια;; ;) με μετρο..

ειμαι σιγουρη πως αν σου ζητησει π.χ. σοκολατα κ της πεις οχι,επειδη την κοβω τσαμπουκαλεμενη σα τον γιωργο σε αυτο το θεμα κ οχι αβουλο πλασματακι :lol::lol::lol: ,θα της κολλησει η ιδεα κ θα ζηταει επιμονα κ διαρκως σοκολατες..κ ολο κ καποια γιαγια -μπαμπας θα βρεθουν να της δωσουν! ;)

ο γιωργος ενα διαστημα ειχε φαει κολλημα χοντρο με τα λουκανικα! :shock::shock::shock: ειχε δοκιμασει στη μαμα μου κ μας επρηξε!

πηγαιναμε σ.μ. κ δεν φευγαμε αν δεν περναμε μια συσκευασια..χαλουσε τον κοσμο! :shock::shock::shock:

εε..του επαιρνα λουκανικα-γαλοπουλαή κοτοπουλουθ,οχι ο,τι αυτα ειναι καλα,αλλα το μη χειρον βελτιστον! ;) ,του εκανα οποτε ζητουσε..κ μετα απο λιγο..το ξεπερασε κ ξεχασε την εμμονη του! ;)

ετσι κ με τις σοκολατες..οχι οτι δε τρωει..αλλα το κολλημα που ειχε παλαιοτερα,το ξεπερασε..τωρα μπορει να εχει μπροστα του σοκολατα κ να μη την φαει! :shock::shock:

γενικα,νομιζω,ειναι καλυτερα να μη της αρνεισαι!Εχε μονο το νου σου! ;)

βικακι κ εγω δωρο για επισκεπτες..δεν ειχα ματαξανακουσει! :shock::shock::shock::shock:

αρνουμαι να το επεξεργαστω γιατι μπορει κ να μου αρεσει σαν ιδεα τελικα!εδω εκανα αμαν κ πώς να ξεπερασω την ιδεα να κανουμε δωρακια στα παιδια που ερχονται καλεσμενοι στα γενεθλια μας..στα πρωτα γενεθλια του γιωργου εδωσα..στα δευτερα ειπα να κανω την επανασταση μου,αν κ ειχα παρει δωρακια :oops::oops: ,κ ν αμη δωσω..κ μου φαινοταν πολυ..καπως..αλλα το ξεπερασα..

τοσο σημαντικα κατορθωματα εχω στο ιστορικο μου! :lol::lol::lol::lol:

αντε αντε..σας αφηνω γιατι ξεμυαλιστηκα παλι κ δε θα προλαβω να σφουγγαρισω!κανω απο σημερα δουλειες,για να ειμαι αυριο ανετη! ;)

φιλουρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑ ΟΛες κανετε δουλειες?

εγω δεν μπορω να κανω τιποτα...μολις χτυπησα 2 σοκολατακια απο τα μαξ περυ...

Ioylia...μια χαρα ειναι καιη τηγανια...οκ με λιγο παραπανω λιπος!

αλλα θα εγινε μουρλια!

εγω κανω δωρακια στα γενεθλια...

φετος βεβαια δεν βλεπω να της κανω γενεθλια...

τελικα τι θα γινει?

οι κυβερνοπατερες λενε δεν θα ψηφισουν τα νεα μετρα!

οποτε τι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!

καλα μην δειτε την μαρθα θα πεσετε σε καταθλιψη!!! οπως ημουνα 15χρονων ειναι!!!(φατσες πολλες με στομα ορθανοιχτο!!!!χαχαχα-παλι προβλαμα μα δεν μπορω να εκφραστω!!!!)

ιουλια εμενα μου ζηταει καθε μερα 2 αυγα..ενα διαστημα ουτε να τα δει δεν ηθελε...

εχθες εφαγε βραδυνο, 1 αυγο+σαλατα μπροκολο κουνουπιδι+ψωμι+μιση φετα κεικ

αναστασια οχι ρε μην αγχωνεσε!! μικρη εινα ιακομα!! αμα δεν τρωει σαβουρα μια χαρα θα ειναι!

γελασα με την σοκολατα!!!!!(χτυπιεμαι κατω απο τα γελια φατσα!!)

μαρθα το κεικ βρωμης μαρη δεν σε αρεσε?????? τα κριτσινια???????ο θοδωρης παντως τα τσακισε να΄ναι καλα το παιδι...(φατσα που χτυπαει δαχτυλα θυμωμενη..)

αυτααααααααα.....

αχ δεν θυμναμαι αλλα εχω μπαφιασει σημερα...(φατσα με γουρλωμενα ματια..)

ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΕΤΕ ΚΑΚΟΥΡΓΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΘΕΣΕΙΣ!!!!!!ΧΑΧΑΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...